Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 18:58   #1
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328

Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?


dzisiejsza mała aferka w krakowskim światku naukowym ;-) UJ vs Pub Sarmacja i możliwości zatrudnienia dla absolwentów studiów humanistycznych ;-)

''Ernst & Young Polska Gratulujemy! Bardzo sobie cenimy Waszych absolwentów, wielu z nich pracuje u nas i odnosi sukcesy Gratulujemy i jednocześnie dziękujemy! ''

''Pub Sarmacja Gratulujemy! My również bardzo sobie cenimy Waszych absolwentów, którzy w naszych skromnych progach również znaleźli zatrudnienie. Szczególnie przydatne okazało się doświadczenie i wiedza zdobyta po kulturoznawstwie i europeistyce. To z jaką gracją owi absolwenci czyścili barmańskie szkło... nie-do-opisania )''


zręczny marketing czy może obnażenie prawdy o losie większości absolwentów tego typu kierunków?


https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

polecam poczytanie również komentarzy na głównej stronie UJ na fb ;-)

https://www.facebook.com/jagiellonian.university
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2012-07-18 o 19:00
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:14   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Mnie to akurat rozbawiło.

To jest też dobre ze strony fb UJ:
Instytut Filozofii otworzył nowy kierunek studiów, przygotowujący absolwentów do nauczania etyki i podstaw filozofii, jak również pełnienia funkcji doradczych i eksperckich zarówno w zakresie etyki ogólnej, jak i etyk szczegółowych.

I komentarz:
Pub Sarmacja podpisał już umowę o partnerstwie ?



Poziom uniwerków spada systematycznie od lat, na studia każdy gamoń się teraz dostanie, nawet na te niby prestiżowe kierunki typu prawo...jedynie chyba medycyna jakiś poziom trzyma.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:20   #3
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

https://www.facebook.com/pubsarmacja polecam też komentarze pod najnowszym wpisem
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:23   #4
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Taaaa tylko medycyna i matematyka górą
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:25   #5
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Powiem jedno - oburzeni studenci jak dla mnie sami wystawiają sobie świadectwo tego, że chyba sami swojego kierunku nie uważają za przyszłościowy. Ja studiuję kierunek, po którym mam konkretne plany, nie wiem jak wyjdzie, ale taki wpis mnie absolutnie nie oburza - od dawna wiem, jak wielu absolwentów różnorakich kierunków pracuje w barach czy kinach, ja takowych w swojej pracy też miałam. Moja koleżanka za to (studentka socjologii) wpisem tym jest urażona bardzo.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:26   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Nawet osławione budownictwo na się kiepsko po ostatnich problemach firm budowlanych (patrz Hydrobudowa).
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:39   #7
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Nie rozumiem czemu się obrażać z powodu zwykłej prowokacji.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 19:59   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

E tam zabawna prowokacja, żart który się jak najbardziej udał - ile osób właśnie dowiedziało się o tym pubie, ba, ja sama weszłam na ich stronę akurat chyba menedżer zarządzający stroną radzi sobie całkiem nieźle w promocji przez internet
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 20:24   #9
agneshelene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 343
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Może ludzie się dzięki temu ogarną i zmniejszy się liczba osób, które idą na studia po to, żeby imprezować i zadowalać rodzinę "prestiżowym" statusem studenta.Nie mówię, że tak jest we wszystkich przypadkach studentów socjologii, pedagogiki czy europeistyki, ale ludzie często mają gdzieś sam kierunek i to, co będą po nim robić. Najgorsze jest to, że uczelnie widzą zainteresowanie tymi kierunkami i robią jeszcze dodatkowe rekrutacje. ..
agneshelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 21:56   #10
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czemu się obrażać z powodu zwykłej prowokacji.
prowokacja bądź nie - uderza w czuły punkt i porusza problem, który niestety - istnieje
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 22:48   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

To chyba oczywiste, że jak humanista nie ma pomysłu na siebie to pracy raczej nie znajdzie, bo ilośc stanowisk pracy zgodnych z takim wykształceniem jest cholernie mało a każdego roku są setki absolwentów.

Jak ktoś chce mieć pracę-pewniaka, niech idzie na kierunki zamawiane przez Państwo. Jeszcze stypendium dostanie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 23:10   #12
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak ktoś chce mieć pracę-pewniaka, niech idzie na kierunki zamawiane przez Państwo. Jeszcze stypendium dostanie.
z tymi zamawianymi-pewniakami też różnie bywa
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 02:11   #13
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
To chyba oczywiste, że jak humanista nie ma pomysłu na siebie to pracy raczej nie znajdzie, bo ilośc stanowisk pracy zgodnych z takim wykształceniem jest cholernie mało a każdego roku są setki absolwentów.

Jak ktoś chce mieć pracę-pewniaka, niech idzie na kierunki zamawiane przez Państwo. Jeszcze stypendium dostanie.
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 04:45   #14
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Jak ktoś chce mieć pracę-pewniaka, niech idzie na kierunki zamawiane przez Państwo. Jeszcze stypendium dostanie.
To akurat takie wcale oczywiste nie jest.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 07:52   #15
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
To chyba oczywiste, że jak humanista nie ma pomysłu na siebie to pracy raczej nie znajdzie, bo ilośc stanowisk pracy zgodnych z takim wykształceniem jest cholernie mało a każdego roku są setki absolwentów.

