rezerwacja sali - umowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-18, 07:26   #31
katarzynka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 86
Angry rezerwacja sali - umowa

Witam wszsytkich ja miałam umowę, wpłacilam zaliczkę, z tym, że włąsciciel powiedizał, że rozbuduje salę na ponad 250 osób. I dlatego również się zdecydowaliśmy na ta sale. Niedawno nas poinformowała 4 m-ce przed ślubem, że nie będzie budował a postawi namiot na tzw "tańce". Jestem załamana zamiast sali balowej będę miała wesele w namiocie : ((plany co do dekoracji, rozmieszczenia gości pierwszego tańca róneły w gruzach: i co mam teraz zrobić : (

polecam zapisanie wszystkiego w umowie: właściciel sali powiedział że ceny również się zmienią - i nie ważne że rezerwowałam ta salę z narzeczonym około 1,5 roku temu. ceny wzrastają!!!!! usłyszałam : (

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-02-18 o 12:44 Powód: post pod postem
katarzynka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 17:03   #32
Minutka26
Raczkowanie
 
Avatar Minutka26
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 96
Dot.: rezerwacja sali - umowa

W świetle prawa umowa ustna jest tak samo ważna jak umowa pisemna, jednak nie oszukujmy się, przed sądem ciężko udowodnić, że strony się umawiały na kwotę przykładowo 130 zł, a nie 150 zł, na salę na 250 osób, a nie na namiot na 250 osób!!! Nie ma to jak czarno na białym. Ja też jestem w trakcie załatwiania lokalu i bez dwóch zdań poproszę o umowę, albo sama ją sporządzę. A i jeszcze jedno! Pamiętajcie, że nie tylko ważny jest podpis na umowie, ale istotne jest również, czy osoba która go złożyła była upoważniona do tego!
Minutka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:25   #33
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Ja również przy rezerwacji sali nie mam żadnej umowy... może to i błąd,ale jakoś ufam włascicielowi lokalu. Przede wszystkim dlatego, że jak szukaliśmy oglądać sale na wesele w większości lokalów szefowie "obsługiwali" nas na stojąco.. Pogadali trochę o terminach, o cenach i do widzenia.. W tym lokalu który zamówiliśmy właściciel za każdym razem grzecznie i uprzejmie zapraszał nas do stołu, miał zawsze czas żeby z nami pogadać, często telefonicznie umawialiśmy się na takie spotkanie, był za każdym razem na miejsu.. Wpłaciliśmy jedynie zaliczkę, zostaliśmy na naszych oczach wpisani do kalendarza, pozapisywane są nasze numery tel. Mój narzeczony miał taki sam problem i zarazem pytanie do właściciela: czy jest taka możliwość że my zarezerwujemy sale, a okaże się że później że nie zrobią nam wesela. Lokal jest od 10 lat prowadzony i nigdy taka sytuacja nie miała tam miejsca. Moja siostra miała wesele w tym samym miejscu, wszystko udało się wspaniale, nie było żadnego oszukiwania, po weselu mogliśmy jeszcze zabrać część potraw które pozostały (nawet nam je zapakowali), żebyśmy mogli sobie zrobić poprawiny w domu. Pozostaje nam tylko wierzyć że nic niedobrego się nie stanie. Inaczej bym chyba osiwiała do wesela...
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 16:43   #34
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Cytat:
Napisane przez Daisy_80
Lokal jest od 10 lat prowadzony i nigdy taka sytuacja nie miała tam miejsca.
A skąd możesz mieć taką pewność?

Daisy_80 a czy zostało gdzieś odnotowane, że zapłaciliście zaliczkę na taką a taką kwotę+ Wasze podpisy?
Ja bym się z ciekawości dodatkowo zapytała dlaczego nie chcą w formie pisemnej zawierać umowy. Przecież na niej jest zawsze kilka ważnych klauzul, prawa i obowiązki obu stron.
Jeśli mówisz, że Twoja siostra w tym samym miejscu urządzała wesele i naprawdę masz dobrą opinię o tym miejscu to dobrze .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 19:44   #35
Daisy_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 288
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A skąd możesz mieć taką pewność?

