Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 21:51   #1
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305

Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej


Temat mało wizażowy, i mało plotkowy jednocześnie, ale nie mam już sił i nie wiem, jak można im pomóc - a wspólnie staramy się to robić od wakacji.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Stolarskiej w tym momencie, zimą, krótko przed świętami, nie mają bieżącej wody, prądu i ogrzewania. Wszystko to za sprawą Piotra Śruby, "czyściciela kamienic", wynajętego przez właścicieli kamienicy, chcących pozbyć się jej mieszkańców wbrew przepisom o ochronie lokatorów.
Nie mogę po raz kolejny o tym opowiadać, bo mi się serce kraje na samą myśl, dlatego linkuję reportaż Uwagi, poświęcony tej właśnie sprawie.
http://uwaga.tvn.pl/61391,wideo,3763...,reportaz.html

i apel samych mieszkańców:
Cytat:
prosze naglasniajcie o nas.nie mamy wody,na dworze zamarzla od dwoch dni,na klatce schodowej ciemno przewracamy sie,kanalizacja zamarza. Nie mamy sil. Godnosc czlowieka,dziecka .POLSKA NIERZADEM STOI. Jestesmy zrozpaczeni, konstytucja gwarantujaca prawo do godnego zycia ludzi,dzieci.... a nasz rzad juz zrobil sobie swieta i zwyklego czlowieka ma w pogardzie. Prosze pisac o nas , internet wysiada i nie mozna wpisywac wiadomosci u nas na facebooku. piszcie wszedzie,dawajcie o nas znac w Polsce i zagranica-doslownie wszedzie !!!!
Pozdrawiamy
[źródło: https://www.facebook.com/komitetobrony.komitetobrony]
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:15   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Oglądałam ten reportaż i brak mi słów na zachowanie właściciela.

Szkoda, że miasto nie reaguje i w sumie nie wiadomo- a może wiadomo- jak rozwiazać problem mieszkańców kamienicy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:29   #3
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Tja.

Poczytaj najpierw trochę o lokatorach tej kamienicy, a nie oburzenie siejesz...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:31   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Tja.

Poczytaj najpierw trochę o lokatorach tej kamienicy, a nie oburzenie siejesz...
Jakieś szczegóły ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 05:58   #5
Panile
Raczkowanie
 
Avatar Panile
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Uć pod Zgierzem
Wiadomości: 320
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Temat mało wizażowy, i mało plotkowy jednocześnie, ale nie mam już sił i nie wiem, jak można im pomóc - a wspólnie staramy się to robić od wakacji.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Stolarskiej w tym momencie, zimą, krótko przed świętami, nie mają bieżącej wody, prądu i ogrzewania. Wszystko to za sprawą Piotra Śruby, "czyściciela kamienic", wynajętego przez właścicieli kamienicy, chcących pozbyć się jej mieszkańców wbrew przepisom o ochronie lokatorów.
Nie mogę po raz kolejny o tym opowiadać, bo mi się serce kraje na samą myśl, dlatego linkuję reportaż Uwagi, poświęcony tej właśnie sprawie.
http://uwaga.tvn.pl/61391,wideo,3763...,reportaz.html

i apel samych mieszkańców:


[źródło: https://www.facebook.com/komitetobrony.komitetobrony]
Nie obejrzałam reportażu ponieważ jestem w pracy i nie bardzo mam na to warununki ale zastanawia mnie czemu zawsze piętnuje się właścicieli którzy chcą wymeldowac lokatorów Prawowici spadkobiercy mają prawo robić ze swoja wlasnoscią co im sie podoba. Jak to jest, że wszyscy sie litują nad lokatorami którzy bardzo czesto zalegają bądż wcale nie opłacają czynszu, wody itd ale od właścicela oczekuje się samarytanskich zachowań?
Panile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:41   #6
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Tja.

Poczytaj najpierw trochę o lokatorach tej kamienicy, a nie oburzenie siejesz...
Dokładnie...

