Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 16:14   #151
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: soczewki kontaktowe

Nie jestem pewna Logest ale mysle, ze tak. W koncu nie kazdego stac za szkla za 200$. A B&L sa dobrymi szklami. Sama takie uzywam
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 16:42   #152
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

No wlasnie, mnie nie stac na szkla za 200$. Bylam taka chetna na soczewki-a po tej wizycie u okulisty i wszystkich cyrkach i po tym jak mnie tam potraktowano-przeszla mi ochota-najgorsze ze musialam z gory zaplacic za soczewki, ktorych w koncu nie wzialam i badanie. Mam nadzieje ze odzyskam pieniadze za soczewki. A podobno to jeden z lepszych zakladow optycznych.
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 16:53   #153
redangel
Raczkowanie
 
Avatar redangel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 283
GG do redangel
Dot.: soczewki kontaktowe

a ja nosze freshlooki i szczerze mowiac jestem zadowolona
redangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:02   #154
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Mam jeszcze jedno pytanie-rozumie ze soczewki 3-miesieczne to te http://www.mojesoczewki.pl/_Soczewki...kwartalne.html
I pytanie-musze kupic 1 pudelko na lewe oko i 1 pudelko na drugie oko. A co w przypadku gdy mam "identyczne parametry" obu oczu?
2 pytanie-przy opisie pisze, ze w pudelku sa 4 soczewki-czyli jesli sa to soczewki 3-miesieczno to jedno pudelko starczy mi na 1 rok na 1 oko-agadza sie? Czy cos pokrecilam?
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:07   #155
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

A jeszcze jedno-ja nigdy nie mialam soczewek i nic o nich nie wiedzialam- i w zakladzie dali mi soczewki na 1 rok -tz jedna para do uzywania na caly rok!! Moze dla kogos kto jest wprawiony w uzytkowaniu to dobry pomysl, ale ja nie wiem , jak zareaguja moje oczy na soczewki, to po pierwsze, a po drugie, skoro nie mam wprawy w uzytkowaniu , zakladaniu i czyszczeniu-latwo moge je zniszczyc. Tak sie wkurzylam jak tam poszlam odebrac soczewki, ze caly dzien mialam zwalony. Dzisiaj ide porozmawiac z lekarka, juz sie nastawiam na walke . Wrrrrrr, ale jestem zla!!
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:21   #156
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
A jeszcze jedno-ja nigdy nie mialam soczewek i nic o nich nie wiedzialam- i w zakladzie dali mi soczewki na 1 rok -tz jedna para do uzywania na caly rok!! Moze dla kogos kto jest wprawiony w uzytkowaniu to dobry pomysl, ale ja nie wiem , jak zareaguja moje oczy na soczewki, to po pierwsze, a po drugie, skoro nie mam wprawy w uzytkowaniu , zakladaniu i czyszczeniu-latwo moge je zniszczyc. Tak sie wkurzylam jak tam poszlam odebrac soczewki, ze caly dzien mialam zwalony. Dzisiaj ide porozmawiac z lekarka, juz sie nastawiam na walke . Wrrrrrr, ale jestem zla!!
soczewki roczne sa nieco mocniejsze od miesiecznych wiec mniejsze ryzyko uszkodzenia.

