Gospodarowanie pieniędzmi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 09:30   #1
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70

Gospodarowanie pieniędzmi


Cześć,
szukałam takiego wątku, ale nie znalazłam takiego typowego o wydatkach domowych

Ostatnio rozmyślałam o tym, jak gospodaruje co miesiąc swoimi pieniędzmi, porównywałam sie do innych i.... jestem przerażona!
Wynajmuje z TŻ mieszkanie, za rok - dwa chcemy kupić swoje, ale chyba najpierw trzeba nauczyć sie gospodarować kasą
Nasze wydatki - rachunki co miesiąc to około 2.500-3.000, a nasze przychody to około 5.500zł

i właśnie tu sie przeraziłam, zostaje nam na "życie" około 3.000zł a nie jesteśmy wstanie nic odłożyć a i czasem pod koniec miesiąca trzeba liczyć!!!
Jedzenie - jakiś 1.000zł, gdzie reszta?! nie kupuje aż tyle ubrań, paliwo też nie pochłania tysięcy w naszym przypadku, zdałam sobie sprawe że reszta ucieka między palcami....

Jak gospodarujecie pieniędzmi?Jak udaje Wam sie zbierać oszczędności, nie martwic sie o "koniec miesiąca" i przy jakich dochodach?!
Chce zmienić swoje podejście... dokładniej planować. Chciałabym mieć na wakacje odłożone pieniążki, a nie kombinować na miesiąc przed, mieć zapas w razie nieplanowanych wydatków, potrafić okreslać co faktycznie powinnam kupić a co mi jest zupełnie zbędne...
Potrafi zdarzyć mi sie sytuacja, ze powiedzmy 20 danego miesiąca mam na koncie 1000zł, a juz 24 zastanwaim sie jakim cudem zostało 200zł i nie jestem wstanie okreslić gdzie ta suma uciekła?!

Jedyne co mnie cieszy to to, że zawsze wiem ile musze przeznaczyć na rachunki i wydatki konieczne, płace to w pierwszej kolejności, tylko reszta ucieka i troche jej żal.....

kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:04   #2
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Mam dokładnie ten sam problem
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:15   #3
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kalka_ Pokaż wiadomość
Jedzenie - jakiś 1.000zł, gdzie reszta?!
"strasnie duzo jes"
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:20   #4
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Nam po opłatach zostaje 600 zl i chyba od następnego miesiąca będę prowadziła skrupulatne zapiski bo ani nie głodujemy na kosmetyki też wystarczy.... i jak kiedyś napisałam na jakimś wątku to zostałam zjechana że to nie możliwe... więc może ja mam czarodziejski portfel???? Za jakieś 3 miesiące się odezwę
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:20   #5
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem
chyba sporo osób ma, ale są też tacy co radzą sobie świetnie...

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
"strasnie duzo jes"
najwięcej je zwierz
ale to racja - jednak ujęłam tu też zdarzające sie (mało kiedy) wypady do knajpy, wydatki na % , obiady gotuje sama (uwielbiam to), często w ilościach "dla wojska" dzięki czemu np. sosy mrożę i mam nawet na 5 razy, najgorszy problem to ta znikająca kasa bez przeznaczenia!

Angel_00
no chyba tak zrobie, od wrzesnia bede zapisywała co dokładnie kupuje przez miesiąc
moze uda sie wyciągnąć odpowiednie wnioski......
na na bank nie zjade Cie, bo wiem że tak sie da moja mama jest wzorem gospodarności, ale nie potrafi dac mi rad, bo mówi że ma tak i już a ja sie wdałam w ojca i o - taka gadka.

chce czarodziejski portfel!!!!!!

