Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 17:22   #2911
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a który może zapychać?
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
anula_ga jeszcze raz dziękuję Ci za pomoc Złożyłam zamówienie na organeo, mąż dziś był hojny, więc mogłam poszaleć. Mam pytanko, czy do zamówienia za 220 zł dorzucą od siebie jakieś próbki? Czy powinnam ich o to poprosić, czy raczej nie wypada ?
Obydwa mogą zapychać, co nie znaczy, że bedą to robić
Zależy od cery, jesli Vanilia ma cerę bardzo skłonną do wyprysków i zaskórników, to składy tych kremów niestety nie są pewne. Dużo zawierają olejów, masło shea na poczatku składu. Wg mnie pośpieszylaś się nieco z zakupem, Vanilio, a możesz scharakteryzować swoją cerę? Co rozumiesz pod pojęciem "problematyczna"?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:24   #2912
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ojej, to się przydołowałam trochę.
Problematyczną w sensie pełną zaskórników, rozszerzonych porów i ropnych wykwitów w szczególności po miesiączce, eh Czyli źle wybrałam..
Już zrobiłam przelew, ciekawe czy mogłabym coś zmienić. W sumie to nawet nie wiem na co.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:26
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:26   #2913
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Obydwa mogą zapychać, co nie znaczy, że bedą to robić
Zależy od cery, jesli Vanilia ma cerę bardzo skłonną do wyprysków i zaskórników, to składy tych kremów niestety nie są pewne. Dużo zawierają olejów, masło shea na poczatku składu. Wg mnie pośpieszylaś się nieco z zakupem, Vanilio, a możesz scharakteryzować swoją cerę? Co rozumiesz pod pojęciem "problematyczna"?
Byłabym szczerze zdziwiona zapychaniem przez naturado.......
Oczywiście niczego nie można wykluczyc, ale to byłby pierwszy przypadek, o którym bym usłyszała co do zapchania tym kremem. Mam nadzieje, że nic takiego sie nie zdarzy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:27   #2914
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Masz szczęście! Trzy produkty zamówiłaś tak? Ja dwa i ani jednej próbki niespodzianki



jestem oczarowana kremami do twarzy taurtopfen seria z Indii i Toskanii
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:29   #2915
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

zamówiłam:
http://organeo.pl/product-pol-290-An...nej-75-ml.html
http://organeo.pl/product-pol-409-Lo...em-lotosu.html
http://organeo.pl/product-pol-957-Ar...ess-150ml.html
http://organeo.pl/product-pol-986-Ar...ej-300-gr.html
http://organeo.pl/product-pol-999-Lu...m-sojowym.html

mam nadzieję, że nic mi się nie stanie..uważam, że i tak gorzej być nie może heh obecnie mam 4 ropne wykwity na buzi, bardzo bolące. Trochę nie w temacie, aż się boję tu o tym napisać, ale używam effaclaru duo i ance dermu, walczę z trądzikiem w wieku 28 lat. Robiłam badania hormonów i wszystko wyszło w porządku. Nie ma się do czego przyczepić, a to, że mi krosty wychodzą (czyt. podskórne gule) przed i po miesiączce to chyba taka moja natura.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:31
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:32   #2916
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ojej, to się przydołowałam trochę.
Problematyczną w sensie pełną zaskórników, rozszerzonych porów i ropnych wykwitów w szczególności po miesiączce, eh Czyli źle wybrałam..
Już zrobiłam przelew, ciekawe czy mogłabym coś zmienić. W sumie to nawet nie wiem na co.
Na problemy z cerą polecałam Ci sanoflore i alverde.
Naturado dla nawilżenia na noc miał być i ja bym tak od razu nie przesądzała jego losu.....Pisałaś, że potrzebujesz cos mocno nawilżającego i troche odzywczego - moim zdaniem on sie do tego jak najbardziej nadaje. Tak jak pisałam wczesniej nie znam przypadku zapchania tym kremem.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

