Studia humanistyczne a praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 12:07   #1
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462

Studia humanistyczne a praca?


Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:03   #2
placuchy
Raczkowanie
 
Avatar placuchy
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 293
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Według mnie same studia jako takie nie gwarantują zatrudnienia. Znam osoby które ukonczyły studia humanistyczne na Uniwersytecie Jagielońskim (który według mnie ma pewien prestiż, tradycje itd.), a nie mają pracy z zawodzie. Dziasiaj liczy się doświadczenie...
placuchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:07   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez Tici Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
Naprawdę myślisz, że to w taki sposób działa?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:14   #4
marudzenie
Zadomowienie
 
Avatar marudzenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 339
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

co z tego, że jesteś na humanie? możesz zdawać maturę z czego innego i na humanistyczny kierunek nie iść... poza tym tu pytanie do Ciebie - co chcesz robić. ja Ci powiem "dziennikarstwo" (przykładowo) a tu się okaże, że tego nie chcesz .. głupie pytanie
__________________
Ciekawe, co mówisz, gdy ktoś o mnie nie pyta.
marudzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:16   #5
deszczowa_nimfa
Raczkowanie
 
Avatar deszczowa_nimfa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 342
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Nie można nic od tak polecić.. Każdy nawet humanista ma inne predyspozycje i zainteresowania. Poza tym liczy się właśnie doświadczenie, a nie teoria. Wybierz uczelni, kierunki, które by Cię zainteresowały i popytaj ludzi po tych kierunkach jak jest w pracą (jednak to nie gwarantuje pracy Tobie).
deszczowa_nimfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:20   #6
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Panuje jakieś takie dziwne przekonanie, że po humanie warto iść tylko na prawo. ;-)

Jeśli ktoś jest naprawdę obrotny, chodzi, szkuka, pyta, to nawet po rozsławionej socjologii pracę w końcu znajdzie. Najważniejsze żeby się starać, szukać praktyki/stażu, choćby darmowego na początek, ciągle się dokształcać.
Jak się siedzi z założonymi rękoma to nawet polibuda nie pomoże, ot co.

Ja tam bym tam polecała coś konkretnego, np. logopedię jeśli kogoś interesuje (ale to chyba specjalność na jakimś kierunku, prawda?)
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:42   #7
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

a ja bym się chętnie dowiedziała, co robią dziewczyny (nie tylko dziewczyny ) po filologiach, bo coraz bardziej ciągnie mnie w tę stronę
co oprócz tłumaczeń?

mam na uwadze szczególnie filologię rosyjską, ukraińską, serbską...
poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 13:43   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Pytanie nie jest takie głupie, nawet jak człowiek jest ukierunkowany mniej więcej, to czasem nie wie, która specjalizacja jest bardziej przyszłościowa.

Zacznę od własnego podwórka. Zwykle ludzie myślą, że po anglistyce to można tylko w szkole uczyć za grosze. A przecież jest dużo opcji, można otworzyć własną szkołę, zrobić sobie uprawnienia tłumacza przysięgłego, zająć się uczeniem polskiego obcokrajowców. Że nie wspomnę o pracy w zagranicznych korporacjach, gdzie biegła znajomość języka to podstawa.

Pedagogika niby uchodzi za kiepski kierunek, a jakoś rodzice biją się niemalże o miejsca w przedszkolach, otworzenie własnego to żyła złota (a są na to dotacje z urzędów pracy, zwłaszcza jak się zrobi jakieś bardziej poszukiwane, jak artystyczno-językowe albo z metodą Montessori.

Do logopedy też nie tak łatwo się zapisać, to chyba kolejna specjalizacja, po której nie ma problemów z pracą.

Praca socjalna to chyba też niezły kierunek, bo czytałam, że weszła ustawa według której pracownikami socjalnymi będą mogły być osoby tylko po tym kierunku.

Na takiej politologii też są dość praktyczne specjalizacje, można sobie zrobić samorząd terytorialny albo jakiś marketing polityczny i załapać się przez jakieś staże itp. do biura posła czy radnego.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2012-08-21 o 13:47
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 13:58   #9
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez Tici Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
I pójdziesz na ten kierunek jak zbierze większość głosów? Niezależnie od tego co Cię osobiście interesuje? Żeby np. gryźć podręczniki przez lata studiów? Uważam się za humanistkę, ale jakby mnie ktoś wrzucił na politologię czy polonistykę, to źle by się to skończyło po prostu.

