Dyskopatia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 09:55   #61
kierokierowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: Dyskopatia

kasia, najlepiej wziąć kogoś z polecenia. nie jestem z Poznania, więc nie pomogę. ale ja znalazłam rehabilitanta przez instytut mckenziego, wyguglaj sobie, mają listę specjalistów z całej Polski.
kierokierowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 21:49   #62
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Dyskopatia

pisałam juz na innym fotrum ale znalazlam również to.

ja od 1,5roku przepuklina lekarze odsyłają do kolejnych jestem po zabiegach nic lepiej. od 1.5roku nie bylo dnia zeby nie bolało ! lędźwie oczywiscie drętwieje noga.

jak sama sobie pomóc? skoro nfz nie moze? ćwiczen do domu mi nie dali o basenie nic nie mówili.. chce zacząc sama coś robić nawet nie wiem co moze mi pomóc funkcjonowac
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:44   #63
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dyskopatia

korekcyjna to jest już odrobinę za późno na przepuklinę. niestety jeżeli będzie się pogłębiać, w końcu zrobią zabieg. oczywiście możesz wzmocnić mięśnie, na pewno nie zaszkodzi. poszukaj w necie takich ćwiczeń na wzmocnienie partii lędźwiowej.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 22:08   #64
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Dyskopatia

Dziewczyny borykające się z dyskopatią, potrzebuje pomocy.
Korzystała któraś z Was z pomocy kul/kuli ortopedycznej? Mam problem bo ból (okropny ) promieniuje mi do nogi przez co praktycznie nie mogę się poruszać. A łatwo się domyślić, że ciągłe leżenie nie należy do przyjemności Może kula by trochę odciążyła tą nogę i umożliwiła chodzenie w jakimś stopniu? Tylko też nie wiem czy jedna ma sens jak ból zaczyna mi promieniować w drugie biodro...
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:43   #65
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Dziewczyny borykające się z dyskopatią, potrzebuje pomocy.
Korzystała któraś z Was z pomocy kul/kuli ortopedycznej? Mam problem bo ból (okropny ) promieniuje mi do nogi przez co praktycznie nie mogę się poruszać. A łatwo się domyślić, że ciągłe leżenie nie należy do przyjemności Może kula by trochę odciążyła tą nogę i umożliwiła chodzenie w jakimś stopniu? Tylko też nie wiem czy jedna ma sens jak ból zaczyna mi promieniować w drugie biodro...
A chodzisz na rehabilitacje lub masz skierowanie na operację? Wydaje mi się, że kula to zły pomysł, bo wtedy obciążysz sobie drugą stronę i będą obie strony boleć. Tak mi się wydaje.

Mnie boli kręgosłup w odcinku lędźwiowo - krzyżowym od lutego zeszłego roku (02.2013). Chodziłam do mojej rodzinnej praktycznie co miesiąc mówiąc, że ciągle boli, a ona ciągle dawała mi jakieś tabletki przeciwbólowe.
We wrześniu, akurat jak moja "wspaniała" pani doktor była na urlopie, poszłam do innej, która od razu dała mi skierowanie na rtg. W rtg wyszło: "Węższa tarcza międzykręgowa na poziomie L-S1 co może być wyrazem rozpoczynającej się dyskopatii". Pokazałam wynik mojej rodzinnej i w końcu skierowania mnie na rehabilitację, na którą czekałam do listopada. Dostałam skierowanie na 5xćwiczenia.
Na ćwiczenia trafiłam do rehabilitanta, który stwierdził, że po zdjęciu nie można stwierdzić, że to dyskopatia i robił ze mną ogólne ćwiczenia - głównie na skoliozę, którą też mam zresztą.
Po tych ćwiczeniach ból się zaostrzył i w końcu w grudniu wymusiłam na rodzinnej skierowanie do neurologa, do którego trafiłam pod koniec lutego. Neurolog zdziwiła się, że tak późno trafiam do niej i stwierdziła, że powinnam przyjść po dwóch miesiącach bólu. Dostałam skierowanie na tomografię komputerową i oto wynik:

"Wielopoziomowe obniżenie tarczy międzykręgowych L2-S1. Na poziomach L2/L3/L4 cech stenozy nie widać. Na poziomie L4/L5 centralne uwypuklenie pierścienia włóknistego zwężające przednią przestrzeń nadtwardówkową w konflikcie z workiem oponowym. Na poziomie L5/S1 centralna i obuboczna przepuklina jądra miażdżystego wpukla się dokanałowo na głębokość 8 mm uciskając worek oponowy oraz zwęża zachyłki dolne obu otworów międzykręgowych w konflikcie z korzeniami rdzeniowymi."

