Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-23, 18:01   #61
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

sub.
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 18:53   #62
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

a ja nie znoszę wesel, w ogóle imprezy rodzinne jakoś do mnie nie przemawiają
może takie wesele gdzie byliby sami znajomi jakoś bym przeżyła chociaż i przed takimi staram sie chronić jak tylko mogę.

dzisiaj tak sypał pięknie śnieg, że szkoda było siedzieć w domu i pojechaliśmy do stadniny koni, fajnie było tylko nie jeździłam tak dawno, że wszystko mnie teraz boli
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 19:12   #63
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

kochane muszę się wypisać, bo czuję, że tego potrzebuje.

ogólnie coś się znowu zaczęło w moim życiu dziać, że mam napady. dziś do totalnego bólu i 6 kg na plus. wiem, że za kilka dni będzie mniej, ale jestem opuchnięta i żle mi. ale nie to jest najważniejsze wiem.

generalnie. dobrze mi szło, ale ostatnio skumulowało się chyba coś we mnie takiego, że pękłam.

nie chce tak żyć!!!!
i to jest właśnie to- to jest to na czym się skupiam z całej swojej siły.
pytanie, które sobie zadaje, nie chcesz tak żyć to jak chcesz żyć??? co ci nie pasuje? co chcesz zmienić? jak chcesz by było????
no właśnie, a ja przecież dokładnie wiem, jak chce by było............

a skoro wiem, to nie jest aż tak źle.
tylko tak bardzo nie lubię już tego opychania, a mimo tego- robie to- wbrew sobie, ale nie do końca, bo chwili rozpoczęcia brzydkiego emocjalnego jedzenia pozwalam sobie na to- i zawsze to słowo w głowie- muszę, bo nie wytrzymam.

marta!!!!!!!!!!!!!! masz 24 lata tak bardzo chcesz dojrzeć, stać się odpowiedzialna, samodzielna, dorosła, silna i odważna- a a co robisz????
chowasz się- za jedzenie. nie zawsze bo i tak już duzo umiesz, ale czasami błądzisz.
nie tędy droga.

muszę wprowadzić zmiany- wiem, że nie z dnia na dzień, bo nic tak nie da się od razu wprowadzić, ale zaczne od małych rzeczy. małych. nie cofnę się- już nie.

dlaczego to wszystko jest takie trudne, bo sama sobie to utrudniam.

dam radę. i mimo, ze zdycham- nie poddam się- nigdy. bo jestem silna
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:15   #64
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Chciałam coś napisać,coś o sobie ... moje życie w ciągu ostatnich dwóch tygodni obróciło się o 180 stopni,mówię serio,moje myślenie podejście i nastawienie uległo zmianom.Teraz zupełnie inaczej patrzę na to wszystko , na siebie.Ale potrzebowałam czasu ,na przemyślenie,przeanalizow anie siebie,swojego wnętrza i tego czego naprawdę chcę i co jest dla mnie ważne.Czy mogę napisać że jestem już zdrowa? Chyba mogę,czuję to ,mówię to wyłącznie o mojej psychice,pozbyłam się wyrzutów sumienia,przestałam kontrolować samą siebie i wszystko sobie wyliczać,przestałam ciągle myśleć o jedzeniu,zajmuję się czymś innym(przynajmniej próbuję),przyjrzałam się sobie,swojemu ciału,pokochałam je zaakceptowałam ,nie chcę się już karać,karać swojego ciała dietami,głodowaniem i odmawianiem sobie wszystkiego-moje ciało na to nie zasłużyło,zasłużyło na miłość,szacunek TAK! JA! zasłużyłam na miłość,szacunek.NIE MUSZĘ!być perfekcyjna, NIE MUSZĘ!być najlepsza,JA TEŻ MOGĘ mieć gorszy dzień i potrzebować pomocy,TEŻ MI SIĘ NALEŻY!
Przemyślałam sobie wszystkie przyczyny jakie wywołały,to co się ze mną działo przez ostatnie 3, 4 lata i pokonałam je ,tak przegoniłam z mego życia.Zostało mi jeszcze pokonanie objawów bo wciąż za mało ważę i muszę, oj nie nic nie muszę ,CHCĘ odzyskać okres.
Oprócz tego chcę odbudować swoje relacje z dawnymi znajomymi ,wzmocnić relacje z obecnymi znajomymi oraz może poznać jeszcze nowych ludzi..
Jedzenie nie jest najważniejsze ,jest ważne ,ale nie najważniejsze.Ja dodatkowo jeszcze uwielbiam gotować wiec jest to też trochę moja pasja ,ale to inne myślenie o jedzeniu.
Czuje się cudownie ,czuję się wolna,czuję się zdrowa(choć może i do końca nie jestem i tylko tak mi się wydaję).Potrafię już jeść bez zegarka w ręku,kompletnie nie liczyć kalorii,potrafię nie planować!! jeść spontanicznie i to na co mam ochotę,potrafię nawet!!zapomnieć co jadłam dziś w ciągu dnia,bo już tego tak nie rozkminiam,potrafię uśmiechnąć się do lustra i powiedzieć ''JESTEŚ PIĘKNA''.
Jestem tak pełna pozytywnej energii i widzę lepsze jutro ,pokonałam to pokonałam ED ,jak mi cudownie!!!!
Zostało mi jak już wspomniałam jeszcze trochę przytyć bo mam niedowagę ,ale poradzę sobie z tym,wierzę w to ,z resztą myślę ,ze nie będzie problemu w końcu kocham jeść i gotować;P.

