Nastolatki w ciąży. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 14:16   #1
JedeenDootyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wodzisław :))
Wiadomości: 10

Nastolatki w ciąży.


Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
__________________
Uroda jest drogą do szczęsia ...
Ale szczęściem jest miłosc ...
JedeenDootyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:20   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
Było klika takich lub podobnych tematów ...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=436945
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=26116966
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:22   #3
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
W jaki niby sposób?

Porównujesz XXI wiek ze średniowieczem? Nie zauważyłaś, że ogólnie troszkę się zmieniło przez lata?

Nie mam nic przeciwko nastolatkom w ciąży, pod warunkiem, że same się utrzymują, pracują i tym samym będą mogły utrzymać dziecko. W przeciwnym wypadku one same są dziećmi i nie są zdolne do wychowania innych dzieci, bo nie mają krzty odpowiedzialności w sobie.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:48   #4
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam

no tak, tylko, że w średniowieczu średnia wieku była znacznie niższa
zresztą i sytuacja kobiet była inna, więc z czym Ty tu wyskakujesz?

13 i 14 latka jest tylko biologicznie przygotowana do tego, by mieć dziecko.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:55   #5
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Problem w tym ze w dzisiejszych czasach nastolatki nie wychodza za maz w wieku 14- 15 lat. Wspolzycie z osobami w tym wieku jest karalne. Poza tym siedza na garnuszku u rodzicow, nie sa w stanie sie same utrzymac dlatego nie pojmuje jak moga zachodzic w ciaze? Dlaczego mam je wspierac skoro zachowuja sie totalnie nie odpowiedzialnie? Wedlug mnie kompletnym idiotyzmem jest zeby 14 czy 15- latka uprawiala seks ale skoro juz czuja taka chuc to dlaczego nie pojdzie do ginekologa po tabletki lub przynajmniej do apteki po prezerwatywy? Skoro maja odwage uprawiac seks to dlaczego nie maja odwagi kupic zabezpieczenia?
Tak uwazam ze dzieci rodza dzieci poniewaz czlowiek dorosly, odpowiedzialny posiada jakakolwiek wiedze, wie do czego seks moze prowadzic i rozumie skad sie biora dzieci. A po takim szalenczym seksie 14-latkow mamy pozniej na forum pytania typu: '3 krople spermy spadly na moje kolano... Czy moge zajsc od tego w ciaze?'
__________________




Edytowane przez Akashka
Czas edycji: 2011-04-19 o 14:56
Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:55   #6
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nastolatki w ciąży.

nastolatka nie ma pracy, nie jest samodzielna, nie ma mieszkania, pieniędzy dla dzidziusia, jej życie nie jest ustabilizowane, ona sama nierzadko jeszcze ma mały móżdżek.

Musi liczyć na łaskę rodziców swoich i ojca dziecka.
Sytuacja co najmniej beznadziejna.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 14:58   #7
fryteczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 15
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Tak to prawda. Dzieci robią dzieci. Trzeba przyznac że w dziesiejszych czasach nastolatki próbuja zachowywać się jak dorosłe co im to nie wychodzi. Mam 15-letnia siostrę i mówię jej co jest dobre a co zle, nie chce żeby skończyła w ciązy przez głupotę. Wiadomo duzy wpływ ma tez towarzystwo w jakim przebywają a rodzice nie zawsze są w stanie dopilnować swoich dzieci po za domem.
Więc tak naprawde trzeba się zastanowić czyja to wina? Tych dziewczyn? Rodziców? Media?
fryteczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 15:53   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Sama je sobie wspieraj, najlepiej finansowo.
Głupotę powinno się ganić, a nie wspierać i promować. Może inne, które zauważą to wsparcie, też postanowią w ciążę zajśc, dopiero będzie można się wykazać i powspierać dzieci mające dzieci...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:00   #9
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
No rewelacyjny argument z tym średniowieczem. W średniowieczu nie było np. elektryczności, to właściwie my też możemy się bez niej obejść, tak? I sprawdż sobie w wolnej chwili w opracowaniach historycznych srednią życia człowieka w sredniowieczu - kobieta nie mogła wtedy czekać z porodem do 40-stki, bo statystycznie nie miała wielkich szans do tej 40-stki dożyć, nie mówiac już o rodzeniu dzieci...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 18:42   #10
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
tak jak dziewczyny wyżej pisały - głupoty i nieodpowiedzialności się nie wspiera wspierać to można człowieka chorego, czy w jakiś inny sposób dotkniętego przez los, a nie nastolatkę (a właściwie to dziecko, bo chyba inaczej nie można powiedzieć o kimś, kto ma 13 albo 14 lat), której zachciało się seksu ze swoim równie dojrzałym i odpowiedzialnym 14 - letnim "partnerem".

i uważam, że słuszny jest stanowczy brak aprobaty społecznej dla czegoś takiego (Ty to nazywasz wytykaniem palcami), bo gdyby zaczęto przymykać na to oczy, to za kilka, kilkanaście lat doszłoby do tego, że mamusia z gimnazjum biegnąca na lekcje odprowadzałaby swoją pociechę do przedszkola
elisee15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 19:11   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2011-04-19 o 19:13
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 19:23   #12
beth007
Zadomowienie
 
Avatar beth007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 602
Dot.: Nastolatki w ciąży.

no ale zauważmy też , że jesli w danym przypadku dziewczyna była np. ofiarą gwałtu to czemu ma sie ktos od niej odsunąc ??? raczej w takim przypadku trzeba pomóc.
w kazdym innym tak jak pisałyscie nie mozna moim zdaniem tego traktowac normalnie bo tak byc nie powinno !!!! sex z osobą do 16 roku zycia jest przestępstwem !!!
__________________


beth007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 19:25   #13
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość
Problem w tym ze w dzisiejszych czasach nastolatki nie wychodza za maz w wieku 14- 15 lat. Wspolzycie z osobami w tym wieku jest karalne.
Zależy gdzie. Barbarzyńskie zwyczaje żyją obok nas. I to powinno się piętnować.