bardzo fajne zamówienie - glinka zielona argile provence powinna Ci sie spodobać
Współczuje kłopotów z buźką. Wiesz, kosmetyki takiej sprawy raczej nie załatwią, chodzi o to, żeby nie pogorszyły problemów skórnych i poprawiły nawilżenie cery.... Musisz ostroznie i pojedynczo je wprowadzać i obserwowac reakcje skory.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:36
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:35   #2917
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Tak dokładnie pisałam, że potrzebuję czegoś odżywczego na noc Co do sanoflore to oczywiście zakupię, już dawno mam go w planach, ale póki co musze wykończyć to co mam. Wiem, że to czego obecnie używam jest dla Was czymś koszmarnym, no ale powiedzmy, że krzywdy mi nie robi( poza wysypem i przesuszeniem). Jak tylko to skończę w pełni przerzucę się na naturę i tak nic nie tracę. Choć mogę się mylić, jeśli tak to mnie poprawcie, ale chyba nie ma takiego specyfiku cud, który poradziłby sobie z problematyczną cerą, chodzi mi przede wszystkim o ropniaki i wągry na nosie.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 17:43   #2918
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Vanilio , świetnie, ze kupiłaś glinki. Co do kremów to nie ma co dramatyzować. Ja bym na Twoim miejscu używała ich jednak bardzo oszczędnie, wielkość ziarnka groszku radzę nakładac tylko, nawet jeśli wyda Ci się to za mało No i logone z lotosem codziennie używać. Ja bym na Twoim miejscu teraz jeszcze dokupiła jakiś tonik np AMB Purifying Care, dzieki czemu nie będziesz musiala tych kremów używać codziennie, co wzmaga zapychanie


Skuś się kiedys na krem na noc Aubrey organics i ich cleansery.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bardzo fajne zamówienie - glinka zielona argile provence powinna Ci sie spodobać
Współczuje kłopotów z buźką. Wiesz, kosmetyki takiej sprawy raczej nie załatwią, chodzi o to, żeby nie pogorszyły problemów skórnych i poprawiły nawilżenie cery.... Musisz ostroznie i pojedynczo je wprowadzać i obserwowac reakcje skory.
Anula, wierz mi, dobrze dobrane kosmetyki załatwią sprawę, jestem tego żywym dowodem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:41
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:46   #2919
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Tak dokładnie pisałam, że potrzebuję czegoś odżywczego na noc Co do sanoflore to oczywiście zakupię, już dawno mam go w planach, ale póki co musze wykończyć to co mam. Wiem, że to czego obecnie używam jest dla Was czymś koszmarnym, no ale powiedzmy, że krzywdy mi nie robi( poza wysypem i przesuszeniem). Jak tylko to skończę w pełni przerzucę się na naturę i tak nic nie tracę. Choć mogę się mylić, jeśli tak to mnie poprawcie, ale chyba nie ma takiego specyfiku cud, który poradziłby sobie z problematyczną cerą, chodzi mi przede wszystkim o ropniaki i wągry na nosie.
O kwasach juz wiesz
Niektórym dziewczynom pomagają oleje (np.tamanu). Ale niestety to bardzo indywidualne kwestie. Maseczki też sie dobrze sprawdzaja - masz zielona glinkę, więc będziesz mogła sprawdzić. I dokładne oczyszczanie twarzy wieczorem
A uzywasz podkładu? Bo ja dośc długo żyłam w nieswiadomości jaka krzywde robił mi podkład, którego używałam.........
Jest jeszcze taka możłiwość, że uzywasz zbyt silnie odzywiających kosmetyków, po prostu cera jest przeciążona.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:50   #2920
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kusisz, oj kusisz
Ja już nie chcę pisać kto tu kogoś kusi Przez ciebie mam ochotę na inne kosmetyki tej firmy
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:51   #2921
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Vanilio , świetnie, ze kupiłaś glinki. Co do kremów to nie ma co dramatyzować. Ja bym na Twoim miejscu używała ich jednak bardzo oszczędnie, wielkość ziarnka groszku radzę nakładac tylko, nawet jeśli wyda Ci się to za mało No i logone z lotosem codziennie używać. Ja bym na Twoim miejscu teraz jeszcze dokupiła jakiś tonik np AMB Purifying Care, dzieki czemu nie będziesz musiala tych kremów używać codziennie, co wzmaga zapychanie


Skuś się kiedys na krem na noc Aubrey organics i ich cleansery.

