Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-28, 21:29   #631
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja próbowałam skrobi, ale ona nie jest dla mnie. Wychodziły mi po niej takie dziwne krotki, początkowo myślałam, że to coś innego jest winowajcą, ale po kolejnych próbach okazało się, że to skrobia. Zresztą u mnie wcale nie matowała dobrze, tylko tak się ciapała i robiło się ciasto na twarzy.
Co do LV to zastanawiałam się nad nim, ale on ponoć jest bardzo klejący, nie wchłania się, więc sama nie wiem...
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 22:55   #632
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nikt w Was nie pisze o Vichy 50+ creme-gel .Na mojej mieszanej cerze spisuje się znakomicie,zdecydowanie lepiej niz DP ,czy jakakolwiek " Avenka"
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 11:02   #633
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja w zeszlym roku uzywalam vichy 50+ creme- gel, ale zachwycona nie bylam:-(
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 18:20   #634
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Każda z nas ma inną skórę i inne oczekiwania, dlatego tak ciężko doradzać. Ale czasami warto poczytać opinie innych, bo akurat ktoś może mieć podobną skórę. Ja np dzięki KWC i wątkom o filtrach nie kupiłam Fluide Extreme, który ma alkohol i przez to może szczypać.

Dalej szukam swojego idealnego filtra, mam nadzieję, że te poszukiwania szybko się skończą.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 15:01   #635
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Chyba jednak powrócę do Emulsji Avene, dostałam kolejną próbkę, bo w aptekach przeważnie mają właśnie ją(niestety chyba nie zdobędę próbek ani mleczka Avene, ani LRP) i najpierw posmarowałam się kremem nawilżającym, a dopiero potem emulsją i łatwiej było rozsmarować te smugi. Kolejna rzecz jaka przemawia za emulsją to to, że po tym filtrze nie świecę się jak po innych i po kilku godzinach nie robi mi się ciasto na twarzy.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 18:17   #636
monique32
Przyczajenie
 
Avatar monique32
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domciu
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

lemko, zamiast kremu nawilżającego polecam Ci serum antyoksydacyjne flavo-c z BU. Jest uzupełnieniem ochrony przeciwsłonecznej, wchłania się, jednocześnie dając poślizg Avence.
monique32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 22:33   #637
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

monique32 - to jest serum z witaminą C, czyli coś zamiast np. ActiveC?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 08:02   #638
monique32
Przyczajenie
 
Avatar monique32
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domciu
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
monique32 - to jest serum z witaminą C, czyli coś zamiast np. ActiveC?

Nie będę się rozpisywać . Oceń sama

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html opis serum

http://www.biochemiaurody.com/vademekum/brands.html#bright porównanie zestawów BU z gotowymi kosmetykami
monique32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 10:10   #639
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

.
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...

Edytowane przez Jessiczka
Czas edycji: 2008-05-09 o 07:45
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 21:18   #640
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Moja wiedza nie jest jeszcze pełna, ale mogę dać Ci parę rad, które z pewnością usłyszałabyś od naszych biochemiczek:
1. Kwasy=filtry zawsze, bo inaczej grożą Ci przebarwienia
2. Z kwasami poczekałabym do jesieni.
3. Co do kwasów to bardzo indywidualna sprawa, ja używam Diacnealu i na razie jestem zadowolona, wygładził mi buźkę i niespodzianki zdarzają się rzadko.
Dziewczyny chwalą też Effaclar LRP. Pamiętaj, że lepiej zacząć od czegoś delikatniejszego i obserwować zachowanie skóry, nie zapominać o nawilżaniu.
4. Krem nawilżający - było kilka wątków o kremach o prostych, dobrych składach, z pamięci podam kilka: Humektan, Hydrance Avene Legere lub w bardziej treściwej wersji Riche, Physiogel, Hydraphase LRP, z bardziej przystępnej półki AAHelp.
5. Filtry również indywidualna sprawa - stabilne znajdziesz przede wszystkim w aptece. Ciężko coś polecić, sama szukam filtra idealnego. Proponuję filtry Avene np. emulsję albo zachwalane mleczko Klorane.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 21:56   #641
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

W aptece otrzymałam ulotkę reklamującą programy do pielęgnacji skóry firmy Soraya 'Maxima'. Wśród nich jest program matujący do cery tłustej i mieszanej, obejmujący krem matujący na dzień i na noc oraz suplement diety z mikroelementami i witaminą PP.

