Codziennie zabrudzone ubranko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 10:32   #1
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645

Codziennie zabrudzone ubranko


Mamy córeczkę, obecnie 5. miesiąc (lipcowa), która właśnie chrapie mi na ramieniu.

Problem jest taki, że Daria robi w ciągu dnia jedną gigantyczną kupę (oraz jakieś drobnostki w ciągu dnia). Za każdym razem kończy się to ucieczką zawartości pieluchy z góry lub przodu, niezależnie od jej pozycji w tym momencie, i całkowitą wymianą ubranka, plus niemowlę praktycznie całe do mycia pod kranem. Córka jest tylko na piersi, dostaje kropelki na brzuch bo jakiś czas temu był problem i lekarz prosił pobrać jeszcze przez jakiś czas (esputicon 2x2). Teraz mamy pieluchy z lidla roz.3 na wykończeniu, tak to już zaczynamy 4 babydream (ukochany rossman .

Co mogę zrobić, żeby córka się tak nie brudziła? Problem jest oczywiście w tym ciągłym przebieraniu ale często mąż z nią zostaje a jest niepełnosprawny i czasami trudno mu ją myć.

Czy próbować z większymi pieluchami czy może pieluchomajtki, jakie już można dostać dla niej?

Dodam, że mamy problem z dokładnym zapinaniem pieluchy, bo nasze "maleństwo" ma takie udziska, że łatwo jej się wbija w nie ta pielucha jeśli za mocno zapniemy.
Swoją drogą, przez te udziska i 3 podbródki to połowa ciuszków na nią nie pasuje bo się nie zapinają...
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:24   #2
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Mamy córeczkę, obecnie 5. miesiąc (lipcowa), która właśnie chrapie mi na ramieniu.

Problem jest taki, że Daria robi w ciągu dnia jedną gigantyczną kupę (oraz jakieś drobnostki w ciągu dnia). Za każdym razem kończy się to ucieczką zawartości pieluchy z góry lub przodu, niezależnie od jej pozycji w tym momencie, i całkowitą wymianą ubranka, plus niemowlę praktycznie całe do mycia pod kranem. Córka jest tylko na piersi, dostaje kropelki na brzuch bo jakiś czas temu był problem i lekarz prosił pobrać jeszcze przez jakiś czas (esputicon 2x2). Teraz mamy pieluchy z lidla roz.3 na wykończeniu, tak to już zaczynamy 4 babydream (ukochany rossman .

Co mogę zrobić, żeby córka się tak nie brudziła? Problem jest oczywiście w tym ciągłym przebieraniu ale często mąż z nią zostaje a jest niepełnosprawny i czasami trudno mu ją myć.

Czy próbować z większymi pieluchami czy może pieluchomajtki, jakie już można dostać dla niej?

Dodam, że mamy problem z dokładnym zapinaniem pieluchy, bo nasze "maleństwo" ma takie udziska, że łatwo jej się wbija w nie ta pielucha jeśli za mocno zapniemy.
Swoją drogą, przez te udziska i 3 podbródki to połowa ciuszków na nią nie pasuje bo się nie zapinają...
Próbuj z większymi pieluchami skoro masz problem z zapięciem. Pocieszę tylko, że jak zaczniesz wprowadzać stałe pokarmy to kupki będą bardziej zwarte i nie będą wylatywać z pieluchy (o ile dziecku nie poszkodzi jedzonko i nie dostanie sraczki). Zabrudzone ubranka od razu zapieraj mydełkiem do odplamiania albo zwykłym szarym. Większość u nas schodziła choć nie zawsze.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:24   #3
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

