Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 11:57   #1
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10

Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa


Borykam się z tym problemem od lat. Zawsze świeżo po umyciu moje włosy przedstawiają sobą okropny widok. No może bez przesady - wyglądają nie najlepiej. Są napuszone, suche, pozbawione blasku. Teraz trochę pomaga mi spray z termoochroną (Isana). Nieco lepiej wyglądają, gdy nie używam suszarki i pozwalam im wyschnąć samodzielnie. Ale to niewielka różnica. Sęk w tym, że z każdym dniem niemycia wyglądają lepiej. Po 3-4 dniach nie są ani trochę przetłuszczone. Pofalowane, lśniące, nabierają witalności. Po tygodniu jeszcze lepiej, ale bardzo rzadko pozwalam sobie na tak długie niemycie włosów. Myję i wszystko zaczyna się od nowa. Przeszłam przez wiele odżywek, szamponów, jakiś czas bawiłam się w olejowanie. Co zrobić, żeby efekt, jaki uzyskuję po czasie, pojawił się już po wysuszeniu?
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:02   #2
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 914
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

a próbowałaś myć odżywką?
__________________
zagęścić włosy
od 11 listopada - drożdże
od 7 listopada - skalpel
kuleczkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:40   #3
Yourthoughts
Przyczajenie
 
Avatar Yourthoughts
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

moze spróbuj zmienić szampon?
Yourthoughts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:18   #4
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Szampony stosowałam przeróżne. Obecnie przerzuciłam się na ziołowe z prostym składem. Spróbuję zmiany suszarki na jakiś model z jonizacją.
I mycia odżywką, jak proponuje kuleczkka, czytałam o tym trochę. Dobra odżywka jest, soda jest, ocet jest. Zaczynam dziś.

Co do suszarki - zaczęło mnie zastanawiać (brzmi to trochę głupio, ale a nuż coś w tym jest), dlaczego moje włosy z prawej strony głowy zawsze miały gorszą kondycję i słabszy skręt niż te z lewej. Przypuszczam, że dzierżąc suszarkę w prawej ręce dłużej i intensywniej męczę gorącym strumieniem nieszczęsne włosy po prawicy Zwłaszcza, gdy skupiam się na czymś innym i przestaję kontrolować odległość suszarki od głowy. A to dość prymitywny model, pozbawiony nawet chłodnego nawiewu.
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:49   #5
JessicaAnA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Kup naturalny szampon z serii "Rabka Zdrój" znajdziesz stronę z ich kosmetykami w internecie i zakup także maskę wax.
JessicaAnA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:00   #6
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Masz po prostu starasznie przesuszone włosy.

Miałam to samo jeszcze niedawno.
Teraz mam na odwrót. Po każdym myciu stosuję silnie nawilżające maski i jescze wcieram w końcówki olejek. Po trzech dniach od umycia to wszystko jakby wyparowywuje i włosy są znowu suche i napuszone. Żeby moje włosy się przetłuściły musiałabym czekać chyba miesiąc

Czyli intensywnie nawilżająca kuracja i powinno być dobrze
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:50   #7
BlondyneczkaCalineczka
Przyczajenie
 
Avatar BlondyneczkaCalineczka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 18
GG do BlondyneczkaCalineczka Send a message via Skype™ to BlondyneczkaCalineczka
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Jeśli stosujesz suszarkę, to się nie dziwię, że są suche czy też napuszone.
Jeżeli stosujesz także prostownicę polecam je odłożyć na jakiś czas+odżywki to podstawa
BlondyneczkaCalineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 15:08   #8
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Jeśli już musisz suszyć to spraw sobie właśnie suszarkę z chłodnym nawiewem i jonizacją. Ja mam Remington d5010 i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Co prawda mam ją od niedawna, ale w internecie ma bardzo dobre opinie :P

Sodę bym odradzała, jest zbyt zasadowa, szczególnie do suchych włosów. Do oczyszczenia włosów z silikonów wystarczy szampon z sls/sles co jakiś czas. A i tak większość popularnych silikonów można zmyć odżywką lub szamponem z łagodniejszymi detergentami. Pamiętaj, że slikony z początkiem Cyclo odparowują z włosów i nie trzeba się ich bać, ciągle sporo osób tego nie wie. Tak jak sama piszesz, spróbuj mycia odżywką, polecam dalsze próby z olejami, choćby w małych ilościach, by można było łatwiej zmyć Powodzenia
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 18:55   #9
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