Jak ktoś chce mieć pracę-pewniaka, niech idzie na kierunki zamawiane przez Państwo. Jeszcze stypendium dostanie.
I oczywiscie wszyscy sobie radzą na takich kierunkach, litości.
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:01   #16
Troian
Raczkowanie
 
Avatar Troian
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 371
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Taaa, kierunki zamawiane Niestety to nie ma większego pokrycia z rzeczywistością, dobrym przykładem może być biotechnologia, która jest zamawiana od kilku lat, ale niestety pracy po niej w Polsce wielu ludzi nie znajdzie, bo ta dziedzina u nas jeszcze nie rozwija się, tak aby dać zatrudnienie wszystkim czy nawet większości osób, które ten kierunek kończą. Najciężej jest ludziom po kierunkach humanistycznych, bo niestety, część studiuje je, tylko po to, żeby sobie studiować (dochodzi do tego ten nasz społeczny przymus na studiowanie czegoś), a nie dlatego, że chcą to robić w życiu. Tak jak ktoś napisał, w takim przypadku trzeba mieć pomysł na siebie. Po kierunkach technicznych, też już wcale przyszłość nie jest taka piękna, jak niektórzy mówią (np. budownictwo).
Tak na marginesie, słyszałam, że często o tym, że na danej uczelni kierunek X jest zamawiany, decydują nie realia, ale to, że wniosek dot. tego zamawianego kierunku jest napisany ładnym językiem itd. Jednak ile w tym prawdy, to nie wiem, z góry zaznaczam

Edytowane przez Troian
Czas edycji: 2012-07-19 o 09:07
Troian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:05   #17
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Dziś nie ma pewności po żadnym kierunku, że będzie się pracowało w zawodzie. Wyjątkiem są jedynie zawody medyczne.
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:12   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Według mnie pracy nie ma po niczym a jak mam być bezrobotna to wolę być bezrobotnym magistrem filologiem znającym języki obce niż być po zawodówce... Takie czasy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:33   #19
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Według mnie pracy nie ma po niczym a jak mam być bezrobotna to wolę być bezrobotnym magistrem filologiem znającym języki obce niż być po zawodówce... Takie czasy
znając języki taka bezrobotna nie będziesz
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 09:38   #20
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Taa kierunki zamawiane. Chociażby budownictwo, jak przeczytałam, chyba w rp jaka jest szacowana ilość studentów tego kierunku to byłam zaskoczona, nie spodziewałam się, że aż tyle. A państwo cały czas do tego kierunku dopłaca Sama mam dwóch znajomych po budownictwie, pracy nie mają. Za kilka lat to ilość osób po budownictwie i geodezji przekroczy chyba ilość absolwentów po pedagogice i prawie razem wziętych z kilku lat

Edit: nie wiem skąd się wziął ten mit, że studenci kierunków humanistycznych studiują dla studiowania, a ścisłym przyświeca jakaś głębsza idea? Bo chociażby po takiej biotechnologii lub inżynierii środowiska pracy nie ma, a nikt jakiejś masowej nagonki na te kierunki nie robi. Chyba kompleksy jakieś Ci ludzie mają nie wiem, nie chcę wiedzieć
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:48   #21
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

A ja uważam, że nawet osoba kończąca polonistykę lub socjologię (bo chyba te kierunki uznawane są za najmniej przyszłościowe?) jest w stanie znaleźć dobrze płatną, satysfakcjonującą pracę. Trzeba tylko chcieć, a nie marudzić jak to źle jest w Polsce i tylko pub Sarmacja zostaje....

Uważam jednak, że nasze państwo ma kompletnie nieprzemyślaną politykę dotyczącą studiów wyższych: dlaczego nie likwiduje się kierunków, które nie są przyszłościowe? Czy tylko po to, aby starzy profesorowie mogli dociągnąć do emerytury? Dlaczego nie zachęca się młodych ludzi do przedsiębiorczości i zakładania własnych firm (tworzenia miejsc pracy). Weźmy taką pedagogikę wczesnoszkolną: z jednej strony pełno mamy przedszkolanek bez pracy, a z drugiej strony w dużych miastach brakuje żłobków (nawet prywatnych)...
Dlaczego u nas ciągle podtrzymywany jest mit, że skończone studia wyższe gwarantują dobrze płatną pracę? Bo ja odnoszę wrażenie że najpewniejszą i dobrze płatną pracę mają raczej absolwenci zawodówek....

W firmie mojej znajomej od 3 miesięcy szukają programisty Delphi i NI MA.

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2012-07-19 o 09:50
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 09:51   #22
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-07-19 o 12:09
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:18   #23
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
W firmie mojej znajomej od 3 miesięcy szukają programisty Delphi i NI MA.
To może trzeba podnieść proponowane wynagrodzenie?

