Jak wam sie podobają WŁOCHY? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-23, 21:49   #31
kama_79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 8
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Włochy, Italy

to wyjątkowe miejsce, gdzie każda ulica, każdy zaułek ma coś do przekazania i ukrywa swoją tajemnicę. Odkrywamy ją powoli i możemy się cieszyć każdą chwilą - a zdjecia nigdy tego nie oddadzą:
http://www.navigeo.net/album/przemys...ec/wlochy-2007

Ja planuję juz kolejną podróż do Włoch.

Ciao
kama
kama_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 19:47   #32
Denisa
Przyczajenie
 
Avatar Denisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Witam wszystkich.
Jakos cichutko tutaj...jestesmy przed wakacjami a tu temat ucichl. Ja jade w tym roku pierwszy raz do Wloch, wczesniej Chorwacje odwiedzalam, goraco polecam. Jestem bardzo ciekawa na ten kraj, jezyk juz duzo wczesniej mnie zauroczyl... Wybieramy sie do Villa Rosa, ale nie tej na Sycylii, jest jeszcze jedna kolo Martinsicuro. Podobno fajnie, spokojnie...bo z dzieckim jedziemy, ale mam nadzieje, ze bedzie fajnie. Byl tam juz ktos moze?
Pozdrawiam wszystkich i zycze kreatywnego planowania wakacji!!!
Denisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:02   #33
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

O, watek dla mnie! Toskanie mam w 1 paluszku, to chyba najpiekniejszy region na ziemi! Co prawda po 4 latach mieszkania w Italii dostrzega sie tez i minusy, ale.... kuchnia wloska wynagradza wszystko! Ja, nieadaczka mies... rozkoszuje sie w tagliacie, uwielbiam panzanelle i makarony na wszystkie sposoby! Ups... troche odbieglam od tematu
Polecam wszystkim gorace Wlochy!
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:32   #34
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez AgataM86 Pokaż wiadomość
Co prawda po 4 latach mieszkania w Italii dostrzega sie tez i minusy, ale.... kuchnia wloska wynagradza wszystko!
Możesz napisać coś więcej o tych minusach?
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:45   #35
elmoska
Zakorzenienie
 
Avatar elmoska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 413
GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

mi sie bardzo marzy wycieczka do Włoch. Mam nadzieje ze w tym roku wyjazd wypali
__________________

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA


elmoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 00:12   #36
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez aragosta Pokaż wiadomość
Możesz napisać coś więcej o tych minusach?


!!!!!!!! Napisalam cale wypracowanie i sie skasowalo!!!!!!!!!!! to jeszcze raz, no ale w skrocie:
- upaly (nie dla mnie)
- dziwne godziny otwarcia (w pon fryzjera ze swieca szukac)
- denerwujace grzecznosciowe "come stai?"
- brak tolerancji
- "bellissima!" - jak na poczatku nawet fajne, to po jakims czasie irytujace
- brak punktualnosci (deliatne powiedziane) pociagow
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 12:03   #37
Denisa
Przyczajenie
 
Avatar Denisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Strasznie sie juz ciesze na Bella Italia! Czy ktos moze mi cos napisac o miejscowosci na palmowej rivierze Vilarosa? Dziekuje z internetu wygrzebalam juz wszystkie mozliwe informacje na temat tego malego miasteczka, ale moze cos od Was? Byl tam ktos?
Denisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 06:11   #38
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez Denisa Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.
Jakos cichutko tutaj...jestesmy przed wakacjami a tu temat ucichl. Ja jade w tym roku pierwszy raz do Wloch, wczesniej Chorwacje odwiedzalam, goraco polecam. Jestem bardzo ciekawa na ten kraj, jezyk juz duzo wczesniej mnie zauroczyl... Wybieramy sie do Villa Rosa, ale nie tej na Sycylii, jest jeszcze jedna kolo Martinsicuro. Podobno fajnie, spokojnie...bo z dzieckim jedziemy, ale mam nadzieje, ze bedzie fajnie. Byl tam juz ktos moze?
Pozdrawiam wszystkich i zycze kreatywnego planowania wakacji!!!
Tak cichutko tutaj wakacje tuż tuż ,a o tak pieknym kraju jak italia zapomniałysmy ! Ja tesknie za nim bardzo tyle wspomnien tyle wrażeń ojjjjjj cudnie było
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 10:06   #39
Denisa
Przyczajenie
 
