Metoda Vojty - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 21:15   #241
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Prawidłowo to wygląda następująco: Lekarz stwierdza nieprawidłowości, oraz przekazuje zalecenia dla rehabilitanta, a dobry rehabilitant powinien zapoznać się z zaleceniami i pod tym katem dobierać ćwiczenia.

Nasz pierwszy rehabilitant wogóle nie był zainteresowany opinią neurologa więc go zmieniliśmy.

gosiqa, zgadzam sie całkowicie z Kancią "kazdy terapeuta typowo od Vojty będzie krytykował Bobatha", my też to przechodzilismy, zrobiono nam z mózgu sieczkę, że nie damy sobie radę, że te dwie metody razem dadzą negatywne skutki, absolutnie nie wolno łączyć!!! a my w to uwierzyliśmy!!!
Mój mąż szybko wymiękł, to ja zostałam sama z tymi torturami.

Jeszcze raz zacytuję Kancię "zeby byc stanowczym, jesli męzowi to nie robi problemu to niech cwiczy, jesli się Wam to nie podoba to powiedzcie jej, ze podjeliscie decyzje po KONSULTACJI z lekarzem i nie zamierzacie jej zmieniac. Cwiczen bobatha bym nie przerywała " moja rada była by taka sama.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 12:44   #242
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: Metoda Vojty

witajcie Mamunie!!
u nas super, super, super, ale do rzeczy:

po pierwsze AGATA RACZKUJE!!!!!!!!
nauczyłam ją najpierw symetrycznie pełzać, a potem sama! poszła małymi kroczkami na kolanka.
co prawda najpierw zaczęła stawać przy meblach i poręczy, teraz drobi ze dwa kroczki w bok, ale raczkuje pięknie i wcale nie przeba było ćwiczyć rzczkowania vojtą. jak się okazuje, matczyna inriucja mnie tu nie zawiodła

po drugie podziękowaliśmy za współpracę pani od vojty- mąż poćwiczył raz i... na tym razie poprzestał. ćwiczenia rehabilitantki 2x w tyg to za mało na vojtę- potwierdzam ( za lekarzem), że w tej metodzie chodzi o regularne ćwiczenie co 3-4 godz.
więc ćwiczymy ndt, będziemy chodzić na basen i jest super, super, super!!!
__________________
Matka córki swego męża
Agatka

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/5...d140d49094.png
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 18:28   #243
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

gosiqa no rewelacja wyobrazam sobie jak się czujesz

teraz pojdzie jak z płatka nim się obejrzysz to zacznie chodzić , mój mały też najpierw nauczył się wstawać ( miał 7 mcy) dopiero pozniej raczkowac a na koncu siadac

basen to super sprawa, jak zajęcia sa prowadzone własnie pod kątem cwiczen my chodzilismy kilka miesiecy i było super
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:40   #244
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

gosiqa to dobra wiadomość wkońcu psychika odpocznie , ale nadal będziesz odwiedzać to forum?! czekamy na nowe wiadomości
moja w tej chwili zasuwa jak mały samochodzik, wszystko ściąga, dostaje się do szuflad no i oczywiście rewizja, no i sama siada, ale nie stoi .Nadal ja obserwuje czy czasem nie krzywi mi sie w lewą stronę, bo właśnieta ta strona była krótsza.

kancia, jakie mieliście objawy uczulenia na gluten? jesteśmy od kilku dni na kaszy mannie, wydaje mi się, że w kupie widać odrbinki kaszy, ale nie jestem tego pewna.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 13:32   #245
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

dzidzia po 4 miesiącach podawania glutenu nagle któregoś dnia pojawiła się brzydka kupa, ze sluzem, niestrawionymi resztkami. Dało mi to do myslenia bo to typowy objaw nietolerancji glutenu, do tego przemyslałam mały przyrost wagi małego a wląsciwie jego brak. Następego dnia było to samo i tak przez 4 dni. Po 4 ,5 takich kup. Poczytałam to i tamto, odstawiłam gluten po tygodniu wrocilo do normy wszystko. Poszlismy na konsultacje do gastroenterologa i mały ma stwierdzoną nietolerancje glutenu z podejrzeniem celiakii. Za jakis czas zrobimy próbę prowokacyjna. Robie takie co 6 mcy zeby sprawdzić czy to przypadkiem nie jest alergia. Jak na razie kazda konczy sie porazką
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:28   #246
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, to forum dotyczące Vojty, ale jak trochę pogadamy o innych sprawach to chyba nic się nie stanie?

