Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 05:42   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja


Witam.
Ostatnio przez przypadek znalazłam atykuł o chorym chłopczyku, którego leczenie ma kosztować 2.5 mln zł, inaczej chłopczyk umrze.
Byłam przerażona wypowiedziami internautów, którzy uważali, że nie warto ratować chłopca, bo za tą kwotę można uratować wiele innych osób, bo pacjenci czekają w ogromnych kolejkach na zwykłe badania, czy wizytę u specjalisty itp.
Co o tym sądzicie?

Przecież w Polsce chronimy życie nienarodzone (aborcja jest zakazana), chronimy życie chorego, który sam pragnie umrze (eutanazja jest zakazana), społeczeństwo jest oburzone, gdy dochodzi do dzieciobójstwa, a chcemy skazać na śmierć dziecko, które chce żyć?
Żyjemy w XXI wieku, w cywilizowanym kraju, gdzie nie funkcjonuje "prawo dżungli", czyli naturalna selekcja- gdzie przeżywa tylko ten najsilniejszy, najzdrowszy ( czyt. ten, którego leczenie jest tanie).
Każdy ma prawo do życia!

Wiem, że NFZ nie ma pieniędzy, ale sądze, ze w dużej mierze te pieniądze przeznaczane są na budowanie nowych (bardzo nowoczesnych, wręcz ekskluzywnych) biurowców i na utrzymywanie niezliczonej ilości urzędników. A poza tym w Polsce składki na ubezpieczenie zdrowotne nie są przecież niskie w porównaniu do innych krajów UE.
Nie można oszczędzać na życiu ludzkim, moim zdaniem to nieetyczne, niemoralne.
Wszyscy płacimy składki i moim zdaniem każdy z nas ma prawo do życia (to zresztą zapewnia nam konstytucja).

Wklejam link reportażu
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=BKIgmDVFyR0
http://carcinka.nowyekran.pl/post/34...mierc-reportaz

Zapraszm do dyskusji.

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2012-08-30 o 12:12
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:31   #2
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam.
Ostatnio przez przypadek znalazłam atykuł o chorym chłopczyku, którego leczenie ma kosztować 2.5 mln zł, inaczej chłopczyk umrze.
Byłam przerażona wypowiedziami internautów, którzy uważali, że nie warto ratować chłopca, bo za tą kwotę można uratować wiele innych osób, bo pacjenci czekają w ogromnych kolejkach na zwykłe badania, czy wizytę u specjalisty itp.
Co o tym sądzicie?

Przecież w Polsce chronimy życie nienarodzone (aborcja jest zakazana), chronimy życie chorego, który sam pragnie umrze (eutanazja jest zakazana), społeczeństwo jest oburzone, gdy dochodzi do dzieciobójstwa, a chcemy skazać na śmierć dziecko, które chce żyć?
Żyjemy w XXI wieku, w cywilizowanym kraju, gdzie nie funkcjonuje "prawo dżungli", czyli naturalna selekcja- gdzie przeżywa tylko ten najsilniejszy, najzdrowszy ( czyt. ten, którego leczenie jest tanie).
Każdy ma prawo do życia!

Wiem, że NFZ nie ma pieniędzy, ale sądze, ze w dużej mierze te pieniądze przeznaczane są na budowanie nowych (bardzo nowoczesnych, wręcz ekskluzywnych) biurowców i na utrzymywanie niezliczonej ilości urzędników. A poza tym w Polsce składki na ubezpieczenie zdrowotne nie są przecież niskie w porównaniu do innych krajów UE.
Nie można oszczędzać na życiu ludzkim, moim zdaniem to nieetyczne, niemoralne.
Wszyscy płacimy składki i moim zdaniem każdy z nas ma prawo do życia (to zresztą zapewnia nam konstytucja).