Teraz gdy patrzę w przeszłość nawet tą z przed dwóch czy trzech miesięcy, nie mogę pojąć, jak ja mogłam tak siebie traktować.A jak sobie pomyślę,co ja myślałam o sobie np.2 czy 3 lata temu ,jaka byłam dla siebie zła!Nie chcę już nawet tego wspominać.

Piszę to wszystko i jest mi kobitki kochane lżej i chcę wam powiedzieć kilka ważnych rzeczy:
1)(może się powtórzę bo już to kilka z was mówiło) MOŻNA WYZDROWIEĆ I ZAPOMNIEĆ O PRZESZŁOŚCI
2)CZAS UCIEKA TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ WZIĄŚĆ SIĘ ZA SIEBIE,nie odkładać wszystkiego na później,ja tak robiłam i co mi to dało ,zmarnowałam mnóstwo czasu ,chorowałam ponad 4 lata!! i po co mi to było? ..szkoda czasu ,szkoda życia na chorowanie...serio
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:17   #65
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

MIAŁAM DZISIAJ OKROPNE WYRZUTY.

czuje się fatalnie a chce by było normalnie , chce być zdrowa

Smutno mi i źle dziś chce już jutro po prostu.
Ta wizyta 22 lutego jest jak najbardziej mi potrzebna bo mam byc zdrowa i kropka a to paskudztwo niech się odczepi raz na zawsze.
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 22:10   #66
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Odskocznia - pogaduchy na tematy niezwiązane z ED :)

Dobry wieczór. Pewnie odpowiedź na moje troski jest prosta- weź się za siebie, rusz się do lekarza, badź silna. Wiecie straciłam chyba wszystko.. znajomych, chłopaka, rodzinę...Ludzie mają dosyć mnie , mojej choroby, takie mam wrażenie. Może jest subiektynwe hmm.. ale fakt że chłopak ze mną zerwał, koleznaka sie wypowadziła, obecni wspólokatrzy mnie nie lubią, a mama gdy dzwoni to tylko z boleścią powtarza , że jestem chora chora chora i to wszystko dlatego.. Ale ja chyba po prostu taka jestem, że nie da się mnie lubić, aspołeczna anormalna i wogóle do d. Nie mogę spać w nocy, gdy budzę się po 2 godzinach koszmarów dziwnych, ciężkich, to albo znowu patrzę się tępo w ścianę, albo idę do sklepu po jedzenie albo w akcie supermobilizaci sprzątam, uczę się, do momentu w którym nie zaczną trząść mi się ręce ze smutku.
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 06:31   #67
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cześć
Pozwolicie, że się przed wami wygadam - potrzebuję wyrzucić z siebie całą tę gorycz i smutki, które nagromadziły się we mnie przez ostatnich parę dni.