Edytowane przez kalka_
Czas edycji: 2012-08-17 o 10:24
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:21   #6
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Na początek zorientuj się na co wydajesz pieniądze w ciągu miesiąca i czy te wydatki faktycznie są takie niezbędne Później zastanów się na co tak naprawdę mogłabyś wydawać mniej - czy nie kupujesz za dużo jedzenia, które później wyrzucasz; nadmiar kosmetyków z których część się przeterminowała; czy nie zostawiasz zbyt dużo sprzętów włączonych na cały dzień (duże zużycie prądu); czy nie jeździsz samochodem wszędzie gdzie się da, nawet blisko - tutaj nie dość, że wydaje się na paliwo to jeszcze ogranicza ruch (;

Mnie pomogło zrobienie rozpiski: wyszczególniłam wszystkie planowane wydatki na dany miesiąc (odstępne za wynajem pokoju, media, jedzenie, kosmetyki, dojazdy do domu, środki higieniczne i środki czystości, pieniądze na ksero i drukarkę, kino czy jakieś wyjście ze znajomymi, niewielki zapas na nieprzewidziane wydatki, kwotę, którą chcę zaoszczędzić), określiłam ile chcę przeznaczyć na poszczególną część.
Istotną rzeczą jest to, żeby kwotę, którą chcemy zaoszczędzić potrącić sobie z dochodu na początku miesiąca, a nie odkładać to, co zostaje nam pod koniec! I uczynić odłożoną kwotę nietykalną, rzucić na lokatę albo konto oszczędnościowe.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:21   #7
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
"strasnie duzo jes"
uwielbiam ten tekst i tą poważną minę
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 10:23   #8
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

a tak serio to zacznij zapisywać wydatki wszystkie! każdą wydaną złotówkę by mieć pogląd ile wydajesz na poszczególne rzeczy, wtedy będziesz mogła zobaczyć na co uciekają Wam pieniądze i zastanowić się z czego możesz zrezygnować a w ogóle to polecam lekturę tego forum:

http://forum.gazeta.pl/forum/f,20012,Oszczedzamy.html

jest tu całe morze porad na temat nie tylko oszczędzania ale rozsądnego zarządzania pieniędzmi
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:23   #9
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Spróbuj chociaż przez jeden miesiąc zapisywać każdy najmniejszy wydatek. Notuj wszystko- każdy batonik, woda, czy lakier do paznokci.
Pod koniec miesiąca przeanalizujcie z TŻ co pochłania najwięcej kasy i bez czego można by się obejść. Zobaczycie, że można całkiem nieźle zaoszczędzić.
Przyznam, że dość sporo wydajecie jak na 2 osoby Przy takich dochodach można zaoszczędzić co nieco.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:24   #10
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
"strasnie duzo jes"



Ja jeszcze nie mam własnych dochodów,ale moja mama często robi tak,że notuje sobie na co wydała dane pieniądze,żeby potem nie zgłupieć Zawsze jak rodzice dostają pensję to siadają sobie i rachują ile pieniędzy i na co są potrzebne.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:30   #11
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

zróbta eksperyment przez miesiąc - spisuj wszystkie (WSZYSTKIE) wydatki do jakieś zeszytu lub na kartkę, pogrupuj wydatki na kategorie i to podlicz na koniec miesiąca. zbieraj paragony.

ja jestem straaaaaaasznie rozrzutna i mam taki system, że jak mam tyle pieniędzy żeby lokate założyć to to robię. jeśli nie, przerzucam pieniądze na subkonto oszczędnościowe. tylko to trzeba zrobić od razu. jak się tylko pieniądze dostanie na konto.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 10:30   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kalka_ Pokaż wiadomość
chyba sporo osób ma, ale są też tacy co radzą sobie świetnie...



najwięcej je zwierz
ale to racja - jednak ujęłam tu też zdarzające sie (mało kiedy) wypady do knajpy, wydatki na % , obiady gotuje sama (uwielbiam to), często w ilościach "dla wojska" dzięki czemu np. sosy mrożę i mam nawet na 5 razy, najgorszy problem to ta znikająca kasa bez przeznaczenia!

? 1000 zł na 2 osoby to niecałe 16,60 zł na łebka dziennie. A jak widzę jest tam jeszcze jakiś zwierz, wiec stawka dzienna jeszcze spada.
To nie jest dużo, nie dajmy się też wpędzać w Wizażową paranoję pt. "a ja to żyję za 1,50 zł dziennie i daję radę i w dodatku odżywiam się zdrowo, a Wy to chyba żrecie jak rozrzutne krowy".
człowiek pracuje, to mu się należy po pracy porządne jedzenie czy wyjście od czasu do czasu na jedzenie na mieście a nie tylko zapychanie brzucha czymkolwiek po promocji.

