Tyję mimo ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-01, 17:18   #1
kornwaljka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3

Tyję mimo ćwiczeń


Witajcie, jestem tu nowa i mam nadzieję otrzymać od was odpowiedź na moje może dziwne pytanie. Otóż od stycznia chodzę regularnie na siłownię. 5 razy w tygodniu po godzinę lub półtorej. Zanim zaczęłam ćwiczyć ważyłam 81 kg (czułam się strasznie, ból kręgosłupa przede wszystkim). Jadłam to na co miałam ochotę: kebab, słodycze, cola itd. ale.....waga utrzymywała się na tym poziomie bez problemu. Nie tyłam i nie chudłam. Po dwóch miesiącach ćwiczeń i początkowym ograniczeniu słodyczy (których teraz właściwie nie jem) i odstawieniu coli ......utyłam 5 kilo !!!!!!! masakra. Najciekawsze jest to, że zjechałam 2 rozmiary w dół, czuję się lżejsza a waga jednak pokazuje co innego, i żeby nie było. Ważyłam się na 4 róznych wagach. O co w tym wszystkim chodzi? Ważę 85 kilo i zaczynam się naprawdę martwić. Przecież nie ćwiczę z ciężarami takimi, żeby mi mięsnie urosły w ciagu tego czasu. Mało tego nie widzę,żeby mi cokolwiek urosło.

Jakieś sugestie? Pomóżcie, bo zaczynam zastanawiać się nad sensem dalszych ćwiczeń.
kornwaljka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 19:43   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

nie wiem, czy zauważyłaś, ale nie masz na czole wypisanej wagi. mierz się centymetrem, bo to jest bardziej miarodajne. możliwe, że zgromadziłaś sporo wody i tyle. ale wątpię, że aż dwa rozmiary zleciałaś
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 11:10   #3
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez kornwaljka Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tu nowa i mam nadzieję otrzymać od was odpowiedź na moje może dziwne pytanie. Otóż od stycznia chodzę regularnie na siłownię. 5 razy w tygodniu po godzinę lub półtorej. Zanim zaczęłam ćwiczyć ważyłam 81 kg (czułam się strasznie, ból kręgosłupa przede wszystkim). Jadłam to na co miałam ochotę: kebab, słodycze, cola itd. ale.....waga utrzymywała się na tym poziomie bez problemu. Nie tyłam i nie chudłam. Po dwóch miesiącach ćwiczeń i początkowym ograniczeniu słodyczy (których teraz właściwie nie jem) i odstawieniu coli ......utyłam 5 kilo !!!!!!! masakra. Najciekawsze jest to, że zjechałam 2 rozmiary w dół, czuję się lżejsza a waga jednak pokazuje co innego, i żeby nie było. Ważyłam się na 4 róznych wagach. O co w tym wszystkim chodzi? Ważę 85 kilo i zaczynam się naprawdę martwić. Przecież nie ćwiczę z ciężarami takimi, żeby mi mięsnie urosły w ciagu tego czasu. Mało tego nie widzę,żeby mi cokolwiek urosło.

Jakieś sugestie? Pomóżcie, bo zaczynam zastanawiać się nad sensem dalszych ćwiczeń.
Spokojnie, skoro twierdzisz że zjechałaś 2 rozmiary w dół to jest OK. Po prostu tłuszcz zamieniłaś na mięśnie.Objetościowo jest mniej Twojego ciała ale z racji tego że mięśnie są dużo cięzsze niż tłuszcz możesz ważyć więcej.Waga nie jest wyznacznikiem.Moja waga spadła tylko po 1 m-cu ćwiczeń o jakies 1,5 kg ale wiem że trochę kiepsko sie odżywiałam a i utrata wagi nie jest moim celem. Natomiast w ciągu ostatniego miesiąca treningu straciłam po 1 cm z obwodów (udo, talia, łydka) a waga stoi w miejscu.Ciało zyskało lepszą rzeźbę, jest szczuplejsze, ale wiem że np. uda i moja pupa to prawie same mięśnie. Skoro wizualnie chudniesz to tak trzymaj
Poza tym 5 razy sama siłownia w tygodniu to sporo,potrzebujesz też ćwiczeń aerobowych, pomyśl moze o zastapieniu np. tych 3 wizyt w siłowni innymi zajęciami (TMT, klasyczny aerobik, pilates, bieganie).Tak żeby ruszyć wszystkie partie miesni, rozciagnąć się i poprawić kondycję.Nie przesadzić. Codzienny trening moze być zbyt obciążający!!Musisz miec czas na regenerację mięśni.Ja polecam gorąco TMT (Total Muscle Training). .Ja chodzę na treningi 3 x w tygodniu (w tym jest raz TMT i raz taki mieszant styl z hantelkami i 1x pilates).W domu robię sobie troche rozciągania i brzuszki.Wiosną dodam bieganie.I to będzie juz moim zdaniem max.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:17   #4
kama150
Zadomowienie
 
