Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-07-29, 06:40   #811
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Kochane bardzo proszê pomó¿cie mi mam problem z rudym/rudo-czerwonym (?) barwnikiem we w³osach, farbowanych farb± u fryzjera, chce pozbyæ siê tych ciep³ych rudo-czerwonych barwników i uzyskaæ zimny, czysty br±z.

Nie wiem co mam zrobiæ,co kupiæ w grê nie wchodz± raczej farby fryzjerskie a raczej sklepowe, mówicie tu o "mixtonach" polecicie mi jaki¶, który jest dostêpny w UK i niezbyt drogi?

Znalaz³am taki http://www.ebay.co.uk/itm/John-Fried...item2eb6a14cd5
szampon, podobno jest dobry, jednak nie wiem czy co¶ mi da, bo jest do blond w³osów..

B³agam na prawdê o pomoc

Za³anczam zdjêcia moich w³osów
A czemu farby profesjonalne nie wchodza w gre? Nie kupisz mixow ani w boots ani w superdrug'u, a to co znalazlas to jest odzywka do wlosow, nie zmienisz tym koloru. mi kiedys kolor wyplukal sie do takiego czerwonawego i polozylam wtedy farbe z CLAIROL mice'n easy 6A light ash brown. Wyszedl ciemno,ale przykryl mi ta czerwien. tylko zaczekaj zanim pobiegniesz do bootsa,dziewczyny napewno zaproponuja Ci inne,lepsze rozwiazania

Edytowane przez shandi
Czas edycji: 2011-07-29 o 06:45
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 06:51   #812
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez shandi Poka¿ wiadomo¶æ
A czemu farby profesjonalne nie wchodza w gre? Nie kupisz mixow ani w boots ani w superdrug'u, a to co znalazlas to jest odzywka do wlosow, nie zmienisz tym koloru. mi kiedys kolor wyplukal sie do takiego czerwonawego i polozylam wtedy farbe z CLAIROL mice'n easy 6A light ash brown. Wyszedl ciemno,ale przykryl mi ta czerwien. tylko zaczekaj zanim pobiegniesz do bootsa,dziewczyny napewno zaproponuja Ci inne,lepsze rozwiazania
Nie pobiegne po niego je¶li wychodzi ciemno bo moje w³osy bêd± chyba czarne.

To nie jest odrzywka tylko szampon fioletowy usuwaj±cy ¿ó³æ z w³osów, tutaj akurat blond.

Dlaczego profesjonalne farby nie wchodz± w grê? a dla tego, ¿e tutaj najtañszy barwnik kosztuje oko³o 15 funtów + utleniacz kolejne 15 funtów, nie mam na tyle pieniêdzy aby wydaæ ponad 30 funtów na farbê, a do fryzjera nie pójdê, poniewa¿ jest to koszt oko³o 70funtów, mam nadzieje ¿e rozumiesz. I do tego jeszcze dojdzie mi pewnie parê innych kosmetyków wiêc wole nie my¶leæ, jak± osi±gne³abym cenê koñcow±.

A ten clairol dla mnie jest beznadziejny, bo mnie na w³osach zrobi³ tragediê i ma³o tego wcale do tych tanich nie nale¿y.

Mnie polecano zafarbowaæ w³osy jak±¶ popielat±, zimn± farb± blond, i tak bym te¿ wola³a, bo w³osów mi raczej nie przyciemni..

Czekam na wiêcej odpowiedzi..

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-29 o 06:56
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 08:29   #813
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Nie pobiegne po niego je¶li wychodzi ciemno bo moje w³osy bêd± chyba czarne.

To nie jest odrzywka tylko szampon fioletowy usuwaj±cy ¿ó³æ z w³osów, tutaj akurat blond.

Dlaczego profesjonalne farby nie wchodz± w grê? a dla tego, ¿e tutaj najtañszy barwnik kosztuje oko³o 15 funtów + utleniacz kolejne 15 funtów, nie mam na tyle pieniêdzy aby wydaæ ponad 30 funtów na farbê, a do fryzjera nie pójdê, poniewa¿ jest to koszt oko³o 70funtów, mam nadzieje ¿e rozumiesz. I do tego jeszcze dojdzie mi pewnie parê innych kosmetyków wiêc wole nie my¶leæ, jak± osi±gne³abym cenê koñcow±.

A ten clairol dla mnie jest beznadziejny, bo mnie na w³osach zrobi³ tragediê i ma³o tego wcale do tych tanich nie nale¿y.

