Jak ożywić pokój?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-15, 12:50   #1
sylwia_19
Przyczajenie
 
Avatar sylwia_19
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23

Jak ożywić pokój??


Od września będę wynajmować pokój w mieszkaniu studenckim i tu pojawia się problem gdyż pokój sprawia wrażenie szarego i takiego pustego.I tu pojawia się moje pytanie.Jak myślicie co mogę zrobić aby nadać mu trochę życia Dodam,że tam gdzie na zdjęciu stoi biurko będzie stała jednoosobowa rozkładana sofa(koloru pomarańczowego). Bardzo proszę o jakieś rady czy uwagi jak w inny sposób ustawić meble itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thumbnail.jpg (23,3 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumbnaild.jpg (25,4 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg thumbnailf.jpg (21,7 KB, 62 załadowań)
sylwia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 15:36   #2
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jak ożywić pokój??

Brązowe meble nadają tego smętnego wrażenia (nie cierpię tego koloru, brr). Poprzestawianie ich niewiele da... Oczywiście dodatki dodadzą życia: wywal firany - powieś zasłony i zepnij je jakoś. Moja siostra np zawiązała supeł na nich - okno przyciągnie uwagę. Na stolik połóż błyszczący materiał - w szmateksach czasem coś fajnego można znaleźć - nie musi to być obrus, może być szeroki szal (a co!). Na łózko koc i ze 3 poduchy - każda w innym kolorze.
Barwy powinny być ciepłe, żeby pasowały do nowego pomarańczowego mebla - żółte, zielone, trochę czerwonego (ale nie za dużo, podobno krew może wtedy zalać człowieka )
Aha - kup sobie storczyk. Ten kwiat bardzo ładnie kwitnie, a nie potrzebuje dużo uwagi. Fajnie ozdobi okno. Pozdrawiam
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-07-16 o 15:42
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 18:22   #3
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Jak ożywić pokój??

Cytat:
Napisane przez sylwia_19 Pokaż wiadomość
Od września będę wynajmować pokój w mieszkaniu studenckim i tu pojawia się problem gdyż pokój sprawia wrażenie szarego i takiego pustego.I tu pojawia się moje pytanie.Jak myślicie co mogę zrobić aby nadać mu trochę życia Dodam,że tam gdzie na zdjęciu stoi biurko będzie stała jednoosobowa rozkładana sofa(koloru pomarańczowego). Bardzo proszę o jakieś rady czy uwagi jak w inny sposób ustawić meble itp.
Witaj

Zamiast tradycyjnych firanek- nowoczesne makaroniki jak na załaczniku 1(nie panele bo będzie biurowo).

Zamiast tych uchwytów, ktore masz teraz w meblach- zamocuj metalowe, nowoczense, jak np tutaj na załaczniku 2.

Rzeczy typu deska do prasowania itp., które teraz trzymasz za meblami i są na wierzchu można zakryć za zasłoną dopasowaną kolorystycznie do firanki. Zasłonę dałabym tylko po jednej stronie okna.

Nie napisałaś, czy biurko zostaje w pokoju, czy wyrzucasz je na rzecz łozka. To dosyc wazna kwestia.

Kwiatki ze scian zdecydowanie trzeba ściągnąć!

Na meblościance kosze wiklinowe ciemnobrązowe.

Na ławę mata (zał. 3)

Można pokusić się też o jakiś kwiat w doniczce (duży)-zał.4

Książki na półkach poukładałabym tak jak tu na zał. 5

Nad TV jakieś dwie ramki na zdjecia (takie same).

Na półkach można też postawić pudełka jak tu na 6 załaczniku, te na ktorych stoi kwiatek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sznury.jpg (50,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lesniak_pan1.jpg (37,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ef0545b882e2e9593f1f02cb1c0ef8bb.jpg (23,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z2560397X,Naturalny-klimat-wnetrza-podkresla-rosliny-doniczkowe-.jpg (27,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 42719.jpg (122,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1274044183_93676724_3-Mebloscianka-za-grosze-WARTO--Warszawa-1274044183.jpg (35,5 KB, 25 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:28   #4
sylwia_19
Przyczajenie
 
Avatar sylwia_19
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 23
Dot.: Jak ożywić pokój??

Biurko jak najbardziej ma zostać Właśnie najgorsze w tym wszystkim wydają mi się te firany,które chcę czymś zastąpić Gdy tylko wprowadzę sie w październiku napewno wykożystam wasze rady

Edytowane przez sylwia_19
Czas edycji: 2011-07-17 o 23:29
sylwia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 23:48   #5
beforeyou
Zakorzenienie
 
Avatar beforeyou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Osw
Wiadomości: 4 692
Dot.: Jak ożywić pokój??

tak firany muszą zniknąć ( bynajmniej moim zdaniem ) , na łóżko jakiś fajny koc np ciemny i do tego jaskrawe poduszki taki odznak i jak tam < sorbet > podpowiada coś interesującego i dziwnego połóż na tym stole

; ))
__________________
" Wanting to be someone else is a waste of the person you are. "



Klik i poznajesz mnie
beforeyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:28   #6
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak ożywić pokój??

Cytat:
Napisane przez sylwia_19 Pokaż wiadomość
Jak myślicie co mogę zrobić aby nadać mu trochę życia Dodam,że tam gdzie na zdjęciu stoi biurko będzie stała jednoosobowa rozkładana sofa(koloru pomarańczowego). Bardzo proszę o jakieś rady czy uwagi jak w inny sposób ustawić meble itp.
Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Cokolwiek dokupisz do pokoju powinno być w które będą dobrze się łączyły z istniejącymi, a zarazem trochę przełamywały jednostajność kolorystyczną. Przy obecnym zestawianiu widziałabym zielony w różnych odcieniach i może trochę czarnego. Aranżacje meble sprawdzisz w prostych, darmowych programach do projektowania http://www.dobreprogramy.pl/Bezplatn...kul,11315.html (więc w najgorszym wypadku stracisz parę godzin z życia, w najlepszym - zdobędziesz nowe umiejętności).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.