Sprzątaczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 17:05   #1
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353

Sprzątaczka


dostałam propozycje pracy w markecie jako sprzątaczka. ile powinnam zaproponowac / oczekiwac za godzine? mowią, że zadna praca nie hańbi jednak waham sie: nie chcialabym zeby ktos z moich znajomnych zobaczyl mnie, boje sie troche sptrzatania toalet (mam nerwice natrectw wiec mam obsesje czystosci a tutaj mialabym kontakt z nieczystosciami). zaryzykowałybyscie na moim miejscu? zalezy mi na pracy, nie powinnam sie przejmować opinia innych bo to tez praca, normalna ale jakos nie wiem co myslec.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:15   #2
dekra
Rozeznanie
 
Avatar dekra
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
Dot.: Sprzątaczka

Ogólnie sprzątając masz kontakt z nieczystościami... Jeśli wstydzisz się sprzątania i brzydzisz to myślę,że powinnas poszukać czegoś innego
dekra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:15   #3
Littlejackie
Zadomowienie
 
Avatar Littlejackie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
dostałam propozycje pracy w markecie jako sprzątaczka. ile powinnam zaproponowac / oczekiwac za godzine? mowią, że zadna praca nie hańbi jednak waham sie: nie chcialabym zeby ktos z moich znajomnych zobaczyl mnie, boje sie troche sptrzatania toalet (mam nerwice natrectw wiec mam obsesje czystosci a tutaj mialabym kontakt z nieczystosciami). zaryzykowałybyscie na moim miejscu? zalezy mi na pracy, nie powinnam sie przejmować opinia innych bo to tez praca, normalna ale jakos nie wiem co myslec.
Skoro masz obsesję czystości to czy ja wiem? pracowałam w supermarkecie, co prawda na kasie ale wiem, że toalety są zazwyczaj nieźle zasyfione ;/

Praca jak praca, wiadomo. A co do stawek to nie wiem. Na kasie zarabiałam ok. 5zł/h na rękę. Sprzątaczki chyba stoją jeszcze niżej w hierarchii marketowej, więc obstawiam, że albo tyle samo, albo mniej.
Littlejackie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:19   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Sprzątaczka

Masz jakieś wykształcenie?
Doświadczenie?
Kursy, szkolenia, znasz jakiś język?

Bo pytanie brzmi, co możesz zaoferować sobą. Ciężko jednoznacznie powiedzieć: tak, bierz tę pracę od razu! nie znając dokładnie Twojej sytuacji, warunków, atutów itd.

Ja np. wiem, że nie zdecydowałabym się na taką pracę
Chyba, że byłabym postawiona już naprawdę pod murem = nie mam co jeść, za co opłacić rachunków, a innego stanowiska nie ma.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:21   #5
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Sprzątaczka

jezyki znam jak wiekszosc ludzi po szkole sredniej(angielski i niemiecki). mam wyksztalcenie srednie, jestem w trakcie studiów. jedyne doswidczenie zawodowe jakie mam to bycie hostessa. zelzey mi na pracy w moim miescie, zeby nie wydawac na dojazdy, a niestety trudno cos znalezc.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:30   #6
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ciężko jednoznacznie powiedzieć: tak, bierz tę pracę od razu! nie znając dokładnie Twojej sytuacji, warunków, atutów itd.
Dokładnie.

Napisz coś więcej.

Ja kiedyś szukałam pracy jako osoba sprzątająca, akurat rzuciłam pierwsze studia, przez pół roku nikt nie chciał mnie zatrudnić i w tamtym czasie pomimo lekkiego wstydu i obrzydzenia do ewentualnego mycia toalet brałabym pracę sprzątaczki z uśmiechem na twarzy.
Jednak teraz zastanowiłabym się kilka razy bo mam już jakieś wykształcenie i prawie konkretne plany na przyszłosć, ale nie powiem bo gdybym znalazła ofertę sprzątnia za dobre pieniaze przyjęłabym ją jako pracę tymczasową.
Co do stawek to kiedyś gdy byłam na kilku rozmowach proponowano mi 5-6zł/h. moim zdaniem to bardzo mało bo pomimo, że charakter tej pracy nie wymaga szczególnych umiejętnosci i kwalifikacji to jednak jak wyżyć z takich pieniedzy?

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------


edit: zauważyłam odpowiedź autorki.


Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
jezyki znam jak wiekszosc ludzi po szkole sredniej(angielski i niemiecki). mam wyksztalcenie srednie, jestem w trakcie studiów. jedyne doswidczenie zawodowe jakie mam to bycie hostessa. zelzey mi na pracy w moim miescie, zeby nie wydawac na dojazdy, a niestety trudno cos znalezc.
Jeżeli cieżko Ci znaleźć coś innego a zalezy Ci na pracy to moze spróbuj sprzątania, może nie będzie tak żle. W trakcie mozesz się rozglądać za inną pracą.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-06-17 o 17:31
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:31   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Sprzątaczka

No właśnie, dla mnie taka praca to ostateczność, bo:
a) wstawanie do takiej pracy byłoby dla mnie koszmarem
b) praca za taką niską stawkę dodatkowo nie nastraja pozytywnie
c) walory estetyczne - wiadomo
d) wiem, że jednak stać mnie na coś więcej
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 17:31   #8
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Sprzątaczka

Praca sprzątaczki w supermarkecie to także sprzątanie toalet jak sama piszesz. Jeżeli nie brzydzi cię ,że będziesz musiała wiele razy dziennie z podłogi ,deski sedesowej i czasem ścian powycierać /zmyć resztki czyjejś kupy ,spermy nie mówiąc o siku , jeśli nie będziesz się brzydziła zmieniać worki pełne tamponów, podpasek , jeśli nie massz alergii na środki dezynfekujące/takie mocniejsze niż te domowe to dasz radę.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:32   #9
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Sprzątaczka

no wlasnie najbardziej przeraża mnie mysl o tym co moze zdarzyc sie przy sprataniu wc. czasami widze w publicznych toaletach odrazajace widoki, ludzie nie spuszczaja wody, kobiety zostawiaja zuzyte srodki czystosci np na podlodze, zatkana ubikacja. nie wiem czy podołałabym temu wszystkiemu.
chcialabym dorobic we wakacje, jak pisalam trudno o prace u mnie w miescie a wybitnego dosiwadczenia zawodowego tez nie mam. tak jak piszecie, moze i stac mnie na cos wiecej ale nie zostane nagle sekretarką, w wiekszym miescie ofert jest wiecej tutaj u mnie w miescie niestety bardzo trudno cos znalezc bez konkretnego zawodu i doswiadczenia.
nie jestem zbyt asertywna ale chyba bede musiala powiedziec" jednak dziekuje" bo mam wrazenie ze mimo brania tabletek na nn, moge miec spore problemy z tym wszystkim.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-06-17 o 17:37
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:39   #10
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
trudno o prace u mnie w miescie a wybitnego dosiwadczenia zawodowego tez nie mam.
nie jestem zbyt asertywna ale chyba bede musiala powiedziec" jednak dziekuje" bo mam wrazenie ze mimo brania tabletek na nn, moge miec sporo problemy z tym wszystkim.
A jakiej wielkości to miasto?
Może nieumiejętnie szukasz? - zdarza się, też kiedyś nie wiedziałam jak sie do tego zabrać.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:41   #11
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Sprzątaczka

szukam umiejetnie pytam znajomych, szukam na stronach typu gumtree, tablica. wydaje mi sie, ze rozgladam sie dosc aktywnie.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 17:45   #12
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
szukam umiejetnie pytam znajomych, szukam na stronach typu gumtree, tablica. wydaje mi sie, ze rozgladam sie dosc aktywnie.
A w jakiejś kawiarni ,jako kelnerka, pomoc kuchenna? szukają na sezon letni do ogródków.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:49   #13
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Sprzątaczka

trzeba miec ksiazeczke sanepidową ktora kosztuje 100 zl. zrobie, a okaze sie ze nitk mnie nie zatrudni. dlatego szukam pracy ktora by tego nie wymagala.

