Izotek - cz.II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-30, 20:46   #4471
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Cześć, wszystkim!

U mnie dziś 40 tabletka Izoteku, jak to szybko przeleciało! Cerę mam już czystą, ale mocno suchą, ale od kiedy zakupiłam olejek z awokado jest lepiej.

Jednak zaczęła mi doskwierać wątroba. Co jakiś czas kłuje mnie pod żebrem, a dziś pojawiły mi się (2 raz w życiu) ciemne ślady pod złotym pierścionkiem. Podobno dzieje się tak, kiedy funkcje wątroby zostają zaburzone (pot wchodzi w reakcje ze złotem). Miała któraś z was taki objaw przy problemach z wątrobą? Brzmi to jak jakieś szarlataństwo, ale gdzieś nawet znalazłam wypowiedź lekarza, który potwierdza, że tak się dzieje. Co wy na to?


Pozdrawiam!
A kiedy ostatnio robiłaś badania? Bierzesz jakieś leki typu Hepatil?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 20:52   #4472
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A kiedy ostatnio robiłaś badania? Bierzesz jakieś leki typu Hepatil?
Przed rozpoczęciem kuracji, czyli w połowie grudnia, frakcje cholesterolu, trójglicerydy itp wszystko w normie. Teraz będę robić badania w połowie lutego, czyli po 2 miesiącach przed wizytą.
Zakupiłam dziś Essentiale Forte.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 22:53   #4473
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jakich problemów?
A jakie to problemy, bo jestem ciekawa? Z tego co zdążyłam zaobserwować i usłyszeć, izotek nie wyrządza trwałych szkód w organizmie. Skutki są jedynie podczas kuracji i ustępują z biegiem czasu.

Ja brałam izotek rekordowo długo i czuję się świetnie, jedynie jeszcze mam zaczerwienioną buzię. No ale każdy jest inny, jednak nie chce mi się wierzyć, że izotek mógłby wyrządzić trwałe szkody
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 00:23   #4474
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
.
O kurcze, nieźle. Zaskoczyło mnie pozytywnie złagodzenie zaczerwienienia, które miałaś.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 07:42   #4475
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

Jak to jest z opalaniem. Za 3 tygodnie lece do Tajlandii. Slonca nie uda mi sie uniknac. Bede uzywac filtrow, aczkolwiek sadze ze i tak sie opale...

Macie z tym jakies doswiadczenia ?

Oczywiscie derma powiedziala, ze kategoryczny zakaz opalania.
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 08:18   #4476
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Cześć, wszystkim!

U mnie dziś 40 tabletka Izoteku, jak to szybko przeleciało! Cerę mam już czystą, ale mocno suchą, ale od kiedy zakupiłam olejek z awokado jest lepiej.

Jednak zaczęła mi doskwierać wątroba. Co jakiś czas kłuje mnie pod żebrem, a dziś pojawiły mi się (2 raz w życiu) ciemne ślady pod złotym pierścionkiem. Podobno dzieje się tak, kiedy funkcje wątroby zostają zaburzone (pot wchodzi w reakcje ze złotem). Miała któraś z was taki objaw przy problemach z wątrobą? Brzmi to jak jakieś szarlataństwo, ale gdzieś nawet znalazłam wypowiedź lekarza, który potwierdza, że tak się dzieje. Co wy na to?


Pozdrawiam!
Ja jestem 51 dzien na izoteku i podobnie jak Ty w okolicach 40 dnia mialem klucia w okolicach watroby, a caly czas wraz z lekiem bralem essentiale forte (po wystapieniu bolow przestalem go brac). Bole ustapily po ok. tygodniu i w tej chwili mi juz nic mi nie doskwiera. Moze organizm sie musial przyzwyczaic, nie wiem, ale w kazdym przypadku moze byc inaczej wiec zastanow sie czy nie warto skontaktowac sie z lekarzem.
Jezeli chodzi o pryszcze to jest lepiej, na twarzy i szyi nic nie wyskakuje, tylko te przebarwienia

Edytowane przez Regular
Czas edycji: 2018-01-31 o 08:21
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 08:38   #4477
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Regular Pokaż wiadomość
Ja jestem 51 dzien na izoteku i podobnie jak Ty w okolicach 40 dnia mialem klucia w okolicach watroby, a caly czas wraz z lekiem bralem essentiale forte (po wystapieniu bolow przestalem go brac). Bole ustapily po ok. tygodniu i w tej chwili mi juz nic mi nie doskwiera. Moze organizm sie musial przyzwyczaic, nie wiem, ale w kazdym przypadku moze byc inaczej wiec zastanow sie czy nie warto skontaktowac sie z lekarzem.
Jezeli chodzi o pryszcze to jest lepiej, na twarzy i szyi nic nie wyskakuje, tylko te przebarwienia
A w badaniach wyszło Ci coś nie tak, co sugerowałoby, że to rzeczywiście wątroba?