Mnie polecano zafarbowaæ w³osy jak±¶ popielat±, zimn± farb± blond, i tak bym te¿ wola³a, bo w³osów mi raczej nie przyciemni..

Czekam na wiêcej odpowiedzi..
..no linka dalas do odzywki - conditioner.
Ja tez mieszkam w uk,farbuje wlosy profesjonalnymi farbami i jeszcze nie zdarzylo mi sie wydac £30, za jeda tubke farby place niecale £7,za oxy ok £4, na ebay'u tez sa...
Za farbowanie u fryzjera place ok £40 jednym kolorem-wiem,ze akurat te ceny moga byc bardzo rozne wiec moge uwierzyc w te £70.
Wydaje mi sie,ze jak na swoje wlosy polozysz jakis drogeryjny blond to odrosty bedziesz miala jasniejsze niz cala reszta,a koncowki pewnie zostana ciemniejsze
Czekaj na wiecej odpowiedzi....

Edytowane przez shandi
Czas edycji: 2011-07-29 o 08:41
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 08:52   #814
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale ja nie mam tak du¿ych odrostów abym musia³a siê specjalnie martwiæ o to, ¿e bêdê cudacznie wygl±da³a.

Co do cen farb i fryzjerów nie bêdê siê z tob± sprzecza³a bo uwa¿am ¿e to nie s± tematy do k³ótni, bo ceny wszêdzie s± inne, u mnie s± takie jakie poda³am, bo ostatnio patrzy³am na takie farby.
Na ebayu te¿ patrzy³am ale nie widzia³am farby tañszej ni¿ 8 funtów, ale nie patrzy³am dok³adnie. Musisz te¿ wiedzieæ ¿e ceny w Irlandii s± wiêksze ni¿ w UK.
Je¿eli mo¿esz, podaj mi farby, o których wiesz, ¿e s± tak tanie, na pewno bêdê wdziêczna.
Nie mam ochoty siê z nikim sprzeczaæ anie powtarzaæ 20 raz, wiêc je¿eli mas ochotê siê z kim¶ pok³óciæ, to mnie akurat sobie odpu¶æ, dobrze? chce tylko udzielenia mi wskazówek.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-29 o 08:53
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 09:44   #815
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Reddishh,

Niestety, masz bardzo duzo czerwieni i bedzie trudno cokolwiek zaradzic farba sklepowa. Moim zdaniem nawet jest to niemozliwe, bo potrzeba Ci tonowania takze zielenia, a sklepowe farby raczej nie maja takiego barwnika.

Nawet przy domowym farbowaniu farbami profesjonalnymi czeka Cie dluga i dosc trudna droga. Nie bedzie cudow, za to duzo frustracji, bo kolor bedzie Ci sie splukiwal wlasnie do tej czerwieni.

Najlepiej, jesli wypowiedzialby sie jakis ekspert. Poki co, ja bym Ci polecala zainteresowac sie farbami z zielonym tonem. Bodajze 5,71 z Majirel, moze 5 lub 6MB z Goldwell Topchic. Moglabys sobie do tego domieszac cos z popielem (np. 6 lub 6A z Goldwell Topchic lub 5,1 z Majirel).

Farbowanie blondem raczej nic Ci nie da, podobnie jak szampon dla blondynek. Szkoda kasy na ten szampon, bo on ma za zadanie wybijac zolc i zloto, a cieplo w Twoich wlosach to czerwien i rudy.

Pozdrawiam,
Nanah

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-07-29 o 09:50
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 09:50   #816
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Co¶ takiego? http://www.ebay.co.uk/itm/LOREAL-MAJIREL-5-71-BRAND-NEW-/140576983592?pt=UK_Health _Beauty_Hair_Care_Hair_Co louring_Dyes_PP&hash=item 20bb0a8a28

http://www.ebay.co.uk/itm/MG-MB-COLO...item8bb3922ef6

miesza siê to z czym¶? tzn chodzi mi o to, czy taki barwnik mo¿na po³o¿yæ sam na w³osy, czy wymaga jakiego¶ utleniacza etc. (przepraszam ¿e tak pytam, ale na prawdê mam zerowe do¶wiadczenie przy profesjonalnych farbach i barwnikach)

jest bardzo taniutka..kurcze je¿eli to mia³oby mi pomóc to jestem gotowa j± zakupiæ..