Zapraszm do dyskusji.
masz może link do tego artykułu?
Aż musze zobaczyć te komentarze. Gdyby chodziło o dzieci lub innych bliskich tych ludzi inaczej by śpiewali
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2012-08-30 o 07:34
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:53   #3
BuryKotZPiwnicy
Zakorzenienie
 
Avatar BuryKotZPiwnicy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 12 118
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Ze względu na biedę społęczeństwa, która jest w Polsce, ludzi chwyta znieczulica. Niestety punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Większość ludzi chciałaby ratować tylko swoje dzieci, swój dom, swoje zwierzęta, swój majątek...
__________________
Minimalizm. Rozsądek. Konsekwencja.

64,9 ... 64,0 ...58,0



BuryKotZPiwnicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:54   #4
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Te 2,5 miliona miałby przeznaczyć NFZ?No cóż,w takim wypadku zgadzam się z opiniami że za taka kwote można uratować wiele innych ciężko chorych dzieci.Dlaczego akurat NFZ miałby ratować akurat tego chłopca,a tymsamym nie mieć pieniedzy na leczenie 10 innych?Przecież ten chłopiec nie jest w niczym lepszy od innych chorych dzieci w naszym kraju,a 2,5mln to już naprawde wielka suma za która można by uratować wiele innych ludzi.
Przykro mi ale uważam że nasza Służba Zdrowia jest za biedna i nie może w całości pokrywać takich ogromnych kosztów tylko dla uratowania życia 1 osobie.

W Polsce są tysiące innych chorych dzieci a takie coś jest według mnie bardzo niesprawiedliwe,każdy powinien miec takie same szanse.

Co innego jeśli rodzice zgromadziliby jakąs kwote a NFZ miałby ewentualnie dopłacić np.1/3 kosztów-to rozumiem.
Ale taka sytuacja jest dla mnie abstrakcyjna,kto ma prawo decydować o tym kto umrze a kto przeżyje?
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:03   #5
tamitu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 45
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez sloniatko007 Pokaż wiadomość
Te 2,5 miliona miałby przeznaczyć NFZ?No cóż,w takim wypadku zgadzam się z opiniami że za taka kwote można uratować wiele innych ciężko chorych dzieci.Dlaczego akurat NFZ miałby ratować akurat tego chłopca,a tymsamym nie mieć pieniedzy na leczenie 10 innych?Przecież ten chłopiec nie jest w niczym lepszy od innych chorych dzieci w naszym kraju,a 2,5mln to już naprawde wielka suma za która można by uratować wiele innych ludzi.
Przykro mi ale uważam że nasza Służba Zdrowia jest za biedna i nie może w całości pokrywać takich ogromnych kosztów tylko dla uratowania życia 1 osobie.

W Polsce są tysiące innych chorych dzieci a takie coś jest według mnie bardzo niesprawiedliwe,każdy powinien miec takie same szanse.

Co innego jeśli rodzice zgromadziliby jakąs kwote a NFZ miałby ewentualnie dopłacić np.1/3 kosztów-to rozumiem.
Ale taka sytuacja jest dla mnie abstrakcyjna,kto ma prawo decydować o tym kto umrze a kto przeżyje?

Rozumiem, że masz dziecko i Twoja wypowiedź byłaby taka sama gdyby decydowano o Twoim dziecku??
tamitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:12   #6
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
masz może link do tego artykułu?
Aż musze zobaczyć te komentarze. Gdyby chodziło o dzieci lub innych bliskich tych ludzi inaczej by śpiewali
nie mam linku, musiałabym poszukać. Czytałam o tym już jakiś czas temu, ale ta sprawa nie daje mi spokoju. Byłam normalnie w szoku.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:14   #7
tamitu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 45
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez sloniatko007 Pokaż wiadomość
Te 2,5 miliona miałby przeznaczyć NFZ?No cóż,w takim wypadku zgadzam się z opiniami że za taka kwote można uratować wiele innych ciężko chorych dzieci.Dlaczego akurat NFZ miałby ratować akurat tego chłopca,a tymsamym nie mieć pieniedzy na leczenie 10 innych?Przecież ten chłopiec nie jest w niczym lepszy od innych chorych dzieci w naszym kraju,a 2,5mln to już naprawde wielka suma za która można by uratować wiele innych ludzi.
Przykro mi ale uważam że nasza Służba Zdrowia jest za biedna i nie może w całości pokrywać takich ogromnych kosztów tylko dla uratowania życia 1 osobie.

