Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 08:24   #1
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863

Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(


Witajcie !
W piątek miałam jak zawsze wziąć tabletke anty o godz 19 ale bylam troche zajęta i ciągle powtarzalam, że za chwile wezme aż w końcu zapomniałam o niej, a co jest najśmieszniejsze byłam przekonana żę ją wzięłam!!!!
Wieczorem współżyłam z moim narzeczonym i na następny dzień też około południa współżyliśmy.....
NA drugi dzień czyli w Sobote, dochodziłą godzina 19 więc wyciągłąm tabletki i chciałam wziąć sobotnią pigułke i wtedy ku mojemu zszokowaniu patrze że tam jest tabletka nie wzięta z wczoraj czyli z piątku....

Szczerze załamałam się bo gdybym wiedziala że nie wzięłam tej tabletki w piątek to chociaż na drugi dzień bym wzięła do 12 h.....

Zgodnie z ulotką dodatkowo się zabezpieczaliśmy z narzeczonym przez 7 dni.....

Powiedzcie mi dziewczyny czy moge być w ciąży skoro współżylam tego dnia co zapomnialam tabletki(z piątku na sobote)???
Przecież biore regularnie 5 lat tabletki anty i nie chce mi się wierzyć żę przez raz w życiu pominiętą tabletkę mogę być od razu w ciąży??
przecież nie mamy owulacji jak bierzemy tabsy i w jeden dzien mogłą od razu by nastąpić owulacja??

pomóżcie prosze(


p.s. Bolą mnie piersi i podbrzusze, raz poraz tak jak by nerki/kręgosłup- nie wiem czy to z nerwów czy co
__________________
NOWA UPORZĄDKOWANA WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514519


NIEAKTUALNA WYMIANA:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514085

Proszę odpisuj u mnie
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 09:59   #2
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Witajcie !
W piątek miałam jak zawsze wziąć tabletke anty o godz 19 ale bylam troche zajęta i ciągle powtarzalam, że za chwile wezme aż w końcu zapomniałam o niej, a co jest najśmieszniejsze byłam przekonana żę ją wzięłam!!!!
Wieczorem współżyłam z moim narzeczonym i na następny dzień też około południa współżyliśmy.....
NA drugi dzień czyli w Sobote, dochodziłą godzina 19 więc wyciągłąm tabletki i chciałam wziąć sobotnią pigułke i wtedy ku mojemu zszokowaniu patrze że tam jest tabletka nie wzięta z wczoraj czyli z piątku....

Szczerze załamałam się bo gdybym wiedziala że nie wzięłam tej tabletki w piątek to chociaż na drugi dzień bym wzięła do 12 h.....

Zgodnie z ulotką dodatkowo się zabezpieczaliśmy z narzeczonym przez 7 dni.....

Powiedzcie mi dziewczyny czy moge być w ciąży skoro współżylam tego dnia co zapomnialam tabletki(z piątku na sobote)???
Przecież biore regularnie 5 lat tabletki anty i nie chce mi się wierzyć żę przez raz w życiu pominiętą tabletkę mogę być od razu w ciąży??
przecież nie mamy owulacji jak bierzemy tabsy i w jeden dzien mogłą od razu by nastąpić owulacja??

pomóżcie prosze(


p.s. Bolą mnie piersi i podbrzusze, raz poraz tak jak by nerki/kręgosłup- nie wiem czy to z nerwów czy co
Powiedz mi, która to była tabletka z kolei?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 12:02   #3
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

Aż dziwne... Bierzesz tabletki 5 lat i może ani razu nie przeczytałaś ulotki? Tam jest przecież wszystko napisane w zależności który to był tydzień przyjmowania tabletek.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 14:43   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

Ale co to ma do rzeczy ile lat bierzesz tabletki, bo nie rozumiem? Już nie mówiąc, że chyba kompletnie nie wiesz co bierzesz, skoro nie piszesz jaki to był tydzień, a do tego nie spojrzysz w ulotkę i jej nie przeczytasz jak postępować. To czego w niej nie ma też mówi samo za siebie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 18:23   #5
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

Jezeli były to tabletki z 1 tyg. jest ryzyko ciąży.. zgodnie z tym co pisze na ulotce..mówisz ze stosowałaś z chlopakiem przez nastepne 7 dni dodatkowa antykoncepcje wiec wnioskuje ze to był pierwszy tydzień. Nie wiem jakie tabletki przyjmujesz, ale najlepiej byłoby skontaktować się ze swoim lekarzem, będziesz miała wiarygodne źródło , pozdrawiam.

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

a co do bólu podbrzusza.. myślę że po prostu wyolbrzymiony problem bo zdajesz sobie sprawę z pominiecia tabletki
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 18:24   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

Cytat:
Napisane przez Agacior_91 Pokaż wiadomość
Jezeli były to tabletki z 1 tyg. jest ryzyko ciąży.. zgodnie z tym co pisze na ulotce..mówisz ze stosowałaś z chlopakiem przez nastepne 7 dni dodatkowa antykoncepcje wiec wnioskuje ze to był pierwszy tydzień. Nie wiem jakie tabletki przyjmujesz, ale najlepiej byłoby skontaktować się ze swoim lekarzem, będziesz miała wiarygodne źródło , pozdrawiam.
W każdym tygodniu można stosować dodatkowo przez 7 dni prezerwatywy, więc nie rozumiem Twojej tezy
Ulotka jest wystarczającym, wiarygodnym źródłem...
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 18:33   #7
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Pierwszy raz od 5 lat zapomnialam tabletki anty :(

[QUOTE=Frutti;31679643]W każdym tygodniu można stosować dodatkowo przez 7 dni prezerwatywy, więc nie rozumiem Twojej tezy
"mozn" dobrze powiedziane...
1-7 dnia w zaleznosci od tego czy w tygodniu poprzedzajacym odbyl sie stosunek, jesli tak nalezy poradzic sie lekarza jesli nie zazyc pominieta taletke, stosowac meode mechaniczna przez 7 dni, dokonczyc blister
8-14 zazyc pominieta tabletke i blister ( o dodatkowym zabezpieczeniu nic nie pisze)
15-24 dzien zazyc pominieta tabletke pominac białe rozpoczac nowy blister. I o dodatkowym zabezpieczeniu tez nic nie pisze.

Moja teza bierze sie ze schematu stosowania tabletek antykoncepcyjnych które mam przed oczami ..
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.