Mnie niestety też denerwują przebarwienia, ale mam nadzieję, że z czasem będą blednąć, czego Tobie też życzę.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 09:50   #4478
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Jak to jest z opalaniem. Za 3 tygodnie lece do Tajlandii. Slonca nie uda mi sie uniknac. Bede uzywac filtrow, aczkolwiek sadze ze i tak sie opale...

Macie z tym jakies doswiadczenia ?

Oczywiscie derma powiedziala, ze kategoryczny zakaz opalania.
X razy było o tym na wątku, można użyć wyszukiwarki Byłam w Grecji, żyję, nic mi się nie stało. No ale nie leżałam plackiem na plaży przez tydzień.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 09:52   #4479
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Izotek - cz.II

Wiem znalazłam klika postow, ale chciałam info od kogoś kto się opalil i czy ewentualnie jakieś plamy wyszły

Też nie będę leżała, ale przez 2,5 tyg na wyspach ciężko by nie wrócić brązowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 10:27   #4480
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Ja się delikatnie opaliłam, żyję
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 11:43   #4481
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
A w badaniach wyszło Ci coś nie tak, co sugerowałoby, że to rzeczywiście wątroba?

Mnie niestety też denerwują przebarwienia, ale mam nadzieję, że z czasem będą blednąć, czego Tobie też życzę.
Poczatkowe badania byly ok. Teraz nie robilem zadnych, zrobie przed kolejna wizyta u mojej dermy, czyli pod koniec lutego. Dzieki, oby nam zbledly jak najszybciej Musze tez powiedziec, ze juz nie musze smarowac twarzy kremami nawilzajacymi, gdyz nie jest sucha tak jak bylo to wczesniej. Pozostala tylko suchosc ust i obnizony nastroj, ale z tym sobie jakos radze
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 19:25   #4482
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Regular Pokaż wiadomość
Poczatkowe badania byly ok. Teraz nie robilem zadnych, zrobie przed kolejna wizyta u mojej dermy, czyli pod koniec lutego. Dzieki, oby nam zbledly jak najszybciej Musze tez powiedziec, ze juz nie musze smarowac twarzy kremami nawilzajacymi, gdyz nie jest sucha tak jak bylo to wczesniej. Pozostala tylko suchosc ust i obnizony nastroj, ale z tym sobie jakos radze
To zazdroszczę Ci bardzo, bo ja na twarzy mam przesusz okropny, ale z kolei ustami trochę lepiej.
A to, z czego się najbardziej cieszę to przestały mi wypadać wlosy i chyba w końcu uda mi się je zapuścić.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 07:23   #4483
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
To zazdroszczę Ci bardzo, bo ja na twarzy mam przesusz okropny, ale z kolei ustami trochę lepiej.
A to, z czego się najbardziej cieszę to przestały mi wypadać wlosy i chyba w końcu uda mi się je zapuścić.
Ja z wlosami nie mam problemu, nie wiem czy sa suche jak wior czy nie, jak niektorzy pisali, bo myje je dwa razy dziennie z rana i po treningu. Powodzenia przy zapuszczaniu wlosow
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 08:29   #4484
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Dzięki, Regular, dzięki.

Mam do was pytanie odnośnie pogorszenia się wzroku na Izoteku. Czy rzeczywiście mocno osłabia wzrok?
Chciałam jeszcze zimą udać się na wymianę moich okularów, bo wiadomo promocje na oprawki itp. Obecne okulary mam 3 rok i mam wrażenie, że widzę w nich coraz słabiej (przed kuracją to zauważyłam ). Czy wg was poczekać na to owiane strachem pogorszenie wzroku, czy nie zważać na to? Mam wadę w granicach -2, -2,5 dioptri.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 11:20   #4485
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Dzięki, Regular, dzięki.

Mam do was pytanie odnośnie pogorszenia się wzroku na Izoteku. Czy rzeczywiście mocno osłabia wzrok?
Chciałam jeszcze zimą udać się na wymianę moich okularów, bo wiadomo promocje na oprawki itp. Obecne okulary mam 3 rok i mam wrażenie, że widzę w nich coraz słabiej (przed kuracją to zauważyłam ). Czy wg was poczekać na to owiane strachem pogorszenie wzroku, czy nie zważać na to? Mam wadę w granicach -2, -2,5 dioptri.
U każdego jest inaczej, więc bez sensu odpowiadać na to pytanie ogólnie.
Ja w dzień widziałam normalnie, w nocy na oświetlonej latarniami ulicy prawie nic nie widziałam, już nie wspominając o pokoju w nocy - pójście do toalety w nocy było dla mnie wyzwaniem
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-01, 18:32   #4486
Regular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 26
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Dzięki, Regular, dzięki.