Avatar Denisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

No i jakos nadal cisza... chyba sie nic nie dowiem o tej riwierze palmowej, co....? Ale nie trace nadziei, moze ktoras z Was tam juz byla?
Pozdrawiam i duzo sloneczka na najblizsze dni zycze
Denisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 18:41   #40
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez Denisa Pokaż wiadomość
No i jakos nadal cisza... chyba sie nic nie dowiem o tej riwierze palmowej, co....? Ale nie trace nadziei, moze ktoras z Was tam juz byla?
Pozdrawiam i duzo sloneczka na najblizsze dni zycze
Denisa pomogła bym Ci ale w tamtym rejonie nie byłam i nie wiem jak jest ale byłam w innych i wszędzie było super.Więc myślę że i tam ci sie spodoba .Pozdrawiam cie mocno
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 20:03   #41
Maalwaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 741
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Hej. Ooo temat dla mnie No więc, zwiedziłam znaczną część Europy, teraz emigruje do Anglii na studia itd ale najbardziej, najpiekniejsza jest Italia!!! Byłam tam 3 razy na wakacjach i ja ten kraj pokochalam, tak samo mój tż uwielbia go! Ja byłam w północnej części, to coś pięknego, wszystko mi się tam podobało. I od zawsze ja i mój tż chcielibyśmy się nauczyc włoskiego. To jeden z moich celów. Chciałabym zobazyć Rzym bardzo i parę innych pięknych miast, ale również jakiś obszar nie uczęszczany turystcznie Chyba wart odwiedzenia byłaby Toskania Jak będziemy mieć czas i możliwości to na pewno z moim tż ta pojedziemy....aaa już się rozmarzyłam i już bym tam chciała być. A i zazdroszcze wam dziewczynki, że tam mieszkacie.. ja tez chcę
__________________
_________Po burzy zawsze wychodzi słońce_________

Maalwaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-09, 20:00   #42
Denisa
Przyczajenie
 
Avatar Denisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

No kochaniutki, nareszcie ruszylyscie !!! dziekuje Ci Catarina71 za chociarz czesciowe uspokojenie mojej ciekawosci...hi hi...bede pozytywnie myslala o moich od lat wyczekiwanych wakacjach, dzieki a Tobie Maalwaaa powodzonka na studiach . To do nastepnego klikanka. Pa wszystkim.
Denisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 05:31   #43
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez Denisa Pokaż wiadomość
No kochaniutki, nareszcie ruszylyscie !!! dziekuje Ci Catarina71 za chociarz czesciowe uspokojenie mojej ciekawosci...hi hi...bede pozytywnie myslala o moich od lat wyczekiwanych wakacjach, dzieki a Tobie Maalwaaa powodzonka na studiach . To do nastepnego klikanka. Pa wszystkim.
Napewno będzia super w ITALII nie moze byc inaczej .Pozdrawiam
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-18, 21:58   #44
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Witam kocham Włochy, kocham Włochów, kocham klimat, kulture, mentalność i w przyszłości planuje na dłuzej wyjechać do Italii. kocham Rzym. to jest wg mnie najbardziej urocze miasto. nie tam przereklamowana Wenecja, miasto mody tylko i wyłącznie Milano ale własnie Rzym. możecie sie nie zgodzić ale uwielbiam wieczorno-nocne spadery po piazza venezia, albo przesiadywanie w knajpkach na odlunych uliczkach mrrrrau uwielbiam. :
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 06:00   #45
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez mimi_77 Pokaż wiadomość
Witam kocham Włochy, kocham Włochów, kocham klimat, kulture, mentalność i w przyszłości planuje na dłuzej wyjechać do Italii. kocham Rzym. to jest wg mnie najbardziej urocze miasto. nie tam przereklamowana Wenecja, miasto mody tylko i wyłącznie Milano ale własnie Rzym. możecie sie nie zgodzić ale uwielbiam wieczorno-nocne spadery po piazza venezia, albo przesiadywanie w knajpkach na odlunych uliczkach mrrrrau uwielbiam. :
Zgadzam się z Tobą w 100 % ja tez kocham ten kraj i wszystko co z nim związane
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:07   #46
leo6267
Raczkowanie
 
