praca kosmetyczki po kursie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 17:05   #1
elka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3

praca kosmetyczki po kursie


Chciałabym sie dowiedzieć czy po ukończeniu kursu kosmetycznego mam szanse na znalezienie pracy w tym zawodzie. Jestem juz po studiach ale humanistycznych i chce sie przekwalifikować, nie chce tracic 2 lat na studium a kursy są bardzo drogie dlatego chce sie upewnic czy jest sens iść na cos takiego. Bede wdzięczna za odpowiedz
elka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:28   #2
BabciaGienia
Raczkowanie
 
Avatar BabciaGienia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 394
Smile Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Obawiam się, ze może być ciężko... Teraz tyle osób robi studia kosmetyczne i niestety pracodawcy wybierają najchętniej osoby po studiach (co mi się wydaje zrozumiałe), ewentualnie po policealnej szkole. Nigdy nie można porównać uzyskanej wiedzy w dobrej szkole państwowej z jakimkolwiek kursem.
No chyba, ze byś chciała założyć własną działalność, to tez inna sprawa
BabciaGienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:20   #3
renekmgb
Raczkowanie
 
Avatar renekmgb
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 390
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Ja mieszkam w małym mieście i u mnie po szkole średniej przyjmują do pracy jako kosmetyczka, wymagany jest jedynie właśnie kurs Może dlatego, że miasto małe i niewiele osób studiuje w tym zawodzie.
renekmgb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 12:45   #4
ANGEL-A8
Wtajemniczenie
 
Avatar ANGEL-A8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 566
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Cytat:
Napisane przez elka25 Pokaż wiadomość
Chciałabym sie dowiedzieć czy po ukończeniu kursu kosmetycznego mam szanse na znalezienie pracy w tym zawodzie. Jestem juz po studiach ale humanistycznych i chce sie przekwalifikować, nie chce tracic 2 lat na studium a kursy są bardzo drogie dlatego chce sie upewnic czy jest sens iść na cos takiego. Bede wdzięczna za odpowiedz
To zależy co umiesz. Jeśli sobie świetnie radzisz np. z tipsami, to juz masz argument. Nie licz za bardzo na to, że ktoś Cię przyjmie, bedzie Ci płacił, a Ty niewiele będziesz umiała zrobić. Za praktyki pracodawca Ci nie zapłaci. Z tego co się orientuję, po kursach nie ma się wiedzy i co najważniejsze praktyki. Chyba, że to twoje hobby od wielu lat i sama w domku od dawna praktykujesz na kolezankach.

Zawsze możesz otworzyć własną firmę i zatrudnić się sama.
__________________


ANGEL-A8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:34   #5
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Cytat:
Napisane przez renekmgb Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w małym mieście i u mnie po szkole średniej przyjmują do pracy jako kosmetyczka, wymagany jest jedynie właśnie kurs Może dlatego, że miasto małe i niewiele osób studiuje w tym zawodzie.
zartujesz chyba??!! napisz gdzie mieszkasz to bede ta miejscowosc omijac z daleka... masakra
Ja skonczylam ksmetologie, 3 letnie studia. Mozna tez skonczyc 2 letnie studium i miec technika, ale nie wyobrazam sobie isc do kosmetyczki ktora jest po..."kursie". Na Boga!! kosmetyka to nie kurs zdobienia paznokci! jest wiele aspektow tej pracy i uwierzcie mi, nie da sie wszystkiego zrobic podczas kursu. Widzialam dziewczyny po studium (nie wszystkie takie są!), ktore uwazaly sie za kosmetyczki a nie potrafily nawet henny ladnie zrobic, nie mowiac juz o okresleniu cery danej osoby, dobraniu dla niej zabiegu i kosmetykow do domu

Nie robcie z tego zawodu takiej niby banalnej roboty, bo tak wcale nie jest. To naprawde ciezka, fizyczna praca z ludzmi a nie jakies fziu bzdziu (TO DO OSOB KTORE ROBIA/CHCA ROBIC KURS I PRACOWAC JAKO KOSMETYCZKA).

