Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-10, 19:43   #2851
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Miałam kilka produktów i zero działania.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:46   #2852
LosMarianos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ok, dzięki a wiesz coś o Sylveco? lepsze to?
LosMarianos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:49   #2853
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Sylveco bardzo lubie
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:08   #2854
LosMarianos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

czyli rozumiem, że dla kobiety lubiącej eko produkty Sylveco można śmiało zafundować?
LosMarianos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:25   #2855
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez LosMarianos Pokaż wiadomość
czyli rozumiem, że dla kobiety lubiącej eko produkty Sylveco można śmiało zafundować?
Zdecydowanie można, myslę, że skompletujesz ciekawy zestaw, np do twarzy płyn micelarny, pomadka peelingująca i krem, albo coś do innych części ciała lub włosów szampon, odżywka, maska.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-10 o 20:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:45   #2856
LosMarianos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ok dzięki wielkie! za kilka dni pochwalę się reakcją żony na taki zestawik
LosMarianos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 20:46   #2857
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez LosMarianos Pokaż wiadomość
czyli rozumiem, że dla kobiety lubiącej eko produkty Sylveco można śmiało zafundować?
Ja osobiscie nie mialam okazji testowac ale slyszalam bardzo duzo pozytywnych opinii
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 20:56   #2858
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez LosMarianos Pokaż wiadomość
ok dzięki wielkie! za kilka dni pochwalę się reakcją żony na taki zestawik
Daj znać i napisz co kupiłeś, my baby to uwielbiamy
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 03:15   #2859
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, tak ostatnio oglądałam sobie różne sera itp. poza tym poradzono mi w innym wątku zaopatrzenie się w żel hialuronowy w ramach ukojenia mojej kwaszonej cery. Znalazłam markę "Oz Naturals" i tak sobie czytałam i czytałam a potem natknęłam się na filmik Nissiax83 która pod słonce zachwalała sobie ich serum z vit. C.

Co myślicie? Może była już o tym mowa a tylko ja 100 lat za murzynami...

http://www.oznaturals.com/dp/B00DPE9EQO#horizontalTab2

Zainteresowało mnie jeszcze to serum:
http://www.oznaturals.com/dp/B00C7DYBX0#horizontalTab2
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 10:03   #2860
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez LosMarianos Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny potrzebuję waszej pomocy! Szukam prezentu dla żony i w jednym ze sklepów internetowych znalazłem kosmetyki "Babuszka Agafii" jakieś rosyjskie sądząc po napisach. I teraz moje pytanie dobre to jest? Wie ktoś coś? :P
Nie jestem fanką rosyjskich kosmetyków. Mam odżywkę do włosów arganową, która ewidentnie jest perfumowana sztucznym zapachem (bardzo intensywnym). Więc to już jest pierwszy minus. Poza tym nie wiem, jakie są standardy produkcji kosmetyków w Rosji. U nas znam prawo i unijne dyrektywy dotyczące składników kosmetyków, więc jeśli ktoś coś deklaruje na opakowaniu (mam na myśli listę INCI, a nie zapewnienia o redukcji zmarszczek), to wiem, że tak właśnie jest. W przypadku rosyjskich kosmetyków tej pewności nie mam. Gdyby któryś producent stamtąd zcertyfikował swoje kosmetyki, wtedy nie ma wątpliwości. A tak trzymam się od nich z daleka. Przetestowałam jeden produkt i wystarczy.