W Polsce są tysiące innych chorych dzieci a takie coś jest według mnie bardzo niesprawiedliwe,każdy powinien miec takie same szanse.

Co innego jeśli rodzice zgromadziliby jakąs kwote a NFZ miałby ewentualnie dopłacić np.1/3 kosztów-to rozumiem.
Ale taka sytuacja jest dla mnie abstrakcyjna,kto ma prawo decydować o tym kto umrze a kto przeżyje?
Rozumiem, że masz dziecko i Twoja odpowiedź byłaby taka sama, gdyby ta sytuacja dotyczyła bezpośrednio Was?

"Nasza służba zdrowia jest za biedna"- piękne zdanie Szkoda, że nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Szkoda, że ten sam NFZ wydaje grube miliony na nowe budynki, rzeszę kolejnych pracowników, powiększanie biurokracji.
Tak się składa, że mam chore dziecko, nie wymaga aż takiego leczenia, ale mimo że oboje z mężem od ładnych kilkunastu lat opłacamy składki, to g......... nam się należy i większość wizyt jest prywatnie lub na prywatny abonament. Wizyty w ramach NFZ są tak odległe, że szkoda słów. Skoro płacę składki, to coś nam się powinno należeć prawda, podobno dla dziecka opieka zdrowotna jest bezpłatna.
tamitu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 08:23   #8
jocelyne mary
Raczkowanie
 
Avatar jocelyne mary
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 354
Angry Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam.
Ostatnio przez przypadek znalazłam atykuł o chorym chłopczyku, którego leczenie ma kosztować 2.5 mln zł, inaczej chłopczyk umrze.
Byłam przerażona wypowiedziami internautów, którzy uważali, że nie warto ratować chłopca, bo za tą kwotę można uratować wiele innych osób, bo pacjenci czekają w ogromnych kolejkach na zwykłe badania, czy wizytę u specjalisty itp.
Co o tym sądzicie?
Takie jest ich zdanie. Mają do niego prawo.
Przecież w Polsce chronimy życie nienarodzone (aborcja jest zakazana), chronimy życie chorego, który sam pragnie umrze (eutanazja jest zakazana), społeczeństwo jest oburzone, gdy dochodzi do dzieciobójstwa, a chcemy skazać na śmierć dziecko, które chce żyć?
W Polsce lubimy dużo mówić o ideach, a rzeczywistość... jest jaka jest.
Żyjemy w XXI wieku, w cywilizowanym kraju, gdzie nie funkcjonuje "prawo dżungli", czyli naturalna selekcja- gdzie przeżywa tylko ten najsilniejszy, najzdrowszy ( czyt. ten, którego leczenie jest tanie).
Każdy ma prawo do życia!
Czasy czy zaawansowanie cywilizacji nic do tego nie mają. Pierwotny instynkt przetrwania jest w każdym z nas. Każdy ma prawo do życia, ale nie każdy jest na tyle silny, aby przeżyć.
Wiem, że NFZ nie ma pieniędzy, ale sądze, ze w dużej mierze te pieniądze przeznaczane są na budowanie nowych (bardzo nowoczesnych, wręcz ekskluzywnych) biurowców i na utrzymywanie niezliczonej ilości urzędników. A poza tym w Polsce składki na ubezpieczenie zdrowotne nie są przecież niskie w porównaniu do innych krajów UE.
Pieniędzy nigdy nie ma na rzeczy niezbędne, ale na igrzyska zawsze są (taka metoda znana już w starożytności).
Nie można oszczędzać na życiu ludzkim, moim zdaniem to nieetyczne, niemoralne.
Wszyscy płacimy składki i moim zdaniem każdy z nas ma prawo do życia (to zresztą zapewnia nam konstytucja).
A czegóż w tej konstytucji nie ma! Cuda na kiju! Tylko praktyki brak...
Zapraszm do dyskusji.
Ogólnie: masz kasę, to możesz zasponsorować leczenie tego dziecka.Albo zorganizować zbiórkę pieniędzy itp., itd. Ale nie dziw się, że inni ludzie też chcą być godnie traktowani.
jocelyne mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:24   #9
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez sloniatko007 Pokaż wiadomość
Te 2,5 miliona miałby przeznaczyć NFZ?No cóż,w takim wypadku zgadzam się z opiniami że za taka kwote można uratować wiele innych ciężko chorych dzieci.Dlaczego akurat NFZ miałby ratować akurat tego chłopca,a tymsamym nie mieć pieniedzy na leczenie 10 innych?Przecież ten chłopiec nie jest w niczym lepszy od innych chorych dzieci w naszym kraju,a 2,5mln to już naprawde wielka suma za która można by uratować wiele innych ludzi.
Przykro mi ale uważam że nasza Służba Zdrowia jest za biedna i nie może w całości pokrywać takich ogromnych kosztów tylko dla uratowania życia 1 osobie.