Jak obserwuje losy ludzi starszych ode mnie o parę lat, to naprawdę można iść na filozofię i skończyć jako właściciel firmy przewozowej. życie weryfikuje karierę zawodową. Doświadczenie, pracowitość, odpowiedni do danej branży charakter, łut szczęścia- to Ci da pracę, a nie tylko same studia.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-08-21 o 14:00
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:29   #10
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Borze szumiący!
Znowu bym tu mogła walnąć jakiś elaborat, ale może się powstrzymam.
Jak pójdziesz na coś, tylko i wyłącznie z powodu, że w teorii "zapewnia pracę" to paradoksalnie ciężko ci ją będzie po tych studiach znaleźć, jeśli je przetrwasz.
Lepiej się zastanów co cię interesuje i co chciałabyś w życiu robić.
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse



Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2012-08-21 o 14:31
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 15:40   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez Tici Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
to raczej humanistów trzeba polecać kierunkom. bo nie kierunek daje pracę - on daje wiedzę, nie pracę! - tylko obrotny student, który robi coś więcej poza chodzeniem na wykłady.

zresztą, było milion wątków na ten temat. niech Ci błądzący humaniści lepiej szukają. można poczytać np. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33831899
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-08-21 o 15:48
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 18:11   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

uczelnie? a ja sadzilam, ze chodzi raczej o kierunek, pomysl na siebie, doswiadczenie zawodowe, jakies wolontariaty etc...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:14   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Pedagogika niby uchodzi za kiepski kierunek, a jakoś rodzice biją się niemalże o miejsca w przedszkolach, otworzenie własnego to żyła złota (a są na to dotacje z urzędów pracy, zwłaszcza jak się zrobi jakieś bardziej poszukiwane, jak artystyczno-językowe albo z metodą Montessori.
To jest dla mnie fenomen, studentów i absolwentów pedagogiki jest pełno (inny fakt, że większość na niskim poziomie, zwłaszcza po niepublicznych uczelniach, gdzie namnożyło się pedagogik), a z przedszkolami taki problem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:21   #14
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez Tici Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
Każde studia, każda uczelnia, każdy kierunek daje ci szanse na pracę. Wiesz, dlaczego? Bo ta szansa zależy od CIEBIE. Od twojej wiedzy, inteligencji, obrotności, umiejętności organizowania sobie zycia, dążenia do celów, pomysłu na swoją przyszłość, odrobiny sprytu i szczęścia, a także od wielu innych cech.

Jak będziesz w czymś świetny, to nawet po najmniej przyszłościowym kierunku znajdziesz pracę. Jak będziesz beznadziejny, to po najlepszym kierunku zostaniesz bez pracy.

Zamiast patrzeć na uczelnie i kierunki, usiądź na tyłku i poświęć trochę czasu aby zastanowić się nad tym, co naprawdę masz ochotę w życiu robić. Nie co się opłaca, co jest modne, co jest "przyszłościowe", tylko w czym czujesz się dobrze, w czym masz wrażenie, że ci dobrze idzie, co cię interesuje... Znajdź swoje dobre strony - a potem wymyśl zawód, który te dobre strony wykorzystuje i idź na studia (albo i nie idź, bo nie każdy zawód tego potrzebuje), które dadzą ci możliwość wykonywania w przyszłości tego zawodu.


Kieruj się sobą!
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:22   #15
Zuzowata
Raczkowanie
 
Avatar Zuzowata
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 44
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

A ja opowiem Wam swoją historię Jestem humanistką, która miała iść na prawo ale w ostatniej chwili zrezygnowałam i nie żałuję. Postanowiłam studiować to co mnie pasjonuje czyli języki obce, a dokładniej języki romańskie. Jestem na filologii dwujęzycznej: francuski+włoski. Dodatkowo wybrałam specjalizację nauczycielską, żeby mieć w razie czego jakiś konkretny zawód i uprawnienie do nauczania dwóch języków. Od przyszłego roku idę na drugą specjalizację lingwistyczno-traduktologiczną, która opiera się na języku specjalistycznym, czyli połączenie z ekonomią, handlem, prawem itd. Będę się uczyła m.in. tłumaczenia aktów notarialnych czy umów handlowych. Ta specjalizacja jest o tyle fajna, że prowadzi ją Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa i będziemy dzięki jej pomocy odbywać praktyki i staże w firmach z kapitałem francuskim. I jestem baaaardzo szczęśliwą studentką bo robię to co kocham

Edytowane przez Zuzowata
Czas edycji: 2012-08-21 o 19:34
Zuzowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 21:01   #16
_joannag
Raczkowanie
 
Avatar _joannag
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Oczywiście zgodzę się z dziewczynami. Jest jakaś obiegowa opinia, że za kierunki humanistyczne lepiej w ogóle się nie brać. Ja z kolei powiem, że mam znajomych po politechnice, którzy aktualnie nigdzie nie pracują. Albo nie mają uprawnień (geodeci), albo mieli zbyt wygórowane wymagania finansowe.
Dzisiaj (choć pewnie kiedyś też było podobnie), myślę, że nawet bardziej niż kierunek studiów, liczy się szczęście i... znajomości.
__________________
'The grass was greener
The light was brighter
With friends surrounded
The nights of wonder'.

