Projekt logo dla mojej firmy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-17, 13:08   #1
florencja84
Przyczajenie
 
Avatar florencja84
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5

Projekt logo dla mojej firmy


Hej nie wiem czy już był taki temat poruszany, ale założyłam własną firmę (tak na poważnie) i szukam kogoś kto zrobi mi ładne logo, zaprojektuje wizytówki, jakieś ulotki może etc. Ładnie i ze smakiem.

Macie jakieś sprawdzone firmy które zajmują się profesjonalnie takimi rzeczami jak branding i które nie zaśpiewają 10 000 za to?

Z góry dzięki za pomoc
__________________
"I chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują."
florencja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 13:51   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Cytat:
Napisane przez florencja84 Pokaż wiadomość
Hej nie wiem czy już był taki temat poruszany, ale założyłam własną firmę (tak na poważnie) i szukam kogoś kto zrobi mi ładne logo, zaprojektuje wizytówki, jakieś ulotki może etc. Ładnie i ze smakiem.

Macie jakieś sprawdzone firmy które zajmują się profesjonalnie takimi rzeczami jak branding i które nie zaśpiewają 10 000 za to?

Z góry dzięki za pomoc
Profesjonalna forma właśnie tyle powinna za to wziać jeśli chciałabyś mieć przygotowaną identyfikacje wizualna na poważnie no moze nie tyle bo kwota jest zalezna od wielu czynników, ale przeważnie to widełki 5 000 - 10 000.
Logo, wizytówki, ulotki, plakat, papier listowy, nadruk na płytę, koperty, szablon strony internetowej. To wbrew pozorom nie są takie proste rzeczy, to nalezy przemyśleć, skonsultować, zrobić próby

Ciekawy temat

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2013-08-17 o 13:58
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 00:39   #3
majamajoska
Przyczajenie
 
Avatar majamajoska
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Mogę Ci polecić Brandnation z Warszawy. Znajomy zakłada właśnie e-sklep z tapetami i oni mu robili logotyp, identyfikacje i projekt strony. Młode studio więc zmieścił się w 4tyś chyba. Wyśle Ci informacje na priv.
__________________
Szedł sobie Szopen i BACH!
majamajoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 01:25   #4
patimarshal
Przyczajenie
 
Avatar patimarshal
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Myślę że spokojnie można zmieścić się w 5tyś i mieć za to spoko projekt. No i też nie wszystko trzeba mieć od razu (choć często dają wszystko w pakiecie) Jest teraz dużo niezależnych, młodych studiów graficznych, szczególnie w Warszawie skąd jestem.

Poszukaj na Behance. Tam masz najwięcej ludzi zajmujących się grafiką. Popytaj - na pewno sie dogadasz. Odradzam jakieś studia, które uprawiają masówkę, twory typowo komercyjne, których obecnie bardzo dużo. Nastawione na kasę nie na jakość. Wcisną Ci byle co i skasują dużo.

Mamastudio, Haust z Jaworza, to Brandnation też spoko.
patimarshal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 08:55   #5
florencja84
Przyczajenie
 
Avatar florencja84
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Hej,

dzięki za rady dziewczymy. Pati wydajesz się być obyta w temacie, wiesz może ile będzie kosztować taka impreza w studiach, o których piszesz?
__________________
"I chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują."
florencja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 17:00   #6
meiyanni
Przyczajenie
 
Avatar meiyanni
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 6
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Hej,
Zapraszam do współpracy z HB new media. Jesteśmy młodą firmą więc nasze ceny nie są wygórowane. Pełny cennik jak i nasze portfolio znajdziesz na stronie www.hb-newmedia.pl.
W przypadku loga cena wynosi od 500zł, identyfikacja wizualna od 1000zł (netto). W załączniku przykładowa realizacja.
Jeśli będziesz zainteresowana współpracą z nami odezwij się na monika@hb-newmedia.pl lub 730 299 885.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 470499_595261143828318_722875447_o.jpg (55,0 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez meiyanni
Czas edycji: 2013-08-26 o 14:07 Powód: dodanie szczegółów oferty
meiyanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 10:33   #7
klova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Cytat:
Napisane przez Wi pedia Pokaż wiadomość
Mogę ci wykreować profesjonalne logo, za bardzo małą cenę, powiedzmy 30 zł.
Przykład moich prac:
Nadal zbieram szczękę z podłogi. Jaka płaca, taka praca - niestety, w drugą stronę to nie działa.