Avatar kama150
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sidi Bel-Abbes
Wiadomości: 1 792
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Co za logika. Schudłaś i widzisz to po sobie ale waga pokazuje 5 kg więcej. Wolisz wyglądać tak samo tylko żeby waga pokazywała -10 kg ?
kama150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 12:47   #5
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Spokojnie, skoro twierdzisz że zjechałaś 2 rozmiary w dół to jest OK. Po prostu tłuszcz zamieniłaś na mięśnie.Objetościowo jest mniej Twojego ciała ale z racji tego że mięśnie są dużo cięzsze niż tłuszcz możesz ważyć więcej.Waga nie jest wyznacznikiem.Moja waga spadła tylko po 1 m-cu ćwiczeń o jakies 1,5 kg ale wiem że trochę kiepsko sie odżywiałam a i utrata wagi nie jest moim celem. Natomiast w ciągu ostatniego miesiąca treningu straciłam po 1 cm z obwodów (udo, talia, łydka) a waga stoi w miejscu.Ciało zyskało lepszą rzeźbę, jest szczuplejsze, ale wiem że np. uda i moja pupa to prawie same mięśnie. Skoro wizualnie chudniesz to tak trzymaj
Poza tym 5 razy sama siłownia w tygodniu to sporo,potrzebujesz też ćwiczeń aerobowych, pomyśl moze o zastapieniu np. tych 3 wizyt w siłowni innymi zajęciami (TMT, klasyczny aerobik, pilates, bieganie).Tak żeby ruszyć wszystkie partie miesni, rozciagnąć się i poprawić kondycję.Nie przesadzić. Codzienny trening moze być zbyt obciążający!!Musisz miec czas na regenerację mięśni.Ja polecam gorąco TMT (Total Muscle Training). .Ja chodzę na treningi 3 x w tygodniu (w tym jest raz TMT i raz taki mieszant styl z hantelkami i 1x pilates).W domu robię sobie troche rozciągania i brzuszki.Wiosną dodam bieganie.I to będzie juz moim zdaniem max.
Bzdura. 5 kilo mięśni w 2 miesiące?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 06:42   #6
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Bzdura. 5 kilo mięśni w 2 miesiące?
Piszesz "bzdura" do mojej odpowiedzi....?
Nie 5 kg tylko 4 kg- pisząca się pomyliła. Ja nie wnikam w dokładność pomiaru. Ja tylko napisałam jest jest OK skoro zeszła o 2 rozm. w dół. A to że zamieniła tłuszcz w mięśnie to chyba oczywiste-nie wiem skąd to pogrubienie.Skoro piszesz w tym wątku to chyba sie trochę znasz (lub sie mylę)..Spaliła tłuszcz -rozbudowała mięśnie. Nie widzę bzdury.A czy to jest faktycznie 5kg, nie wiem i w to nie wnikałam.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 07:54   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