Dopiero po 4 mc pojawiły sie objawy nietolerancji! To na co moja ma uczulenie?właśnie takie kupy ze śluzem i resztkami pokarmowymi, brzydko pachnące są od długiego czasu, po 3-4-5 za nim wprowadziłam ciasteczka z Hipp, które zawierają właśnie gluten. Te objawy chyba nie mogą być alergią wziewną? tylko pokarmową.

A jakieś chrostki, sucha skórka, lub inne podobne objawy były przy nietolerancji glutenu?

A jak serduszko, rośnie zdrowo? Już z niego będzie duży chłopak. Wiesz jakie ja czuję odprężenie psychiczne jak nie ćwiczę z dzieckiem, powracam do normalnościtylko teraz żebym nie wpadla w obsesje na punkcie skrzywienia na lewy bok.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:40   #247
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no jasne, ze mozemy gadac tez o na inne tematy

no własnie nic prócz małego przyrostu wagi nic się nie działo. Wysypki się pojawiały ale po konkretnych produktach, np po burakach lub winogronie ( pozniej po ponownym podaniu juz się nie pojawiały). Kupy są dokładnie takie jak opisujesz ( jesteś pewna, ze wczesniej nie było zadnego glutenu?) bo jesli na 100% nie było to byc moze uczulenie na coś innego

serduszko chyba OK generalnie on oprócz tej nietolerancji i przez to niskiej wagi jest zdrowym, energicznym i bystrym chłopcem Jak na razie raz był chory tydzien temu na grypę i to złapalismy ją w dzien szczepienia w przychodni taki pech no

wierzę, ze super się czujesz ja od razu nabrałam większej chęci do zycia jak przestalismy cwiczyc Co do zamartwiania się krzywieniem to ja nadal się zamartwiam chociaz nie cwiczymy juz 6 mcy czasem mały jeszcze się przekrzywi no ale nie jest to często ufff
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:24   #248
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia

Byłam z dzieckiem u lekarza, opowiedziałam jaki mamy problem. Zrobiłam posiew kału, bo może jakaś bakteria tam rządzi, ale wszystko w normie. Odstawiłam ciasteczka, które zawierają gluten, oraz produkty zawierające mleko.

jak podawałam jej kasze mannę, to na drugi dzień w kale było widać ziarenka tej kaszy. jak myślisz, jeśli mała ma uczulenie np. na sok jabłkowy to kał może zawierać resztki pokarmowe?

Teraz muszę jeść po kryjomu zwłaszcza chleb, a ona tak lubi pociamkać bułeczkę, co jej dać do rączki? oprócz jabłuszka nic! Doktor podsuneła mipomysł, aby upiec ciasteczka bez mleka i glutenu, Szukałam w internecie przepisów, są ale dla starszych dzieci, np. zawierają proszek do pieczenia. Nie wiem czy taki przepis mogę wykorzystać dla mojej? A Ty pieczesz?, czy kupujesz gotowe?

Tu gdzie mieszkam nie ma wielkiego wyboru, aby kupić mąkę kukurydzianą, ryżową itp.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 12:33   #249
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

dzidzia nie wiem czy kawałki kaszy mannej w kupce to moze byc alergia. Jak odstawisz mleko i gluten to nie bedziesz wiedziec co uczuliło ( jesli cos uczula) odstaw najpierw gluten, jesli nadal ( około1 tygodnia) bedą brzydkie kupy wtedy odstaw tez mleko. Ja bym tak zrobiła

możesz upiec ciasteczka a'la kokosanki

1 paczka kleiku ryzowego
1 szklanka kleiku kukurydzianego
3/4 kostki margaryny
0,5 szklanki cukru

wyrabiasz "ciasto" robisz kulki układasz na blache i rozgniatasz zeby powstał grubszy placuszek, mi wychodzi okolo 15 takich ciasteczek
pieczesz około 20 min az zrumienieją

mój dzidz przyzwyczajony do braku chleba więc nie mam problemów, oprócz glutenu je wszystko
tylko musisz pamietać zeby czytac etykiety bo czesto gluten jest ukryty

edit: tylko te ciasteczka są dośc twarde

inny przepis to ciasteczka ( te sa miekkie)
3 łyżki wody
2 łyżki sinlacu
1,5 łyzki kleiku ryzowego
1-2 łyżeczki cukru -
wymieszać + oliwa do smażenia na patelnię
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2009-02-17 o 12:35
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:42   #250
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Jeśli chodzi o ten pierwszy przepis, to margaryne muszę zastąpić czymś innym, a ten drugi to nie wiem czy mogę podac dziecku smażone na patelni, ale wielkie dzięki po modernizacji przepisu wykorzystam go napewno.

