Styczniowe mamusie 2015, cz. I - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 11:28   #1081
naamarelle
Zakorzenienie
 
Avatar naamarelle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: midway
Wiadomości: 3 708
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Ja nie bo karmię tylko piersią i to jedyny prawidłowy sposób karmienia niemowlaka
bramy niebios stoją i zapraszają

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Ja miesZanie to moze czyściec?;p


Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Moj Olo ma.ciemno niebieskie wielkie galy��

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Mam pytanie
kiedy Wasze dzieci zaczely podnosic główkę leżąc na.brzuchu?a podtrzymywane.zq ręce,lezac.na.plecach,cia gna główkę za soba?moj kurczę nie potrafi tego drugiego zrobić
Niby ma.czas do końca 2mca a ma.dopiero skonczone 5tyg, alr pediatra juz to sprawdzala na.ost.wizycie
Mój brat zaczął trzymać główkę przypodtrzymywaniu za ręce dopiero ok 3 miesiąca lekarz kazał ćwiczenie wykonywać, skierowania do specjalistów mu nawypisywał a dwa tyg później już ładnie trzymał główke
Córka praktycznie od początku już dźwigała i ładnie na brzuszku sobie głowę przekręcała z boku na bok a trzymana na rękach zadzierała do góry usilnie. Dosyć silna z niej baba, tak mi się wydaje

u nas oczy niebieskie, czekam aż się zmienią bo my z mężem zielone mamy, chyba że po babci albo dziadku zostaną niebieskie ale zastanawiam się czy będę musiała na zmianę czekać do roku czy szybciej jeśli już

Edytowane przez naamarelle
Czas edycji: 2015-03-10 o 11:32
naamarelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:52   #1082
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! pamiętacie mnie?

na wstępie gratuluję wszystkim, przejrzałam listę na pierwszej stronie i widzę, że kolejność troszkę się poprzestawiała niż zakładałyśmy

ja w Wigilię urodziłam Jasia niestety nie obyło się bez problemów, Malutki ma kilka problemów zdrowotnych, mniejszych bądź większych, ale najbardziej złamały mnie 2 wylewy dokomorowe do mózgu. Wiem, że to się zdarza, zwłaszcza wcześniakom ale i tak trudno mi sobie z tym poradzić.
Chyba do końca życia będę się już tym zamartwiać, a pierwsze tygodnie po porodzie były ciężkie. Były to wylewy co prawda I stopnia a więc te najmniejsze i teoretycznie one rzadko zostawiają neurogiczne ślady jednak ja nie przestaję się zamartwiać. Chodzimy na kontrole do neurologa i jest niby wszystko ok, tyle że są 2 torbielki 2 mm po tych wylewach no i nieznaczne poszerzenie jednej z komór mózgu. Ponoć do 1 r ż po torbielach nie powinno być śladu. Nie wiem jednak jak z tym poszerzeniem komór, dlaczego tak. A neurolodzy są chyba najbardziej skąpi w wypowiedziach i zawsze pada to „trzeba obserwować dziecko”.

ostatnio dostaliśmy skierowanie na rehabilitację z powodu asymetrii ułożeniowej, bo Jasio odgina się w C do tyłu i na bok, mam nadzieję że będzie ok i się ładnie to wyrówna i że to tylko konsekwencja ułożenia prenatalnego w macicy, a nie jakiś innych problemów

a tak poza tym to mało śpię mało jem no i kocham go jak wariatka stał się całym moim światem mogłabym cały dzień trzymać go na rękach i wąchać zapaszek jego policzków

a! czarnadama! -jesteś wielka! zdrówka dla Hubcia!
z resztą zdrówka dla Wszystkich maluszków i ich mamuś! pozdrawiam Was wszystkie !
Cześć dziewczyny

Linda no nareszcie się odezwałaś
Widzę ze początek był ciężki ale widać ze wszystko idzie w dobra stronę. Na szczęście noworodki i małe dzieci mają tak magiczne ciałka ze po takich przygodach może w przyszłości nie być żadnego śladu trzymam za was kciuki.
Co do ułożenia w literę C to moja córcia tez tak miała ale nasz znajomy fizjoterapełta zalecił aby często zmieniać boki, przekręcać, skupiać uwagę z drugiej strony i pilnować symetrii ciała.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 11:56   #1083
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

hej,
my po szczepieniu i rotarixie ah.
głupia byłam ze wzielam zwykle szczepienie, nie moglam dziecka uspokoic, nie widzialam nigdy zeby tak plakala ...zaluje ze nie oszczedzilam jej tego ehh.