Dziewczyny, dziekuje za odpowiedzi. Uświadomiłyscie mi jak to bedzie wyglądać i wiem, że psychicznie nie dałabym rady. wiec nie przyjmę tej pracy.
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:51   #14
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Sprzątaczka

A nie szuka ktoś sprzedawcy, pomocy kuchennej itp? Jak nie masz doświadczenia to powinnaś nie tylko zostawić CV, ale też pogadać z kierownikiem i spytać się czy nie mogłabyś przyjść na dzień próbny.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:55   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Sprzątaczka

Książeczkę sobie zrób, bo zawsze przyda Ci się w przyszłości.
Dla studentów najwięcej ofert pracy to bar/restauracja/kawiarnia i sprzedawca.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:04   #16
Autumnleaves
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 579
Dot.: Sprzątaczka

W moim mieście są firmy sprzątające i niekoniecznie jest to sprzątanie wc,ale sprzątanie banków, biur, agencji. Możem powinnaś poszukać takich w swoim mieście? może się uda.
Stawka 5zł jest niska, ale to standard przy takiej pracy.
Ja zrobiłabym na Twoim miejscu jednak książeczkę sanepidowską bo się przyda.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy
OFERUJĘ m.in Dumę i uprzedzenie Austen, Pani Bovary , Dama Kameliowa i inne

WANTED: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=636589
-> SH
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post38420455
->ksiązkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=631720
Autumnleaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:02   #17
nadto_skomplikowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 444
Dot.: Sprzątaczka

Może w lodziarni, kawiarni? W moim mieście jest kilka budek z deserami, goframi, lodami, koleżanka właśnie zaczęła pracę w takiej małej lodziarni. W sezonie szukają młodych, energicznych dziewczyn do roli ekspedientek, ale ogłoszeń tak bardzo lokalnych często nie znajdziesz na tablicach i gumtree. Koleżanka po prostu zadzwoniła do konkretnego lokalu, oni nigdzie się nie ogłaszali.

Może na obrzeżach miasta, w którym mieszkasz, znajdują się jakieś sady owocowe? Jeśli nie przeszkadza Ci praca na dworzu, to może coś takiego? Tam często można się załapać na zbieranie owoców, właśnie w wakacje. Ile uzbierasz = tyle dostaniesz pieniędzy. No i ominie Cię sprzątanie toalet

Edit: Książeczka przyda się zawsze, otworzy więcej możliwości pracy, bez niej tylko stracisz. 100 zł to dla studentki może być dużo, zgadzam się, ale książeczka jest aktualna przez jakiś okres czasu, a nie tak... jednorazowo
__________________
"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. "

Ludwig van Beethoven

Edytowane przez nadto_skomplikowana
Czas edycji: 2013-06-17 o 19:05
nadto_skomplikowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:05   #18
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Sprzątaczka

zapłacisz raz 100 zł ale później nie raz może Ci sie książeczka przydać. Jeśli już ją będziesz miała napewno szybciej dostaniesz jakąś pracę, typu kelnerka/sprzedawca.
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:14   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sprzątaczka

zrobienie książeczki to inwestycja, nigdy nie wiesz, kiedy się przyda. a patrząc po moim prawie 50tys mieście - najwięcej jest pracy w pubach/knajpach/kawiarniach/restauracjach/stoiskach z lodami czy goframi.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 19:53   #20
nadto_skomplikowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 444
Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zrobienie książeczki to inwestycja, nigdy nie wiesz, kiedy się przyda. a patrząc po moim prawie 50tys mieście - najwięcej jest pracy w pubach/knajpach/kawiarniach/restauracjach/stoiskach z lodami czy goframi.
Szczególnie w sezonie
__________________
"Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca. "

Ludwig van Beethoven
nadto_skomplikowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:57   #21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Sprzątaczka

sprobuj moze dasz rade,a jak nie to zawsze mozesz odejesc.
poza tym mozesz ciagle szukac innej pracy a poki co zarabiac w ten sposob.
zadna praca nie hanbi,do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic.ja tez sprzatalam publiczne miejsca takie jak pub i przychodnie i zyje.nie byla to praca marzen ale zawsze pieniadze.
nie bylo tak zle.pozniej mialam lekka obsesje jak gdzies szlam do toalety(w miejscu publicznym) to widzialam syf i myslalam sobie ze ich sprzataczka sie nie przyklada do roboty;-p.
co do wyplaty to sprzataczki zarabiaja minimum krajowe zazwyczaj wiec nie oczekuj kokosow.
pomysl ze to tymczasowe zajecie a kasa sie zawsze przyda
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 21:48   #22
malena678
Raczkowanie
 
Avatar malena678
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 78
Dot.: Sprzątaczka