Cytat:
Napisane przez Akashka Pokaż wiadomość
Poza tym siedza na garnuszku u rodzicow, nie sa w stanie sie same utrzymac dlatego nie pojmuje jak moga zachodzic w ciaze? Dlaczego mam je wspierac skoro zachowuja sie totalnie nie odpowiedzialnie? Wedlug mnie kompletnym idiotyzmem jest zeby 14 czy 15- latka uprawiala seks ale skoro juz czuja taka chuc to dlaczego nie pojdzie do ginekologa po tabletki lub przynajmniej do apteki po prezerwatywy? Skoro maja odwage uprawiac seks to dlaczego nie maja odwagi kupic zabezpieczenia?
Tak uwazam ze dzieci rodza dzieci poniewaz czlowiek dorosly, odpowiedzialny posiada jakakolwiek wiedze, wie do czego seks moze prowadzic i rozumie skad sie biora dzieci. A po takim szalenczym seksie 14-latkow mamy pozniej na forum pytania typu: '3 krople spermy spadly na moje kolano... Czy moge zajsc od tego w ciaze?'
Niby taka mądra i postępowa opinia, a nie wie, że nic nie ma 100% skuteczności?


Warto by rozróżnić gnojenie kogoś od nie-wspierania. Jak ktoś nie chce pomagać - ok, ale niech zachowa obojętność.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 19:35   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 20:58   #15
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez beth007 Pokaż wiadomość
sex z osobą do 16 roku zycia jest przestępstwem !!!

Do 15.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:04   #16
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Zależy gdzie. Barbarzyńskie zwyczaje żyją obok nas. I to powinno się piętnować.



Niby taka mądra i postępowa opinia, a nie wie, że nic nie ma 100% skuteczności?


Warto by rozróżnić gnojenie kogoś od nie-wspierania. Jak ktoś nie chce pomagać - ok, ale niech zachowa obojętność.
Zdaje sie ze mowimy o Polsce....

Wyobraz sobie ze wiem.. Ale wystarczy poczytac fora (chocby nawet Wizaz) zeby wiedziec ze wiekszosc 14- 15latkow wstydzi sie pojsc do apteki i poprosic prezerwatywy... Nie mowiac juz o wizycie u ginekologa... Poza tym trzeba miec naprawde wielkiego pecha zeby tabletki zawiodly... Podobnie prezerwatywa- jesli sie jej prawidlowo uzywa sa male szanse by spadla, pekla czy co tam jeszcze...
I nie wiem co cie tak cieszy?
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 16:28   #17
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Ostatnio znalazłam przez przypadek ciekawy serial w sieci, opowiadający właśnie o nastolatce w ciąży(amerykański, ale jak ktoś ma trochę czasu to niech zajrzy) -the secret life of the american teenager.

Dzisiaj dowiedziałam się, że moja siedemnastoletnia znajoma jest w ciąży. Wspomogę ją, jeśli będę mogła, ale nic na siłę. Będzie jej ciężko,ale mam nadzieję, że jakoś się ułoży.

Co sądzę? Nic nie sądzę. Nie czuję obrzydzenia, ani wstrętu, to nie moja sprawa, kto w jakim wieku z kim sypia i jakie są konsekwencje tego.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 17:00   #18
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez JedeenDootyk Pokaż wiadomość
Hej . Chciałam zacząć taki trochę inny temat i dowiedzieć się co myślicie na temat nastolatek w ciąży. Z tego co wiem każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie którzy mówią , ze dzieci mają dzieci i tak na prawdę tym gadaniem nie pomagają takim dziewczyną , tylko jeszcze bardziej je dołują. Za czasów średniowiecza już 13 czy 14 latki były wydawane za mąż i rodziły dzieci przecież , to skad w nas teraz tyle jakiegoś wstrętu do takich dziewczyn . Powinniśmy chyba je wspierać , a nie wytykać palcami i mówić jakie to są złe . Co na ten temat myślicie ? Pozdrawiam
Argumentacja ze średniowieczem zupełnie nietrafiona. W średniowieczu myto się raz na rok, może też powinniśmy?
Uważam, że nie należy aprobować sytuacji patologicznych, a dziecko, które współżyje z własnej woli i na dodatek zachodzi w ciążę zdrowym zjawiskiem nie jest. Na ten temat sądzę tyle, że edukacja seksualna powinna być na wyższym poziomie niż obecnie.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 18:07   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez beth007 Pokaż wiadomość
no ale zauważmy też , że jesli w danym przypadku dziewczyna była np. ofiarą gwałtu to czemu ma sie ktos od niej odsunąc ??? raczej w takim przypadku trzeba pomóc.
w kazdym innym tak jak pisałyscie nie mozna moim zdaniem tego traktowac normalnie bo tak byc nie powinno !!!! sex z osobą do 16 roku zycia jest przestępstwem !!!
ciaze z gwaltu mozna usunac
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 18:23   #20
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Na ten temat sądzę tyle, że edukacja seksualna powinna być na wyższym poziomie niż obecnie.
i to jest raczej kwintesencja tego co można sądzić o nastolatkach w ciąży
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 18:43   #21
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Nastolatki w ciąży.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nigdzie nie wiedziałam zawężenia do Polski. Ale ok, to była tylko luźna uwaga.

Jakieś statystyki na poparcie tezy, że większość 15-latków się nie zabezpiecza?

Gdzie mnie coś cieszy?
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.