sukienka dla starosciny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-17, 19:30   #1
aka1708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 29
Smile

sukienka dla starosciny


Cześć wszystkim. Mam taki malutki problem a raczej dylemat. Mam 25 lat i razem z mężem będziemy starostami u szwagierki wiec nie było mowy aby odmówić. A mój dylemat jest odnośnie sukienki, czy mogę mieć krótka sukienkę czy raczej wypada mieć długa suknie. Jak na waszych weselach były ubrane starosciny?
aka1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 19:32   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: sukienka dla starosciny

Cytat:
Napisane przez aka1708 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Mam taki malutki problem a raczej dylemat. Mam 25 lat i razem z mężem będziemy starostami u szwagierki wiec nie było mowy aby odmówić. A mój dylemat jest odnośnie sukienki, czy mogę mieć krótka sukienkę czy raczej wypada mieć długa suknie. Jak na waszych weselach były ubrane starosciny?
kim jest starosta/ starościna i czym się zajmuje?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 19:39   #3
aka1708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 29
Dot.: sukienka dla starosciny

Starostowie zajmują się gośćmi bawią ich. Gdy są bramy starosta daje wódkę a staroscina placki, sypie cukierki gdy widzi jakieś dzieci kiedy jedzie się od pana młodego do pani młodej a później do kościoła. Sypie państwa młodych pieniążkami pod kościołem. I chyba tyle z czego pamiętam z mojego ślubu. Jest najważniejsza osoba zaraz po państwie młodych
aka1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:14   #4
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: sukienka dla starosciny

Cytat:
Napisane przez aka1708 Pokaż wiadomość
Starostowie zajmują się gośćmi bawią ich. Gdy są bramy starosta daje wódkę a staroscina placki, sypie cukierki gdy widzi jakieś dzieci kiedy jedzie się od pana młodego do pani młodej a później do kościoła. Sypie państwa młodych pieniążkami pod kościołem. I chyba tyle z czego pamiętam z mojego ślubu. Jest najważniejsza osoba zaraz po państwie młodych
Nie mieliśmy starościny/ starosty. Tylko świadków. Podpisali dokumenty w USC. Świadek w jakimś momencie wzniósł toast, przeszedł sie po stołach z alkoholem. I tyle.

Logicznie rzecz biorąc, ponieważ będziecie mieli dużo roboty - musi Ci być wygodnie. Więc nie sztywna suknia z gorsetem tylko coś miękkiego, lekkiego bo nabiegasz się. Trudne i odpowiedzialne zadanie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 20:40   #5
aka1708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 29
Dot.: sukienka dla starosciny

U nas tez jest świadek i swiadkowa lecz on tylka mają podpisać i w sumie tyle. Całe brzemie spada właśnie na starostów
aka1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 08:28   #6
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: sukienka dla starosciny

U nas nie ma "instytucji" starostów, ale załóżmy, że jest to odpowiednik naszych świadków. Moja świadkowa będzie miała krótką (do kolana) suknię i uważam, że wygodniej będzie jej w tym tańczyć i pomagać mnie o!
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 13:38   #7
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: sukienka dla starosciny

nasza świadkowa (nie mamy starostów) miała sukienkę tego typu. Ja jako świadek też dwa razy miałam sukienkę krótką, wygodną, dosyć zwiewną.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-20, 17:09   #8
aka1708
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 29
Dot.: sukienka dla starosciny

Piękna. Tylko u nas przeważnie staroscina miała długa sukienkę a swiadkowa krótka. Wiec chciałam się dowiedzieć jak na innych weselach były ubrane
aka1708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 08:10   #9
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: sukienka dla starosciny

Ubierz się tak, jak będzie Ci wygodnie. W tym temacie nie ma zasad, są gusta i preferencje.
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-26, 06:42   #10
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: sukienka dla starosciny

a nie wiesz czy to że przeważnie starościna ma długą sukienkę to jest jakaś niepisana zasada, tradycja? bo ja na weselach gdzie była starościna, czy tylko świadkowie, nie zauważyłam żeby była jakaś zasada co do długości sukienek dla tych osób. raz była w długiej raz w krótkiej. no i długie to się rzadko zdarzały a jak już to ubierały je dziewczyny które i tak zazwyczaj długie wybierały. jak będzie ci w długiej niewygodnie to może zapytaj pm czy mają coś przeciwko krótkiej?
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-26 07:42:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.