Sylveco jest dobrym producentem kosmetyków naturalnych. Dobry, skład, jakość za rozsądną cenę. Ale jeśli szukasz jakieś luksusowej marki eko, to polecam Rahua i Tata Harper. Są drogie, ale dla mnie to ekologiczny odpowiednik Lancomów, Diorów i innych tego typu kosmetyków. Do nabycia tu: http://www.sklep.warsztatpiekna.pl
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 12:31   #2861
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Ale mialam dzisiaj "przygode" z iHerb'em. Zlozylam wczoraj swoje pierwsz (sic!) od 4 lat zamowienie, akurat niekoniecznie naturalne
(maja akurat promocje na pedzle RT -20% i do tego dostalam jeszcze -$5 na pierwsze zamowienie wiec zestaw limitowanych pedzli "Nic choice" kosztowal mnie 18.99 a nie 40 tak jak np na stronie Targetu), chociaz dorzucilam sobie miniaturke Aroma Naturals, Extraordinary Soap, Tea Tree Eucalyptus, glownie zeby dobic zamowieniem do $20 i otrzymac darmowa przesylke.
Wszystkie zakupy tego typu zwykle otrzymuje do mojego biura bo tutaj jestem wiekszosc dnia i mam pewnosc ze nikt mi spod drzwi nie ciachnie paczuchy.

Zamowienie zlozylam 4 minut przed polnoca wczoraj, o 3 w nocy dostalam maila, ze moje zamowienie zostalo anulowane poniewaz naruszylam zasady korzystania z promocji "rewards"

Skontaktowalam sie z nimi i okazalo sie ze moja kolezanka z pracy rowniez zamawia od nich i ma wpisany tem sam adres dostawy co ja (adres biura) i jest to niezgodne z ich zasadami. Dzieki bogu Pan z ktorym rozmawialam byl bardzo przyjemny i "specjalnie dla mnie" udalo mu sie umozliwic te przesylke w to samo miejsce, a poniewaz juz teoretycznie wykorzystalam ten promocyjny kod na zamowienie to sam mi go manualnie nalozyl.
Iherb to naprawdę porządna firma;- ostatnio przez pomyłkę wrzucili 2 kremy zamiast jednego i na info zwrotne o pomyłce tak odpisali:
"Jong Ganac (iHerb.com Customer Service) Jun 9, 05:38 Hello Ewa, Thank you for letting us know that your order was successfully delivered. For the extra tube of Acure Organics, Day Cream, Gotu Kola Stem Cell + 1% Chlorella Growth Factor, please treat this as a gift from iHerb.com. That product is yours for free. No need to return it back us. Thank you for bringing this up to our attention and please treat this a reward for your honesty. Thank you for patronizing iHerb.com and we hope you continue shopping with us. Kind Regards, Jong Ganac iHerb.com Customer Service Associate"

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak ostatnio oglądałam sobie różne sera itp. poza tym poradzono mi w innym wątku zaopatrzenie się w żel hialuronowy w ramach ukojenia mojej kwaszonej cery. Znalazłam markę "Oz Naturals" i tak sobie czytałam i czytałam a potem natknęłam się na filmik Nissiax83 która pod słonce zachwalała sobie ich serum z vit. C.

Co myślicie? Może była już o tym mowa a tylko ja 100 lat za murzynami...

http://www.oznaturals.com/dp/B00DPE9EQO#horizontalTab2

Zainteresowało mnie jeszcze to serum:
http://www.oznaturals.com/dp/B00C7DYBX0#horizontalTab2
To drugie ma o wiele lepszy skład (bez carbomeru i phenoxyethanolu).

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-06-11 o 12:41
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 16:05   #2862
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

co za skład. dłuższego się nie dało chyba zrobić
http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p...ng_serum_.html

a ta marka
http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p..._skincare.html
przypomina mi inną angielską:
http://www.spieziaorganics.com/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 18:09   #2863
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;51709277]Iherb to naprawdę porządna firma;- ostatnio przez pomyłkę wrzucili 2 kremy zamiast jednego i na info zwrotne o pomyłce tak odpisali:
"Jong Ganac (iHerb.com Customer Service) Jun 9, 05:38 Hello Ewa, Thank you for letting us know that your order was successfully delivered. For the extra tube of Acure Organics, Day Cream, Gotu Kola Stem Cell + 1% Chlorella Growth Factor, please treat this as a gift from iHerb.com. That product is yours for free. No need to return it back us. Thank you for bringing this up to our attention and please treat this a reward for your honesty. Thank you for patronizing iHerb.com and we hope you continue shopping with us. Kind Regards, Jong Ganac iHerb.com Customer Service Associate"

[/QUOTE]
super
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 19:30   #2864
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny bardzo proszę o poradę

Mam cerę trądzikową od zawsze (a mam 32 lata), no od 15 roku życia Od około 2 lat było naprawdę dość dobrze, trochę zaskórniaków ale za mocno mnie nie wysypywało - ot, jedna krostka raz w miesiącu przed okresem.

