Problemy z obowi±zkami domowymi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-01-14, 14:54   #31
Olcia2402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 185
GG do Olcia2402
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Ch³opak nie dorós³. Ma 22 lata i po raz pierwszy mieszka bez rodziców. Znam to na przyk³adzie mojego brata. Moja mama zawsze by³a nadopiekuñcza. Mój brat dopiero po wyprowadzeniu siê do¶æ daleko by mamina troska go nie dosiêgnê³a ( 600 km ) zaczyna powoli uczyæ siê "normalno¶ci" typu sprz±tanie po sobie, pranie, ogarnianie codziennych spraw. Wcze¶niej wszystko robi³a za niego moja mama

To samo mia³am z by³ym ch³opakiem. Nie, nie starczy³o mi cierpliwo¶ci by go uczyæ takich zachowañ jak sprz±tanie czy robienie zakupów " po prostu" a nie z wielk± ³ask± albo " nie chce mi siê". Nie ukrywam,¿e by³ to jeden z powodów naszego rozstania. Odczuwa³am go jak przys³owiow± kulê u nogi przez to wszystko, bo dla niego nawet zmycie kubka czy talerza to by³ wielki problem
Dodam,¿e ja mia³am 20 lat a on 24 lata.

Je¶li chodzi o radê - wydajê mi siê,¿e Twojemu facetowi dobrze by zrobi³a sytuacja gdy sam musia³by o siebie zadbaæ, bez mamy, bez dziewczyny, które to za niego robi±. Sam zrozumia³by,¿e nic siê samo nie robi,¿e niestety takie rzeczy s± du¿± czê¶ci± codzienno¶ci i trzeba je wykonywaæ.

Gdybym by³a Tob± to pewnie da³abym sobie spokój z nim Zreszt± kiedy¶ by³am taka jak i Ty - mój by³y robi³ tak jak Twój facet d³ugi czas a ja go wyrêcza³am, robi³am mu obiadki, ci±gle kombinowa³am jak mu sprawiæ rado¶æ. Otrze¼wi³ mnie wyjazd, który da³ mi mo¿liwo¶æ spojrzenia na mój 4-letni zwi±zek z dystansem i zrozumia³am,¿e nie jestem jak±¶ mêczennic± by spêdziæ resztê ¿ycia z nim

Powodzenia w dokonywaniu wyboru
Olcia2402 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-14, 16:19   #32
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 4 547
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Naprawde nie rozumiem, dlaczego wsrod mlodych, niby wyksztalconych kobiet wciaz pokutuje idea, ze mezczyzna POMAGA w obowiazkach domowych. Pomagac to moze ktos, kto w danym domu nie mieszka

Inna sprawa, ze ludzi naprawde maja rozne potrzeby/tolerancje jesli chodzi o porzadek; z watku nie wynika jednoznacznie, ze to autorka ma racje, a chlopak jest bezczelny i jej nie szanuje. Nie wiemy, czy autorka nie przesadza jesli chodzi czystosc w mieszkaniu (przynajmniej z punktu widzenia swojego lubego), tak tez moze byc, acz faktem jest, ze odpowiedzi chlopaka nie za dobrze o nim swiadcza. Inna sprawa, ze moze miec juz po dziurki w nosie jej jojczenia i ciaglych pretensji.

