Metoda Vojty - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-04, 11:48   #271
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

jestem, bywam
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 15:54   #272
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Kancia, no więc przygoda z kupami chyba się unormowała, już przed wprowadzeniem Humany z MCT. Brak w niej śluzu jest lekko papkowata, tylko ma jeszcze taki kwaśny zapach, ale nie kazda jedna. Probiotyki dostaje już ok 1,5 mc. Od tygodnia jesteśmy na Bebilonie HA, kupki zrobiły sie trochę żadsze, ale brak śluzu, moze to reakcja organizmu na zmianę mleka.
Nie wiem jak długo mozna podawać probiotyk, opinia lekarzy jest różna.
Mała ma katarek i pokasłuje do tego górne dziąsełka są opuchnięte, lada dzień wyjdzie jedynka górna, smaruje jej Dentinox Gel, jest strasznie marudna, odmawia jedzenia łyzeczką.
Bylismy u neurologa w zeszłym tygodniu, przyznam, że miałam stracha przed wizytą mimo, że mała rozwija się fizycznie prawidłowo i nie widzę w niej żadnych nieprawidłowości. Sama próbuje chodzić trzymając się jedną rączką mebli, robi porządki w szafkach. Po tych wszystkich perypetiach z Vojtą nie spodziewałam się, że mała w 10 mc pójdzie na swoje nóżki. Nastepna wizyta za 4 mc, a jak Wy często teraz macie kontakt z neurologiem?
Napisz co z tym glutenem, udało się Wam?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:42   #273
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

Na razie nie mamy kontaktu z neurologiem boje się, ze nam wcisnie jakieś cwiczenia Adi czasem podciaga jeden bark ale nie cały czas. Na razie czekam na bilansie 2 latka będę myslec co dalej.

na razie gluten podajemy i nic się nie dzieje, jeszcze miesiąc i bedzie mozna zrobić badania takze moze się uda pociagnac te 4 mce

Adi zaczął chodzić jak miał 11 mcy.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:06   #274
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Neurolog do, którego chodziliście nie wyznaczał Wam wizyt kontrolnych? U nas szyjka jeszcze nie do końca się odsłoniła, pisałaś, że u Was to jak Adi zaczął chodzić, ale na początku czy jak chodziłsamodzielnie?

Maż ten tydzień ma wolne, zamieżaliśmy pojechac do Askotu rozejrzeć się za fotelikiem samochodowym powyżej 9 kg i rowerkiem, ale w tej sytuacji kiedy to dzidzia ma katarek, sama nie wiem, czy to wybrać się. Jaki macie fotelik?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 12:14   #275
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

Adi samodzielnie zaczął chodzić, wstawał z podtrzymywaniem mebli juz jak miał 7 mcy pozniej raczkował, zaczynał chodzić jak miał 11, puszczał sie mebla i szedł. Dopiero jak miał jakoś 12,5 mca nauczył się stać i wstawać z podłogi bez podtrzymywania

przy konczeniu cwiczen bylismy na kontroli u lekarza rehabilitacji. Stwierdził, ze jest ok. Pozniej już nie bylismy u neurologa bo nie widziałam zadnej potrzeby. Skontroluje małego tak jak pisałam na bilansie 2 latka jesli coś bedzie nie tak wtedy pojdziemy do neurologa.


my mamy ZOOTY od 0 do 25 kg.
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 20:31   #276
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

To dość szybko osiągneliście etap chodzenia. Znajoma się martwi bo jej dzidzia jest młodsza od mojej 1 mc, i nie raczkuje, trochę pełza, sama nie siada, a już nie mówiąc o pierwszych kroczkach.

Kancia, pewnie do świąt już nic nie napiszę, troche mam roboty
pieczenie, sprzątanie itd

Fotelik zakupiony, rowerek nie i nie mamy kataru. Przez 2 dni z jednej dziurki leciao, a póżniej nic. moze to reakcja alergicznana na czynnik zewnętrzny.

Czy kasza gryczana sama w sobie posiada gluten?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 19:51   #277
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

gryczaną i jaglaną można podawac bezglutenkom
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 13:43   #278
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Dzięki, za odpowiedz jak minęły u Was Święta

Ja pozwoliłam swojej na chwile szaleństwa, spróbowała wszystko co się znajdowało na stole włącznie z chrzanem i nawet się nie skrzywiła.