spróbuj pampersów tych oryginalnych, są drogie, ale nieraz Leon naprawdę nawali w nie taką ilość, ze się zastanawiam jakim cudem to nie wycieka...ale jednak nie wycieka
Większe pieluchy to niekoniecznie dobry pomysł- będzie luźniej i też będzie się lało bokami
aha- ja przerobilam chyba wszsytkie dostępne pieluchy na rynku...jedyne nad którymi się zastanawiałam oprócz pampersów to pieluchy DADA z biedronki- są bardzo 'pampersopodobne" ale nie tak mięciutkie w środku jak pampers i Leona odparzały trochę
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:35   #4
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Jeśli chodzi o pieluchy to tylko babydream są idealne - w pampersach, huggies mała miała straszne odparzenia, dada średnio nam odpowiadała, lidlowske wykończamy na szczescie a bd jest super. Nic sie nie pojawia na pupie, czesto nie stosuje nawet kremu, z poprzednimi byl problem wieczny. No i wole wydac na zabawke dla malej niz na pampersy. Dla nas zadna rewelacja.
Jesli plama nie schodzi to daje troche vanisha i pulkam duuuzo razy, malej nic sie nie dzieje. Ale problem jest w tym, ze jak nie zapne jej dobrze pieluchy (a nie moge bo przez t uda nic nie jest dopasowane) to odstaje jej z przodu i z tylu brzeg i wylatuje kupka. Myslalam dlatego o pieluchomajtkach, moze sa bardziej dopasowane.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:41   #5
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pieluchy to tylko babydream są idealne - w pampersach, huggies mała miała straszne odparzenia, dada średnio nam odpowiadała, lidlowske wykończamy na szczescie a bd jest super. Nic sie nie pojawia na pupie, czesto nie stosuje nawet kremu, z poprzednimi byl problem wieczny. No i wole wydac na zabawke dla malej niz na pampersy. Dla nas zadna rewelacja.
Jesli plama nie schodzi to daje troche vanisha i pulkam duuuzo razy, malej nic sie nie dzieje. Ale problem jest w tym, ze jak nie zapne jej dobrze pieluchy (a nie moge bo przez t uda nic nie jest dopasowane) to odstaje jej z przodu i z tylu brzeg i wylatuje kupka. Myslalam dlatego o pieluchomajtkach, moze sa bardziej dopasowane.
Oj chyba pieluchomajtki nie są bardziej dopasowane. Ja próbowałam właśnie te z BD ale sporo luzu w nich było.
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:14   #6
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Według mnie (choć nie bardzo za nimi przepadałam) najlepsze na takie kupki są białe pampersy - naprawdę lepiej chłoną kupkę niż inne pieluszki poza wypróbowaniem innych pieluszek niewiele możesz zrobić jak tylko przeczekać aż zacznie jeść inne pokarmy niż mleczko i kupki staną się bardziej zwarte i przestaną się wylewać z pieluchy....

Ewentualnie (jeśli nie macie problemów brzuszkiem) możesz wprowadzić do diety raz dziennie odrobinę kleiku ryżowego robionego na swoim mleczku - zatwardzi troszkę kupkę...

Edytowane przez kotek81
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:50
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:21   #7
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o pieluchy to tylko babydream są idealne - w pampersach, huggies mała miała straszne odparzenia, dada średnio nam odpowiadała, lidlowske wykończamy na szczescie a bd jest super. Nic sie nie pojawia na pupie, czesto nie stosuje nawet kremu, z poprzednimi byl problem wieczny. No i wole wydac na zabawke dla malej niz na pampersy. Dla nas zadna rewelacja.
Jesli plama nie schodzi to daje troche vanisha i pulkam duuuzo razy, malej nic sie nie dzieje. Ale problem jest w tym, ze jak nie zapne jej dobrze pieluchy (a nie moge bo przez t uda nic nie jest dopasowane) to odstaje jej z przodu i z tylu brzeg i wylatuje kupka. Myslalam dlatego o pieluchomajtkach, moze sa bardziej dopasowane.
Im luźniej zapinasz pieluchę, tym większa luka między falbankami a ciałem. Pielucha musi przylegać.
Nic nie może odstawać.
Jakich nie kupisz będzie to samo, jeśli źle założysz.

Pieluchomajtki mają krótszą falbankę i same z siebie robią luz, no chyba że dziecko ma mega okrągły brzuszek, wtedy nie przesuwają się i są bliżej ciała. Ale zwykle luz jest większy niż w tych zapinanych.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 12:33   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Tak jak pisała kotek, jak robi takie luźne kupki to może troche kleiku zeby zatwardzić, jeszcze troche zaczniesz wprowadzać stałe pokarmy (mięsko) to i kupa nie bedzie rzadka.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 13:21   #9
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

A nie ma za małej pieluchy? W sensie ciasnej właśnie? Falbanki wywijasz ?
U nas też córcia ma udka jak indyk ale zastosowanie nr wiekszych "pampersów" i wywijanie falban zdały rezultat.
Chyba że problemem jest za rzadka kupka ...
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:00   #10
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Nam tez uciekalo mimo oryginalnych pampersow i wieksza pielucha nic nie zmienila.Dopiero jak Mlody zaczal jesc stale pokarmy problem ustal.A i my mielismy takich kupek i 10 w ciagu dnia
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 19:50   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Moim zdaniem coś musisz źle zakładać skoro za każdym razem ci ucieka...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 10:05   #12
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

kup jej po prostu wieksze pieluszki-babydream 4+ (sa długie, dostatnie)
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 07:39   #13
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Kup większe pieluszki i dobrze je zakładaj. Mojej młodej zdarzały się awarie i generalnie mycie a ma półtora miesiąca (waży 4200 obecnie). Używaliśmy pampersów przez jakiś czas a teraz tylko Dada 2 i zdają egzamin w 100%. Powoli już na 3 przechodzimy, bo widzę, że 2 się odciskają. Raz tylko była awaria, bo źle wywinęłam falbanki i kupka była ogromniasta.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 10:54   #14
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