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Nie obejrzałam reportażu ponieważ jestem w pracy i nie bardzo mam na to warununki ale zastanawia mnie czemu zawsze piętnuje się właścicieli którzy chcą wymeldowac lokatorów Prawowici spadkobiercy mają prawo robić ze swoja wlasnoscią co im sie podoba. Jak to jest, że wszyscy sie litują nad lokatorami którzy bardzo czesto zalegają bądż wcale nie opłacają czynszu, wody itd ale od właścicela oczekuje się samarytanskich zachowań?
Zgadzam się!
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:47   #7
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Współczuję właścicielom. Dramatem jest poziom rzetelności tefałenu - nic nowego.

Sprawiedliwość społeczna
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 09:10   #8
katarzyna_szy
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna_szy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 216
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

czy ktoś mógłby podrzucić bardziej obiektywny materiał?
niestety w Warszawie też co jakiś czas pojawiają się takie sprawy a najgorsze jest, że mieszkańcy tych kamienic dostają pomoc od miasta w postaci innych mieszkań (z jakiej racji?!) i wtedy dopiero się zaczyna... a to za małe, a to za daleko, a to za wysoko i niestety ten "szczegół" jest zazwyczaj pomijany w takich reportażach
katarzyna_szy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:22   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Dramat to jest wtedy kiedy coś jest twoją własnością a nie możesz tym rozporządzać bo przepisy są takie że z własnego lokalu nie możesz wyrzucić ludzi, którzy są pod ochroną. Dramat, prądu nie ma a ciekawe ile osób zalega z czynszami i ile by musiał właściciel dorzucać bo tak się często dzieje wśród starych kamienic gdzie zalęgli się czasami lokatorzy na dziko.
Cytat:
a nasz rzad juz zrobil sobie swieta i zwyklego czlowieka ma w pogardzie.
No tak, ma w pogardzie, właściciela który nie może rozporządzać nieruchomością bo ma związane ręce. Ta cała ustawa o ochronie lokatorów to bzdura, bo właściciel im nie wyczaruje mieszkań zastępczych, a wyniosą się prędzej sami. Rząd ma ręce czyste.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Nie mogę po raz kolejny o tym opowiadać, bo mi się serce kraje na samą myśl,
W ogóle łatwo tobą manipulować ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:25   #10
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Nie obejrzałam reportażu ponieważ jestem w pracy i nie bardzo mam na to warununki ale zastanawia mnie czemu zawsze piętnuje się właścicieli którzy chcą wymeldowac lokatorów Prawowici spadkobiercy mają prawo robić ze swoja wlasnoscią co im sie podoba. Jak to jest, że wszyscy sie litują nad lokatorami którzy bardzo czesto zalegają bądż wcale nie opłacają czynszu, wody itd ale od właścicela oczekuje się samarytanskich zachowań?
Zgadzam się.
Szkoda, że właściciele kamienicy w której mieszkam, nie posuną się do takich czynów mamy tu taką 'patologię', która od kilku lat nie płaci czynszu, sprawia szkody, ciągle jakieś burdy a nic z tym nie można zrobić, bo gmina nie ma lokali zastępczych. Generalnie możemy tak czekać do usranej śmierci, a oni dalej będą robić swoje i mieszkać za darmo. Gdzie sprawiedliwość na tym świecie?

Z drugiej strony wcale się nie dziwię, że boją się robić coś innego, bo pewnie wyrządziliby jakieś szkody, są do tego zdolni. Kto chce mieć wybite okna albo spalony samochód.
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:50   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

PS serce ci się kraja bo przed samymi świętami nie mają pradu i gazu
oni tego prawie od pół roku nie mają

inny artykuł
Cytat:
A mieszkańcy od kwietnia nie płacą za mieszkania, jeden z lokatorów nie płaci już około 20 lat, a inny około 8 lat.
Cytat:
Właścicielami kamienicy są Lechosław xxx i Grzegorz xxx, którzy chcieli zrobić w niej luksusowe apartamenty na sprzedaż.
I upa, nie mogą. Naprawdę żyć nie umierać, dostajesz w spadku wartą kupę kasy nieruchomość którą możesz przerobić na apartamenty, ale zamiast tego masz kupę lokatorów z których niektórzy od 20 lat nie płacą czynszu i miesiącami barykadują się w mieszkaniach.