Teraz znów jest gorzej, odkąd używam tylko naturalnych kremów. Obecnie na dzień jest to http://plantsforbeauty.pl/nawilzajac...-30-p-197.html
skład:Inactive Ingredients:
Organic Aloe Barbadensis Leaf Juice1, Rgania Spinosa Kernel (Argan) Oil, Rosa Canina Seed (Rosehip Oil) Extract, Tocopherol (Vitamin E), Extracts of: Euphorbia Cerifera Cera (Candelilla Wax), Organic Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf2, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf, Origanum Vulgar (Oregano), Thymus Vulgaris (Thyme), Citrus Grandis (Grapefruit Seed) Seed, Hydrastis Canadensis (Goldenseal), Lonicera Caprifolium (Japanese Honeysuckle) and Cinnamomum Zeylanicum Bark (Cinnamon).

Może zapychać?

Jakich kremów naturalnych szukać, by uniknąć zapychania i podskórnych "gul"?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 19:32   #2865
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
super
Po przeczytaniu Twojej recenzji i "hitow i kitow" na twoim blogu nagle stwierdzilam ze Zum Bar to jest cos bardzo potrzebnego w moim zyciu... Zle wizazanki, niedobre wizazanki!

A tak na serio - naprawde takie fajne? Akurat widzialam je w "zwyklym" spozywczym (nie zebym insynuowala ze przez to jest gorsze) i zastanawiam sie czy by nie wrocic po nie
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 22:30   #2866
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
co za skład. dłuższego się nie dało chyba zrobić
http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p...ng_serum_.html

a ta marka
http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p..._skincare.html
przypomina mi inną angielską:
http://www.spieziaorganics.com/
Używam właśnie tego serum Tata Harper. Mam starter kit. Najbardziej jestem zachwycona tym olejkiem: http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p...t_complex.html Nawet miniaturka ma kulkę (jak dezodorant w kulce), którą muszę wymasować całą twarz, żeby ten produkt nałożyć. Zajmuje to trochę czasu, ale mam olejek i masaż w jednym. Poza tym zauważyłam, że poprawiła mi się cera, bo ostatnio miałam jakiś wysyp hormonalny podzieciowy...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 03:30   #2867
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Używam właśnie tego serum Tata Harper. Mam starter kit. Najbardziej jestem zachwycona tym olejkiem: http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p...t_complex.html Nawet miniaturka ma kulkę (jak dezodorant w kulce), którą muszę wymasować całą twarz, żeby ten produkt nałożyć. Zajmuje to trochę czasu, ale mam olejek i masaż w jednym. Poza tym zauważyłam, że poprawiła mi się cera, bo ostatnio miałam jakiś wysyp hormonalny podzieciowy...

Przypomniało mi sie, jak moja kuzynka po ciąży miała ten sam problem, poszła do jakiejś znachorki-zielarki i ta kazała jej poć napar z lukrecji i ogonków czereśni chociaz w sumie to pomogło, ale nie mam zielonego pojęcia czemu akurat 'taki' wywar
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 04:30   #2868
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ok kupiłam, proszę Was, niech mnie która kopnie porządnie! ;D

Wersja "sea salt" pachnie prze-pię-knie! Cytrusy w najlepszej możliwej wersji

I przy okazji moje pytanko do Was: jak wy przechowujecie/używacie swoje mydełka? Ponieważ otworzyłam oba naraz (of kors) to to brązowe włożyłam do woreczka strunowego żeby nie wyschło, ale zastanawiam się, w jaki sposób przechowujecie mydełka których w tym momencie używacie? W mydelniczce? Nie robią się takie rozmiękłe od spodu?