Brzmi groźnie, zobaczymy co z tego będzie... Kolejną wizytę u neurolog mam w kwietniu...
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:02   #66
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
A chodzisz na rehabilitacje lub masz skierowanie na operację? Wydaje mi się, że kula to zły pomysł, bo wtedy obciążysz sobie drugą stronę i będą obie strony boleć. Tak mi się wydaje.
Czekam na rehabilitację. Zresztą u mnie też sprawa ciągnie się od kilku miesięcy. Zmiany zwyrodnieniowe + przeciążeniowe? + dyskopatia (ale bez przepukliny i ucisków w odcinku lędźwiowym na szczęście, neurolog określiła to jako początkowe stadium). Co nie zmienia faktu, że boli mocno, szczególnie, że promieniuje mi w nogę i to jest najgorsze
Po konsultacji z ortopedą zdecydowałam się na kule. Dwie, żeby nie męczyć kręgosłupa a odciążyć nogę. Wiadomo, rozwiązanie chwilowe, dopóki nie przestanie boleć i będę w stanie się normalnie poruszać.
Już każdej opcji się chwytam, żeby w końcu wyjść z łózka
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:46   #67
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Czekam na rehabilitację. Zresztą u mnie też sprawa ciągnie się od kilku miesięcy. Zmiany zwyrodnieniowe + przeciążeniowe? + dyskopatia (ale bez przepukliny i ucisków w odcinku lędźwiowym na szczęście, neurolog określiła to jako początkowe stadium). Co nie zmienia faktu, że boli mocno, szczególnie, że promieniuje mi w nogę i to jest najgorsze
Właśnie mam to szczęście, że ból prawie w ogóle nie promieniuje do nóg, tylko do pośladków i bioder, ale nie aż tak mocno.
A długo czekasz na rehabilitację?
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 18:51   #68
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez Azmika88 Pokaż wiadomość
Właśnie mam to szczęście, że ból prawie w ogóle nie promieniuje do nóg, tylko do pośladków i bioder, ale nie aż tak mocno.
A długo czekasz na rehabilitację?
Czekam aż się ustabilizuje i idę prywatnie + zapiszę się państwowo na kiedyś tam, pewnie za jakieś 3 miesiące
W moim przypadku ta noga jest najgorsza niestety, w skrajnym momencie byłam tak nieruchoma, że mogłam ją unieść 15cm do góry leżąc i koniec.

Edytowane przez 201607111050
Czas edycji: 2014-03-27 o 18:53
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:09   #69
pati5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Dyskopatia

Moja mama boryka się z kręgosłupem od lat. Próbowała już mnóstwa rzeczy, w tym ćwiczenia, rehabilitacje, lasery, masaże itd. Przez jakiś czas bóle ustąpiły po tym jak kupiła sobie takie maty masujące http://enabio2.pl/informacje/ Jednak ostatnio znowu objawy się nasilają. Boję się, że może skończyć się na operacji
pati5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:27   #70
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Czekam aż się ustabilizuje i idę prywatnie + zapiszę się państwowo na kiedyś tam, pewnie za jakieś 3 miesiące
W moim przypadku ta noga jest najgorsza niestety, w skrajnym momencie byłam tak nieruchoma, że mogłam ją unieść 15cm do góry leżąc i koniec.
Nie ma co czekać na rehabilitację, bo można się nie doczekać… Ja tak zwlekałam i czekałam, bo dostałam skierowanie od ortopedy (do którego zresztą też się w kolejce naczekałam) na rehabilitację kręgosłupa, ale ból się pogarszał i w końcu zdecydowałam się iść prywatnie. Dolega mi rwa kulszowa, a właściwie już dolegała, bo po paru miesiącach rehabilitacji w Rehmedis mogę wreszcie o bólu zapomnieć. Mam nadzieję, że na długo. Naprawdę, jeśli tylko macie taką możliwość, to idźcie prywatnie na rehabilitację, bo na NFZ nie ma co liczyć…
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 14:03   #71
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: Dyskopatia

