Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie). - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-10, 15:39   #1
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12

Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).


Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym wszechstronnym forum, chciałbym się przywitać. Od kilku lat mam problem z trądzikiem, byłem już u różnych dermatologów, wszelkie maści typu differin, brevoxyl, clindacne itd stosowałem w swoich kuracjach. Rok temu brałem tetracykline, ponadto zeszłej zimy miałem wykonany zabieg typu yellow peel, pani dermatolog(bo lekarzem to ja jej nie nazwe) chyba przy wyborze zabiegu kierowała się tym, aby wybrać jak najdroższy.. No bo jak można przeprowadzić tak agresywny zabieg na młodej (wtedy 18 lat) skórze, która raczej wymagała leczenia od wewnątrz. Później miałem robiony jeszcze tca który również nie przyniósł pożądanych efektów, a w zamian owe zabiegi spowodowały że moja cera jest teraz bardzo podrażniona. Po umyciu jest strasznie sucha, piecze, staram się ją nawilzać, czasem stosuje krem koloryzujący olay, który w miare dobrze jest akceptowany na mojej skórze. Byłem jakiś czas temu u innego dermatologa i ta znów powiedziała że warto zastosować kuracje izotekiem, inna znów powiedziała że w moim przypadku nigdy nie zdecydowała by się na to, ponieważ ma to dużo skutków ubocznych, a stan cery nie jest taki straszny. Jestem zmieszany, zastanawiam się czy nie iść do kosmetyczki na zabieg oczyszczania twarzy? Nie robią mi się już nowe zmiany, jednak zaczerwienienia itd pozostają.. Na zdjęciu skóra jest posmarowana dość tłustym kremem(emolium) ponieważ chciałem załagodzić ją trochę. Co proponujecie w moim przypadku? Jakieś zabiegi? Czy poczekać jeszcze aż wyjde z tego głupiego okresu i samo minie? Skóra z tłustej, zrobiła się bardzo wrażliwa na mróz itd. Wstawiam zdjęcie policzka, sami oceńcie może coś doradzicie.. pozdrawiam
http://www.speedyshare.com/files/208...board01234.jpg
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 16:08   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

ja Ci proponuję skorzystać z wyszukiwarki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:03   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Przede wszystkim nie powinieneś stosować tlustych preparatów, zawierających oleje roślinne i parafine, tylko np na bazie gliceryny. Ten emolient to nie najlepszy pomysl. Ja polecam beztluszczowe kremy nawilżajace, np Bielenda. U mnie sie sprawdzają. Musisz czytać sklady produktów. Skoro piszesz, że obecnie nie pojawiają sie już nowe zmiany, to postaw na lagodną pielęgnacje. Z domowych sposobów polecam punktowo nakladać olejek z drzewa herbacianego ( do kupienia w aptece) na oczyszczoną skórę 2 razy dziennie, lagodne peelingi gleboko oczyszczające, żele do mycia twarzy. A kosmetyczka powinna zaradzić na zaczerwienienia i blizny jakieś preparaty lagodzące, zabieg zluszczający też by sie przydal, także polecam wizytę. No i poszukaj jeszcze tu na forum bylo mnóstwo tematów o podobnych problemach. Ogólnie to ze zdjęcia widać, ze skóra nie jest w najgorszym stanie, ale to pewnie przez to natluszczenie emolientem. Uważaj, bo możesz mieć po nim wysyp.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 17:32   #4
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Dzięki Korah za szczegółową wypowiedź obecnie nie ma takich kosmetyków (z tych które posiadam) które powodowały by wysyp, ten emolium raczej nie zapycha, jest to krem specjalny przeznaczony właśnie do cery z takimi problemami skórnymi.. a mam go ponieważ musiałem smarować po tym całym yellow peel.. Mam mase różnych maści, vichy, svr(krem matujący jest jednak zbyt agresywny z tej serii), używam czasem effaclara k. Może warto by tak przez przynajmniej 2 miesiące używać differinu, bo szybko się zniechęcałem.. na pewno nie pójde na kolejny agresywny zabieg.. ale do kosmetyczki postaram się wybrać. Oprócz tego stosuje maseczke z cynamonu, dobrze oczyszcza, ale skóra po niej piecze gorzej niż po zabiegu kwasami.. Posiadam jeszcze pilling morelowy gruboziarnisty, może warto co kilka dni skóre odświeżyć? Latem też jest inaczej, może za dużo ze słońca korzystałem bez filtrów i potem skóra jest podrażniona zimą.. pozdrawiam
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 22:51   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Tylko mi nie mów, że ten peeling morelowy co masz, jest firmy St. Ives??? Odradzam, ja go musialam zużyć do ciala, jest za ostry na twarz, wcale nie oczyszcza doglębnie i niestety u mnie spowodowal wysyp pryszczy. W dodatku peelingi gruboziarniste nie nadaja sie do cery trądzikowej. Jeżeli już peeling w tym przedziale cenowym to polecam Avon z serii Clearskin, świetny. Osobiście nie używalam preparatów, które wymieniasz, jedynie vichy normaderm. Nie sprawdzil sie kompletnie, pogorszyl mi tylko stan skóry. Z aptecznych produktów u mnie sprawdzily sie preparaty La Roche Posay. Teraz stosuje standartowa pięlegnacje drogeryjnymi produktami, czasem jakąś maseczke, ale ja sie leczylam wcześniej hormonami, bo mialam trądzik hormonalny, którego udalo mi sie pozbyć dopiero w 25 roku życia, wogule sie nie znam na tych calych kwasach, maściach. Uważam jednak z wlasnego doświadczenia, że co za dużo to niezdrowo. Piszesz, że już przechodzileś różne kuracje, myślę, że najgorsze masz za sobą, więc postaw na naprawde minimum, ten olejek herbaciany to świetna sprawa, bo rozjaśnia przebarwienia i przyspiesza gojenie, zmniejsza widoczność blizn, tylko trzeba regularnie używać, efekt będą po tygodniu, a potem co 3 dni powtarzać. Nakladac punktowo wacikiem na patyczku kosmetycznym. Powodzenia
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 07:33   #6
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Zgadza się ten pilling to St.Ives w takim razie nie będe go używał (choć na twarz użyłem może 2x) faktycznie jest agresywny zbyt, ale do ciała nie będzie zły Tak jak mówisz dzisiaj kupie olejek herbaciany, do tego zaczne pić mieszanke ziół, na którą przepis znalazłem gdzieś w internecie, powiem szczerze, że zauważyłem lekką poprawe po preparatach typu visaxinum. Miałem kiedyś pilling z iwostinu, był bardzo fajny muszę się za nim rozejrzeć. Również uważam, że preparaty la roche possay jak najbardziej ok, nawet żel do mycia effaclar był chyba jednym z delikatniejszych jakie miałem, teraz mam jakiś żel z neutrogeny ale skóra jest po nim strasznie napięta i wysuszona.. Boje się że po pójściu do kosmetyczki zrobi mi masakre z twarzy, może lepiej samemu przeczekać i dalej pielęgnować twarz na swój sposób? Może jeszcze differin skończyć? Rozejrze się też za maseczkami z glinką, może właśnie coś z oferty Bielendy. Na allegro jest też maseczka z oferty thalgodermyl z jakimś serum, taki zabieg kosztuje ok 150zł a można kupić za 50 i samemu wykonać, ciekawe czy przynosi on jakieś efekty.. pozdrawiam, szczególnie Ciebie Korah
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 09:48   #7
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Z Bielendy mam maske z glinką ghassoul, jestem zadowolona, bo trochę "uspokaja" cerę na dlużej. Ladnie zamyka pory i mam po niej o wiele mniejsze problemy z nadmiarem sebum.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 09:59   #8
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez misiaczek12 Pokaż wiadomość
Może warto by tak przez przynajmniej 2 miesiące używać differinu, bo szybko się zniechęcałem..
Differin wypisuje DERMATOLOG po obejrzeniu cery, więc nie powinienieś go stosować na własną rękę.


