dziwnie włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-17, 21:33   #1
romex1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Question

dziwnie włosy


Taki mam problem, ze robi mi sie zakole, ale tylko z jednej strony nie ukrywam, ze wolalbym albo z dwóch albo wcale dodam, ze stosowałem loxon ok 3 miesiecy, bez zadnych rezulatów jak było tak jest, byc moze troche sie wzmocniły ale nie widać zeby cos odrastało czy cos... gole głowe zazwyczaj na 1mm i troche widać ze krzywo rosną włosy i zakole jest z jednej strony... troche mnie to denerwuje, co moze byc przyczyną tego ze wypadaja z jednej storny? wtf? da sie cos z tym zrobic? z góry dziekuje wiem, wiem najlepiej ciąc na 0 wtedy to jest mniej widoczne, ale jednak dalej widoczne a po obcieciu na 0 robia mnie sie czerwone pryszcze na głowie - prawdopodobnie zapalenie mieszków włosowych bo nieudolnym goleniu głowy :P a co do dłuższych włosów - nie zapuszcze, nie ma mowy wiec prosze o jakies rady co z tym zrobic bez zapuszczania włosów :P Dodam jeszcze, że jstem młody mam 25 lat wiec wątpie zeby było to jakies łysienie ze starości, ewentualnie ze stresu, ale ze stresu zrobiłoby sie jedno? chyba powinny wypadać równomiernie? sam już nie wiem. pozdrawiam

Edytowane przez romex1985
Czas edycji: 2010-02-18 o 13:12
romex1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:14   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: dziwnie włosy

1. Poczytaj o łysieniu androgenowym - tu wiek i stres nie mają znaczenia

2. Idź do dermatologa bo możesz mieć zwyczajnie jakąś chorobę skóry, która powoduje wypadanie włosów, a której z pewnością nie da się zdiagnozować przez Wizaż

Do poczytania:
http://zdrowo.info.pl/wypadanie.html
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada

Edytowane przez tennyo4
Czas edycji: 2010-02-18 o 09:15
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:16   #3
romex1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: dziwnie włosy

Byłem u dermatologa i stwierdził, że to prawopodobnie od stresu.
romex1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 12:38   #4
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: dziwnie włosy

Cytat:
Napisane przez romex1985 Pokaż wiadomość
Byłem u dermatologa i stwierdził, że to prawopodobnie od stresu.
Szczerze wątpię w łysienie miejscowe od stresu.
Obstawiałabym łysienie plackowate.

Bez lekarza się nie obejdzie niestety - po prostu musisz szukać pomocy u innych specjalistów, którym będzie się chciało zainteresować problemami pacjenta

Ja bym się jeszcze zainteresowała tym jak i w jakim wieku łysieli panowie w Twojej rodzinie - to też może być trop.
Jeżeli w podobny sposób i również wcześnie to może się okazać, że najzwyczajniej w świecie masz to w genach. A z genami, przynajmniej na razie, nikt nie wygrał.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada

Edytowane przez tennyo4
Czas edycji: 2010-02-18 o 12:41
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:40   #5
Marc1n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: laptop xD
Wiadomości: 49
Dot.: dziwnie włosy

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Szczerze wątpię w łysienie miejscowe od stresu.
Obstawiałabym łysienie plackowate.

Bez lekarza się nie obejdzie niestety - po prostu musisz szukać pomocy u innych specjalistów, którym będzie się chciało zainteresować problemami pacjenta

Ja bym się jeszcze zainteresowała tym jak i w jakim wieku łysieli panowie w Twojej rodzinie - to też może być trop.
Jeżeli w podobny sposób i również wcześnie to może się okazać, że najzwyczajniej w świecie masz to w genach. A z genami, przynajmniej na razie, nikt nie wygrał.
Chodzi mi o podkreślony obszar ..
i w zupelnosci tenny04 ma racje
Marc1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.