W ulotce jest napisane:
Działanie obu produktów korzystnie wpływa na wygląd skóry oraz pomoga przywrócić jej równowagę hydrolipidową. Suplement diety zawiera kompleks witamin i wyciągów roślinnych, które przyczyniają się do zahamowania procesu powstawania wyprysków, wpływają na zmniejszenie wielkości porów oraz wspomagają regulację wydzielania sebum. Stosowanie kremu i suplementu diety pozwala osiągnąć efekt matowej, zdrowo wyglądającej skóry przy jednoczesnym nawilżeniu jej od wewnątrz. Witamina C działając antyoksydacyjnie chroni skórę przed działaniem wolnych rodników a beta-karoten wpływa na jej zdrowy koloryt.

Suplement zawiera:
witaminę C, cynk, witaminę E, witaminę PP, beta-karoten, witaminę B6, selen

Posiada ktoś? Używa?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 22:26   #642
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam
Może i ja uzyskam tu pomoc Mam cerę mieszaną ze zmianami trądzikowymi. Lat 30.
1. Oto co ja stosuję. Proszę o jakąś sugestie co wywalić, a co dodać:

Rano myję twarz żelem effaclar, przecieram tonikiem nivea matujący, nakładam krem nivea matujący lub soraya na blizny i zmiany potrądzikowe. Raz na tydzień nakładam vichy aqualia. Na to podkład matujący kolastyna.

Wieczorem myję twarz żelem effaclar, przecieram tonikiem nawilżającym LRP i nakładam krem effaclar K.
Na zmiany trądzikowe nakładam punktowo effaclar A.I.

Pytam, bo czasem mam uczucie jakby ściągnięcia i pieczenia twarzy. W poniedziałek idę do kosmetyczki na peeling kawitacyjny. Dobry pomysł?

2. jaki krem do twarzy do Egiptu? Może być spray do ciała skoro jest na nim napisane, że jest i do ciała i do twarzy? kupiłam Biodermę do cery wrażliwej. Niby farmaceutka powiedziała, że mogę używać sprayu, ale jakoś nie mam przekonania...

3. czy na lato zamiast podkładu lepiej używać sypki puder? Jeśli tak, to jaki?

Pozdrawiam
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:11   #643
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

lemka dziekuje Ci za odzew, szkoda że musze poczekac aż do jesieni bo naszlo mnie teraz hehe no ale poczekam a powoli będe sie zaopatrywac w niezbędne kosmetyki no wiec jak mam radzic sobie teraz ? czy acne derm uzywac wiem oczywiscie z filtrem czy tez na jesien? hm
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:20   #644
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Wycinanka
1.
Jeśli używasz Effaclar K, to na dzień powinnaś używać wysokich fotostabilnych filtrów (groźba przebarwień). Uczucie ściągnięcia może być powodem nadmiernego matowienia. Może warto odstawić krem matujący. Poza tym jest nieźle
2. Czy ten krem zawiera filtry? Kremy/mleczka do ciała można oczywiście używać na buźkę. Ale wiele zależy od indywidualnej skłonności do zapychania. Jak jest z Twoją cerą, zapychają Cię kremy? Możesz podać skład kosmetyku w celu wyszukania potencjalnych zapychaczy.
3. Myślę ze warto się przerzucić na puder sypki w lecie. Jeśli potrzebujesz krycia można rozejrzeć się za podkładem w kompakcie. Konkretnego nie polecę, bo dla każdego dobre co innego. Polecam przejrzeć katalog KWC.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 17:47   #645
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Azure dziękuje za odzew

1. Zakupiłam sobie dziś LRP Hydraphase XL. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolona. Krem matujący na razie odstawiam. O filtrach fotostabilnych poczytam.