Zbieraj rachunki. Sprawdź dokładnie ile tak naprawdę wydajecie na paliwo. ! Tankowanie to około 200-300 zł. Ile razy w miesiącu tankujecie?
Alkohol jest bardzo drogi - tu tez można dużo utopić lekką rączką.

Wiem też z dawnego doświadczenia, że można majątek przepuścić jeśli kupuje się gazety kolorowe. Zbędne to jak dziura w moście a drogie i jeszcze potem zalega nie czytane bo tam do czytania nic nie ma sensownego.

Może utwórz subkonto i co miesiąc jak płacisz rachunki, przelewaj jakąś kwotę. Nie masz dostępu to nie wydasz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:35   #13
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Notowanie polecane jest najbardziej, cały wrzesień będę notować
teraz robie rachunek sumienia.......

tak myslę i myślę na co ja wydaje i tak przypominają mi sie pierdoły, które generują mega koszty....
TYLKO sierpień a ja już kojarze:
- gry na PS - 120zł
- 4 lakiery, żeby mieć "ombre" na paznokciach - 80zł bo przecież musze kupić z Inglota z przyzwyczajenia co by wywalić je za pół roku
- za duży strój z allegro, który zamiast pójść do zwrotu poszedł w kąt szafy a to 80zł....

Matko, dziewczyny, to już prawie 3 stówy!!!!!!

oj nie, trzeba sie za to zabrać....

cava
tankujemy mało - jesteśmy fanami rowerów i spacerów, max 200zł/1 miesiąc ale często mniej

gazet nie kupuje... sądze że gubią mnie pierdoły i okropna przypadłość, z której zdałam sobie sprawe na przykładzie lakierów... było mi żal wydać 80zł na raz, wiec jeden kupiłam dajmy na to w poniedziałek, drugi w środe, trzeci przypadkiem dnia następnego, a czwarty już dokupiłam, no bo brakuje mi tylko jednego a to 20zł to przeżyje...

jak tak człowiek analizuje swoje myślenie po czasie, może sie ciekawych rzeczy dowiedzieć o sobie

Edytowane przez kalka_
Czas edycji: 2012-08-17 o 10:39
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:38   #14
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kalka_ Pokaż wiadomość
Cześć,
szukałam takiego wątku, ale nie znalazłam takiego typowego o wydatkach domowych

Ostatnio rozmyślałam o tym, jak gospodaruje co miesiąc swoimi pieniędzmi, porównywałam sie do innych i.... jestem przerażona!
Wynajmuje z TŻ mieszkanie, za rok - dwa chcemy kupić swoje, ale chyba najpierw trzeba nauczyć sie gospodarować kasą
Nasze wydatki - rachunki co miesiąc to około 2.500-3.000, a nasze przychody to około 5.500zł

i właśnie tu sie przeraziłam, zostaje nam na "życie" około 3.000zł a nie jesteśmy wstanie nic odłożyć a i czasem pod koniec miesiąca trzeba liczyć!!!
Jedzenie - jakiś 1.000zł, gdzie reszta?! nie kupuje aż tyle ubrań, paliwo też nie pochłania tysięcy w naszym przypadku, zdałam sobie sprawe że reszta ucieka między palcami....

Jak gospodarujecie pieniędzmi?Jak udaje Wam sie zbierać oszczędności, nie martwic sie o "koniec miesiąca" i przy jakich dochodach?!
Chce zmienić swoje podejście... dokładniej planować. Chciałabym mieć na wakacje odłożone pieniążki, a nie kombinować na miesiąc przed, mieć zapas w razie nieplanowanych wydatków, potrafić okreslać co faktycznie powinnam kupić a co mi jest zupełnie zbędne...
Potrafi zdarzyć mi sie sytuacja, ze powiedzmy 20 danego miesiąca mam na koncie 1000zł, a juz 24 zastanwaim sie jakim cudem zostało 200zł i nie jestem wstanie okreslić gdzie ta suma uciekła?!

