Mój poród - mój wybór! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-14, 20:32   #331
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No nie wiem ja słyszałam od koleżanek że jak pękły same to i zszywali je bez znieczulenia bo i to nie jest najgorsze podobno co je mogło spotkać . Z tego co wiem na chirurgii na pogotowiu samobójców też zszywają bez znieczulenia
Ja wiem, ze bez znieczulenia szyja pijanych awanturnikow. Tak mi powiedziala znajoma lekarka, ktora odbywala staz na SOR.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:33   #332
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja wiem, ze bez znieczulenia szyja pijanych awanturnikow. Tak mi powiedziala znajoma lekarka, ktora odbywala staz na SOR.
A ja bym powiedziała, że im to się nawet należy, ale ze mnie sucz, pelna znieczulica
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:33   #333
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
1. Jakoś nie znam ani jednej pierworódki ktora nie przygotowywalaby się do porodu, nie czytała, nie zbierala informacji, za to, ot rodziła między zakupami a robieniem paznokci
2. Nie bardzo wiem jak sobie wyobrażasz zacytowane
- (6ty miesiąc; puk, puk) dzień dobry panie położne doktorki i pielęgniarki napijmy się gorącej czekolady bo chcę was poznać
- dzień dobry pani rodząca, herbatka dla pani, może podusię; jak tam pogoda?

Czego by to mialo być gwarantem na porodówce w momencie gdy rodzisz, może jakiś kaganek oświaty?
2. bo wiadomo, że lekarze, pielęgniarki i cały inny personel szpitala tylko siedzi dłubiąc w nosie i czeka aż będzie mógł z radością przyjąć przyszłą pacjentkę w celu zapoznania
W podobny sposób sobie to wyobraziłam ^^
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:37   #334
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Przepraszam z tymi skurczami się pomyliłam ale jak Boga kocham słyszałam o zszywaniu bez znieczulenia.
Jak by mnie szyli bez znieczulenia po porodzie, to w najlepszym wypadku napisalabym skarge a w najgorszym poszlabym do telewizji, zeby pokazali jak w danym szpitalu traktuje sie kobiety. Wtedy moze jeden z drugim by sie zastanowil zanim by stracil prace.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Unex Pokaż wiadomość
A ja bym powiedziała, że im to się nawet należy, ale ze mnie sucz, pelna znieczulica
A czy ja napisalam, ze wg mnie sie im nie nalezy? Nawet ta lekarka byla zdania, ze sie nalezy ale przyszla na staz i kazali jej takich delikwentow szyc bez, to co miala zrobic?
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:37   #335
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Ja to sobie czytam temat w celach rozrywkowych

Cytat:
Czy można wcześniej stwierdzić, że poród siłami natury spowoduje głebokie załamanie nerwowe, depresje czy jakieś inne negatywne zmiany w psychice i czy to jest własnie wskazanie za cesarką?
Pytam ze zwykłej ciekawości, możliwe, że nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat i nie powinnam się wypowiadać , więc uprzedzam od razu, jeżeli coś co napisałam jest absurdalne i ktoś chciałby mnie brutalnie skrytykować za wypisywanie głupot
no cóż, niektórzy w tym temacie rozwodzą się nad traumą noworodka podczas cc.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:39   #336
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mój poród - mój wybór!

[QUOTE _ema_38140417] Ale znam osobiście takie, mówiąc wprost - głupie dziewuchy, że jakby tylko aborcja była legalna i refundowana, bo antykoncepcja by im potrzebna nie była, bo i po co. Skąd wiem? Skoro już teraz pewna dama ma podejście 'bzykam się bez gumy, bo w gumie niedobrze, a po tabletkach się tyje, jest ryzyko jest zabawa, najwyżej facet będzie zbierał na skrobankę', to już widzę co się staje jak ją zalegalizują. [/QUOTE]

W takich przypadkach to aborcja jest nawet wskazana Jak takie glupie dziewuchy wychowaja dzieci ? czy może wrzuca do śmietnika i dalej sie bzykac ?