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-02-13 o 18:36 Powód: poprawka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 08:41   #6
wisienkakwspz
Raczkowanie
 
Avatar wisienkakwspz
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. małopolskie;)
Wiadomości: 85
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

W 100% popieram powyższy post.
U mnie w mieście (ok. 40 tys. mieszkańców) narobiło się tyle salonów, saloników, gabinetów, studiów paznokci, że chyba już nie uraczy ulicy, na której by nie było. A kto w nich pracuje, albo jest szefem? - osoby po kursach, ew. po podrzędnej szkole policealnej (nie obrażając nikogo, ale różnie z tymi szkołami bywa...). Natomiast osoby po studiach, przy tym przepełnieniu rynku, mają od razu gorszy start (oczywiście umiejętności wychodzą po czasie...). A klientki, które wychodzą z takiego salonu, właśnie takie mają pojęcie o naszej profesji - "zrobię kurs i sama sobie będę robić zabiegi, bo to przecież nic trudnego, skoro tamta pani też jest po kursie i teraz ma własny salon"...
To tyle z mojej strony, jeśli chodzi o kursy kosmetyczne dla osób, które nie mają o tym pojęcia.
__________________
"Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca.

wisienkakwspz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:40   #7
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Zgadzam się z dziewczynami. Można komuś zrobić krzywdę. To nie jest zabawa tylko ludzkie zdrowie. Może jednak lepiej nie być kolejną pseudo-kosmetyczką tylko po kursie.
Ja też omijam takie "gabinety" szerokim łukiem. Boję się po prostu.
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain

Edytowane przez agool
Czas edycji: 2009-02-14 o 10:42 Powód: dopisek
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-14, 21:41   #8
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Myślę, że wszystko zależy jaki kurs skończysz, świetne kursy organizują ZDZ-ty, trwają wprawdzie długo, bo cały rok szkolny, ale oprócz teorii masz tygodniowo 3 dni praktyki, a ona jest w tym zawodzie najważniejsza. Na studiach uczysz się bardzo dużo teorii, która oczywiście jest ważna, ale sama wiesz, bo studia skończyłaś, ile miałaś przedmiotów mało przydatnych w codziennej pracy. Kosmetyczki uczą się całe życie, nawet jeśli mają ukończone kierunkowe studia, by znać nowości i się rozwijać muszą uczstniczyć w coraz to nowych szkoleniach. Jeżeli uważasz, że to zawód Twoich marzeń próbuj, bo nie ma nic gorszego niż wykonywać przez całe życie po 8 godzin dziennie pracę której się nie lubi.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:24   #9
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Myślę, że wszystko zależy jaki kurs skończysz, świetne kursy organizują ZDZ-ty, trwają wprawdzie długo, bo cały rok szkolny, ale oprócz teorii masz tygodniowo 3 dni praktyki, a ona jest w tym zawodzie najważniejsza. Na studiach uczysz się bardzo dużo teorii, która oczywiście jest ważna, ale sama wiesz, bo studia skończyłaś, ile miałaś przedmiotów mało przydatnych w codziennej pracy. Kosmetyczki uczą się całe życie, nawet jeśli mają ukończone kierunkowe studia, by znać nowości i się rozwijać muszą uczstniczyć w coraz to nowych szkoleniach. Jeżeli uważasz, że to zawód Twoich marzeń próbuj, bo nie ma nic gorszego niż wykonywać przez całe życie po 8 godzin dziennie pracę której się nie lubi.
Zgadzam się z ollastar. Jeśli bardzo chcesz być kosmetyczką na pewno spróbuj i wybierz właśnie taki kurs z praktyką. A potem trzeba cały czas się dokształać i dokształcać i ...
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 08:22   #10
kotka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Dziewczyny wyszperałam ten wątek bo właśnie szukam informacji o kursach kosmetycznych, a wiadomo, że nie wszystkie są tej samej jakości. Ja znalazłam w swojej okolicy szkolenie prowadzone przez kosmetyczkę w jej własnym gabinecie. Ja podobnie jak założycielka tego wątku skończyłam studia humanistyczne, ale chcę zmienić swoja pracę. I to nie jest tak, żeby robić obojętnie co, bo gdyby mnie kosmetyka nie interesowała to teraz bym tutaj nie pisała
Może ktoś jeszcze się wypowie w tym temacie? Może któreś z Was są po kursach, mają pracę lub prowadzą własne gabinety? Może znacie takie osoby?
kotka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 20:57   #11
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