Sierpień 2012
Cytat:
lokatorzy z umowami cywilno-prawnymi za 3 miesiące się wyprowadzą, a ci z przydziałem lokalu od miasta za 3 lata i nie ma innej możliwości.
- Będą musieli opuścić kamienicę, bo oni łamią prawo
Przecież to nawet nie są mieszkania własnościowe, oni ich najpewniej nie kupili...

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Pomijam fakt że okres ochronny wypowiedzenia minął już dawno temu (tak, jako lokatorzy mieli długi okres wypowiedzenia lokalu) a on jest nadal zajmowany. To może ja sobie zajmę dom jakiejś wizażanki bo teraz dzielę z kimś mieszkanie ?
A na chłopski rozum jakby sytuacja prawna była jasna i korzystna dla lokatorów (tj gdyby jakimś cudem była to ich własność) to już dawno na drodze sądowej mogliby się domagać swoich praw. Najwidoczniej takich nie mają i najwidoczniej jest tak że wszyscy się czepili właściciela, bo łatwiej być "działaczem społecznym" zamiast się zastanowić nad tym jak funkcjonuje prawo w rzeczywistości.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 10:54   #12
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

To się nazywa pasożytnictwo.

Przytoczę jeszcze jedną sytuację. Kiedy była sprawa sądowa w sprawie lokatorów niepłacących za czynsz, sędzia zwróciła się do mężczyzny dlaczego nie pójdzie do pracy, żeby zarobić parę groszy, na co w/w odpowiedział 'a kto by chciał pracować za 600 zł miesięcznie' ... podejrzewam, że sytuacja jest podobna.
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:01   #13
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Obok mnie stoi kamienica, całe lata miasto nią władało aż znalazł się właściciel (czy też - ktoś kupił? nie pamiętam, ale mniejsza z tym). Jako miejsca - kamienica w ruinie. Przyszedł właściciel, czynsze podniósł (zgodnie z prawem - bowiem rozpoczął konkretny remont) i oburzenie: ale jak to! jakim prawem jak płaciłem 300zł za 100m2 teraz mam nagle 1200 płacić!

Ano tak to, zwyczajnie, dom się rujnował, teraz jest doprowadzany do porządku więc mieszka ten, kogo stać i tyle.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:04   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez szajajaba
ale jak to! jakim prawem jak płaciłem 300zł za 100m2 teraz mam nagle 1200 płacić!
Ja szukając jeszcze informacji o tej kamienicy w internecie natrafiłam na pytanie "mieszkam teraz ja biedna w prawie 90 metrach z ojcem za wysokością czynszu* ale zły właściciel ma w planach przerobienie części lokalu na powierzchnie handlową, jakim prawem skoro mam wziąć ślub i zamieszkać tu z mężem?!"

*pewnie rzędu 400 zł
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:11   #15
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

biedny ten właściciel, sponsoruje obcym ludziom życie od ... 20 lat?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:25   #16
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Przypomniał mi się jakiś artykuł o osiedlu/kamienicy X w Y, gdzie przez takich lokatorów, którzy nie płacą od kilku/nastu/dziesięciu lat, reszta mieszkańców zaczęła płacić wyższe czynsze. I się władza tej wspólnoty nie szczykała i wprost mówiła, że musi sobie tym po prostu odbić kasę za tych, ktorzy nie płacą. Kojarzy może ktoś?