Avatar leo6267
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cześć Kochane
mieszkam we Włoszech z przerwami, a na stałe od roku i chyba nie zamieniałbym tego kraju na żaden inny. Minusów jest tu chyba nawet więcej niż plusów, bo samymi widokami i pastą nie da się żyć, ale to co mnie tutaj trzyma to klimat, mentalność ludzi, ich luz i swoboda. Własciwie nie ma dnia, zebym się tutaj nie śmiała.
Moim ukochanym miastem jest oczywiście Rzym, ale Mediolan też ma coś w sobie. Ja gustuję w trochę mniejszych miastach : Siena, Vicenza, Treviso.
Udanych wakacji!!!!
leo6267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 16:17   #47
Jonka_iwonka
Raczkowanie
 
Avatar Jonka_iwonka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Limerick
Wiadomości: 101
GG do Jonka_iwonka
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

kochane kobietki

ja w tym roku, dokladnie za jakies 2 tyg wybieram sie z TZ do rzymu, wertuje mnostwo stron www z zabytkami i atrakcjami, ale od tego wszystkiego doslalam juz pomieszania zmyslow....

czy moze macie jakies fajne strony www takie gdzie moge sobie zaplanowac jakas wycieczke lub po prostu takie do ktorych macie zaufanie bo tych atrakcji jest tak duzo ze ja nie wiem czy te 2 tyg nam wystarcza!

A czy moze wiecie o czym takim ze jak sie kupi bilet przez internet to potem przed wejsciem doplaca sie jakies grosze lub wchodzi sie bez kolejki?
__________________
Pozdrawiam, Iwona
HAVE A NICE DAY!

http://www.suwaczek.pl/cache/647e4a002c.png
Jonka_iwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 18:51   #48
mimi_77
Zakorzenienie
 
Avatar mimi_77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 647
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez Jonka_iwonka Pokaż wiadomość
kochane kobietki

ja w tym roku, dokladnie za jakies 2 tyg wybieram sie z TZ do rzymu, wertuje mnostwo stron www z zabytkami i atrakcjami, ale od tego wszystkiego doslalam juz pomieszania zmyslow....

czy moze macie jakies fajne strony www takie gdzie moge sobie zaplanowac jakas wycieczke lub po prostu takie do ktorych macie zaufanie bo tych atrakcji jest tak duzo ze ja nie wiem czy te 2 tyg nam wystarcza!

A czy moze wiecie o czym takim ze jak sie kupi bilet przez internet to potem przed wejsciem doplaca sie jakies grosze lub wchodzi sie bez kolejki?
witaj! nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze. tez bym chciała ze swoim mężczyzna wyjechac do Rzymu, ale narazie takowego nie posiadam. gdy ja sie wybierałam sama rok temu korzystałam z www.rzym.pl bardzo przyjazny portal
__________________
Nasz Wielki Dzień
09.08.2014

Antosia 12.05.2015


mimi_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 07:06   #49
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

W lipcu byłam w Ankonie,Porto recanati i w Wenecji był super.Uwielbiam ten kraj zabytki kuchnie i wszystko.Wenecja jest piękna bo inna .Córka moja zachwycona ,mam nadzieje,że zaraziłam ją tym krajem i będzie chciała wracać tam
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 09:50   #50
Denisa
Przyczajenie
 
Avatar Denisa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

No witam Was po dluzszej pszerwie goraco jak wloskie sloneczko!!!