Cytat:
Napisane przez misiaczek12 Pokaż wiadomość
Oprócz tego stosuje maseczke z cynamonu, dobrze oczyszcza, ale skóra po niej piecze gorzej niż po zabiegu kwasami..
Skóra wygląda na podraznioną, a Ty ją katujesz cynamonem. Zdajesz sobie sprawę z tego, co robisz?

Skoro nie wyskakują Ci pryszcze to polecam DELIKATNĄ pielęgnację. Delikatny, oczyszczający żel do mycia twarzy np. cetaphil, physiogel [apteka], babydream dla dzieci[rossman]. Są to żele do wrażliwej skóry, które mają delikatne składy. Na dzień krem nawilżający, polecam humektan [jako sam nawilżacz] albo proponuję poczytać recenzje na KWC i dobrać jakiś krem do wrażliwej skóry.

Emolium wydaje mi się zbyt tłusty jeśli chodzi o Twoją buzię.

Ktoś wyżej pisał, żebyś nie stosował kremów z olejami roślinnymi. A to niby czemu? Przecież one bardzo dobrze działają na podrażnioną skórę.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-02-11 o 10:01
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 10:37   #9
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Zgadza sie, że oleje roślinne są napewno dobroczynne dla skóry, ale przy cerze trądzikowej trzeba uważać, bo zatykają pory, a taka skóra musi oddychać, poza tym lepiej stosować nawilżacze, a nie natluszczacze. Są oczywiście olejki przeznaczone do trądzikowej skóry, typu herbaciany, ale to zupelnie coś innego. Tluszcz trzeba omijać jak sie da. Te Rossmannowskie też nie bylyby najodpowiedniejsze, bo zawierają olej migdalowy, bardzo natluszcza, wiem, bo używam tych produktów na skórze mojego dziecka, ale on ma bardzo suchą skórę. Nie wyobrażam sobie nim myć buzi o tlustym i trądzikowym typie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 11:02   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tylko mi nie mów, że ten peeling morelowy co masz, jest firmy St. Ives??? Odradzam, ja go musialam zużyć do ciala, jest za ostry na twarz, wcale nie oczyszcza doglębnie i niestety u mnie spowodowal wysyp pryszczy.
W dodatku peelingi gruboziarniste nie nadaja sie do cery trądzikowej.
a ja bardzo go lubie.
ale zgadzam sie z tym, ze do skory tradzikowej sie nie nadaje.

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Skoro nie wyskakują Ci pryszcze to polecam DELIKATNĄ pielęgnację. Delikatny, oczyszczający żel do mycia twarzy np. cetaphil, physiogel [apteka], babydream dla dzieci[rossman]. Są to żele do wrażliwej skóry, które mają delikatne składy. Na dzień krem nawilżający, polecam humektan [jako sam nawilżacz] albo proponuję poczytać recenzje na KWC i dobrać jakiś krem do wrażliwej skóry.

Emolium wydaje mi się zbyt tłusty jeśli chodzi o Twoją buzię.