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------



Anula, wierz mi, dobrze dobrane kosmetyki załatwią sprawę, jestem tego żywym dowodem.
No ale chyba nie tak zaraz, od razu
Ja pisząc, że kosmetyki nie załatwia sprawy myślałam o tych konkretnych, teraz kupionych - raczej zuzycie kremu i glinek nie rozwiąże opisanych problemów. To bardziej długofalowe zadanie i niestety napewno nie raz zajdzi epotrzeba zmodyfikowania stosowanych kosmetykow, bo jeszcze sie chyba taki cud nie zdarzył, żeby któraś dobrała sobie idealne kosmetyki przy pierwszej próbie. Oczywiścię życze tego z całego serca - ale sama przyznaj ile Ty musiałas przetestować kosmetyków i ile sposóbów pielegnacji, aby dobrać ta właściwa dla siebie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 17:52   #2922
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Obydwa mogą zapychać, co nie znaczy, że bedą to robić
Zależy od cery, jesli Vanilia ma cerę bardzo skłonną do wyprysków i zaskórników, to składy tych kremów niestety nie są pewne. Dużo zawierają olejów, masło shea na poczatku składu. Wg mnie pośpieszylaś się nieco z zakupem, Vanilio, a możesz scharakteryzować swoją cerę? Co rozumiesz pod pojęciem "problematyczna"?
Shea ma bardzo mały potencjał do tworzenia zaskórników:
http://www.beneficialbotanicals.com/...ic-rating.html

Oczywiście, pojedyncze osoby może zapychać, ale prawdopodobieństwo jest mniejsze niż przy stosowaniu np. oliwy z oliwek czy oleju morelowego.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:55   #2923
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No ale chyba nie tak zaraz, od razu
Ja pisząc, że kosmetyki nie załatwia sprawy myślałam o tych konkretnych, teraz kupionych - raczej zuzycie kremu i glinek nie rozwiąże opisanych problemów. To bardziej długofalowe zadanie i niestety napewno nie raz zajdzi epotrzeba zmodyfikowania stosowanych kosmetykow, bo jeszcze sie chyba taki cud nie zdarzył, żeby któraś dobrała sobie idealne kosmetyki przy pierwszej próbie. Oczywiścię życze tego z całego serca - ale sama przyznaj ile Ty musiałas przetestować kosmetyków i ile sposóbów pielegnacji, aby dobrać ta właściwa dla siebie.

To prawda, dużo czasu spędziłam nad testowaniem, doborem, ale już od momentu zdobycia podstawowej wiedzy o odpowiedniej pielęgnacji poprawa skóry była znaczna

Gdybym posiadała od początku wiedzę, taką jak teraz, dobór dobrego zestawu kosmetyków do pielęgnacji bylby zdecydowanie szybszy

Sam krem i glinka nie załatwi sprawy, ale dokupienie toniku, micela, mleczka i mydla tak.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-08 o 17:57
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 17:57   #2924
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dziękuję dziewczyny za pomoc jesteście cudowne, naprawdę
Korah zapewne na dniach, a jak się wkurzę to i dziś jeszcze zamówię chociażby ten tonik AMB.
co do sanoflore to ten kremik polecacie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfections.html

