Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku. ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 10:43   #1
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532

Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku. ;)


Zakładam ten mobilizacyjny wątek dla osób, które lubią wypić mleko, a niestety nie powinny (źle się czują/ mają wzdęcia/ problemy z trawieniem/ bóle brzucha etc.). Czasami uda mi się odstawić mleko na parę dni- i wtedy mam niewydęty, płaski brzuch, a trawienie zachodzi całkowicie sprawnie. Niestety mleko (np. do kawy ) jest moją zmorą i często mam na nie ochotę. Całe szczęście wszelkie przetwory mleczne znoszę prawidłowo.

Czy jest tutaj ktoś o podobnym problemie? Zapraszam do liczenia 'dni bez mleka' i do konwersacji na ten temat.

Ja jutro zaczynam dzień pierwszy.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:01   #2
Qunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tę cza cza cza!
Wiadomości: 238
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

dołączam się jak najbardziej!

co prawda mleka nie piję już ze 3 dni, ale zacznę jak przystało na pierwszy post:

1!
__________________


może dotąd zaniedbywałam modlitwę, ale teraz, jeśli tam jesteś, proszę, uratuj mnie SUPERMANIE! }

"ciało pielęgnuje, bo jest domem duszy i gdy mi jest dobrze - moja dusza mruczy."
Qunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:38   #3
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

o, to ja też.
wprawdzie na wszelkie jogurty, serki wiejskie itp. reaguję w porządku, tak po mleku mam totalną rewolucję w przewodzie pokarmowym. od paru tygodni używam tylko mleka sojowego. nie pamiętam niestety, kiedy dokładnie zaczęłam, więc odliczanie rozpoczynam od dnia wczorajszego.

także dzisiaj dzień drugi. :P
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:43   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

to ja tez się dołączam , ostatnio mam wzdęcia okropne i wszystko powoli eliminuje z diety. co prawda mleka używam tylko do kawy ale jednak nawet drobna ilość , może mieć negatywny wpływ.

Dzień 1
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:59   #5
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez cordellia Pokaż wiadomość
o, to ja też.
wprawdzie na wszelkie jogurty, serki wiejskie itp. reaguję w porządku, tak po mleku mam totalną rewolucję w przewodzie pokarmowym. od paru tygodni używam tylko mleka sojowego. nie pamiętam niestety, kiedy dokładnie zaczęłam, więc odliczanie rozpoczynam od dnia wczorajszego.

także dzisiaj dzień drugi. :P
Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
to ja tez się dołączam , ostatnio mam wzdęcia okropne i wszystko powoli eliminuje z diety. co prawda mleka używam tylko do kawy ale jednak nawet drobna ilość , może mieć negatywny wpływ.

Dzień 1
Tak, mam to samo. Trochę do kawy wystarczy, żeby było kiepsko. Fajnie. Ja dziś wypiłam kawę z mlekiem właśnie, więc jutro już tylko czarna.

Swoją drogą szkoda, że sojowe jest takie drogie, bo bardzo je lubię i jest fajną alternatywą(nie wiem co prawda jak sprawdza się w kawie, ale np. w owsiance bardzo!).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:18   #6
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Dołączam się! Ciekawe ile wytrwam
Dzień 1
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 12:45   #7
adleajda
Raczkowanie
 
Avatar adleajda
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

I ja sie przylacze
dzis niestety wypilam dwa kubki z musli.. wiec zaczne odliczanie od jutra lubie mleko ale mam pozniej wzdety brzuch i co dziwne strasznie zle wplywa na moja cere ;( odrazu mam mase pryszczy i grudek.. :|
cos strasznego.
__________________
* zapuszczam włosy
bylo: 25 cm
jest: 50 cm
bedzie: 75 cm