kobieta jest w stanie zbudować jakieś 100g mięśni w tydzień? zakładając, że trzyma dietę na dodatnim bilansie kalorycznym, z odpowiednią ilością białka i ostro trenuje na siłowni.
bardzo fascynuje mnie to, że dziewczyna ma 2 rozmiary mniej, bo ja ćwicząc i trzymając dietę, musiałam schudnąć jakieś 17kg, żeby nosić ubrania 2 rozmiary mniejsze.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 08:10   #8
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Piszesz "bzdura" do mojej odpowiedzi....?
Nie 5 kg tylko 4 kg- pisząca się pomyliła. Ja nie wnikam w dokładność pomiaru. Ja tylko napisałam jest jest OK skoro zeszła o 2 rozm. w dół. A to że zamieniła tłuszcz w mięśnie to chyba oczywiste-nie wiem skąd to pogrubienie.Skoro piszesz w tym wątku to chyba sie trochę znasz (lub sie mylę)..Spaliła tłuszcz -rozbudowała mięśnie. Nie widzę bzdury.A czy to jest faktycznie 5kg, nie wiem i w to nie wnikałam.
Dlatego, że nie jest możliwe zbudowanie 4 kilo mięśni w dwa miesiące - i to jest kluczowe. Miałabyś rację, gdyby to się zadziało w ciągu roku, a autorka wątku utrzymywałaby rygorystyczną kulturystyczną dietę. I właśnie dokładność pomiaru jest tu kluczowe - bo że większa waga + mniejszy rozmiar = więcej mięśnie, mniej tłuszczu, nie podważam. Tylko nie tyle w tak krótkim czasie - tutaj bardzo często się pojawia to wytłumaczenie, bez refleksji, cz to fizycznie możliwe w danym czasie.

Edytowane przez VI4
Czas edycji: 2016-03-03 o 08:14
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 08:20   #9
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Ja bym skakała z radości, a nie się martwiła!

Na pewno mięśnie trochę więcej ważą, dlatego wyrzuć wagę w kąt i zacznij się mierzyć centymetrem. To jest najlepszy wskaźnik tego jak chudniemy. A coraz mniej centymetrów w obwodach motywuje bardziej niż spadająca waga. Skoro lepiej wyglądasz to znaczy, że ćwiczenia pomagają.

Ale wprowadziłabym do jadłospisu jednak jakieś zdrowsze jedzenie
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 08:45   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Piszesz "bzdura" do mojej odpowiedzi....?
Nie 5 kg tylko 4 kg- pisząca się pomyliła. Ja nie wnikam w dokładność pomiaru. Ja tylko napisałam jest jest OK skoro zeszła o 2 rozm. w dół. A to że zamieniła tłuszcz w mięśnie to chyba oczywiste-nie wiem skąd to pogrubienie.Skoro piszesz w tym wątku to chyba sie trochę znasz (lub sie mylę)..Spaliła tłuszcz -rozbudowała mięśnie. Nie widzę bzdury.A czy to jest faktycznie 5kg, nie wiem i w to nie wnikałam.
Bo bzdury wypisujesz. Rozwój mięśni u kobiet jest mocno blokowany przez estrogeny.
Nie wiem czy na ostrym koksie i w morderczym reżimie dietetyczno-treningowym kobeita jest w stanienabić 5 -4 kilo w 2 miesiace. To by było chyba już bardzo destrukcyjne i ogólnie chore.

4-5 kilo czystej masy mieśniowej jest w stanie nabić w ROK _młody_!!!! mężczyzna który zaczął solidnie ćwiczyć, jeść, spać. Potem tempo przyrostu spada i z latami ćwiczeń i z wiekiem.

Zasadniczo, kobieta jest w stanie zbudować około 2 kg czystej masy mięśniowej w ROK i to przy założeniu ze prowadzi dostosowany pod ten cel tryb życia, czyli:
-ma bardzo dobry plan treningowy i go w 100% realizuje
- je powyżej zapotrzebowania i przestrzega diety na masę
- bardzo dużo wypoczywa

Dodatkowo, tłuszcz nie zamienia się w mięśnie ani odwrotnie, to są 2 różne, niezależne struktury.

Jak straciła 2 rozmiary a przybrała 4 kilo, to tych mięśni musiałoby narosnąc jeszcze więcej- owszem, tkanka mięśniowa jest gestsza od tłuszczowej, ale też zajmuje miejsce, więc tego tłuszczu musiałaby wytopić jakąś nieogarnialną w 2 miesiące ilość, na oko z minimum 15 + kilo około żeby stracić 2 rozmiary a na wadze mimo to przybrać 4-5 kilo.
Tyle ze żeby stracić taką ilość tłuszczu w 2 miesiace, trzeba sie dosłownie zagładzać i nic nie jeść, a to wyklucza przyrost masy mięśniowej.