ale na pierwszy raz nie powinni tak robic. miesieczne sa najlepsze do nauczenia sie jak je zakladac itd...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:23   #157
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
Mam jeszcze jedno pytanie-rozumie ze soczewki 3-miesieczne to te http://www.mojesoczewki.pl/_Soczewki...kwartalne.html
I pytanie-musze kupic 1 pudelko na lewe oko i 1 pudelko na drugie oko. A co w przypadku gdy mam "identyczne parametry" obu oczu?
2 pytanie-przy opisie pisze, ze w pudelku sa 4 soczewki-czyli jesli sa to soczewki 3-miesieczno to jedno pudelko starczy mi na 1 rok na 1 oko-agadza sie? Czy cos pokrecilam?
pytanie 1:
jesli oko prawe i oko lewe maja taka sama wade - nie musisz miec oddzielnych pudeleczek soczewek. kupisz pudeleczko z 4 soczewkami (czyli dwie pary) i starczy na pol roku.
pytanie 2:
tak, jedno pudelko na jeden rok na jedno oko
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 17:29   #158
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Dzieki za odpowiedzi. Uzbrojona w dodatkowa wiedze ide na boj! Zobaczymy co z tego wyniknie.
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 17:35   #159
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
Dzieki za odpowiedzi. Uzbrojona w dodatkowa wiedze ide na boj! Zobaczymy co z tego wyniknie.
powodzenia!
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 19:48   #160
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Bylam. Wiec tak: soczewki bede miala 2-tygodniowe firmy B&L w cenie 25$ za pudelko. Zamowione mam 2 pudelka, po 6 soczewek w kazdym. Reszte $$ mi oddali. Obylo sie na szczescie bez wojny.
Tylko teraz nie jestem pewna , ktore dostane ( tak mi namieszali) czy B&L Softlens 59 ( z zalozenia 2 tygodniowe) czy B&L SoftLens 38(czyli Optima FW) o ktore prosilam, a ktore sa na 2 tyg, 1 mc, 2mc lub 3mc. Prawdopodobnie beda to Optima FW. Na stronie www.bausch.com pisza: Soft contact lenses that are worn on a daily basis and replaced every two weeks, one, two, or three months.(...)Seek your eye doctor's advice about the replacement schedule that is best for you.
Czyli, jesli je kupie, to moge je nosic w zaleznosci od kondycji oczu do 3 mc? Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie.
Np : na stronie http://www.discountcontactlenses.com...tm_campaign=52 pisza ze soczewki te sa na 2-4 tyg,
na stronie http://www.lens.com/contact-lenses/lens120.asp - ze sa one na 1-2 tyg,
a tutaj http://www.mojesoczewki.pl/x_C_I__P_...113110001.html ze sa na 3 mc
Dlatego ja juz zglupialam . To w koncu na ile one sa?

Edytowane przez logest
Czas edycji: 2006-04-03 o 20:11
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-03, 20:20   #161
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Wlasnie znalazlam zdjecie plynu, ktory prawdopodobnie dostane. Mozecie mi cos o nim powiedziec?
logest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 20:47   #162
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: soczewki kontaktowe

uzywalam kiedys tego plynu - dobrze nawilzal, nie podraznial.

niestety nie do konca rozumiem o co z tymi soczewkami chodzi. tzn. doslownie wiem co i jak ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 00:44   #163
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez nekome
niestety nie do konca rozumiem o co z tymi soczewkami chodzi. tzn. doslownie wiem co i jak ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc...
w ktora czesc nie chce ci sie wierzyc?
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 08:01   #164
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: soczewki kontaktowe

Logest kochana, kup sobie najpierw dzienne soczewki Focusa. Sa dobrze nawilzone i w ogol nie ma z nimi problemu. Slyszalam o osobach, ktorym na poczatku zdarzylo sie przerwac soczewke chociaz mysle, ze o to latwiej wlasnie przy tych dziennych, bo sa delikatniejsze. Ja moje pierwsze pary soczewek tak zmaltretowalam, ze... szkoda tych miesiecznych. Zwlaszcza przy wyjmowaniu pogielam strasznie, w sumie nic im sie nie stalo, ale niedobrze byloby tak wymaltretowac juz na starcie soczewki miesieczne. Focusy jednorazowe (Focus Dailies) sa tanie i dobrze sobie na nich pocwiczyc. Mi to cwiczenie, musze przyznac, troche czasu zajelo.