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-29 o 09:54
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 09:54   #817
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Ale ja nie mam tak du¿ych odrostów abym musia³a siê specjalnie martwiæ o to, ¿e bêdê cudacznie wygl±da³a.

Co do cen farb i fryzjerów nie bêdê siê z tob± sprzecza³a bo uwa¿am ¿e to nie s± tematy do k³ótni, bo ceny wszêdzie s± inne, u mnie s± takie jakie poda³am, bo ostatnio patrzy³am na takie farby.
Na ebayu te¿ patrzy³am ale nie widzia³am farby tañszej ni¿ 8 funtów, ale nie patrzy³am dok³adnie. Musisz te¿ wiedzieæ ¿e ceny w Irlandii s± wiêksze ni¿ w UK.
Je¿eli mo¿esz, podaj mi farby, o których wiesz, ¿e s± tak tanie, na pewno bêdê wdziêczna.
Nie mam ochoty siê z nikim sprzeczaæ anie powtarzaæ 20 raz, wiêc je¿eli mas ochotê siê z kim¶ pok³óciæ, to mnie akurat sobie odpu¶æ, dobrze? chce tylko udzielenia mi wskazówek.
Nie rozumiem czemu uznalas moja wypowiedz jako zaczepke do klotni..nie takie mialam intencje,ale jesli Cie czyms urazilam to przepraszam
Ja kupuje farby Matrixa,wella, goldwell w sally, wydaje mi sie,ze u Ciebie tez sa oddzialy. Za farbe place ok £6.40 konkretnie za Welle
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 09:56   #818
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wybacz, po prostu jestem ostatnio okropnie przewra¿liwiona i nerwowa i wszystko mo¿e biore na opak.

Hm, mam tutaj sklep fryzjerski..w nim jest wszystko, jednak na ebayu jest taniej, wiêc raczej je¿eli ju¿ bym kupowa³a, to w³a¶nie przez niego
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 10:52   #819
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Tak, to ten Majirel. Jednak ja radzilabym Ci jeszcze poczekac na inne glosy dziewczyn. Poziom 5 wyjdzie jednak bardzo ciemny. Nie wiem, czy tak by Ci odpowiadalo.

Generalnie zmieszalabym Majirel 5,71 z 5,11 (tez dostepny na tej aukcji). Normalnie stosuje sie na wodzie 6%, chociac my tutaj wolimy nizsza, 3%, ktora dziala delikatniej i nie ociepla wlosow.

Nie kupuj jednak od razu farby. Poczekaj na inne glosy, przeczytaj dokladnie ten watek i moze bedzie lepiej
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 10:57   #820
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Reddishh - dobrze nanah Ci napisa³a, w zale¿no¶ci od tego czy masz wiêcej rudego (rudy neutralizuje siê niebieskim) czy czerwieni (czerwieñ neutralizuje zieleñ) potrzebujesz niebieskiego/popiel/ash zazwyczaj 1 po przecinku i zieleni/metaliczny/7 poprzecinku, ale 7 to równie¿ br±z wiêc w nazwach poczytaj..tylko one wydaje mi siê maj± za ma³o tego niebieskiego i zielonego, ¿eby Ci wybi³y twoj± czerwieñ.
Poszukaj w mixshades zielonego, zielony mo¿na uzyskaæ mieszaj±c zó³ty z niebieskim, (ja sobie mieszam czerwony i niebieski na fiolet) ale nie wiem czy mo¿na mieszaæ mixy . Jeszcze masz inny wybór...u¿yj wyszukiwarki i znajd¿ wypowiedzi fryz5, ch³opak mia³ turkus na g³owie i nak³ada³ bordo, ¿eby zneutralizowaæ t± zielen.....to nie by³a farba, tylko jakie¶ tonery, nie wymaga³y utleniacza i tzryma³o siê to ok 2 godzin na g³owie...a gama kolorystyczna olbrzymia....wkleja³ tutaj nawet linka do tych tonerów. Mo¿esz te¿ przej¶æ siê do salonu fryzjerskiego poprosiæ, ¿eby Ci sprzedali zielony mixshade.....(¿e niby dla mê¿a chcesz). Przecie¿ tam co jeden to ma na g³owie inny kolor w³osów, to w³a¶ñie te mixy tak farbujê. A najlepszym rozwi±zaniem chyba jest poprosiæ kogo¶ polsce niech Ci kupi i wy¶le, jak nie znajdziesz nic na ebay-u. Ale koniecznie poszukaj postów od fryz5, nawet napisz do niego na priv jak chcesz.
Musisz to zrobiæ jak najszybciej, ¿eby odrost nie zd±¿y³ urosn±æ.
A nie masz tam ¿adnej polskiej fryzjerki w pobli¿u? Jak ja by³am w UK to by³o mnóstwo dziewczyn z polski.