Słyszałaś może o dodawaniu do ciastek lub tez innych wypieków preparatów mlekozastępczych typu Bebilon Pepti, u nas jest podejrzenie uczulenia na białko mleka krowiego, więc stosujemy takie mleczko.

Przypomniało mi się, że te ciasteczka z glutenem stosujemy tak od grudnia, i jeśli miała by uczulenie na gl nie przybierała by na wadze, a jednak idzie do przodu.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 18:42   #251
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

nie wszystkie obajwy występują razem

przypomij mi ile malutka ma miesiecy?

margarynę dawałam roslinną w sumie możesz spróbowac dac mniej zeby tylko sie kupy trzymało.
co do smażenia to własciwie chodzi tylko o zespolenie składników a na oliwie nie powinno się nic stać. Zesztą nie będziesz codziennie podawac ale oczywiscie zrobisz jak uwazasz za słuszne

kupne bezglutenowe ciastka sa obrzydliwe Adik zadnych nie chciał zjesc wyjadał tylko czekoladę z ciastek a' la HIT
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 21:05   #252
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Masz racje, że powinnam odstawić mleko, albo gluten, a nie obydwa na razCo dwie głowy to nie jedna Zacznę od mleka bo już dwa dni nie podaję jej takich produktów.

Nigdy nie miałam możliwości skosztowania produktów bg, ale sądze, że sa to produkty pozbawione smaku, tak jak czekolada dla cukrzyków.

A chlebek pieczecie?

Ala ma 8 mc, dlatego na necie szukałam przepisów odpowiednich do wieku, no i narazie musimy obejść mleko.

Jeszcze jedno, jak Adik w okresie kiedy nie przybierał na wadze pojawiły mu się siniaczki pod oczami? u nas są!
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 08:07   #253
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

nie, nie miał siniaków on poprostu był drobniutki ale całkowicie zdrowy, wyniki krwi i moczu tez miał idealne. Tylko ta waga stała no i po 4 mcach kupy, nic poza tym.

piekę chlebek jest pyszny ale tylko w dniu pieczenia, pozniej robi się suchy, dlatego jak upieke to zamrazam po 2 kromki jak sa potrzebne to daje małemu ( nie traca swierzosci w ten sposób). Jednak on generalnie nie przepada za chlebem ani glutenowym ani bezglutenowym

Jesli chodzi o produkty b/g to bardzo sobie chwalę makarony są smakowite, tak jak nasze

Co do malutkiej to faktycznie lepiej poczekac z smazonymi
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:29   #254
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, podzielisz się sprawdzonym, dobrym przepisem na chlebek??
tak, aby składnikowo był odpowiedni na wiek 8mc.
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 16:45   #255
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

Cytat:

Chleb bezglutenowy

Dla dziecka od: 10. miesiąca
Autor: Joanna Szulc i Monika Beck-Pietrzak
Składniki

- 40 dkg mąki bezglutenowej (do kupienia m.in. w internetowych sklepach ze zdrową żywnością)
3 dkg drożdży
łyżeczka cukru
pół łyżeczki soli
4 łyżki oleju
ok. 2 szklanki wody
tłuszcz do wysmarowania formy
Sposób przyrządzania:

Drożdże rozetrzyj z cukrem i odrobiną letniej wody. Odstaw w ciepłe miejsce, aż urosną.
1,5 szklanki wody wlej do naczynia, dodaj rozczyn, olej, sól i mąkę. Wyrabiaj łyżką albo mikserem przez 5 minut.
Dodaj jeszcze 6-8 łyżek wody, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany.
Formę keksową wysmaruj tłuszczem. Wlej ciasto. Na wierzch wylej 5 łyżek wody. Ponacinaj chleb w poprzek formy. Przykryj formę czystą ściereczką. Odstaw w ciepłe miejsce na 15-20 minut. Gdy ciasto zacznie rosnąć, wstaw do mocno nagrzanego piekarnika (250 st. C) i piecz ok. godziny.