[QUOTE _ema_38140417]
I tu z porodem jest sytuacja analogiczna - ja wiem, że wiele kobie wie na ile może sobie pozwolić i ile może wytrzymać a kiedy należy interweniować. Ale na świecie są też głupie kobiety, które rozetną sobie brzuch tylko po to, żeby nie mieć ciętej cipki. Więc mniejszym złem jest decydowanie o tym lekarza. [/QUOTE]


Sa tez takie, które kupią CC w 7-8 miesiącu ciąży co by nie przytyć więcej, w USA kilka lat temu była taka moda.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:39   #337
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
2. bo wiadomo, że lekarze, pielęgniarki i cały inny personel szpitala tylko siedzi dłubiąc w nosie i czeka aż będzie mógł z radością przyjąć przyszłą pacjentkę w celu zapoznania
W podobny sposób sobie to wyobraziłam ^^
Mówisz z własnego doświadczenia czy strzelasz?
Bo ja widziałam ciężarne przychodzące, oglądały sale, warunki panujące. zostały miło przyjęte. Część z nich przychodziła bo koleżanki poleciły konkretną położną.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 20:39   #338
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Nie chciałam przytaczać kafeterii ale nawet na bardziej normalnych forach takie rzeczy się zdarzają, a ja te informacje o braku znieczulenia miałam z pierwszej ręki od rodzących http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...przy-zszywaniu
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:40   #339
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość


A czy ja napisalam, ze wg mnie sie im nie nalezy? Nawet ta lekarka byla zdania, ze sie nalezy ale przyszla na staz i kazali jej takich delikwentow szyc bez, to co miala zrobic?
Ale ja nie napisałam tego sarkatystcznie, czy z jakimś podekstem do Ciebie Powiedziała tylko, ze wg mnie im sie należy tak i juz
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:42   #340
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Bo ja widziałam ciężarne przychodzące, oglądały sale, warunki panujące. zostały miło przyjęte.
a dlaczego miałyby zostać niemiło przyjęte?
Nie wiem o czym to ma świadczyć, to znaczy, co to miałoby/ma niby gwarantować w sytuacji samego porodu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:44   #341
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Dla ścisłości:
Petycja nie jest moim wymysłem, wstawiłam ją na prośbę mojej bliskiej przyjaciółki która dziecko straciła właśnie przez poród sn mimo że błagała lekarzy bo wiedziała że coś jest nie tak. Dostała krwotoku, dziecko urodziło się ze zgniecionymi płucami, zmarło po dwóch godzinach w mękach. Ciąża nie była zagrożona, za to kompetencja lekarzy wołała o pomstę do nieba. I też badali ją SPECJALIŚCI w renomowanym szpitalu na Śląsku.
W kolejną ciąże zaszła dopiero po 5 latach. Teraz jest pewna że jest w stanie zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy za cesarskie cięcie.
To może zdarzyć się każdej z nas!

Zrobiła aferę, kazali jej zebrać 100tys podpisów aby coś się zaczęło dziać.

I po co to wszystko? Po co kobieta ma się zadłużać by jej poród przebiegł prawidłowo? Przecież mogłaby to zrobić za darmo!
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 20:48   #342
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Przepraszam z tymi skurczami się pomyliłam ale jak Boga kocham słyszałam o zszywaniu bez znieczulenia.
Bo szycie od razu po porodzie może się odbyć bez znieczulenia, wtedy wszystko jest jeszcze "naturalnie znieczulone". Ale jak najpierw się dziecko kładzie mamie na brzuchu, potem jeszcze gratulacje tatusiowi, potem jeszcze to czy tamto to czas leci i ani się ktoś obejrzy a już jest zszywany na żywca, bo to co było znieczulone bezpośrednio po porodzie już nie jest
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:50   #343
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Czy mogłabyś cos więcej opisać?
Ciąża przebiegała prawidłowo? Poród do pewnego momentu też? Lekarza odmówili badań, zainteresowania? Zbyt późna decyzja o CC?
Porody mają to do siebie że są mogą być bardzo nieprzewidywalne. CC tez nie jest bezpieczne.
To bardzo przykre co się stało z dzieckiem Twojej koleżanki.
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:51   #344
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Schizophrenic Pokaż wiadomość
Dla ścisłości:
Petycja nie jest moim wymysłem, wstawiłam ją na prośbę mojej bliskiej przyjaciółki która dziecko straciła właśnie przez poród sn mimo że błagała lekarzy bo wiedziała że coś jest nie tak. Dostała krwotoku, dziecko urodziło się ze zgniecionymi płucami, zmarło po dwóch godzinach w mękach. Ciąża nie była zagrożona, za to kompetencja lekarzy wołała o pomstę do nieba. I też badali ją SPECJALIŚCI w renomowanym szpitalu na Śląsku.
W kolejną ciąże zaszła dopiero po 5 latach. Teraz jest pewna że jest w stanie zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy za cesarskie cięcie.
To może zdarzyć się każdej z nas!