2. Spraye do opalania zakupiłam dwa. Jeden spf 40, drugi spf 20. Ich skład to:
SPF 40
water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat, dimethiconol behenate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, c20-22 alkyl phosphate, c20-22 alcohols, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

SPF 20 Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Alcohol Denat., Glycerin, Polysorbate 60, Sorbitan Stearate, Dimethiconol Behenate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetrame-Thylbutylphenol, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Steareth-20, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Disodium Edta, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance (Parfum).

Dają radę?
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 19:26   #646
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Tu niestety nie potrafię Ci pomóc, bo nie znam się na analizie składów. Może ktoś inny pomoże. Bardzo prosimy
Z tego co kojarzę, to spraye zawierają trójglicerydy - bardzo popularny zapychacz. Jest przy końcu składu, więc jest szansa że krzywdy nie zrobi. SPF 20 zawiera też glicerynę, ale ona chyba rzadko zapycha
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 20:08   #647
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

niestety effaclar żel do mycia bardzo wysusza skórę. przynajmniej moją. na brodzie łuszczy mi się od niego skóra. dopiero co go kupiłam czy możesz mi polecić inny żel do mycia twarzy do cery mieszanej, ale nieco odwodnionej? może po prostu coś nawilżającego?
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 21:49   #648
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

moze aveny?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 22:39   #649
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wycinanka Pokaż wiadomość
niestety effaclar żel do mycia bardzo wysusza skórę. przynajmniej moją. na brodzie łuszczy mi się od niego skóra. dopiero co go kupiłam czy możesz mi polecić inny żel do mycia twarzy do cery mieszanej, ale nieco odwodnionej? może po prostu coś nawilżającego?
Ja mam z żelami nieciekawe doświadczenia więc nie wiem co polecić. W tej chwili używam Effaclar właśnie, ale mnie raczej nie wysusza. Dobre opinie mają żele Lirene, bo nie zawierają SLS, ale sama jeszcze ich nie stosowałam. Często polecany też jest żel Ziaja Calma Hlc. Z droższych może żel Avene.
Przy tak przesuszonej cerze może spróbuj jakiejś maseczki nawilżającej. Z tańszych Lirene Aqua jest fajna (ja stosuje i pomaga), ale ta w saszetkach, bo ta w tubce jest inna i ma nieciekawy skład (a nazwa jest ta sama). Na co dzień krem nawilżający.
A z apteki przyda się Capivit Hydrocontrol.