Ktoś wyżej pisał, żebyś nie stosował kremów z olejami roślinnymi. A to niby czemu? Przecież one bardzo dobrze działają na podrażnioną skórę.
z pogrubionym sie w pelni zgadzam, a co do drugiej czesci wypowiedzi - mnie oleje roslinne zapychaja.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te Rossmannowskie też nie bylyby najodpowiedniejsze, bo zawierają olej migdalowy, bardzo natluszcza, wiem, bo używam tych produktów na skórze mojego dziecka, ale on ma bardzo suchą skórę. Nie wyobrażam sobie nim myć buzi o tlustym i trądzikowym typie.
uzywam zelu do twarzy i ciala babydream z rossmanna, a takze kremu z wit.e, rumiankiem i pantenolem - rowniez rossmann, babydream.
absolutnie nie sa tluste - skora posmarowana tym kremem jest wrecz matowa. a zel jest bardzo delikatny.
polecam szczerze oba produkty.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:56   #11
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadza sie, że oleje roślinne są napewno dobroczynne dla skóry, ale przy cerze trądzikowej trzeba uważać, bo zatykają pory, a taka skóra musi oddychać, poza tym lepiej stosować nawilżacze, a nie natluszczacze.
Nie wszystkie oleje zapychają skórę. Co za bzdura w ogóle... Nawet jeśli jeden olej kogoś zapcha, to nie znaczy, że i drugą osobę też. Wszystko zależy od skóry.

Pozatym jeśli ma się mega przesuszoną skórę [jak ja np.] to należy też stosować natluszczacze, które nie pozwalają wodzie ze skóry 'uciekać'. Niektóre humektanty najzwyczajniej w świecie nie radzą sobie z nawilżeniem tak suchej skóry. To tak poza tematem.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te Rossmannowskie też nie bylyby najodpowiedniejsze, bo zawierają olej migdalowy, bardzo natluszcza, wiem, bo używam tych produktów na skórze mojego dziecka, ale on ma bardzo suchą skórę.
Z tego co widze po składzie to mój żel nie zawiera oleju migdałowego, nie zapycha, jest delikatny, więc jak najbardziej NADAJE SIĘ do skóry wrażliwej, trądzikowej. A poza... skąd wiesz jaki mam żel z rossmana?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
z pogrubionym sie w pelni zgadzam, a co do drugiej czesci wypowiedzi - mnie oleje roslinne zapychaja.
No jasne, wszystko zależy od skóry, tylko autorka tamtego postu wyraźnie napisała, żeby nie używać produktów z olejemi roślinnymi, dlatego spytałam czemu.


Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
uzywam zelu do twarzy i ciala babydream z rossmanna, a takze kremu z wit.e, rumiankiem i pantenolem - rowniez rossmann, babydream.
absolutnie nie sa tluste - skora posmarowana tym kremem jest wrecz matowa. a zel jest bardzo delikatny.
polecam szczerze oba produkty.
A krem z woskiem pszczelim też chyba zawiera olej roślinny (4 miejsce w składzie): helianthus annuus seed oil.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-02-11 o 13:29
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 13:10   #12
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
uzywam zelu do twarzy i ciala babydream z rossmanna, a takze kremu z wit.e, rumiankiem i pantenolem - rowniez rossmann, babydream.
absolutnie nie sa tluste - skora posmarowana tym kremem jest wrecz matowa. a zel jest bardzo delikatny.
polecam szczerze oba produkty.


U synka stosujemy żel do mycia i pflegekrem z serii babydream extrasensitive, ale wydają mi sie za tluste, jego suchą skórę bardzo dobrze pielęgnują, zero wysuszenia, więc to już świadczy o tym, że mogą sie okazać za ciężkie do problematycznej cery. Ale mówimy o innych kremach z tej serii, więc calkiem możliwe, że bardzo różnią sie miedzy sobą.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie oleje zapychają skórę. Co za bzdura w ogóle... Nawet jeśli jeden olej kogoś zapcha, to nie znaczy, że i drugą osobę też. Wszystko zależy od skóry.


Z calym szacunkiem, ale nie doczytalaś mojej wypowiedzi do konca, przecież napisalam, że nie wszystkie oleje zapychaja, a Ty zacytowalaś tylko pierwsze fragmenty mojej wypowiedzi. Nie uważam, żeby to byla bzdura. Trądzik jest problemem z reguly tylko tlustej skóry, a takiej skóry nie można natluszczać, to zabójstwo. Jeżeli taka skóra jest przesuszona, to napewno nie z braku tluszczu, tylko wyjalowienia z cennych substancji, takze wody i należy stosować zabiegi nawadniające. Dobre są kosmetyki zawierajace algi morskie i hydratanty. Osobiście szczerze odradzam tluste kremy do takiej cery.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2010-02-11 o 13:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:17   #13
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Z calym szacunkiem, ale nie doczytalaś mojej wypowiedzi do konca, przecież napisalam, że nie wszystkie oleje zapychaja, a Ty zacytowalaś tylko pierwsze fragmenty mojej wypowiedzi. .
Przeczytałam od początku do końca i jasno i klarownie napisałaś, że oleje roślinne zapychają pory. Później dodałaś jedynie coś o olejku herbacianym, który stosuje się miejscowo na pryszcze, a nie o tym mowa.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie uważam, żeby to byla bzdura. Trądzik jest problemem z reguly tylko tlustej skóry, a takiej skóry nie można natluszczać, to zabójstwo.
Tak z reguły skóry tłustej. No i co z tego? Jesli masz przesuszoną skórę, której same humektanty nie nawilżają dostatecznie, to należałoby coś z tym zrobić np. traktując skórę olejem np. z nagietka, który nie dość, że nawilża to działa również na krosty. I jest to jeden z olei, który właśnie nadaje się do skóry trądzikowej, tłustej, bo nie zapycha (aczkolwiek WSZYSTKO ZALEZY OD SKÓRY). Poczytaj trochę wątków o olejach to się więcej dowiesz.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Osobiście szczerze odradzam tluste kremy do takiej cery.
Nikt nie mówi o tłustych kremach z nie wiadomo jakim składem, a o kremach z prostym składem tego typu jak np. podała Karolynka90 (babydream z rumiankiem, pantenolem, woskiem pszczelim i wit E z rossmana) czy o drogocennych olejach, które nieziemsko działają na skórę. I serio radzę Ci poczytać trochę o olejkach, są super wątki.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-02-11 o 13:20
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:27   #14
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A krem z woskiem pszczelim też chyba zawiera o;ej roślinny (4 miejsce w składzie): helianthus annuus seed oil.
a no racja..

