apteczne specyfiki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-15, 21:28   #1
lafirynda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 85
GG do lafirynda
Smile

apteczne specyfiki


witajcie

mam nadzieje, że nie wtóruje wątku:P

chciałabym abyśmy w tym temacie mogły się podzielić swoimi doświadczeniami z różnymi (jak w tytule) aptecznymi specyfikami. najczęsciej się mówi o kosmetykach drogeryjnych. ja jednak większym zaufaniem (i nadzieją) darzę kosmetyki apteczne.
macie jakieś swoje ulubione i sprawdzone? na co je stosujecie?

dla przykładu moge podać (znaną i lubianą) maść z witaminą a. myślę, że wszystkie wiemy jak szerokie jest jej zastosowanie. ja jednak zauwazyłam, że maść (z wit. a) maści nie równa i najlepsza jest Maść z witaminą A (L.G. Olsztyn), która (w odróżnieniu do innych) jest szalenie kremowa i ładnie pachnie
czy też olejek rycynowy, maść nagietkowa, tranowa, alantan krem/maść etc.

a jakie są wasze apteczne odkrycia?

pozdrawiam! )

Edytowane przez lafirynda
Czas edycji: 2011-03-15 o 21:31
lafirynda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 08:22   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: apteczne specyfiki

Są już takie wątki i recenzje na KWC
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:47   #3
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: apteczne specyfiki

tak potwierdzam z tą maścią witaminową... niedługo też zamierzam kupić maść cynkową bo podobno super na skórę i koszt około 1 zł Też lubię zakupy w aptece.. wolę to od drogerii.. kupuje tam witaminki w tabletkach, herbatki, kremy i co się tylko da..
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 14:05   #4
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: apteczne specyfiki

Podbijam wątek
Ja z całego serca uwielbiam linoderm acne -firmy ziołolek. Bardzo ładnie goi krostki,te małe i większe też.Ostatnio zakupiłam mydło siarkowe.Jakaś różnica jest.
Teraz mam do was pytanko,kochane wizażanki. Ja również postanowiłam zaufać aptecznym specyfikom.Mają zdecydowanie lepsze składy.
Co sądzicie o iwostin purritin ? Czytałam parę opinii,ale sama jeszcze nie wiem.Myślałam nad żelem do mycia buzi i kremie na noc.Znacie jeszcze jakieś ciekawe apteczne kosmetyki dla cery trądzikowej ?
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 16:29   #5
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: apteczne specyfiki

Witam do moich faworytów zaliczam krem przywracający nawilżenie z Iwostin a także emulsje do mycia twarzy Cetaphil. Mam niestety problemy z trądzikiem:/ dermatolog przepisała mi kremy dość podrażniające skórę. Na zasadzie prób i błędów moimi faworytami są wyżej wymienione produkty. Emulsja nie powoduje podrażnień jest bez zapachowa ( więc mało w niej nie potrzebnych składników zapachowych) ,a krem doskonale nawilża skórę podrażnioną kremami.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Jeśli chodzi o linie Iwostin purritin to mogę Ci polecić gdyż mam z tej serii krem wyżej wymieniony plus peeling do cery trądzikowej oba produkty są na prawdę dobre(choć cudów nie czynią)
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 10:15   #6
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: apteczne specyfiki

Cytat:
Napisane przez cysiaa1991 Pokaż wiadomość
Witam do moich faworytów zaliczam krem przywracający nawilżenie z Iwostin a także emulsje do mycia twarzy Cetaphil. Mam niestety problemy z trądzikiem:/ dermatolog przepisała mi kremy dość podrażniające skórę. Na zasadzie prób i błędów moimi faworytami są wyżej wymienione produkty. Emulsja nie powoduje podrażnień jest bez zapachowa ( więc mało w niej nie potrzebnych składników zapachowych) ,a krem doskonale nawilża skórę podrażnioną kremami.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Jeśli chodzi o linie Iwostin purritin to mogę Ci polecić gdyż mam z tej serii krem wyżej wymieniony plus peeling do cery trądzikowej oba produkty są na prawdę dobre(choć cudów nie czynią)
Dzięki
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 23:10   #7
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: apteczne specyfiki

Co sądzicie o kosmetykach firmy weleda? podobno są to naturalne kosmetyki bez dodatków chemii http://www.natural-beauty.pl/marki.html?cat=108
proszę o jakiś opinie na temat tych produktów. Nadają się do cery trądzikowej?
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.