Ja logo robiłam u znajomego grafika po ASP, razem z projektem wizytówki i papieru policzył 1000 PLN netto. I ta cena nie jest jakaś kosmicznie niska ze względu na znajomości - utytułowani graficy biorą może dwa razy więcej. Oczywiście co innego, jeśli pójdziesz do agencji - tam z twojego projektu trzeba opłacić cały sztab ludzi. Mieliśmy umówione, że pracujemy do skutku - i tak faktycznie było, po zaakceptowaniu wstępnego projektu kilka godzin spędziliśmy przy komputerze dopasowując światło między znakami, umiejscowienie znaku w sygnecie i tak dalej - ale logo jest pierwsza klasa.
__________________
Fitness - moja pasja
klova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 14:23   #8
patimarshal
Przyczajenie
 
Avatar patimarshal
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Cena zależy zazwyczaj od klienta, ale na pewno nie wynosi ona 30zł...No chyba że chcesz mieć takie koszmarne logo jak to, które ktoś tutaj wkleił :/

Myślę że musisz liczyć 1500-2000 zł tak jak pisze klova . Logo to jest coś, co musi być wykonane starannie i dokładnie, od początku do końca. Tak samo cała identyfikacja wizualna. To nie tylko grafika. To całe światy znaczeniowe, które muszą komunikować odpowiednie wartości. Nie chce tu robić wykładu... ... ale sama lubisz tylko wybrane marki - zastanów się dlaczego. Myślisz, że to przypadek? Nad tym, żebyś lubiła i utożsamiała się z marką pracują sztaby ludzi - wymaga to wiedzy nie tylko z zakresu grafiki komputerowej, ale też z poligrafii, rysunku ręcznego i typografii, marketingu, a nawet psychologii. Serio

Nie twierdze, że od razu musisz mieć miliony i wydać miliony na grafike. Wystarczy robić wszystko z głową od samego początku.Możesz zaoszczędzić 1970zł i wydać 30zł na logo, które sprawi, że nikt nie zawita do Twojego salonu, możesz też wydać 2tyś na identyfikacje, która zwróci się w tydzień, bo będzie po prostu przyciągała

Tu masz linki do tych ludzi co pisałam, porównaj ich prace z tym logiem za 30zł

http://brandnation.pl/
http://mamastudio.pl/
http://www.hauststudio.com/

Edytowane przez patimarshal
Czas edycji: 2013-08-22 o 14:26
patimarshal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:43   #9
klova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Patimarshal, a ty siedzisz na Wizażu, bo ma takie świetne logo i komunikację wizualną? No bez przesady Logo to logo, oczywiście nie może odstraszać, jak ten powyższy koszmarek, ale nie ma co przesadzać w drugą stronę.
__________________
Fitness - moja pasja
klova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 15:42   #10
aardig
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Ludzie, którzy bagatelizują znaczenie identyfikacji wizualnej, nie powinni zabierać się za rozkręcanie biznesu.
aardig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 19:37   #11
patimarshal
Przyczajenie
 
Avatar patimarshal
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Zgadzam się z aardig.

Ktoś tłumaczył mi kiedyś zagadnienie marek na przykładzie perfum. Chodziło w skrócie o to, że nie wchodzimy do perfumerii i nie wąchamy każdego zapachu. Sięgamy po konkretny flakon i coś musi sprawić, że sięgniemy własnie po niego. Zapach jest tu zazwyczaj na ostatni miejscu. Pomyśl, zdarzyło Ci się kiedyś kupić proszek do prania, bo miał ładne opakowanie? Właśnie…

Dlatego tak ważna jest identyfikacja wizualna. Przynajmniej według mnie. Owszem, są jeszcze inne czynniki składające się na doświadczanie marki, takie jak: reklamy, działania marketingowe itd Jednak to wszystko musi być spójne na każdej płaszczyźnie, także wizualnej Chanel Mademoiselle będą używać i używają inne Panie niż Chanel No 5, bo tak chce producent, nie dlatego, że tak się stało przez przypadek. Tak jest ze wszystkim. Z zegarkami, ze spodniami, z torebkami, z butami. Lubimy doświadczać marki i każda marka daje nam różne przeżycia i wyobrażenie o nas samych. To dlatego niektórzy zabijają się o torby Mulbery, a drudzy oszczędzają co roku na nowy komputer Apple

