Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 15:57   #1
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447

Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?


Witam Was Wiżanki.
Wszystkim świetnie doradzacie, więc może i mi podsuniecie jakiś fajny pomysł. Otóż są plany odświeżenia mieszkania. Mebli na razie nie ma opcji zmienić, ew. jakieś przemeblowanie - ale to już w tym moja głowa... i dlatego główna zmiana "wizerunku" ma się opierać przede wszystkim na ścianach... a moi domownicy kochają i uznają tylko tapety!

Pokój dzienny jest mniej więcej w kwadracie, dość duży ok30m2. Jedna ściana to same okna. Meble czarne + bordowe obicia krzeseł oraz sofy - czego nie zmienie. Teraz są jasne kremowe ściany, co prawie wygląda jak biało-żółte po wyblaknięciu - dlatego raczej zależy mi na jakimś konkretnym kolorze.

Broń Boże aby nie wyszedł żaden gothic... a raczej bardziej w stronie ku nowoczesnemu wnętrzu. Przejrzałam setki stron z inspiracjami , ale zupełnie nie ma nic w tym klimacie o jaki mi chodzi i z takimi meblami

Nie wklejam zdj. salonu, ponieważ interesują mnie tylko inspiracje ze ścianami ( + czarno-bordowe meble) - także, sądzę, że mój układ pokoju już tu najmniej ważny.

Spory dość czas temu, oglądałam przypadkiem odcinek "Się kręci" na polsacie, i program był prowadzony z jakiegoś wnętrza - gdzie dokładnie były czarne meble, + bordowo(czerwone) obicia krzeseł i sofy + ściany niemal identyczne jak w moim załączniku na zdjęciu. Bardzo mi się podobał ten układ , jednak nigdzie nie mogę go znaleźć a bardzo mi zależy przed jakimkolwiek remontem , przejrzeć jakieś inspiracje.
aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 15:53   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Witam Was Wiżanki.
Wszystkim świetnie doradzacie, więc może i mi podsuniecie jakiś fajny pomysł. Otóż są plany odświeżenia mieszkania. Mebli na razie nie ma opcji zmienić, ew. jakieś przemeblowanie - ale to już w tym moja głowa... i dlatego główna zmiana "wizerunku" ma się opierać przede wszystkim na ścianach... a moi domownicy kochają i uznają tylko tapety!

Pokój dzienny jest mniej więcej w kwadracie, dość duży ok30m2. Jedna ściana to same okna. Meble czarne + bordowe obicia krzeseł oraz sofy - czego nie zmienie. Teraz są jasne kremowe ściany, co prawie wygląda jak biało-żółte po wyblaknięciu - dlatego raczej zależy mi na jakimś konkretnym kolorze.

Broń Boże aby nie wyszedł żaden gothic... a raczej bardziej w stronie ku nowoczesnemu wnętrzu. Przejrzałam setki stron z inspiracjami , ale zupełnie nie ma nic w tym klimacie o jaki mi chodzi i z takimi meblami

Nie wklejam zdj. salonu, ponieważ interesują mnie tylko inspiracje ze ścianami ( + czarno-bordowe meble) - także, sądzę, że mój układ pokoju już tu najmniej ważny.

Spory dość czas temu, oglądałam przypadkiem odcinek "Się kręci" na polsacie, i program był prowadzony z jakiegoś wnętrza - gdzie dokładnie były czarne meble, + bordowo(czerwone) obicia krzeseł i sofy + ściany niemal identyczne jak w moim załączniku na zdjęciu. Bardzo mi się podobał ten układ , jednak nigdzie nie mogę go znaleźć a bardzo mi zależy przed jakimkolwiek remontem , przejrzeć jakieś inspiracje.