W Polsce są tysiące innych chorych dzieci a takie coś jest według mnie bardzo niesprawiedliwe,każdy powinien miec takie same szanse.

Co innego jeśli rodzice zgromadziliby jakąs kwote a NFZ miałby ewentualnie dopłacić np.1/3 kosztów-to rozumiem.
Ale taka sytuacja jest dla mnie abstrakcyjna,kto ma prawo decydować o tym kto umrze a kto przeżyje?
A dlaczego NFZ miałby nie ratować tego chłopca? Przecież chłopiec jest ubezpieczony i ma takie same prawa jak każdy obywatel. Przecież ubezpieczenie zdrowotne nie obowiązuje do jakiejś kwoty. Konstytucja mówi, że każdy ubezpieczony obywatel ma prawo do leczenia.

Jak w XXI wieku, w cywilizowanym kraju można skazać na śmierć dziecko? I to w kraju, gdzie chroni się życie od poczęcia i szykanuje dzieciobójczyni.
Ja nie uważam, ze nasza służba jest biedna, wystarczy wejść do oddziałów NFZ, nie widać tam biedy, wręcz przeciwnie. A poza tym czy to nasz problem?

Jak zaciągam kredyt, to nikt się mnie póxniej nie pyta czy mam na spłate tego kredytu. Musze spłacać i już.
Skoro się ubezpieczam, to też mnie powinno guzik obchodzić czy ubezpieczyciel ma kase. Skoro pobiera składki to domnimywam, ze ma.

W pierwszym poście wkleiłam link do reportażu.

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2012-08-30 o 08:31
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:27   #10
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

No właśnie skąd ta kwota miałaby pochodzić? Bo jak z prywatnej kasy to O.K. każdy swoimi pieniędzmi rozporządza, ale z publicznej? To komu wtedy zabiorą? Bo na wszystkich nie wystarczy, tego można być pewnym.

Jakby chodziło o naszych bliskich to inaczej byśmy śpiewali? Owszem, ale jeśli na leczenie chłopca miałyby iść pieniądze publiczne to może akurat moim bliskim by... brakło?

Argumentu o eutanazji i aborcji nie skomentuję, bo to co mamy a co byśmy chcieli mieć to dwie różne sprawy.

O widzę, że Wizaż nadal świruje

Tak na marginesie: nie dziw się, że ludzie tak zareagowali. wiadomo jak jest a oni już oczyma wyobraźni widzą pewnie jakieś dziecko hasające po łące kiedy tymczasem ich dziecko umiera w szpitalu bo pieniędzy nie ma.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012

Edytowane przez Madia
Czas edycji: 2012-08-30 o 08:29 Powód: dopisek
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 08:30   #11
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Zgadzam się ze sloniatko007. Pula pieniędzy przeznaczonych na leczenie jest ograniczona i wiadomo, że trzeba innym zabrać, żeby dać temu jednemu dziecku.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 08:31   #12
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
A dlaczego NFZ miałby nie ratować tego chłopca? Przecież chłopiec jest ubezpieczony i ma takie same prawa jak każdy obywatel. Przecież ubezpieczenie zdrowotne nie obowiązuje do jakiejś kwoty. Konstytucja mówi, że każdy ubezpieczony obywatel ma prawo do leczenia.

