Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-03, 10:00   #1
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Question

Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?


Witam!

Mam pytanie: jak długo ważny jest kurs prawa jazdy? Czy np. po pewnym okresie, jesli ktoś nie przystapi do egzaminu, bądź będzie go oblewać będęzie musiał powtórzyć kurs?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:12   #2
An
Raczkowanie
 
Avatar An
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 373
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

też sie chętnie dowiem
__________________
pozdr.
Ania



An jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:23   #3
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Podobno kurs jest ważny dożywotnio. Po jakimś okresie, chyba 6 miesięcy trzeba jedynie wyjeździć ileś godzin na nowo. Jeżeli przystępowało się do egzaminu i się oblało, to dokumenty leżą w jednostce egzaminacyjnej chyba rok, albo dwa i czekają, a po tym czasie są wysyłane do Urzędu Komunikacji i tam można je odebrać. Nie są to potwierdzone informacje, słyszałam jedynie takie wieści od znajemego.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:30   #4
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Ja tez slyszalam, ze nowe prawo jazdy jest bezterminowe, chyba ze ma sie wade wzroku, wowczas prawko wydawane jest na jakis okres czasu...
Nie slyszalam, ze po 6 m-cach trzeba jezdzic jeszcze kilka godz. dodatkowych, nikt mnie o tym nie informowal a egzamin zdawalam w marcu.
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:32   #5
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Joanna, Ty o jednym, ja o drugim Ja piszę o kursie, a Ty chyba myślisz o samym dokumencie prawa jazdy, już po zdaniu.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:37   #6
An
Raczkowanie
 
Avatar An
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 373
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

właśnie, connie chodziło o ważność kursu, a nie dokumentu
zresztą mnie też
__________________
pozdr.
Ania



An jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 10:44   #7
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Kurs sam w sobie nie wiem ile ma ważności. Ale wiem, że teoria zdana ma ważność 6 miesięcy, więc jeśli oblewasz praktykę i minęło pół roku od zdania teorii, to musisz ją ponownie zdać.

a jak nie zdasz 3 razy praktyki, to musisz tez dokupić 5 godzn jazd dodatkowo.
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 10:47   #8
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Joanna, Ty o jednym, ja o drugim Ja piszę o kursie, a Ty chyba myślisz o samym dokumencie prawa jazdy, już po zdaniu.

Ojojj oczywiscie, ze tak! Dopiero teraz zdalam sobie sprawe, ze napisalam nie na temat

SORRY
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:12   #9
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 14.12.2001r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów – Dz.U. Nr 150 z dnia 24.12.2001r. poz. 1681, dokumenty potwierdzające ukończenie kursu dla osób ubiegających się o prawo jazdy wystawione przed 01.07.1998r. straciły ważność (§ 32 ust 1 pkt. 1 i 2) i nie spełniają wymagań określonych w § 29.

Innymi slowy kurs jest wazny bezterminowo, do momentu zmiany programu kursu szkoleniowego kandydatów na kierowców.

po wprowadzeniu zmian kursy są jeszcze ważne przez pewien okres (ostatnio to były jakieś 3 lata). od 1.07.1998 r. do wejścia ustawy ogłaszającej nieważność kursu 24.12.2001. Po tym okresie stają się nieważne.
Zródło: http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1267
Jak najbardziej wiarygone.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:34   #10
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