Tak więc rzeczywiście, dramat, tyle że nie dla bohaterów reportażu z pierwszego posta...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:54   #17
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez Panile Pokaż wiadomość
Nie obejrzałam reportażu ponieważ jestem w pracy i nie bardzo mam na to warununki ale zastanawia mnie czemu zawsze piętnuje się właścicieli którzy chcą wymeldowac lokatorów Prawowici spadkobiercy mają prawo robić ze swoja wlasnoscią co im sie podoba. Jak to jest, że wszyscy sie litują nad lokatorami którzy bardzo czesto zalegają bądż wcale nie opłacają czynszu, wody itd ale od właścicela oczekuje się samarytanskich zachowań?

Podnosząc czynsz o 200, 300 %? Odcinając prąd, bieżącą wodę, gaz? Demolując kamienicę i mieszkania? Wpuszczając na klatkę robale, wieszając wieńce pogrzebowe?
Gawroński i Liberkowski chcą 'odzyskać' kamienicę i wywalić lokatorów, mimo że jej lokatorzy płacą czynsz w terminie, nie dewastują jej, mają umowy - dlatego używają takich sposobów, by mieszkańców "wykurzyć" mimo że mamy w Polsce ustawę lokatorską.
Ja nie rozumiem, jak prawem własności można usprawiedliwiać takie zachowanie.

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Dramat to jest wtedy kiedy coś jest twoją własnością a nie możesz tym rozporządzać bo przepisy są takie że z własnego lokalu nie możesz wyrzucić ludzi, którzy są pod ochroną. Dramat, prądu nie ma a ciekawe ile osób zalega z czynszami i ile by musiał właściciel dorzucać bo tak się często dzieje wśród starych kamienic gdzie zalęgli się czasami lokatorzy na dziko.

No tak, ma w pogardzie, właściciela który nie może rozporządzać nieruchomością bo ma związane ręce. Ta cała ustawa o ochronie lokatorów to bzdura, bo właściciel im nie wyczaruje mieszkań zastępczych, a wyniosą się prędzej sami. Rząd ma ręce czyste.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------


W ogóle łatwo tobą manipulować ;p
No własnie niełatwo. Nie daję się zmanipulować ludziom traktującym wokoło o świętym prawie własności, kiedy dotyczy ono tylko i wyłącznie praw, a nie obowiązków.

Ludzie tam mieszkający akurat nie zalegali z czynszem, dlatego do akcji nie wkroczył komornik - bo zazwyczaj to oni odwalają tego typu robotę.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:15   #18
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Taaak, milionmalychkawalkow, nie miejmy wlasnosci, wszystko jest wspolnym dobrem spolecznym, kochajmy sie i dzielmy <3 Jakie to modno hipatersko lewackie
Powiedz mi, czy jak czynsz zostal podniesiony o "200, 300%" to oni nadal go placili?





btw zaznaczam, ze ja jestem bardzo lewacka jesli chodzi o obyczajowosc.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:14   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
No własnie niełatwo. Nie daję się zmanipulować ludziom traktującym wokoło o świętym prawie własności, kiedy dotyczy ono tylko i wyłącznie praw, a nie obowiązków.
A jakie ten facet ma obowiązki?
Obowiązek 1:
-dłuższy okres wypowiedzenia: spełnione
Przebywają tam obecnie bezprawnie

Ok podaj adres naprawdę bardzo chętnie ci się wprowadzę na chatę ^_^ mówiłam, moje mieszkanie nie jest za wielkie.

