"Kosmetykwszechczasów ' a cena :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-04, 07:43   #1
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291

"Kosmetykwszechczasów ' a cena :(


Produkt, który kiedyś kosztował od 30-40zł, obecnie otrzymał tytuł "Kosmetykwszechczasów wizaż", który to tytuł godnie nosi na etykiecie, a obok równie zacna cena 53 zł
Wniosek się nasuwa,że może nie należy recenzować bardzo dobrych produktów?
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 09:44   #2
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

A o jakim produkcie mówisz?


Ja z kolei obserwuję inną tendencję - bardzo drogie produkty dostają dobre recenzje, tylko dlatego, że są bardzo drogie
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 17:24   #3
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
A o jakim produkcie mówisz?


Ja z kolei obserwuję inną tendencję - bardzo drogie produkty dostają dobre recenzje, tylko dlatego, że są bardzo drogie
Oj tak. Wiele osób myśli, że jak produkt jest drogi to jest dobry, a jak zagraniczny to już w ogóle cud i miód.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:02   #4
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Łatwo zauważyc, że osoby "nie wiedzące o wizażu" idą do drogerii rozglądają się za kosmetykami z wyższej półki, za wyższą cenę. Nie zwracają wogóle uwagi na firmy takie jak Ziaja, Bielenda czy Celia. Produkty są tanie - nieskuteczne. Zdażają się takie buble, ale dzięki KWC można tej wpadki uniknąc
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10

Edytowane przez nagiAkt
Czas edycji: 2011-02-04 o 19:05
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 19:59   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Łatwo zauważyc, że osoby "nie wiedzące o wizażu" idą do drogerii rozglądają się za kosmetykami z wyższej półki, za wyższą cenę. Nie zwracają wogóle uwagi na firmy takie jak Ziaja, Bielenda czy Celia. Produkty są tanie - nieskuteczne. Zdażają się takie buble, ale dzięki KWC można tej wpadki uniknąc
Bielenda to akurat zło tego świata.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:03   #6
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Bielenda to akurat zło tego świata.
U każdego sprawdza się inaczej
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:07   #7
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
U każdego sprawdza się inaczej
Chodziło mi o to, że ma bardzo kiepski skład, samą chemię i rakotwórcze składniki. Jest na liście światowej albo europejskiej (nie pamiętam teraz) najbardziej rakotwórczych marek. Jak to powiedziała jedna dziewczyna tutaj na wizażu: Ja nawet mojego psa bym tym nie smarowała.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-04, 20:12   #8
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że ma bardzo kiepski skład, samą chemię i rakotwórcze składniki. Jest na liście światowej albo europejskiej (nie pamiętam teraz) najbardziej rakotwórczych marek. Jak to powiedziała jedna dziewczyna tutaj na wizażu: Ja nawet mojego psa bym tym nie smarowała.
Poważnie?? Pierwsze słysze ale jeśli to prawda to chyba jednak zrezygnuje z tej marki. Po co ryzykować jak jest i tak wiele innych dobrych kosmetyków
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:25   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Poważnie?? Pierwsze słysze ale jeśli to prawda to chyba jednak zrezygnuje z tej marki. Po co ryzykować jak jest i tak wiele innych dobrych kosmetyków
Wystarczy popatrzeć na skład. Zresztą wszystkie te ogólnodostępne marki w sklepach są rakotwórcze. Dziewczyny tutaj mówiły, że firma babydream z rossmanna jest chemiczna, ale jest to chemia nie toksyczna, a tak to trzeba szukać w internecie ekologicznych i naturalnych marek. ^^ I uważać na te firmy, które tylko udają, że są zdrowe. Zresztą jak chcecie się więcej dowiedzieć to wstąpcie na nasz wątek o kosmetykach naturalnych.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 20:33   #10
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

rakotwórcze? tego nie słyszałam! wiedziałam, że to BIO to pic, ale nie aż tak..
normalnie zgłupiałam już całkiem....
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:01   #11
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Wystarczy popatrzeć na skład. Zresztą wszystkie te ogólnodostępne marki w sklepach są rakotwórcze. Dziewczyny tutaj mówiły, że firma babydream z rossmanna jest chemiczna, ale jest to chemia nie toksyczna, a tak to trzeba szukać w internecie ekologicznych i naturalnych marek. ^^ I uważać na te firmy, które tylko udają, że są zdrowe. Zresztą jak chcecie się więcej dowiedzieć to wstąpcie na nasz wątek o kosmetykach naturalnych.
Kompletnie się na tym nie znam, ale chyba jednak zgłębię temat
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 07:51   #12
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm Na początek polecam tą stronę.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 08:33   #13
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