Moim zdaniem sa tu trzy mozliwosci:
1. Facet autorki to bezczelny len patentowany, nauczony, ze to kobieta ma dbac o dom; do tego cham, ktory zwyczajnie nie szanuje swojej niby partnerki i bez oporow ja wykorzystuje. Tutaj wyjscie jest jedno kopnac w zad, bo niby co tu ratowac.
2. Autorka i jej facet zwyczajnie nie dobrali sie, kazde z nich ma inne standardy jesli chodzi o porzadek. W tym przypadku bedzie ciezko, ale mozna dojsc do jakiegos kompromisu. Pod warunkiem, ze oboje beda sie starac - on ogarniac wiecej spraw domowych chocby na prosbe/zadanie autorki, a ona ograniczy swoje ciagoty do bycia Perfekcyjna Pania Domu i przestanie go we wszystkim wyreczac oraz poprawiac po nim.
3. Facet jest niedojrzaly/tepy/nieprzystosowany i faktycznie nie rozumie, o co tyle szumu, nerwow i jojczenia. W tym przypadku terapia szokowa (roponowana przez jedna wizazanke) byc moze pomoze.
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-15, 07:41   #33
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 831
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Zanim siê wyprowadzisz, musisz jechaæ po bandzie tak jak on, pozbyæ siê skrupu³ów, przestaæ byæ grzeczn± dziewczynk±, która zachowuje siê zgodnie z oczekiwaniami otoczenia.
Nie sprz±taj, nie gotuj, nie rób zakupów, nie pierz za dwoje/dla dwojga. Zachowuj siê tak jakby¶ mieszka³a sama. Zachowania, odzywki, podej¶cie do wspólnych obowi±zków miej identyczne jak on, niech zadzia³a zasada lustra, mo¿e on siebie w nim zobaczy. Daj sobie na to jaki¶ czas, wcze¶niej mu zapowiedz, ¿e tak bêdzie dopóki on nie zmieni zachowania i ¿e odejdziesz je¿eli tak bêdzie.
Potem b±d¼ konsekwentna i odejd¼ je¿eli nic nie dotrze do niego. Nie ma sensu traciæ najlepszych lat ¿ycia w roli popycha³a i cudzej kuchty. No i nie warto traciæ czasu na kogo¶ kto nie kocha, nie szanuje i nie wspiera. Ch³opak ma dopiero 22 lata, to jeszcze dzieciak, pewnie zupe³nie nie rozumie czym jest i na czym polega wspólne, doros³e ¿ycie.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-01-15 o 07:45
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-15, 16:04   #34
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomo¶ci: 19 804
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Facet najwyra¼niej wychodzi z za³o¿enia - chcia³a¶ ze mn± mieszkaæ, to siê mêcz.
I am Rock jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-16, 06:50   #35
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Mój partner do czy¶ciochów te¿ nie nale¿y, nawet nie pamiêtam, kiedy ostatnio wyniós³ ¶mieci :/ s±dzê, ¿e to wina wychowania, bo mama i dwie siostry robi³y w domu wszystko dla niego.

Teraz wypracowa³am sobie sposób - jak np. nie odniesie szklanki czy talerza do zlewu (bo zmywaæ mu nie ka¿ê, tylko odnie¶æ po sobie), to jedzenia nie ma. Jak zostawia gdzie¶ ¶miecie typu puste papierki co batonach, to wrzucam mu je do ³ó¿ka. I to dopiero dzia³a. Mo¿e chamskie, ale s± ludzie, którym siê nie wyt³umaczy.
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-16, 07:37   #36
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 4 812
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez katarzyna6785 Poka¿ wiadomo¶æ
Mój partner do czy¶ciochów te¿ nie nale¿y, nawet nie pamiêtam, kiedy ostatnio wyniós³ ¶mieci :/ s±dzê, ¿e to wina wychowania, bo mama i dwie siostry robi³y w domu wszystko dla niego.

