Po jakich studiach znajdę pracę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-14, 15:27   #1
NathalieRoss
Raczkowanie
 
Avatar NathalieRoss
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 128

Po jakich studiach znajdę pracę?


Miałam iść rok temu na medycynę. Nie dostałam się. W tym roku poprawiałam maturę z biologii i chemii, ale już wiem, że chemia mi średnio poszła ni na 95% nie uda mi się dostać. Macie może jakieś pomysły na studia, po których będę mieć pracę, a do których nie potrzeba rozszerzonej matmy lub fizyki? Zdawałam na rozszerzeniu polski, angielski, biologię i chemię. Z ang podst, rozsz oraz z matmy podst mam niemal po 100%. Myślałam o amerykanistyce, ale z tego co czytałam, nie ma po niej pracy.
Możecie coś polecić? Po czym znajdę pracę, jeśli nie medycyna?
__________________
Recenzje książek: http://heaven-for-readers.blogspot.com/
NathalieRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:38   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez NathalieRoss Pokaż wiadomość
Miałam iść rok temu na medycynę. Nie dostałam się. W tym roku poprawiałam maturę z biologii i chemii, ale już wiem, że chemia mi średnio poszła ni na 95% nie uda mi się dostać. Macie może jakieś pomysły na studia, po których będę mieć pracę, a do których nie potrzeba rozszerzonej matmy lub fizyki? Zdawałam na rozszerzeniu polski, angielski, biologię i chemię. Z ang podst, rozsz oraz z matmy podst mam niemal po 100%. Myślałam o amerykanistyce, ale z tego co czytałam, nie ma po niej pracy.
Możecie coś polecić? Po czym znajdę pracę, jeśli nie medycyna?



jak Ty wiesz, co chcesz robić to jak obcy ludzie mają wiedzieć?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:53   #3
NathalieRoss
Raczkowanie
 
Avatar NathalieRoss
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 128
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Wiem, że chcę studiować medycynę, ale w tym roku znowu się raczej nie dostanę, więc próbuję znaleźć coś innego, po czym będę mieć pracę. Mogłabym pójść na amerykanistykę, ale po co, skoro potem będę bezrobotna?
__________________
Recenzje książek: http://heaven-for-readers.blogspot.com/
NathalieRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:53   #4
Aleksandra_R
Przyczajenie
 
Avatar Aleksandra_R
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Jeśli chcesz się dostać na medycynę to próbuj, nie rezygnuj w żadnym wypadku! Trzeba dążyć do spełnienia marzeń, a ponadto nigdy nie wiesz jak przebiegnie rekrutacja w tym roku, może akurat Ci się uda. Jeśli jednak nie zmienisz zdania, polecam Ci farmację. Z Twoimi wynikami nie powinnaś mieć problemów z dostaniem się, a po tym kierunku na pewno znajdziesz pracę. I to dobrze płatną pracę. O ile techników jest mnóstwo i mają problemy z zatrudnieniem się, magistrzy mają z tym mniejszy problem. Możesz pracować w aptece, firmie farmaceutycznej, laboratoriach kosmetycznych a nawet możesz wykładać w szkole policealnej, tam właśnie biorą magistrów aby uczyli farmakologii, technologii postaci leków etc. Uczą bez ukończonej pedagogiki. Ale mówię Ci, nie rezygnuj z medycyny. Jest mało lekarzy specjalistów w Polsce, większość młodych zaraz po studiach wyjeżdża za granicę robić specjalizację, albo zaraz po skończeniu specjalizacji w naszym kraju. Nawet jeśli i Ty byś wyjechała po skończonych studiach to i tak znalazłabyś sobie dobrą pracę. To są wspaniałe studia, ja bym na Twoim miejscu walczyła. Pozdrawiam.
Aleksandra_R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 17:16   #5
zieloneoczy19
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoczy19
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 84
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

farmacja to moim zdaniem też dobry kierunek,a faktycznie trochę łatwiej jest się dostać (ale tylko trochę).
jesli faktycznie by Ci sie w tym roku z medycyna nie udało to mi sie wydaje ze powinnas juz odpuscic, bo co jesli poczekasz znowu rok i matura znow nie pojdzie?? (znam takie przypadki ode mnie z LO, ludzie zdolni ale albo maja pecha albo nie wiem co..)
zieloneoczy19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 19:49   #6
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