Jedyne co mnie cieszy to to, że zawsze wiem ile musze przeznaczyć na rachunki i wydatki konieczne, płace to w pierwszej kolejności, tylko reszta ucieka i troche jej żal.....

ja w miarę możliwości zbieram wszystkie paragony (tż jedynie tych za piwo mi nie zostawia ) i co 2-4 tyg. podliczam wydatki, spr. czy na coś kasa się nie marnuje czy można coś gdzieś indziej kupić taniej, czyham na promocje i kupuje wtedy na zapas

a dochody i wydatki stałe (rachunki)mamy podobne jak Wy, ale zawsze sporo zostaje mimo to

rachunki też opłacam od razu po wypłacie
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:46   #15
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość

rachunki też opłacam od razu po wypłacie
oj tak
ciesze się, że choć tego sie trzymam

Pociesza mnie też to, że jak chce to potrafię, jak mam potrzebe (np. wakacje) to zacisne pasa, uzbieram, bez zadłużania się

tylko teraz trzeba to jakość wprowadzić w codzienne życie......
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:51   #16
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Powiem Ci jak to wygląda u bidoka
A raczej dwóch, bo z chłopem mieszkam

1100zł/ msc. Po obowiązkowych opłatach i przy dobrych wiatrach zostaje nam na żarcie ok. 4 stów. Jako, że też nie umiem gospodarzyć, patrzę na to jak na stowę/ tydzień.

Czyli co tydzień do markietu, kości, warzywa, ćwiartki z kurczaka, z jeden filet i na tydzień obiady są, dwa pasztety, trochę sera i jakaś mielonka na chleb i graje

Tłuszcze chłop kupuje taniej w robocie. I jakieś zupki, to też zawsze jakiś dodatek.

Na wiosce chodzimy już potem praktycznie tylko po ten chleb.
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:03   #17
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość

1100zł/ msc. Po obowiązkowych opłatach i przy dobrych wiatrach zostaje nam na żarcie ok. 4 stów. Jako, że też nie umiem gospodarzyć, patrzę na to jak na stowę/ tydzień.
podziwiam, że tak dajecie radę, ale jak trzeba to co robić

my 100zł/tydz wydawaliśmy kilka lat temu, ale ceny tak się zmieniły, że niestety 150-200zł jest obecnie (bliżej 200zł) na żywność i chemię
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:08   #18
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mam dokładnie ten sam problem
Ja też
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:14   #19
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
podziwiam, że tak dajecie radę, ale jak trzeba to co robić

my 100zł/tydz wydawaliśmy kilka lat temu, ale ceny tak się zmieniły, że niestety 150-200zł jest obecnie (bliżej 200zł) na żywność i chemię
pamiętam tamte czasy jak byłam sama z matką i przez krótki czas byłyśmy na zasiłku, to za 350zł spokojnie się żyło i nawet buta na zimę się miało

My mamy o tyle lepiej, że chłop chemię też z roboty do domu przynosi, to przynajmniej mam biednie, ale czysto

No i dobra, trochę podkoloryzowałam ten obraz, żeby dodać Autorce otuchy, czy coś bo przeważnie to koło 25 już jest "pani Kasiuu, wpiisze pani na zeszyt"
Ale to raczej kwestia tego złego gospodarowania, bo jednak jak zepniemy poślady to zdaje egzamin ten wymieniony wcześniej grafik
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 11:18   #20
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
? 1000 zł na 2 osoby to niecałe 16,60 zł na łebka dziennie. A jak widzę jest tam jeszcze jakiś zwierz, wiec stawka dzienna jeszcze spada.
To nie jest dużo, nie dajmy się też wpędzać w Wizażową paranoję pt. "a ja to żyję za 1,50 zł dziennie i daję radę i w dodatku odżywiam się zdrowo, a Wy to chyba żrecie jak rozrzutne krowy".
człowiek pracuje, to mu się należy po pracy porządne jedzenie czy wyjście od czasu do czasu na jedzenie na mieście a nie tylko zapychanie brzucha czymkolwiek po promocji.
No dokładnie. Tysiak na jedzenie na miesiąc dla dwóch dorosłych, zdrowych, pracujących osób, w czasach gdzie bochenek chleba potrafi 5 zł kosztować, to jest bardzo skromnie bym powiedziała.
Strasnie mało jes - jak na moje. Albo tanio.