czyli jednak nie wszystkie oleje roslinne mnie zapychaja
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 13:41   #15
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie powinieneś stosować tlustych preparatów, zawierających oleje roślinne i parafine, tylko np na bazie gliceryny. Ten emolient to nie najlepszy pomysl. Ja polecam beztluszczowe kremy nawilżajace, np Bielenda. U mnie sie sprawdzają. Musisz czytać sklady produktów. Skoro piszesz, że obecnie nie pojawiają sie już nowe zmiany, to postaw na lagodną pielęgnacje. Z domowych sposobów polecam punktowo nakladać olejek z drzewa herbacianego ( do kupienia w aptece) na oczyszczoną skórę 2 razy dziennie, lagodne peelingi gleboko oczyszczające, żele do mycia twarzy. A kosmetyczka powinna zaradzić na zaczerwienienia i blizny jakieś preparaty lagodzące, zabieg zluszczający też by sie przydal, także polecam wizytę. No i poszukaj jeszcze tu na forum bylo mnóstwo tematów o podobnych problemach. Ogólnie to ze zdjęcia widać, ze skóra nie jest w najgorszym stanie, ale to pewnie przez to natluszczenie emolientem. Uważaj, bo możesz mieć po nim wysyp.


Jeszcze chcialam dodać, że sam olejek oczywiście nakladaj, ale wcześniej nalóż dobry nawilżacz beztluszczowy, lub po aplikacji olejku. Ja nakladam krem przed olejkiem. Z kremów to ostatnio używam Bielenda EcoCare antistress, jestem nim zachwycona. Ma też bdb recenzje na KWC. Jeden z niewielu kremów, które nie zapychaja mojej cery, a świetnie nawilżają. Uzywalam też jakiś czas temu serum algowego Sweedish Spa Oriflame. Poczytaj o nim recenzje, moja tez tam jest. Gorąco polecam, zwlaszcza jeżeli masz bardzo przesuszona skórę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:23   #16
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

W takim razie z cynamonu zrezygnuje, poszukam tej maseczki z glinką o której wspominałaś Korah.. Zastanawiam się, czy nie wybrać się do dermatologa obcokrajowca (jestem z częstochowy), kiedyś juz byłem u niego, ale też ni z gruszki ni z pietruszki przepisał mi tetracykline + jakąs papke robioną i inne mazidła na podstawie nadtlenku benzoilu. Denerwują mnie juz Ci dermatolodzy, jedna pani z Solmedu wykonała mi ostry zabieg, który nie dość, że nie pomógł to podrażnił skórę.. druga znów chciała przepisać izotek(podczas gdy jeszcze inny w ogóle nie brał tego pod uwage) może i bym się na to zgodził, ale szkoda mi zdrowia szczególnie że problem nie jest aż tak bardzo poważny.. irytujące jest to, że nie można trafić na lekarza, który zaleci spokojną, małoinwazyjną terapie.. Z moją skórą też jest ciężko.. raz lubi się przetłuszczać, innym razem po umyciu np staje się podrażniona, przesuszona itd.. Fajnie, że nawiązała się dyskusja, dowiem się wielu rzeczy

ps znalazłem ciekawą wypowiedź na temat tego dermatologa "Jest beznadziejny! U nas nie ma dobrych dermatologów. Moja córka leczyla trądzik
między innymi u tego pana i wielu innych, prywatnie oczywiście, bo państwowo to
nie racza nawet zza biurka wyjść. Przepisuja leki po których stan skóry jest
jeszcze gorszy, zwyczajnie eksperymentują namawiaja na drogie zabiegi, nie
zlecaja badań pod kontem jaka ktos ma bakterie, bynajmniej mojej corce nikt tego
nie kaszal. Wiem, że tradzik to trudna sprawa, ale po stracie ogromnych
pieniedzy u dermatologów, kosmetyczki zaprzestaliśmy czegokolwiek. Dzisiaj córka
uzywa tylko i wyłącznie maści cynkowej i tormentiolu, myje sie żelem do cery
tradzikowej i uwaza na kosmetyki ktore zawieraja spirytus. Poprawa jest
kolosalna, oczywiście musiala poczekac na efekt, bo skora byla zniszczona
specyfikami i zabiegami.
Takze nie szukaj na sile dermatologa, bo wypadaja ci wlosy, posluchaj rad innych
i zrob badania, chyba ze masz lupiez lub luszczyce to wtedy rzeczywiscie
dermatolog, ale szukalabym go raczej na slasku."