U mnie na wadze nic nie przybyło, a szkoda przydałoby się trochę ciałka, warze mniej niż przed ciążą, ale ze mnie chuderlakta Vojta i stres mnie wyssały
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:10   #279
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

szybko zleciały mój tez buszował przy stole ciagle wołając "am, am, jaja, jaja".

oj ja bym chciała mieć mniej "ciałka" ehhhh

jak tam malutka?
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:15   #280
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Odebrałam wynik z posiewu moczu, i jest bakteria drugi z kolei raz, czeka nas długie leczenie. Kiedy dawałam jej sok z jabłek, taki wyciśnięty w domu to zakwaszałam mocz naturalnie, ale ze względu na śluz w kupie przestałam i wtedy pojawiło się zakażenie. Powracam do soku, ale w mniejsych ilościach. A tak ogólnie jest w pożądku, mamy ciepłe piękne dni, przebywamy sporo na powietrzu, zauważyłam, że mała dość szybko się opala na brązowo, jakiego kremu na słońce używacie? bo my Nivea, ale ma wade źle się rozprowadza, zostaje biała poświata na skórze.
Planujecie wyjazd wakacyjny? Mamy plany nad morze, ze względu na małą niech zmieni powietrze, ale dawno nigdzie nie byliśmy, mogłabyś mi coś polecić?

A gluten nadal toleruje?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 07:13   #281
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

My mamy Lirene dla dzieci faktor 50 + Adi nie lubi się smarowac więc zawsze wychodzi biały na dwór ale mysle ze generalnie się fajnie rozprowadza. Chociaz on się szybko opala pomimo kremu i tez jest juz brązowy. Na dworze siedzi około 8h
my jedziemy do Mielna ale nie mogę nic polecić bo ostatni raz byłam nad morzem 15 lat temu niestety. Teraz tez jedziemy ze względu na małego niech sobie zobaczy
Moze jest coś innego prócz jabłka co zakwasi mocz?
no i dobrze, ze gluten toleruje
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 13:10   #282
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Też byłam jakieś 10 lat temu w Kołorzegu, ale z dzieckiem szukam takiego miejsca, aby było blisko do morza, a jednocześnie z dala od centrum no i mała miejscowość, spokój, cisza

Pamiętasz kiedy zaczęłaś dawałać swojemu całe jajko w formie jajecznicy na parze? i rybe?

My chcemy do miejscowości na zachód od Kołobrzegu, nie wiesz czy na dziecko za pobyt w pokoju jest zniżka?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 13:25   #283
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

musisz na necie poszukać bo gdzieniegdzie jest a gdzie indziej nie ma.
hmmm rybe jadł w 9 miesiącu a jajko w 12 ale nie dam sobie głowy uciąc. Rybę dawałam z Hippa w słoiku. Jajecznicę smaże na maśle oczywiscie na parze zdrowiej
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:40   #284
dzidzia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Metoda Vojty

Witaj
Zaczęło się ciepło robić więc mam coraz więcej pracy na ogrodzie, a to warzywka, kwiatki, podlewanie, plewienie itp zajmowanie się małą, męża nie ma całymi dniami, wszystko spada na mnie. jestem tutaj dość Zadkim gościem.

Podaje małej rybkę, dorsz na parze, chrostki są, lecz nie wiam od czego kończy 11 mc, nie chce chodzić podtrzymując się mebli, tylko żebym trzymała ją za rączki, chodzik nieużywany wędruje na strych.

A co u Was słychać, zdrowi?
dzidzia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 15:16   #285
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Witam, widzę że wątek upadł a szkoda bo właśnie zaczęłam Vojtę z moim maleństwem. Może jest ktoś jeszcze i chce porozmawiać?
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 19:48   #286
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

nie upadł poprostu mało kto sie udziela pisz smiało jak tylko bede miec czas to odpiszę
co stwierdzono u Twojego malenstwa ?
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 20:32   #287
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Dzięki za odzew. Mój mały ma asymetrię niestety już ze zmianami anatomicznymi dzięki "kochanej" pani doktor. Od czwartego tygodnia jeździmy do poradni, a ona dopiero teraz obudziła się, że coś jest nie tak. Mały na już siedem miesięcy. Jestem przerażona tą metodą, ale zaciskam zęby i ćwiczymy.
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 11:02   #288
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

no tak pediatrzy są tacy niedouczeni, ze az głowa boli mnie jak słysze, ze pediatra mowi, ze może dziecko wyrosnie to szlag jasny trafia
wiem, ze to przerazajacy widok te cwiczenia ale daja dobre efekty trzymam kciuki zebyscie się szybko uporali z asymetrią