w ogole pisalam Wam chyba ze moja mała zaczela mniej jesc? na poczatku rzucila sie na nutramigen i jadla 130-170, teraz je 60-90 max 110, wiem ze kazde dziecko je inaczej, ale zaczęła mało przybierac. przez tydzien przybrala niecale 100g...
no i zjada dziennie 500-650ml, pediatra mowi ze te 650 to ok, ale 500 to zdecydowanie za malo ;/

co do zageszczania mleka, to sory ze tak bezposrednio, ale dla mnie to mega debilizm. ja bym sie nie odwazyla, no ale kazda matka ma swoj rozum...

co do oczu to moja ma takie granatowe, jak sie urodzila to byly czarne, wiec ma oczy po tz, bo ja mam hmm piwno-zielono-brazowe, bo w sumie kazdy inaczej mowi hehe.

dziewczyny, przerzucacie dzieciaczki na jakies ciensze kombinezony ? co zakladacie teraz na spacerki, jak tak cieplo ? u mnie przedwczoraj 15st bylo !
no i tz kupil na dzien kobiet corce kurteczke hehe
ja dostalam kwiatka, zakupy ciuchowe i na obiadek poszlismy ..do pizza hut ahahaha ;D

Linda, moze nie zauwazylas, ale odpowiedz mi prosze w sprawie tej asymetrii ?

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Hej Simonee !
no wlasnie fizjo od Zawitkowskiego dala takie same zalecenia, jak Wy macie, ale ortopeda wczesniej kazal pieluchowac.
Wy musicie pieluchowac?
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:03   #1084
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Nam tez dzisiaj kupa wskoczyla na lopatki

Idzie wiosna, czas sciagac kombinezony z dupek malenstw ale co dalej? kolejny cienszy kombinezon, kurtka, bluza? w co Wy wbijecie dzieciaczki? ja nie mam wyobrazenia na ten temat

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:04   #1085
naamarelle
Zakorzenienie
 
Avatar naamarelle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: midway
Wiadomości: 3 708
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
hej,


co do zageszczania mleka, to sory ze tak bezposrednio, ale dla mnie to mega debilizm. ja bym sie nie odwazyla, no ale kazda matka ma swoj rozum...



dziewczyny, przerzucacie dzieciaczki na jakies ciensze kombinezony ? co zakladacie teraz na spacerki, jak tak cieplo ? u mnie przedwczoraj 15st bylo !
ja musiałam podać nutriton ze względu na refluks i/lub uczulenie na laktozę, córka jadła mleko 90 ml z czego połowę wymiotowała, widziałaś kiedyś jak dziecko wymiotuje nosem mleko, też byś to nazwała debilizmem? Pytam bo nie wiem do jakiego zagęszczania się odnosisz...
Co do kleiku ryżowego to mam inne zdanie, to powinno się dawać już według mnie raczej do takich rzadkich zup i raczej starszemu dziecku.

Ja już bym chciała przejść na lżejsze ciuszki ale musze dokupić spodnie bo mam same cieniutkie a nie mam takich na 15 st właśnie...
naamarelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:05   #1086
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

A z oczami dziwna sprawa - my mamy z tz brazowe, a maly niebieskie - po T ??? . :banghead:
jest szansa na zmiane koloru ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:11   #1087
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Aczka ja mam kurtke. Ale przymierzam sie do kupna grubszego bezrekawnika.pod to bluza gruba.ale to poczekam na jakies 15 stopni

Naamarelle Ewie chodzilo chyba o post Oleny.
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 12:12   #1088
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

simonee! witaj! myslalam o Tobie

liczę właśnie na tą nisamowita zdolnosc regeneracji dzieci

jak serduszko Malutkiej? wszystko w porządku?
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:20   #1089
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez naamarelle Pokaż wiadomość
ja musiałam podać nutriton ze względu na refluks i/lub uczulenie na laktozę, córka jadła mleko 90 ml z czego połowę wymiotowała, widziałaś kiedyś jak dziecko wymiotuje nosem mleko, też byś to nazwała debilizmem? Pytam bo nie wiem do jakiego zagęszczania się odnosisz...
Co do kleiku ryżowego to mam inne zdanie, to powinno się dawać już według mnie raczej do takich rzadkich zup i raczej starszemu dziecku.