Tak bardzo chciałabym już z tego wyjść. ED to najgorsze i najbardziej wciągające bagno, w jakie wpaść może młoda dziewczyna. Choruję już dwa lata - dwa lata miotam się pomiędzy anoreksją a bulimią i ciągle nie potrafię się uwolnić.
Dwa razy zmieniałam psychologa, byłam u trzech psychiatrów, spędziłam sporo czasu w szpitalu, ED oprowadziło mnie też do próby samobójczej. Cały czas czuję się spętana, zniewolona przez natrętne myśli o jedzeniu, chore nawyki i schematy, które wciąż powtarzam i których nie potrafię przełamać.

I dopiero teraz, dopiero po dwóch latach męki, czuję,, że zrobiłam krok do przodu. Jeden, mały kroczek na drodze ku zdrowiu.
Pomogła mi w tym przede wszystkim bardzo uważna samoobserwacja - zapisywanie na papierze wszystkich swoich odczuć i emocji. Na początku było to bardzo trudne gdyż od wielu z nich uciekałam w (nie)jedzenie, z wieloma bałam się skontaktować - zamiast uświadomić je sobie, odczuć i uwolnić - wolałam najeść się, abym ociężała nie mogła myśleć o tym co czuję, ani o tym co mogłabym zrobić w obliczu pojawiającego się problemu.
Zaczęłam medytować, ćwiczyć jogę, intensywnie wsłuchiwać się w samą siebie i docierać do istoty tego, co rzeczywiście się we mnie działo. Nie zawsze są to miłe odczucia, dlatego w dalszym ciągu bywa, że, czasem (nawet całkiem nieświadomie) odcinam się od nich i nie potrafię nadać im imienia. Ale cały czas pracuję nad sobą, zaczynam zauważać pewne schematy, które rządzą moim życiem i choć nie potrafię ich na razie przełamać, jestem pełna nadziei, że mi się to kiedyś uda.

Podejrzewam, że wiele wody w rzece upłynie zanim będę mogła powiedzieć o sobie "zdrowa". Dwa lata zajęło mi docieranie do tak prostej i podstawowej prawdy - wcześniej błądziłam po omacku, niczym ślepiec, pogrążona w chorobie i własnych słabościach. Dopiero teraz postanowiłam spojrzeć prawdzie w oczy i wziąć się za poważne leczenie.
Prawdopodobnie zniknę na pół roku w Krakowskim szpitalu na oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości. Podobno potrafią bardzo pomóc - terapia tam to droga przez mękę - nie ma głaskania po główce i klepania po plecach jest pot, łzy i krew Ale czuję, że jest mi to potrzebne, czuję, że bez pomocy osób trzecich po prostu nie dam rady.
__________________

...a ta pustka, ta pustka, ta pustka?!
to najpewniej głód.
w źrenicy tak pełnej żywej mgły
nie ma nic...
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 09:08   #68
lanvin
Raczkowanie
 
Avatar lanvin
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 345
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

hej dziewczyny
jak tam u Was? pewnie większość z Was w szkole/na uczelni.. ja sobie siedzę w domu, a za oknem tak ładnie świeci słonko obejrzę sobie do końca 'dzień dobry TVN' i mam zamiar się trochę pouczyć do egzaminu ale mam takiego lenia, że najchętniej bym się w ogóle nie uczyła no ale coś tam postaram się jednak poczytać.
lanvin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 09:37   #69
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

To może ja coś napiszę. Nie będę pisać, że już nie wymiotuję, nie objadam się, nie patrzę ile co gdzie i jak zjadłam. Chcę się skupić na tym, że jestem szczęśliwa. I nie dlatego, że schudłam, przytyłam albo utrzymuję wagę. Nie. jestem szczęśliwa, bo zawalczyłam o swoje, zmieniłam swoje życie. A raczej ludzie je odmienili. Ale to ja musiałam się do nich zwrócić. Teraz wiem, że to była bardzo dobra decyzja. Nigdy bym nie pomyślała, że kogoś spotkam. Ja? Cicha mysz, spokojna, nieśmiała. Ale odważyłam się i udało się, poznałam kogoś kto nadaje sens życiu. Kto akceptuje mnie w stu procentach. Również rodzina i przyjaciele są mi bliżsi niż kiedykolwiek. Kocham ich tak bardzo, bo czuję, że kocham samą siebie. Przynajmniej się staram. I jeżeli ktoś mnie zapyta jaka jest recepta na szczęście, odpowiem, że ludzie. Tylko trzeba się wysilić i walczyć o kontakty z nimi. Po kilku latach i mnie się udało i mam nadzieję, że już tak zostanie Jestem szczęśliwa.
__________________
We can be Heroes
Just for one day


Edytowane przez ktmk
Czas edycji: 2011-01-24 o 16:03
ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 09:55   #70
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Hołk!