Co do tej ceny, to jest straszna, moim zdaniem zapomnij o tych soczewkach za 200$ (chyba, ze masz jakas specjalna wade, a nie tylko krotkowzrocznosc), i zapomnij tez o tej lekarce, co to naciaga na takie drogie soczewki. B&L tak wiele osob sobie chwali, mi akurat nie podpasowaly, ale dla wiekszosci sa bardzo dobre. Poza tym sa tez inne firmy, troszeczke drozsze niz B&L, ale to groszowa sprawa.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 10:53   #165
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
w ktora czesc nie chce ci sie wierzyc?
w to ze _te same_ soczewki mozna nosic zaleznie od kondycji oka od 2 do 12 tygodni...

moze ja rozne rodzaje? na 2 tygdonie, miesiac, 2 miesiace, 3 miesiace?
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 12:19   #166
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

No wlasnie ja nie wiem, dlatego pytam-bo na jednej stronie www pisze jedno, a na innej stronie co innego.
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 12:27   #167
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: soczewki kontaktowe

Z mojej wiedzy to tak:
sa soczewki, ktore nosi sie bez przerwy tydzien lub miesiac (nie wiem czy sa dwutygodniowe, ale pewnie juz tak), tylko trzeba dziennie zakrapiac oko.
Wydaje mi sie jednak, ze tutaj chodzi o zwykle tygodniowe, dwutygodniowe, miesieczne i kwartalne, ktore nalezy dziennie sciagac- wtedy w zaleznosci od radzaju soczewki po uplywie okreslonego czasu, wyrzucamy i zakladamy nowe.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 12:27   #168
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Sylwia, juz za pozno, bo zaplacilam za badanie. Zmieniajac lekarke trace 50$. Ale tak jak napisalam, bede miala B&L 2-tygodniowe (tak lekarka powiedziala) . Tylko tyle, ze ja poszperalam na necie, i sie okazalo, jak pisalam wczesniej, ze na jednej stronie www podaja, ze sa 2-tygodniowe , a na innej kwartalne.
Wiec teraz nie wiem, jak to z nimi jest.
A te drogie soczewki to CSI.
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 12:28   #169
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: soczewki kontaktowe

A co do plynu... nie wiem, nie mialam go jeszcze i raczej nie bede miec. Ja uzywam rowniez B&L Renu i chwale go bardzo.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 13:17   #170
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Question Dot.: soczewki kontaktowe

Dziewczyny mam pytanie, otoz nosze soczewki od ok 2,5 tyg. Oko sie juz w sumie przyzwyczailo, bo nie czuje juz soczewek, nic mnie nie piecze ani boli. Jedyny problem w tym ze moje oczy sa zaczerwienione. Kolega ktory nosi soczewki dluzej powiedzial, ze to normalne na poczatku, ale dzis lewe oko bylo mocno zaczerwienione i zalozylam okulary, bo troche sie przestraszylam. Zaczerwienienie zniknelo. Czy to normalne?
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 13:27   #171
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: soczewki kontaktowe

Nie do końca. Może po prostu Twoje oko jest przemęczone danego dnia, albo źle pielęgnowałaś soczewki. Sama tak czasem mam, ale CZASEM, nie dziennie. Jesli masz dziennie (a wczesniej bylo ok) to idź do okulisty, ale miej zalozone soczewki- moze byc cos z rogowką.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-10, 17:21   #172
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: soczewki kontaktowe

Ja ponawiam pytanie-soczewki B&L SoftLens 38- jakie to soczewki, na ile: 2 tyg czy 3 mc. ?
logest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 10:19   #173
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
Ja ponawiam pytanie-soczewki B&L SoftLens 38- jakie to soczewki, na ile: 2 tyg czy 3 mc. ?
3-miesięczne
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 12:02   #174
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez logest
Wlasnie znalazlam zdjecie plynu, ktory prawdopodobnie dostane. Mozecie mi cos o nim powiedziec?
Optii-free to bardzo dobry płyn do soczewek. Miałam kilka różnych płynów, ale ten, wg mnie jest najlepszy - nie podrażnia i dobrze nawilża oko i soczewkę. Polecam!
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 15:00   #175
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

witam wlasnie nosze na oczkach oczewki acuvue advance johnsona od tygodnia okulistka polecila zebym sprobowala b&l i wlasnie szukam sobie w internecie i czy ktoras z was moglaby mi powiedziec czy jest jakas roznica miedzy b&l comfort a softlens 66? bo roznica w cenie dosc znaczna i nie wiem ktore wybrac :/ i jak one sie maja w stosunku dot ych z johnsona? bo nosza mi sie dosc dobrze tylko jeszcze czasem czuje je na oku, ale moze dlatego ze to moje poczatki z soczewkami...
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 18:56   #176
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Soczewki - płyn RENU szkodliwy?

