za niska waga a moze cos innego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-16, 12:58   #1
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Unhappy

za niska waga a moze cos innego?


Mam bardzo nieregularne miesiączki - wahaja się średnio od 29 do 34 dni. Teraz jest już 38 dzień a ja okresu nie mam, nie boli mnie brzuch, piersi raczej też nie (co u mnie jest objawem zbliżającego się okresu). Między 18 a 21 dniem cyklu miałam lekkie plamienie (to kiedy była owulacja?18?20?) i dodatatkowo miałam infekcję (zazyłam clotrimazolum) - byłam wtedy u ginegologa aby zacząć znowu brać tabletki i nie stwierdził nic oprócz malutkiej nadżerki. Dodatkowo od dłuższego czasu (kilka miesięcy ważę kolo 43kg, a ostatnio zeszło nawet do 42. Czy to może być powód opóźnienia? Dodam że nie współźyłam (jedynie piszczoty ale bylismy bardzo ostrożni i choc jedno z nas częściowo ubrane wiec ciążę wykluczam)
Jutro idę do lakarza i bede wiedziec ale denerwuje sie i dlatego pisze.
pozdrawiam
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 14:01   #2
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

Cytat:
Napisane przez Gina22 Pokaż wiadomość
Mam bardzo nieregularne miesiączki - wahaja się średnio od 29 do 34 dni. Teraz jest już 38 dzień a ja okresu nie mam, nie boli mnie brzuch, piersi raczej też nie (co u mnie jest objawem zbliżającego się okresu). Między 18 a 21 dniem cyklu miałam lekkie plamienie (to kiedy była owulacja?18?20?) i dodatatkowo miałam infekcję (zazyłam clotrimazolum) - byłam wtedy u ginegologa aby zacząć znowu brać tabletki i nie stwierdził nic oprócz malutkiej nadżerki. Dodatkowo od dłuższego czasu (kilka miesięcy ważę kolo 43kg, a ostatnio zeszło nawet do 42. Czy to może być powód opóźnienia? Dodam że nie współźyłam (jedynie piszczoty ale bylismy bardzo ostrożni i choc jedno z nas częściowo ubrane wiec ciążę wykluczam)
Jutro idę do lakarza i bede wiedziec ale denerwuje sie i dlatego pisze.
pozdrawiam
a jakiego jestes wzrostu?
Z tego co wiem to magiczna cyfra na wadze do tego aby miesiaczka wystepowala to minimum 45...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 19:04   #3
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

mam niecałe 160cm. Kiedyś wazyłam zawsze kolo 48kg. Kilka miesięcy temu bardzo schudłam (do 44) a ostatnio jeszcze troche waga spadła. Wyglądam chudo i zdaje sobie z tego sprawę :/ Boże powoli zaczynam wierzyć w wiatropylnośc :P oby nie! :P
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:16   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

może to wynik tego schudnięcia. ja jak schudłam (stres), to miałam problemy. może powinnaś trochę zmodyfikować diete. więcej żelaza, magnezu...
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:56   #5
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
dziekuje za odpowiedzi Byłam u lekarza (dla pewności zrobilam test - w ciąży nie jestem) i dokładnie nie wie co jest przyczyną. Mam czekać jeszcze dwa tygodnie, a jak nie to dostane leki wywołujące okres.

A mam jeszcze małe pytanie. To nie ciąża, ale jest mi czasami niedobrze i wciąż nie ma miesiączki (a lekarka powiedziała ze macica jest rozpulchniona - co moze świadczyć o opóźnieniu miesiączki) Mogą to byc w takim razie po prostu zaburzenia hormonalne? Zapomniałam o to zapytac lekarza a wybieram sie dopiero za dwa tygodnie.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-05-18 o 14:14 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja edycji/multicytowania, z której proszę korzystać!
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:15   #6
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

Cytat:
Napisane przez Gina22 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedzi Byłam u lekarza (dla pewności zrobilam test - w ciąży nie jestem) i dokładnie nie wie co jest przyczyną. Mam czekać jeszcze dwa tygodnie, a jak nie to dostane leki wywołujące okres.

A mam jeszcze małe pytanie. To nie ciąża, ale jest mi czasami niedobrze i wciąż nie ma miesiączki (a lekarka powiedziała ze macica jest rozpulchniona - co moze świadczyć o opóźnieniu miesiączki) Mogą to byc w takim razie po prostu zaburzenia hormonalne? Zapomniałam o to zapytac lekarza a wybieram sie dopiero za dwa tygodnie.
tak, to moga byc zaburzenia hormonalne
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:28   #7
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

Bardzo ci dziękuję jaga_2001 Po wielu watkach widze że wiesz co mówisz a ja po prostu się marwtię o swoje zdrowie i ciągle myśle co mi może być. Czuje sie ociężała jak przed okresem a jego nie ma. Pozostaje mi tylko czekac do wizyty i mieć nadzieje ze to nic poważnego.
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 15:41   #8
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

Gina22 staraj się nie stresować, bo to też może opóźniać okres
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 19:06   #9
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: za niska waga a moze cos innego?

Staram się ale nie zawsze wychodzi :P dzięki
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.