Ja już bym chciała przejść na lżejsze ciuszki ale musze dokupić spodnie bo mam same cieniutkie a nie mam takich na 15 st właśnie...
'

spokojnie, nie o to mi chodziło, nie wiem czemu poczułaś się dotknięta.
rozumiem podawanie nutritonu ze wzgledu na ulewanie itd, chodzilo mi o zageszczanie mleka dodając wiecej miarek tylko po to, aby dziecko dluzej spalo.

Brawurka ja też mam właśnie kurteczkę taką pikowaną i bezrękawnik cieply na polarku wzielam, bo w reserved bylo -50 na druga rzecz;pp
a co bedziesz na nozki zakladac? same spiochy/pajace ? ja chyba poki co bede pod luzniejsze spodenki zakladac leginsy takie cieniutkie bo mam ich troche, co o tym myslisz?

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

no i wlasnie rozkminiam jak ubierac małą, do tej pory zakladalam kombinezon na nią + spiworek mega gruby w wozku, teraz chyba bede zakladac kombinezon na nią + jakis kocyk do wozka, albo ubiore ja w kurtke i do spiworka w wozku.
dobrze mysle ?
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:22   #1090
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Ewa rajstopki , spodnie, skarpetki i buciki .w razie czego jeszcze nozie cienkim kocykiem przykryje

Aaa kiedy macie zamiar przekladac dzieci do spacerowek? Kurde ja myslam koniec kwietnia , a początkiem maja.
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:25   #1091
naamarelle
Zakorzenienie
 
Avatar naamarelle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: midway
Wiadomości: 3 708
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez ewka555 Pokaż wiadomość
'

spokojnie, nie o to mi chodziło, nie wiem czemu poczułaś się dotknięta.
rozumiem podawanie nutritonu ze wzgledu na ulewanie itd, chodzilo mi o zageszczanie mleka dodając wiecej miarek tylko po to, aby dziecko dluzej spalo.

Brawurka ja też mam właśnie kurteczkę taką pikowaną i bezrękawnik cieply na polarku wzielam, bo w reserved bylo -50 na druga rzecz;pp
a co bedziesz na nozki zakladac? same spiochy/pajace ? ja chyba poki co bede pod luzniejsze spodenki zakladac leginsy takie cieniutkie bo mam ich troche, co o tym myslisz?

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

no i wlasnie rozkminiam jak ubierac małą, do tej pory zakladalam kombinezon na nią + spiworek mega gruby w wozku, teraz chyba bede zakladac kombinezon na nią + jakis kocyk do wozka, albo ubiore ja w kurtke i do spiworka w wozku.
dobrze mysle ?
Nie czuje się dotknięta, tylko pytam bo właśnie nie wiem o jakim zagęszczaniu myślałaś, czy o każdym czy takim typowym 'dam breję żeby mieć spokój'

jak będzie ciepło- tak już 15 st, to ja będę ubierać małą w body+ bluzka z dł rękawem, getry/legginsy/półśpiochy i na to spodnie polarkowe czy jakieś grubsze i kurtka, no i przykryję kocykiem w wózku. Myślę, że wystarczy, zwłaszcza że całą zimę ubierałam ją body+pajac+kombinezon i koc do wózka
naamarelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:27   #1092
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Ewa rajstopki , spodnie, skarpetki i buciki .w razie czego jeszcze nozie cienkim kocykiem przykryje

Aaa kiedy macie zamiar przekladac dzieci do spacerowek? Kurde ja myslam koniec kwietnia , a początkiem maja.
no racja, w sumie rajstopki też mogą być
hmmm ja nie myślałam jeszcze o spacerówce :P
narazie jeszcze się mieści w gondoli, ale pewnie nie długo, bo długaśna jest.
68 już nosimy..

nie mam koncepcji na czapke wiosenną, mam albo grube, albo cienkie bawełniane i nie mogę nigdzie dorwać takiej pomiedzy ;/
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:29   #1093
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

ewka555 - sory nie zauważyłąm Twojego pytania, usg bioderek ok, lekarz nie zalecił pieluchowania, rehabilitujemy na podstawie skierowania neurologa
Brawurka! - jak tam mały cudzik się chowa? grzeczna, czy nie bardzo?
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek

Edytowane przez LindaC
Czas edycji: 2015-03-10 o 12:30
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:29   #1094
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez naamarelle Pokaż wiadomość
Nie czuje się dotknięta, tylko pytam bo właśnie nie wiem o jakim zagęszczaniu myślałaś, czy o każdym czy takim typowym 'dam breję żeby mieć spokój'

jak będzie ciepło- tak już 15 st, to ja będę ubierać małą w body+ bluzka z dł rękawem, getry/legginsy/półśpiochy i na to spodnie polarkowe czy jakieś grubsze i kurtka, no i przykryję kocykiem w wózku. Myślę, że wystarczy, zwłaszcza że całą zimę ubierałam ją body+pajac+kombinezon i koc do wózka
ok
dokładnie o takim "dam breję" myślałam ;p
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:29   #1095
naamarelle
Zakorzenienie
 
Avatar naamarelle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: midway
Wiadomości: 3 708
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
Ewa rajstopki , spodnie, skarpetki i buciki .w razie czego jeszcze nozie cienkim kocykiem przykryje

Aaa kiedy macie zamiar przekladac dzieci do spacerowek? Kurde ja myslam koniec kwietnia , a początkiem maja.
Ja tak myślę wrzucić spacerówkę jak córka będzie ok 6 miesiąca.. okolice czerwca, chyba że będzie się denerwować wcześniej, że nie widzi świata.. chociaż ja mam taką gondolę, że mogę podnieść oparcie do pozycji siedzącej, więc wszystko będzie zależało od młodej
naamarelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 12:56   #1096
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Ewka my nie dajemy pieluchy bo biodra są ok. Jedynie pilnujemy symetrii.

Linda córcia jest pod opieką kardio w kwietniu mamy wizytę kontrolną mam nadzieję że będą dobre wieści
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:06   #1097
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

simonee - będą dobre, na pewno
Jasio też pod opieką kardio, ze względu na otwór owalny i szmerek w serduszku, ale następna wizyta to dopiero w listopadzie
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:41   #1098
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Wczoraj pediatra powiedziala, ze Maly ma duze ciemiaczko i to kolejne wskazanie do usg przezciemiaczkowego. Zaczynam sie denerwowac i chyba nie bede czekac miesiac do wizyty u neurologa...
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:54   #1099
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Maritxell popros pediatre zeby dopisała długopisem na skierowaniu "pilne" wtedy będziecie przyjeci w ciagu kilku dni
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 14:27   #1100
acha88
Raczkowanie
 
Avatar acha88
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Hej dziewczyny! Czytam was od poczatku, raz sie odezwalam ale pozniej jakos tak wyszlo. Urodzilam synka Wojtusia 22 stycznia silami natury. Teraz zmagamy sie ze skaza bialkowa. Czy ktoras z was miala taki problem?
acha88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 14:43   #1101
Brawurka_29
Zakorzenienie
 
Avatar Brawurka_29
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 4 179
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Lindus , a dziękuję. Na ogół jest grzeczna , ale sa dni ze armadegon . Cale szczęście ze zdrowa
__________________
Zakochani ...zaczarowani od 02.11.2008

11.05.09 żegnaj kruszynko
17.03.10 żegnaj kruszynko
wrzesień 2010 znowu żegnamy kruszynkę
07.05.13 ciąża pozamaciczna
04.05.14 - II kreseczki
20.12.14 - pojawiła się na świecie!! nasz cud córeczka Hannah

Brawurka_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 15:03   #1102
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
simonee - będą dobre, na pewno
Jasio też pod opieką kardio, ze względu na otwór owalny i szmerek w serduszku, ale następna wizyta to dopiero w listopadzie
Moj Jas tez mial szmer i otwarty otwor, ale pediatra nie zalecil kontroli... Hm. Kontrolowac czy nie?