Cytat:
Gawroński i Liberkowski chcą 'odzyskać' kamienicę i wywalić lokatorów, mimo że jej lokatorzy płacą czynsz w terminie, nie dewastują jej, mają umowy - dlatego używają takich sposobów, by mieszkańców "wykurzyć" mimo że mamy w Polsce ustawę lokatorską.
Ale jakie umowy, o czy ty mówisz? Wyciągnęłam ci czarno na białym, od kwietnia nikt nie płaci czynszu a niektórzy zalegają 20 a ktoś 8 lat za czynsz. Zalegają z nim i umów żadnych nie mają, jesteś pewna że czytamy ten sam wątek?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 13:19   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

A co w takich przypadkach z ludżmi, którzy płacą czynsze, rachunki?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:23   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

paula78 miasto zapewnia im lokale ALE na te lokale muszą się zgodzić.
"nie bo za mały metraż"
"za daleko"

itp to częste przypadki odmów.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 13:40   #22
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Nie zapomnę, jak raz telewizja zrobiła reportaż o "biednych" ludziach z kamienicy w Śródmieściu w Warszawie. Były to mieszkania komunalne w centrum i chciano zrobić z tej kamienicy nowoczesny blok - tereny jak wiadomo drogie i poszukiwane. Wybudowano im nowy blok na Białołęce. Nie zapomnę oburzenia jednego z lokatorów, po którym było widać, że sobie lubi chlapnąć, że on absolutnie się nie wyniesie! Na jakiej Białołęce! On całe życie w centrum mieszkał, wszystkich tu zna, wszędzie ma blisko! On na zadupiu mieszkał nie będzie!

invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:55   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
paula78 miasto zapewnia im lokale ALE na te lokale muszą się zgodzić.
"nie bo za mały metraż"
"za daleko"

itp to częste przypadki odmów.

No i w sumie wcale sie nie dziwię, że odmawiają.
Szczególnie w przypadku osob starszych "przesadzanie" ich jest trudne i bolesne i wg nich niesprawiedliwe.
A negocjacje w miastem też są dla nich trudne i czesto niezrozumiałe do prowadzenia.

W przypadku osob nie płacących( w wyniku patologii) to oczywista sprawa, że powinno się ich przesiedlać bez proszenia o wyprowadzkę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 14:58   #24
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

A ja się dziwię, jedno mieszkanie w kamienicy nie ich - najczęściej wielki metraż, co się namieszkali to ich. Potem ktoś chce im dać fajne za darmo, to też nie.
Rozdawaj takie mieszkania młodym małżeństwom to z pocałowaniem ręki będą brać. Według mnie to hodowanie sobie wygodnego społeczeństwa, bo są jakieś granice - przebywają w wymówionym lokalu który nie jest ich a gdy proponują im w podobnym lub lepszym standardzie inne, to jeszcze wydziwiają i blokady z anarchistami urządzają. No mi by ręce opadły a starsze osoby często mają rodziny które mogą im pomoc, przecież nie są w tym wszystkim sami.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:05   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja się dziwię, jedno mieszkanie w kamienicy nie ich - najczęściej wielki metraż, co się namieszkali to ich. Potem ktoś chce im dać fajne za darmo, to też nie.
Tylko to sa starsi ludzie, którzy tam mieszkają od zawsze i już.
Nie pisze konkretnie o poznaniu

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Rozdawaj takie mieszkania młodym małżeństwom to z pocałowaniem ręki będą brać. Według mnie to hodowanie sobie wygodnego społeczeństwa, bo są jakieś granice - przebywają w wymówionym lokalu który nie jest ich a gdy proponują im w podobnym lub lepszym standardzie inne, to jeszcze wydziwiają i blokady z anarchistami urządzają. No mi by ręce opadły a starsze osoby często mają rodziny które mogą im pomoc, przecież nie są w tym wszystkim sami.
No nie byłabym taka pewna co do tych młodych-oni tez często maja muchy w nosie w sprawie mieszkań, lokalizacji i opłat. Gdzieś na forum czytałam foch, że w kawalerce mieszkać to ciasno i żle-pisało dziewczę studentka.

