Czapka - Kaszkiet :) Na Drutach/szydełku... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 14:13   #1
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Unhappy

Czapka - Kaszkiet :) Na Drutach/szydełku...


obiecałam chłopakowi czapkę wełnianą na Gwiazdkę, ale jak patrzyłam do mądrych książek dot. dziewiarstwa, to chyba trochę trudne macie może jakieś proste 'przepisy' ? i widziałam że czapki robi się na 4 druty, to trudne?
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-03-21 o 16:09
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 17:28   #2
Aalina
Raczkowanie
 
Avatar Aalina
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 216
GG do Aalina
Dot.: czapka na drutach

Ja robię czapki na 2 drutach i potem zszywam, tak aby nie było widać szwów. Dla synów zrobiłam czapki ściegiem 2 prawo 2 lewe, oczywiście potem na końcówce zbieram oczka, aby czapka miała odpowiedni kształt.
Teraz jest lato więc musiałabym wysiągnąć moje czapki i zrobić zdjęcia.
Jeśli będziesz chciała to się postaram, , i wyślę dokładniejsze opisy,
__________________
Gdyby mężczyźni żenili się z kobietami,
na które zasługują, mieliby bardzo ciężkie życie.


moja biżuteria https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=94026

moje decu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103209

moje koszyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103210
Aalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 17:58   #3
lucille
Wtajemniczenie
 
Avatar lucille
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 559
Dot.: czapka na drutach

Ja też robię na dwóch drutach nabieram całość oczek - potem przerabiam prosto wybranym wzorem, a pod koniec już prawie przy czubku przerabiam po dwa razem, i tak do momentu aż zostanie jedno oczko - zakańczam i zszywam.

Można tez robić na drutach okrągłych -tylko musza być bardzo krótkie.
lucille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 19:05   #4
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie
 
Avatar jak-zwykle-niewinna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 128
Dot.: czapka na drutach

Nie na 4 tylko na pięciu To znaczy na 4 siedzi robótka, a piątym pracujesz.
To nic trudnego, poprostu ilość drutów Cię przeraziła
Robiłaś coś kiedyś na drutach z żyłką?
Nabierasz na druty np. 100 oczek i łączysz pierwsze z ostanim (z dwóch robisz jedno) i potem lecisz w kółeczko jakimś wybranym wzorem.
Te 4 druty to odpowiednik tych z żyłką, z tym, że na każdy nabierasz po równej ilości oczek (czyli jak robisz czapkę ze 100 to na każdy drut nabierasz po 25). Pamiętaj, żeby nie przecinać włóczki, jak nabierzesz na jeden drut 25 oczek to bierzesz drugi i tę samą włóczkę bez przecinania nitki nabierasz na kolejny drut, potem na 3. i 4. No a jak nabierzesz wszystkie to łączysz pierwsze oczko z ostatnim (czyli to z 1 drutu z tym z 4) i jedziesz piątym drutem wzór... I odejmujesz oczka, czyli np. robisz z dwóch jedno albo z 3 jedno - byle by gubić je regularnie i z sensem
No nie wiem czy zrozumiałaś, jeśli miałaś kiedykolwiek druty w ręce i coś dziergałaś to przy odrobinie wysiłku i cierpliwości zrobisz czapkę bez problemu. Jeśli nie... To lepiej zrób z części i potem je zeszyj.
Osobiście wolę czapki robione na 5 drutach - ładniej się układają
jak-zwykle-niewinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 19:24   #5
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: czapka na drutach

Aalina, jakbys mogła to napisz szerszej o tych czapkach, jakbyś mogła to jeszcze poproszę o zdjęcia

JAK ZWYKLE NIEWINNA, czy robiąc czapkę na okrągłych drutach, robie te same oczka w koło? a jeszcze chyba musze je jakoś spuszczać, żeby był czubek czapki? bo na 5 to nie bardzo zrozumiałam...

tak się cieszę że to można zrobić na 2 drutach
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 20:20   #6
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie
 
Avatar jak-zwykle-niewinna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 128
Dot.: czapka na drutach