Teraz wypracowa³am sobie sposób - jak np. nie odniesie szklanki czy talerza do zlewu (bo zmywaæ mu nie ka¿ê, tylko odnie¶æ po sobie), to jedzenia nie ma. Jak zostawia gdzie¶ ¶miecie typu puste papierki co batonach, to wrzucam mu je do ³ó¿ka. I to dopiero dzia³a. Mo¿e chamskie, ale s± ludzie, którym siê nie wyt³umaczy.
To nie jest wina wychowania tylko brak szacunku do partnerki i lenistwo. Za mojego t¿ równie¿ wszysto matka robi³a, nawet glupich kanapek nie mogl sam zrobic. Teraz umie gotowac, sam garnie siê do sprz±tania nie musze go o to prosiæ. Wystarczy³a zwyk³a rozmowa i podzia³ obowi±zków + powiedzenie, ¿e nie bêde jego sprz±taczk± ani s³u¿ac±, nie bêde z tak± osob±. Nie ma problemu z wyniesienien ¶mieci, odkurzaniem, umyje podo³oge, pomaga gotowaæ, sprz±tnie dom, albo umyje naczynia. Poprostu wy same sobie na to pozwalacie, a gadanie nad uchem nic nie da, bo niestety dzia³a to w odwrotn± strone. Powiedzieæ raz, ale dobitnie, a je¶li to oleje to ju¿ wiadomo jak mu zale¿y i niestety przy dziecku bêdzie to samo

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-01-16 o 07:43
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-16, 07:54   #37
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez szmyrk Poka¿ wiadomo¶æ
Naprawde nie rozumiem, dlaczego wsrod mlodych, niby wyksztalconych kobiet wciaz pokutuje idea, ze mezczyzna POMAGA w obowiazkach domowych. Pomagac to moze ktos, kto w danym domu nie mieszka

Inna sprawa, ze ludzi naprawde maja rozne potrzeby/tolerancje jesli chodzi o porzadek; z watku nie wynika jednoznacznie, ze to autorka ma racje, a chlopak jest bezczelny i jej nie szanuje. Nie wiemy, czy autorka nie przesadza jesli chodzi czystosc w mieszkaniu (przynajmniej z punktu widzenia swojego lubego), tak tez moze byc, acz faktem jest, ze odpowiedzi chlopaka nie za dobrze o nim swiadcza. Inna sprawa, ze moze miec juz po dziurki w nosie jej jojczenia i ciaglych pretensji.

Moim zdaniem sa tu trzy mozliwosci:
1. Facet autorki to bezczelny len patentowany, nauczony, ze to kobieta ma dbac o dom; do tego cham, ktory zwyczajnie nie szanuje swojej niby partnerki i bez oporow ja wykorzystuje. Tutaj wyjscie jest jedno kopnac w zad, bo niby co tu ratowac.
2. Autorka i jej facet zwyczajnie nie dobrali sie, kazde z nich ma inne standardy jesli chodzi o porzadek. W tym przypadku bedzie ciezko, ale mozna dojsc do jakiegos kompromisu. Pod warunkiem, ze oboje beda sie starac - on ogarniac wiecej spraw domowych chocby na prosbe/zadanie autorki, a ona ograniczy swoje ciagoty do bycia Perfekcyjna Pania Domu i przestanie go we wszystkim wyreczac oraz poprawiac po nim.
3. Facet jest niedojrzaly/tepy/nieprzystosowany i faktycznie nie rozumie, o co tyle szumu, nerwow i jojczenia. W tym przypadku terapia szokowa (roponowana przez jedna wizazanke) byc moze pomoze.
Jak wy¿ej.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-01-17, 08:18   #38
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;6972524 1]To nie jest wina wychowania tylko brak szacunku do partnerki i lenistwo. [/QUOTE]