Podobno dzisiaj w tv w jakimś programie mówili, że płyn Renu jest szkodliwy, powoduje zaczerwienienie oczu, a nawet zapalenie rogówki. Nie widziałam tego, ale słyszałam od rodziny. Ponoć mają go wycofać. Właśnie sobie przypomniałam, że odkąd go używam (jakieś trzy miesiące) pieką mnie często oczy. Przy płynie Complete tego nie było. Ale swoją drogą zapalenie rogówki miałam dwa razy (wcześniej) - koszmar, którego nie chciałabym powtarzać.

Wiecie coś o tym płynie Renu? Może to tylko głupia plotka? A może wam też on szkodzi?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-12, 20:16   #177
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: soczewki kontaktowe

Sluchajcie dziewczyny, odkrylam dzis bardzo dziwna sprawe.
Od dawna szukalam miesiecznych soczewek Johnson&Johnson (Acuvue Advance), ktore sa w mojej okolicy zdecydowanie najpopularniejsze. Ale o nich w Internecie nie ma ani slowa, ani na allegro, ani za granica. Wszedzie mowili mi, ze sa takie ale dwutygodniowe, a miesieczne o tej nazwie nie istnieja. No i dzisiaj poszlam wreszcie do sklepu, gdzie moja kolezanka kupuje takie miesieczne. Zapytalam pania o te tajemnicza sprawe i ona mi powiedziala, ze faktycznie nie istnieja takie soczewki Johnsona miesieczne, a te, ktore mi wlasnie sprzedala, to sa dwutygodniowe o przedluzonym dzialaniu Tylko, ze na opakowaniu jest napisane: o przedluzonym dzialaniu do trzech tygodni, a nie ma mowy o miesiacu! To chyba juz przesada! A przeciez wszyscy wokolo przestrzegaja przed uzywaniem soczewek dluzej, niz jest zalecane na opakowaniu. Zglupialam doszczetnie! Wszyscy ci ludzie, ktorzy to kupuja, nie wiedza nawet o tym, ze to sa soczewki dwutygodniowe, maksymalnie trzytygodniowe. Sprzedawane sa na sztuki, wiec nikt nie dostaje do reki opakowania. Jak sadzicie, czy mozna wierzyc tej pani, ze mozna je nosic przez miesiac? Ciezko mi w to uwierzyc, a bardzo sie boje o swoje oczy. Ale przeciez nawet w zakladach optycznych poleca sie te soczewki, jako soczewki miesieczne, wiec chyba na taka skale nie oszukiwanoby ludzi? Jak myslicie?
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-13, 09:11   #178
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: soczewki kontaktowe

Ja wiem, że tak jest. Pare lat temu, gdy chciałam zacząć nosić soczewki, okulista powiedział mi, że są takie Acuvue dwutygodniowe, ale spokojnie można je nosić miesiąc. Noszę od paru lat, często się zmieniały na nowszy model, ale nigdy nie było z nimi problemów. Noszę je często nawet dłużej niż miesiąc. Nie doszukuj się aż tak masowego oszustwa
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-13, 12:23   #179
n_itka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 46
Dot.: soczewki kontaktowe

ja dostalam je u okulistki, ale ona od razu powiedziala, ze sa dwutygodniowe i ze trzeba po 2 tyg. wymienic
n_itka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 18:20   #180
ewelina_k
Rozeznanie
 
Avatar ewelina_k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 502
Dot.: soczewki kontaktowe

Hej! dziewczyny a mogłybyście mi powiedzieć jak wyglada 1 wizyta u lekarza z doborem soczewek??? Ja właśnie umówiłam sie na taką i troche sie denerwuje bo nie wiem czego sie spodziewać. Ile to trwa i wogóle Będę wdzieczna za informacje. POZDROWIONKA
ewelina_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.