* dbam o cere i pazurki

* jestem na diecie


adleajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 13:09   #8
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Swoją drogą szkoda, że sojowe jest takie drogie, bo bardzo je lubię i jest fajną alternatywą(nie wiem co prawda jak sprawdza się w kawie, ale np. w owsiance bardzo!).
napój sojowy w biedronce jest w całkiem przystępnej cenie, w tesco mleka firmy alpro soya są tańsze niż w realu czy carrefourze. ja bardzo lubię kawę (szczególnie orkiszową, którą ostatnio dorwałam) z dodatkiem mleka sojowego (i ewent. odrobiną miodu), pycha.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 13:15   #9
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez cordellia Pokaż wiadomość
napój sojowy w biedronce jest w całkiem przystępnej cenie, w tesco mleka firmy alpro soya są tańsze niż w realu czy carrefourze. ja bardzo lubię kawę (szczególnie orkiszową, którą ostatnio dorwałam) z dodatkiem mleka sojowego (i ewent. odrobiną miodu), pycha.
O, widziałam mleko sojowe w Biedronce, ale nie zwróciłam uwagi na cenę. W internecie przeczytałam, że to 3.99zl, prawda? Kurcze, to mi podrzuciłaś pomysł. Raz na jakiś czas sobie mogę kupić. Zawsze to 4 złote a nie 9. ^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 15:09   #10
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

tak, coś takiego, wiem, że na pewno trójka z przodu w tesco można kupic za 6,50zł to naturalne. aaa w smaku są całkiem podobne.

to ja idę sobie przyrządzic orkiszówkę z mleczkiem sojowym.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:36   #11
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Zakładam ten mobilizacyjny wątek dla osób, które lubią wypić mleko, a niestety nie powinny (źle się czują/ mają wzdęcia/ problemy z trawieniem/ bóle brzucha etc.). Czasami uda mi się odstawić mleko na parę dni- i wtedy mam niewydęty, płaski brzuch, a trawienie zachodzi całkowicie sprawnie. Niestety mleko (np. do kawy ) jest moją zmorą i często mam na nie ochotę. Całe szczęście wszelkie przetwory mleczne znoszę prawidłowo.

Czy jest tutaj ktoś o podobnym problemie? Zapraszam do liczenia 'dni bez mleka' i do konwersacji na ten temat.

Ja jutro zaczynam dzień pierwszy.

Po pierwsze - wydaje mi się, że ból i wzdęcia powinny już być wystarczającą mobilizacją, żeby unikać mleka - chyba że ktoś jest masochistą.
Po drugie - jeżeli masz nietolerancję na laktozę, to polecam zakup mleka tzw. bez laktozy, które w rzeczywistości jest zwykłym mlekiem z dodatkiem enzymu, który pomaga laktozę trawić, np. http://www.forummleczarskie.pl/RAPORTY/126/04.jpg
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 23:39   #12
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

albo kupić w aptece kropelki z laktazą
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 06:48   #13
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

1

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28970117]
Po pierwsze - wydaje mi się, że ból i wzdęcia powinny już być wystarczającą mobilizacją, żeby unikać mleka - chyba że ktoś jest masochistą.
Po drugie - jeżeli masz nietolerancję na laktozę, to polecam zakup mleka tzw. bez laktozy, które w rzeczywistości jest zwykłym mlekiem z dodatkiem enzymu, który pomaga laktozę trawić, np. http://www.forummleczarskie.pl/RAPORTY/126/04.jpg
[/QUOTE]

Pewnie, zgadzam się. Aczkolwiek nie wszyscy, którzy mają świadomość, że np. cukier czy fast food źle działa na ich organizm potrafią się powstrzymać przed tym, żeby coś takiego zjeść. To działa na tej samej zasadzie. Jestem studentką, nie zarabiam, a wiem, że moi rodzice niechętnie kupowaliby mleko, które kosztuje 4x więcej niż zwykłe. Wolę zrezygnować zupełnie(kiedyś nie piłam go miesiąc ponad i było ok) i odzwyczaić się, jednak nie jest to dla mnie takie proste.

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2011-08-25 o 06:51
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 07:20   #14
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

U mnie wykryta nietolerancja laktozy. Mleka unikam jak ognia. Pare dni temu znajomy zrobił mi kawe z mlekiem - nie usłyszał, że chcę czarną. Wypiłam. Do następnego dnia straszny ból brzucha i przeokropne wzdęcie. Mi w takich momentach pomaga nospa.
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:07   #15
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
1



Pewnie, zgadzam się. Aczkolwiek nie wszyscy, którzy mają świadomość, że np. cukier czy fast food źle działa na ich organizm potrafią się powstrzymać przed tym, żeby coś takiego zjeść. To działa na tej samej zasadzie. Jestem studentką, nie zarabiam, a wiem, że moi rodzice niechętnie kupowaliby mleko, które kosztuje 4x więcej niż zwykłe. Wolę zrezygnować zupełnie(kiedyś nie piłam go miesiąc ponad i było ok) i odzwyczaić się, jednak nie jest to dla mnie takie proste.