Zrobiła aferę, kazali jej zebrać 100tys podpisów aby coś się zaczęło dziać.

I po co to wszystko? Po co kobieta ma się zadłużać by jej poród przebiegł prawidłowo? Przecież mogłaby to zrobić za darmo!
Współczuję koleżance bardzo, ale to co pogrubiłam jest nierealne.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:54   #345
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Mój poród - mój wybór!

A jeśli już mówimy o cudownych porodach naturalnych to może opiszę swój.
Chodziłam prywatnie do lekarza który pracował w szpitalu i wydał mi się istnym cudem. Ale pozory mylą.. Dopóki płaciłam za wizyty wszystko było ok, ale gdy nadszedł termin porodu ten lekarz mnie zaskoczył. Negatywnie.. Kompletny brak oznak wsparcia jakie przejawiał na prywatnych wizytach, udawał że mnie nie zna itp.
Druga sprawa, gdy mnie badał na wizytach to zdawało mi się że to jedyny lekarz który mnie rozumie. Bardzo bałam się porodu naturalnego i spytałam czy u mnie możliwe jest cesarskie cięcie. Powiedział że mam wąski kanał rodny, i jak tylko mu powiem że nie dam rady od razu weźmie mnie na cc. Ale nic bardziej mylnego.. Gdy doszło do porodu na początku cieszyłam się jak dziecko że będę przy nim rodzić. Dopóki nie poprosiłam lekarza o znieczulenie. Powiedział że robię sobie jaja i niepotrzebne mi znieczulenie bo za pare minut urodzę. Z tych paru minut zrobiło się 5 godzin leżenia na łóżku porodowym (skurcze miałam od 36h ale dzień wcześniej lekarz odeslal mnie do domu) w niewygodnej pozycji bo położna zabroniła mi ją zmienić. Kazała mi leżeć na boku z nogami w górze.. Mojego lekarza widziałam dwa razy, Pierwszy raz wszedł a ja ze łzami w oczach błagałam go o cesarkę, mówiłam że nie daję rady. To on że nie ma opcji i poszedł. Na moich oczach podśmiewywał się ze mnie z położną. Gdy druga położna kazała mi przeć prosiłam żeby lekarz był ze mną. Ale on był zajęty piciem kawy i nawet nie spojrzał. Położna też nie święta, gdy parłam ona nachylała się nade mną i mówiła że mam zamknąć gębę, nie jęczeć tylko przeć mimo że wydawałam z siebie bardzo ciche dźwięki, prawie niewyczuwalne. Druga kompetentna nacięła mnie bez skurczu aż po sam tyłek i siłą wyciągali dziecko bo ja już nie dawałam rady. Gdy mój lekarz mnie szył robił to tak niedelikatnie jakby mu się spieszyło. Po zagojeniu do teraz mam dwie paskudne grudki na wargach sromowych. Tak, wiem, nie trzeba się przyglądać ale jednak to jest jakiś dyskomfort.

Wiem że są cudowne i lekkie porody ale mój do takich nie należał. Około 3 miesiące dochodziłam do siebie, usiadłam w pełni na tyłku dopiero po upływie miesiąca. Wcześniej mogłam tylko leżeć i stać, ale też nie za długo bo dostałam krwotoku przy porodzie i przetaczali mi krew. Ciągle kręciło mi się w głowie. W szpitalu spędziłam 8 dni, a kobiety po cc wychodziły po 2, maks 3 dniach bez szwanku.

Mimo że moje dziecko ma już ponad 7 miesięcy to wiem że nigdy nie zdecyduję się na drugie dziecko.
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:56   #346
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Pokaż wiadomość
Mówisz z własnego doświadczenia czy strzelasz?
Bo ja widziałam ciężarne przychodzące, oglądały sale, warunki panujące. zostały miło przyjęte. Część z nich przychodziła bo koleżanki poleciły konkretną położną.
Z własnego. Ja nie chodziłam i nie pytałam bo to jeszcze długo nie mój temat ale towarzyszyłam mojej koleżance podczas wizyt w dwóch szpitalach.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 20:59   #347
Schizophrenic
Raczkowanie
 