Mam do was pytanie odnośnie pogorszenia się wzroku na Izoteku. Czy rzeczywiście mocno osłabia wzrok?
Chciałam jeszcze zimą udać się na wymianę moich okularów, bo wiadomo promocje na oprawki itp. Obecne okulary mam 3 rok i mam wrażenie, że widzę w nich coraz słabiej (przed kuracją to zauważyłam ). Czy wg was poczekać na to owiane strachem pogorszenie wzroku, czy nie zważać na to? Mam wadę w granicach -2, -2,5 dioptri.
Podobnie jak kiedy_hajs za dnia widoczność w porządku, ale wieczorem mi się obraz rozmazuje przed oczami. Kurde znowu wrócił ból głowy, dziś pół dnia mnie męczy :/
Regular jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 11:36   #4487
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Dzięki, Regular, dzięki.

Mam do was pytanie odnośnie pogorszenia się wzroku na Izoteku. Czy rzeczywiście mocno osłabia wzrok?
Chciałam jeszcze zimą udać się na wymianę moich okularów, bo wiadomo promocje na oprawki itp. Obecne okulary mam 3 rok i mam wrażenie, że widzę w nich coraz słabiej (przed kuracją to zauważyłam ). Czy wg was poczekać na to owiane strachem pogorszenie wzroku, czy nie zważać na to? Mam wadę w granicach -2, -2,5 dioptri.
Z tego, co mi wiadomo, pogorszenie wzroku dotyczy jedynie widzenia w ciemności, czyli tzw. kurzej ślepoty. Ja cały czas widzę normalnie, i w dzień, i w nocy.
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-02, 11:43   #4488
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Izotek - cz.II

U mnie się wzrok pogorszył, nie wiem, na ile to od izoteku, ale w czerwcu bylam u okulisty, żeby dobrać nowe moce soczewek, a teraz już prawie nic w nich nie widzę. Tzn. Ludzi poznam, ale zeby coś przeczytać, to już nie bardzo. Wczoraj byłam u okulisty, ale muszę przyjsc jeszcze raz, wiec w koncu nie wiem, jak bardzo mi sie wzrok pogorszył. Dam znac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 00:53   #4489
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Izotek - cz.II

A jak oceniacie stan swoich włosów, od czasu rozpoczęcia kuracji, pod względem wypadania ?

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2018-02-03 o 00:54
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-03, 02:12   #4490
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Izotek - cz.II

57 dni z izo. Dawka 30mg. Odczuwam ból stawów.. plecy i stopy dają mi w kość Ale plecy bolą pewnie troche przez izo a trochę przez godziny spędzone przed kompem w niezbyt wygodnej pozycji.. projekty i projekciki na politechnice mnie wykończą. Wyskakują pojedyńcze zmiany na całej buzi. Nie jest ich duzo. Lewy policzek i czoło prawie gładkie. Prawy policzek i broda w gorszym stanie. Na lewej dłoni dziwne szorstkie "plamy". Ciężko mi to opisać. Tak jakby dużo drobnych czerwonych kropek które tworzą właśnie szorstkie obszary na dłoni. Powieki ekstremalnie suche. Możecie coś polecić? Cetaphil daje rade i buzia nie jest mega przesuszona. Usta pod kontrolą. Gorzej jeśli nie wypije 2-3 l wody dziennie. Co kilka dni smaruje twarz Effaclarem Duo plus. Derma dał mi ostatnio próbki i powiedział że moge spróbować. Wybieram sie na badania i bede pisać maila do dermatologa. I mam zamiar wrócić do filtrów UV. Bo przez ostatnie kilka miesięcy nie wychodziłam z mieszkania na dłużej niż 15min. Zobaczymy jak to będzie. Nie chciałabym zmniejszać dawki.. Ale 40mg bym chyba nie wytrzymała. A chciałam brać 60 ;/ przeceniłam swoje możliwości. I pochwalę sie moim malutkim sukcesem. Połowa sesji za mną! Powiem wam szczerze, że miałam taki młyn, że przestałam zwracać aż taką uwage na to co dzieje sie na mojej twarzy. Ale drapanie w sterujących momentach pozostało:/ Rozdrapałam pół twarzy na ostatnim egzaminie xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 07:11   #4491
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
A jak oceniacie stan swoich włosów, od czasu rozpoczęcia kuracji, pod względem wypadania ?
U mnie przestały prawie całkowicie wypadać, a przed straciłam naprawdę ogromne ilości. Ale stało się to dlatego, że zatrzymał się łojotok na skórze głowy i zniknął tłusty łupież.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 08:17   #4492
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
A jak oceniacie stan swoich włosów, od czasu rozpoczęcia kuracji, pod względem wypadania ?
Włosy zarówno przed jak i na izoteku wypadały mi garściami. Izotek nie zahamował mi łojotoku na skórze głowy dopiero odkąd wcieram Zoxiderm150 widzę ogromną poprawę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 08:25   #4493
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Izotek - cz.II