I uważaj na te filtry, zawierają alkohol (może wysuszać).
Niestety, jeżeli dobrze kojarzę, to ten krem Vichy Aqualia też zawiera alkohol
Jak długo stosujesz Effaclar K? Czasem łuszczenie występuje w początkowej fazie kwaszenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-05, 05:53   #650
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pobudka!!
dzien dobry
Żelu użyłam kilka razy, 5 może 6 razy. Używać go już raczej nie będę, bo na brodzie (zaraz pod ustami) zrobiły mi się dwie łuszczące się czerwone plamy wielkości 1 cm na 1,5 cm.
Pójdę dziś do rosmana i wybiorę coś z Lirene plus maseczki.
Avene jest drogi Drogi już kupiłam i jest do bani dla mnie. Nie stać mnie na takie eksperymenty. Ja w budżetówce pracuję)))
Miłego dnia!!
p.s idę dziś na kawitację!
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 11:48   #651
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja osobiscie uzywam zel aveny i jak do tej pory nie zaobserwowalam zadnego luszczenia. w dodatku, zele w odroznieniu do kremow sa bardzo wydajne ja zrezygnowalam np. z drogiego tonika (przed jakimis 2mies. kupilam tonik clinique, po ktorym twarz swiecila sie jak latarnia:-(). od kilku tyg. sporzadzam sama mieszanine wody min. i octu jablkowego (z ekologicznej produkcji. najlepsze, ze mialam go w dom.)i musze ppowiedziec, ze to jeden z lepszych kosmetykow jakie mialam,a taki tani
co do LRP, to jak do tej pory mialam raczej negatywne doswiadczenia z ta firma. ostatnio chcialam wyprobowac activ c. zakupilam, wydalam duzo kasy (przeliczajac na zlotowki- ok. 110)... i tragedia, wysypalo mnie po nim. z vichy tez mam raczej zle niz dobre doswiadczenie. wpomniana emulsja do opalania, strasznie wysusza moja twarz, mimo, ze jest ona (twarz) z natury raczej tlusta. z avena jak dotad mialam najlepsze doswiadczenie. ale jak wiadomo kazdy reaguje inaczej na rozne specyfiki. zabawne i jednoczesnie oglupiajace jest czytanie recenzji. ostatnio poczytalam sobie na roznych forach- niemieckich, amerykanskich, brytyjskich recenzje interesujacych mnie produktow. i powiem, ze to czytanie mi nic nie pomoglo biorac pod uwage skrajne wypowiedzi, hiihih ( a w przypadku niektorych produktow po kilkaset recenzji!!!) jedni zachwalaja, inni przeklinaja. w rezultacie zrezygnowalam, z zakupu planowanych kosmetykow, bo efekt moze byc fenomenalny, lub wrecz przeciwnie, hiihhi i pieniazki pojda w bloto.
konkludujac: jak masz mozliwosc dostania probki, bierz i probuj na wlasnej skorze, czy ci odpowiada czy nie. zaleta jest taka, ze nie placisz (za ew. wysyp
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 12:55   #652
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej dziewczynki, wróciłam po długim weekendzie Avenka spisała sie na medal, nie zapchało, nie wysypało, nie podrażniło i..... nie opaliło blada jak byłam tak jestem, trudno

wycinanka, pytałaś o jakiś żel. Jak jeszcze sobie nic nie sprawiłaś, to bardzo serdecznie polecam Der-med, było firmy Permamed, ale teraz pani w aptece mi powiedziała że producentem jest Magnapharma. Tu sa recenzje preparatu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18524 dla mnie jest po prostu genialna, i nie natłuszcza wcale więc nie ma co się obawiać świecenia zaraz po umyciu. Tyle że nie wysusza, ładnie łagodzi, nic nowego się nie robi na skórze, zmywa nawet makijaż.

Moja pielęgnacja w tej chwili wygląda następująco:

Rano. Myję skórę Der-medem. Jak wychodzę z domu to nakładam filtr, w moim przypadku Avene. Jak nie wychodzę to nakładam czysty olej arganowy (kiedyś używałam jojoba, ale odkąd odkryłam argan już się z nim nie rozstaje), na to korektor, tam gdzie ewentualnie potrzebuje i matuje skrobią (mam na nią patent, mieszam skrobię z glinką czerwona i powstaje mi genialny puder, nie bieli, nie kluszczy sie, nie wałkuje, nic sie ze skórą nie dzieje, mat cały dzień trzyma)

Wieczorem. Myję skórę Der-medem. Co drugi wieczór nakładam lotion z kwasami (Biomedic z LRP - drogi skurczybyk i ma alkohol ale złuszcza przepięknie), po tym już nie nakładam nic. W noce, które nie nakładam lotionu daje emulsję Cetaphil MD Dermoprotektor (smaruje nią też plecy, na przymieszkowe rogowacenie nieźle działa, ogólnie jako balsam do ciała spisuje się również bardzo dobrze, daje jej naprawdę mało, wiec chyba starczy mi do końca życia) Tu są o niej opinie:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21438