układ salonu może nie ale kolor, odcień mebli i obić moim zdaniem jest jak najbardziej istotny
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 08:29   #3
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Wisienki Nie chodzi mi o idealne odwzrorowanie, po prostu chciałabym zobaczyć jakieś inspiracje w podobnej klimatyce. To czy gdzieś będzie sofa czerwona, czy bordowa, mocniejszy czy bledszy czarny mebli - to będzie dla mnie szczegół, ponieważ głównie interesują mnie wzory i kolory ścian - we wnętrzach bardzo podobnych do siebie, nie koniecznie identycznych. Założyłam ten wątek, ponieważ mam nadzieję, że ktoś może ma lub zna takie projekty, mi niestety nie udaje się znaleźć żadnych zdjęć w necie
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 11:49   #4
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Broń Boże aby nie wyszedł żaden gothic... a raczej bardziej w stronie ku nowoczesnemu wnętrzu.
Mnie się wydaje, że przy takich kolorach mebli, jeśli chcesz mieć nowoczesny styl, to może połączenie szarości i bieli?
Wzory niekoniecznie muszą być na wszystkich ścianach.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 08:55   #5
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że przy takich kolorach mebli, jeśli chcesz mieć nowoczesny styl, to może połączenie szarości i bieli?
Wzory niekoniecznie muszą być na wszystkich ścianach.
Owszem, to jest bardzo uniwersalne - biel i szary , ale mam go praktycznie teraz, i właśnie to chciałabym zmienić. Myślę o jakim kolorze, oczywiście stonowanym - i pewnie, że nie musi być na wszystkich ścianach.

Jak mówiłam, bardzo podobało się wnętrze w "się kręci" tylko nie wiem w którym, odcinku. Czarno- czerwone(bordowe) meble były na tle wzorzystej tapety, lekki zieleń, oliwka - coś b. podobnego jak w załączniku. Strasznie mi się to podobało, i chciałabym to gdzieś jeszcze raz zobaczyć

Widzę, że ciężko jest z takim "doborem" wnętrza, sama szukam dosłownie wszędzie, zaczęłam oglądać już w necie magazyny o wnętrzach i nic
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:44   #6
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość

Jak mówiłam, bardzo podobało się wnętrze w "się kręci" tylko nie wiem w którym, odcinku. Czarno- czerwone(bordowe) meble były na tle wzorzystej tapety, lekki zieleń, oliwka - coś b. podobnego jak w załączniku. Strasznie mi się to podobało, i chciałabym to gdzieś jeszcze raz zobaczyć

Widzę, że ciężko jest z takim "doborem" wnętrza, sama szukam dosłownie wszędzie, zaczęłam oglądać już w necie magazyny o wnętrzach i nic
Tego typu oliwka czy coś jaśniejszego, bardziej intensywnego albo raczej idącego bardziej w stronę szarości? W sumie też to nieźle wygląda.
Może napisz do redakcji tego programu i zapytaj się czy mogą udzielić Tobie odpowiedzi na temat użytej tapety...
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 08:10   #7
aezn913
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 447
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Tego typu oliwka czy coś jaśniejszego, bardziej intensywnego albo raczej idącego bardziej w stronę szarości? W sumie też to nieźle wygląda.
Może napisz do redakcji tego programu i zapytaj się czy mogą udzielić Tobie odpowiedzi na temat użytej tapety...
Millia dzięki wielkie za projekty.
Do redakcji mogłabym napisać, tylko wydaję mi się, że problem w tym, że ja nie wiem co to za odcinek (nr) i nie pamiętam, o czym był program
__________________

aezn913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 11:02   #8
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Cytat:
Napisane przez aezn913 Pokaż wiadomość
Millia dzięki wielkie za projekty.
Do redakcji mogłabym napisać, tylko wydaję mi się, że problem w tym, że ja nie wiem co to za odcinek (nr) i nie pamiętam, o czym był program
Ha, takie tam "projekty". Prawdziwe to robię w domu od kilku godzin do paru dni, te się robi w 5-20 minut, w zależności od tego ile mebli wstawia się do danego pomieszczenia , ale jeśli były choć odrobinkę przydatne, to cieszę się.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 11:59   #9
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Salon , czarno-bordowe meble ... i WYBÓR TAPETY!?

Hmm... Jeśli meble czarno bordowe to ja bym za dużo ze ścianami nie kombinowała. Może tapeta? Można by wtedy zrobić to na 3 sposoby - czarno biała - np. w pasy, klasyczna i elegancka Z bordowym motywem też byłabym dobra....A jeśli koniecznie chcesz pokombinować kolorystycznie, to może fiolet? Załączam propozycje.
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.