Ja mam dzisiaj humor na "nie" :[
Wkurzają mnie wszyscy i wszystko. Chodzę jakaś taka poddenerwowana, niespokojna. Słucham sobie radia i każda kolejna piosenka coraz bardziej doprowadza mnie do szału.
Chyba sobie muszę coś na uspokojenie wziąć, żeby się komuś krzywda nie stała.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 11:12   #71
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez lanvin Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
jak tam u Was? pewnie większość z Was w szkole/na uczelni.. ja sobie siedzę w domu, a za oknem tak ładnie świeci słonko obejrzę sobie do końca 'dzień dobry TVN' i mam zamiar się trochę pouczyć do egzaminu ale mam takiego lenia, że najchętniej bym się w ogóle nie uczyła no ale coś tam postaram się jednak poczytać.
Ja właśnie czekam na wyniki niedzielnego egzaminu
I szykuje się na II zmianę do pracy

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
To może ja coś napiszę. Nie będę pisać, że już nie wymiotuję, nie objadam się, nie patrzę ile co gdzie i jak zjadłam. Chcę się skupić na tym, że jestem szczęśliwa. I nie dlatego, że schudłam, przytyłam albo utrzymuję wagę. Nie. jestem szczęśliwa, bo zawalczyłam o swoje, zmieniłam swoje życie. A raczej ludzie je odmienili. Ale to ja musiałam się do nich zwrócić. Teraz wiem, że to była bardzo dobra decyzja. Nigdy bym nie pomyślała, że kogoś spotkam. Ja? Cicha mysz, spokojna, nieśmiała. Ale odważyłam się i udało się, poznałam kogoś kto nadaje sens życiu. Kto akceptuje mnie w stu procentach. Również rodzina i przyjaciele są mi bliżsi niż kiedykolwiek. Kocham ich tak bardzo, bo czuję, że kocham samą siebie. Przynajmniej się staram. I jeżeli ktoś mnie zapyta jaka jest recepta na szczęście, odpowiem, że ludzie. Tylko trzeba się wysilić i walczyć o kontakty z nimi. Po kilki latach i mnie się udało i mam nadzieję, że już tak zostanie Jestem szczęśliwa.
ktmk Brak mi słów, bardzo miło się to czyta

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Hołk!
Ja mam dzisiaj humor na "nie" :[
Wkurzają mnie wszyscy i wszystko. Chodzę jakaś taka poddenerwowana, niespokojna. Słucham sobie radia i każda kolejna piosenka coraz bardziej doprowadza mnie do szału.
Chyba sobie muszę coś na uspokojenie wziąć, żeby się komuś krzywda nie stała.
Znam to uczucie.. Ja już wole smutek niż taką złość. Mi pomaga bardzo głośna muzyka, wtedy udaje mi się rozładować wszystkie moje emocje.

Zdecydowałam się na terapie. Przeczytałam opis Superchick o kolanie. Na początku pomyślałam o trybie dziennym na Sobieskiego (9-13), ale potem od 15do21 praca. Nie wiem czy dałabym rade tak przez 3 miesiące + licencjat. I tam leczenie jest bezpłatne.
Dzwoniłam też do pewnej Pani, która przyjmuje prywatnie. Podobno bardzo dobra. tylko się nie dodzwoniłam. jutro znów zadzwonie, oby.
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 13:57   #72
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Exclamation Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
To może ja coś napiszę. Nie będę pisać, że już nie wymiotuję, nie objadam się, nie patrzę ile co gdzie i jak zjadłam. Chcę się skupić na tym, że jestem szczęśliwa. I nie dlatego, że schudłam, przytyłam albo utrzymuję wagę. Nie. jestem szczęśliwa, bo zawalczyłam o swoje, zmieniłam swoje życie. A raczej ludzie je odmienili. Ale to ja musiałam się do nich zwrócić. Teraz wiem, że to była bardzo dobra decyzja. Nigdy bym nie pomyślała, że kogoś spotkam. Ja? Cicha mysz, spokojna, nieśmiała. Ale odważyłam się i udało się, poznałam kogoś kto nadaje sens życiu. Kto akceptuje mnie w stu procentach. Również rodzina i przyjaciele są mi bliżsi niż kiedykolwiek. Kocham ich tak bardzo, bo czuję, że kocham samą siebie. Przynajmniej się staram. I jeżeli ktoś mnie zapyta jaka jest recepta na szczęście, odpowiem, że ludzie. Tylko trzeba się wysilić i walczyć o kontakty z nimi. Po kilki latach i mnie się udało i mam nadzieję, że już tak zostanie Jestem szczęśliwa.
Gratuluje