na Boga, dziewczyny! co za tekst- kursy?! czy Wy, za przeproszeniem, jestescie normalne? wiecie jaka krzywde mozna komus zrobic?! po kursach mozna robic paznokcie, przedluzanie rzes..ale nie zajmowac sie twarza!! moja ciotka nie wiedzac ze idzie do dziewczyny po kursie poszla do niej na zabieg z kwasami..i teraz ma spalona twarz!dostala martwicy skory. myslisz,ze co jestes w stanie nauczyc sie na kursie? cos Ci pokaza z praktyki i to wszystko! a musisz znac skore, jej budowe, choroby, jaka jest, co w danej twarzy u kogo szybciej sie starzeje...etc.. na litosc.. przeraza mnie to co czytam i az gesiej skorki dostalam.. ale to swiadczy o Was jak bardzo ambitnie podchodzic ie do zawodu ktory chcecie uprawiac..ja skonczylam 3 lata studiow w polsce kosmetologii, teraz robie, kosmetologie w stanach, jezdzilam na wszystkie kursy dodatkowe...a mimo to jak zaczelam pracowac to mimo mojej jakiejs tam wiedzy balam sie podchodzic do co poniektorych zabiegow zeby komus krzywdy nie zrobic.. wychodze z zalozenia ze jak juz mam cos robic, to mam byc w tym jak najlepsza! ktos przychodzi do mnie, placi i wymaga. jak sobie pomysle,ze mialabym trafic do kogos takiego do salonu to...masakra, wole o tym nie myslec..zgadzam sie z Dziewczynami wyzej,a szczegolnie to co powiedziala Maripossa-to zadna banalna robota.
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 21:02   #12
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Droga Kotka79, uwierz mi, dla Ciebie bedzie najlepiej jesli pojdziesz do szkoly.. proponowalabym studia 3letnie-ale mozesz pracowac w salonie w miedzyczasie. moja kolezanka ze studiow pracowala w salonie, pomagala, wiadomo ze nie robila nic powaznego, ale duzo sie przygladala, dziewczyny jej mowily, tlumaczyly, doradzaly.. wiec wiecej sie tez nauczyla. wydaje mi sie to najrozsadniejsze wyjscie. zreszta chcesz chyba byc dobra w swoim fachu, od tego zalezy liczba klientow-zadowolonych klientow.
pozdrawiam
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 13:42   #13
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Cytat:
Napisane przez carmen_88 Pokaż wiadomość
na Boga, dziewczyny! co za tekst- kursy?! czy Wy, za przeproszeniem, jestescie normalne? wiecie jaka krzywde mozna komus zrobic?! po kursach mozna robic paznokcie, przedluzanie rzes..ale nie zajmowac sie twarza!! moja ciotka nie wiedzac ze idzie do dziewczyny po kursie poszla do niej na zabieg z kwasami..i teraz ma spalona twarz!dostala martwicy skory. myslisz,ze co jestes w stanie nauczyc sie na kursie? cos Ci pokaza z praktyki i to wszystko! a musisz znac skore, jej budowe, choroby, jaka jest, co w danej twarzy u kogo szybciej sie starzeje...etc.. na litosc.. przeraza mnie to co czytam i az gesiej skorki dostalam.. ale to swiadczy o Was jak bardzo ambitnie podchodzic ie do zawodu ktory chcecie uprawiac..ja skonczylam 3 lata studiow w polsce kosmetologii, teraz robie, kosmetologie w stanach, jezdzilam na wszystkie kursy dodatkowe...a mimo to jak zaczelam pracowac to mimo mojej jakiejs tam wiedzy balam sie podchodzic do co poniektorych zabiegow zeby komus krzywdy nie zrobic.. wychodze z zalozenia ze jak juz mam cos robic, to mam byc w tym jak najlepsza! ktos przychodzi do mnie, placi i wymaga. jak sobie pomysle,ze mialabym trafic do kogos takiego do salonu to...masakra, wole o tym nie myslec..zgadzam sie z Dziewczynami wyzej,a szczegolnie to co powiedziala Maripossa-to zadna banalna robota.
Nie wszystkie osoby po kursie są do bani jak myślą kosmetyczki po 2 letnich szkołach itp.
Są fizjoterapeutki i pielęgniarki, które anatomię, dermatologię, pierwszą pomoc itd mają bardziej rozbudową w programie nauczania niż kosmetyczki. I takie osoby, chcące zmienić zawód nie idą na studium kosmetyczne, bo niektóre przedmioty powtarzają się tylko idą na konkretne szkolenia i konkretne kursy, aby uzupełnić wiedzę z kosmetologi i by nauczyć się wykonywać zabiegi kosmetyczne. Twoim zdaniem iść do fizjoterapeutki czy pielęgniarki z przygotowaniem kosmetycznym to jakaś masakra?