Uwaga: Na rynku można dostać gotowe mieszanki bezglutenowe służące do wypieku chleba, ale uwaga: nadają się przeważnie dla dzieci powyżej 1. r.ż.
piekę taki ale skórka mi się nie podoba chociaz wydaje mi się, ze lepszej nie da sie uzyskać. Srodek chlebka po upieczeniu jest super, miękki i dobry, oczywiscie jak na chleb bezglutenowy
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 20:35   #256
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Ta mąka bezglutenowa, jest mieszanką mąk, czy konkretna np; kukurydziana, ryżowa,itp ?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:06   #257
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

ja kupuję taka mieszanke z firmy Schar. Napisane jest na niej, ze mieszanka chlebowa. Kupuje w Carrefourze za 11 lub 13 zł/1kg. Wiem, ze przez neta mozna zamówić na http://www.glutenex.com.pl/ ale przesyłka droga. Wiem tez, ze w niektórych sklepach PSS Społem sa produkty bezglutenowe i widziałam tam mieszankę własnie z Glutenexu.

moja wygląda mniej więcje tak ale jest do chleba a nie innych wypieków
http://www.allegro.pl/item510478994_..._dr_schar.html

swoja drogą kogos porąbało ztą cena na tej aukcji

o znalazłam
http://www.schaer.com/en/gluten-free...ead-mix-mix-b/
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2009-02-18 o 21:14
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:53   #258
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Te półprodukty bg mają swoją cenkę Wysłałam męża do Auchana, zobaczymy co kupi.
Korzystasz z przepisów konkretnej ksiazki?

Moje dziecko koniecznie chce zniszczyć fikusa, co podejdzie to połamie liścia, a jak mocniej pociągnie to wywróci, no i mama ma robote
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 11:08   #259
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

dzidzia korzystam z neta na stronie www.celiakia.pl na forum jest dużo przepisów.
MI oczywiście nie wszystkie wychodza bo noga jestem jesli chodzi o pieczenie

dziś próbowałam zrobic pączki dla małego ale nie wyszły podejrzewam, ze z drożdzami cos nie tak było

jeszcze znalazłam takie przepisy ( musze spróbowac ale juz nie dziś)

DROŻDŻÓWKI KUKURYDZIANE
500 g mąki kukurydzianej
0,5 szkl. Mleka
jajko
0,5 kostki masła
4 dag drożdży
3 łyżki cukru
0,5 łyżeczki soli

Mleko zagrzej w garnuszku, by było ciepłe. Masło rozpuścić i przestudzić. Do miski wlej mleko, masło, dodaj pokruszone drożdże, sól, cukier i jajko. Dobrze wymieszaj. Dosyp mąkę i wymieszaj ciasto (będzie dość luźne i mało lepiące). Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na 15 min. Następnie wyłóż na stolnicę, podsyp mąką zagnieć i uformuj płaski kwadrat. Rozwałkuj i wykrawaj kwadraty ok.8x8cm. Na środek każdego nałóż troczę nadzienia i zawiń zlepiając wszystkie rogi razem. Każde ciastko odwróć na drugą stronę, ułóż na blaszce pozostaw na ok. 15 min. Piecz w temp. 200st. Przez ok. 15 min.
Nadzieniem mogą być owoce, budyń, serek.


ROGALIKI BEZGLUTENOWE
25g drożdży
250ml rozpuszczonego Nutramigenu lub np. Prosobee
2 łyżki oleju
25 g glukozy lub cukru
350g mąki kukurydzianej

Do rozpuszczonego mleka dodać drożdże, glukozę i mąkę. Zmieszać i wyrobić ciasto. Pozostawić do wyrośnięcia. Po wyrośnięciu rozwałkować, wycinać trójkąty, posmarować np. dżemem i zwinąć. Można też zrobić bułeczki. Piec w temp.
200 st.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 19:35   #260
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

No i kupił, zamiast mąki na chleb, to mieszankę mąk na ciasto i chleba narazie nie bedzie, a i drożdze z mąką żytnią!

Też mam dwie lewe ręce do wypieków. Jutro próba generalna, jak nie wyjdzie to piesek nie pogardzi, to wielki łakomczuch

Nie mam drożdzy, a jak bym dodała do rogalików proszek do pieczenia? Dlaczego do tych wypiekow potrzebna jest taka duż temperatura? 200C? nie spalą się za nim upieką?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:49   #261
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

nie wiem czy moze byc proszek a moze temp taka wysoka bo tylko 15 min pieczenia
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:58   #262
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Znalazłam, proszek nie może być zawiera gluten, ale soda jest ok
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:03   #263
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

daj znac czy wyszło
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:56   #264
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, jak juz wcześniej pisałam do pieczenia mam dwie lewe ręce

Skusiłam się na ciasteczka a"la kokosanki zamiast margaryny dodałam olej i wody , możliwe, że za dużo wię w trakcie pieczenia ciasteczka zlały się ze sobą, tak jakby ciasto podczas pieczenia zrzadłol
Do rogalików bezglutenowych dodałam sody zamiast drożdzy, w dniu upieczenia jak były jeszcze ciepłe dały się zjeść, lecz w miarę upływu czasy stwardniały.