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez acha88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Czytam was od poczatku, raz sie odezwalam ale pozniej jakos tak wyszlo. Urodzilam synka Wojtusia 22 stycznia silami natury. Teraz zmagamy sie ze skaza bialkowa. Czy ktoras z was miala taki problem?
U nas kp, ale podejrzane plamy na twarzy ma maly oraz za uszami... Mi to na skaze wyglada... Ale pediatra twierdzi ze nie

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 15:03   #1103
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Ewka w smyku w nowej kolekcji widziałam takie czapeczki wiosenne wlasnie pomiędzy taka zwykła smerfetka a zimowa
My kupiliśmy kombinezon z pluszu takiego wiec jego bede zakładać a pod spod body plus pajac albo body z krótkim,bluzeczka i spodenki plus skarpetki i tak do spiworka jeszcZe a potem mysle ze wyjmę śpiwór i kocem bede owijać

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Co do spacerówki to ja myslalam o sierpniu..Hm

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Simonee myslalam co u Was odzywaj sie cześciej
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:05   #1104
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Moj Olo tez ma ubytek w serduszku i szmer,bylisny juz na pierwszej wizycie kontrolnej poradni kardiolog, i lekarz
Twierdzi ze ubytek jrstbtak maly ze nie powoduje żadnych problemow i zmian w organizmie, alr mamy kontrolowac regularnie,kolejna wizyta za.trzy mce, jak mowi,przewiduje ze.do tego czasu ubytek sie zarosnie

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Dokladnie to sie.nazywa.ubytek miedzykomorowy w cZęści mięśniowej,podobno bardzo powszchna wada
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:08   #1105
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Hm mam pytanie . Czy na badaniu polowkowym nie wyszły u waszych dzieciaczków te wady serduszka?
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:15   #1106
acha88
Raczkowanie
 
Avatar acha88
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez acha88 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Czytam was od poczatku, raz sie odezwalam ale pozniej jakos tak wyszlo. Urodzilam synka Wojtusia 22 stycznia silami natury. Teraz zmagamy sie ze skaza bialkowa. Czy ktoras z was miala taki problem?
Cytat:
Napisane przez aczka5 Pokaż wiadomość
Moj Jas tez mial szmer i otwarty otwor, ale pediatra nie zalecil kontroli... Hm. Kontrolowac czy nie?

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------



U nas kp, ale podejrzane plamy na twarzy ma maly oraz za uszami... Mi to na skaze wyglada... Ale pediatra twierdzi ze nie

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app
Ja karmie mieszanie i lekarz kazal odstawic nabial i zmiana mleka na bebilon pepti. Poza tym masc laticort. Szkoda mi go bo ma na policzkach takie plamy i pewnie go to swedzi. :-(
acha88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:19   #1107
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

U mnie na żadnych badaniach w ciazy nie byls widoczna wada serca
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:30   #1108
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Hm mam pytanie . Czy na badaniu polowkowym nie wyszły u waszych dzieciaczków te wady serduszka?
U nas badanie tez nie wykazalo tej wady...
Kurde, piszecie ze kontrolujecie co 3 mce, a my nic...

Jutro szczepienie ( trzymajcie kciuki), to zagadam lekarza, co z tym <3

Sent from my GT-I9001 using Wizaz Forum mobile app
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:38   #1109
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

.,w.szpitalu.gdzie rodzilam, na rutynowym badaniu usg serduszka wyszla ta wada, wiec od razu.umowili nas do poradni kardiologicznej z terminem za mc po urodzeniu. Pojechalismy na ta wizyte i tam jus zrobili usg,ekg, i lekarz powiedział to co juz wyżej pisałam,zaznaczając ze przez dluzszy czas będziemy musieli byc pod.jego opieka i regularnie przyjezdzqc na kontrole,sprawdzić jak.rosnie serduszko.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:51   #1110
askaa02
Rozeznanie
 
Avatar askaa02
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 951
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. I

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
.,w.szpitalu.gdzie rodzilam, na rutynowym badaniu usg serduszka wyszla ta wada, wiec od razu.umowili nas do poradni kardiologicznej z terminem za mc po urodzeniu. Pojechalismy na ta wizyte i tam jus zrobili usg,ekg, i lekarz powiedział to co juz wyżej pisałam,zaznaczając ze przez dluzszy czas będziemy musieli byc pod.jego opieka i regularnie przyjezdzqc na kontrole,sprawdzić jak.rosnie serduszko.
U nas bardzo porobna sytuacja - po urodzeniu usg serduszka, tydzien temu, czyli miesiac po kontrola i ubytek 2mm między komorami jest mniejszy, ale jest. Za miesiąc kolejna kontrola. LEkarz bardzo dokladnie wytlumaczyl, ze takie wady się cofają, ale będziemy to sprawdzać do skutku. I też na usg połówkowych nic nie było widać :/
askaa02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-22 11:03:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.