Daisy_80 a czy zostało gdzieś odnotowane, że zapłaciliście zaliczkę na taką a taką kwotę+ Wasze podpisy?
Ja bym się z ciekawości dodatkowo zapytała dlaczego nie chcą w formie pisemnej zawierać umowy. Przecież na niej jest zawsze kilka ważnych klauzul, prawa i obowiązki obu stron.
Jeśli mówisz, że Twoja siostra w tym samym miejscu urządzała wesele i naprawdę masz dobrą opinię o tym miejscu to dobrze .
Tak. Mam potwierdzenie dokonanej przeze mnie wpłaty. Na potwierdzeniu jest nazwisko mojego narzeczonego, moje, jest potwierdzenie że ja zatwierdziłam wpłatę, jest informacja że rezerwacja sali jest na dany dzień na przyjęcie weselne, podpis właściciela restauracji i pieczątka firmy. Mam nadzieję że wystarczy i nic nieoczekiwanego się nie wydarzy..
__________________
6 wrzesień 2008




Daisy_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 20:43   #36
Anusia1988
Raczkowanie
 
Avatar Anusia1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 94
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Ja mam podpisaną umowę z właścicielem restauracji, tam są podane wszystkie warunki oraz kwoty za osobę i takie inne różne rzeczy jak np. od której do której będzie impreza Rzeczywiście w Twoim przypadku taki świstek to za mało. Nie da rady porozmawiać z właścicielem, że chciałabyś jednak spisać umowę? Zawsze możecie mu pościemniać, że rodzice Was dręczą, bo chcą widzieć prawdziwą umowę a nie jakieś świstki
Anusia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 14:43   #37
smadak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 191
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Proponuję podpisać umowę. Tak dla świętego spokoju...
__________________
pięknie jest
smadak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-21, 23:47   #38
Inez2707
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: rezerwacja sali - umowa

Cytat:
Napisane przez e_m_i Pokaż wiadomość
Troche mi glupio isc i domagac sie podpisywania umow no i jakich umow? przedwstępnych, o rezerwacje? czy jak?
Jak to wygląda u Was, bo teraz czeka mnie umawianie się z kapela, fryzjerką, kamerzystą ...
(z księdzem chyba nie trzeba podpisywać umowy)

Pozdrawiam
Ja uważam, że najważniejszą rzeczą aby nie zaprzątac sobie niepotrzebnie głowy jest podpisanie umowy czarno na białym z danymi adresowymi, które są zgodne z pieczątką.

Co do księdza:jesteśmy właśnie po spisaniu protokołu przedmałżeńskiego i uwierz mi, że to chyba najdłuższa umowa jaką widziałam hahaha oczywiście żartuję


Cytat:
Napisane przez velvet22 Pokaż wiadomość
Jesteśmy juz po spisaniu umowy na zorganizowanie (czyli przygotowanie posiłku, obsługę, sala, itp), wpłacilismy 100zł zaliczki i czekamy do ślubu. Naszły mnie jednak pewne wątpliwości. Nie zapytałam czy to wszystkie koszty, czy czasami nie policzą sobie za np wynajem, za dodatkowy czas imprezy itp.
W umowie pisze, że cena za 1 osobe może ulec zmianie, ze względu na wzrost cen żywności, ale to chyba zrozumiałe.
Co do umowy o salę My wpłacaliśmy 1.000zł zaliczki więc bez konkretnej umowy nie dałabym nikomu tyle kasy:/ Zastanawia mnie tylko w Twojej umowie to, że powiedzieli Wam, że cena za osobę może ulec zmianie...nie wiem jak to jest ale ja na umowie mam czarno na białym napisane, że cena za osobę to 120zł i nie ma do tego żadnych zmian o wzroście cen chociaż salę zamawialiśmy rok wcześniej Także tom mnie trochę zdziwiło...wiesz mówiąc o kierowniczce/kierowniku zakładu z którym to spisywaliście to każdy głupi tak by chciał a co jeżeli przed ślubem Wam powie, że np. było 120 ale wzrosło do 180zł choćby tyle to jest strasznie dużo w przeliczeniu na skalę wartości wydatków w tym czasie. Wiesz wtedy no to ja dziękuję za taką umowę bo wiesz szukam taniego lokalu a tu mi cena wzrasta to ja przepraszam bardzo ale za tą cene od osoby to ja mam inny lepszy lokal w danym mieście prawda? Dlatego moim zdaniem organizatorzy powinni się liczyć z faktem, że czasem zarobią mniej niż chcieli ogłaszając się z taką ceną, a czasem sie im to opłaci