Jak w XXI wieku, w cywilizowanym kraju można skazać na śmierć dziecko? I to w kraju, gdzie chroni się życie od poczęcia i szykanuje dzieciobójczyni.
Ja nie uważam, ze nasza służba jest biedna, wystarczy wejść do oddziałów NFZ, nie widać tam biedy, wręcz przeciwnie. A poza tym czy to nasz problem?

Jak zaciągam kredyt, to nikt się mnie póxniej nie pyta czy mam na spłate tego kredytu. Musze spłacać i już.
Skoro się ubezpieczam, to też mnie powinno guzik obchodzić czy ubezpieczyciel ma kase. Skoro pobiera składki to domnimywam, ze ma.

A ja się pytam dlaczego akurat TEGO konkretnego chłopca ma ratowac,a 100 innych skazywac na śmierć?
Jeśli NFZ byłoby stac niech p[laci te 2,5mln na jego ratowanie,ale niech tez placi tyle samo na 100innych pacjentow w takiej samej sytuacji.

A to że nasza Służba zdrowia jest jaka jest wie każdy,i gadki w stylu JA PŁACE UBEZPIECZENIE nic nie wnosza
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:03   #13
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

A czy ta operacja na pewno uratuje mu życie? Czy nie będzie potrzebował kolejnych i kolejnych, po pieniądze na które rodzice znów pójdą do NFZu?

To jest tragedia, nie ukrywam. Ale nie mamy szans pomóc wszystkim i z tym trzeba się pogodzić.

Dlaczego w tekście nie ma słowa o tym, że rodzice coś robią w sprawie pieniędzy? Jakieś zbiórki, akcje w mediach, fundacje? One też mogą pomóc.

Składki, jakie płacimy na NFZ sa śmiesznie małe, nie łudźmy się.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:15   #14
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez sloniatko007 Pokaż wiadomość
A ja się pytam dlaczego akurat TEGO konkretnego chłopca ma ratowac,a 100 innych skazywac na śmierć?
Jeśli NFZ byłoby stac niech p[laci te 2,5mln na jego ratowanie,ale niech tez placi tyle samo na 100innych pacjentow w takiej samej sytuacji.

A to że nasza Służba zdrowia jest jaka jest wie każdy,i gadki w stylu JA PŁACE UBEZPIECZENIE nic nie wnosza
Ale ja nie mówie, że tego chłopca powinno się ratować, a 100 innych ludzi skazać na śmierci.
Każdy z nas jest ubezpieczony (ubezpieczenie zdrowotne nie przewiduje ograniczeń co do kwoty leczenia) i każdy z nas ma prawo się leczyć.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:21   #15
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Zeby uratowac chlopca trzeba by bylo zabrac innym, nie oklamujmy sie ze 2,5 miliona to nie jest olbrzymia kwota i ze NFZ wylozy taka jedynie na piekne oczy dziecka. Za ta kwote moznaby np leczyc 200 innych osob a mozliwe ze niektore z nich z powodu odciecia finansowania tez by zmarly z braku odpowiedniego leczenia. Poza tym skad pewnosc ze za 5 lat chlopiec nie bedzie potrzebowal kolejnej, kosztownej operacji? Niestety swiat nie jest idealny a NFZ tez musi myslec glowa a nie sercem bo dysponuje finansami ktore potrzebne sa wszystkim ubezpieczonym a nie tylko jednemu choremu dziecku. I jakos nie widze tych wypasionych placowek NFZ, w moim rodzinnym miescie szpital doslownie sie sypie i od lat nikt nic z tym nie robi. Ze skladki na ubezpieczenie wysokie? Dobry zart. Ja mieszkam w Holandii i musze wykladac 110 euro miesiecznie na najbardziej podstawowe ubezpieczenie zdrowotne ktore obejmuje jedynie wizyty u lekarza, antykoncepcje i wlasnie mozliwosc ciezkiego zachorowania - wtedy fundusz pokrywa koszty, ale nie oszukujmy sie ze 110 euro w skali roku to sa male pieniadze zwlaszcza ze w przypadku np grypy wszystkie leki musze sobie finansowac sama a sa one tak drogie ze nieraz wole po prostu przeczekac chorobe lykajac aspiryne i lezac w lozku.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:23   #16
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
A czy ta operacja na pewno uratuje mu życie? Czy nie będzie potrzebował kolejnych i kolejnych, po pieniądze na które rodzice znów pójdą do NFZu?