Anula mam olejek tamanu,którym mieszałam z żelem hialuronowym i nakładałam na noc, mam hydrolat oczarowy z bu i jeszcze parę rzeczy, ale ni ziębi ni parzy.. nic mi nie pomaga, ale to może być wina mojego nieumiejętnego używania i braku cierpliwości.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:09   #2925
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To prawda, dużo czasu spędziłam nad testowaniem, doborem, ale już od momentu zdobycia podstawowej wiedzy o odpowiedniej pielęgnacji poprawa skóry była znaczna

Gdybym posiadała od początku wiedzę, taką jak teraz, dobór dobrego zestawu kosmetyków do pielęgnacji bylby zdecydowanie szybszy

Sam krem i glinka nie załatwi sprawy, ale dokupienie toniku, micela, mleczka i mydla tak.
Święta prawda!
Gdyby kazda z nas od początku wiedziała to co wie teraz zycie byłoby prostsze i tansze
Ale niestety kązdy na własnej skórze musi znaleźć dla siebie najbardziej dobrane kosmetyki.
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pomoc jesteście cudowne, naprawdę
Korah zapewne na dniach, a jak się wkurzę to i dziś jeszcze zamówię chociażby ten tonik AMB.
co do sanoflore to ten kremik polecacie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfections.html

Anula mam olejek tamanu,którym mieszałam z żelem hialuronowym i nakładałam na noc, mam hydrolat oczarowy z bu i jeszcze parę rzeczy, ale ni ziębi ni parzy.. nic mi nie pomaga, ale to może być wina mojego nieumiejętnego używania i braku cierpliwości.
Tak - to ten sanoflore.
Tamanu w moim przypadku tez jakos specjalnie nie działa.
Mojemu mężowi cuda robi olej nigella pisałam juz o tym pare razy. Miał bardzo problematyczną cerę a przy regularnym uzywaniu oleju na noc ma naprawe super paszcze w porównaniu z tym co było wczesniej! Ja mam w domu olej nigella firmy alepia. No ale czy w Twoim przypadku efekty będą tak samo dobre to trudno powiedzieć.
Niestety kosmetykom naturalnym trzeba dac spor czasu........
Hydrolat jest bardzo dobry do odswieżania cery np. rano po nocy, ale sam w sobie działania jakiegos specjalnego nie ma. I oczyszcza i nawilża bardzo delikatnie, ale jest świetnym uzupełnieniem pielęgnacji i uwiebiam hydrolaty od dawna uzywam też do rozrobienia maseczek.
Brak cierpliwosci mówisz.......Nawet nie wiesz jak ja Cię doskonale rozumiem!!!!
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Shea ma bardzo mały potencjał do tworzenia zaskórników:
http://www.beneficialbotanicals.com/...ic-rating.html

Oczywiście, pojedyncze osoby może zapychać, ale prawdopodobieństwo jest mniejsze niż przy stosowaniu np. oliwy z oliwek czy oleju morelowego.
Dobrze wiedziec - dziękuje kochana!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:11
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:10   #2926
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pomoc jesteście cudowne, naprawdę
Korah zapewne na dniach, a jak się wkurzę to i dziś jeszcze zamówię chociażby ten tonik AMB.
co do sanoflore to ten kremik polecacie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfections.html

Anula mam olejek tamanu,którym mieszałam z żelem hialuronowym i nakładałam na noc, mam hydrolat oczarowy z bu i jeszcze parę rzeczy, ale ni ziębi ni parzy.. nic mi nie pomaga, ale to może być wina mojego nieumiejętnego używania i braku cierpliwości.
Jako posiadaczka cery chyba podobnej do Twojej- od kilkunastu lat zaskórniki, pryszcze, małe, duże, cały repertuar - powiem tak: poważnego trądziku (nie mówimy o 1-2 krostkach przed okresem) samą naturą to się sprawy nie rozwiąże, nie oszukujmy się Kosmetyki to dobre uzupełnienie konkretnej przeciwtrądzikowej terapii (kwasy AHA/BHA/PHA, azaleinowy, retinoidy, nadtlenek benzoilu, czasem też miejscowo lub doustnie antybiotyki).