Jasne, tylko nie rozumiem, jak ktoś może mieć problem z nie piciem mleka, kiedy zwija się z bólu.

Mleko samo w sobie jest bardzo niezdrowe dla człowieka, dlatego lepiej całkiem z niego zrezygnować. Niestety są tacy ludzie jak ja na przykład, dla których nie ma dnia bez porannej latte, dlatego dobrym rozwiązaniem jest mleko bez laktozy (kawa z mlekiem sojowym czy ryżowym zupełnie mi nie smakuje).
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 13:45   #16
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28977487]
Jasne, tylko nie rozumiem, jak ktoś może mieć problem z nie piciem mleka, kiedy zwija się z bólu.

Mleko samo w sobie jest bardzo niezdrowe dla człowieka, dlatego lepiej całkiem z niego zrezygnować. Niestety są tacy ludzie jak ja na przykład, dla których nie ma dnia bez porannej latte, dlatego dobrym rozwiązaniem jest mleko bez laktozy (kawa z mlekiem sojowym czy ryżowym zupełnie mi nie smakuje).
[/QUOTE]
Nie zwijam się z bólu, aż tak na szczęście nie reaguję. Moim głównym problemem jest wzdęcie i zaburzenie trawienia.
Co do tego, że mleko jest niezdrowe- jestem świadoma. Nie wierzę w to, żeby dla osoby dorosłej mogłoby być korzystne i zostaję przy tym, że mleko krowie to pokarm cielaczków, cóż.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:37   #17
Fancy Rebel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 270
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Dołączę się, bo mobilizacja zawsze jakaś powstaje raptownie już przy samym napisaniu w wątku.

Mleka nie powinien pić żaden ssak po okresie karmienia piersią, i jakoś człowiek się z tym zwyczajem uchował. Kiedyś mleko bardzo mi szkodziło( jeszcze jakieś pół roku temu), ostatnimi czasy jest o wiele lepiej, a mimo to postanowiłam zrezygnować. Właśnie w momencie,gdy mój organizm , zdaje się, pogodził z moimi nawykami.

Najwidoczniej jedna z dwóch( przeciętnie pitych dziennie) kaw będzie musiała być zabielona innym płynem, ew. zrezygnuję z wersje jaśniejszej. Bo i kofeina zawarta w kawie inaczej reaguje z mlekiem i bez niego.
Fancy Rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 23:24   #18
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez Fancy Rebel Pokaż wiadomość
Bo i kofeina zawarta w kawie inaczej reaguje z mlekiem i bez niego.
To znaczy jak? Czym się różnią te reakcje?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 06:52   #19
Laila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
GG do Laila252
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Ja tak samo mam... jak najbardziej sie pod tym podpisuje. Wsumie ostatnio z 5 dni temu wypilam pod rzad z 3 kupki zimnego mleka. Byloo pyszne ale potem usnac nie moglam przez bol brzucha.
Laila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 07:17   #20
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

2

Ja jeszcze zanim zaczęłam to też napiłam się sporo mleka i wzdęcie schodziło 2 dni. Powoli mój brzuch zaczyna normalnie się zachowywać, a ja - myśląc więcej o tym, że nie mogę pić tego mleka - bardziej się mobilizuję. ^^
Dzisiaj kupię sobie napój sojowy z Biedronki (sprawdzałam- kosztuje 4.49zł).
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 09:20   #21
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

.

Edytowane przez FilifionkaB
Czas edycji: 2011-09-26 o 11:54
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:20   #22
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
też się dopisuje, na mleko źle reaguje od kilku lat ( na szczęscie dorobina do kawy mi nie szkodzi). Niestety od jakiegoś miesiąca zaczęłam miewać wzdęcia/bóle brzucha/biegunkę od innych produktów mlecznych - typu jogurt, serek homo, czy wiejski. I to jest dla mnie ogromnym problemem - juz nie mam co jeść
Zacząć się w końcu zdrowo odżywiać.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 12:53   #23
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

4 dzień.
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 13:02   #24
Laila252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
GG do Laila252
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez cordellia Pokaż wiadomość
4 dzień.
gratuluje
Laila252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 13:43   #25
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez cordellia Pokaż wiadomość
4 dzień.