To jest tragedia, nie ukrywam. Ale nie mamy szans pomóc wszystkim i z tym trzeba się pogodzić.

Dlaczego w tekście nie ma słowa o tym, że rodzice coś robią w sprawie pieniędzy? Jakieś zbiórki, akcje w mediach, fundacje? One też mogą pomóc.

Składki, jakie płacimy na NFZ sa śmiesznie małe, nie łudźmy się.
Nasza konstytucja mówi, iż każdy ma prawo do leczenia!
Skoro nie możemy pomóc wszystkim (nawet jeśli obecna medycyna ma taką możliwość) to dlaczego wszyscy musimy płacić składki?

Pamiętam, jak umarła Madzia z Sosnowca. Ludzie przychodzili w miejsce gdzie znaleziono jej zwłoki, przynosili zabawki, modlili się. A teraz ci sami ludzie skazaliby na śmierć dziecko, bo jego leczenie jest zbyt drogie. Dla mnie to chore

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2012-08-30 o 09:39
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:38   #17
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

ja bym chciała wiedziec płacąc składki do jakiej kwoty będą mnie ratować.

Nawet 300 zł może byc za dużą kwotą jeśli za nią da rade przeprowadzić innym 3 operacje w zamian
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:42   #18
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Nasza konstytucja mówi, iż każdy ma prawo do leczenia!
Skoro nie możemy pomóc wszystkim (nawet jeśli obecna medycyna ma taką możliwość) to dlaczego wszyscy musimy płacić składki?

Pamiętam, jak umarła Madzia z Sosnowca. Ludzie przychodzili w miejsce gdzie znaleziono jej zwłoki, przynosili zabawki, modlili się. A teraz ci sami ludzie skazaliby na śmierć dziecko, bo jego leczenie jest zbyt drogie. Dla mnie to chore
To już jest demagogia i zupełnie nie rozumiem co ma jedno do drugiego
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:44   #19
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Zeby uratowac chlopca trzeba by bylo zabrac innym, nie oklamujmy sie ze 2,5 miliona to nie jest olbrzymia kwota i ze NFZ wylozy taka jedynie na piekne oczy dziecka. Za ta kwote moznaby np leczyc 200 innych osob a mozliwe ze niektore z nich z powodu odciecia finansowania tez by zmarly z braku odpowiedniego leczenia. Poza tym skad pewnosc ze za 5 lat chlopiec nie bedzie potrzebowal kolejnej, kosztownej operacji? Niestety swiat nie jest idealny a NFZ tez musi myslec glowa a nie sercem bo dysponuje finansami ktore potrzebne sa wszystkim ubezpieczonym a nie tylko jednemu choremu dziecku. I jakos nie widze tych wypasionych placowek NFZ, w moim rodzinnym miescie szpital doslownie sie sypie i od lat nikt nic z tym nie robi. Ze skladki na ubezpieczenie wysokie? Dobry zart. Ja mieszkam w Holandii i musze wykladac 110 euro miesiecznie na najbardziej podstawowe ubezpieczenie zdrowotne ktore obejmuje jedynie wizyty u lekarza, antykoncepcje i wlasnie mozliwosc ciezkiego zachorowania - wtedy fundusz pokrywa koszty, ale nie oszukujmy sie ze 110 euro w skali roku to sa male pieniadze zwlaszcza ze w przypadku np grypy wszystkie leki musze sobie finansowac sama a sa one tak drogie ze nieraz wole po prostu przeczekac chorobe lykajac aspiryne i lezac w lozku.
Po pierwsze NFZ powinien działać według prawa, a nie ponad nim. Serce i rozum nie ma tu nic do rzeczy.
Po drugie placówki NFZ, to nie szpitale, a urzędnicy państwowi to nie lekarze
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 09:44   #20
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Jak się europoseł wWałęsa rozbił na motorze i prowadzono bardzo kosztowne leczenie nikt nie piskał o składkach.
Równi i równiejsi?
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:46   #21
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
To już jest demagogia i zupełnie nie rozumiem co ma jedno do drugiego
skazanie dziecka na śmierć poprzez uduszenie moim zdaniem niewiele rózni się od skazania na śmierć poprzez niewyrażenie zgody na jego leczenie.
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:47   #22
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak umarła Madzia z Sosnowca. Ludzie przychodzili w miejsce gdzie znaleziono jej zwłoki, przynosili zabawki, modlili się. A teraz ci sami ludzie skazaliby na śmierć dziecko, bo jego leczenie jest zbyt drogie. Dla mnie to chore
Może skończ z tą demagogia i egzaltacją? Skąd wnioski, że to ci sami ludzie? Opanuj się.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:48   #23
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Może to co napiszę zabrzmi brutalnie, ale...