pamiętam jak raz moja mama ubrała moją córkę uparła się, że dziecko musi mieć luźno zapiętą pieluchę, żeby nie cisnęło, nie uwierało w brzuszek. Tak też zapięła
Nie minęła godzina a dziecko w kupie od zgięć kolan po połowę plecków

może właśnie zbyt luźno zapinasz pieluszki? jeśli dziecko ciężko dopiąć w pieluszcze, to trzeba zmienić rozmiar na większy
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 12:31   #15
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
spróbuj pampersów tych oryginalnych, są drogie, ale nieraz Leon naprawdę nawali w nie taką ilość, ze się zastanawiam jakim cudem to nie wycieka...ale jednak nie wycieka
Większe pieluchy to niekoniecznie dobry pomysł- będzie luźniej i też będzie się lało bokami
aha- ja przerobilam chyba wszsytkie dostępne pieluchy na rynku...jedyne nad którymi się zastanawiałam oprócz pampersów to pieluchy DADA z biedronki- są bardzo 'pampersopodobne" ale nie tak mięciutkie w środku jak pampers i Leona odparzały trochę
Pampers, Lidl, Biedronka... nie ma to znaczenia. U mojej małej zdarzało się, że i najlepszy Pampers nie dał rady kupce

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nam tez uciekalo mimo oryginalnych pampersow i wieksza pielucha nic nie zmienila.Dopiero jak Mlody zaczal jesc stale pokarmy problem ustal.A i my mielismy takich kupek i 10 w ciagu dnia
Dobrze gadasz kobieto
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:59   #16
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Małej trochę się unormowało, tzn. nie robi jednej gigantycznej kupy raz na dobę tylko kilka mniejszych w ciągu dnia, więc na szczęście od kilku dni nie mamy problemu.
Nie umiem tylko wyprać kilku plam z ubranek używałam mydełka do odplamiania, nawet vanisha ale nic nie dało niestety.
A, i problem nie był w tym, że uciekała jej kupka koło nogi, więc falbanki nie miały nic do tego. Uciekało górą, w kierunku pleców i po brzuchu do góry z przodu.
Młoda drugi dzień je kleik ryżowy (a raczej pożera nie widziałam, żeby dziecko tak jadło) bo ja już nie wyrabiam z produkcją mleka. Policzyliśmy sobie, że teraz je koło litra dziennie. Wielka jest już i gruba, już nie wyrabiam trzymać jej na samym cycu. Teraz zastanawiam się, jak jej rozszerzać dietę bo mamy taką "super" pediatrę, że jej wolę nie słuchać w tej kwestii. Kobieta tego typu, że jak dziecko chore to na 3 zdrowaśki do pieca... Ale to chyba inny wątek sobie znajdę do spraw jedzeniowych
W każdym razie, dzięki za dotychczasowe rady i może ktoś mnie poratuje, jak wyprać te ubranka? Został lekko żółty ślad, na niektórych widoczny tylko pod słońce a na innych całkiem porządny mimo, że od razu były plamy spierane.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 21:18   #17
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Wypierz w arielu na 60 stopni. Wczesniej namocz z proszkiem, potraktuj mydelkiem i do pralki.powinno pomoc a jeslinie to znacznie spierze plamy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:43   #18
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

biały jeleń mydło w kostce-najskutecznijeszy wedlug mnie na plamy po kupce
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 11:05   #19
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Ja bawełniane piorę w 95 stopniach, ale jak coś się nie dopierze i zostanie żółtawy ślad to zupełnie mi to nie przeszkadza. Najczęściej przecież zabrudzone są body a ich nie widać pod ubrankiem więc nie zaprzątałabym sobie tym głowy...
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 15:58   #20
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Nie chodzi mi o wygląd dla mnie ale nawet potem komuś dać czy oddać do jakiegoś PCK to nie wypada z plamami.
Spróbuję dzisiaj powalczyć z tymi plamami kiedy mała pójdzie spać. Dzięki za rady
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 20:58   #21
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Nie chodzi mi o wygląd dla mnie ale nawet potem komuś dać czy oddać do jakiegoś PCK to nie wypada z plamami.
Spróbuję dzisiaj powalczyć z tymi plamami kiedy mała pójdzie spać. Dzięki za rady
Na plamy to mi się świetnie ariel sprawdzał - zarówno plamy z kupy jak i wszelkie inne np. marchewkowe papki do jedzenia.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 21:16   #22
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Na plamy to mi się świetnie ariel sprawdzał - zarówno plamy z kupy jak i wszelkie inne np. marchewkowe papki do jedzenia.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 21:14   #23
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Codziennie zabrudzone ubranko

O no dobra, mam w takim razie co robić w weekend, w przerwach od pracy wyluzuję się szorując dziecięce ciuszki :P
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.