nanah dobrze mówi, tyle, ¿e ja bym robi³a na 6% ¿eby siê w¿ar³y we w³os, wszystkie farby siê robi na 6% tylko na odrost na³ó¿ na koñcu, ¿eby nie rozja¶ni³ do rudego i zafarbowa³ na zieleñ, bo na 3% sp³ucze siê jak szamponetka

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:03
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 11:01   #821
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Nie w³a¶nie, mieszkam w ma³ej mie¶cince i tutaj nie ma polskich fryzjerek.

Co to tego ch³opaka to tak, to by³ toner directionsa, wiem co to, ale nie my¶la³am, ¿e mo¿na nim tonizowaæ tak w³osy..troche siê bojê, bo nie wiem czy czasem nie wyjd± mi zielone w³osy, bo te tonery s± mocne.. oczywi¶cie s± ró¿ne, np zielono-niebieski, my¶le ¿e by³by jak mówisz taki najlepszy, ale one s± ciemne i tak jak mówi³am bardzo mocne..i boje siê, ¿e mogo mieæ potem bardzo ciemne, albo niebieskie w³osy..

Proponujesz te¿ ¿ebym zmiesza³a ró¿ne mixtony ze sob±..szczerze powiem ¿e wola³abym unikaæ mieszania czego¶ etc. wola³abym kupiæ ju¿ gotow±, poniewa¿ wolê nic nie zepsuæ ..

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-29 o 11:04
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 11:40   #822
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Nie w³a¶nie, mieszkam w ma³ej mie¶cince i tutaj nie ma polskich fryzjerek.

Co to tego ch³opaka to tak, to by³ toner directionsa, wiem co to, ale nie my¶la³am, ¿e mo¿na nim tonizowaæ tak w³osy..troche siê bojê, bo nie wiem czy czasem nie wyjd± mi zielone w³osy, bo te tonery s± mocne.. oczywi¶cie s± ró¿ne, np zielono-niebieski, my¶le ¿e by³by jak mówisz taki najlepszy, ale one s± ciemne i tak jak mówi³am bardzo mocne..i boje siê, ¿e mogo mieæ potem bardzo ciemne, albo niebieskie w³osy..

Proponujesz te¿ ¿ebym zmiesza³a ró¿ne mixtony ze sob±..szczerze powiem ¿e wola³abym unikaæ mieszania czego¶ etc. wola³abym kupiæ ju¿ gotow±, poniewa¿ wolê nic nie zepsuæ ..
Najlepiej do niego napisz.
A zielono-niebieski to dla Ciebie najlepszy i w zale¿no¶ci, czy masz wiêcej czerwieni, czy rudego, to odpowiednie proporcje zielonego i niebieskiego.
Wiem, ¿e z Allwaves jest kolor pi¿mo i na palecie jest mocno zielony, z welli koleston jest chyba mix zielony, mo¿esz sobie tonowaæ na 6% i blendowaæ z wod±, to roztwór bêdzie s³abszy, lub na3% (wiêc siê sp³ukuj±)
Mixtony przyciemniaj± o ok 1 ton, a poziom 5 to dziewczyny pisa³y, ¿e prawie pod czerñ podchodz±....mo¿esz te¿ zrobiæ dekoloryzacje
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 12:42   #823
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz, po prostu jestem ostatnio okropnie przewra¿liwiona i nerwowa i wszystko mo¿e biore na opak.