A używasz odżywek bez spłukiwania ? nie takie w areozolu tylko gęste jak te d/s

odżywki naturia są całkiem dobre, albo gliss kur- to są jednak sylikonowe bomby.
__________________
włosy rośnijcie jak na drożdżach!
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:30   #10
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

wiesz ja tez zawsze mialam ten problem ze po myciu byly suche i takie niefajne a dopiero po 2-3 dniach byly idealne jak wytworzylo sei sebum troche

ale teraz to sie zmienilo zaczelam olejowac wlosy
na noc nakladam warstwe olejku a rano normalnie myje wlosy byle czym jak zwykle i wlosy od razu sa super[tyle ze musze mys troche czesciej bo mylam tak co 5 dni teraz musze co 3 ale przynajmniej nie sa suche no i koncowki sa ladniejsze-mniej porozdwajane i nie przesuszone]
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 10:25   #11
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Masz po prostu starasznie przesuszone włosy.

Miałam to samo jeszcze niedawno.
Teraz mam na odwrót. Po każdym myciu stosuję silnie nawilżające maski i jescze wcieram w końcówki olejek. Po trzech dniach od umycia to wszystko jakby wyparowywuje i włosy są znowu suche i napuszone. Żeby moje włosy się przetłuściły musiałabym czekać chyba miesiąc

Czyli intensywnie nawilżająca kuracja i powinno być dobrze
Mam ten sam problem. Moje włosy się nie przetłuszczają (winię o to AZS), ale np. końcówki kilka dni po myciu są tak suche że szkoda gadać. Paradoksalnie nie myję włosów jak większość ludzi dlatego że są tłuste tylko dlatego że są suche Co z tym zrobić?
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 14:01   #12
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Moje włosy się nie przetłuszczają (winię o to AZS), ale np. końcówki kilka dni po myciu są tak suche że szkoda gadać. Paradoksalnie nie myję włosów jak większość ludzi dlatego że są tłuste tylko dlatego że są suche Co z tym zrobić?
Nie wiem czy można mieć gorszy typ włosów...
A już myślałam, że jest lepiej...
Czasmi kiedy staram się jakoś wybitnie nawilżyć włosy to albo (po OMO) włosy mi się tylko przetłuszczą przy skalpie a reszta pozostanie sucha jak zawsze, albo jak dam mega nawilżającą stiuningowaną maskę na godzinę to mam szopę stulecia...
Powiem szczerze czasami mam ochotę sobie kupić perukę jak Rihanna

A co z tym zrobić?
W moim przypadku jak do tej pory wszystkie starania na nic. Póki co na pocieszenie farbuję się szamponetką na rudo
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 20:56   #13
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Nie wiem czy można mieć gorszy typ włosów...
A już myślałam, że jest lepiej...
Czasmi kiedy staram się jakoś wybitnie nawilżyć włosy to albo (po OMO) włosy mi się tylko przetłuszczą przy skalpie a reszta pozostanie sucha jak zawsze, albo jak dam mega nawilżającą stiuningowaną maskę na godzinę to mam szopę stulecia...
Powiem szczerze czasami mam ochotę sobie kupić perukę jak Rihanna

A co z tym zrobić?
W moim przypadku jak do tej pory wszystkie starania na nic. Póki co na pocieszenie farbuję się szamponetką na rudo
Ja mam tłuste włosy tylko jak olej nałożę Zazwyczaj myję włoski odżywkę i nawet jak długo ich nie oczyszczam jakimś ziołowym szamponem to po prostu robią się przyklapnięte ale i tak suche Owszem są troszkę zniszczone, zgadza się... ale to co ja wyczyniam w porównaniu do efektów... załamka. Włosy mam ładne tylko góra do następnego dnia po myciu, a potem mega przesusz