btw. czy któraś z Was miała może problem z załącznikami? wszystkie zdjęcia które wrzucam zapisują się do góry dołem...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150611_223623.jpg (67,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150611_223634.jpg (63,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150611_223645.jpg (65,9 KB, 2 załadowań)
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 05:06   #2869
madzior22
Wtajemniczenie
 
Avatar madzior22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Atl
Wiadomości: 2 744
GG do madzior22
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przyszła mi jeszcze do głowy taka myśl: a w jaki sposób używacie mydełek podczas kąpieli? Razem z myjką, gąbką czy masujecie ciało kostką? Wybaczcie takie idiotyczne pytania ale jestem osobą który nigdy nie używała mydeł w kostce do pielęgnacji ciała. We głowie mam wspomnienia skrzypiącej i suchej skóry po użyciu mydła LUKSJA które Tata masowo przynosił z pracy (pracował fizycznie i mial zapewniony miesięczny "przydział" kosmetyków do utrzymania higieny) i do używania którego zmuszała mnie mama (bo przecież trzeba zużyć!). Od tamtego czasu (czyli jakieś dobre 12 lat) miałam mocną awersję do takich produktów.
Dzięki Wam, zaczęłam się przekonywać
__________________
Gwoli scislosci pisze tutaj z 3 roznych urzadzen i tylko jedno ma polska klawiature !


Prawo jazdy !
madzior22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-12, 06:22   #2870
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
co za skład. dłuższego się nie dało chyba zrobić
http://www.sklep.warsztatpiekna.pl/p...ng_serum_.html
To samo pomyślałam jak obejrzałam składy


Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Ok kupiłam, proszę Was, niech mnie która kopnie porządnie! ;D

Wersja "sea salt" pachnie prze-pię-knie! Cytrusy w najlepszej możliwej wersji

I przy okazji moje pytanko do Was: jak wy przechowujecie/używacie swoje mydełka? Ponieważ otworzyłam oba naraz (of kors) to to brązowe włożyłam do woreczka strunowego żeby nie wyschło, ale zastanawiam się, w jaki sposób przechowujecie mydełka których w tym momencie używacie? W mydelniczce? Nie robią się takie rozmiękłe od spodu?
Śliczne

W mydelniczce z otworami Dzięki temu nie rozmiękają, woda ma gdzie spływać.

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Przyszła mi jeszcze do głowy taka myśl: a w jaki sposób używacie mydełek podczas kąpieli? Razem z myjką, gąbką czy masujecie ciało kostką? Wybaczcie takie idiotyczne pytania ale jestem osobą który nigdy nie używała mydeł w kostce do pielęgnacji ciała. We głowie mam wspomnienia skrzypiącej i suchej skóry po użyciu mydła LUKSJA które Tata masowo przynosił z pracy (pracował fizycznie i mial zapewniony miesięczny "przydział" kosmetyków do utrzymania higieny) i do używania którego zmuszała mnie mama (bo przecież trzeba zużyć!). Od tamtego czasu (czyli jakieś dobre 12 lat) miałam mocną awersję do takich produktów.
Dzięki Wam, zaczęłam się przekonywać
Z myjką lub od razu na ciało. Tak naprawdę to obojętnie, wszystko zależy od tego czy lubisz myć się gąbką / myjką, czy wystarczy Ci sama ręka Ja lubię myć się z myjką, za to mąż tylko rękami, myjki drażnią mu skórę.
Po umyciu jeszcze mokra skóra może wydawać się skrzypiąca, to normalny efekt po mydle Jednak po wysuszeniu powinna być normalna, wtedy wiadomo, że mydło nie wysusza.
Myję się mydłami od kilku lat, jak próbuję żeli to czuję jakbym się myła kisielem
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 07:59   #2871
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Ok kupiłam, proszę Was, niech mnie która kopnie porządnie! ;D