No i juz po moich pierwszych wakacjach w Italii, strasznie mi smutno, ze to tak szybko minelo, ale bylo naprawde super! Polecam wszystkim ten kraj. Ja bylam z mojom rodzinkom w Martinsicuro, bardzo fajna miejscowosc, w sam raz dla rodzin z dzieciaczkami i nie tylko. Pozdrawiam.
Denisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 22:27   #51
jacekmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Ja na wakacjach byłem we Włoszech i mówię wam to świetne miejsce tu zamieszczam fotkę http://www.money.pl/wakacje/galeria/zdjecie,906.html zapraszam
jacekmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 10:19   #52
kami-pl
Raczkowanie
 
Avatar kami-pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 179
GG do kami-pl
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Witam wszystkich. A ja bede wyjatkiem i powiem Wam, ze nie lubie Wloch (tzn okolic Mediolanu-tu mieszkam), nie lubie Wlochow i wszystkiego co z nimi zwiazane (jedzenia tez). Mieszkam tu od 3,5 roku i odliczam czas, zeby wrocic do Pl. Tutaj zawsze bedziesz gorszy od nich, patrza tylko na kase i sa kompletnie zapatrzeni w siebie. Wiem, ze i Polacy maja swoje wady, jak kazdy, ale ja tu nigdy nie poczuje sie jak u siebie w domu...
__________________
Od 09.09.2013 codziennie Ewa Chodakowska
kami-pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 15:47   #53
pppaprySka
Raczkowanie
 
Avatar pppaprySka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K... a niedlugo caly swiat:)
Wiadomości: 49
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Witam dziewczyny
czy jest tu jakas wizazanka ktora studiuje we Włoszech??
chcialabym zaczac studia i troche nie wem jak sie zabrac za sprawy papierkowebede wdzieczna za male podpowiedzi
pppaprySka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 23:58   #54
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Dołącza się kolejna zakochana we Włoszech :P Byłam 2 razy, w tym 1 objazdowa wycieczka od 4 lat uczę się włoskiego i chyba nieźle mi to idzie. We Włoszech nie kocham jednak wszystkiego - ludzie którymi tak się zachwycacie są dla mnie dość irytujący, zwłaszcza faceci krzyczący 'ciao bella'...co pokazuje jak bardzo oni niestety kochają kobiety - raczej niezbyt dobry materiał na męża
włoski język natomiast kocham i mogłabym go słuchać godzinami. Staram się czasem oglądać włoską telewizję, ale wierzcie mi, tego się nie da oglądać zwłaszcza Canale 5 - programy polegające na tym że 'show girls' machają tyłkami do kamery, a podstarzałe gostki robią za komików....a przede wszystkim wszyscy na siebie krzyczą (vide: Uomini e donne na youtube)

Jeśli któraś z was chce się nauczyć włoskiego, to najlepszym sposobem jest wyjazd do Włoch na kurs - 3 tygodniowy w lecie kosztuje ponad 600 euro ALE można mieć taki kurs za darmo - http://www.iiccracovia.esteri.it/IIC...dell_Istituto/ rzućcie okiem na ten link, to strona Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie, któy daje stypendia na kursy we Włoszech. można je co roku wysyłać, na rok 2009 raczej nie załapiecie się na stypendium 100%, ale na 50% myślę spokojnie np. do Bolonii pamiętam na kurs opłacony 50% mogło jechać chyba tyle osób ile się zgłosiło....polecam! Ja dostałam stypendium na kurs 3 tygodniowy w Rzymie, już nie mogę się doczekać
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 22:01   #55
e2893aea2a20cfee02f68e94f923d38a4b747baa_5efe6708b8e4d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Dołącza się kolejna zakochana we Włoszech :P Byłam 2 razy, w tym 1 objazdowa wycieczka od 4 lat uczę się włoskiego i chyba nieźle mi to idzie. We Włoszech nie kocham jednak wszystkiego - ludzie którymi tak się zachwycacie są dla mnie dość irytujący, zwłaszcza faceci krzyczący 'ciao bella'...co pokazuje jak bardzo oni niestety kochają kobiety - raczej niezbyt dobry materiał na męża
włoski język natomiast kocham i mogłabym go słuchać godzinami. Staram się czasem oglądać włoską telewizję, ale wierzcie mi, tego się nie da oglądać zwłaszcza Canale 5 - programy polegające na tym że 'show girls' machają tyłkami do kamery, a podstarzałe gostki robią za komików....a przede wszystkim wszyscy na siebie krzyczą (vide: Uomini e donne na youtube)