Nie twierdzê, ¿e jedyn± przyczyn± jest wychowanie, ale wydaje mi siê, ¿e ma ono naprawdê ogromny wp³yw na przyzwyczajenia w pó¼niejszym ¿yciu. Je¿eli mamusia rozpie¶ci synka, bêdzie za niego zbieraæ skarpetki, parzyæ herbatkê, wynosiæ ¶mieci itd. to niestety bêdzie on tego samego oczekiwa³ od swojej partnerki - bo tak mia³ zawsze w domu i by³a to dla niego norma.
Nie broniê mojego faceta bynajmniej bo leniwy te¿ trochê jest. Ale s±dzê, ¿e z domu nie wyniós³ dobrych nawyków.
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-17, 08:55   #39
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 831
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez katarzyna6785 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie twierdzê, ¿e jedyn± przyczyn± jest wychowanie, ale wydaje mi siê, ¿e ma ono naprawdê ogromny wp³yw na przyzwyczajenia w pó¼niejszym ¿yciu. Je¿eli mamusia rozpie¶ci synka, bêdzie za niego zbieraæ skarpetki, parzyæ herbatkê, wynosiæ ¶mieci itd. to niestety bêdzie on tego samego oczekiwa³ od swojej partnerki - bo tak mia³ zawsze w domu i by³a to dla niego norma.
Nie broniê mojego faceta bynajmniej bo leniwy te¿ trochê jest. Ale s±dzê, ¿e z domu nie wyniós³ dobrych nawyków.
Leniwy jak leniwy, ale dla mnie taki typ jest te¿ po prostu najzwyczajniej w ¶wiecie g³upi i arogancki.
Ja rozumiem, ¿e durna matka ca³e ¿ycie lata³a za nim ze ¶cier± i jemu to pasowa³o, ale z czasem, w swoim doros³ym ¿yciu powinien siê zorientowaæ, ¿e takie zwyk³e, codzienne czynno¶ci trzeba jednak zacz±æ wykonywaæ. Tym bardziej kiedy partnerka jasno komunikuje, ¿e nie jest jego mamuni± i nie zamierza mu zmiataæ py³ku spod stóp. Inteligentnemu cz³owiekowi nie trzeba wiele czasu ¿eby poj±æ jak wygl±da samodzielne, doros³e ¿ycie.
Jak czytam o takich têpych g³upkach jak bohater tego w±tku (a s± ich miliony w naszym piêknym kraju), to rozumiem dlaczego ze statystyk wynika, ¿e panny ¿yj± d³u¿ej ni¿ mê¿atki
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-17, 16:48   #40
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 4 812
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6977138 6]Leniwy jak leniwy, ale dla mnie taki typ jest te¿ po prostu najzwyczajniej w ¶wiecie g³upi i arogancki.
Ja rozumiem, ¿e durna matka ca³e ¿ycie lata³a za nim ze ¶cier± i jemu to pasowa³o, ale z czasem, w swoim doros³ym ¿yciu powinien siê zorientowaæ, ¿e takie zwyk³e, codzienne czynno¶ci trzeba jednak zacz±æ wykonywaæ. Tym bardziej kiedy partnerka jasno komunikuje, ¿e nie jest jego mamuni± i nie zamierza mu zmiataæ py³ku spod stóp. Inteligentnemu cz³owiekowi nie trzeba wiele czasu ¿eby poj±æ jak wygl±da samodzielne, doros³e ¿ycie.
Jak czytam o takich têpych g³upkach jak bohater tego w±tku (a s± ich miliony w naszym piêknym kraju), to rozumiem dlaczego ze statystyk wynika, ¿e panny ¿yj± d³u¿ej ni¿ mê¿atki [/QUOTE]

