FARBOWANIE- prosze o rade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-07, 09:44   #1
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Question

FARBOWANIE- prosze o rade


Za tydzien ide do fryzjera farbowac wlosy (cynamonowy braz). Kiedys na forum byl watek o tym co zrobic z wlosami przed farbowaniem (chyba chodzi o to zeby zamknac luski wlosow), aby pozniej kolor dluzej sie utrzymal. Niestety nie pamietam co nalezy w tym celu zrobic, a jak na zlosc nie potrafie odszukac tego watku Czy ktoras z was ma moze jakies rady, albo wie o ktory watek mi chodzi?
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:48   #2
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

w zestawie welli decore jest emulsja zamykajaca luski... ale jesli idziesz do fryzjera to odpada... ja zamykam w domowy sposób do odtatniego plukania wloskow po myciu uzywam zimnej wody z sokiem z polowy cytryny, rozrabiam to w misce i trzymam wloski jakis czas po prost plucze gmeram w nich palcami itp... potem bardzo ladnie sie blyszcza bo luski wlosa sie zamykaja pod wplywem kwasow owocowych... ale nie wiem jak to sie ma do farbowania niestety
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:53   #3
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

kurcze za chiny nie potrafie sobie przypomniec co tam pisalo, ale chyba cos o natluszczeniu wlosow oliwka przez ok 3 dni przed farbowaniem? Albo mi sie cos pomylilo, nie mam pojecia bo czytalam to juz dawno
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:55   #4
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

mopze byc... czemu nie, chociaz na chlopski rozum to farca glebiej wniknie(i dluzej sie bedzie trzymala) we wloski z otwarta luska, ale za to bardziej je znoiszczy... ale to tylko moja teoria jak luska jest domknieta to farba nie wnika w glab tylko okrywa wlos z zewnatrz ale moze wlasnie o to chodzi... moze znajdzie sie jakas profesjonalistka, ktora Ci doradzi
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 09:57   #5
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

o ile dobrze pamietam to chodzi o to, ze z wlosow z otwartymi luskami farba sie szybciej wyplukuje. Czy ktos ma jeszcze jakis pomysl?
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 10:01   #6
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

To prawda, ze farba wypłukuje sie szybciej ze zniszczonych włosych z niedomnkniętymi łuskami. Ale żeby farba wniknęła we włosy, trzeba te łuski podnieść na chwilę (tak działa amoniak, który jest w farbach). Dlatego kombinowanie przed wizyta, jak domknąć łuski jest bez sensu, bo farba i tak je musi unieść.
Jeśli ktoś ma zdrowe włosy, to po farbowaniu łuski domkną sie z powrotem i farba bedzie trzemac się długo. Jesli jednak włsoy sa już podniszczone, łuski sie nie domykają, farba wypłucze sie szybciej.
O włosy trzeba po prostu dbac, aby te łuski były zawsze dokmniete, a nie sporadycznie, pod w pływem jakiegoś specyfiku.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 10:02   #7
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

to jesli chodzi o splukiwanie farby juz po zafarbowaniu wlosów to wtedy musisz stosowac te zabiegi juz po wizycie u fryzjera... ja jak farbuje to potem przed myciem nakladam na cala dlugosc wlosów, oprucz skory glowy albo krem nivea albo oliwe z oliwek, albo olejek rycynowy, to zamyka luski wloskow, a od czasu do czasu robie mieszanke z żółtka jajka kilku kropli oliwy z oliwek, olejku rycynowego i soku z polowy pomaranczy... nakladam te breje na wloski przykrywam folia, chodze tak z 15 min a potem normalnie myje wloski...
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-07, 10:04   #8
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: FARBOWANIE- prosze o rade

no coz...czyli zostaje mi tylko zainwestowanie w dobry szampon i odzywke do wlosow farbowanych
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.