Jeśli któraś z was chce się nauczyć włoskiego, to najlepszym sposobem jest wyjazd do Włoch na kurs - 3 tygodniowy w lecie kosztuje ponad 600 euro ALE można mieć taki kurs za darmo - http://www.iiccracovia.esteri.it/IIC...dell_Istituto/ rzućcie okiem na ten link, to strona Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie, któy daje stypendia na kursy we Włoszech. można je co roku wysyłać, na rok 2009 raczej nie załapiecie się na stypendium 100%, ale na 50% myślę spokojnie np. do Bolonii pamiętam na kurs opłacony 50% mogło jechać chyba tyle osób ile się zgłosiło....polecam! Ja dostałam stypendium na kurs 3 tygodniowy w Rzymie, już nie mogę się doczekać
Cześć, zainteresował mnie Twój post o stypendium, byłam na stronie, którą podałaś, tylko tam nie ma za dużo informacji. Mam do Ciebie pyt: czy kiedykolwiek byłaś na takim kursie, czy dopiero pojedziesz 1 raz. Załapałaś się na darmowy?? Jak wygląda sprawa zakwaterowania, na stronie jest napisane, że oni pomagaja chyba coś znaleźć ? Po jakim czasie dostałaś potwierdzenie, że się załapałaś?i kiedy jedziesz? Uff sorryy za tyle pytań Ja planuje od października dostać się na fil. włoską, ale na razie nie umiem nic ( na tych studiach mozna zaczynać od zera) i myślę, że dobrym pomysłem jest pojechać na taki kurs i co nie co załapać języka. Tylko, że ciekawa jestem ile by mnie taki wyjazd kosztował, licząc, że miałabym tą 50% zniżkę (szkoda, że dopiero teraz sie dowiedziaam o tych kursach, bo może zalapalbym się na darmowy). U mnie z kasą na razie krucho ale marzę, żeby pojechać chociażby na te kilka tygodni Odpisz jeśli mozesz. buziaki ;*
e2893aea2a20cfee02f68e94f923d38a4b747baa_5efe6708b8e4d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:38   #56
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

[1=e2893aea2a20cfee02f68e9 4f923d38a4b747baa_5efe670 8b8e4d;10016638]Cześć, zainteresował mnie Twój post o stypendium, byłam na stronie, którą podałaś, tylko tam nie ma za dużo informacji. Mam do Ciebie pyt: czy kiedykolwiek byłaś na takim kursie, czy dopiero pojedziesz 1 raz. Załapałaś się na darmowy?? Jak wygląda sprawa zakwaterowania, na stronie jest napisane, że oni pomagaja chyba coś znaleźć ? Po jakim czasie dostałaś potwierdzenie, że się załapałaś?i kiedy jedziesz? Uff sorryy za tyle pytań Ja planuje od października dostać się na fil. włoską, ale na razie nie umiem nic ( na tych studiach mozna zaczynać od zera) i myślę, że dobrym pomysłem jest pojechać na taki kurs i co nie co załapać języka. Tylko, że ciekawa jestem ile by mnie taki wyjazd kosztował, licząc, że miałabym tą 50% zniżkę (szkoda, że dopiero teraz sie dowiedziaam o tych kursach, bo może zalapalbym się na darmowy). U mnie z kasą na razie krucho ale marzę, żeby pojechać chociażby na te kilka tygodni Odpisz jeśli mozesz. buziaki ;*[/QUOTE]