_joannag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:30   #17
sweet_sunrise
Raczkowanie
 
Avatar sweet_sunrise
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 49
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Weeź, nie idź na humanistyczne studia, zdawaj matmę rozszerzoną i fizykę, idź na polibudę, mimo że Cię to nie interesuje. Po kierunkach ścisłych zawsze będziesz mieć pracę, nawet jak jesteś beznadziejna.
A tak na poważnie. Dziwne masz podejście.Studia nie dają zawodu, przygotowują Cię jedynie do niego. Dają Ci szansę,pozwalają ukierunkować i to od Ciebie zależy czy tę szansę wykorzystasz. Możesz iść na kulturoznawstwo , być w tym świetna i mieć też świetną pracę,ale możesz też iść na medycynę i nic z niej nie mieć.
Radzę Ci przede wszystkim pomyśleć nad sobą, nad swoimi zainteresowaniami, predyspozycjami, wybrać kierunek, następnie dobrać do niego przedmioty maturalne( NIE ODWROTNIE! ), bo z takim podejściem to daleko nie zajdziesz.
__________________
-To wódka?- słabym głosem zapytała Małgorzata.
Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
-Na litość boską, królowo- zachrypiał- czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!
sweet_sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:36   #18
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
a ja bym się chętnie dowiedziała, co robią dziewczyny (nie tylko dziewczyny ) po filologiach, bo coraz bardziej ciągnie mnie w tę stronę
co oprócz tłumaczeń?

mam na uwadze szczególnie filologię rosyjską, ukraińską, serbską...
Dziewczyny do filologiach dają głownie lekcje francuskiego!
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:58   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 13:16   #20
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

mm444
Co do tematu- nie chodzi mi do końca o własną osobę ale w ogóle pytanie jest warte dyskusji. Humanistów też potrzebujemy do życia ale można studiować np politologie albo filozofie bez żadnej ciekawej specjalizacje a można pójść na ten sam kierunek tylko z ciekawym dodatkiem i być bardziej przygotowanym do pracy.
Nie zgadzam się ze zdaniem, że tylko politechniki coś dają. Mam kumpla który ledwo zdaje na informatyce (już długo robi te studia) i myśli, że na wstępie dostanie gdzieś 8 tyś.
megamag- fajne opcje wymieniała. Mam dwie siostry po pedagogice ale żadna nie pracuje jako przedszkolanka Właściwie to tylko jedna w typowej szkole bo z dziećmi z upośledzeniem a druga poszła w .... sprawy kadrowe.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:17   #21
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Teologia - seminarium duchowne.
Bardzo zabawne, a tak serio, to teologia jest szerokim kierunkiem humanistycznym i nie tylko w seminarium można po niej wyladować. Jest teologia mediów i kultury, nauki o rodzinie

W kwestii pedagogiki to prawda, że niby dużo pedagogów, ale już z metodą Montessorri jest cienko, a to jest teraz na topie.
Pytanie głupie nie jest, przecież autor nie wybiera na zasadzie: wiecej za, tylko pyta o opcje przyszłościowe, tak rozumiem...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 15:39   #22
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Nie napiszę nic oryginalnego, ale z tego co widzę to kierunek studiów nie jest na tyle istotny co Twoje zaangażowanie. To znaczy, że jeśli interesuje Cię kierunek, który jest uznany za nieprzyszłościowy i tylko dlatego na niego nie pójdziesz - robisz błąd. Według mnie studia są dla Ciebie, a to ile z nich wyniesiesz i jakim będziesz pracownikiem to sprawa indywidualnego podejścia. Ja studiuję socjologię, po której zawodu raczej nie ma. Tym bardziej, że studiuję dziennie. Aczkolwiek staram się o tyle, że łapie staże nawet te bezpłatne i dzięki temu nabywam doświadczenie, które mam nadzieję - w przyszłości mi się opłaci.
Kolejny przykład.. Moja koleżanka studiuję kierunek pedagogiczny na WSP TWP - i jest bardzo zadowolona. Bo uczy się tego co ją interesuje a dodatkowo idzie w moim kierunku - czyli stara się nabywać doświadczenie. Jeśli masz znajomości w zawodzie i ambicje, które zostaną docenione - to uda się na pewno
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:45   #23
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Żadna uczelnia, żaden kierunek nie zagwarantuje Ci zatrudnienia. Teraz nic nie jest pewne na 100% jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy. A jeśli chodzi o studia, to wszystko zależy od Twojego zaangażowania w studia (projekty itp.), praktyki, poznawanie różnych ludzi. To zawsze procentuje, bo ktoś, kiedyś zauważy wysiłek jaki w to włożyłaś. Przede wszystkim musisz studiować to co najbardziej Cię interesuje, wtedy angażowanie się w projekty czy badania będzie dla Ciebie przyjemnością.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:05   #24
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
a ja bym się chętnie dowiedziała, co robią dziewczyny (nie tylko dziewczyny ) po filologiach, bo coraz bardziej ciągnie mnie w tę stronę
co oprócz tłumaczeń?