Kobieta jak nabuduje 100 gr czystych mięśni na _MIESIĄC to jest to bardzo, bardzo, bardzo dobry wynik.


Osobiście obstawiam ze:

- to przejściowy efekt zmiany nawyków żywieniowych.
Nie wiem co to za proces, ale obserwuję go także u siebie od zawsze. Każda zmiana nawyków, nawet zmiana pór posiłków, zawsze na początku skutkuje skokiem wagi w górę, nawet jeśli nie jadłam więcej.
Trzeba przeczekać, potem organizm uspokaja się i waga szybko wraca na poprzedni poziom + zaczyna spadać jeśli jest ujemny bilans kaloryczny.

- nabrała wody w mięśnie, co związane jest z ich przeciążeniem i procesami regeneracji
+ mięśni zmagazynowały glikogen, co jest kolejną porcja wody i wagi (1 gr glikogeny wiąże 4 gr wody) juz samo to mogło jej dodać około 0,5 kg do wagi, co kompletnie nie jest związane z tyciem/chudnięciem

+ moze jest przed okresem co potrafi dać i + 2 kilo które się szybko traci po miesiączce

+ może jednak waga była poprzednio źle skalibrowana.

Lub- źle liczy i jednak je więcej kalorii mimo że odstawiła słodycze, bo sport pobudza metabolizm a pobudzony metabolizm pobudza apetyt i realne uczucie głodu.

Oraz, może napycha się ryżem przez co ma zaparcia, czyli nosi w sobie zbędny balast
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 10:26   #11
kornwaljka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Dziewczyny nie kloccie sie sama doskonale wiem, ze to niemozliwe zeby w dwa miesiace zbudowac miesnie, zreszta nie robie nic zeby tak bylo. Zalezy mi na zmniejszeniu obwodow a nie na budowaniu miesni. Chce spalic tluszcz i wazyc mniej. Zreszta cos z tymi wagami jest nie tak. Wczoraj zwazylam sie na tych samych wagach i tak: rano 78 kg, w poludnie 81 a wieczorem 86 smieszne co? tak wiec kazda waga do dupy wiec koncze z wagami i biore centymetr. Tym bardziej, ze wszyscy mi mowia, ze schudlam. Bylam poprostu ciekawa waszej opinii
kornwaljka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 12:49   #12
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

może niekoniecznie dla ciebie są wskazane takie ćwiczenia jak silownia.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 13:19   #13
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez kornwaljka Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie kloccie sie sama doskonale wiem, ze to niemozliwe zeby w dwa miesiace zbudowac miesnie, zreszta nie robie nic zeby tak bylo. Zalezy mi na zmniejszeniu obwodow a nie na budowaniu miesni. Chce spalic tluszcz i wazyc mniej. Zreszta cos z tymi wagami jest nie tak. Wczoraj zwazylam sie na tych samych wagach i tak: rano 78 kg, w poludnie 81 a wieczorem 86 smieszne co? tak wiec kazda waga do dupy wiec koncze z wagami i biore centymetr. Tym bardziej, ze wszyscy mi mowia, ze schudlam. Bylam poprostu ciekawa waszej opinii

a po co ważysz się 3 razy dziennie? Wiadomo, że waga będzie inna, bo pakujesz do swojego ciała jedzenie ale rożnica aż o 8 kilo wskazuje na zepsutą wagę, jak nic
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 14:18   #14
alina78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 22
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Mam nadzieję, że nie ważysz się zawsze po kilka razy dziennie tylko chciałaś przetestować różne wagi w mieszkaniu. Nie ma sensu ważyć sie tak często. Jeśli już chcesz się ważyć to raz na miesiąc, a nie częściej. Lepiej jednak zrobić sobie dziennik, w którym będziesz zapisywała swoje wymiary. To one będą najbardziej miarodajne. Staraj sie też mierzyć zawsze o tej samej porze dnia. Tak samo jak z wagą często wieczorem będzie więcej centymetrów niż o poranku. Ważne, że są efekty ćwiczeń w postaci mniejszego rozmiaru.
alina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 16:51   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