Hm...
Spróbuję opisać Ci to obrazowo, najlepiej sobie to wydrukuj, weź druty w łapki, czytaj i spróbuj to zrobić

druty z żyłką (najlepiej krótką):
nabierasz na druty np. 101 oczek. Łączysz pierwsze z ostatnim (z dwóch robisz jedno) czyli w sumie masz 100. I robisz te oczka w koło, jak słusznie zauważyłaś Żeby czapa miała kształt, trzeba je spuszczać, wtedy np. spuszczasz je w 4miejscach w jednym rzędzie. Dajmy na to, że przerabiasz rząd 20 i: oczko 25 i 26 przerabiasz razem (żeby jedno zgubić), 50 i 51 przerabiasz razem (znowu żeby jedno zgubić), potem 75 i 76 (znowu, żeby jedno zgubić) i potem 100 i 1 przerabiasz razem Czyli gubisz je w równych odstępach, po 4 w jednym rzędzie. Potem 21 rząd przerabiasz normalnie bez gubienia, i znowu gubisz oczka w 22 (tak, żeby te gubione były nad gubionymi a nie gdzie popadnie). Chyba zrozumiałe to jest, trzeba się tylko wczytać dokładnie

4 druty plus piąty roboczy:
Chodzi o to, że musisz na każdym drucie mieć taką samą liczbę oczek co by Ci się wygodniej robiło, więc na każdym po 25 i piątym machasz oczka w koło. Wiem, że to trudne do ogarnięcia, ale te 4 druty do dokładnie to samo co dwa z żyłką Najlepiej jakbyś znalazła w necie jakieś fotki, jeśli nie ma to co zrobić A potem lecisz do np. 20 rzędu i dalej to samo z odejmowaniem oczek

ALE!!
możesz zrobić też czapę bez odejmowania oczek, po prostu robisz na drutach z żyłką na okrągło np 50 rzędów, wciskasz chłopakowi na garnek i patrzysz, czy na długość czapka jest dobra, czy za krótka i mu sufit wystaje Jak dobra to przez każde oczko po kolei przeciągasz nitkę, ściskasz na niej ciasno oczka i dwa końce nitki związujesz - wtedy czapa jest marszczona na czubku garnka a nie doń całkiem przylegająca oczka będą ściśnięte a na czubku czapeczki będzie takie kółeczko - możesz to zaszyć, żeby miało wygląd i Lubemu po mózgownicy nie wiało. Jak czapka będzie za krótka to przerób na odpowiednią wysokość i dalej to samo. Zaraz poszukam fotek takiej marszczonej czapy to je tu wstawię

Ok, czerwona jest z ujmowanymi oczkami i pomponem (ale może być bez) a druga to marszczona bez odejmowania oczek
jak-zwykle-niewinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 08:27   #7
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: czapka na drutach

oooo super jesteś boska! zrozumiałam, tylko czy w tych rzędach jest ujęte to wywinięte na zewnątrz? (to chyba się ściągaczem robi) , a reszta czapki na lewo czy prawo czy jeszcze inaczej?

a wiesz jak się robi z 2 części? bo chciałabym popróbowac i wybrać najlepszą metodę, to będę robić hurtowo czapki na święta
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-25, 09:32   #8
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie
 
Avatar jak-zwykle-niewinna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 128
Dot.: czapka na drutach

Cytat:
Napisane przez busz
oooo super jesteś boska! zrozumiałam, tylko czy w tych rzędach jest ujęte to wywinięte na zewnątrz? (to chyba się ściągaczem robi) ,
Oczka zaczynasz ujmować mniej więcej jak dojdziesz do czubków uszu; ściągacz czapki i wysokość do uszu lecisz na okrągło bez ujmowania oczek.

Cytat:
Napisane przez busz
a reszta czapki na lewo czy prawo czy jeszcze inaczej?
hm, nie kumam za bardzo Twojego pytania... Chodzi ci o to, że jak już zrobisz ściągacz to czy masz robić oczka lewe czy prawe? No najlepiej prawe bo ładniej wyglądają i te prawe mają iść "na światło dzienne", lewe do garnka