Wersja "sea salt" pachnie prze-pię-knie! Cytrusy w najlepszej możliwej wersji

I przy okazji moje pytanko do Was: jak wy przechowujecie/używacie swoje mydełka? Ponieważ otworzyłam oba naraz (of kors) to to brązowe włożyłam do woreczka strunowego żeby nie wyschło, ale zastanawiam się, w jaki sposób przechowujecie mydełka których w tym momencie używacie? W mydelniczce? Nie robią się takie rozmiękłe od spodu?

btw. czy któraś z Was miała może problem z załącznikami? wszystkie zdjęcia które wrzucam zapisują się do góry dołem...
Mydła po użyciu kładę na drewnianą, żeberkową mydelniczkę z Ikei. Tak świetnie schną i nie rozpaćkuja się.

A te mydła wygladają zachęcająco, nie słyszałam wcześniej o nich
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 08:40   #2872
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Co o tym sądzicie: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-..._wysokieobcasy
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:03   #2873
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Przypomniało mi sie, jak moja kuzynka po ciąży miała ten sam problem, poszła do jakiejś znachorki-zielarki i ta kazała jej poć napar z lukrecji i ogonków czereśni chociaz w sumie to pomogło, ale nie mam zielonego pojęcia czemu akurat 'taki' wywar
Ale ogonków czereśni?! Pójdę do warzywniaka i poproszę same ogonki

Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Przyszła mi jeszcze do głowy taka myśl: a w jaki sposób używacie mydełek podczas kąpieli? Razem z myjką, gąbką czy masujecie ciało kostką? Wybaczcie takie idiotyczne pytania ale jestem osobą który nigdy nie używała mydeł w kostce do pielęgnacji ciała. We głowie mam wspomnienia skrzypiącej i suchej skóry po użyciu mydła LUKSJA które Tata masowo przynosił z pracy (pracował fizycznie i mial zapewniony miesięczny "przydział" kosmetyków do utrzymania higieny) i do używania którego zmuszała mnie mama (bo przecież trzeba zużyć!). Od tamtego czasu (czyli jakieś dobre 12 lat) miałam mocną awersję do takich produktów.
Dzięki Wam, zaczęłam się przekonywać
Ja używam bezpośrednio kostki. Gąbki moim zdaniem są siedliskiem bakterii i jak już, to trzeba je często wymieniać. Mam też szorstką rękawicę, używam jej od czasu do czasu (bo zwykle nie mam czasu).

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja już dawno twierdziłam, że liczy się tylko lista składników, a nie deklaracje producenta na opakowaniu. Ja już nie czytam w sumie opakowań poza listą INCI...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:13   #2874
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja jestem tego samego zdania co Sicilia, nie napalam się na jakieś nowinki technologiczne i szumne opisy, po prostu mam już jako takie doświadczenie z kosmetykami i niekosmetykami i widzę co na moją skórę naprawdę działa, a co nie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:45   #2875
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ameryki nie odkryli, ale dobrze, że o tym piszą - jak ktoś jeszcze nie wie, że warto spojrzeć czasem na skład to może teraz przejrzy na oczy.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja używam bezpośrednio kostki. Gąbki moim zdaniem są siedliskiem bakterii i jak już, to trzeba je często wymieniać.
Bo są Mnie to po prostu nie rusza


Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja już dawno twierdziłam, że liczy się tylko lista składników, a nie deklaracje producenta na opakowaniu. Ja już nie czytam w sumie opakowań poza listą INCI...
Ja czytam i tak, zawsze jestem ciekawa co producent nawymyślał Nie mam jednak za wiele kosmetyków z bajkowymi opisami, bo nikt nic nie pisze na opakowaniu oleju czy mydła.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:58   #2876
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ale ogonków czereśni?! Pójdę do warzywniaka i poproszę same ogonki

Akurat same ogonki mnie nie dziwią, bo sama mam herbatkę z ogonków, działa bardzo dobrze na układ moczowy dziwi mnie raczej połączenie z lukrecja i wpływ na hormonalny wysyp