Glinka nie zmniejsza zaskórników - ona odtłuszcza i wizualnie poprawia stan cery, ale mikrozaskórników (złożonych z pozlepianych komórek, sebum, bakterii etc) siedzących w środku pora nie rozpuszcza, bo nie ma jak!! Żeby to rozpuścić, to trzeba użyć kwasu/nadtlenku/retinoidu, które przenikają głęboko do porów i rozluźniają wiązania między pozlepianymi komórkami, a przy okazji regulują wydzielanie sebum.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:13   #2927
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Vanilio, jakby co to pani Patrycja - właścicielka organeo to bardzo miła osoba i na pewno jak masz jakieś modyfikacje to możesz do niej napisać maila, z pewnością wszystko da się z nią załatwić
A co do meritum: ja bym się kremów nie bała, ale popracowałabym na Twoim miejscu nad oczyszczaniem... i mimo wszystko - na zaskórniki, rozszerzone pory - tylko kwasy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:21   #2928
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Vanilio, jakby co to pani Patrycja - właścicielka organeo to bardzo miła osoba i na pewno jak masz jakieś modyfikacje to możesz do niej napisać maila, z pewnością wszystko da się z nią załatwić
A co do meritum: ja bym się kremów nie bała, ale popracowałabym na Twoim miejscu nad oczyszczaniem... i mimo wszystko - na zaskórniki, rozszerzone pory - tylko kwasy
Ja znowuż jestem przeciwna kwasom, zwlaszcza teraz na wiosne i lato. Wg mnie kwasy to porażka, ale nie tyle sama w sobie co cała kwasowa pielęgnacja i przymus nakładania filtrów. błędne koło. dla cery tłustej i łojotokowej katorga. Ale jest to tylko moja opinia. Uważam po prostu, że wszystko da sie zrobić łagodniejszą pielęgnacją, ale dokładną i regularną i oczywiscie odpoweidnimi produktami o bezpiecznych składach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:23   #2929
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jako posiadaczka cery chyba podobnej do Twojej- od kilkunastu lat zaskórniki, pryszcze, małe, duże, cały repertuar - powiem tak: poważnego trądziku (nie mówimy o 1-2 krostkach przed okresem) samą naturą to się sprawy nie rozwiąże, nie oszukujmy się Kosmetyki to dobre uzupełnienie konkretnej przeciwtrądzikowej terapii (kwasy AHA/BHA/PHA, azaleinowy, retinoidy, nadtlenek benzoilu, czasem też miejscowo lub doustnie antybiotyki).

Glinka nie zmniejsza zaskórników - ona odtłuszcza i wizualnie poprawia stan cery, ale mikrozaskórników (złożonych z pozlepianych komórek, sebum, bakterii etc) siedzących w środku pora nie rozpuszcza, bo nie ma jak!! Żeby to rozpuścić, to trzeba użyć kwasu/nadtlenku/retinoidu, które przenikają głęboko do porów i rozluźniają wiązania między pozlepianymi komórkami, a przy okazji regulują wydzielanie sebum.
Właśnie! Dokładnie tak mi się wydaje!
Kosmetyki dobrze dobrane napewno pomogą, ale sprawy nie załatwią. I napewno nie od razu.
Pisze wydaję, bo osobiście nie miałam takich problemów, a więc też nie moge napisac na ten temat z własnego doświadczenia.
Ale Kotwilka dokładnie wie co i jak, bo na swojej skórze temat przerobiła.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Vanilio, jakby co to pani Patrycja - właścicielka organeo to bardzo miła osoba i na pewno jak masz jakieś modyfikacje to możesz do niej napisać maila, z pewnością wszystko da się z nią załatwić
A co do meritum: ja bym się kremów nie bała, ale popracowałabym na Twoim miejscu nad oczyszczaniem... i mimo wszystko - na zaskórniki, rozszerzone pory - tylko kwasy
nie takie one znowu straszne, nie?
Ale co sie trzeba naszukac tego właściwego dla siebie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 18:24   #2930
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Jako posiadaczka cery chyba podobnej do Twojej- od kilkunastu lat zaskórniki, pryszcze, małe, duże, cały repertuar - powiem tak: poważnego trądziku (nie mówimy o 1-2 krostkach przed okresem) samą naturą to się sprawy nie rozwiąże, nie oszukujmy się Kosmetyki to dobre uzupełnienie konkretnej przeciwtrądzikowej terapii (kwasy AHA/BHA/PHA, azaleinowy, retinoidy, nadtlenek benzoilu, czasem też miejscowo lub doustnie antybiotyki).