Byłabym ostrożna z wkładaniem wszystkich kosmetyczek po kursie do jednego wora
Dużo pielęgniarek i fizjoterapeutek jest po kursach i z powodzeniem prowadzą swoje gabinety

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2012-10-31 o 13:56 Powód: dopisek ;)
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 23:43   #14
carmen_88
Raczkowanie
 
Avatar carmen_88
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miami, LA, NY
Wiadomości: 445
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

Cytat:
Napisane przez sylwia78 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie osoby po kursie są do bani jak myślą kosmetyczki po 2 letnich szkołach itp.
Są fizjoterapeutki i pielęgniarki, które anatomię, dermatologię, pierwszą pomoc itd mają bardziej rozbudową w programie nauczania niż kosmetyczki. I takie osoby, chcące zmienić zawód nie idą na studium kosmetyczne, bo niektóre przedmioty powtarzają się tylko idą na konkretne szkolenia i konkretne kursy, aby uzupełnić wiedzę z kosmetologi i by nauczyć się wykonywać zabiegi kosmetyczne. Twoim zdaniem iść do fizjoterapeutki czy pielęgniarki z przygotowaniem kosmetycznym to jakaś masakra?

Byłabym ostrożna z wkładaniem wszystkich kosmetyczek po kursie do jednego wora
Dużo pielęgniarek i fizjoterapeutek jest po kursach i z powodzeniem prowadzą swoje gabinety
chcialabym sprostowac, nie jestem po 2 letniej szkole, tylko po studiach..
I akurat w tym watku Autorka pytala o kursy a byla po studiach humanistycznych-ja nie poszlabym do takiej kosmetyczki. Koniec kropka. Osoby ktore znam rowniez. Mam tez kolezanki w PL ktore chodza tylko do mgr kosmetologii bo maja taki kaprys i dla nich to jest wazne.. I dobrze, wolno im. One jako klientki wybieraja tam gdzie maja ochote pojsc i wydac swoje pieniadze.Sama mam niejedna szkole, a dalej wydaje mi sie,ze wiem niewiele..
Uwazam,ze dla dziewczyn po pielegniarstwie,fizjotera pii ewentualnie powinna byc szkola roczna. ZADEN KURS.

Edytowane przez carmen_88
Czas edycji: 2012-10-31 o 23:48
carmen_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 13:28   #15
ing_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 470
Dot.: praca kosmetyczki po kursie

carmen_88 a ja sie z Toba nie do konca zgadzam rowniez studiuje kosmetologie i do tego na uniwersytecie medycznym i powiem Ci ze od dawna marzylam zostac kosmetologiem i wiazac z tym swoja przyslzosc. Wybralam studia do tego dobra uczelnie, ktora ma mnie przygotowac jak najlepiej. I co? koncze ta uczelnie po to by miec na papierku ze ukonczylam studia na UM na kierunku kosmetologia. Tak naprawde to nauczylam sie najwiecej na dodatkowych kursach, bo stwierdzilam ze po uczelni prawie nic nie umiem ! nie dlatego, ze sie obijalam, pracowalam normalnie na cwiczeniach, poszlam na praktyke. .Poprostu program nauczania na uczelni z kosmetologii jest beznadziejny...po pierwszym roku nic nie umialam. Totalne olewanie nas na cwiczeniach.. to byla jakas masakra. Postanowilam zrobic kursy ktore mnie doszkola, a w moim przypadku to bylo nauczenie sie ..mialam indywidualne kursy , przeprowadza je babeczka ktora jest kosmetologiem, zalezalao mi przede wszytskim na praktycznych cwiczeniach, ale ku mojemu zdziwieniu czesc teoretyczna w ogole nie odstawala od tej z mojej uczelni...takze co do studiow nie jestem zadowolona ale je i tak koncze, a praktyke niestety musze uczyc sie na dodatkowych kursach z ktorych jestem bardzo zadowolona.
ing_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.