jakieś tam podstawowe składniki mniej więcej znam. wiem które szkodliwe, które nie.
no ale to o bielendzie nie słyszałam. strona bardzo przydatna
znów sie uzależnie
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 09:36   #14
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
jakieś tam podstawowe składniki mniej więcej znam. wiem które szkodliwe, które nie.
no ale to o bielendzie nie słyszałam. strona bardzo przydatna
znów sie uzależnie
Uzależnisz od czego? ;>
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:18   #15
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm Na początek polecam tą stronę.
Błagam, tylko nie Różański... Według niego wszystko jest rakotwórcze. Nie popadajmy w paranoję i nie straszmy innych. Wszystko w dzisiejszych czasach jest rakotwórcze. Najlepiej przestać jeść i oddychać, tyle toksyn jest przecież w jedzeniu i powietrzu .

Nie neguję świadomego patrzenia na składy, ale jedyna wg niektórych słuszna droga: kosmetyki naturalne, też nie zawsze jest słuszna. Ja np. nie mogę używać kosmetyków naturalnych. Wiele z nich ma bardzo wysoko w składzie alkohol, co dla mojej wrażliwej cery jest zabójcze, wiele ma także naturalne wyciągi z roślin, które są dużo częściej alergenami niż syntetycznie wytworzone substancje. Do tego, najczęściej, są przeraźliwie drogie dla przeciętnego człowieka.

Poza tym, o tych sprawach można mówić sensownie i rzeczowo, a nie zdaniami typu: to zło tego świata, użyjesz odrobiny i umrzesz na raka!

__________________


Edytowane przez Pani Filifionka
Czas edycji: 2011-02-05 o 10:20
Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 10:39   #16
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Błagam, tylko nie Różański... Według niego wszystko jest rakotwórcze. Nie popadajmy w paranoję i nie straszmy innych. Wszystko w dzisiejszych czasach jest rakotwórcze. Najlepiej przestać jeść i oddychać, tyle toksyn jest przecież w jedzeniu i powietrzu .

Nie neguję świadomego patrzenia na składy, ale jedyna wg niektórych słuszna droga: kosmetyki naturalne, też nie zawsze jest słuszna. Ja np. nie mogę używać kosmetyków naturalnych. Wiele z nich ma bardzo wysoko w składzie alkohol, co dla mojej wrażliwej cery jest zabójcze, wiele ma także naturalne wyciągi z roślin, które są dużo częściej alergenami niż syntetycznie wytworzone substancje. Do tego, najczęściej, są przeraźliwie drogie dla przeciętnego człowieka.

Poza tym, o tych sprawach można mówić sensownie i rzeczowo, a nie zdaniami typu: to zło tego świata, użyjesz odrobiny i umrzesz na raka!

Większość kosmetyków można robić samemu w domu. Typu tonik, błyszczyk, piling, odżywka do paznokci. Tylko ludzie to lenie, którym się nie chce, taka prawda.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 11:19   #17
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:07   #18
Pani Filifionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 392
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Akurat rzeczy typu peeling, błyszczyk czy odżywka nie używam, bo stawiam na minimalizm i takie rzeczy nie są mi potrzebne . Z biochemią urody próbowałam, niestety moja skóra zareagowała uczuleniem i się zraziłam. Nie neguję ich dobroczynnego działania, jednak nie mam czasu na bawienie się w samorobione kosmetyki. Jednak to nie znaczy, że nie patrzę na składy. Bardzo lubię np. Babydream i Hippa, znalazłam też parę perełek wśród innych drogeryjnych kosmetyków i to mi wystarcza.

Ja nie neguję naturalnej pielęgnacji, chodzi mi tylko o to, że nie ma co demonizować... Wystarczy umiar i zdrowy rozsądek . Piszę to, bo sama swego czasu odkryłam stronę dra Różańskiego i wpadłam panikę i istną manię, co było zupełnie bezsensowne.
__________________