zrób kilka kierunków bo 1 dziś to za mało, dziś od humanisty wymaga się znajomość języka obcego, podstaw informatyki itd. Sobie odpowiedz.. Moim zdaniem iść na studia to żaden problem ale je skończyć ?
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:40   #7
krzychu26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Jeden kierunek, ale dobrze ogarnięty, w zupełności wystarczy.
krzychu26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-14, 22:44   #8
sunfree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Nie ma pewności, że po jakichkolwiek studiach będziesz miała pracę. Wybierając kierunek kieruj się swoimi pasjami, zainteresowaniami, a nie pieniędzmi... To przykre. Chyba nie chcesz całe życie pracować i się tym męczyć? Z drugiej strony pewnie też nie chcesz być spełniona zawodowa, a "biedna". Z dwojga złego- ja wybieram to drugie.
sunfree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 12:38   #9
NathalieRoss
Raczkowanie
 
Avatar NathalieRoss
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 128
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Właśnie rodzice naciskają, że kolejnego roku mi nie pozwolą zmarnować i że mam iść na studia w tym. Zastanawia mnie fizjoterapia, bo tam się chyba prędzej dostanę, ale nie wiem, czy na WUM na fizjoterapii nie ma egzaminów fizycznych. Na farmację jest niewiele łatwiej niż na lekarski, wymagają tych samych przedmiotów.
__________________
Recenzje książek: http://heaven-for-readers.blogspot.com/
NathalieRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 17:11   #10
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Idź na na taki kierunek gdzie dasz radę i możesz znaleźć pracę, nie słuchaj rodziców nie daj sonie narzucić kierunku. Typu "córko zostań lekarzem".
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:09   #11
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Ja bym poszła na rok na chemię a potem jeszcze raz starała się dostać na medycynę.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-15, 18:11   #12
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

A myślałaś o stomatologii? Mam znajomych po stomie i wszyscy dobrze sobie w życiu radzą.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:55   #13
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
A myślałaś o stomatologii? Mam znajomych po stomie i wszyscy dobrze sobie w życiu radzą.
To jest dobry pomysł!
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 20:56   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
To jest dobry pomysł!
To nie jest dobry pomysł. Progi na stomatologię są o 1-2 pkt niższe niż na lekarski. Więc w niczym to autorce nie pomoże. Natomiast na farmacje czy weterynarie jest już kilkanaście punktów mniej. Fizjoterapia tez byłaby sensowna, jeśli chciałabyś np. w miedzyczasie robić kursy masażu. Na WUMie nie ma na nia egzaminów sprawnościowych. Kosmetologia też nie byłaby złym pomysłem. O amerykanistyce nic dobrego nie slyszalam.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 09:44   #15
NathalieRoss
Raczkowanie
 
Avatar NathalieRoss
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 128
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Do farmacji i pracy w aptekach mnie właśnie zupełnie nie ciągnie. Fizjoterapia wydaje mi się jeszcze ciekawa, bo od lat masuję rodziców i znajomych i mówią, że jestem w tym dobra, więc warto spróbować ze studiami.
O lekarskim marzę od wielu lat, ale tak to jest w rodzinie lekarskiej Rodzice przychodzą, opowiadają o pracy i aż się chce iść w ich ślady.
Stomę odrzuciłam, bo to podobne progi jak lekarski. Weterynaria ma niewiele niższe progi.
Na chemię na rok nie pójdę, bo w tym roku wchodzi ustawa, że jak w trakcie jednych studiów zmienia się kierunek, to trzeba na drugich zapłacić za czas spędzony na innej uczelni jak za studia prywatne... więc odpada.
__________________
Recenzje książek: http://heaven-for-readers.blogspot.com/
NathalieRoss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:59   #16
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Dziewczyno, nie rozwalaj mnie, że majać 95% z chemii nie dostaniesz się na medycynę. Zazwyczaj lista zamyka się w okolicy 165 pkt. Chyba, że Ci biologia poszła poniżej 70% to wtedy nie masz szans.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 15:03   #17
maniadokochania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Po jakich studiach znajdę pracę?

Słyszeliście może o Akademii Profesjonalnej Edukacji Konsorcjum Uczelni FUTURUS? chodzi mi o podyplomowe. Widzę, że mają szkolenia z animacji 3D. A ten temat mnie trochę interesuje teraz :P
maniadokochania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.