z tego co wiem jest tak jak napisala nula, kurs teoretyczny jest wazny 6 miesiecy, jesli w tym czasie nie zda sie praktycznego, teoretyczny nalezy zdac jeszcze raz, nawet jak ja zdawalam byla ze mna dziewczyna ktora oblala 9 razy praktyke i przystepowala jeszcze raz do testow bo wyszedl jej okres waznosci.
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:56   #11
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Dziekuje bardzo za odpowiedzi!!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-03, 12:18   #12
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Zródło: http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1267
Jak najbardziej wiarygone.
Jakoś nie rozumiem co tu jest napisane
Kurs praktyczny jest ważny 12 m-cy, 6 m-cy testy. Ale jeśli osoba 3 razy (chyba 3, może 2?) oblała egz. to musi wykupić dodatkową ilość godzin do wyjeżdżenia.
P.S. być może jest to napisane wyżej, ale jakoś nie po mojemu i nic z tego nie rozumiem (chodzi mi o ostatni akapit "po wprowadzeniu zmian kursy są jeszcze ważne przez pewien okres (ostatnio to były jakieś 3 lata). od 1.07.1998 r. do wejścia ustawy ogłaszającej nieważność kursu 24.12.2001. Po tym okresie stają się nieważne.")
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 13:12   #13
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Jakoś nie rozumiem co tu jest napisane
Kurs praktyczny jest ważny 12 m-cy, 6 m-cy testy. Ale jeśli osoba 3 razy (chyba 3, może 2?) oblała egz. to musi wykupić dodatkową ilość godzin do wyjeżdżenia.
P.S. być może jest to napisane wyżej, ale jakoś nie po mojemu i nic z tego nie rozumiem (chodzi mi o ostatni akapit "po wprowadzeniu zmian kursy są jeszcze ważne przez pewien okres (ostatnio to były jakieś 3 lata). od 1.07.1998 r. do wejścia ustawy ogłaszającej nieważność kursu 24.12.2001. Po tym okresie stają się nieważne.")
No to spróbuję ja to wytłumaczyć
Kurs sam w sobie ważny jest beztermonowo, ale kiedy zmieniają się przepisy, co do programu kursów (np z 20 godzin, które były wcześniej, teraz zrobiło się 30 godzin) to kurs opo wprowadzeniu nowych przepisów ważny jest jeszcze 3 lata.

Aha, w 1998 roku zmnieł się (widocznie) program kursów, tak więc jak ktoś robił kurs przed 98 rokiem, ale nie zdał egzaminu na prawo jazdy do 2001 to kurs jest nieważny i musi go robić jeszcze raz. A jak ktoś zdał egz. i ma prawko to luz, nie musi nic robić

A tego to ja nie kumam (a raczej jak to się ma do podanego przeze mnie linka, bo ja tam nic takiego nie przeczytałam ):
Cytat:
Kurs praktyczny jest ważny 12 m-cy, 6 m-cy testy. Ale jeśli osoba 3 razy (chyba 3, może 2?) oblała egz. to musi wykupić dodatkową ilość godzin do wyjeżdżenia
?

Kurs praktyczny ważny jest bezterminowo, w ogóle kurs (w rozumieniu kurs nauki jazdy), nie mam tu na myśli egz. ważny jest bezterminowo, jeżeli później na egz. nie zdasz 3 razy jazdy to musisz wykupić 5godz. praktyki (czyli po prostu 5 godzin jazd), jeżeli 3 razy oblejesz teorię to musisz wykupić chyba 10 godz. zajęć teoretycznych.

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
z tego co wiem jest tak jak napisala nula, kurs teoretyczny jest wazny 6 miesiecy, jesli w tym czasie nie zda sie praktycznego, teoretyczny nalezy zdac jeszcze raz, nawet jak ja zdawalam byla ze mna dziewczyna ktora oblala 9 razy praktyke i przystepowala jeszcze raz do testow bo wyszedl jej okres waznosci.
Egzamin teoretyczny zdany ważny jest 6 miesięcy, kurs bezterminowo
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 18:41   #14
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
No to spróbuję ja to wytłumaczyć
Kurs sam w sobie ważny jest beztermonowo, ale kiedy zmieniają się przepisy, co do programu kursów (np z 20 godzin, które były wcześniej, teraz zrobiło się 30 godzin) to kurs opo wprowadzeniu nowych przepisów ważny jest jeszcze 3 lata.

Aha, w 1998 roku zmnieł się (widocznie) program kursów, tak więc jak ktoś robił kurs przed 98 rokiem, ale nie zdał egzaminu na prawo jazdy do 2001 to kurs jest nieważny i musi go robić jeszcze raz. A jak ktoś zdał egz. i ma prawko to luz, nie musi nic robić

A tego to ja nie kumam (a raczej jak to się ma do podanego przeze mnie linka, bo ja tam nic takiego nie przeczytałam ):?

Kurs praktyczny ważny jest bezterminowo, w ogóle kurs (w rozumieniu kurs nauki jazdy), nie mam tu na myśli egz. ważny jest bezterminowo, jeżeli później na egz. nie zdasz 3 razy jazdy to musisz wykupić 5godz. praktyki (czyli po prostu 5 godzin jazd), jeżeli 3 razy oblejesz teorię to musisz wykupić chyba 10 godz. zajęć teoretycznych.