W samo sedno
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-18, 06:53   #41
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Rozmowa to podstawa, ale jak nie pomo¿e, to spróbuj nie gotowaæ, nie praæ mu i zobacz, ile wytrzyma
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 12:55   #42
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Dziêkujê za tak liczne odpowiedzi, pomog³y mi one spojrzeæ bardziej obiektywnie na sytuacjê, nie sprz±ta³am przez tydzieñ po nim, raz ugotowa³am obiad dla nas i poprosi³am ¿eby pozmywa³ oczywi¶cie poszed³ tekst, ¿e to nie jego naczynia on ich nie ubrudzi³ i nie bêdzie zmywa³ i od teraz moze jedynie wynosiæ smieci i chodzic na zakupy. Postanowi³am nie sprz±taæ po nim, nie upominaæ - niech sie dzieje co chce. Nie pomog³o niestety, od tygodnia w domu nic nie jest ruszone, pranie które nam robi³am i wywiesi³am wisi od tygodnia nie zdjête z suszarki, jego ubrania walaj± siê po ca³ym domu, a ze zlewu wylewaj± siê naczynia. Kot robi kupe ju¿ obok kuwety bo ma ca³a zape³nion±. Postanowi³am powiedzieæ, ¿e odchodzê bo nie dam rady tak ¿yæ. On jak gdyby nigdy nic poszed³ spaæ do drugiego pokoju ka¿±c mi pukaæ jak bêdê chcia³a wej¶æ, a jak zapyta³am czy pogadamy odpowiedzia³, ¿e nie ma o czym po czym kolejnego dnia poszed³ z kole¿anka na imprezê upijaj±c siê przy tym i wracaj±c o 5. Nie mówi±c o tym, ¿e dwa dni u¿ytkuje pokój i nie da siê tam wej¶æ bo jest taki syf. Szukam nowego mieszkania bo nie widzê dalszej przysz³o¶ci z tym cz³owiekiem. Ten tydzieñ nie robienia niczego u¶wiadomi³ mi ile tak naprawdê robiê za niego i dla niego, a ile on dla mnie. Oczywi¶cie u¶wiadomi³am go, ¿e od tej pory ka¿de robi wszystko za siebie i nie mam zamiaru nic dla niego robiæ. Teraz trzeba wytrwaæ 2 miesi±ce razem w mieszkaniu bo taki jest okres wypowiedzenia. Powiedzcie mi jak mam wytrwaæ ten czas ? On robi mi po z³o¶ci, nie odzywa siê i ma wszystko g³êboko w D.
Martaxdeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:10   #43
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za tak liczne odpowiedzi, pomog³y mi one spojrzeæ bardziej obiektywnie na sytuacjê, nie sprz±ta³am przez tydzieñ po nim, raz ugotowa³am obiad dla nas i poprosi³am ¿eby pozmywa³ oczywi¶cie poszed³ tekst, ¿e to nie jego naczynia on ich nie ubrudzi³ i nie bêdzie zmywa³ i od teraz moze jedynie wynosiæ smieci i chodzic na zakupy. Postanowi³am nie sprz±taæ po nim, nie upominaæ - niech sie dzieje co chce. Nie pomog³o niestety, od tygodnia w domu nic nie jest ruszone, pranie które nam robi³am i wywiesi³am wisi od tygodnia nie zdjête z suszarki, jego ubrania walaj± siê po ca³ym domu, a ze zlewu wylewaj± siê naczynia. Kot robi kupe ju¿ obok kuwety bo ma ca³a zape³nion±. Postanowi³am powiedzieæ, ¿e odchodzê bo nie dam rady tak ¿yæ. On jak gdyby nigdy nic poszed³ spaæ do drugiego pokoju ka¿±c mi pukaæ jak bêdê chcia³a wej¶æ, a jak zapyta³am czy pogadamy odpowiedzia³, ¿e nie ma o czym po czym kolejnego dnia poszed³ z kole¿anka na imprezê upijaj±c siê przy tym i wracaj±c o 5. Nie mówi±c o tym, ¿e dwa dni u¿ytkuje pokój i nie da siê tam wej¶æ bo jest taki syf. Szukam nowego mieszkania bo nie widzê dalszej przysz³o¶ci z tym cz³owiekiem. Ten tydzieñ nie robienia niczego u¶wiadomi³ mi ile tak naprawdê robiê za niego i dla niego, a ile on dla mnie. Oczywi¶cie u¶wiadomi³am go, ¿e od tej pory ka¿de robi wszystko za siebie i nie mam zamiaru nic dla niego robiæ. Teraz trzeba wytrwaæ 2 miesi±ce razem w mieszkaniu bo taki jest okres wypowiedzenia. Powiedzcie mi jak mam wytrwaæ ten czas ? On robi mi po z³o¶ci, nie odzywa siê i ma wszystko g³êboko w D.
Rozdziel przestrzeñ i wszystkie rzeczy na twoje i jego. Swoje sprz±taj, a jego nie. W ten sposób nie zabraknie ci przynajmniej czystych naczyñ.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:15   #44
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za tak liczne odpowiedzi, pomog³y mi one spojrzeæ bardziej obiektywnie na sytuacjê, nie sprz±ta³am przez tydzieñ po nim, raz ugotowa³am obiad dla nas i poprosi³am ¿eby pozmywa³ oczywi¶cie poszed³ tekst, ¿e to nie jego naczynia on ich nie ubrudzi³ i nie bêdzie zmywa³ i od teraz moze jedynie wynosiæ smieci i chodzic na zakupy. Postanowi³am nie sprz±taæ po nim, nie upominaæ - niech sie dzieje co chce. Nie pomog³o niestety, od tygodnia w domu nic nie jest ruszone, pranie które nam robi³am i wywiesi³am wisi od tygodnia nie zdjête z suszarki, jego ubrania walaj± siê po ca³ym domu, a ze zlewu wylewaj± siê naczynia. Kot robi kupe ju¿ obok kuwety bo ma ca³a zape³nion±. Postanowi³am powiedzieæ, ¿e odchodzê bo nie dam rady tak ¿yæ. On jak gdyby nigdy nic poszed³ spaæ do drugiego pokoju ka¿±c mi pukaæ jak bêdê chcia³a wej¶æ, a jak zapyta³am czy pogadamy odpowiedzia³, ¿e nie ma o czym po czym kolejnego dnia poszed³ z kole¿anka na imprezê upijaj±c siê przy tym i wracaj±c o 5. Nie mówi±c o tym, ¿e dwa dni u¿ytkuje pokój i nie da siê tam wej¶æ bo jest taki syf. Szukam nowego mieszkania bo nie widzê dalszej przysz³o¶ci z tym cz³owiekiem. Ten tydzieñ nie robienia niczego u¶wiadomi³ mi ile tak naprawdê robiê za niego i dla niego, a ile on dla mnie. Oczywi¶cie u¶wiadomi³am go, ¿e od tej pory ka¿de robi wszystko za siebie i nie mam zamiaru nic dla niego robiæ. Teraz trzeba wytrwaæ 2 miesi±ce razem w mieszkaniu bo taki jest okres wypowiedzenia. Powiedzcie mi jak mam wytrwaæ ten czas ? On robi mi po z³o¶ci, nie odzywa siê i ma wszystko g³êboko w D.
Bardzo dobrze robisz. Oczy vi sie otworzyly. Ten czlowiek nie ma do ciebie za nic szacunku.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:15   #45
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Posprz±taj kuwetê temu biednemu kotu, co zwierzê winne, ¿e ludzie g³upi.
__________________
Ma³gorzata i spó³ka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:23   #46
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