Żadna praca nie hańbi nie masz się czego wstydzić, ja pracowałam kiedyś w barze dla pracowników jakby tylko i wyłącznie płci męskiej bo taka firma po prostu Zarabiałam najniższą krajową. I codziennie musiałam wydać jakieś 180 - 190 obiadów po każdym pozmywać talerz,szklanki, sztućce. Do tego ugotować codziennie 35 kg ziemniaków (były obrane, paczkowane hermetycznie) odgrzać mięso, pozmywać toaletę, podłogi po ich brudnych buciorach i jeszcze zadowolić uśmiechem od ucha do ucha I nie żałuję, przeszłam szkołę życia ale obiecałam sobie jedno. Nigdy nie podam już facetowi obiadu. Choćby sam książę Harry poprosił o schaboszczaka
malena678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 00:53   #23
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Sprzątaczka

A może praca roznoszącej ulotki lub ankieterki byłaby bardziej znośna dla Ciebie? Opieka nad dzieckiem dorywczo?
Myślę, że całkowite minimum to 5zł za godzinę, poniżej nazwałabym wyzyskiem już raczej bo praca nie jest lekka.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 04:53   #24
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Sprzątaczka

Myślę, że jeżeli już chciałabyś sprzątać to wolałabym zacumować w jakimś biurowcu, jeśli chodzi o supermarket to trzeba być naprawdę zahartowanym, aby wejść i posprzątać toaletę nie opróżniając przy tym zawartości swojego żołądka- tym bardziej, że większość ludzi nie zwraca uwagi na to, czy załatwiło się na deskę czy spadło obok
fuj już sam opis powoduje u mnie odruch wymiotny

Żadna praca nie hańbi, a i znajomymi nie ma się co przejmować.
W przypadku umowy o pracę minimalne wynagrodzenie w roku 2013 wynosi 1'600 zł brutto / to jakieś 1138 na rękę (ok. 7 zł/h)

Umowa zlecenie czy o dzieło w kwestii wynagrodzenia zależy od pracodawcy ,w zależności od wykonywanej pracy stawki mogą sięgać od 5zł do nawet 15zł netto.

Jeśli to praca dorywcza czy sezonowa to nie ma co liczyć na więcej jak 6 zł
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:18   #25
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 353
Dot.: Sprzątaczka

mowicie ze warto zrobic sobie ksiazeczke sanepidowa. ale czy ona nie jest wazna tylko pol roku i po tym czasie trzeba ja aktualizowac i znowu placic?
Cappuccino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 07:29   #26
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Sprzątaczka

książeczkę wyrabiasz tylko raz
później stawiasz się tylko na badaniach w terminach wyznaczonych przez lekarza
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 09:50   #27
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: Sprzątaczka

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Pokaż wiadomość
mowicie ze warto zrobic sobie ksiazeczke sanepidowa. ale czy ona nie jest wazna tylko pol roku i po tym czasie trzeba ja aktualizowac i znowu placic?
Wazna jest rok, chyba, ze lekarz wpisze inaczej.

Przy okazji: chcialam podbic ksiazeczke, ale nie mialam umowy o prace, ale wolontariacka i w jednej przychodni baba mnie nie przyjela. Taka ciekawostka.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:37   #28
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Sprzątaczka

ja myślę, że powinnaś się tam przejść na próbę i zobaczyć, czy pasuje Ci ta praca, czy nie. Też mi wstyd, faktycznie, w obecnych czasach mieć pracę to prestiż
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:20   #29
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Sprzątaczka

Książeczka to niecałe 100 złotych i bardzo szybko zwraca się jej koszt, ja w ten sposób zaczęłam hostessować i nawet by mnie nie wzięli gdybym jej nie miała, a teraz się mega przydaje.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Moja książeczka jest ważna "do zakażenia jelitowego" czy coś równie mądrego
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 12:33   #30
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Sprzątaczka

Książeczkę zawsze warto sobie wyrobić.

Jak napisał ktoś powyżej, dobrą metodą na dorobienie (nie wymagającą książeczki) jest roznoszenie ulotek. Albo praca przy promocji kosmetyków, bycie hostessą itp.

Co do sprzątania, żadna praca nie hańbi, ale zależy, co komu pasuje. Moja siostra na studiach dorabia la sobie z koleżanką m. in wynajmując się do sprzątania hal, powierzchni biurowych itp. (nie toalet).
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.