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wiem też z dawnego doświadczenia, że można majątek przepuścić jeśli kupuje się gazety kolorowe. Zbędne to jak dziura w moście a drogie i jeszcze potem zalega nie czytane bo tam do czytania nic nie ma sensownego.
To też racja. Potwierdzam ze swojego doświadczenia.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może utwórz subkonto i co miesiąc jak płacisz rachunki, przelewaj jakąś kwotę. Nie masz dostępu to nie wydasz.
Bardzo dobry pomysł.

A w ogóle autorko, to po prostu prześledź kiedy dokładnie na co i ile wydajesz pieniędzy. Zbieraj rachunki, zobacz co na koncie piszczy - gdzie poszły wpłaty i na co. Musisz zlokalizować główne źródła wycieku kasy, chociaż jak mówię - ceny teraz są tak wysokie, że naprawdę idzie kasa jak woda i to na podstawowe sprawy.
Trochę ponad 2,5 tysia na głowę gdzie rachunki potrafią dobić do 3 tys. to dupy nie urywa. Ale na pewno coś tam odłożyć się da. Raczej niezbyt dużo jak nie chce się dziadować.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:23   #21
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Andriejewna Pokaż wiadomość
pamiętam tamte czasy jak byłam sama z matką i przez krótki czas byłyśmy na zasiłku, to za 350zł spokojnie się żyło i nawet buta na zimę się miało

My mamy o tyle lepiej, że chłop chemię też z roboty do domu przynosi, to przynajmniej mam biednie, ale czysto

No i dobra, trochę podkoloryzowałam ten obraz, żeby dodać Autorce otuchy, czy coś bo przeważnie to koło 25 już jest "pani Kasiuu, wpiisze pani na zeszyt"
Ale to raczej kwestia tego złego gospodarowania, bo jednak jak zepniemy poślady to zdaje egzamin ten wymieniony wcześniej grafik
dzięki za otuchę
mimo sytuacji koło 25-tego podziwiam Cie

podsumowują to co już tutaj pisałyście muszę zrobić analizę tego co kupuje, zobaczymy co przyniesie wrzesień...

mam konto oszczędnościowe - wpłacałam do tej pory po wypłacie kwotę, którą i tak przed kolejną wypłatą wypłacałam..... spróbuje zaplanować w kolejnym miesiącu tak wydatki, abym nie musiała tego robić

sądze, że na samo jedzenie nie wydaje duzo - tak jest z nami zwierz, który też sporo je, ale pewnie mimo to marnuje sie troche w tych kuchennych szafkach, zdarza mi sie wyrzucać np. przeterminowany jogurt, resztki zwietrzałej mąki itp.

sine.ira
zdaje sobie sprawe, że nie wydaje dużo na jedzenie
gotuje sama, na kilka dni, mroże, mało kiedy jadamy na mieście, to akurat umiem rozsądnie zaplanować i bez dziadowania bo i zjeść dobrze lubimy
choć i tak sądze, że zbyt dużo marnuje... no bo wyrzucam
Zakupy robie raz na tydzien, raz na 2 tygodnie - takie duże z listą
Codziennie po pracy tylko pieczywo lub warzywa z sklepikach po drodze

ale to jeżeli chodzi o jedzenie..... pułapki na mnie czyhają w drogeriach i butikach

no i właśnie- trzeba zlokalizować źródło wycieku

Edytowane przez kalka_
Czas edycji: 2012-08-17 o 11:29
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:26   #22
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez kalka_ Pokaż wiadomość
Cześć,
szukałam takiego wątku, ale nie znalazłam takiego typowego o wydatkach domowych

Ostatnio rozmyślałam o tym, jak gospodaruje co miesiąc swoimi pieniędzmi, porównywałam sie do innych i.... jestem przerażona!
Wynajmuje z TŻ mieszkanie, za rok - dwa chcemy kupić swoje, ale chyba najpierw trzeba nauczyć sie gospodarować kasą
Nasze wydatki - rachunki co miesiąc to około 2.500-3.000, a nasze przychody to około 5.500zł

i właśnie tu sie przeraziłam, zostaje nam na "życie" około 3.000zł a nie jesteśmy wstanie nic odłożyć a i czasem pod koniec miesiąca trzeba liczyć!!!
Jedzenie - jakiś 1.000zł, gdzie reszta?! nie kupuje aż tyle ubrań, paliwo też nie pochłania tysięcy w naszym przypadku, zdałam sobie sprawe że reszta ucieka między palcami....