Jeśli jest to operacja, która uratujemy temu chłopcu życie i da szanse na normalność- jestem za ratowaniem, jakakolwiek by to nie była kwota.
Natomiast jeśli ta operacja to jedynie przedłużenie umierania o parę tygodni, bądź skazanie chłopca na bycie roślinką- jestem przeciwna.
Ja wiem, że dla rodziców, bliskich ważne jest dobro jednostki. Ich jednostki. Ale jeśli w zamian za przedłużenie o parę tygodni czy miesięcy życia jednego chłopca można by pomóc kilku/kilkunastu innym osobom to ja niestety pomogłabym im.
Nie powinno wartościować się czyjegoś życia. Ale mając do wyboru jedno życie kontra wiele żyć, to jako osoba obiektywna i postronna wybieram kilka.

Oczywiście, że tak być nie powinno. Każdy powinien mieć szanse, pomoc. Ale nie żyjemy w krainie mlekiem i miodem płynącej. Mimo pobożnych życzeń, rzeczywistość jest trochę brutalna. I zamiast marzyć o ideałach trzeba żyć tu i teraz. Wybrać mniejsze zło.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:50   #24
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Chore dla mnie jest to, że są limity na leczenia, chore to że dzieci w Indiach musza zapitalać w fabrykach cegieł, chore że małe Murzynki w Afryce przetapiają nasze ajfony żeby mieć co jeść. I co? I nic, taki świat.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Ja wiem, że dla rodziców, bliskich ważne jest dobro jednostki. Ich jednostki.
I podejrzewam, że z drugiej strony też stoją rodzice dzieci np. chorych na raka, którzy obawiają się że przez cudzą "jednostkę" ich "jednostka" umrze bo pieniędzy na leczenie nie będzie. Taka prawda. Czy to sprawiedliwe? Oczywiście, że nie ale tak już jest.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:53   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Z jednej strony... mówicie o składkach, jakie składki? Dzieci do 18 r.ż. w Polsce są leczone za darmo że tak to ujmę i realnych pieniędzy nie wkładają do budżetu. A 2,5 miliony... a co będzie dalej? Bo na operacji się nie skończy. Dzieci umierają bo brakuje mniejszych kwot na ich ratowanie i sprzętu..
Z drugiej strony... nie da rady wybierać: ty przeżyjesz a ty umrzesz bo jesteś mniej ekonomicznym pacjentem.
Nie wiem, ciężka sprawa. Jakby chodziło o mojego syna albo brata to pewnie bym pierwsza wojowała z maczetą żeby te pieniądze dostać, to naturalne. Ale jako widz mam bardzo mieszane uczucia.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Btw od kiedy operacje za granicą w klinikach są refundowane przez NFZ? Przecież nie raz choćby na wizażu pojawiały się tematy, zbiórka pieniędzy na operację dla... W Niemczech...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:56   #26
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