Efekt. Skóra nawilżona, mam wrażenie takiego nawodnienia, nic się nie łuszczy, nie ściągnięta, nie podrażniona, mniej zaskórników, mniej się przetłuszcza, krostki jak już to sporadycznie i dość szybko łajzy schodzą. Kolorek pomimo bladości ładny, równy, praktycznie bez przebarwień, korektor daje w zasadzie głównie pod oczy, bo na wory nic nie znalazłam. I najważniejsze...wygładził y się moje pierwsze zmarszczki! Nie mam ani jednej, mam już 32 lata a ostatnio mi sie jakiś młodzian pytał w knajpie co studiuje haha, ale mnie ubawił tym serdecznie.

Rozpisałam się trochę, ale może coś którejś z was z powyższych spasuje. Mi to wszystko razem bardzo dobrze robi
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 20:11   #653
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dau- z tymi próbkami to chyba też nie jest tak do końca. Ja używałam próbki effaclaru (50 ml) i było wszystko ok. Szczęśliwa, że znalazłam w końcu swój żel pobiegłam do apteki, wydałam kasę i po 3 użyciach łuszczy mi się skóra! Coś jest mocno nie tak. Przestałam w ogóle myć twarz żelami i wodą. Używam teraz tylko mleczka do demakijażu. Zobaczymy jakie będą efekty.

Mangha- te zmarszczki...masz jakieś domysły od czego konkretnie Ci sie wygładziły?

Byłam dziś pierwszy raz na kawitacji. Jestem zadowolona. Kosmetyczka bardzo miła, mówi co robi i czym robi. Sam zabieg bardzo przyjemny. Na koniec kolagen na oczka i maska z białej herbaty. Taki zabieg we Wrocławiu to koszt 70 zł. Myślę, że raz na jakiś czas można się wybrać. Po wakacjach planuję kwasy i mikrodermabrazję, ale już się boję wysypu pryszczy Polecacie kosmetyczkę do takich zabiegów czy to już wyższa szkoła latania i lepiej iść do dermatologa?
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 09:26   #654
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wycinanka Pokaż wiadomość

Mangha- te zmarszczki...masz jakieś domysły od czego konkretnie Ci sie wygładziły?
Wiesz myślę że to ten argan. W końcu on ma działanie przeciwzmarszczkowe. No i odpowiednie nawilżenie. Zauważyłam że jak słabo nawilżona skóra to nie tylko pory bardziej widać, ale też od razu zmarchy wyłażą. Przypuszczam ze złuszczanie też daje sporo, w końcu kwas glikolowy między innymi na zmarszczki sie stosuje. Tak wiec wszystko razem pewnie tak działa, ale zauważyłam ze jak ten olej na dłużej odstawiam to linie sie zaczynają pojawiać, wiec najbardziej to chyba ten argan działa. Daje go też pod oczy, niestety na cienie nie pomógł...ale na cienie to chyba nic nie działa, szczególnie jak sie siedzi przed kompem długo
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 15:56   #655
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mangha, gdzie kupujesz argan? Wszędzie jest taki drogi jak na allegro? W jaki sposób go nakładasz? czy mogłabyś mi o nim coś więcej napisać? Jakie ma składniki, działanie to poczytam w necie sama, ale może jakieś techniczne wskazówki byś mi dała? Można z nim wychodzić na słońce?
Pozdrawiam
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:14   #656
201607060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 476
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Skoro mowa o cerze tłustej z niedoskonałościami mam do Was pytanie: jaki polecacie krem z filterm na lato ? Obecnie używam samego podkładu ale słoneczko już widać za oknem, a nie chce za bardzo " spalić " sobie buzi.
201607060918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:56   #657
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wycinanka Pokaż wiadomość
Mangha, gdzie kupujesz argan? Wszędzie jest taki drogi jak na allegro? W jaki sposób go nakładasz? czy mogłabyś mi o nim coś więcej napisać? Jakie ma składniki, działanie to poczytam w necie sama, ale może jakieś techniczne wskazówki byś mi dała? Można z nim wychodzić na słońce?
Pozdrawiam
Ja kupuje oleje do smarowania albo z mazideł albo z ECOspa, akurat arganowy mam z ECOspa. Jojoba mialam też z tego, ale mi TŻ podebrał