Rozpoczynam kurację izotekiem, dawka 20 mg 2 x dziennie.

Stan mojej twarzy jest bardzo zły, z rozległym stanem zapalnym, w efekcie wylądowałam w szpitalu na badaniach, zrobili mi cały panel przedizotekowy i twierdzą, że w moim wypadku to jedyne wyjście. Przy tak rozległym trądziku ( który zdarza się rzadko) - o wiele gorszym niż zdjęcia, które to pokazujecie, uwieżcie, zalecają od razu kurację. Strasznie się boję skutków ubocznych, tym bardziej, że wiek mój już średni choć jak już zdecydowałam się na kurację to staram się jednak myśleć pozytywnie i nie skupiać się na tym "co może się wydarzyć" .

Spędziłam sporo czasu na rozmowach z lekarzami o kuracji. Dziewczyny zastanawia mnie czy wy się dodatkowo suplementujecie? Mam na myśli wit D3, kwasy omega 3, cynk, witaminy z grupy B, biotynę? Moi lekarze nie mieli nic przeciwko, nawet zachęcali do suplementacji.
Czy badałyście przeciwciała reumatyczne? Mnie w szpitalu zrobili.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 09:00   #4494
niezapominajka012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 026
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Rozpoczynam kurację izotekiem, dawka 20 mg 2 x dziennie.



Stan mojej twarzy jest bardzo zły, z rozległym stanem zapalnym, w efekcie wylądowałam w szpitalu na badaniach, zrobili mi cały panel przedizotekowy i twierdzą, że w moim wypadku to jedyne wyjście. Przy tak rozległym trądziku ( który zdarza się rzadko) - o wiele gorszym niż zdjęcia, które to pokazujecie, uwieżcie, zalecają od razu kurację. Strasznie się boję skutków ubocznych, tym bardziej, że wiek mój już średni choć jak już zdecydowałam się na kurację to staram się jednak myśleć pozytywnie i nie skupiać się na tym "co może się wydarzyć" .



Spędziłam sporo czasu na rozmowach z lekarzami o kuracji. Dziewczyny zastanawia mnie czy wy się dodatkowo suplementujecie? Mam na myśli wit D3, kwasy omega 3, cynk, witaminy z grupy B, biotynę? Moi lekarze nie mieli nic przeciwko, nawet zachęcali do suplementacji.

Czy badałyście przeciwciała reumatyczne? Mnie w szpitalu zrobili.
Zdrowo się odżywiam. Nic nie suplementuję.
Nie miałam oznaczanych przeciwciał reumatycznych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Never give up
niezapominajka012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 11:59   #4495
kiedy_hajs
Raczkowanie
 
Avatar kiedy_hajs
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Rozpoczynam kurację izotekiem, dawka 20 mg 2 x dziennie.

Stan mojej twarzy jest bardzo zły, z rozległym stanem zapalnym, w efekcie wylądowałam w szpitalu na badaniach, zrobili mi cały panel przedizotekowy i twierdzą, że w moim wypadku to jedyne wyjście. Przy tak rozległym trądziku ( który zdarza się rzadko) - o wiele gorszym niż zdjęcia, które to pokazujecie, uwieżcie, zalecają od razu kurację. Strasznie się boję skutków ubocznych, tym bardziej, że wiek mój już średni choć jak już zdecydowałam się na kurację to staram się jednak myśleć pozytywnie i nie skupiać się na tym "co może się wydarzyć" .

Spędziłam sporo czasu na rozmowach z lekarzami o kuracji. Dziewczyny zastanawia mnie czy wy się dodatkowo suplementujecie? Mam na myśli wit D3, kwasy omega 3, cynk, witaminy z grupy B, biotynę? Moi lekarze nie mieli nic przeciwko, nawet zachęcali do suplementacji.
Czy badałyście przeciwciała reumatyczne? Mnie w szpitalu zrobili.
Ja nic nie brałam. Jedynie różne rzeczy na włosy, ale nic nie pomogło.
Polecam na FB grupę o izoteku, tam możesz się dużo dowiedzieć. "Leczenie izotretynoiną", jakoś tak to szło.
__________________
FretkArt - jakby kogoś interesował mój tani ołówek na kartce z drukarki.