ja przy kolejnym dziecku to chyba od razu pojde do neurologa na badanie, chce miec pewnosc, ze w razie czego szybko zaczniemy cwiczyc i szybko skonczymy zanim się asymetria utrwali
moj syn został zdiagnozowany defacto prze zemnie w wieku 2/3 mcy i cwiczylismy samą vojta 5 mcy gdyby ktos wczesniej zwrocił uwage na nieprawidłowosci to moze cwiczylibysmy 2 mce ale jak juz pisałam lekarze (pediatrzy) sa niedoinformowani
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 17:40   #289
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Niestety Kancia to nie pediatra, tylko lekarka z poradni rehabilitacyjnej
Trafiliśmy do niej bo mały przekrzywiał główkę w lewą stronę. Cały czas nas zbywała, że jest ok, odruchy prawidłowe, kręczu nie ma. Jedna wizyta, druga, trzecia i nagle okazało się, że ok nie jest Zapisała nam masaże, Vojtę i bobatha. Myślałam, że szlak mnie trafi. Rehabilitantka od Vojty powiedziała, że jakbyśmy trafili do niej jak mały miał cztery miesiące, to bylibyśmy już na połowie drogi. Trzeba dużo naprawić, miednica przekrzywiona, barki źle ustawione, połowa odruchów zaburzona, opóźnienie ruchowe. Po tej wizycie ryczałam jak głupia. Jak można takich rzeczy nie zauważyć, przecież to fachowiec Szkoda słów.
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 18:05   #290
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Metoda Vojty

diablica26_26- Kochana powiedz co Ci powiedzieli lekarze od vojty jak prognozują Twojego maluszka tzn czy mówili jak długo mniej-więcej będziecie ćwiczyć czy wspominali coś o tym, ze może się nie powieść ze względu na wiek dziecka??? Jesteś jedyną osobą, której malec zaczyna w podobnym wieku jak mój.... Tu na wątku jest moja historia więc nie będę pisac kolejny raz. My zaczynaliśmy vojtę gdy synek miał 8 miesięcy i prognozy był bardzo niedobre, teraz ma 19 miesiećy iw ciąż jest rehabilitowany, vojta ale już raz dziennie a nie 4 razy dziennie jak kiedyś, do tego cwiczenia bierne na macie i piłce, plus basen 4 razy w tygodniu. Z końcem lipoca lecę z synkiem do polski i tam na kontroli dowiem sie co dalej, czy postęp jest prawidłowy czy jednak decydujemy się już na bardziej drastyczne rozwiązania..... Współczuję każdej mamusi i malcowi którzy przeżywają taki stres i cierpienie z winy niedouczonych, niedoświadczonych lekarzy którzy nie są skłonni zasięgnąć porad u specjalistów bo myślą, ze wszytsko mogą sami i nie chcą sie przyznać że czegoś mogą nie być pewni, a na tym cierpią nasze dzieci!!!!!!!!!!!
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 18:31   #291
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

diablica no to jeszcze lepiej nie da sie tego jakoś załatwić, "zadoścuczynienia" ? jakby nie było lekarz naraził dziecko na uszczerbek na zdrowiu no przeciez to się w głowie nie mieści i ona diagnozuje dzieci ?? przeciez więcej moze byc takich "zdiagnozowanych" maluszków, no nie mogę

Aniu co masz na mysli piszac "bardziej drastyczne rozwiązania" ??
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 19:53   #292
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Metoda Vojty