Skład INCI to Argania spinosa kemel oil, na buteleczce jest napisane 100% olej arganowy tutaj jest link do niego http://www.ecospa.pl/olej-arganowy-t...jny-p-105.html

50 ml kosztuje 16 zł, starcza na całe wieki. Dla mnie pachnie takimi prażonymi orzeszkami, jest dość intensywny ale ulatnia się bardzo szybko.

A stosuję go bardzo prosto. Dosłownie 3-4 kropelki rozcieram w dłoniach i nakładam na czystą buzię. Czasami mieszam go z kwasem hialuronowym (w proporcjach 1:1, tez normalnie na ręce to robię), wtedy jest lepsze nawilżenie. Kwas hialuronowy do kupienia w mazidłach albo Biochemii Urody.

Sam olej nadaje się tez super na przesuszone końcówki włosów. Normalnie po umyciu i podsuszeniu włosków znów parę kropelek rozcieram na dłoniach i wmasowuje w końcówki włosów, nie za dużo ofkors, żeby nie było strąków. I tyle

Gdzieś czytałam że olej arganowy ma działanie przeciwtrądzikowe. Nie wiem czy takie posiada, ale na pewno mnie po nim nie wysypuje, wiec i to dużo
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 19:52   #658
wycinanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 22
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mangha 50 ml to dużo? bo ja już patrzyłam na allegro za 500 ml
Poczytam, rozejrzę się. Pewnie kupię
Dziękuję bardzo
Czaaajka ja właśnie teraz zaczęłam używać krem nawilżający hydraphase XL firmy La Roche Posay. Ma on filtr 15. Konsystencję ma w miarę rzadką, rozprowadza się super, pachnie rewelacyjnie. Mam przesuszoną cerę mieszaną. Ostatnio cokolwiek nałożyłam to mnie piekła buzia. Po nim czuć mega nawilżenie. Filtr jak na nasze majowe słońce jest ok. Z wyższych filtrów La Roche też ma całą gamę
wycinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 08:35   #659
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wycinanka Pokaż wiadomość
Mangha 50 ml to dużo? bo ja już patrzyłam na allegro za 500 ml
50 ml wbrew pozorom to dużo tego się używa naprawdę malutko. Poza tym zawsze istnieje ryzyko że tobie akurat ten olej nie podejdzie i co wtedy zrobić z pół litra oleju? Dodatkowo ma on jakąś tam datę ważności, ja z reguły nie zużywam całych 50 ml przed upływem tej daty i resztę trzeba wywalić, no to sobie wyobraź jego wydajność.

Buteleczka z ECOspa ma taki specjalny dozownik i nie ma szans ze wyleje ci się więcej niż potrzebujesz, powiedziałabym ze miejscami dość trudno ten olej wytrzepać z butelki Wiec to dla mnie duży plus, szczególnie że ja dużo podróżuję, szczelne i nie za duże opakowania, to dla mnie podstawa.
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 12:09   #660
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jestem bardzo początkująca, dlatego prosze o kilka rad... ^^''

Moja cera jest tlusta, b. wrazliwa, mam uczulenie na salicyl, ktory jest w wiekszosci kosmetykow. Jestem mloda, mam krostki :}, ostatnio zaczelo mi sie na nosie pojawiac milion wągrów. Do tego świecę się na czole, nosie a policzki pozostaja gladziutkie. Jakie kosmetyki polecacie, zebym mogla miec swieza, ladna i oczyszczona skore, bez rozszerzonych porow i wągrów?
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.