Cytat:
Napisane przez busz
a wiesz jak się robi z 2 części? bo chciałabym popróbowac i wybrać najlepszą metodę, to będę robić hurtowo czapki na święta
Jasne, z drutów to ja wiem wszystko i wszystko potrafię z nich wyczarować :P
Żeby zrobić czapkę z dwóch części - robisz ją z dwóch części tzn. robisz jedną połówkę, drugą taką samą i zszywasz brzegi.
Jeśli chcesz, żeby czapka była dopasowana do głowy to robisz ją w kształcie półkola, czyli ileś rzędów prosto a potem po bokach robótki gubisz oczka tak, żeby było półkole. Drugą połówkę robisz tak samo, zszywasz i już
A jak nie to robisz dwa prostokąty, zszywasz a na czubku zbierasz wszystkie oczka i je ściskasz - i będzie czubek marszczony
jak-zwykle-niewinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 11:24   #9
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: czapka na drutach

no to juz jestem poinformowana jak zrobię czapkę to na pewno się nią pochwalę .
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:57   #10
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie
 
Avatar jak-zwykle-niewinna
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 128
Dot.: czapka na drutach

Cieszę się, więc czekam na foto Twojego dzieła Może ja tu też zamieszczę zdjęcia moich niektórych prac??
jak-zwykle-niewinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 15:13   #11
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: czapka na drutach

tak, ja jestem za zobaczę jakie jeszcze śliczne rzeczy można zrobić! ja jestem w trakcie robienia drugiego getra (albo getera, nie wiem jak to się odmienia) .
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 20:42   #12
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499
Question Czapka - Kaszkiet :) Na Drutach/szydełku...

Witam,


mam do Was pytanie. Czy któraś z Was wie może jak zrobić na drutach/szydełku czapkę? Właściwie to chodzi mi o taki beret, albo cos w tym stylu jak na zdjęciu.
Mam druty 5 i szydełko 4, dwa motki "puchatki" - wyjdzie coś z tego?



P.S. Jeśli mogę jeszcze o coś prosić... Jestem początkująca, więc proszę o bardzo obrazowy opis.
DZIĘKUJE!!



Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czopa taka chce.jpg (11,3 KB, 435 załadowań)
__________________

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2010-03-20 o 15:00
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 09:33   #13
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

tez chcialam zalozyc podobny watek tylko mi chodzi o zwykla czapuszke robiona na drutach. moze gdzies w jakies burdzie bedzie "przepis"??/ musze dac babci robote na zimowe wieczory a co :P
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 11:17   #14
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

Ja czapkę zrobiłam tak że najpierw na szaliku przetestowałam jakiej szerokości są oczka, zmierzyłam obwód głowy i wyliczyłam obwód, ale w taki sposób żeby liczba oczek dzieliła się przez 6. Niestety pierwsza wersja czapki po miesiącu musiała zostać spruta i jeszcze raz uszyta bo się strasznie rozciągnęłam i musiałam jeszcze raz węższą czapkę zrobić. Żeby nie było miejsca zszycia robiłam w kółko na 4 drutach- tak jak się skarpetki robi. Przez jakieś 25 cm cały czas tak samo- długość zależy od tego czy chce się czapkę wywijać. Jak już stwierdziłam że jest wystarczająco długa to zaczęłam zakańczać i tu ważna jest ta ilość oczek podzielna przez 6. Ja miałam grubą włóczkę więc czapka ma chyba około 54 oczka. Co 9 oczek- czyli 6 razy na obwodzie ujęłam oczko a następnie w każdym kolejnym okrążeniu na tej samej wysokości zdejmowałam kolejne oczko aż do momentu gdy zostało ich 6. Wtedy zakończyłam czapkę zszywając ze sobą te 6 ostatnich oczek. Przez to że odejmowałam oczka cały czas w tym samym miejscu ułożyły się one w ukośne linie i wygląda to całkiem fajnie. Jeżeli uda mi się zeskanować czapkę to pokażę jaki efekt mi wyszedł.

__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 12:50   #15
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

czapka ze zdjęcia jest robiona na szydelku, ale ja neistety nie umiem robic nic na szydelku, wiec nie pomoge,


duzo porad na temat czapek na drutach mozna znalesc na forum gazeta.pl - robótki na rutach [czy jakos tak]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 13:11   #16
wrona666
Raczkowanie
 
Avatar wrona666
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

ja sie podlaczam do pytania bo tez chcialam sobie zrobic takie beret
__________________
Wciąż jesteśmy tacy sami. Beznadziejni...