Avatar Schizophrenic
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: M-ów, miasto ze snów.
Wiadomości: 168
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Stookrotka Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś cos więcej opisać?
Ciąża przebiegała prawidłowo? Poród do pewnego momentu też? Lekarza odmówili badań, zainteresowania? Zbyt późna decyzja o CC?
Porody mają to do siebie że są mogą być bardzo nieprzewidywalne. CC tez nie jest bezpieczne.
To bardzo przykre co się stało z dzieckiem Twojej koleżanki.
Tak, ciąża przebiegała wzorowo, była zdrową kobietą, dziecko tak samo, badali ją lekarze ale stwierdzili że da radę urodzić. Po porodzie gdy dziecko już zmarło stwierdzili że ''kobieta miała wąską miednicę i mogliśmy zrobić jej cesarke. ale już NIE PŁACZMY NAD ROZLANYM MLEKIEM''.
No wyobrażacie sobie? Dla mnie jest to niepojęte i wiem że takie sytuacje się zdarzają bo sama zostałam perfidnie potraktowana. Ja usłyszałam ''przyjemność już była a teraz ci życze jak największego cierpienia i bólu'' i nie było to w żartach.
Schizophrenic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:02   #348
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Schizophrenic, pisałaś skargi, zgłaszałaś to gdzieś?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:06   #349
imersja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 733
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Schizophrenic, pisałaś skargi, zgłaszałaś to gdzieś?

uważam że takie przypadki powinno się nagłaśniać i zrobić wszystko żeby konowały traciły pracę
imersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 21:13   #350
Stookrotka
Raczkowanie
 
Avatar Stookrotka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 413
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Niedopuszczalne zaniedbanie lekarzy Straszne. Powinna zgłosić skargę.
W ogóle niektórzy sa bardzo nieczuli.
Ale... gdyby trafiła do tego samego szpitala na CC to skąd pewność że tez by coś nie spierdzielił?
Stookrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:18   #351
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Schizophrenic Pokaż wiadomość
Tak, ciąża przebiegała wzorowo, była zdrową kobietą, dziecko tak samo, badali ją lekarze ale stwierdzili że da radę urodzić. Po porodzie gdy dziecko już zmarło stwierdzili że ''kobieta miała wąską miednicę i mogliśmy zrobić jej cesarke. ale już NIE PŁACZMY NAD ROZLANYM MLEKIEM''.
No wyobrażacie sobie? Dla mnie jest to niepojęte i wiem że takie sytuacje się zdarzają bo sama zostałam perfidnie potraktowana. Ja usłyszałam ''przyjemność już była a teraz ci życze jak największego cierpienia i bólu'' i nie było to w żartach.
Ale ta sprawa nie ma nic wspolnego z cc na zyczenie. Zbyt waska miednica jest wskazaniem do cc. Tu zawinil lekarz.
I naprawde problem nie tkwi w tym, ze kobieta nie ma prawa wyboru tylko problem tkwi w szpitalnym personelu.
A kobiety, ktore krzycza o cc na zyczenie, po takich sytuacjach powinny skladac skargi, jak nie zostana wobec lekarza wyciagniete konsekwencje to idzie sie do mediow. Ale wiekszosc takich kobiet nie robi nic. Ci lekarze nadal pozostaja na swoich stanowiskach i dalej pastwia sie nad kobietami.
A gdyby chociaz 90% kobiet zechcialo cokolwiek zrobic w sprawie ukarania takiego personelu, to CC na zyczenie byloby niepotrzebne.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:19   #352
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez imersja Pokaż wiadomość
uważam że takie przypadki powinno się nagłaśniać i zrobić wszystko żeby konowały traciły pracę
Oni stracą pracę, ale autorka nadal będzie mieć traumę do końca życia.

Dlatego tak bardzo boję się porodu. Nigdy nie wiadomo co się stanie i na jakiego lekarza trafi się
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:22   #353
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Oni stracą pracę, ale autorka nadal będzie mieć traumę do końca życia.

Dlatego tak bardzo boję się porodu. Nigdy nie wiadomo co się stanie i na jakiego lekarza trafi się
Gdyby jedna z druga zlozyly skarge, to niejeden by sie przestraszyl utrata pracy i zmienilby podejscie. A tak, to lekarze wiedza, ze kobieta nic ze sprawa nie zrobi.

A skad sie niby wzielo lapowkarstwo? Bo ludzie nauczyli lekarzy, ze daja. Jak by nie bylo chetnych do dawania to lekarz by lapy po koperte nie wyciagal, bo by sie bal ze wyleci z pracy.
Tak samo jest z porodami. Jak by wywalili z roboty jednego, drugiego i trzeciego, to by sie piaty i dziesiaty zastanowil.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:24   #354
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Oni stracą pracę, ale autorka nadal będzie mieć traumę do końca życia.