Zazdroszczę. Tego akurat zazdroszczę.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 01:37   #73
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

może i dobrze,żektoś tu mnie przeniósł. To ogólnego wątku bólu i żalenia się. Gdy porpawi mi się humor, wpadnę do odskoczni, a może inaczej- nikt nie wyrzuci z tamtąd mojego postu
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 08:34   #74
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
może i dobrze,żektoś tu mnie przeniósł. To ogólnego wątku bólu i żalenia się. Gdy porpawi mi się humor, wpadnę do odskoczni, a może inaczej- nikt nie wyrzuci z tamtąd mojego postu
Ale coś się konkretnie stało? Z tego co pamiętam to radziłaś już sobie całkiem fajnie.
No, ale mnie też na wątku długo nie było, to może coś pominęłam.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:16   #75
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Toffiee Pokaż wiadomość
może i dobrze,żektoś tu mnie przeniósł. To ogólnego wątku bólu i żalenia się. Gdy porpawi mi się humor, wpadnę do odskoczni, a może inaczej- nikt nie wyrzuci z tamtąd mojego postu
Toffiee, ale nie miej do mnie żalu, bo Twój post kłócił się z Twoimi własnymi założeniami "Odskoczni".

Cytat:
Miło byłoby pogadać na tematy niez wiązane z samymi objawami choroby, bo przecież do takiego życia dążymy. Opowiedzmy o ciekawej książce, filmie, spotkaniu, o życiu i sobie. Mam nadzieje, ze tamat sie przyjmnie
całuję Cię mocno i przytulam.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:39   #76
beateczka1220
Raczkowanie
 
Avatar beateczka1220
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

pogoda się zepsuła, humor też.... czuje, że jest coraz gorzej.
ale chociaż pozapisywałam się do lekarzy.
dziś byłam u ginekolog, ale wizyte dopiero mam 22lutego.
jutro odwiedze rodzinnego i chce wziąć skierowania na różne badania.
hmm. chyba wykryłam sobie "zespół jelita drażliwego" ale poczekam na wyniki i co powie lekarz.
natomiast w następną sobote idę do psychologa.
beateczka1220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:34   #77
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez beateczka1220 Pokaż wiadomość
pogoda się zepsuła, humor też.... czuje, że jest coraz gorzej.
ale chociaż pozapisywałam się do lekarzy.
dziś byłam u ginekolog, ale wizyte dopiero mam 22lutego.
jutro odwiedze rodzinnego i chce wziąć skierowania na różne badania.
hmm. chyba wykryłam sobie "zespół jelita drażliwego" ale poczekam na wyniki i co powie lekarz.
natomiast w następną sobote idę do psychologa.
Ważne, że nie stoisz w miejscu
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:21   #78
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

szukałam tego spokoju odkąd pamiętam.
szukałam tego spokoju, kiedy byłam mała i nieśmiała. kiedy byłam starsza i nieśmiała. próbowałam znaleźć równowagę w (nie)jedzeniu.