Glinka nie zmniejsza zaskórników - ona odtłuszcza i wizualnie poprawia stan cery, ale mikrozaskórników (złożonych z pozlepianych komórek, sebum, bakterii etc) siedzących w środku pora nie rozpuszcza, bo nie ma jak!! Żeby to rozpuścić, to trzeba użyć kwasu/nadtlenku/retinoidu, które przenikają głęboko do porów i rozluźniają wiązania między pozlepianymi komórkami, a przy okazji regulują wydzielanie sebum.
Nie zgadzam się z tym co piszesz Kotwilko. Nie należy uzależniać posiadania lub nie zaskórników od kwasów. Są różne metody, Choćby usuwanie mechaniczne. Należy jednak robić to umiejętnie i stosowac pielęgnację zapobiegawczą.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:26   #2931
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dzięki dziewczyn
nie będę nic zmieniać w zamówieniu, na dniach sobie jeszcze coś dokupię. Wiecie co, ja już Was podczytuję od ponad roku a nawet i lepiej. Swego czasu radziłam się nawet Korah ( czasy, kiedy miała synka w awatarku), ale z jej zniknięciem na dłuższy czas z wizażu zaprzestałam dbać o cerę. Czytałam dokładnie wszystkie jej posty, nawet po kilka razy, bo wiem i pamiętam, że tez miała (miałaś )problemy z cerą . Teraz od początku jesieni znów mi się zachciało bardziej naturalnej pielęgnacji, gdyż doświadczenie z kosmetykami drogeryjnymi czy też aptecznymi nie przyniosło skutków.
Ah te kwasy..wszystko byłoby fajnie, tylko ja w dodatku jestem wrażliwcem, po ostatniej przygodzie z pewnym kremem aptecznym ( avene trianceal) nabawiłam się kilku popękanych naczynek, bardzo widocznych. Obecnie ratuję się ance dermem, o ile tak można to nazwać i ogólnie nie ma tragedii, 6 ropnych wykwitów na twarzy to nic w porównaniu z tym co było. Problem jest w tym, że one ciągle robią się w tym samym miejscu.
Już wam nie marudzę.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:30   #2932
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyn
nie będę nic zmieniać w zamówieniu, na dniach sobie jeszcze coś dokupię. Wiecie co, ja już Was podczytuję od ponad roku a nawet i lepiej. Swego czasu radziłam się nawet Korah ( czasy, kiedy miała synka w awatarku), ale z jej zniknięciem na dłuższy czas z wizażu zaprzestałam dbać o cerę. Czytałam dokładnie wszystkie jej posty, nawet po kilka razy, bo wiem i pamiętam, że tez miała (miałaś )problemy z cerą . Teraz od początku jesieni znów mi się zachciało bardziej naturalnej pielęgnacji, gdyż doświadczenie z kosmetykami drogeryjnymi czy też aptecznymi nie przyniosło skutków.
Ah te kwasy..wszystko byłoby fajnie, tylko ja w dodatku jestem wrażliwcem, po ostatniej przygodzie z pewnym kremem aptecznym ( avene trianceal) nabawiłam się kilku popękanych naczynek, bardzo widocznych. Obecnie ratuję się ance dermem, o ile tak można to nazwać i ogólnie nie ma tragedii, 6 ropnych wykwitów na twarzy to nic w porównaniu z tym co było. Problem jest w tym, że one ciągle robią się w tym samym miejscu.
Już wam nie marudzę.
Oj, no tak na własną rękę to nie powinno sie kwasami bawić uważaj.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:33   #2933
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Nie mam wyjścia, byłam u dwóch dermatologów prywatnie, jedna chciała mi od razu wcisnąć izotek a inna wręczyła mi próbki z lrp, a to było lato nie mówiąc nic o ochronie przeciwsłonecznej. Po tych dwóch najgorszych doświadczeniach z lekarzami, a było ich więcej, zaprzestałam chodzenia do nich.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:46   #2934
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja znowuż jestem przeciwna kwasom, zwlaszcza teraz na wiosne i lato. Wg mnie kwasy to porażka, ale nie tyle sama w sobie co cała kwasowa pielęgnacja i przymus nakładania filtrów. błędne koło. dla cery tłustej i łojotokowej katorga. Ale jest to tylko moja opinia. Uważam po prostu, że wszystko da sie zrobić łagodniejszą pielęgnacją, ale dokładną i regularną i oczywiscie odpoweidnimi produktami o bezpiecznych składach.
widać że nie wiesz co to prawdziwy trądzik... ciesz się, że to Cię nie dotyczy.
a katorgą jest wstać rano zobaczyć swoją zapryszczoną buzię i stwierdzić, że musisz tak iść do szkoły, pracy, do ludzi... kwasy to często wielka ulga dla trądzikowców