Wniosek z tego jeden, jeśli ktoś nie ma strasznych problemów to powinien wziąść sprawy w swoje ręce, bo ta cała banda nastawiona jest na kase, może co najwyżej kosmetyczka dobra, a resztą sie nie przejmować zbyt.. sorki że sie tak rozpisałem pozdrawiam

Edytowane przez misiaczek12
Czas edycji: 2010-02-11 o 14:36
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 14:51   #17
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez misiaczek12 Pokaż wiadomość
Wniosek z tego jeden, jeśli ktoś nie ma strasznych problemów to powinien wziąść sprawy w swoje ręce, bo ta cała banda nastawiona jest na kase, może co najwyżej kosmetyczka dobra, a resztą sie nie przejmować zbyt.. sorki że sie tak rozpisałem pozdrawiam
Słuchaj nie generalizuj i nie mierz wszystkich jedną miarą. Nie każdy dermatolog to konował bez kompetencji, czekający tylko na zarobek.

Jeśli komuś nie pasuje leczenie dermatologiczne to niech się leczy na własną rękę, proste. Każdy ma wybór.

A Tobie autorze polecam poczytać wątki o pielęgnacji skóry trądzikowej, wrażliwej.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 15:08   #18
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Nie mówię, że każdy jest taki, lecz..ilu jest dermatologów, do których się idzie a oni tylko spojrzą i z miejsca przepisują antybiotyki(na myśl im nie przychodzi, żeby wykonać antybiogram), każą stosować ostre kosmetyki, które po dłuższym czasie mocno podrażniają cere.. Z mojego doświadczenia wiem, że nie przykładają się do pacjenta tak, jak należy.. Jest tysiące przypadków, gdzie dermatolog leczy kogoś na trądzik, a okazuje się że ma np jakieś zakażenie gronkowcem. Może zbyt wiele oczekiwałem od tych "cudownych" maści itd. Pewne rzeczy muszą same minąć, a my możemy im lekko w tym pomagać.. pozdrawiam
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 15:29   #19
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez misiaczek12 Pokaż wiadomość
Nie mówię, że każdy jest taki, lecz..ilu jest dermatologów, do których się idzie a oni tylko spojrzą i z miejsca przepisują antybiotyki(na myśl im nie przychodzi, żeby wykonać antybiogram), każą stosować ostre kosmetyki, które po dłuższym czasie mocno podrażniają cere.. Z mojego doświadczenia wiem, że nie przykładają się do pacjenta tak, jak należy.. Jest tysiące przypadków, gdzie dermatolog leczy kogoś na trądzik, a okazuje się że ma np jakieś zakażenie gronkowcem. Może zbyt wiele oczekiwałem od tych "cudownych" maści itd. Pewne rzeczy muszą same minąć, a my możemy im lekko w tym pomagać.. pozdrawiam
Jasne, że tak zgadzam się z Twoja wypowiedzią. Sama na własnej skórze się przekonałam nie raz, że dermatolog leczy wg schematu [przykładem tego może być moja i koleżanki wizyta - ona z innym problemem, ja z innym] a dostałyśmy te same maści.. Ale jednak wierzę, że znajdę w końcu sensownego lekarza hehe

Edit: antybiogram? co to?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-11, 18:45   #20
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Antybiogram wykonuje się np dla danego typu bakteri która zostanie wykryta na jakiejś zmianie skórnej. Po prostu bada się, na jakie antybiotyki jest ona wrażliwa, a na jakie neutralna. Ciężka droga z tymi lekarzami. Mnie się czasem wydaje, że w większości przypadków oni wiedzą że trądzik mija z czasem u wielu osób, i że nie da się go inaczej pokonać. Nie mówie oczywiście o kuracji Roaccutanem itd... A oni byli są i będą nadzieją dla wielu młodych ludzi, którzy liczą że z wizyty na wizyte będzie coraz lepiej(przepisują schematyczne leki, które mają w zasadzie bardzo podobne składy).. niestety nie zawsze tak jest. Pozdrawiam
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 22:05   #21
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

No już na google poczytałam o tym antybiogramie.

Trądzik nie mija z wiekiem, to przecież choroba. Chyba, że mówisz o jakimś młodzieńczym trądziku, który atakuje nastolatków i później u niektórych odpuszcza po jakimś czasie, gdy hormony się unormują.

Jednym słowem mamy przesrane;p
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 07:38   #22
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Zgadza się, miałem na myśli bardziej problem okresu dojrzewania.. Jednak takie sprawy są też gdzieś zapisane genetycznie a z tym ciężko wygrać.. Oczywiście są przeróżne postacie trądziku, ale wtedy trzeba szukać przyczyn jego powstawania, np u endokrynologa zbadać sobie gospodarke hormonalną, czy też szukać przyczyn w zakażeniu jakimiś bakteriami.. Głupie też czasy, organizmy są bardziej wrażliwe na zanieczyszczenia, teraz jedzenie to sama chemia wszystko to później wpływa na stan naszej cery, która niestety jest podatna na problemy.. Ja uważam, że najgorszy okres mam za soba, mam nadzieje że gospodarka hormonalna sama się uspokoi, bo wtedy będzie łatwiej sobie poradzić z problemem.
ps fakt mamy przegwizdane ;p pozdrawiam
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:56   #23
anna_syd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 28
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Polecam Ci kosmetyki Z serii Cetaphil ( chyba z tego co wyczytalam ktos juz wyzej o nich wspomnial ) ja odkad ich uzywam jestem zachwycona stanem mojej skory , stosowalam je razem z terapia antybiotykowa (zel Duac) i nie mialam podraznien zadnego tam przesuszenia skory i zaczerwiwenienia . Nadal ich uzywam moaj skora sie uspokoila
anna_syd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:52   #24
misiaczek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Chyba nabęde ten żel do oczyszczania twarzy.. zastanawiam się jeszcze nad tym oczyszczaniem u kosmetyczki ale boje się że zrobi mi pobojowisko na twarzy i problem wróci spotęgowany.. pozdrawiam
misiaczek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:11   #25
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