To już chyba byłoby taniej małemu to serducho i płuca przeszczepić ? Ryzyko pewnie takie samo.
Biedactwo
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:57   #27
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
skazanie dziecka na śmierć poprzez uduszenie moim zdaniem niewiele rózni się od skazania na śmierć poprzez niewyrażenie zgody na jego leczenie.
A nie uważasz, że jednak te sytuacje się trochę różnią? Co mają do rzeczy ubolewania nad śmiercią dziecka w nieokreślonych, ale na pewno tragicznych okolicznościach do tej sytuacji?
Nie uważam, że dziecko z reportażu zostało zabite, więc naprawdę nie popadajmy w paranoję Owszem, jest mi przykro, że nie ma pieniędzy na leczenie wszystkich, że w NFZ zdarzają się nieprawidłowości. Nie chciałabym być w sytuacji tych rodziców i bardzo im współczuję, ale jest mnóstwo przypadków, w których leczenie finansują prywatne firmy, fundacje itd. Trzeba szukać wyjścia z sytuacji.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:58   #28
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
I podejrzewam, że z drugiej strony też stoją rodzice dzieci np. chorych na raka, którzy obawiają się że przez cudzą "jednostkę" ich "jednostka" umrze bo pieniędzy na leczenie nie będzie. Taka prawda. Czy to sprawiedliwe? Oczywiście, że nie ale tak już jest.
To prawda.

To trochę jak z przeszczepami- tragedia jednej rodziny, daje szanse drugiej rodzinie na normalne życie.

Ale tutaj sytuacja jest ciężka. Natomiast w kwestii ratowania noworodka, który ma niewielkie szanse, silne upośledzenie itd mam wyrobiony pogląd. Dla mnie nie ratować.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:59   #29
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Z jednej strony... mówicie o składkach, jakie składki? Dzieci do 18 r.ż. w Polsce są leczone za darmo że tak to ujmę i realnych pieniędzy nie wkładają do budżetu. A 2,5 miliony... a co będzie dalej? Bo na operacji się nie skończy. Dzieci umierają bo brakuje mniejszych kwot na ich ratowanie i sprzętu..
Z drugiej strony... nie da rady wybierać: ty przeżyjesz a ty umrzesz bo jesteś mniej ekonomicznym pacjentem.
Nie wiem, ciężka sprawa. Jakby chodziło o mojego syna albo brata to pewnie bym pierwsza wojowała z maczetą żeby te pieniądze dostać, to naturalne. Ale jako widz mam bardzo mieszane uczucia.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Btw od kiedy operacje za granicą w klinikach są refundowane przez NFZ? Przecież nie raz choćby na wizażu pojawiały się tematy, zbiórka pieniędzy na operację dla... W Niemczech...
Wydaje mi się, ze jest taka możliwość, jeśli w Polsce nie da się przeprowadzić danego leczenia, ale mogę się mylić.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 09:59   #30
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Leczenie dziecka za 2.5 mln zł- dyskusja

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Z drugiej strony... nie da rady wybierać: ty przeżyjesz a ty umrzesz bo jesteś mniej ekonomicznym pacjentem.
Ale takie rozstrzygnięcia zapadają codziennie na oddziałach w szpitalach. Mój znajomy lekarz, po tym jak wyemigrował do Niemiec, powiedział, że w końcu zdjęto mu z barków takie właśnie wybory (w Polsce pracował w dużym, miejskim szpitalu). Np. komu lepsze leki, kogo się bardziej "opłaca" ratować - główne kryterium to wiek i ogolny stan, oczywiście.
Straszne, ale tak jest. Nikt o tym oczywiście nie mówi otwarcie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.