Ja bym kota nie wzięła
na weekend
A ty mi chciałeś
serce oddać,
na wieczność.
kiedy_hajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 12:29   #4496
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Mi włosy strasznie wypadały po zakończeniu kuracji, chyba teraz mam z 1/3 mniej :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 19:46   #4497
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez kiedy_hajs Pokaż wiadomość
Ja nic nie brałam. Jedynie różne rzeczy na włosy, ale nic nie pomogło.
Polecam na FB grupę o izoteku, tam możesz się dużo dowiedzieć. "Leczenie izotretynoiną", jakoś tak to szło.
o dziękuję, zajrzę
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 20:28   #4498
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Rozpoczynam kurację izotekiem, dawka 20 mg 2 x dziennie.

Stan mojej twarzy jest bardzo zły, z rozległym stanem zapalnym, w efekcie wylądowałam w szpitalu na badaniach, zrobili mi cały panel przedizotekowy i twierdzą, że w moim wypadku to jedyne wyjście. Przy tak rozległym trądziku ( który zdarza się rzadko) - o wiele gorszym niż zdjęcia, które to pokazujecie, uwieżcie, zalecają od razu kurację. Strasznie się boję skutków ubocznych, tym bardziej, że wiek mój już średni choć jak już zdecydowałam się na kurację to staram się jednak myśleć pozytywnie i nie skupiać się na tym "co może się wydarzyć" .

Spędziłam sporo czasu na rozmowach z lekarzami o kuracji. Dziewczyny zastanawia mnie czy wy się dodatkowo suplementujecie? Mam na myśli wit D3, kwasy omega 3, cynk, witaminy z grupy B, biotynę? Moi lekarze nie mieli nic przeciwko, nawet zachęcali do suplementacji.
Czy badałyście przeciwciała reumatyczne? Mnie w szpitalu zrobili.
Ja miałam na recepcie z Izotekiem kwas foliowy, wit. B12, E. A sama dodatkowo biorę jeszcze D3.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 22:24   #4499
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez vericious Pokaż wiadomość
Ja miałam na recepcie z Izotekiem kwas foliowy, wit. B12, E. A sama dodatkowo biorę jeszcze D3.
Ja na stałe biorę omega 3, wit D3, cynk, selen, wit A ( teraz oczywiście zakazana) witamina E, magnez, probiotyki, witaminy z grupy B, czasowo: żelazo+kwas foliowy, wyciąg z pokrzywy, biotynę itp. Pytałam lekarza czy nie przeszkadza to kuracji, potwierdził, że nie, nawet pochwalił. Zastanawiam się czy nie zakupić jeszcze czegoś? Może kolagen?.

Biorę izotek w dawce 20 mg x 2 dziennie. Kiedy spodziewać się pierwszego przesuszu? Dodam jeszcze, że i tak od poczatku zimy walcze z suchymi ustami, dłońmi i oczami, wszędzie łażę z zestawem krople/krem do rak/ balsam do ust - boję się co dalej, czy będzie dużo gorzej i jak sobie z tym radzić.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-02-03, 22:28   #4500
vericious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 65
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Ja na stałe biorę omega 3, wit D3, cynk, selen, wit A ( teraz oczywiście zakazana) witamina E, magnez, probiotyki, witaminy z grupy B, czasowo: żelazo+kwas foliowy, wyciąg z pokrzywy, biotynę itp. Pytałam lekarza czy nie przeszkadza to kuracji, potwierdził, że nie, nawet pochwalił. Zastanawiam się czy nie zakupić jeszcze czegoś? Może kolagen?.

Biorę izotek w dawce 20 mg x 2 dziennie. Kiedy spodziewać się pierwszego przesuszu? Dodam jeszcze, że i tak od poczatku zimy walcze z suchymi ustami, dłońmi i oczami, wszędzie łażę z zestawem krople/krem do rak/ balsam do ust - boję się co dalej, czy będzie dużo gorzej i jak sobie z tym radzić.
Myślę, że wystarczy, możesz ograniczyć rzeczy, które obciążają wątrobę, czyli np. słodkie.

Susz na twarzy w pierwszym miesiącu, u mnie to było po 3 tygodniach, ale u każdego może być inaczej.
vericious jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.