O w³a¶nie. Kota zabierz do swojego pokoju.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:40   #47
201803290936
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 43 642
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez zakonna Poka¿ wiadomo¶æ
Posprz±taj kuwetê temu biednemu kotu, co zwierzê winne, ¿e ludzie g³upi.
No dok³adnie. Nie wiem, jak mo¿na nie sprz±tn±æ kuwety co najmniej raz dziennie. Kot to czyste zwierzê. Nie chce korzystaæ ze ¶mierdz±cej kuwety.
201803290936 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-22, 13:44   #48
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Kotu oczywi¶cie posprz±ta³am bo ¿al mi zwierzêcia. Najgorsze jest to, ¿e on nie widzi wcale swojej winy. Jak przeminie sesja na uczelni to zabieram siê do domu na 2 tygodnie bo nie bêdê siedzieæ z tym brudasem i tolerowaæ jego zachowania. Ja naprawdê nie wyolbrzymiam tego wszystkiego, bo na du¿o rzezy przymyka³am oko, ale tego ju¿ za wiele, jestem spokojn± osob±, nie lubiê siê k³óciæ jednak moja cierpliwo¶æ siê ju¿ skoñczy³a. Swoim zachowaniem pokazuje mi tylko jak bardzo dobrze post±pi³am. Podobno mê¿czyznê poznaje siê nie po tym jak zaczyna, ale jak koñczy i ja go ju¿ bardzo dobrze pozna³am....
Martaxdeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 06:48   #49
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;70001086]Rozdziel przestrzeñ i wszystkie rzeczy na twoje i jego. Swoje sprz±taj, a jego nie. W ten sposób nie zabraknie ci przynajmniej czystych naczyñ.[/QUOTE]