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie takie one znowu straszne, nie?
Ale co sie trzeba naszukac tego właściwego dla siebie
Kremy są w porządku. dla tłustych, problematycznych cer z własnego doświadczenia polecam krem oczyszczający Alvy i/lub fluid do cery zanieczyszczonej alverde

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym co piszesz Kotwilko. Nie należy uzależniać posiadania lub nie zaskórników od kwasów. Są różne metody, Choćby usuwanie mechaniczne. Należy jednak robić to umiejętnie i stosowac pielęgnację zapobiegawczą.
jak dobrze, że nawet moja kosmetyczka odchodzi od oczyszczania mechanicznego na koszt kwasów, a to na prawdę dobra kosmetyczka wierząca w naturalną pielęgnację i polecająca naturalne kosmetyki
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Nie mam wyjścia, byłam u dwóch dermatologów prywatnie, jedna chciała mi od razu wcisnąć izotek a inna wręczyła mi próbki z lrp, a to było lato nie mówiąc nic o ochronie przeciwsłonecznej. Po tych dwóch najgorszych doświadczeniach z lekarzami, a było ich więcej, zaprzestałam chodzenia do nich.
czasem Izotek to jedyne wyjście.... z perspektywy czasu zastanawiam się nawet czy nie wybrać tej opcji żeby w końcu mieć spokój. choć trochę się obawiam
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:48
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:50   #2935
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Nie mam wyjścia, byłam u dwóch dermatologów prywatnie, jedna chciała mi od razu wcisnąć izotek a inna wręczyła mi próbki z lrp, a to było lato nie mówiąc nic o ochronie przeciwsłonecznej. Po tych dwóch najgorszych doświadczeniach z lekarzami, a było ich więcej, zaprzestałam chodzenia do nich.
Przepraszam, nie chciałam zebyś mnie źle zrozumiała
Wiele osób samodzielnie i bez odpowiedniej wiedzy dobiera sobie kuracje kwasowa i wtedy źle to się kończy.... Chciałam Cie tylko uczulić na to, bo nie wiedziałam jak to było u Ciebie.
Na pękające naczynka mi swojego czasu pomógł olej i hydrolat z kocanki włoskiej i witC. Znaczy stare sie nie schowały, może trochę sie przytłumiły, ale nowe przestały sie robic
A ostatnio cuda w tym względzie obserwuje po maseczce z neem - nie wiem o co chodzi, ale po maseczce i ja i córa po prostu nie mamy naczynek myslałam, ze będą wracać, że to taki efekt tymczasowy. I oczywiście 2-3 dni po maseczce trochę wracaja, ale mam wrażenia ze z czasem jest ich naprawde coraz mniej. Tyle, że nie wiem jak sprawa z naczynkami wygląda u Ciebie. W każdym razie maseczka tania - kosztuje 4,5 zł i jest na helfy.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:59
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:51   #2936
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
jak dobrze, że nawet moja kosmetyczka odchodzi od oczyszczania mechanicznego na koszt kwasów, a to na prawdę dobra kosmetyczka wierząca w naturalną pielęgnację i polecająca naturalne kosmetyki