Niestety - taka prawda. Jedynie rehabilitacja dla dzieci w NFZ jest w miare spoko zorganizowana
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 09:42   #72
pati5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Dyskopatia

a czy ktoś z Was może mi powiedzieć jaki materac jest najbardziej optymalny w przypadku dyskopatii? zaczelam sie rozglądac za czyms dla mojej mamy, ale na pierwszym z rzędu sklepie poza tym, ze jakiś materac jest ortopedyczny, tak na dobrą sprawe niewiele pisze (o tu na przyklad: ... ), wiadomo że uraz urazowi nierówny....a i na rynku cała masa tego jest, ciezko rozróżnić... czy ktoś moze mi powiedziec na co zwracac uwage w takim wypadku??

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2014-10-16 o 18:06
pati5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 06:51   #73
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Dyskopatia

Tez chyab to mam ale nie wiem mam bole w szyi i zawroty głowy podczas tych boli
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 14:06   #74
matcia8887
Przyczajenie
 
Avatar matcia8887
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Dyskopatia

Dzień dobry. Jestem studentką fizjoterapii. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat rehabilitacji w dyskopatii odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Bardzo chciałabym prosić Was drodzy forumowicze o wypełnienie mojej ankiety. Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie nie zajmie Wam dużo czasu. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Oto link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/17177...regoslupa.html
matcia8887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 08:55   #75
ada_adusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 24
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
czy zna ktos dobra poradnie rehabilitacyjna w Poznaniu??
kasiamalibu, tak, ja znam. Kręg-Clinic przy ul. Strzeszyńskiej. To jest najstarsza taka klinika w Polsce. Mój chłopak leczy się tam teraz, bo naderwał sobie ścięgno Achillesa i teraz chodzi tam na krioterapię. Jest bardzo zadowolony z efektów i atmosfery, która tam panuje

Edytowane przez ada_adusia
Czas edycji: 2015-01-27 o 08:59
ada_adusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 14:43   #76
emilia0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Dyskopatia

Witam, mógłby ktos mi powiedzieć co oznacza ten wynik badania? (rezonans odcinku szyjnego) Cechy częściowej dehydratacji krążka międzykręgowego C4-C5.
Czy to dyskopatia?
emilia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 10:09   #77
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Dyskopatia

Cytat:
Napisane przez emilia0912 Pokaż wiadomość
Witam, mógłby ktos mi powiedzieć co oznacza ten wynik badania? (rezonans odcinku szyjnego) Cechy częściowej dehydratacji krążka międzykręgowego C4-C5.
Czy to dyskopatia?
Może do lekarza?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 12:54   #78
emilia0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Dyskopatia

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5922387 6]Może do lekarza?[/QUOTE]
Owszem wybieram się, ale chciałabym się przygotować, czy to dyskopatia. Ktos wie? hm?

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5922387 6]Może do lekarza?[/QUOTE]
owszem wybieram sie, ale chcialabym wiedziec jednak czy to to, więc? dyskopatia? hm?
emilia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-04, 12:38   #79
saraa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Dyskopatia

siemanko:brzydal :
saraa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-05, 09:37   #80
SensiMilka
Przyczajenie
 
Avatar SensiMilka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Dyskopatia

Dyskopatia to nie wyrok, serio. Ja żyję już jakiś czas- jak masz dobrego terapeutę, zażywasz ruchu, wykonujesz ćwiczenia, śpisz na dobrym materacu, masz odpowiednią poduchę to można ją zahamować, a przynajmniej opanować. Od siebie mogę dodać, że materac to podstawa- przetestowane. Mnie właśnie rehabilitant polecił Art Medic i dla mnie jest super, ważne, żeby szukać testować. No i ta poduszka. A reszta to praca
SensiMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-05 10:37:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.