Nie, no pewnie, że się z Tobą zgadzam w kwestii hodowania przez prawo postawy roszczeniowej, wygodnictwa ale wolałabym aby przyjrzeć się pojedyńczym przypadkom niż uogólniać.
Co do posiadania rodzin to często lepiej z nimi na zdjęciu szczególnie jeśli wchodzi w grę majątek/mieszkanie, itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:16   #26
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez paula
Co do posiadania rodzin to często lepiej z nimi na zdjęciu szczególnie jeśli wchodzi w grę majątek/mieszkanie, itp.
No właśnie, wątpię żeby moja babcia sama z siebie zamurowała się w kamienicy bez wody i prądu za to z anarchistami, chyba prędzej rodzinka by musiała ją do tego podjudzać mając na celu ugranie sobie jakiegoś skrawka lokalu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 18:42   #27
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Nie zapomnę, jak raz telewizja zrobiła reportaż o "biednych" ludziach z kamienicy w Śródmieściu w Warszawie. Były to mieszkania komunalne w centrum i chciano zrobić z tej kamienicy nowoczesny blok - tereny jak wiadomo drogie i poszukiwane. Wybudowano im nowy blok na Białołęce. Nie zapomnę oburzenia jednego z lokatorów, po którym było widać, że sobie lubi chlapnąć, że on absolutnie się nie wyniesie! Na jakiej Białołęce! On całe życie w centrum mieszkał, wszystkich tu zna, wszędzie ma blisko! On na zadupiu mieszkał nie będzie!

Dziwisz się, widocznie był związany z sąsiedztwem, a tu musi się wynieść w zupełnie nowe środowisko, i co będzie 30-60 minut (nie znam Warszawy, zgaduję) jechał do byłych sąsiadów na pogaduchy?

Łatwo powiedzieć, że ktoś ma muchy w nosie, ale gdybyście nagle musiały się wyprowadzać, to nie jest przyjemne. Zresztą podejrzewam, ze większość tych ludzi godzi się z tym w końcu, a jak przychodzi miły pan lub pani z telewizji i pyta o problemy, to się skarżą - naturalna reakcja.


Są wprawdzie też i ludzie roszczeniowi, z drugiej strony te zastępcze mieszkania też często są poniżej standardu - np. wilgotne, bardzo zimne, ogrzewane np. piecami węglowymi - myślisz, że to nic, ale ktoś potem musi wnosić węgiel, palić w piecach (chociaż nigdy tego nie robił w życiu) i upilnować np. piątkę małych dzieci.
Miasta też potrafią ściemniać, też kiedyś było że jakie piękne mieszkanie, duże przydzielili wielodzietnej wyeksmitowanej rodzinie, nawet ładne fotki pokazali, tylko że się okazało, że to było bardzo zimne mieszkanie, a większość metrażu przypadała na jakieś pokręcone korytarze - i co, gdzie łóżka dzieci wstawić?. Na innych zdjęciach było to już widać. Albo kontenery socjalne - takie fajne, a w środku wilgoć się skrapla i ścieka.

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A co w takich przypadkach z ludżmi, którzy płacą czynsze, rachunki?
Wyganiacze lokatorów sobie z nimi poradzą.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:00   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Dziwisz się, widocznie był związany z sąsiedztwem, a tu musi się wynieść w zupełnie nowe środowisko, i co będzie 30-60 minut (nie znam Warszawy, zgaduję) jechał do byłych sąsiadów na pogaduchy?
Ludziom się naprawdę w... głowach przewraca.
Mając do wyboru mieszkanie ZA DARMO w Warszawie w nowym budynku, czystym, a 30 lat kredytu na mieszkanie...
no tak, biedny, okolicy nie znał

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Albo kontenery socjalne - takie fajne, a w środku wilgoć się skrapla i ścieka.
Ale z czym do ludzi, kontenery socjalne to są mieszkania ostatniej kategorii i dostają je osoby które latami nie płacą czynszu albo uciążliwi lokatorzy! A osoby eksmitowane z takich lokali (takich: czyli jak w tej kamienicy, albo gdy nagle znajdzie się spadkobierca opcje są dwie: albo występuje się o prawo do lokalu poprzez zasiedlenie albo miasto przyznaje mieszkanie ale nie to o najniższym standardzie!) nie dostają socjalnych blaszaków a często mieszkania komunalne w blokach, normalne. Mylisz trochę standardy. W mojej gminie blaszak to ostatnie miejsce do jakiego się trafia. A że mieszkanie duże a nieustawne, no olaboga czasami aż mnie coś boli jak takich rzeczy słucham.