Hm, mam tutaj sklep fryzjerski..w nim jest wszystko, jednak na ebayu jest taniej, wiêc raczej je¿eli ju¿ bym kupowa³a, to w³a¶nie przez niego
spoko tez tak czasem mam. Mam nadzieje,ze uzyskasz taki kolor jak bys chciala, sama tez teraz walcze z rudym :/
Moze rzeczywiscie popros kogos z pl zeby Ci wyslal albo poszperaj na ebay'u albo amazonie, napewno cos sie znajdzie tanszego
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 13:35   #824
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ja k³ad³em toner atlantic blue na br±zowe w³osy i wysz³a mi granatowa czerñ, spra³a sie na czerñ z zielonkawym refleksem.
ale ja k³ad³em bezpo¶rednio toner na w³osy i d³ugo trzyma³em. Ty reddishh mo¿esz rozcieñczyæ sobie jaki¶ jasny niebieski z od¿ywk±, daæ na pasemko i potrzymaæ pó³ godziny a potem zmyæ i porónaæ z reszt± w³osów czy siê och³odzi³o. z tego co wiem u Ciebie tonery powinny byæ tanie
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 16:16   #825
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

fryz5 sorki, ¿e Ciê tak "do tablicy" wywo³a³am, ....a jak tam Twoje w³osy? masz naturalne, czy farbujesz?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 16:25   #826
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie ma sprawy aktualnie och³adzam blond, rozja¶niany wczoraj.
dla mnie jeden kolor na wiêcej ni¿ 2 miesi±ce to chyba za duzo czasu xD
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 17:56   #827
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
ja k³ad³em toner atlantic blue na br±zowe w³osy i wysz³a mi granatowa czerñ, spra³a sie na czerñ z zielonkawym refleksem.
ale ja k³ad³em bezpo¶rednio toner na w³osy i d³ugo trzyma³em. Ty reddishh mo¿esz rozcieñczyæ sobie jaki¶ jasny niebieski z od¿ywk±, daæ na pasemko i potrzymaæ pó³ godziny a potem zmyæ i porónaæ z reszt± w³osów czy siê och³odzi³o. z tego co wiem u Ciebie tonery powinny byæ tanie
S± tanie, ale to nie chodzi ju¿ o cenê..tylko o to, ¿e one s± mocne, tak jak zauwa¿y³e¶, i boje siê, ¿e nawet jak go rozcieñczê, to moge mieæ ró¿ne kolory, bo ja nie mam wszêdzie jednolicie czerwony barwnik, mam takie "plamy" i gdzie niegdzie mam ¿ó³te, a gdzie niegdzie czerwone, ak jak widzaæ na 1 zdjêciu, i do tego s± ja¶niejsze i ciemniejsze..

Wola³abym co¶ z takich farb które poda³a mi zyta82, ale taki kolor, któryc dzia³a na czerwony i rudy,¿ó³ty barwnik

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-29 o 17:57
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 18:05   #828
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
nie ma sprawy aktualnie och³adzam blond, rozja¶niany wczoraj.
dla mnie jeden kolor na wiêcej ni¿ 2 miesi±ce to chyba za duzo czasu xD
W³a¶nie zerknê³am na "twój inny w±tek" no, no!!! poziom 9? Ty to dopiero mieszasz na tej g³owie......zerknê na efekty .......powodzenia

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Reddishh-Najlepszym wyj¶ciem dla Ciebie to chyba dekoloryzacja...pigmentac ja...i w³a¶ciwe farbowanie z neutralizacj± pewnie rudego refleksu.
Same farby te co Ci nanah poda³a mi siê wydaje, ¿e bêd± za s³abe
Jeszcze mi sie przypomnia³o, ¿e w niektórych firmach podwójne .11 po przecinku to zieleñ, ale np .1 nie wybija lekkiej rudej po¶wiaty a powinien, a co dopiero mówiæ o takim mocnym kolorze...nie wiem...naprawdê
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 18:57   #829
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Mówi³am ¿e dekoloryzacja nie wchodzi w gre, bo moje w³osy tego nie wytrzymaj± to raz, a 2 ¿e jak je rozja¶nie to bêdê mia³a tak czerwono-rude w³osy ¿e wtedy to dopiero sobie z tym nie dam rady.
Pozatym dojdzie mi jeszcze problem z równomiernym zafarbowaniem tego, bo jak mówi³am mam ja¶niejsze i ciemniejsze "plamy"...
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 19:31   #830
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Mówi³am ¿e dekoloryzacja nie wchodzi w gre, bo moje w³osy tego nie wytrzymaj± to raz, a 2 ¿e jak je rozja¶nie to bêdê mia³a tak czerwono-rude w³osy ¿e wtedy to dopiero sobie z tym nie dam rady.
Pozatym dojdzie mi jeszcze problem z równomiernym zafarbowaniem tego, bo jak mówi³am mam ja¶niejsze i ciemniejsze "plamy"...
Dekoloryzacja dobrze zrobiona chyba nie niszczy w³osów(pozbawia w³osy sztucznego pigmentu, naturalnych nie rusza!!!), na pewno nie dzia³a tak jak rozja¶niacz. I wydaje mi siê w³a¶nie, ¿e samymi farbami nie wyrównasz plam, tylko po³o¿ysz kolejn± farbê, to tak jakbys pomalowa³± bia³± kartkê w czerwone kropki - zielon± farb±, tylko kropki siê zneutralizuj± na br±z, a na reszcie w tym wypadku bia³ym bêdzie zielony..... nie dobierzesz tak super farb, ¿eby Ci ujednolici³a, chyba, ¿e czerñ. Je¶li chcia³±by¶ ja¶niejszy odcieñ to dekolor zmyje sztuczne barwniki i bêdzie ³atwiej. Opinie s± ró¿ne o dekoloryzacji...musia³aby ¶ znale¼æ odpowiedni w±tek.
A je¶li kondycja Twoich w³osów jest naprawdê z³a to szukaæ farb musisz.
Mo¿esz sobie kupiæ farbê np poziomu 7 naturê(nie kupuj ciemniejszej, bo mixy i tak przyciemni± o 1 ton) i mixy zielony i niebieski i mieszaæ, najszybciej chyba z polski siê doczekasz. p.s. Wellê robi siê na 4% wiêc nie jest za trwa³a Jak co¶ mi siê rzuci w oczy to Ci napiszê


Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:26
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 19:53   #831
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82, nie chyba, ale na pewno, tylko musi to byæ zrobione prawid³owo i trzeba byc ostro¿nym aby kolor nie ciemnia³,z drugiej strony to moze byæ dobre rozwi±zanie, po dekolorze w³osy ch³on± farbe bardzo, gdyby na takie w³oski po³ozyc farbê jasn± z duz± ilo¶ci± mixtona zielonego i niebieskiego? my¶lisz ¿e na trwa³e by zlikwidowa³o ciep³e tony?

odno¶nie moich w³osów, tak poziom 9 teraz ale wygl±da jak 7, ne nowe syossy wychodz± duzo ciemniej, no prosze, najja¶niejszy blond z poziomu 9 wyszed³ jak 7, mia³ och³odziæ a zgasi³ tylko lekko, na szczê¶cie nie zniszczy³. z do¶wiadczenia widze po sobie ze blondy wymagaj± "dojrzenia" tzn musze myæ myæ myæ w³osy pare tygodni ¿eby siê wyp³uka³o to ciemniejsze, kolor siê wyrówna³ i by³ ³adny w miêdzy czasie bêdê ch³odzi³ szamponem fioletowym.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 20:06   #832
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
zyta82, nie chyba, ale na pewno, tylko musi to byæ zrobione prawid³owo i trzeba byc ostro¿nym aby kolor nie ciemnia³,z drugiej strony to moze byæ dobre rozwi±zanie, po dekolorze w³osy ch³on± farbe bardzo, gdyby na takie w³oski po³ozyc farbê jasn± z duz± ilo¶ci± mixtona zielonego i niebieskiego? my¶lisz ¿e na trwa³e by zlikwidowa³o ciep³e tony?

odno¶nie moich w³osów, tak poziom 9 teraz ale wygl±da jak 7, ne nowe syossy wychodz± duzo ciemniej, no prosze, najja¶niejszy blond z poziomu 9 wyszed³ jak 7, mia³ och³odziæ a zgasi³ tylko lekko, na szczê¶cie nie zniszczy³. z do¶wiadczenia widze po sobie ze blondy wymagaj± "dojrzenia" tzn musze myæ myæ myæ w³osy pare tygodni ¿eby siê wyp³uka³o to ciemniejsze, kolor siê wyrówna³ i by³ ³adny w miêdzy czasie bêdê ch³odzi³ szamponem fioletowym.
Ja mam taka nadziejê, ¿e gdyby siê zrobi³o mixy na 6% to wesz³aby we w³os tak jak inne farby i jaki¶ czas by siedzia³a, ale wiesz, ¿e siê zimne szybko wyp³ukuj±....Po³o¿y³am kiedy¶ sobie w ramach testu mix niebieski1:5 na w³osy poziomu 8 i nie mog³am zmyæ tego pasma przez d³ugi czas, a trzyma³am chwilkê...dopiero kolejne farbowanie przykry³o i to mnie utwierdza, ze tak.
Ale jaja z tym syossem, to siê zawid³e¶, ale mo¿e powiniene¶ u¿yæ 9% bo farby sklepowe s± robione na 6% i to by siê zgadza³o, ¿e Ci nie rozja¶ni³o wyatarczaj±co. A widzia³e¶ w goldwellu takie ja¶niutkie neutralizatory do blondu? Neutralights chyba???to takie co¶ sobie po³ó¿, albo mix per³e
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 20:25   #833
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie widzia³em, nie siedze w profesjonalnych farbach, za czêsto kupuje farby zeby wydawaæ na profesjonalne+ przesy³kê ;D ale kolejnym razem chyba wezme co¶ pro w³a¶nie, nie wiem jeszcze co.

