Zmiana dokumentów - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 07:27   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Zmiana dokumentów - pomocy!


Dziewczyny kto mi powie jak jest ze zmianą dokumentów po ślubie? Zapytałam w urzędzie o to, powiedziano mi, że czas na zmianę wynosi 4 miesiące, natomiast w poradach w internecie przeczytałam, że jest 14 dni na złożenie wniosku po otrzymaniu aktu małżeństwa. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że decyduje o tym moment, w którym pobiorę akt małżeństwa i od tej chwili te 14 dni? Już sama nie wiem, a mam skomplikowaną sytuację (ślub był daleko od miejsca zameldowania, a teraz jadę na wakacje za granicę).
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:24   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zmiana dokumentów - pomocy!

Masz 3 m-ce na wymianę dokumentów. Po prostu po upływie tego czasu Twój dowód nie będzie już ważny.
Równie dobrze możesz wymienić dokumenty po roku, tylko w tym czasie masz nieważny dowód osobisty,a przy kontroli prawa jazda może być problem (choć znam osoby, które od kilku lat mają niewymienione prawo jazdy).

Ja wymieniałam dokumenty po 5 m-cach.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:11   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana dokumentów - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny kto mi powie jak jest ze zmianą dokumentów po ślubie? Zapytałam w urzędzie o to, powiedziano mi, że czas na zmianę wynosi 4 miesiące, natomiast w poradach w internecie przeczytałam, że jest 14 dni na złożenie wniosku po otrzymaniu aktu małżeństwa. Nie wiem czy dobrze rozumiem, że decyduje o tym moment, w którym pobiorę akt małżeństwa i od tej chwili te 14 dni? Już sama nie wiem, a mam skomplikowaną sytuację (ślub był daleko od miejsca zameldowania, a teraz jadę na wakacje za granicę).
Widzę, że panie urzędniczki dobrze poinformowane

Na wymianę dokumentów masz 3 m-ce, jak już to Dotka90 pisała.
Swoje wymieniałam podajże po 2 m-cach od ślubu.
I faktem jest, że wiele osób niektórych dokumentów nie zmienia, bo zapomni/koszty/brak czasu, a potem jak to wyjdzie to jest problem A niektórych dokumentów od ręki wydać się nie da.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 11:11:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.