Jak gospodarujecie pieniędzmi?Jak udaje Wam sie zbierać oszczędności, nie martwic sie o "koniec miesiąca" i przy jakich dochodach?!
Chce zmienić swoje podejście... dokładniej planować. Chciałabym mieć na wakacje odłożone pieniążki, a nie kombinować na miesiąc przed, mieć zapas w razie nieplanowanych wydatków, potrafić okreslać co faktycznie powinnam kupić a co mi jest zupełnie zbędne...
Potrafi zdarzyć mi sie sytuacja, ze powiedzmy 20 danego miesiąca mam na koncie 1000zł, a juz 24 zastanwaim sie jakim cudem zostało 200zł i nie jestem wstanie okreslić gdzie ta suma uciekła?!

Jedyne co mnie cieszy to to, że zawsze wiem ile musze przeznaczyć na rachunki i wydatki konieczne, płace to w pierwszej kolejności, tylko reszta ucieka i troche jej żal.....

Hmmm, no coz. Jak macie do rozdysponowania, po opłaceniu wszystkiego 3 tys. i Wam nie wystarcza to ja nie wiem jak gospodarujecie pieniedzmi. Mi po oplaceniu wszystkiego zostaje kilkaset złotych i daje rade.
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:42   #23
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez coolanka Pokaż wiadomość
Hmmm, no coz. Jak macie do rozdysponowania, po opłaceniu wszystkiego 3 tys. i Wam nie wystarcza to ja nie wiem jak gospodarujecie pieniedzmi. Mi po oplaceniu wszystkiego zostaje kilkaset złotych i daje rade.
a ja wiem, jak gospodarujemy pieniędzmi - źle - dlatego poprosiłam o radę, jak robić to lepiej
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:54   #24
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Pfff nic mi nie mów nam w teorii po opłaceniu rachunków zostaje 2,500 - gdzie są moje pieniądze

chociaż ja próbowałam sobie zrobić tabelkę
x i y do kieszeń własnych naszych
kwota z na jedzenie
kwota q na wydatki domowe
sratatta i tak noszę wszystko razem w portfelu ;-p

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Ale ja się planuję ratować przetwarzaniem jedzenia ;-p jeśli gotuję ziemniaki na obiad jak wczoraj to zagotowałam więcej, co zostało to dodałam cebulki zagniotłam itp i zrobiłam pierogi ruskie na dziś. Jak kupiłam jagody to część do śniadań na owsiankę, część do naleśników jednego dnia a część do ryżu z ricottą (na szczęście można je mrozić ;p) ciekawe jak mi pójdzie i na ile mi starczy sił, bo teraz mam kuuuuuupę wolnego czasu ;-p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:57   #25
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Autorko, mam ten sam problem Zarabiałam 1100 + napiwki ok. 400-500, płaciłam 700 za pokój, 200-300 wydawałam na jedzenie, 200 zł wydawałam na telefon, leki, bilet. A resztę kasy wydawałam na takie bzdety, typu szminka. Miałam upatrzony kolor i kupowałam w inglocie, bo nie chciało mi się jechać do natury. Moją zgubą są też zakupy na allegro Poluję na okazje, ale w ciągu miesiąca to się uzbiera... A później jak coś się stanie i muszę wybrać się prywatnie do lekarza to muszę korzystać z karty kredytowej
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:59   #26
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Witam
Studiuje w innym mieście, od rodziców dostaje 1200 - 1400 na miesiąc.
Na początku szalałam teraz staje się bardziej oszczędna:


*Mam kalendarzyk w którym zapisuje WSZYSTKIE wydatki, na koniec miesiąca zliczam wg kategorii np. kosmetyki, nauka, dojazdy i wiem na co mi idzie najwięcej
*oprócz zwykłego konta mam subkonta - eskalacje czyli konto oszczędnościowe i lokatę internetową jednodniową (miło jest oglądać codziennie dodatkowe pieniądze). Gdy dostaje coś przerzucam od razu na lokatę 100 - 200 zł potem ciężej mi je wyciągnąć.
*Mam skarbonkę do której wrzucam denerwujące monety znajdywane przy sprzątaniu i reszty z zakupów.
*Interesuje się szczególnie wydatkami długoterminowymi -gdy szukam stancji sprawdzam jakie jest ogrzewanie, czy woda jest w czynszu, czy jest blisko centrum. Do mam w domu Internet i telefon stacjonarny w pakiecie wyszło o wiele mniej
*Wiem co lubię i wiem ile to kosztuje - świetnym przykładem są kosmetyki, jedną rzeczą którą lubię testować są żele pod prysznic, reszta kupowana hurtowo gdy jest na nie prawdziwa promocja,
*Kupowanie ubrań w lumpeksach( radze na początek pójść na dostawę tak godzinę dwie po otwarciu i kręcić sie kolo grupek dziewczyn które maja świetne ciuchy i je odkładają bo np. maja juz cos podobnego) i na wyprzedażach (nie chodzi mi o te wyprzedaże czerwcowe gdzie jest masa szmat, wole wyprzedaże w środku sezonów np w tym roku 40% na housa i mohito i naprawdę dobre jakościowo ciuchy(jak na te sklepy) we wszystkim rozmiarach).
*mam zamiar od tego roku zakupić termokubek i nosić kawę na wykłady

Jak mi sie cos przypomni to napisze.
POZDRAWIAM
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:06   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Ostatni podpunkt zakwestionuję - termokubki to nie termosy i kawa z nich wycieka w ten sposób zniszczyłam sobie piękny nowy podręcznik na lektorat językowy ;-p lepszy termosik taki 0,5 albo mniejszy
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:07   #28
kalka_
Raczkowanie
 
Avatar kalka_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 70
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez Bea_91 Pokaż wiadomość
Witam

*Kupowanie ubrań w lumpeksach (...) i na wyprzedażach
To robie, ale sądze że troche za często
mam w szafie ubrania z metką, które nie pamiętam nawet kiedy kupiłam no bo "promocja była to trzeba wziąć troche"
Poza tym jestes niesamowicie zdyscyplinowana zazdroszcze i postaram sie brać przykład!

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
muszę korzystać z karty kredytowej
tez korzystałam i to za dużo, na szczeście wzięłam ratio i udało sie spłacić tak jakby z przymusu i przynajmniej nad nią panuje

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
chociaż ja próbowałam sobie zrobić tabelkę
x i y do kieszeń własnych naszych
kwota z na jedzenie
kwota q na wydatki domowe
sratatta i tak noszę wszystko razem w portfelu ;-p
widze, że mamy wiele wspólnego
ale tym razem sie uparłam...
kalka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:09   #29
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ostatni podpunkt zakwestionuję - termokubki to nie termosy i kawa z nich wycieka w ten sposób zniszczyłam sobie piękny nowy podręcznik na lektorat językowy ;-p lepszy termosik taki 0,5 albo mniejszy
Te ze starbucksa (sturbucksa?) nie przeciekają! Mój latał po schodach, wiele razy upadał i jeszcze nie przecieka. Nawet się nie otworzył ani razu
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:10   #30
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Gospodarowanie pieniędzmi

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ostatni podpunkt zakwestionuję - termokubki to nie termosy i kawa z nich wycieka w ten sposób zniszczyłam sobie piękny nowy podręcznik na lektorat językowy ;-p lepszy termosik taki 0,5 albo mniejszy
Nie ze wszystkich
Zainwestowałam w taki lepszy, droższy i nic nie wycieka

A dość szybko mi się zwróciło, bo codziennie wydawałam na uczelni ok 5 zł na kawę
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.