syoss podobno ma 9% ten nowy.

jesli chodzi o mixy, za czasów moich niebieskich w³osów, nie mog³em ich przykryæ br±zem bo wy³azi³ zielono-niebieski odcieñ, musia³em czerwieni±
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 20:50   #834
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
nie widzia³em, nie siedze w profesjonalnych farbach, za czêsto kupuje farby zeby wydawaæ na profesjonalne+ przesy³kê ;D ale kolejnym razem chyba wezme co¶ pro w³a¶nie, nie wiem jeszcze co.

syoss podobno ma 9% ten nowy.

jesli chodzi o mixy, za czasów moich niebieskich w³osów, nie mog³em ich przykryæ br±zem bo wy³azi³ zielono-niebieski odcieñ, musia³em czerwieni±
No tak, przy Twoich upodobaniach co do zmiany co rusz koloru to siê rzeczywi¶cie nie op³aca, ale do 20z³ ju¿ bêdziesz mia³ jakie¶ profeski z przesy³k±, a litrowy oxy wystarczy na d³u¿ej. Ale Ty wiesz co Ci tam najlepiej.
A to dziwne, ¿e ci nie rozja¶ni³o ³adnie skoro to 9% mo¿e oszukana
A cynamon pamiêtam ...na Twój "turkus" grunt, ¿e podzia³a³o
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 21:13   #835
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jak± farbê masz na mysli za 20z³ z przesy³k±? chyba ze mówisz o tym ¿e farba do 20z³ + przesy³ka, no utleniacz litrowy sie op³aca i chyba taki sobie sprawie.

wiem! mia³ byæ cynamon! ostatecznie po³ozy³em londe p³omienn± czerwieñ+troszkê jasnego br±zu
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 21:27   #836
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

masz priv
reddishh Ty te¿

fryz5 -nie ma sprawy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-07-29 o 22:06
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 23:08   #837
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kochane jestem zrezygnowana z ca³kowitego pozbycia siê czerwono-rudego barwnika z moich w³osów, poniewa¿ bez rozja¶nienia i wielu wysi³ków raczej mi siê to nie uda.

Jednak chcia³abym (proszê zerknijcie na moje fotografie jeszcze raz) oziêbiæ ten kolor. Chcia³abym aby by³ bardziej br±zowy, zimniejszy, ale aby nie by³ nawet trochê ciemniejszy.
Nie zabardzo wiem jakiej farby u¿yæ aby takie by³y ale nie ¶ciemnia³y, czy jakiego¶ prawie blond zimnego koloru czy zimnego br±zu?

Znalaz³am farbê natural&easy, ale nie wiem czy nie przyciemni mi w³osów, i czy kolor jest odpowiednio zimny - http://www.naturalandeasy.schwarzkop...-ashbrown.html

Jednak bêdê wdziêczna za ka¿d± inn± propozycjê farby, najlepiej tak± kupn± w zwyk³ym sklepie, lub fryzjersk±, jednak dosyæ tani±..tak aby razem z utleniaczem zmie¶ciæ siê w 10-13 funtach..
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-29, 23:26   #838
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

kup fryzjerska popielata z poziomu 7 czyli ¶redni blond + tubke odcienia popielatego i wode 3%
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 00:57   #839
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A mo¿esz podaæ jak±¶ konkretn± firmê/firmy? bo szczerze mówi±c same wskazówki nic mi nie mówi±, jako ¿e nie mam pojêcia jakie s± firmy
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 01:05   #840
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no nie wiem allwaves np zyta mówi ze ta farba jest dobra. wybacz wiêcej nie potrafie pomóc nie zamawiam farb fryzjerskich i nie u¿ywa³em nigdy mixtonów.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.