To podaj koniecznie namiary na taką kosmetyczkę. Ja byłam kilka razy na oczyszczaniu mechanicznym i nic zupełnie to nie działało. Kilka dni po tym miałam taką samą cerę.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:53   #2937
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
To podaj koniecznie namiary na taką kosmetyczkę. Ja byłam kilka razy na oczyszczaniu mechanicznym i nic zupełnie to nie działało. Kilka dni po tym miałam taką samą cerę.
nie ma problemu, ale musiałabyś się przejechać ponad 100km od Warszawy, bo to z mojej rodzinnej miejscowości. żałuję, ale w stolicy jeszcze takiej nie znalazłam ;/
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:53   #2938
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym co piszesz Kotwilko. Nie należy uzależniać posiadania lub nie zaskórników od kwasów. Są różne metody, Choćby usuwanie mechaniczne. Należy jednak robić to umiejętnie i stosowac pielęgnację zapobiegawczą.
Moim zdaniem to najgorsza ze wszystkich metod bez wzgledu na to jak umiejętnie by nie była wykonywana........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:55   #2939
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie chciałam zebyś mnie zrozumiała
Wiele osób samodzielnie i bez odpowiedniej wiedzy dobiera sobie kuracje kwasowa i wtedy źle to się kończy.... Chciałam Cie tylko uczulić na to, bo nie wiedziałam jak to było u Ciebie.
Na pękające naczynka mi swojego czasu pomógł olej i hydrolat z kocanki włoskiej i witC. Znaczy stare sie nie schowały, może trochę sie przytłumiły, ale nowe przestały sie robic
A ostatnio cuda w tym względzie obserwuje po maseczce z neem - nie wiem o co chodzi, ale po maseczce i ja i córa po prostu nie mamy naczynek myslałam, ze będą wracać, że to taki efekt tymczasowy. I oczywiście 2-3 dni po maseczce trochę wracaja, ale mam wrażenia ze z czasem jest ich naprawde coraz mniej. Tyle, że nie wiem jak sprawa z naczynkami wygląda u Ciebie. W każdym razie maseczka tania - kosztuje 4,5 zł i jest na helfy.
W porządku.

Jeju tyle tego polecacie, że nie starczy mi wypłaty heh
Co do tej maseczki, właśnie na wątku o niej czytałam, kilka dni temu się nią zachwycałyście. U mnie problem naczynek jest przy nosku i na policzkach.
Zakupiłam jeszcze ten kremik alverde, o którym pisałaś tak na zapas
Zawsze można kolekcjonować kosmetyki, jak się ich nie używa

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
nie ma problemu, ale musiałabyś się przejechać ponad 100km od Warszawy, bo to z mojej rodzinnej miejscowości. żałuję, ale w stolicy jeszcze takiej nie znalazłam ;/
A gdzie ta kosmetyczkę można spotkać? bo ja mieszkam 100 km od Warszawy tylko ciekawe, w którym kierunku..
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 18:57   #2940
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
nie ma problemu, ale musiałabyś się przejechać ponad 100km od Warszawy, bo to z mojej rodzinnej miejscowości. żałuję, ale w stolicy jeszcze takiej nie znalazłam ;/
Ahh... wiedziałam, że to byłoby zbyt piękne
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.