Popieram. Chocia¿ z kuchni± i ³azienk± bêdzie najgorzej. Go¶æ to leñ patentowany i brudas Ciekawe, czy chcia³ mieszkaæ z dziewczyn± dla niej samej, czy tylko chodzi³o mu o s³u¿±c±. Ale dobrze, ¿e przejrza³a na oczy, bo to, co on wyprawia, to jest straszne buractwo.
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 09:48   #50
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez katarzyna6785 Poka¿ wiadomo¶æ
Popieram. Chocia¿ z kuchni± i ³azienk± bêdzie najgorzej. Go¶æ to leñ patentowany i brudas Ciekawe, czy chcia³ mieszkaæ z dziewczyn± dla niej samej, czy tylko chodzi³o mu o s³u¿±c±. Ale dobrze, ¿e przejrza³a na oczy, bo to, co on wyprawia, to jest straszne buractwo.
Bêdzie najgorzej, ale te¿ da siê obej¶æ. Mo¿e wynie¶æ swoje rzeczy do swojego pokoju, ¿eby on ich nie brudzi³, a jak w zlewie zostanie co¶ brudnego, to odstawiaæ na bok.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 11:10   #51
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 477
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Pytanie, co z kotem, je¶li siê rozstaniecie? Napisa³a¶, ¿e jest wspólny, ale rozci±æ siê go nie da.
dobbinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 11:17   #52
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 4 550
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez dobbinka Poka¿ wiadomo¶æ
Pytanie, co z kotem, je¶li siê rozstaniecie? Napisa³a¶, ¿e jest wspólny, ale rozci±æ siê go nie da.
Kota bierze ta osoba, która sprz±ta kuwetê
szprotka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 11:38   #53
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 3 477
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Poka¿ wiadomo¶æ
Kota bierze ta osoba, która sprz±ta kuwetê
Mam nadziejê. S³ysza³am o przypadkach zwrotu do schronu, bo ¿adna strona po rozstaniu nie chcia³a.
dobbinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-23, 18:55   #54
Minui
Raczkowanie
 
Avatar Minui
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 450
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Pisa³a¶ na pocz±tku, ¿e ten kole¶ ma niedaleko rodziców, a wyprowadzi³ siê dla Ciebie - i mia³am nadziejê, ¿e jak przestaniesz wokó³ niego robiæ i postawisz ultimatum, to siê spakuje i wróci do mamy Nie rozumiem, dlaczego tego nie zrobi³ i nadal zasyfia Ci ¶wiat. Dos³ownie i w przeno¶ni. No trudno. Wspó³czujê, ¿e a¿ 2 miesi±ce przed Tob±, ale najwa¿niejsze, ¿e przejrza³a¶ na oczy i zrobi³a¶ ten pierwszy krok. Tylko kota zabierz ze sob± koniecznie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz
To nic takiego, mo¿e po prostu w twoim mieszkaniu s± wrota do piek³a.

- Are you an idiot?
- No, sir, I'm a dreamer.
Minui jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-24, 06:06   #55
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Poka¿ wiadomo¶æ
Kota bierze ta osoba, która sprz±ta kuwetê
Czyli lubemu raczej siê zwierzak nie dostanie :p chyba ¿e mamusia bêdzie po nim sprz±taæ.