mam na uwadze szczególnie filologię rosyjską, ukraińską, serbską...
Nie wiem, jak po tych filologiach, ale absolwenci germanistyki i romanistyki w moim mieście są chętnie zatrudniani w międzynarodowych korporacjach (pod warunkiem, że znają też angielski). Na ukraińską bym się nie porywała. W całej Ukrainie dogadasz się po rosyjsku i prawdopodobne jest, że ten język stanie się kiedyś drugim urzędowym.

Cytat:
Napisane przez Tici Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Jakie studia, uczelnie, konkretne kierunki poleciłybyście humanistom, żeby mieli szanse na prace?
Filologie języków obcych, zwłaszcza niemiecką, francuską, hiszpańską, włoską oraz skandynawskie. Studiuję germanistykę oraz stosunki międzynarodowe i o pracę się nie martwię.

Edytowane przez 5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Czas edycji: 2012-08-22 o 22:11
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 00:04   #25
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Zwykle ludzie myślą, że po anglistyce to można tylko w szkole uczyć za grosze. A przecież jest dużo opcji, można otworzyć własną szkołę, zrobić sobie uprawnienia tłumacza przysięgłego, zająć się uczeniem polskiego obcokrajowców. Że nie wspomnę o pracy w zagranicznych korporacjach, gdzie biegła znajomość języka to podstawa.
Jakbym słyszała moje ciotki...
- Co studiujesz?
- Filologię polską
- Łeee, to będziesz nauczycielką? Ale wiesz, po tym pracy nie ma...


Wszystko zależy od studenta - praca dorywcza, praktyki, staże, organizacje pozarządowe i studenckie, działalność w samorządach i kołach zainteresowań - to kształtuje prawdziwego pracownika.
Po mat-fizie stałam się polonistką na specjalizacji wydawniczej, udzielam się i robię to co kocham
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:28   #26
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Ja poznałam panią, która po filologii polskiej jest wziętą recenzentką i publicystką - robi, to co lubi Większość naszych dziennikarzy ma niestety braki w kwestii języka polskiego... ale to już zupełnie inny temat.
Koledze siostry - też humanista, który chce być dziennikarzem politycznym doradziłam jednak politologię, nie filologię czy dziennikarstwo, bo na tym by się raczej nudził, a warsztatu można się nauczyć poprzez praktykę, bądź pójść na kurs.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:16   #27
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Bezmleczka- ale politologie ogólnie czy z jakimś dodatkiem bliżej mediów itd? Generalnie to najlepsi dziennikarze rzadko kiedy kończyli dziennikarstwo. Tu ci przyznam racje, tak samo jak są dziennikarze ekonomiczni to przecież muszą skończyć magistra z ekonomii, żeby wiedzieć o czym piszą.
To montessori to jest też jakiś pomysł, tyle ludzi kończy pedagogike ze trzeba się czymś wyróżniać.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:45   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Cytat:
Napisane przez milkandsugar Pokaż wiadomość
Żadna uczelnia, żaden kierunek nie zagwarantuje Ci zatrudnienia. Teraz nic nie jest pewne na 100% jeśli chodzi o zapotrzebowanie na rynku pracy.
a z tym sie wybitnie nie zgodze. a medycyna? stomatologia? pielegniarstwo? weterynaria?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:50   #29
jamone
Raczkowanie
 
Avatar jamone
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 77
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

co do pielegniarstwa to sie nie zgodze, sama studiowalam ten kierunek co prawda przez rok, ale moze to i lepoiej ze dalam sobie z nim spokoj.
kierunek ciezki a z praca wcale nie ejst tak kolorowo jak nam to obiecywano!
praca za granica? - Nimecy ? - tak ale najpierw trzeba zdac egzamin z j. niemieckiego na okreslonym poziomie i uzyksać odpowiednie certyfikaty gdyż sam licencjat z pielegniarstwa nie upowaznia nas do pracy w szpitalu czy tamtejszej przychodzi, jedynie mozemy byc zwyklymi opiekunkami do osob starszych - a to nawet po odbyciu kursu bez studiow mozna robic... wiec.
jamone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:30   #30
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Studia humanistyczne a praca?

Dokładnie, być może medycyna i weterynaria gwarantuje zatrudnienie, trzeba wziąć pod uwagę ilość osób kończących te studia. Natomiast jeśli chodzi o pielęgniarstwo to zgadzam się z poprzedniczką, może i praca gwarantowana...za granicą.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 10:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.