Harmonet a przetłuszczanie się włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-04, 23:18   #1
aniczka 85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9

Harmonet a przetłuszczanie się włosów


Czy stosowanie tabletek Harmonet może nasilać przetłuszczanie się włosów i czy może to doprowadzić do jakiś poważniejszych konsekwencji np. łojotokowego zapalenia skóry,wyprysku albo czegoś takiego. Od dłuższego czasu zaczęły mi się bardziej przetłuszczać włosy w drugim tygodniu stosowania tych pigułek, wyglądają okropnie. Potem kiedy zrobię siedmiodniową przerwę to się uspokaja, tzn. nadal muszę myć głowę każdego dnia,ale nie są tłuste po kilku godzinach od umycia.Może powinnam rozważyć zmianę pigułek?
aniczka 85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 11:57   #2
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

Cytat:
Napisane przez aniczka 85 Pokaż wiadomość
Czy stosowanie tabletek Harmonet może nasilać przetłuszczanie się włosów i czy może to doprowadzić do jakiś poważniejszych konsekwencji np. łojotokowego zapalenia skóry,wyprysku albo czegoś takiego. Od dłuższego czasu zaczęły mi się bardziej przetłuszczać włosy w drugim tygodniu stosowania tych pigułek, wyglądają okropnie. Potem kiedy zrobię siedmiodniową przerwę to się uspokaja, tzn. nadal muszę myć głowę każdego dnia,ale nie są tłuste po kilku godzinach od umycia.Może powinnam rozważyć zmianę pigułek?
Ja brałam Harmonet 2 lata i włosy miałam w porządku. A ile czasu już je bierzesz? Przez pierwsze miesiące organizm musi się dostosować więc może później sie wszystko uspokoi.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 12:51   #3
aniczka 85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

Harmonet biorę już rok,ale wydaje mi się,że to się nasila z czasem,jest mi z tym tłuszczeniem włosów nie wygodnie i źle się z tym czuje.Jeżeli chodzi o reszte skóry to wyładniała nawet, nie mam na buzi żadnych chrostek,ale jak się ma 22 lata to syfy już tak nie wyskakują.Słyszałam, że stosowanie pigułek może powodować niedobory witamin z grupy B, bo wątroba zajęta jest przetwarzaniem hormonów,może to jest przyczyna? Wyczytałam też,że tabletki różnią się nie tylko gestagenem,czyli tym syntetycznym progesteronem,ale też dawką etinylestradiolu i na tej podstawie rozróżniamy tabletki o zrównoważonym składzie (po równo gestagenów i estradiolu),tabletki o przewadze hormonów estradiolowych i o przewadze gestagenów.W zależności od tego mozna je dobrać do profilu hormonalnego każdej osoby. Prawdopodobnie zapytam mojego lekarza o to czy mogłabym zmienić pigułki, bo te nasilają mi łojotok, na takie które hamowałyby go.
aniczka 85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 12:55   #4
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

To może faktycznie zmień na inne. Albo zrób badania na poziom hormonów. Ja musiałam Harmonet odstawić, ale tylko dlatego, że puchłam po nim bardzo i miałam brzuch wiecznie jak balon. Od niedawna biorę Yasminelle i jestem zadowolona.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 18:36   #5
aniczka 85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

A jakie hormony są w yasminelle i w jakich dawkach?
aniczka 85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 18:46   #6
aniczka 85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

Chcę się upewnić,czy jest szansa na poprawę skóry.Tycie nie jest problemem,bo mam niedowage i nie utyłam po Harmonecie, ani wcześniej po Cilest, więc pewnie nie utyje. A nawet jakby, to wreszcie nie będą mi mówić babcie "Jejciu, jaki ty szkielet jesteś".Czy to drogie tabsy?
aniczka 85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 22:00   #7
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

Cytat:
Napisane przez aniczka 85 Pokaż wiadomość
A jakie hormony są w yasminelle i w jakich dawkach?
0,02 mg ethinylestradiolum
3 mg drospirenonum

Jeśli chodzi o ceny w większych miastach to słyszałam, że dziewczyny płacą mniej. Zajrzyj na wątek o Yasminelle, na pewno dużo się tam dowiesz.
Ja mieszkam w niedużym mieście i ceny wahają się 42-47 zł.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-09, 22:01   #8
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

Cytat:
Napisane przez aniczka 85 Pokaż wiadomość
Chcę się upewnić,czy jest szansa na poprawę skóry.Tycie nie jest problemem,bo mam niedowage i nie utyłam po Harmonecie, ani wcześniej po Cilest, więc pewnie nie utyje. A nawet jakby, to wreszcie nie będą mi mówić babcie "Jejciu, jaki ty szkielet jesteś".Czy to drogie tabsy?
Przez pierwsze 3 opakowania cera lekko się pogorszyła. Teraz wszystko jest jak przedtem. No i nie przytyłam.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 01:26   #9
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Harmonet a przetłuszczanie się włosów

bralam te tabletki 2 miesiace i odstawilam, przetluszczania wlosow nie zauwazylam, byc moze dlatego, ze myje je codziennie, ale humor, samopoczucie, cera....wszystko 'lezalo'

szczerze mowiac, nie jestem zwolenniczka tabletek anty
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.