Zakładam płaszcz... Udaję, że jestem silna..
wrona666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:34   #17
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

Ja na szydełku robię tak:
Kawałek łańcuszka, zamykam, dalej tak jak serwetka. Gdy już będzie wystarczająco duże trzeba brać co drugie oczko, Zacznie tworzyć się jakby miska.
Wiem nie umiem dobrze tłumaczyć.
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 19:07   #18
onentka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 230
Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

ta czapka to juz bardziej kaszkiet niz beret
i ellie dobrze tlumaczy niech teraz jeszcze skonczy co z daszkiem
onentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 13:30   #19
madla
Rozeznanie
 
Avatar madla
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 499
Smile Dot.: Czopka :) Na Drutach/szydełku...

Cytat:
Napisane przez Ellie
Ja na szydełku robię tak:
Kawałek łańcuszka, zamykam, dalej tak jak serwetka. Gdy już będzie wystarczająco duże trzeba brać co drugie oczko, Zacznie tworzyć się jakby miska.
Wiem nie umiem dobrze tłumaczyć.
Dobrze tłumaczysz Zaczęłam robić tak jak piszesz. Początek był kiepski, ale teraz coraz ładniej i równiej mi wychodzi.
Powiedz tylko co dalej? Jak zrobić daszek? Usztywnić jakąś tekturką?


bardzo dziękuje wszystkim za rady
__________________
madla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 23:03   #20
martolud
Raczkowanie
 
Avatar martolud
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: falka city : )
Wiadomości: 286
GG do martolud
jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

witam!! mam pytanie, czy orientuje sie moze ktos jakim sciegie zrobic taka czapke? w sumie jedna i druga... mam dready i chcialabym zrobic sobie taki ni to kaszkiet, ni to beret z daszkiem (biala czapa), bo do zadnej czapki nie mieszcza mi sie wlosy ; p a ta kolorowa, to chcialam zrobic jako prezent... pomocy!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2736.jpg (48,3 KB, 506 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 76868521.jpg (65,6 KB, 307 załadowań)
__________________
www.swiat_martoluda.fotol og.pl
czekam na komentarze : )

niach niach
martolud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 13:47   #21
Martoo$
Raczkowanie
 
Avatar Martoo$
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 45
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Podtrzymuję! Szczególnie chciałabym dowiedzieć się czegoś o tej białej...
__________________
Sumienie mam czyste... nieużywane...
Martoo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 21:57   #22
Martoo$
Raczkowanie
 
Avatar Martoo$
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 45
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

chyba nikt nam nie chce pomóc... Ale w sumie tak pomyślałam, ze to możnaby udziergać na orkągło taki placek duży, potem go na brzegach zebrać gumką i dorobić daszek... tylko nei wiem czy to przejdzie :P
__________________
Sumienie mam czyste... nieużywane...
Martoo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 22:20   #23
ElciaEl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Jak nie wiemy,to się nie odzywamy.Niebieska czapka jest na szydełku,a biała?Raczej druty,ale głowy nie dam.Jeśli druty,to robione raczej na okrągło,na 5 drutach,nie ma wtedy szwu.
Ten pomysł z plackiem niekoniecznie może być dobry.Proponuję robić grubym szydełkiem(ok.nr 7 )i grubą włuczką.Konkretne porady i wzory są na forach stricte rękodzielniczych np.kaiem,kaan,groups google-robótki ręczne,gazeta-forum prywatne-robótki na drutach,maranta itd.Szukajcie,a znajdziecie.
ElciaEl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 00:07   #24
martolud
Raczkowanie
 
Avatar martolud
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: falka city : )
Wiadomości: 286
GG do martolud
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

dzieki za podpowiedz. jest tylko jeden maly z o n k. nie umim robic na 5ciu drutach O_o. to dla mnie za skomplikowane. ehhhh
Martoo$ sie nie stresuj. ja tak sobie mysle, ze nikt po porstu nie wie jak to zrobic tak dokladnie i tylko dlatego nic nie pisze. poczekamy zobaczymy, moze zjawi sie tu jakas wszystko wiedzaca na temat dziewiwrstwa duszyczka i podpowie nam jak zrobic te czapuchy : ) cierpliwosci, cierpliwosci : )
__________________
www.swiat_martoluda.fotol og.pl
czekam na komentarze : )