Swoj± drog±, Autorko, czy Twoi niedoszli te¶ciowie wiedz±, jakiego brudasa wychowali?
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-24, 17:48   #56
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Kota zabieram ja oczywi¶cie, nie ma nawet innej opcji. Nie pozwolê, ¿eby kot by³ z nim bo wiem ¿e nie bêdzie potrafi³ o niego zadbaæ.

Co do tego czy te¶ciowie wiedz± czy nie - tego nie wiem. Te¿ siê nad tym zastanawiam. Nie rozumiem czemu nie wróci³ do matki, mo¿e dlatego ¿e i tak przez te 2 miesi±ce musi p³aciæ za mieszkanie wiêc pewnie uwa¿a, ¿e po co ma sie wyprowadzaæ. Powiem wam, ¿e z ka¿dym dniem jest coraz gorzej, chocia¿ dzi¶ pozmywa³ i zrobi³ pranie, ale to chyba tylko dlatego, ¿e nie mia³ juz sie w co ubrac i na czym je¶æ. Ale oczywi¶cie poza nim nic go nie interesuje, ani kot ani ja ani to czy w mieszkaniu jest czysto
Martaxdeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-24, 17:51   #57
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 25 807
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Poka¿ wiadomo¶æ
Kota zabieram ja oczywi¶cie, nie ma nawet innej opcji. Nie pozwolê, ¿eby kot by³ z nim bo wiem ¿e nie bêdzie potrafi³ o niego zadbaæ.

Co do tego czy te¶ciowie wiedz± czy nie - tego nie wiem. Te¿ siê nad tym zastanawiam. Nie rozumiem czemu nie wróci³ do matki, mo¿e dlatego ¿e i tak przez te 2 miesi±ce musi p³aciæ za mieszkanie wiêc pewnie uwa¿a, ¿e po co ma sie wyprowadzaæ. Powiem wam, ¿e z ka¿dym dniem jest coraz gorzej, chocia¿ dzi¶ pozmywa³ i zrobi³ pranie, ale to chyba tylko dlatego, ¿e nie mia³ juz sie w co ubrac i na czym je¶æ. Ale oczywi¶cie poza nim nic go nie interesuje, ani kot ani ja ani to czy w mieszkaniu jest czysto
__________________
Ma³gorzata i spó³ka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-25, 05:45   #58
katarzyna6785
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 114
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Cytat:
Napisane przez Martaxdeee Poka¿ wiadomo¶æ
Co do tego czy te¶ciowie wiedz± czy nie - tego nie wiem. Te¿ siê nad tym zastanawiam. Nie rozumiem czemu nie wróci³ do matki, mo¿e dlatego ¿e i tak przez te 2 miesi±ce musi p³aciæ za mieszkanie wiêc pewnie uwa¿a, ¿e po co ma sie wyprowadzaæ.
Mo¿e w domu nie by³by mile widziany - matka woli scedowaæ wszystkie problemy na inn± kobietê i cieszy siê, ¿e siê synu¶ wyprowadzi³

No nic, te 2 miesi±ce musisz jako¶ przetrwaæ.
katarzyna6785 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-09, 17:18   #59
Martaxdeee
Raczkowanie
 
Avatar Martaxdeee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Hej min±³ ju¿ jaki¶ czas odk±d podjê³am t± trudn± dla mnie decyzje i powiem wam, ¿e jestem z siebie bardzo dumna. Wszystko zaczyna siê uk³adaæ i dopiero teraz, jak jestem tak zdystansowana widzê jaka by³am g³upia i naiwnie zakochana. Dziêkujê wszystkim za tak liczne odpowiedzi, by³y mi bardzo pomocne i pomog³y podj±æ s³uszn± decyzjê
Martaxdeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-02-09, 21:20   #60
Rozowa_mysz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomo¶ci: 182
Dot.: Problemy z obowi±zkami domowymi

Ja bym jeszcze zdjêcia porobi³a, w razie czego jakby brudas zacz±³ oczerniac Ciê u mamusi i znajomych, mieæ dowód jakim by³ syfiarzem.
Rozowa_mysz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-11 00:01:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.