Raczej nikt młodszy (i skłonny pracować za mniejszą kasę) nie uczy się Delphi, a starsi programiści mają swoje wymagania (i dobrze).
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:44   #24
catherrinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

no cóż...takie czasy :P niezaleznie jakie studia skonczysz i tak mozesz byc na lodzie. no chyba ze medycyna, jak ktos wspomniał tylko to trzyma poziom

Edytowane przez catherrinn
Czas edycji: 2012-07-19 o 10:45
catherrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:51   #25
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Dlaczego losy humanistów przesądzone? Na medycynę dostać się bardzo trudno, trudno się utrzymać. Na scisłych ciężko się utrzymać i kończą je osoby, które naprawdę mają do tego żyłkę.
Kierunki humanistyczne może skończyc kazdy, dostać się jest łatwo, powstaje masę Wyższych Szkół Robienia Parówek i tym podobnych. Ludzie idą na studia, nie wiedzą po co, dlaczego. A potem się dziwić... jak to nie ma pracy??? Teraz nawet prawo straciło swój prestiż, jak widzę wśród znajomych kto się dostał, to jawi mi się znak zapytania nad głową.
Ponadto na studiach humanistycznych nie otrzymuje się konkretnej, fachowej wiedzy. Jeśli ktoś uważa, ze skończy dany kierunek i od razu dostanie posadkę za kilka tys., to się myli. Wystarczy przeczytać piekielnych, dużo tam takich historii o ludziach, któzy szukają pracy, jak to czytam to nie dziwię się, czemu niektórzy nie mogą jej znaleźć.

Nie każdy ma predyspozycje do przedmiotów ścisłych i wiąże z nimi swoją przyszłość. Sama nie mam problemu z matmą, czy fizyką, ale bardziej interesują mnie historia, literatura itp i co mam zrobić?Nie wyobrażam sobie siebie na kierunku inżynierskim.
Ale oczywiście ten stereotyp "humanista to głupek."
Nie, humanista to nie ten kto nie umie matmy... nawet najwieksi humaniści i pisarze byli też wybitnymi matematykami.
Jednak w społeczeństwie potrzebni są wszyscy ludzie, co by to było, gdyby wszyscy nagle kończyli ścisłe studia?
To nawoływanie do studiowania kierunków ścisłych jest głupie, bo do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje i chęci... nic na siłę.
A jak ktoś idzie na humanistyczny to niestety trzeba kombinować jak się da, zawsze można znaleźć jakiś sposób na życie, bo samo skonczenie studiów nie daje nic. Kiedyś to nawet i pedagogika, czy socjologia były "czymś" - gdzie te czasy? Źle się dzieje w tym kraju i tyle.
Problem inny polega też na tym, że dzisiaj rozwija się technika, a kultura już mniej. Ludzie się duchowo uwsteczniają, toteż po co komuś humaniści, artyści, jedyną przyszłośćią jest technologia. Ciekawe do czego to doprowadzi?A przecież najwybitniejsi ludzie to właśnie artyści, nawet typowe ścisłe umysły, jeśli wielkie, to zawsze bardzo kreatywne i twórcze.

Tak sądzę....
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2012-07-19 o 10:56
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:39   #26
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez coolanka Pokaż wiadomość
Dziś nie ma pewności po żadnym kierunku, że będzie się pracowało w zawodzie. Wyjątkiem są jedynie zawody medyczne.
bzdura kompletna
ale z pierwszym zdaniem się zgodzę
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:49   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

W ogóle bawi mnie że przy każdym takim temacie każdy polaczek ma cudowną receptę jak uzdrowić rynek pracy w Polsce i jak przychylić nieba młodym ludziom sugeruję by każdy pilnował własnego wykształcenia i się tak nie podniecał bezrobociem humanistów.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:57   #28
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
W ogóle bawi mnie że przy każdym takim temacie każdy polaczek ma cudowną receptę jak uzdrowić rynek pracy w Polsce i jak przychylić nieba młodym ludziom sugeruję by każdy pilnował własnego wykształcenia i się tak nie podniecał bezrobociem humanistów.
No dokładnie.

Nie wiem co się wszyscy tak troskliwie martwią o pracę i przyszłość humanistów

Najbardziej rozwalił mnie pomysł zupełnej likwidacji humanistycznych kierunków
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:01   #29
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Ogólnie wszystkie studia powinny być zlikwidowane.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:08   #30
sellen20
Raczkowanie
 
Avatar sellen20
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 40
Dot.: Burza na fejsiku. Losy absolwentów 'humanistycznych' przesądzone?

Ani mnie to nie bawi (no może oprócz komentarza, w którym ktoś napisał że taki student kierunków technicznych przynajmniej coś sobą reprezentuje oprócz zamiłowania do kultury), ani specjalnie nie obraża. Raczej dziwi ile ludzi chętnie najeżdża na innych i jaką satysfakcję z tego czerpie. Niedługo trzeba będzie dopłacać za studiowanie jakiegokolwiek kierunku humanistycznego... W ogóle w dzisiejszych czasach śmieszne są tylko te 'żarty', które kogoś lub coś obrażają.
__________________
some things are beautiful for the very reason that they’re unobtainable
sellen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.