Pani Filifionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:51   #19
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
Produkt, który kiedyś kosztował od 30-40zł, obecnie otrzymał tytuł "Kosmetykwszechczasów wizaż", który to tytuł godnie nosi na etykiecie, a obok równie zacna cena 53 zł
Wniosek się nasuwa,że może nie należy recenzować bardzo dobrych produktów?
Który kosmetyk masz na myśli? Konkrety, bez nich wątek nie ma sensu.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm Na początek polecam tą stronę.
Jeżeli swoją wiedzę biochemiczną opierasz głównie na łuskiewniku to nie dziwię się, że wszystko to "zło", "rakotwory" i "chemia" Ten pan zdecydowanie przesadza i nigdy nie był autorytetem na wizażu. Zaskakujące, że ktoś jeszcze podpiera się tą stroną.
Btw, mylne jest również przekonanie, że naturalne = hipoalergiczne i zdrowsze. Nie zawsze. Ale oczywiście o tym na w/w stronce już cicho-sza...
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 17:33   #20
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

"Który kosmetyk masz na myśli? Konkrety, bez nich wątek nie ma sensu."

a dlaczego wątek nie ma sensu bez "konkretów"

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

"Bioderma Sensibio" płyn micelarny
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 17:54   #21
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
"Bioderma Sensibio" płyn micelarny
Aha, i to wina wizażu, że Bioderma tyle kosztuje? Poza tym trafiłaś na baaardzo drogą aptekę, pewnie sieciówka typu doz.
W mojej aptece 250ml kosztuje 23zł (tak, dokładnie tyle, bez promocji), w superpharm można było ostatnio kupić dwupak 2x250ml za 40zł, a więc jeszcze taniej.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 19:00   #22
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Dziewczyny o tych rakotworczych skladnikach w kremach nie raz przerabialasmy ten temat. jak juz sie tak marek czepiamy to nie tylko Bielenda takich skladnikow uzywa, ale Ziaja tez i wiele , wiele innych firm.
Przestancie zasmiecac forum i idzie z ta pogadanka do odpowiedniego watku.

Wracajac do tematu. O micelu Biodermy slyszalam wiele i wiele jej cen widzialam. Kwestia miejsca sprzedajacego. raz bedzie taniej a raz drozej. Z drugiej strony, wezcie pod uwage, ze niektore produkty byly juz dawno zgloszone, wiec ceny sa nizsze, po latach zdrozaly, jak wiekszosc rzeczy. Normalny marketing.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:43   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm Na początek polecam tą stronę.
Tam to ja nawet nie zaglądam, bo to co pisze dr Różanski nijak ma się do stron gdzie piszą eksperci w oparciu o badania, jak i o same badania. Nie polecam czytać takich bzdur Szkoda, ze dr Różanski sam nie napisze w oparciu o co się opiera, o jakich stężeniach mówi, w jakich konfiguracjach występują owe składniki, czy są oczyszczone czy nie ... itd. Czytałam tu na wizażu, że kiedyś znana biotechnolog próbowała nakłonić dr Różanskiego do odpowiedzi na powyższe pytania i dr ten sam nie potrafił obronić swego zdania...

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
Produkt, który kiedyś kosztował od 30-40zł, obecnie otrzymał tytuł "Kosmetykwszechczasów wizaż", który to tytuł godnie nosi na etykiecie, a obok równie zacna cena 53 zł
Wniosek się nasuwa,że może nie należy recenzować bardzo dobrych produktów?
Ja bym tak nie generalizowała, ponieważ wiele zależy od miejsca, promocji, od osoby która podała cenę do kwc . Kupuję kosmetyki które mają tytuł kwc i cena jest nadal ta sama.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Błagam, tylko nie Różański... Według niego wszystko jest rakotwórcze. Nie popadajmy w paranoję i nie straszmy innych. Wszystko w dzisiejszych czasach jest rakotwórcze. Najlepiej przestać jeść i oddychać, tyle toksyn jest przecież w jedzeniu i powietrzu .

Nie neguję świadomego patrzenia na składy, ale jedyna wg niektórych słuszna droga: kosmetyki naturalne, też nie zawsze jest słuszna. Ja np. nie mogę używać kosmetyków naturalnych. Wiele z nich ma bardzo wysoko w składzie alkohol, co dla mojej wrażliwej cery jest zabójcze, wiele ma także naturalne wyciągi z roślin, które są dużo częściej alergenami niż syntetycznie wytworzone substancje. Do tego, najczęściej, są przeraźliwie drogie dla przeciętnego człowieka.

Poza tym, o tych sprawach można mówić sensownie i rzeczowo, a nie zdaniami typu: to zło tego świata, użyjesz odrobiny i umrzesz na raka!



---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Większość kosmetyków można robić samemu w domu. Typu tonik, błyszczyk, piling, odżywka do paznokci. Tylko ludzie to lenie, którym się nie chce, taka prawda.
Z jednej strony masz rację- ludziom się nie chce, ale nie wszyscy lubią się w to bawić. To tak jak z jedzieniem- czy każdy lubi robić makaron domowy, czy woli iść do sklepu i kupić? Oczywiście nie mówię że to źle.