chyba dużo się zmieniło i nadal zmienia, przede wszystkim jeśli chodzi o rozdzielenie moich oczekiwań względem siebie od oczekiwań innych osób kierowanych na moją osobę. staram się stawiać sobie cele, których realizacja będzie w jakiś sposób korzystna i satysfakcjonująca dla mnie, nie dla mamy, czy taty, bo moje decyzje i moje potencjalne błędy i niewykorzystane szanse będą miały bezpośredni wpływ na moje życie. było dużo rozmów, kłótni, krzyków i łez, ale mama chyba zaakceptowała (choć przypuszczam, że nie jest z tego szczególnie zadowolona), że mogę chronić swoją autonomię, bo nie jestem jej małą kopią i naturalnym jest, że nigdy nie będę. przecież właściwie nie miała prawa tego ode mnie wymagać, a ja nie powinnam była mieć wyrzutów sumienia, że nie-jestem-taka-jak-ona (miałam je przez dłuższy czas).

jeśli chodzi o dalszą rodzinę - też jest lepiej. przełamałam się do swobodnych kontaktów i nagle okazało się, że ja, osoba, która niezbyt ciekawie prezentowała się w porównaniu do świetnie uczącej się, grającej na skrzypcach i odnoszącej przy tym sukcesy, ułożonej kuzynki, do której zawsze byłam porównywana, że jednak zdarza mi się wnieść coś wartościowego do rozmowy, że jestem zabawna, że czasem mi się coś uda.

chciałabym zaakceptować swoje ciało. liczę na to, że skoro tyle już się udało to może pewnego dnia osiągnę i to. w zasadzie jestem świadoma, że moja waga jest ok, zdrowa, jestem szczupła, ale mam do siebie pretensje, że nie jestem chuda, że mam normalne nogi nie patyki, bo nie mam tyle silnej woli, żeby znowu się odchudzać, zwyczajnie się tym zmęczyłam. z niską wagą fizycznie czułam się źle, nie funkcjonowałam prawidłowo.
utrzymuję więc wagę, z którą mój organizm czuje się dobrze, proces tycia zatrzymał sie na niej [bmi 18,9?], jem zdrowo, w przeciętnych ilościach, unikam produktów, które wywołują u mnie poczucie winy, ale nadal nie mogę zaakceptować i przyzwyczaić się do wyglądu po przytyciu. czuję się jakby ktoś zamknął mnie w ciele innej osoby


i chyba skłamałabym mówiąc, że już nie boję się żyć. boję się, ale ten strach nie jest paraliżujący, nie muszę uciekać w jedzenie.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:33   #79
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

zdałam ustny egzamin na 5
i co?

i klapa, z najszczesliwszego dnia zrobilam ...
szkoda gadac ;(
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 10:18   #80
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Dekas
jest dopiero 11;18 jeszcze dzień się nie skończył
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:07   #81
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Hołk!

Wracam dzisiaj zaryczana z terapii, spotykam sąsiada a on do mnie z tekstem "Dzień dobry! O, a co taka wesoła? od chłopaka wracasz?"
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:22   #82
beateczka1220
Raczkowanie
 
Avatar beateczka1220
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Euphoriall- strasznie masz miłego sąsiada ;D

a ja wróciłam od lekarza ( po 2 godz. czekania w kolejce, bo takie były opóźnienia) i miałam racje.
prawdopodobnie mam zespół jelita drażliwego albo cukrzyce (ale to raczej wyklucza) jutro znów nie ide do szkoły.
bo mam badanie moczu i cukru.
w piątek kontrola już z wynikami. dobrze, że dostałam leki na zaparcia.
beateczka1220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 16:36   #83
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

A ja 2x dzwoniłam do tej psycholog, i za każdym razem włącza się poczta. Nagrałam się, poprosiłam o kontakt, a ona nic. Przykro mi. I już jestem zła na tą babkę
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:19   #84
201705250937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 097
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
zdałam ustny egzamin na 5
i co?

i klapa, z najszczesliwszego dnia zrobilam ...
szkoda gadac ;(
Cześć Dekas Co się stało?