Nie chce żadnej peruki bo ogólnie uważam, że są ładne
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 21:11   #14
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Cytat:
Napisane przez plineczka003 Pokaż wiadomość
Ja mam tłuste włosy tylko jak olej nałożę Zazwyczaj myję włoski odżywkę i nawet jak długo ich nie oczyszczam jakimś ziołowym szamponem to po prostu robią się przyklapnięte ale i tak suche Owszem są troszkę zniszczone, zgadza się... ale to co ja wyczyniam w porównaniu do efektów... załamka. Włosy mam ładne tylko góra do następnego dnia po myciu, a potem mega przesusz

Nie chce żadnej peruki bo ogólnie uważam, że są ładne
Ej, to masz takie włosy jak i ja
Tyle że nie przyklapnięte, bo moje jakby mogły to by poleciały do nieba. Na nie chyba nie działa grawitacja..

Ja się jutro farbuję na rudo, bo już na siebie patrzeć w lustrze nie mogę.
A potem będę robić co tylko się da. Mam na to całe wakacje.
Przede wszystkim muszę sobie kupić jakieś oleje, odżywkę hegron i jakąś maskę typu Bingo czy Gloria.

Moje włosy jeszcze zobaczą kto wygra tę wojnę
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 07:14   #15
Denaris
Rozeznanie
 
Avatar Denaris
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 813
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Cytat:
Napisane przez birke89 Pokaż wiadomość
Borykam się z tym problemem od lat. Zawsze świeżo po umyciu moje włosy przedstawiają sobą okropny widok. No może bez przesady - wyglądają nie najlepiej. Są napuszone, suche, pozbawione blasku. Teraz trochę pomaga mi spray z termoochroną (Isana). Nieco lepiej wyglądają, gdy nie używam suszarki i pozwalam im wyschnąć samodzielnie. Ale to niewielka różnica. Sęk w tym, że z każdym dniem niemycia wyglądają lepiej. Po 3-4 dniach nie są ani trochę przetłuszczone. Pofalowane, lśniące, nabierają witalności. Po tygodniu jeszcze lepiej, ale bardzo rzadko pozwalam sobie na tak długie niemycie włosów. Myję i wszystko zaczyna się od nowa. Przeszłam przez wiele odżywek, szamponów, jakiś czas bawiłam się w olejowanie. Co zrobić, żeby efekt, jaki uzyskuję po czasie, pojawił się już po wysuszeniu?
Masz to samo co ja, im dłużej nei myję, tym mam lepsze. Użyj po myciu i odsączeniu włosów odżywki którą używasz d/s jako b/s w mniejszej ilości i najlepiej, jakbyś dołożyła do tego jeszcze kropelkę oleju migdałowego. Musisz obciążyć końce i je natłuścić. Byc może za bardzo też szorujesz włosy - to nie są kafelki, żeby je drapać i tarmosić ( wiem to z własnego doświadczenia ). Brakuje im sebum i to dlatego! Pamiętaj, że włosy kręcone myje się radziej niż włosy proste Dlatego moja teściowa i szwagierka zachodzi w głowę, dlaczego nie myję włosów 4 dni a one nadal świeże i ładne Jednak nie potrafię się rozstać z czesaniem włosów na sucho Zapraszam do wąku CG
__________________
31.07.2014 Gabryś jest już z nami
Denaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 22:42   #16
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Zapewne uzaleznilas swoje wlosy od suszarki lub tez prostownicy i dodatkowo je wysuszylas. Najlepszy sposob to odstawienie i suszarki i prostownicy. Dobry szampon dopasowany do rodzaju wlosow jakas nawilzajaca odzywka + ☠☠☠wab i powinno byc ok. Daj swoim wlosom czas na odbudowe np. 3 miesiace bez stosowania suszarki i prostownicy. na poczatku bedzie ciezko, ale warto, wiem z doswiadczenia pozdrawiam
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 09:57   #17
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

Pozwól aby włosy same wyschnęły, suszarkę i prostownicę odłóż na bok,niszczą włosy,w dodatku właśnie po umyciu bywają napuszone przez suszenie.Ale zacznij po myciu stosować odżywki,do kupienia w aptece i po umyciu wcieraj je jeszcze w wilgotne włosy. Pomoże.Powodzenia.Pa.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 18:17   #18
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Po umyciu - tragedia. Po niemyciu - poprawa

mi pomogło nieco mycie odżywką, moje włosy nie lubią szamponów
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.