wystarczy, że masz krzywą podłogę i w zależności od tego, gdzie ją postawisz, są różne pomiary. nie możliwe, żebyś miała w żołądku i pęcherzu 8kg jedzenia i picia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 20:31   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wystarczy, że masz krzywą podłogę i w zależności od tego, gdzie ją postawisz, są różne pomiary. nie możliwe, żebyś miała w żołądku i pęcherzu 8kg jedzenia i picia.
też mi się to wydaje niemożliwe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 18:27   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

No co wy, posty o kilogramach mięśni wymiatają
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 19:04   #18
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Dziewczyny powyżej sporo już napisały. Ja dodam tylko, że moja koleżanka nagle uznała, że bierze się za siebie i chce schudnąć - tak jak Ty - ćwiczyła, stosowała dietę. Po miesiącu schudła 2 kg, po trzech waga poszła nieco do góry ale ... centymetr pokazywał to, co najważniejsze - tkanka tłuszczowa podczas ćwiczeń "karmi" mięśnie, które wzmacniają się i nabierają masy - niczym się nie przejmuj i najlepiej będzie jak zamiast kilogramów będziesz używała centymetra - w końcu inni widzą Twoje kształty, a nie kilogramy

trzymam kciuki!
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-11, 08:21   #19
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez y@kor Pokaż wiadomość
Dziewczyny powyżej sporo już napisały. Ja dodam tylko, że moja koleżanka nagle uznała, że bierze się za siebie i chce schudnąć - tak jak Ty - ćwiczyła, stosowała dietę. Po miesiącu schudła 2 kg, po trzech waga poszła nieco do góry ale ... centymetr pokazywał to, co najważniejsze - tkanka tłuszczowa podczas ćwiczeń "karmi" mięśnie, które wzmacniają się i nabierają masy - niczym się nie przejmuj i najlepiej będzie jak zamiast kilogramów będziesz używała centymetra - w końcu inni widzą Twoje kształty, a nie kilogramy

trzymam kciuki!

W sensie ze tłuszcz jest budulcem mięśni? Zródło poproszę
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-11, 09:58   #20
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
W sensie ze tłuszcz jest budulcem mięśni? Zródło poproszę
Też mnie ten fragment zaciekawił
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 18:33   #21
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

To skrót myślowy - podczas odpowiednich ćwiczeń możemy tracić tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową, co sprawia, że waga się nie zmienia, a nawet nieco wzrasta (jeden trener tak to śmiesznie nazwał - podczas ćwiczeń tłuszcz się zjada a mięśnie rosną). Dla osób skupiających się na wadze a nie na zmianach w wyglądzie sylwetki to bywa irytujące, że ćwiczą a nie chudną. Połączenie ćwiczeń siłowych i interwałowych z odpowiednią dietą i stosowane w 7 dniowych okresach może właśnie początkującym przynieść bardzo dobre efekty.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 08:18   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tyję mimo ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez y@kor Pokaż wiadomość
To skrót myślowy - podczas odpowiednich ćwiczeń możemy tracić tkankę tłuszczową i budować masę mięśniową, co sprawia, że waga się nie zmienia, a nawet nieco wzrasta (jeden trener tak to śmiesznie nazwał - podczas ćwiczeń tłuszcz się zjada a mięśnie rosną). Dla osób skupiających się na wadze a nie na zmianach w wyglądzie sylwetki to bywa irytujące, że ćwiczą a nie chudną. Połączenie ćwiczeń siłowych i interwałowych z odpowiednią dietą i stosowane w 7 dniowych okresach może właśnie początkującym przynieść bardzo dobre efekty.
Teoria jest dobra, pod warunkiem ze się ją rozumie i potrafi przełozyć n praktykę, a nie traktuje jak rózowe okulary.

Czytałaś w ogóle co ona pisała?? Zwróciłaś uwagę na rzędy wielkości jakie ona opisuje?
No chyba raczej nie. A jak tak, to jeszcze gorzej. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-13 09:18:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.