do osob noszacych soczewki...i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 14:28   #1
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241

do osob noszacych soczewki...i nie tylko


od 9 lat nosze okulary (-6, -4,5) w nastepnym tygodniu jade po upragnione soczewki kontaktowe. I dreczy mnie jedno pytanko, otoz teraz moje oczy sa bardzo male i zastanawiam sie czy po odstawieniu okularow "rozmiar" moich oczu wroci do normy? Bo troche smiesznie te oczy teraz wygladaja jak sciagne okulary
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:42   #2
zayontz
Raczkowanie
 
Avatar zayontz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 420
GG do zayontz
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Cytat:
Napisane przez ewka033
od 9 lat nosze okulary (-6, -4,5) w nastepnym tygodniu jade po upragnione soczewki kontaktowe. I dreczy mnie jedno pytanko, otoz teraz moje oczy sa bardzo male i zastanawiam sie czy po odstawieniu okularow "rozmiar" moich oczu wroci do normy? Bo troche smiesznie te oczy teraz wygladaja jak sciagne okulary
No ja pierwsze slysze zeby od okularow kurczyly sie oczy...nie mowie ze tak nie jest, bo moze o czyms nie wiem, ale naprawde pierwszy raz o czyms takim slysze.
A co do wygladu twoich oczu po zdjeciu okularow, to normalne ze wydaja ci sie mniejsze. Jest to raczej zludzenie optyczne, spowodowane brakiem "rusztowania" na twarzy. Wiem bo sam nosze
Jak sie je zdejmie to twarz staje sie taka jakas...pusta ;P
Mnie osobiscie bardziej stresuje opcja wychania sobie paluchow do oczu, przy wkladaniu i wyjmowaniu szkiel, ale podobno nie jest to takie straszne.
__________________
The rain it raineth on the just,
And also on the unjust fella.
But chiefly on the just, because
The unjust hath the just's umbrella.
zayontz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:49   #3
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Ja nie mam za dużych oczu, ale właśnie w soczewkach wyglądają na większe ( tak mi kilka osób mówiło ), więc wydaje mi się, że nie masz czym się przejmować.
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 14:53   #4
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

tak,jak napisała poprzedniczka-wydaje ci się,że oczy ci się kurczą
co do soczewek...zapytaj się lekarza,jeżeli masz wątpliwości.
również myślałam,czy nie przerzucić się na nie,ale prawe oko mam mniejsze od lewego i podobno nie wyglądałabym zbyt atrakcyjnie...
moja mama również odradzała mi zmianę-obawia się,czy byłoby to dla mnie dobre rozwiązanie (mam jaskrę).
więc nadal jestem "czterooka"
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:27   #5
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

dziewczyny moze zle ujelam o ci mi chodzi... nie chodzi o to ze moje oczy sie "skurczyly" tylko wlasnie o to ze od noszeniaa okularow wydaja mi sie teraz takie mniejsze i chcialabyk wiedziec czy to minie po pewnym czasie
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 15:49   #6
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

na pewno minie, przyzwyczaisz sie i bedzie Ok bo moja sostra też tak wygląda jak opisujesz ojj a jak bym ja chciała soczewki mam małą w sumie wade (-1,5) ale oczywiście moja mama mi odradza bo coś tam bo coś tam....yhhh ona to zawsze ma jakies ale a mnie to tak wneriwa ze szkoda gadać no ale do tematu ja mysle że sie przyzwyczaisz i ze sie to kiedyś zmieni
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:04   #7
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Hmmm... to raczej w okularach powinnaś mieć mniejsze oczy. Nosisz spore "minusy", a szkła dla krótkowidzów pomniejszają optycznie. Podobnie zresztą jak te dla dalekowidzów- powiększają oczy.
Po zdjęciu okularów ma się większe oczy. Przynajmniej ja na sobie obserwuję taki efekt.

Myślę, że to kwestia "opatrzenia się", teraz masz złudzenie, że jest jakoś inaczej, ale potem, jak się przyzwyczaisz będzie OK. Sama nosiłam przez kilka lat moje "denka od pepsi" i miałam malutkie ślepka w okularach, teraz (od 10 lat) noszę soczewki i wreszcie mam normalnej wielkości oczy.
Decyduj się na soczewki, zobaczysz, jaka to wygoda!!!
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-14, 16:08   #8
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

moi rodzice tez nie sa zachwyceni, ale pomarudzili i jest juz ok. Ciesz sie ze nie masz takiej wady co ja bo wtedy to juz naprawde jest klopot. Jeszcze nie wiem czy oczy beda tolerowac soczewki, jak nie to sie chyba zalamie, bo juz bardzo sie na nie napalilam.
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:08   #9
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Jeśli zdecydowałaś się na soczewki, to nie widzę problemu. Jesteś krotkowidzem (ja też) i szkła ci oczy optycznie powiększają. Przyzwyczaiłaś siebie i innych do takiego ich wyglądu. Ale jak założysz soczewki, to one ci powiększą źrenice, tak że rożnica to będzie brak oprawek. Szybko się przyzwyczaisz i wnet zaczniesz kombinować z kolorowymi soczewkami
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:15   #10
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Cytat:
Napisane przez siss
Jeśli zdecydowałaś się na soczewki, to nie widzę problemu. Jesteś krotkowidzem (ja też) i szkła ci oczy optycznie powiększają. Przyzwyczaiłaś siebie i innych do takiego ich wyglądu. Ale jak założysz soczewki, to one ci powiększą źrenice, tak że rożnica to będzie brak oprawek. Szybko się przyzwyczaisz i wnet zaczniesz kombinować z kolorowymi soczewkami
Z tego co wiem szkła dla krótkowidzów pomniejszają oczy można to zresztą przeczytać już kilka razy w tym temacie
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 16:47   #11
coc9
Wtajemniczenie
 
Avatar coc9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 194
GG do coc9
Dot.: do osob noszacych soczewki...i nie tylko

Kttkowidz Wita :d Nosilam Tez Okulary I Oczy Faktycznie Bly Tak Jakby Mniejsze Ale Teraz Nosze Soczewki I Wszyscy Sie Przyzwyczaili ( Gorzej Tylko Jak Sie Nie Pomaluje ) Wtedy Oczka Sa Male
__________________
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu


coc9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.