Kanciu- z bardziej drastycznych wymieniano nam: kołnierz ortopedyczny na pół roku, ostrzyknięcia toksyną botulinową która zwiotcza mięśnie lub operacja. Te pierwsze dwie metody po konsultacjach z góry odrzucamy więc w naszym przypadku jeśli nie zaproponują innego skutecznego wyjścia i ocenią stan małego jako nieuleczalny dalszą rehabilitacją to czekać nas będzie najprawdopodobniej operacja (oby nie)
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 18:52   #293
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Aniu nic mam konkretnie nie powiedziała co do czasu rehabilitacji, ale dużo trzeba naprawić u małego. Powiedziała tylko, że może za trzy miesiące postawimy go na czworaki. Mały powinien czworakować żeby poprawić kręgosłup.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Położyłam moje słoneczko więc mogę się bardziej rozpisać U nas wygląda to tak: mały zacząłby chodzić, może trochę później, ale jednak i pewnie te wszystkie braki tez by nadrobił, ale brak rehabilitacji teraz spowoduje wady kręgosłupa w późniejszym wieku. Dlatego tak ważne jest żeby zaczął raczkować, bo w tej chwili odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest za wysoko i to nie pozwala mu porządnie podeprzeć się na rękach.
Aniu trzymam kciuki za twoje maleństwo!
Kancia szkoda nerwów i czasu na szarpanie się z tą babą. Z lekarzami ciężko wygrać. Jak pytałam rehabilitantki czy to wina lekarki, że mały jest w takim stanie, to się zaczęła wykręcać, że nie może odpowiedzieć jednoznacznie
Powiedz, czy ćwiczyłaś ze swoim maleństwem cztery razy dziennie?
Ja się staram, ale czasem jest to niemożliwe A ostatnio wydaje mi się, że mały coraz mniej reaguje na ćwiczenie Tylko nie wiem co robię nie tak, a wizyta dopiero w czwartek.
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 19:41   #294
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Metoda Vojty

diablica tak, cwiczyłam 4 razy przez jakiś czas a pozniej 3 razy. Raz w tyg kontrola u rehabilitantki i ewentualna zmiana cwiczenia.

ania no to niewesoło ale trzymam kciuki oby operacja nie była konieczna
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:09   #295
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Metoda Vojty

Kanciu- thx też mam taką ogromną nadzieję
diablica26_26- tak my ćwiczyliśmy 4 razy dziennie nigdy sobie nie odpuszczaliśmy, pomimo że było lato upały po 30 stopni, całą zimę to samo. Rehabilitant był 2 razy w tygodniu co drugi tydzień wprowadzał zmiany w ćwiczeniach. Później vojta zaczęła być 1 raz dziennie plus 1,5h ćwiczeń biernych z rehabilitantką 3 razy w tygodniu. Teraz nadal jest 1 raz vojta plus poszukiwania nowej rehabilitantki (mieszkmy w Irl i tutaj trudno kogoś znaleść) sami od siebie dołożyliśmy basen. Mam nadzieję, że nasze starania nie pójdą na marne i w lato usłyszę iż synuś poczynił ogromny postęp tutaj daję Ci linka do zdjęć naszego synka już w trakcie rehabilitacji, ma on już to co grozi Twojemu malcowi czyli zmiany u ustawieniu kręgosłupa, ramion itd. Życzę Ci wytrwałości i zdrowia dla macla!!
http://picasaweb.google.com/ania.maz...37133041840946
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 12:15   #296
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Aniu dziękuję. Po obejrzeniu zdjęć widać, że ta rehabilitacja daje bardzo dużo! Śliczne oczka ma Twój synuś. Mój też ma takie duże i niebieskie
Pocieszające dla mnie jest to, że mój mały zaraz po ćwiczeniach jest pogodny i uśmiechnięty. Bardzo bałam się, że będzie nerwowy i płaczliwy, ale odpukać na razie nic takiego się nie dzieje. Mam nadzieję, że tak zostanie. Chyba zaczynam widzieć małe sukcesy, choć zastanawiam się, czy to jeszcze nie za wcześnie. Mały zaczyna podnosić dupkę jak leży na brzuszku i podkurczać pod siebie nóżki.
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie: czy trzeba trzymać się ustalonych godzin ćwiczeń, czy można trochę pozamieniać?
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:55   #297
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Metoda Vojty

diablica26_26- oczywiście, że możesz wprowadzić zmiany w godzinach dostosować je do Waszego rytmu dnia!!! Jestem pewna, że choć uważasz że to wcześnie to ta poprawa na bank jest widoczna ta metoda ma to do siebie, że naprawdę szybko widać efekty!! Wiesz kiedy z powodu wczasów mój synek miał 2 tygodnie przerwy w ćwiczeniach zaczynał tak jak wcześniej kłaść główkę na ramie, a w domu już po 2 dniu ćwiczeń było pięknie!!! Ochh jak ja kocham te duże dziecięce oczka
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 19:04   #298
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Oj tak. Można w nich utonąć
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 16:43   #299
kajaska87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 144
Dot.: Metoda Vojty

Hej, hej, czy jest tu ktos jeszcze? wlasnie zaczelam rehabilitowac swoje dziecko ta metoda.. maly ma prawie 4 msc.
kajaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 20:21   #300
diablica26_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 135
Dot.: Metoda Vojty

Jestem, witaj. Co dolega Twojemu maleństwu?
diablica26_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.