A tak ogólnie mówiąc to My podpisywaliśmy umowy ze wszystkimi nie licząc gości i rodziców hehe.
Wymienię: Od sum największych:/ Sala, Kamerzysta, Fotograf, Wypożyczenie zabytkowego auta, Dj(bo nie chcemy orkiestry),Sala na poprawiny(ponieważ jest inna), Usługa szycia sukni ślubnej, ksiądz ( w pewnym sensie najważniejsza "umowa:P" aż do śmierci)po wypożyczenie autokaru dla gości i kapelę składającą się z 2 dziadków którzy zagrają nam przy wyjściu z domu, musieliśmy załatwić bo na sali u nas jest Dj prawda? Ich menager powiedział nam, że jesteśmy pierwszą parą, która chce umowę no ale przyniósł no i podpisał i wszystko jest ok teraz jesteśmy spokojni i wystarczy tylko czekać Pozdrawiam Wszystkich i polecam podpisywać umowy kilka podpisów ale za to mniej zmartwień
Inez2707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 17:19   #39
żółta.ciżemka
Raczkowanie
 
Avatar żółta.ciżemka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Leszno/Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: rezerwacja sali - umowa

A ja mam może dziwne pytanie, ale nie jestem doświadczona w sprawach umów, a po tym, co piszecie, widzę, że na pewno z wszystkimi dla świętego spokoju będę chciała podpisać umowę.

Chodzi mi o to, jak wygląda takie podpisanie umowy? Tzn kto ją przygotowuje - my czy ta druga strona? I jak to wygląda tak od strony technicznej krok po kroku?

Salę będziemy załatwiać w wakacje, więc powoli zaczynam się zastanawiać nad takimi sprawami.
żółta.ciżemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 16:15   #40
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: rezerwacja sali - umowa

wygląda to różnie w zależności od lokalu. Umowę przygotowuje właściciel lokalu bądź jego pełnomocnik, w żadnym razie nie Wy. W końcu to on jest oferentem.
Podpisanie? Ważne jest dokładne przeczytanie, zwłaszcza kruczki, umieszczenie daty na umowie i czytelne podpisy. Dobrze jest wykonać umowę w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 21:24   #41
żółta.ciżemka
Raczkowanie
 
Avatar żółta.ciżemka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Leszno/Poznań
Wiadomości: 52
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że uda nam uniknąć większych problemów. W razie czego zgłoszę się znowu po radę
żółta.ciżemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 13:54   #42
wiesiaamilcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: rezerwacja sali - umowa

A macie może umowę z firmą dekorującą .albo może ktoś wie co powinno być w takiej umowie
wiesiaamilcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 08:49   #43
maluda82
Przyczajenie
 
Avatar maluda82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: rezerwacja sali - umowa

no właśnie tak dziwnie jest z tymi umowami my nie szukaliśmy za bardzo sali, bo od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć tam gdzie miała w zeszłym roku moja siostra. no i wpłaciliśmy zaliczkę, termin zaklepany i w ogóle. Tylko problem w tym, że upominaliśmy się kobiecie o umowę. Powiedziała że umowa dopiero po wybraniu menu itp i że to tak z 3 miesiące przed ślubem się załatwia u niej:/ powiedziała nam mniej więcej ile wychodziło za osobę parom, które tam wcześniej brały ślub no ale co nam z tego... jak w sumie koszt będziemy znali dopiero na 3 miesiące przed?? coś trochę nie tak... pojechaliśmy do niej następny raz i powiedzieliśmy, że chcemy umowę, żeby mieć cenę zagwarantowaną. a ona nam na to, że sami wiemy jaka jest obecnie sytuacja na rynku, że nie wiadomo co będzie za rok, jakie ceny itp. Ale z drugiej strony co nas to....skończyło się na tym, że umowy jednak nie podpisaliśmy
ale po tym ostatnim spotkaniu upatrzyliśmy sobie inną salę;P czekamy aż jej właścicielka wróci z wakacji i jeśli będzie chciała podpisać od razu umowę to zmieniamy lokal od tamtej pani zażądamy zwrotu zaliczki, bo skoro nie było umowy to chyba mamy prawo, a tutaj to wolę nawet zapłacić więcej a mieć coś zagwarantowane.
wczoraj podpisaliśmy umowę z fotografem. Jasno było napisane że 2000 zł, data, za jaki zakres usług no i ile zdjęć wywołanych mamy wliczone w cenę (to akurat dodatkowo wynegocjowaliśmy więc pani to wpisała ręcznie na umowie ). Od kamerzysty itp będziemy też żądać umowy. Z księdzem nic nie spisywaliśmy:/ wierzę w to że jak nas wpisał do kalendarza i nasze dane też to jest załatwione;P jeszcze przed ślubem mamy się odezwać żeby było pewne że potwierdzamy itp. zresztą na nauki będziemy tam chodzić i mam nadzieję, że wszystko będzie si ale np. w katedrze jak byliśmy to ksiądz nam zaśpiewał 100 zł wadium trochę mi się to śmieszne wydało
pozdrawiam wszystkich przygotowujących się do tego ważnego dnia
ja ślubuję 26.09.2009
maluda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:25   #44
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Hej wszystkim, ja tu jestem nowa, choć czytam Was już od dłuższego czasu. Maluda82, Ty to masz jeszcze spoko z tą 3-miesięczną umową przed ślubem, ja na razie mam potwierdzenie wpłacenia zaliczki a umowę mam spisać dopiero 2-tygodnie przed weselem(tak pani restauratorka powiedziała, że wszystko uzgodnimy jak będę znała już kompletną liczbę gości i wtedy też wybieram lub modyfikuję ich menu). Ponoć tam wszyscy tak podpisują tam w tym lokalu, ale ja chyba oszaleję żyjąc tyle czasu w niepewności. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny przejęte tymi biurokratycznymi sprawami związanymi z naszym najpiękniejszym dniem, Ach zapomniałam dodać, że ślubuję 03.10.2009r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:35   #45
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Ja bym nie dała grosza zaliczki bez potwierdzenia Po drugie my powiedzielismy jasno włascicielowi, ze musi okreslić cenę- albo on straci, bo ceny bardziej pójdą w górę, albo my stracimy bo będzie inflacja Po drugie własciciel moze zawyzyć cenę juz teraz. np. teraz jest 150 zł, za rok wziąłby 170 zł, ale podpisując z Wami umowę moze nawet rzucić cenę 200 zł. W takim wypadku Wy albo czekacie do nowego roku, albo się godzicie. Nie moze być tak że on nie podaje ceny. Albo ta babka jest bardzo uczciwa i nie chce wam teraz rzucać zawyzonej ceny (w co wątpię) albo jest nie uczciwa i na 3 miesiace przed rzuci cenę którą musicie zaakceptować. Najgorzej jak się podpisze umowę, ze ,,cena moze wzrosnać". Czyli wiadomo ze wzrośnie, tylko głupi własciciel by nie skorzystał z mozliwości podwyższenia ceny, chociazby o 5 zł od osoby.
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 07:21   #46
maluda82
Przyczajenie
 