Z ciekawości - co jadasz na śniadanie? Chyba najbardziej popularne są różnego rodzaju płatki z mlekiem, dlatego pytam.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 13:46   #26
Fancy Rebel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 270
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

paranoja spotkałam się z masą różnych opinii i sama jestem lekko skołowana. Z jednej strony - dobrze pić mleko i kawę, bo od razu niejako uzupełniamy wypłukiwane przez kawę składniki, ale i uniemożliwiamy wchłanianie żelaza. Z kolei - ponoć kofeiną ma tworzyć związki trwałe z proteinami mleka, uniemożliwiając jej, znane wszem i wobec ,działanie.Jest tak dużo szkół ,że nie wiem w co wierzyć. Sama jestem w tym lekko zagubiona.

Uwielbiam kawę, jakąkolwiek, piję w dość dużych ilościach, ze względu an smak, i czasami pozwalam sobie na dodatek mleka. Ale najzwyczajniej w świecie - pojawia się tutaj problem związany z bebechami.

Edytowane przez Fancy Rebel
Czas edycji: 2011-08-26 o 13:52
Fancy Rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 13:48   #27
cordellia
Zadomowienie
 
Avatar cordellia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 064
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

najczęściej jakąś mieszankę orzechów, pełnoziarnistych płatków, owoców itp. z serkiem wiejskim/jogurtem naturalnym do tego zawsze kawę orkiszową (orkisz pomaga przeczyścić jelita) z mlekiem sojowym.
o dziwo produkty nabiałowe nie powodują u mnie takich dolegliwości, jak mleko. szamię jakieś wafle ryżowe z serem żółtym i nic mi nie jest, jem wieśniaka - bez żadnych problemów w przewodzie pokarmowym.

(btw. tak, jak pisalam wczesniej - mleka krowiego nie spozywam od dluzszego czasu, ale nie pamietam konkretnie daty, a chcialam odliczac dokladnie :P)
__________________

november smoke and your toes go numb
a new colour on the globe
it goes from white to red
a little voice in my head says oh oh oh

bloguję sobie
cordellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 08:06   #28
FilifionkaB
Rozeznanie
 
Avatar FilifionkaB
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 648
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

.

Edytowane przez FilifionkaB
Czas edycji: 2011-09-26 o 11:54
FilifionkaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 10:37   #29
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

Cytat:
Napisane przez FilifionkaB Pokaż wiadomość
czyli jak? co proponujesz na śniadania, kolacje i podwieczorki oprócz kanapek z szynką?
Oczywiście warzywa i owoce. Dla mięsożernych bekon, kiełbaski, pierś z kurczaka etc.

Na śniadanie można jeść płatki z mlekiem ryżowym lub sojowym, jak ktoś lubi, to jajka (jajecznica, na twardo, na miękko). Na kolację najlepsze są sałatki warzywne z dodatkiem awokado lub bananów i nasion. Jak ktoś preferuje kolacje białkowe, to można dodać do sałatek gotowane "mięso" sojowe lub kurczaka, albo ser tofu. Można też wybrać szejki warzywne lub owocowo-warzywne.

Jak ktoś woli kanapki na kolację:
- awokado, pomidor
- plasterki piersi z kurczaka
- awokado, oliwki
etc.

Ja nie mam problemu z kolacjami jako takimi, bo zazwyczaj w ciągu dnia zjadam lekki lunch, a wieczorem dopiero jem obiado-kolację.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 18:10   #30
EdytaPrzybysz
Raczkowanie
 
Avatar EdytaPrzybysz
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 308
Dot.: Bez mleka! - dla osób, które nie powinny/źle reagują/mają bóle brzucha po mleku

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;28970117]
Po pierwsze - wydaje mi się, że ból i wzdęcia powinny już być wystarczającą mobilizacją, żeby unikać mleka - chyba że ktoś jest masochistą.
Po drugie - jeżeli masz nietolerancję na laktozę, to polecam zakup mleka tzw. bez laktozy, które w rzeczywistości jest zwykłym mlekiem z dodatkiem enzymu, który pomaga laktozę trawić, np. http://www.forummleczarskie.pl/RAPORTY/126/04.jpg
[/QUOTE]

Dziękuję za cynk o forum i wcześniej o mleku w Biedronce.
Moja córka też nie może pić mleka, więc pędzę jutro do Biedronki.

A teraz popatrzę na forum o mleku.

Pozdrawia.
__________________
Herbalife - pytaj

Edytowane przez EdytaPrzybysz
Czas edycji: 2012-02-28 o 09:40
EdytaPrzybysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.