Dlatego tak bardzo boję się porodu. Nigdy nie wiadomo co się stanie i na jakiego lekarza trafi się
Też tak uważam.

Znajdzie się zawsze następny konował i tak można w kółeczko..
Nie twierdze, ze wszyscy lekarze są niekompetentni, ale częśc tak w publiczny szpitalach, wg mnie. Moze ja mam po prostu pecha do lekarzy.
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:25   #355
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Nigdy nie wiadomo co się stanie i na jakiego lekarza trafi się
Na zdrowy rozum. Tak samo możesz się bać tego, że cc będzie przeprowadzone nieprawidłowo.


Taka trochę niekonsekwencja, strach przed lekarzem/personelem przy porodzie sn a pełne zaufanie do tych którzy przeprowadzą cc.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:26   #356
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Gdyby jedna z druga zlozyly skarge, to niejeden by sie przestraszyl utrata pracy i zmienilby podejscie. A tak, to lekarze wiedza, ze kobieta nic ze sprawa nie zrobi.

A skad sie niby wzielo lapowkarstwo? Bo ludzie nauczyli lekarzy, ze daja. Jak by nie bylo chetnych do dawania to lekarz by lapy po koperte nie wyciagal, bo by sie bal ze wyleci z pracy.
Tak samo jest z porodami. Jak by wywalili z roboty jednego, drugiego i trzeciego, to by sie piaty i dziesiaty zastanowil.
Nie sądzę. To tak jak np przestępcy, powstrzymuje np pedofila przed przestępstwem to, ze inny poszedł siedzieć i miał wiadomo jakie życie w więzieniu? Nie.
No ale to tak wg mnie
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:27   #357
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Gdyby jedna z druga zlozyly skarge, to niejeden by sie przestraszyl utrata pracy i zmienilby podejscie. A tak, to lekarze wiedza, ze kobieta nic ze sprawa nie zrobi.

A skad sie niby wzielo lapowkarstwo? Bo ludzie nauczyli lekarzy, ze daja. Jak by nie bylo chetnych do dawania to lekarz by lapy po koperte nie wyciagal, bo by sie bal ze wyleci z pracy.
Tak samo jest z porodami. Jak by wywalili z roboty jednego, drugiego i trzeciego, to by sie piaty i dziesiaty zastanowil.
Jeśli zwolnią dyscyplinarnie to owszem, ale teraz, kiedy mamy deficyt lekarzy szpital 2x zastanawia się zanim kogoś zwolni. A jeśli kogoś zwolnią niedyscyplinarnie to raczej nie będzie mieć problemu by znaleźć pracę w innym szpitalu/przychodni i jeszcze dorabiać prywatnie.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:28   #358
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Na zdrowy rozum. Tak samo możesz się bać tego, że cc będzie przeprowadzone nieprawidłowo.


Taka trochę niekonsekwencja, strach przed lekarzem/personelem przy porodzie sn a pełne zaufanie do tych którzy przeprowadzą cc.
Nie no, wiadomo, wszystko może mieć konsekwencje, powiklania etc
Nie popadajmy w skrajnosc
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:29   #359
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
I naprawde problem nie tkwi w tym, ze kobieta nie ma prawa wyboru tylko problem tkwi
a ja uważam, że problem tkwi przede wszystkim w mentalności, gdy cc jest utożsamiany (patrz przykład tego tematu) z w sumie nie wiem czym, że kobieta która chce to idiotka histeryczka (na bank) i inna 'fanaberianka', że sn to cud nad cudy bo tak przez wieki rodziły kobiety, cc to be; i za fałszywą uważam troskę o ''te wszystkie kobiety, czy one będą po operacji szły do ubikacji zgięte wpół''.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-12-14 o 21:36
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:29   #360
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Mój poród - mój wybór!

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Na zdrowy rozum. Tak samo możesz się bać tego, że cc będzie przeprowadzone nieprawidłowo.


Taka trochę niekonsekwencja, strach przed lekarzem/personelem przy porodzie sn a pełne zaufanie do tych którzy przeprowadzą cc.
Chyba pisałam, że mało prawdopodobne jest bym zdecydowała się na dziecko? I już nie mówię tutaj o aspektach samego rodzenia, ale o fakt, że w tej chwili nie czuję potrzeby posiadania dzieci.

Poza tym, nie chodziło mi jedynie o cc/sn. Z tym, że np. w moim przypadku sn jest raczej wykluczone na moją wadę wzroku.
__________________



Edytowane przez Silence_
Czas edycji: 2012-12-14 o 21:32
Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.