Avatar maluda82
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: rezerwacja sali - umowa

właśnie my jesteśmy pewni że ona nam podniesie cenę prędzej niż ją obniży też jej twardo powiedzieliśmy że chcemy umowę, no ale cóż... ona tak robi zawsze. Mamy tylko KP potwierdzające wpłatę i tam jest data. Ale właśnie nam się to bardzo nie podoba, dlatego rozglądamy się za inną salą tej chwilowo nie odwołujemy, ale zapewne tak się skończy;P hehe.
maluda82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 15:10   #47
SSR
Zadomowienie
 
Avatar SSR
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 094
GG do SSR
Dot.: rezerwacja sali - umowa

no ja mam tak samo, tylko potwierdzenie zaliczki z datą. Mam nadzieję, że z podnoszeniem cen nam nie wyskoczą, skoro już podnieśli ze 150/os. na 170zł/os. od zeszłego roku. Pani w restauracji zapewniała nas o cenie 170/os, ale kto ich tam wie co będzie w nowym roku? Z tymi umowami to same problemy.....
__________________

23.11 2006 r.
03.10.2009 r.
08.03.2011 r.
SSR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 16:16   #48
Karolina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Umowa najmu lokalu

Mam ogromną prośbę:czy mógłby ktoś podać link do wątku odnośnie wyboru lokalu.Na jakie szczegóły należy zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy (ukryte opłaty itd.)
Karolina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 17:51   #49
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Umowa najmu lokalu

łączę na przyszłość proszę korzystać z wyszukiwarki!

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2009-02-13 o 18:05
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 08:50   #50
Karolina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Umowa najmu lokalu

Taverney dziękuję za podpowiedz.Szukałam przez wyszukiwarkę.Także udało mi się znależć ten wątek.Problem w tym,że jest to wątek dotyczący czy podpisywać umowę.Ja muszę znależć wątek bardzo praktyczny tzn na jakie ukryte opłaty należy zwrócić uwagę bo wiem,że właściciele nie wszystko od razu mówią np.u siostry właściciel już w trakcie imprezy poinformował,że za szampan będzie dodatkowa opłata
Karolina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 07:00   #51
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Czy zdarzyło się Wam żeby umowa zawierała punkt mówiący o tym że jesteście zobowiązani zwrócić właścicielowi koszty za zniszczenia i szkody powstałe z winy gości??
(w tym także zastawa stołowa oprócz szklanek i kieliszków) "Ale chińska porcelana to na pewno tak"-cytuje.