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

A wlasnie dziewczyny, macie jakies fajne sprawdzone sposoby na swoje włosy? Chodzi mi o sprawienie, by były jeszcze piękniejsze miesiac temu odkryłam zbawienna moc oleju lnianego, zastanawiam sie co jeszcze mogłabym zrobic myslalam nad skwalenem lub colostrum, ale co do drugiego mam troche watpliwości etyczne
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 09:59   #2877
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Akurat same ogonki mnie nie dziwią, bo sama mam herbatkę z ogonków, działa bardzo dobrze na układ moczowy dziwi mnie raczej połączenie z lukrecja i wpływ na hormonalny wysyp
A jak to się pije, te ogonki? Mam czereśnie, także ogonki będą, ale nie wiem jak je przyrządzić
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 10:04   #2878
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A wlasnie dziewczyny, macie jakies fajne sprawdzone sposoby na swoje włosy? Chodzi mi o sprawienie, by były jeszcze piękniejsze miesiac temu odkryłam zbawienna moc oleju lnianego, zastanawiam sie co jeszcze mogłabym zrobic myslalam nad skwalenem lub colostrum, ale co do drugiego mam troche watpliwości etyczne
Z włosami się trzeba obchodzić jak z jajkiem i to jest największy klucz. Chodzi mi o wystawianie na mechaniczne uszkodzenia, czyli np targanie włosów grzebieniami czy szczotkami kiepskiej jakości ( tu warto zainwestować w coś porządnego) lub bezwiednie np podczas snu. Trzeba też przy i po umyciu oszczędzić włosom tarcia i szarpania szorowaniem czy ręcznikiem, no i nie spać na włosach To u mnie zadziałało najlepiej i wtedy kosmetykami można jeszcze dodać im piękna Moje włosy też lubią lniany olej
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 10:10   #2879
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość

A wlasnie dziewczyny, macie jakies fajne sprawdzone sposoby na swoje włosy? Chodzi mi o sprawienie, by były jeszcze piękniejsze miesiac temu odkryłam zbawienna moc oleju lnianego, zastanawiam sie co jeszcze mogłabym zrobic myslalam nad skwalenem lub colostrum, ale co do drugiego mam troche watpliwości etyczne
Moja włosowa pielęgnacja jest uboga, nie używam odżywek i masek, ale chwaliłam już samorobne serum do włosów z honeyquatem i fitokeratyną na hydrolacie lawendowym. Włosy miękkie, łatwo się rozczesują i co najważniejsze, bo na tym mi zależało - nie elektryzują się
Nie olejuję włosów, bo ciężko jest zmyć taki olej mydłem, poza tym włosy olejują się same.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z włosami się trzeba obchodzić jak z jajkiem i to jest największy klucz. Chodzi mi o wystawianie na mechaniczne uszkodzenia, czyli np targanie włosów grzebieniami czy szczotkami kiepskiej jakości ( tu warto zainwestować w coś porządnego) lub bezwiednie np podczas snu. Trzeba też przy i po umyciu oszczędzić włosom tarcia i szarpania szorowaniem czy ręcznikiem, no i nie spać na włosach To u mnie zadziałało najlepiej i wtedy kosmetykami można jeszcze dodać im piękna Moje włosy też lubią lniany olej
Używam Tangle Teezera i szczotki z włosia dzika, teraz zamówiłam szczotkę i grzebień z bambusa. TT lubię, bo świetnie rozczesuje włosy po myciu. Ta z włosia pomaga w rozprowadzaniu oleju po włosach, masuję (lub wysługuję się mężem ) głowę przez kilka minut, potem wyczesuję włosy od nasady po końce.

Chyba się nie da Jak będę miała dłuższe to planuję spanie w warkoczu, jednak i tak się na nim przecież śpi...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-12, 11:04   #2880
Myszka19801
Przyczajenie
 
Avatar Myszka19801
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przeglądam ten wątek od jakiegoś czasu i w końcu się wypowiem. Są też takie specjalne kamienie do całego ciala, które można stosować razem z mydlem. Co jakiś czas taki kamyczek trzeba od razu sparzyć
Myszka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.