Egzamin teoretyczny zdany ważny jest 6 miesięcy, kurs bezterminowo
hmm ale mnie to dziwi że kurs jest ważny bezterminowo. Jest to zapisane w ustawie?? Pytając intruktora jazdy, czy nawet tych ludzi co siedzą w WORDzie mówią że kurs praktyczny (ten na którym się uczymy) mówią że jest ważny 12 miesięcy. Dziś również pytałam koleżanki która niedawno zdawała prawko i mówiła że 12 m-cy. Bo sama osobiście to można powiedzieć jestem 100 lat za murzynami (czyt. dawno zdawałam prawko i nie jestem na bieżąco ze wszystkim, ale całkiem do tyłu też nie ). więc w końcu ja nie wiem jak to jest, ale jeśli zapisane jest to w ustawie to nie ma problemu.

ALe przypuśćmy osoba zrobiła kurs, ale jej się odwidziało i teraz nie zdaje, chce zdawać za 5 lat (zakładając że nic się nie zmienia) czyli co, może iść zdawać?? Dla mnie trochę to jest nie ok.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:20   #15
phoebe
Rozeznanie
 
Avatar phoebe
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 922
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
ALe przypuśćmy osoba zrobiła kurs, ale jej się odwidziało i teraz nie zdaje, chce zdawać za 5 lat (zakładając że nic się nie zmienia) czyli co, może iść zdawać?? Dla mnie trochę to jest nie ok.
Ale dlaczego "nie ok"? Zapłaciła za kurs a po tych 5 latach i tak będzie musiała jazdę dokupić, bo jeśli się nie jeździ, to się wychodzi z wprawy, o ile po ukończeniu kursu można w ogóle mówić o wprawie w jeżdżeniu autem

Ja wybieram się do Wydziału Komunikacji i zamierzam dokładnie się wypytać co i jak, bo też skończyłam kurs jakiś czas temu a egzaminu jeszcze nie zdałam i mam nadzieję, że kurs mi jednak nie przepadnie, w końcu tyle kasy w to włożyłam
__________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Moje Aniołki wiem, że kiedyś się spotkamy [*]


phoebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:49   #16
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Kurs zaczęłam w połowie czerwca 98. Trwał 2 miesiące, ok. 80 godzin teoretycznych i praktycznych w tym 20 jazd.
Skończyłam kurs 14.08.1998 r.
04 września 98 miałam pierwszy egzamin-nie zdany. Później podchodziłam jeszcze jeden raz-równiez oblałam.

Kurs jest ważny, czy nie? Pogubiłam się...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 21:50   #17
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Coś mi się nie chce wierzyć, że 12 miesięcy ważny, bo są przypadki przecież że ludzie zdają za 10 nawet razem, a że czeka się na egazmin ponad miesiąc to by oznaczało że musieliby robić ponownie cały kurs.

Nie, to chyba nie tak.
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:11   #18
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Kurs zaczęłam w połowie czerwca 98. Trwał 2 miesiące, ok. 80 godzin teoretycznych i praktycznych w tym 20 jazd.
Skończyłam kurs 14.08.1998 r.
04 września 98 miałam pierwszy egzamin-nie zdany. Później podchodziłam jeszcze jeden raz-równiez oblałam.

Kurs jest ważny, czy nie? Pogubiłam się...
Z tego co zacytowała Layla to chyba nieważny... Chociaż jest napisane że przed 1998 r musiałby być zaczęty i niezdany do 2001 wtedy nieważny, więc trudno powiedzieć czy 98 r wlicza się czy nie

Cytat:
Napisane przez nula88 Pokaż wiadomość
Coś mi się nie chce wierzyć, że 12 miesięcy ważny, bo są przypadki przecież że ludzie zdają za 10 nawet razem, a że czeka się na egazmin ponad miesiąc to by oznaczało że musieliby robić ponownie cały kurs.

Nie, to chyba nie tak.
Kurs jest ważny bezterminowo - Layla wkleiła kwałek jakiejś ustawy. Tylko nie wiem dlaczego są inne odp. pytając o to

Phoebe w sumie to nie wiem dlaczego "nie ok". Już się sama zamotałam, nie wiem właściwie o co mi chodzi
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 22:19   #19
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Nic z tego nie rozumiem.
I nie wiem czy w końcu mam ważny kurs, czy nie.
Jeśli w ośrodku szkoleniowym będę "wiedzieć" tak samo jak ja, to już dziękuję.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 09:03   #20
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Kurs nie jest ważny tylko 12 m-cy, ja od ponad roku robię prawko i jakoś nadal kurs mój jest ważny . Jak byłam 1 raz na egz. to były osoby, które kurs robiły 5 lat tem,u, teraz tylko dokupowali jazdy doszkalające