czesc czytam twój wątek bo też jestem z Czewy i też miałam do czynienia z lekarzami o których wspomniałeś tzn. zarówno z Solmedu jak i doktorem El-Nurem (bo chyba o tym obcokrajowcu pisałeś?) Nie wiem czy słyszałeś o dr.Gutowskiej? taka starsza kobitka przyjmuje prywatnie na Worcella, wizyta kosztuje 50 zł także nie tak dużo i leki też stara się wybrać z tych tańszych a nie z firm które jej płacą (co się niestety często zdarza -niejaka dr. Borkowska jest z tego znana) .Wiem że ciężko zaufać dermatologom ja w naszym mieście odwiedziłam już większość mam 25 lat a trądzik leczę od 12-13 (tak długo bo niesty parę lat temu nie znałąm wizażu i walczyłąm na ślepo czym się dało m.in. Dianą 35-lekiem hormonalnym,trądzik hormonalny niby już wyleczyłam ale jednak co jakiś czas są nawroty)Ciebie jednak męczy pewnie inny rodzaj trądziku więc moją historią nie będę Cię zanudzać.
Przede wszystkim jeżeli obecnie od 6 -8 tyg. nie brałeś ani dosustnie ani "na skórnie" żadnych antybiotyków zrób sobie antybiogram z wymazem.(do tego musi byc duża ropna chrosta-to ważne)Dzięki wynikowi któy potem pokarzesz lekarzowi można dobrac dokłądnie antyboiotyk ,ale to chyba wiesz Zrób sobie też test na H.pyroli bardzo często ta bakteria odpowiedzialna za wrzody żołądka powoduje trądzik (dowiedziałam się o tym właśnie od dr.Gutowskiej także szczerze ją polecam) Myślę ze w Twoim przypadku badania hormonalne nie są potrzebne jesteś chłopcem w wieku jeszcze dojrzewania także nie ma sensu.
Aha masz wyleczone zęby zdrowe zatoki migdały?to też jest ważne.
Jeśli chodzi o pielęgnacje to delikatna żadne antybakteryjne cuda dla nastolatków! Spróbuj mydła Biały Jeleń żeli Babydream może kremu nawilżającego Humektan(w aptekach,ciężko dostac ale można zamówic i Ci sprowadzą)kremy Babydream też są niezłe jest ich kilka rodzajów musisz wybrac odpowiedni dla siebie.
Aha jak u Ciebie wygląda sprawa z dietą?Zauważasz różnice w wyglądzie cery po spożyciu alkoholu ,ostrych przypraw fast foodów czasem szkodzi też mleko i jego przetwory niby nie jest to główna przyczyna trądziku u mnie nie ma kompletnie żadnego wpływu ale niektórym zdrowe jedzenie wyraźnie służy na cerę, jeżeli u Ciebie również warto zastosowac dodatkową suplementacje cynku wit. PP może tabletki drożdżowe?
A jeszcze jedno czy po goleniu stan cery się pogarsza? U mojego brata tak jest i jest to związane z zapaleniem mieszków włosowych i troszkę inaczej sie to leczy.
Sorry za taki długi i zamotany post ale chciałam Ci jak najwięcej doradzic pisz jak masz jakieś pytania chętnie odpowiem.
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 16:22   #26
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Zrób sobie też test na H.pyroli bardzo często ta bakteria odpowiedzialna za wrzody żołądka powoduje trądzik
A ja się właśnie dziś dowiedziałam od swojej dermy, że to nie jest jakaś wielka przyczyna powstawania trądziku, bo trądzik powodują bakterie w skórze, a nie te wewnątrz organizmu. Owszem helicobacter może dawać oznaki w postaci pryszczy, wysypek, pokrzywek, ale nie trądziku. Właśnie to dziś usłyszałam haha. Co dermatolog to opinia...

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pielęgnacje to delikatna żadne antybakteryjne cuda dla nastolatków! Spróbuj mydła Biały Jeleń żeli Babydream może kremu nawilżającego Humektan(w aptekach,ciężko dostac ale można zamówic i Ci sprowadzą)kremy Babydream też są niezłe jest ich kilka rodzajów musisz wybrac odpowiedni dla siebie.
Otóż to!! Pisałam o tym wyżej


Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Aha jak u Ciebie wygląda sprawa z dietą?Zauważasz różnice w wyglądzie cery po spożyciu alkoholu ,ostrych przypraw fast foodów czasem szkodzi też mleko i jego przetwory niby nie jest to główna przyczyna trądziku u mnie nie ma kompletnie żadnego wpływu ale niektórym zdrowe jedzenie wyraźnie służy na cerę, jeżeli u Ciebie również warto zastosowac dodatkową suplementacje cynku wit. PP może tabletki drożdżowe?
Dla mnie dieta służy baaaaaardzo, widzę niesamowitą poprawę już po tygodniu. Zobaczymy co dalej.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:20   #27
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Przeczytałam od początku do końca i jasno i klarownie napisałaś, że oleje roślinne zapychają pory. Później dodałaś jedynie coś o olejku herbacianym, który stosuje się miejscowo na pryszcze, a nie o tym mowa.