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2012-12-17 o 19:02
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:13   #29
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ludziom się naprawdę w... głowach przewraca.
Mając do wyboru mieszkanie ZA DARMO w Warszawie w nowym budynku, czystym, a 30 lat kredytu na mieszkanie...
no tak, biedny, okolicy nie znał

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------


Ale z czym do ludzi, kontenery socjalne to są mieszkania ostatniej kategorii i dostają je osoby które latami nie płacą czynszu albo uciążliwi lokatorzy! A osoby eksmitowane z takich lokali (takich: czyli jak w tej kamienicy, albo gdy nagle znajdzie się spadkobierca opcje są dwie: albo występuje się o prawo do lokalu poprzez zasiedlenie albo miasto przyznaje mieszkanie ale nie to o najniższym standardzie!) nie dostają socjalnych blaszaków a często mieszkania komunalne w blokach, normalne. Mylisz trochę standardy. W mojej gminie blaszak to ostatnie miejsce do jakiego się trafia. A że mieszkanie duże a nieustawne, no olaboga czasami aż mnie coś boli jak takich rzeczy słucham.
Za darmo? Faktycznie. Ja myślałam, że po prostu przekwaterowali go.

Rozumiem prawa spadkobierców, ale tak naprawdę to w ogóle nie powinien być ich problem - to są miejscy lokatorzy i miasto powinni się nimi zająć, a wszyscy są zaskoczeni. Wiadomo było od lat, ze kamienice będą wracać do rąk prywatnych. Państwo się mogło przygotować, szczególnie na to, że ci co bardziej nieogarnięci ludzie nie będą mieli się gdzie podziać. Ech... nie jestem przeciw własności prywatnej, tylko że każdy rząd, nawet prawicowe, deklaruje de facto państwo opiekuńcze a jak przychodzi co do czego to chyba najchętniej by tych ludzi zepchnęli z klifu.

Podobnie inwestycje - w Poznaniu ustawicznie miejskie pieniądze inwestuje się w biznes itp. (ostatnio stadion, dużo w turystykę - po co, to nigdy nie będzie miasto turystyczne), Kulczykom oddali za bezcen świetne tereny... a inwestycje w mieszkania socjalne - zero złotych.

Niby się cieszą, że mieszkańców przybywa - najwięcej studentów w Polsce, duża imigracja ludzi z innych regionów - i gdzie mają mieszkać? Wszyscy mamy się niby rozmnażać, bo niż, a gdzie mieszkać, gdzie te dzieci trzymać - w komodzie? Potem płaczą, że za granica Polki rodzą, ale za granicą na lodzie nie zostaną - jak zarabiają dobrze, będzie stać na mieszkanie, jak kiepsko - dostaną pomoc. A tutaj zarabiasz dobrze - wszystko idzie na mieszkanie, zarabiasz źle - nie stać cię na czynsz.

Co do mieszkań o gorszym standardzie to są one niestety najczęściej bardzo drogie w eksploatacji, o czym się zapomina, co z tego że za mieszkanie w kamienicy płacisz trochę mniej niż za blok, jak ogrzewanie zżera mnóstwo pieniędzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 19:17   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Poznań, dramat mieszkańców ul. Stolarskiej

Cytat:
to są miejscy lokatorzy i miasto powinni się nimi zająć, a wszyscy są zaskoczeni
i chociaż tutaj się zgadzamy .
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.