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Toffiee, ale nie miej do mnie żalu, bo Twój post kłócił się z Twoimi własnymi założeniami "Odskoczni".



całuję Cię mocno i przytulam.
Nie mam żalu, bron Boże. Mój dół nie upoważnia mnie do rozwalania własnego wątku, dzieki, że o niego dbasz

Cytat:
Napisane przez euphoriall Pokaż wiadomość
Ale coś się konkretnie stało? Z tego co pamiętam to radziłaś już sobie całkiem fajnie.
No, ale mnie też na wątku długo nie było, to może coś pominęłam.
Mnie też nie było i to nie dlatefo, ze było lepiej . Ehh mam bardzo intensywny nawrót mówiac skrótowo
201705250937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:34   #85
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

@Up

Cześć, Toffinku. ;*

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
A ja 2x dzwoniłam do tej psycholog, i za każdym razem włącza się poczta. Nagrałam się, poprosiłam o kontakt, a ona nic. Przykro mi. I już jestem zła na tą babkę
Nie martw się zbyt szybko, poczekaj dzień, dwa, może stało się coś, na czym musi się kobieta bardzo skupić, może coś b. złego. Na pewno się odezwie jeśli to dobra psycholog, nie wątpię w to. Nawet po pewnym czasie.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:58   #86
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Jak to że ma się dni lepsze i gorsze ostatnie 2 dni są tymi gorszymi.
Ciągła chęć jedzenia, potrzeba kompulsu - odreagowanie?

Nie ma co się martwić, będzie co ma być.

Mam nowego chłopaka. Burzliwe szybkie zakochanie, on nazywa mnie swoim borderlinem , co chyba najlepiej obrazuje jak wygląda nasza relacja.
Odkrywam nowe uczucia, odkrywam lęk, strach i chyba.. miłość?
Nie mogę schować się w swojej skorupie, w swojej szafie bo odrzucając chorobę odrzucam zachowania z nią związane. Wystawiam się na ciosy ? Bo przecież kiedyś trzeba w końcu dostać w pysk.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 14:39   #87
beateczka1220
Raczkowanie
 
Avatar beateczka1220
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 39
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

nicka to super, że masz kogoś takiego, może w jakimś stopniu to pozwoli Ci walczyć z chorobą?

ja mam dylemat. jak się okazało mam ten zespół jelita drażliwego i za tydzień dostane diete... tylko kurde, w niej przecież mam unikać spożywania tłuszczy i cięższych rzeczy, więc jak mam niby walczyć o miesiączke... ?
beateczka1220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 17:55   #88
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Nie martw się zbyt szybko, poczekaj dzień, dwa, może stało się coś, na czym musi się kobieta bardzo skupić, może coś b. złego. Na pewno się odezwie jeśli to dobra psycholog, nie wątpię w to. Nawet po pewnym czasie.
Zadzwoniłam do niej dzisiaj. Odebrała i powiedziała, ze nie ma wolnych terminów...
To już prawie 6 lat, odkąd to wszystko się zaczęło..
Czy ta książka "Bulimia- program terapii" jest warta przeczytania? Czy pomaga?
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 18:03   #89
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez Djapira Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do niej dzisiaj. Odebrała i powiedziała, ze nie ma wolnych terminów...
To już prawie 6 lat, odkąd to wszystko się zaczęło..
Czy ta książka "Bulimia- program terapii" jest warta przeczytania? Czy pomaga?
warto przeczytać,
ale czy w Twoim mieście jest jeden psycholog? nie zniechęcaj się. ja bardzo żałuję, że przerwałam leczenie , bo teraz jakoś dziwnie boję się wrócić, mimo że mam taką możliwość...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 19:00   #90
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Szukam dziewczyn, które są chore i chcą z tego wyjść; cz. V

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
warto przeczytać,
ale czy w Twoim mieście jest jeden psycholog? nie zniechęcaj się. ja bardzo żałuję, że przerwałam leczenie , bo teraz jakoś dziwnie boję się wrócić, mimo że mam taką możliwość...
Szukam w Wawie. W następnej kolejności pomyślałam o szpitalu na Sobieskiego. Tam leczenie sponsoruje NFZ, ale obawiam się, że mogą być kolejki Trzecia pozycja to Aslan.

Kurcze, najgorsze w tym wszystkim jest to, ze ja wiem, ze to w czym siedze jest złe, ale za cholere nie mam siły/chęci/motywacji/ochoty na to, zeby starac sie z tego wyjść czyli znaleźć sobie jakies dodatkowe zajecia itp, a przede wszystkim zachowuje sie jak nieodpowiedzialna gówniara, która nie potrafi(?) wziąć zycia w swoje rece. Tak, nie umiem pokierować swoim zyciem, potrzasnać sobą i zmobilizować się do czegokolwiek
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.