Druga sprawa jest taka, że aby znać się na produkcji kosmetyków trzeba wgłębić się trochę w ten temat, poznać zasady higieny (nie wiem czy ogóle możliwe jest dojście do tak restrykcyjnych przepisów jak w laboratoriach kosmetycznych) Każdy ma inne zainteresowania, więc nie wszyscy lubią siedzieć w tematyce chemicznej.

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czemu mówisz zero szkodliwości? Czasem eko jest bardziej szkodliwe niż produkty z laboratorium syntetycznie wytworzone. Naturalne mydła mają to do siebie, że często mają wysokie ph, więc ja się z nimi nie lubię m.in. dlatego. Nie każdy lubi konsystencję oleju lub masła naturalnego- a dobry balsam z laboratorium tak samo dobrze może nawilżyć jak dobre masło.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-10 o 14:44
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 14:17   #24
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez Pani Filifionka Pokaż wiadomość
Błagam, tylko nie Różański... Według niego wszystko jest rakotwórcze. Nie popadajmy w paranoję i nie straszmy innych. Wszystko w dzisiejszych czasach jest rakotwórcze. Najlepiej przestać jeść i oddychać, tyle toksyn jest przecież w jedzeniu i powietrzu .

Nie neguję świadomego patrzenia na składy, ale jedyna wg niektórych słuszna droga: kosmetyki naturalne, też nie zawsze jest słuszna. Ja np. nie mogę używać kosmetyków naturalnych. Wiele z nich ma bardzo wysoko w składzie alkohol, co dla mojej wrażliwej cery jest zabójcze, wiele ma także naturalne wyciągi z roślin, które są dużo częściej alergenami niż syntetycznie wytworzone substancje. Do tego, najczęściej, są przeraźliwie drogie dla przeciętnego człowieka.

Poza tym, o tych sprawach można mówić sensownie i rzeczowo, a nie zdaniami typu: to zło tego świata, użyjesz odrobiny i umrzesz na raka!

Cieszę się, że podkreśliłaś, iż kosmetyki naturalne to nie zawsze kosmetyki dobre dla alergików. Wiele substancji naturalnych uczula. Przekonałam się na własnej skórze....
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com

Edytowane przez Mo_niczka
Czas edycji: 2013-12-12 o 11:35
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 16:13   #25
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Sama nie wiem, czy z tymi kosmetykami naturalnymi nie jest tak, ze nastala na nie moda...
I jest bardzo duzo firm na rynku, ktore reklamuja sie jako naturalne, a tak na prawde niewiele maja z natura wspolnego.
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze trzeba poswiecic dosc duzo czasu i energii zeby dobra odpwiednia i w miare zdrowa pielgnacje dla siebie.
I oczywiscie KWC jak najbardziej jest bardzo pomocnym miejscem, ale to nie jest encyklopedia i wszystko trzeba odnosic do siebie, wlasnych potrzeb i wlasciwosci cery.
Wiekszosc kobiet nie ma ani czasu ani ochoty zeby szukac specyfikow dla siebie -widze to po swoich znajomych, ktore szukaja cudow kosmetycznych i sobie polecaja jakies produkty, majac zupelnie inny typ cery...
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 13:12   #26
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: "Kosmetykwszechczasów ' a cena :(

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Sama nie wiem, czy z tymi kosmetykami naturalnymi nie jest tak, ze nastala na nie moda...
I jest bardzo duzo firm na rynku, ktore reklamuja sie jako naturalne, a tak na prawde niewiele maja z natura wspolnego.
Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze trzeba poswiecic dosc duzo czasu i energii zeby dobra odpwiednia i w miare zdrowa pielgnacje dla siebie.
I oczywiscie KWC jak najbardziej jest bardzo pomocnym miejscem, ale to nie jest encyklopedia i wszystko trzeba odnosic do siebie, wlasnych potrzeb i wlasciwosci cery.
Wiekszosc kobiet nie ma ani czasu ani ochoty zeby szukac specyfikow dla siebie -widze to po swoich znajomych, ktore szukaja cudow kosmetycznych i sobie polecaja jakies produkty, majac zupelnie inny typ cery
...
Niektórzy też zapominają że natura w słoiczku często pochodzi tez z tego samego laboratorium co ''chemia''.

masz rację
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.