A jeszcze, co do tego, że dziwne i mało wiarygodne jest to, że kurs ważny jest bezterminowow, to ja w tym ani nic dziwnego, ani złego nie widzę, "odwalę" te 30 godz. jazd i mam spokój , na egz. mogę się zapisać i 5 lat później, czy to ma znaczenie, czy wyjezdziłam te godziny teraz czy 5 lat temu, i tak przed egz. muszę wziąć jazdy tzw. doszkalające. Jeżeli już zapomniałam jak się jeździ, to cóż wyjdzie to na egzaminie

Cytat:
Napisane przez Pomadka Pokaż wiadomość
Kurs zaczęłam w połowie czerwca 98. Trwał 2 miesiące, ok. 80 godzin teoretycznych i praktycznych w tym 20 jazd.
Skończyłam kurs 14.08.1998 r.
04 września 98 miałam pierwszy egzamin-nie zdany. Później podchodziłam jeszcze jeden raz-równiez oblałam.

Kurs jest ważny, czy nie? Pogubiłam się...
No i teraz to i ja się zamotałam . Bo wg. tego, co wkleiłam powinnaś mieć kurs ważny, ponieważ nie dostałaś dokumentów potwierdzających zakończenie kursu przed 01.07.1998r. Ale z drugiej strony to przepisy się zmieniły i teraz jest 30 godz. praktyki...Więc ja już nie wiem . Chyba musisz zadzwonić do jakiegoś wydziału komunikacji, czy do WORD'a. (Choć w tym ostatnim przynajmniej w moim mieście niekompetencja i niewiedza tych ludzi, którzy siedzą przy zapisach mnie czasem powala )
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 11:13   #21
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Kurs nie jest ważny tylko 12 m-cy, ja od ponad roku robię prawko i jakoś nadal kurs mój jest ważny . Jak byłam 1 raz na egz. to były osoby, które kurs robiły 5 lat tem,u, teraz tylko dokupowali jazdy doszkalające

A jeszcze, co do tego, że dziwne i mało wiarygodne jest to, że kurs ważny jest bezterminowow, to ja w tym ani nic dziwnego, ani złego nie widzę, "odwalę" te 30 godz. jazd i mam spokój , na egz. mogę się zapisać i 5 lat później, czy to ma znaczenie, czy wyjezdziłam te godziny teraz czy 5 lat temu, i tak przed egz. muszę wziąć jazdy tzw. doszkalające. Jeżeli już zapomniałam jak się jeździ, to cóż wyjdzie to na egzaminie



No i teraz to i ja się zamotałam . Bo wg. tego, co wkleiłam powinnaś mieć kurs ważny, ponieważ nie dostałaś dokumentów potwierdzających zakończenie kursu przed 01.07.1998r. Ale z drugiej strony to przepisy się zmieniły i teraz jest 30 godz. praktyki...Więc ja już nie wiem . Chyba musisz zadzwonić do jakiegoś wydziału komunikacji, czy do WORD'a. (Choć w tym ostatnim przynajmniej w moim mieście niekompetencja i niewiedza tych ludzi, którzy siedzą przy zapisach mnie czasem powala )
o tak dlatego też myślałam że jest kurs ważny 12 m-cy. Przepraszam za błąd ale każdy może się pomylić nawet ci z WORDu
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:06   #22
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
o tak dlatego też myślałam że jest kurs ważny 12 m-cy. Przepraszam za błąd ale każdy może się pomylić nawet ci z WORDu
Ci z WORD'a (naszego Lubelskiego) to ładnie mówiąc niewiele wiedzą . Sama się o tym kiedyś przekonałam...
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 13:35   #23
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Jak długo ważny jest kurs prawa jazdy?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
No i teraz to i ja się zamotałam . Bo wg. tego, co wkleiłam powinnaś mieć kurs ważny, ponieważ nie dostałaś dokumentów potwierdzających zakończenie kursu przed 01.07.1998r. Ale z drugiej strony to przepisy się zmieniły i teraz jest 30 godz. praktyki...Więc ja już nie wiem . Chyba musisz zadzwonić do jakiegoś wydziału komunikacji, czy do WORD'a. (Choć w tym ostatnim przynajmniej w moim mieście niekompetencja i niewiedza tych ludzi, którzy siedzą przy zapisach mnie czasem powala )
Też mi się wydaję, że powinien być ważny, ale masz racje-muszę się sama dowiedzieć, choć obawiam się, że mogę dostać sprzeczne informacje.
Ale kocioł...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.