jadę dobpiero teraz pierwszy raz, jak interesuje Cię ten temat to trochę możesz się dowiedzieć na tej stronce: http://www.wloski.ang.pl/Stypendium_...owi_31853.html i tu: http://www.wloski.ang.pl/do_spiagga_italiana_33912.html. Ja wysłałam podanie zaraz po północy w dzień kiedy można było zacząć wysyłać podania, więc załapałam się na darmowy (jadę do Rzymu w czerwcu, najprawdopodobniej). teraz już niestety nie ma stypendiów 100%, ale 50% pewnie jeszcze są, najlepiej zadzwoń do instytutu i zapytaj co mogą Ci zaproponować. Co do zakwaterowania, to szkoły pomagają w jego znalezieniu, ja jeszcze się tym nie zajmowałam bo mam sporo czasu...w każdym razie najtańszą opcją jest miejsce w pokoju 2-os. w mieszkaniu studenckim - niby cena to jakieś 400 euro, ale od osób które już mieszkały w Rzymie wiem że to sporo i można coś znaleźć o wiele taniej. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu kosztów to nie jedź do Rzymu, czy Florencji, bo tam jest bardzo drogo, tylko do jakichś mniejszych miejscowości - na stronie instytutu jest spis szkół Ja dostałam potwierdzenie chyba po 3 tygodniach, ale z tego co wiem to powoli to idzie, i jak ktoś jest na liście np 50 to jeszcze nic nie wie. dlatego myśle że najrozsądniej byłoby gdybyś zamiast wysyłać podanie najpierw zadzwoniła i zapytała jakie masz szanse lub jak masz niedaleko, to przeszła się do Instytutu w Krakowie (jest też instytut w W-wie, ale oni nie przyznają stypendiów z tego co wiem).
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:26   #57
moniasch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

KOCHAM WLOCHY!!!

Tydzien temu przeprowadzilam sie do Wloch. Wczesniej mieszkalam przez 12 lat w Niemczech, ale we Wloszech spedzalam kazde lato.
Kocham ten kraj, mentalnosc Wlochow, ich jedzenie i slonce!

Teraz prowadze hotel we Wloszech w Cesenatico.
Wszystkim polecam Wlochy!

Monika
moniasch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 15:19   #58
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Ja też kocham Włochy byłam kilka razy, ostatnio w Toskani w małym, cudownym miasteczku. Po prostu przepiękne miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! polecamm!
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 15:30   #59
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

mmm... moja druga ojczyzna ... ,ale to Rzymu sie nie przyznaje ,planuje powrot to Rimini gdzie mieszkalam przez 5 lat ...
mam nadzieje ,bo zaczelam juz troche korzonki w rzymie zapuszczac,jak szybko nie zwieje to chyba mi sie tu zostanie
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 10:51   #60
vieste
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 49
Dot.: Jak wam sie podobają WŁOCHY?

Ja mieszkałam we Włoszech 5 lat (Apulia) i powiem szczerze że z ulgą wyjechałam ! Włochy są dobre na wakacje ale nie zostać tam na zawsze. Mętalność południowych Włoch zatrzymała się w latach 40-stych, szczytem ambicji włoszek jest wyjść za mąż i ładnie wyglądać, nic innego. Poza tym praca jest tylko w sezonie letnim. Neapol jest miastem brudnym i zapuszczonym ,nie polecam zwiedzającym . Przykro mi że tak to ujełam ale takie są realia południowych Włoch po prostu ciemnogród!! ale na wakacje polecam i jedzonko też jest pyszne!
vieste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:27.