Tak z reguły skóry tłustej. No i co z tego? Jesli masz przesuszoną skórę, której same humektanty nie nawilżają dostatecznie, to należałoby coś z tym zrobić np. traktując skórę olejem np. z nagietka, który nie dość, że nawilża to działa również na krosty. I jest to jeden z olei, który właśnie nadaje się do skóry trądzikowej, tłustej, bo nie zapycha (aczkolwiek WSZYSTKO ZALEZY OD SKÓRY). Poczytaj trochę wątków o olejach to się więcej dowiesz.

Nikt nie mówi o tłustych kremach z nie wiadomo jakim składem, a o kremach z prostym składem tego typu jak np. podała Karolynka90 (babydream z rumiankiem, pantenolem, woskiem pszczelim i wit E z rossmana) czy o drogocennych olejach, które nieziemsko działają na skórę. I serio radzę Ci poczytać trochę o olejkach, są super wątki.



Z calym szacunkiem, ale nie życzę sobie takiego naskakiwania na moja osobę. Dziewczyno, ile Ty masz lat? Miej troche taktu. Napisalam wyraźnie, że są olejki przeznaczone do skóry trądzikowej TYPU herbaciany, a Ty uczepilaś sie niewiadomo czego. W dodatku ton, w jakim sie porozumiewasz jest tonem nieznoszącym sprzeciwu i czyjejś odmiennej opinii aniżeli Twoja, więc pozwól, że sprowadzę Cię lekko na ziemie. To jest moje wlasne zdanie, które mam prawo wypowiedzieć na tym forum i Tobie nic do tego. Nie prosilam o komentarz, ani o pouczanie. Przecież wyraźnie nawiązywalam w swojej wypowiedzi do kremu emollium, ktorego używa Misiaczek i do tego, zeby uważal na sklady kremów. Olejek z nagietka to jedno, nie można go nazwać tluszczem w doslownym tego slowa znaczeniu, a kremy z jego dodatkiem z reguly nie są tluste. Ale już np Babydream z olejem migdalowym i Emollium to niesamowity tluścioch jest i takie kosmetyki odradzam do jego cery. Ja tylko daję tutaj radę z dobrego serca, a autor juz sam niech zdecyduje, co zrobić. Moja cera akurat jest taka, że nie znosi żadnych tlustych preparatów, chyba, że jednorazowo, ale napewno nie na dluższą metę, a jedyne co jej nie szkodzi to kuracje nawadniajace, serum algowe i gliceryna. Poza tym naucz sie najpierw wyszukać kontekst rozmowy, zanim zaczniesz sie wymądrzać, bo nie o to tutaj chodzi. Ja szanuję Twoje zdanie, nie podważam go, ale swoje wiem i dla mnie nie jest to żadna bzdurą, bo dzięki temu wyleczylam trądzik i moja cera jest w bardzo dobrym stanie. Pozdrawiam i życzę więcej wyczucia w relacjach międzyludzkich, bo ton, którym sie poslugujesz do milych nie należy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2010-02-12 o 18:44
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:24   #28
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Tak mnie teraz zastanawia czy dermatolodzy potrafią odróżnic pryszcze jako trądzik (hormonalny,młodzieńczy czy jakikolwiek) i pryszcze jako objaw H.pyroli czy chorych migdałków na przykład itp. czy to w ogóle jest do odróznienia po wyglądzie krosty,bez zrobienia badań? Niestety główny błąd dermatologów to schematyczność działania u wszystkich pacjentów-dermatolog widzi krostki na twarzy przepisuje antybiotyk do smarowania jeden lub dwa z różnych grup do smarowania czasem do łykania nie zadziała no to inne antybiotyki i tak po jakimś czasie nabawiamy się takiej oporności że już nic nam nie pomaga ;/
i nie zrozumcie mnie źle ja nie neguje wszystkich dermatologów i nie zaprzeczam działania antybiotyków jeżeli trądzik wywołały bakterie!
tak sobie tylko rozmyślam
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:44   #29
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z calym szacunkiem, ale nie życzę sobie takiego naskakiwania na moja osobę. Dziewczyno, ile Ty masz lat? Miej troche taktu.
gdzie na Ciebie naskoczyłam, wskaż mi. I co ma do tego ile mam lat?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Napisalam wyraźnie, że są olejki przeznaczone do skóry trądzikowej TYPU herbaciany, a Ty uczepilaś sie niewiadomo czego. W dodatku ton, w jakim sie porozumiewasz jest tonem nieznoszącym sprzeciwu i czyjejś odmiennej opinii aniżeli Twoja, więc pozwól, że sprowadzę Cię lekko na ziemie.
A skąd Ty wiesz jaki jest ton rozmowy. Ton rozmowy można ocenić rozmawiając z kimś, a nie czytając pisany tekst.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Poza tym naucz sie najpierw wyszukać kontekst rozmowy, zanim zaczniesz sie wymądrzać, bo nie o to tutaj chodzi. Ja szanuję Twoje zdanie, nie podważam go, ale swoje wiem i dla mnie nie jest to żadna bzdurą, bo dzięki temu wyleczylam trądzik i moja cera jest w bardzo dobrym stanie. Pozdrawiam i życzę więcej wyczucia w relacjach międzyludzkich, bo ton, którym sie poslugujesz do milych nie należy.
Nie osłabiaj mnie. Chyba troszkę się zagalopowałaś i za bardzo się obruszyłaś nie wiadomo czym.