niach niach
martolud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 12:03   #25
maximka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 121
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Dziewczyny,obie czapy zrobione są na szydełku.Pierwsza biała słupkami reliefowymi(z tym,że ja nigdy jakoś tym wzorem nie robiłam),na Kaiem jest bardzo dobry opis na ten wzór.Druga czapka jest słupkami,czyli dwa słupki i jedno oczko łańcuszka.Czapki robi się na około(bez żadnego szycia)w połowie czapki trzeba równomiernie ujmować oczka(czyli przerabia się po dwa słupki razem co któreś oczko,i tu trzeba ustalić czy co 10-te,a może 8-e tu zależy od rozmiaru głowy,aby sie zaokrągliła i dopasowała do głowy.Nauszniki przy tej drugiej dorabiane są bezposrednio do czapki( przy czym tam też są ujmowane oczka) i na końcu daszek,też bezpośrednio do czapki i też trzeba ujmować oczka dla zaokrąglenia daszku(tutaj na bokach daszku ujmujemy oczka),a w czapkach w środku.
Nie wiem czy to jest zrozumiałe,jesli nie to pytajcie
maximka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 18:37   #26
martolud
Raczkowanie
 
Avatar martolud
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: falka city : )
Wiadomości: 286
GG do martolud
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

o bosz! to chyba jednak za trudne dla mnie ; / ehh ehh moze kiedys sie przekonam... ale na razie boje sie
__________________
www.swiat_martoluda.fotol og.pl
czekam na komentarze : )

niach niach
martolud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 20:52   #27
irene29
Raczkowanie
 
Avatar irene29
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 149
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

czapki ok,ale ten biały sweterek poprostu śliczny
irene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 22:14   #28
martolud
Raczkowanie
 
Avatar martolud
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: falka city : )
Wiadomości: 286
GG do martolud
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Cytat:
Napisane przez irene29
czapki ok,ale ten biały sweterek poprostu śliczny
niom. tylko dobrze byloby gdyby umiec taki zrobic. a na czapkach bardzo mi zalezy, poniewaz ostatnio mam szal na czapki. uwielbiam je nosic, robi i w ogole wszystko co sie da : ]
__________________
www.swiat_martoluda.fotol og.pl
czekam na komentarze : )

niach niach
martolud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 08:07   #29
maximka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 121
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Martolud dasz radę(zrób tą ciemniejszą jest prosta w robieniu)Zacznij od łancuszka,jak już będziesz mieć odpowiednią liczbe oczek(przymierz łańcuszek do obwodu głowy,lepiej troszkę ciasniej,ponieważ pózniej włóczka napewno się po praniu rozciągnie),zamknij łańcuszek w kółko(to bedzie obwód czapki.Zrób 3 oczka łańcuszka(oczko zwrotne)i w kazde następne oczko łańcuszka rób po jednym słupku i tak w koło aż do końca,na końcu zamykasz oczkiem scisłym(to by był pierwszy rząd.Znowu zaczynasz trzy oczka łańcuszka i wszystko robisz tak jak w pierwszym rzędzie,gdzieś do połowy czapki
Jak nabierzesz ochoty na jej zrobienie i będziesz w połowie to daj znać.

Pozdrawiam Maximka
maximka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 18:05   #30
martolud
Raczkowanie
 
Avatar martolud
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: falka city : )
Wiadomości: 286
GG do martolud
Dot.: jak zrbic taka czapke - szydelko? druty?

Cytat:
Napisane przez maximka
Martolud dasz radę(zrób tą ciemniejszą jest prosta w robieniu)Zacznij od łancuszka,jak już będziesz mieć odpowiednią liczbe oczek(przymierz łańcuszek do obwodu głowy,lepiej troszkę ciasniej,ponieważ pózniej włóczka napewno się po praniu rozciągnie),zamknij łańcuszek w kółko(to bedzie obwód czapki.Zrób 3 oczka łańcuszka(oczko zwrotne)i w kazde następne oczko łańcuszka rób po jednym słupku i tak w koło aż do końca,na końcu zamykasz oczkiem scisłym(to by był pierwszy rząd.Znowu zaczynasz trzy oczka łańcuszka i wszystko robisz tak jak w pierwszym rzędzie,gdzieś do połowy czapki
Jak nabierzesz ochoty na jej zrobienie i będziesz w połowie to daj znać.

Pozdrawiam Maximka
ok ok : ) jak coz zrobie, to sie odezwe. na razie mam swareczna goraczke i nie mam czasu na szydelkowanie ; / ale na pewno pozniej sprawdze : ) dziekuje za mobilizacje : *
__________________
www.swiat_martoluda.fotol og.pl
czekam na komentarze : )

niach niach
martolud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-31 16:28:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.