Co o tym myliście?
Jest to standard przy tego typu umowach?
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:55   #52
Minutka26
Raczkowanie
 
Avatar Minutka26
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 96
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Czy zdarzyło się Wam żeby umowa zawierała punkt mówiący o tym że jesteście zobowiązani zwrócić właścicielowi koszty za zniszczenia i szkody powstałe z winy gości??
(w tym także zastawa stołowa oprócz szklanek i kieliszków) "Ale chińska porcelana to na pewno tak"-cytuje.

Co o tym myliście?
Jest to standard przy tego typu umowach?
W mojej umowie tego nie ma ... hmm

__________________
„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.”
Minutka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:13   #53
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: rezerwacja sali - umowa

witam wszystkie zestresowane dziewczyny i podbijam wątek o umowach bo sama mam dylemat

najpierw chciałabym polecić stronkę http://wesele.plock.pl/niezbednik-1.html gdzie znaleźć można przykładowe umowy z dj sala itp może komuś sie przydają

no i kierując sie tą stronką stwierdzam ze moja umowa z dj jest uboga :/ a uboga i nic mi nie daje :/ (umowa z sala jest bardziej pełna)

mój dj w swoje umowie zawarł " umowa miedzy ......... a ....... .
Przedmiotem umowy jest obsługa muzyczna imprezy: uroczystość weselna w dniu jeden dzień w restauracji………w ...,, .
Obsługa muzyczna DJ, wodzirej, nagłośnienie, oświetlenie, transport.
Zaliczkę w kwocie 300 zł ( trzysta zł ) przekazano na konto:
(numer) podpisy "


resztę umowy według dj jest ustna ewentualnie możemy dopisać co byśmy chcieli i o tym porozmawiamy .... Na moje pytanie o jakaś karę pieniężną gdyby nie zjawił sie na naszym weselu (słyszałam o różnych dziwnych przypadkach nawet u renomowanych zespołów gdzie umowy były na słowo) Pan dj "zapytał czy 1000 zł mi wynagrodzi zmarnowane wesele bo dla niego 1000 to nic a ja nie będę mieć fajnego wesela" No właśnie 1000 zł nie wynagrodzi i nie wie jak to ując w umowei ............ a wiec tu moje pytanie jak sie zabezpieczyć by dla dj kwota była motywując na przyjście na wesele (poza renomą bo z tym też niektórzy się nie liczą) .... jeśli koszty oprawy to 2700 ... czy taki zapis ze jak wypadek losowy to chcemy pomocy w znalezieniu zastępstwa a jak jego wymysł to odszkodowanie to nie jest chamskie ... Pan jest miły i może jestem nie ufna ale strasznie się boję że co nie na papierze to tego nie ma
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012

Edytowane przez kotek6
Czas edycji: 2010-11-16 o 20:15
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 23:27   #54
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Widzę, że raczej nikt tu nie zagląda, ale mam nadzieję, że jednak ktoś przeczyta moje pytanie i pomoże mi w ocenie umowy z "moją salą". Wg mnie są tam wyłącznie zabezpieczenia dla "sali", a dla mnie nic.
Najbardziej mnie nurtuje punkt "Ustalanie właściwego menu i jego kosztu na osobę-2 tygodnie przed przyjęm weselnym." Jak to? To nagle wyskoczą mi z mega ceną na 2 tyg. przed weselem i co ja zrobię? Przeczytajcie proszę moją umowę i powiedzcie jeszcze, jakie macie do niej zastrzeżenia. A czy orientujecie się, ile kosztuje konsultacja umowy z prawnikiem?
umowa_sala_moja[1].doc
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:48   #55
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Chciałabym odświeżyć ten wątek. Na różnych forach czytałam, że najdrobniejsze szczegóły trzeba wpisywać do umowy. Tylko, że przykładowe umowy, jakie znajduję w internecie są dosyć ogólne. Jakie zatem szczegóły warto w niej zapisać?
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 20:53   #56
martiano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: rezerwacja sali - umowa

Cytat:
Napisane przez oj_tam Pokaż wiadomość
Chciałabym odświeżyć ten wątek. Na różnych forach czytałam, że najdrobniejsze szczegóły trzeba wpisywać do umowy. Tylko, że przykładowe umowy, jakie znajduję w internecie są dosyć ogólne. Jakie zatem szczegóły warto w niej zapisać?
Cześć, chciałabym odświeżyć wątek i zapytać o to samo, co zawrzec w umowie?
ja u siebie oprócz standardowych rzeczy mam zapis, że sala zapewnia gregat prądotwórczy w przypadku awarii prądu.
a co w przypadku wypadków losowych?
martiano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.