A Wizaż.pl... No cóż... Ich słaby visual i działania marketingowe mają swoje konsekwencje. Jestem tu, bo istnieją długo i dobrze sie pozycjonują, ale nic w związku z tym nie czuje. Nie wiem nic o tej marce, nie utożsamiam się z nimi, nie jestem zaangażowana w ich działania. Mogliby dzisiaj przestać istnieć i nie było by mi żal nawet przez chwile

Ale nie jest to dyskusja o markach, heh

Edytowane przez patimarshal
Czas edycji: 2013-08-24 o 19:40
patimarshal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 22:28   #12
florencja84
Przyczajenie
 
Avatar florencja84
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Dzięki wielkie Pati! Zdecydowałam się na na jedno z trzech poleconych przez Ciebie

Wycenili mnie na 2,5tys za logo z elementami identyfikacji wizualnej wiec nie ma tragedii
__________________
"I chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują."
florencja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:01   #13
MonissiaxD
Raczkowanie
 
Avatar MonissiaxD
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 58
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Jeśli jeszcze potrzebujesz grafik, to polecam swoje usługi - niedrogo
http://www.designnerd.portfoliobox.me/
MonissiaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 20:59   #14
Tepes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Jak patrzę na projekty niektórych "firm" projektujących logo to mi się aż słabo robi, taka żenada, tandeta. Projekty często zerżnięte szablony, bez smaku i pomyślunku.
Jedno z najlepszych, moim zdaniem portfolio ma skromne /link/ Projekty są nowoczesne i z charakterem. Przy braku limitów projektów ceny na poziomie.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-10-08 o 10:10 Powód: reklama
Tepes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 15:42   #15
kasiam456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Cześć, podzielę się z wami moim doświadczeniem z projektami logo.

Zaczynając poszukiwania nie miałam pojęcia o tego typu projektach. Zaczęłam od poszukiwania w google i wtedy napotkałam na mały problem - cena! Dostałam 5 wycen w zakresie od 900zł do 2500zł, co było dla mnie trochę ceną zaporową i nastąpiła chwila zrezygnowania.

Pomyślałam że może spróbuje rozwinąć biznes bez logo. W międzyczasie ktoś mi podpowiedział że logo mogę kupić za "30zł" na Allegro. To była następna porażka, zamówiłam projekt za 25zł - pozostawię może bez komentarza jakość projektów jakie dostałam . Następna przymiarka za 49zł też szału nie było, następnie aukcja za 79zł. Niestety po wydaniu 153zł dalej nie miałam swojego logo.

Stwierdziłam że popytam się znajomych i poszedł wpis na fejsie dostałam namiar: /link/ pierwsza wycena była na 590zł ale po przebłaganiu "że znajoma poleciła" obniżyli do 490zł i po paru tygodniach w końcu urodziło się moje wymarzone logo

Ważne uwagi przy wybieraniu realizatora dla logo:
- patrzcie na to ile propozycji i poprawek proponują projektanci,
- niska cena = niska jakość,
- pytajcie znajomych czy kogoś nie znają!
- patrzcie na dotychczasowe realizacje projektantów.

Pozdrawiam i mam nadzieje że to komuś pomoże.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-10-03 o 17:53 Powód: reklama
kasiam456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:11   #16
kattbienias
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

490 za logo? A ile było propozycji?
kattbienias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 19:00   #17
kasiam456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Z tego co pamiętam nie było limitu propozycji, przesłali mi chyba 4 propozycje z tego wybrałam 2 do dalszej pracy i jakoś poszło.
kasiam456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 19:51   #18
Progresso12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Projekt logo dla mojej firmy

Polecam /reklama/ świetne projekty(portfolio na stronie) , niskie ceny i bardzo dobry kontakt z klientem

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-06-19 o 09:45 Powód: reklama
Progresso12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-18 20:51:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.