Napisałaś, że oleje nie nadają się do cery trądzikowej czy tam wrażliwej co jest bzdurą, więc Ci zwróciłam uwagę, a Ty wielce obruszona, bo ktoś nie zgodził się z Twoim zdaniem. Jeżeli mi więc nie wierzysz z tymi olejami to poczytaj wątek o olejach, tam gdzie Cie odesłałam i przestań kwestionować fakty.

To, co Ci pomogło czy nie pomogło, co Cię zapycha/nie zapycha nie było przeze mnie kwestionowane, bo nic mi do tego i to zależy od skóry, ale pisząc o olejach nie miałaś racji. A olej herbaciany nie ma wiele wspólnego z olejami do nawilżania skóry. Amen.



Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Tak mnie teraz zastanawia czy dermatolodzy potrafią odróżnic pryszcze jako trądzik (hormonalny,młodzieńczy czy jakikolwiek) i pryszcze jako objaw H.pyroli czy chorych migdałków na przykład itp. czy to w ogóle jest do odróznienia po wyglądzie krosty,bez zrobienia badań? Niestety główny błąd dermatologów to schematyczność działania u wszystkich pacjentów-dermatolog widzi krostki na twarzy przepisuje antybiotyk do smarowania jeden lub dwa z różnych grup do smarowania czasem do łykania nie zadziała no to inne antybiotyki i tak po jakimś czasie nabawiamy się takiej oporności że już nic nam nie pomaga ;/
i nie zrozumcie mnie źle ja nie neguje wszystkich dermatologów i nie zaprzeczam działania antybiotyków jeżeli trądzik wywołały bakterie!
tak sobie tylko rozmyślam
Wydaje mi się, że nie jest to wizualnie do odróżnienia. Pryszcze jak każde inne. Jedynie co wskaże przyczyny trądziku to badania, a jeśli te wyjdą ok to po prostu skóra ma tendencje do zapychania...

Ludzie są króliczkaim doświadczalnymi, nie ma co się oszukiwać...
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-02-12 o 19:42
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 20:07   #30
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Jak sobię poradzić z obecnym stanem cery (zdjęcie).

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
gdzie na Ciebie naskoczyłam, wskaż mi. I co ma do tego ile mam lat?

A skąd Ty wiesz jaki jest ton rozmowy. Ton rozmowy można ocenić rozmawiając z kimś, a nie czytając pisany tekst.

Nie osłabiaj mnie. Chyba troszkę się zagalopowałaś i za bardzo się obruszyłaś nie wiadomo czym.

Napisałaś, że oleje nie nadają się do cery trądzikowej czy tam wrażliwej co jest bzdurą, więc Ci zwróciłam uwagę, a Ty wielce obruszona, bo ktoś nie zgodził się z Twoim zdaniem. Jeżeli mi więc nie wierzysz z tymi olejami to poczytaj wątek o olejach, tam gdzie Cie odesłałam i przestań kwestionować fakty.

To, co Ci pomogło czy nie pomogło, co Cię zapycha/nie zapycha nie było przeze mnie kwestionowane, bo nic mi do tego i to zależy od skóry, ale pisząc o olejach nie miałaś racji. A olej herbaciany nie ma wiele wspólnego z olejami do nawilżania skóry. Amen..



Wiesz co, masz tupet. Z takim zarozumialstwem dawno sie nie spotkalam i o to mi chodzilo, mówiąc o TONIE, mialam na myśli niedelikatność z jaka sie wyrażasz, chyba mi nie powiesz, ze tego nie da sie odczytać? Wiesz, to o czym mówią w ksiażkach i na forach to jedno, ja jednak pozostanę przy swojej opinii, że oleje zapychają tlustą cerę i nie podważaj mojego zdania ani lekarzy, pod których bylam opieką

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Tak mnie teraz zastanawia czy dermatolodzy potrafią odróżnic pryszcze jako trądzik (hormonalny,młodzieńczy czy jakikolwiek) i pryszcze jako objaw H.pyroli czy chorych migdałków na przykład itp. czy to w ogóle jest do odróznienia po wyglądzie krosty,bez zrobienia badań? Niestety główny błąd dermatologów to schematyczność działania u wszystkich pacjentów-dermatolog widzi krostki na twarzy przepisuje antybiotyk do smarowania jeden lub dwa z różnych grup do smarowania czasem do łykania nie zadziała no to inne antybiotyki i tak po jakimś czasie nabawiamy się takiej oporności że już nic nam nie pomaga ;/
i nie zrozumcie mnie źle ja nie neguje wszystkich dermatologów i nie zaprzeczam działania antybiotyków jeżeli trądzik wywołały bakterie!
tak sobie tylko rozmyślam


Mnie sie wydaje, że gdyby bylo możliwe rozpoznanie przyczyn tylko po obserwacji zmian skórnych, to leczenie u wielu ludzi byloby szybsze i prostsze, nie potrzebne bylyby tez badania, wlasnie antbiogramy i wymazy. Być może jest na świecie kilku profesorów, badaczy, geniuszy, doświadczonych latami praktyki, którzy jedynie po oględzinach skóry mogą stwierdzić bezblędnie powody choroby, ale to znikomy procnet raczej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.