Nie dałam z wygraną, dzisiaj udało się, a więc ubiłam pianę z dwóch białek i łyżką cukru, do tego dołożyłam dwa żółtka i dwie łyżki mąki do ciasta Schar.
wyszedł pulchniutki biszkopcik Teraz pokroje go w kromeczki, wysuszę, starczy nam na cały tydzień.

Przymierzam się do wypieku chlebka, ale to mała mieścina drożdzy, ani proszku b/g nie kupię

Wrócę jeszcze do twojego serduszka, jak nie przybierał na wadze to robiłaś mu morfologie? Zaglądam codziennie do tych kup mojego dziecka i szukam sama nie wiem czego, od wczoraj odstawiliśmy wszystko co wspólnego ma z glutenem.
Znalazłam taki artykuł, jak masz chwilę czasu to zapraszam do poczytania.
www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,268
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:15   #265
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

gdzies mi zawieruszyła subskrybcja tego wątku

dzidzia jak maluszek??

Adik miał wszytskie badania z krwi w porządku, hemoglobinę miał w gornej granicy mocz w porządku. Nic nie wskazywało na chorobę czy alergię do momentu pojawienia się kupy.
Moja pediatra kiedyś powiedziała ( jak wprowadzałam gluten) ze takiej glutenowej kupy nie da się pomylić z czyms innym i w sumie od razu jak się takie kupy pojawiły to wiedziałam, ze to to było ich duzo, do 7 dziennie, o zapachu kwaśnym, z duzą ilościa sluzu.

My od prawie miesiąca jesteśmy na prowokacji glutenem jak na razie kupy się nie pojawiły. Jesli uda się pociągnąc to do 4 miesięcy to będziemy w stanie zrobić badania pod kątem celiakii
mam nadzieję, ze się uda
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:00   #266
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Witaj Kancia !
Fakt, nie było Cię tu długo. Aby się udało z tym glutenem trzymam za Was wszystkie kciuki.

My bez glutenu jesteśmy jakieś 3 tygodnie, kupy są różne. Jednego dnia zatwardzenie i rozrzedzenie, albo całkiem normalne, niektóre mają zapach kwaśny, jest różnorodność. Lekarka przepisała inne mleczko z racji żadkich kup Humane MCT, jeśli po 3 dniach kup będą brzydkie podawać enzym trzustkowy. Narazie waham się z tym mleczkiem, a enzym mnie przeraża. Ja myślę, że to jeszcze brzuszek podrażniony przez bakterie, których nadmiar miała mając miesiąc. Dostawała wtedy antybiotyk. Jelitka dochodzą jeszcze do siebie.No i jeszcze ograniczam soki, które mogą podrazniać rozrególowany brzuszek.Robię codziennie notatki i nie widzę co może być przyczyną.

Jakie Wy pijecie mleczko?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:57   #267
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

my pijemy teraz Hipp 3 waniliowe, wczesniej piliśmy Bebilon podajesz probiotyki? robiliscie jakies badania? Moim zdaniem 3 dni to za malo na uregulowanie kupki. Przynajmniej u nas tak było. Z tym, ze Adi mial zatwardzenie po zmianie mleka. Brzuszek musi miec czas zeby się przyzwyczaić. Z kolei częste zmienianie mleka i bombardowanie brzuszka ciągle czyms nowym nie jest chyba dobrym rozwiązaniem. Jaką diete ma malutka? Dajesz jej produkty zestalające? Np duzo ryzu, banany, nie pamietam co tam jeszcze Soki faktycznie lepiej ograniczyć.

Doczytałam o tym mleczku mct, moze faktycznie to dobry pomysł ale chyba trzeba podawac dłuzej jak 3 dni zeby zobaczyc jakies efekty Napisz co dokłądnie Cie martwi i malutkiej, co się dzieje nie tak
może razem coś wymyslimy

my nadal jemy troszkę glutenu, jest jakaś wysypka lekka ale kupki są dobre takze nadal podajemy i czekamy ...
__________________

Edytowane przez Kancia
Czas edycji: 2009-03-15 o 13:05
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:53   #268
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, mam propozycję przejścia z pogaduszkami na skrzynkę pocztową, co Ty na to?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:52   #269
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

mi to obojetne gdzie piszę
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 20:42   #270
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, jesteś? nie było mnie tu długo bo sprzęt mi padł. teraz już będzie chyba ok
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.