Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-07-30, 01:27   #841
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Skoro masz wiêksze do¶wiadczenie w farbach sklepowych (?) to dlaczego nie podasz ich przyk³adu?
Mnie by to pomog³o..
No ale dobrze..mniejsza o to ju¿ z tymi farbami.
Chodzi o takie kolory? wybra³am parê..mnie osobi¶cie wydaje siê, ¿e ta 2 by³aby najlepsza..ale pozostawiam to wam
1. http://nokautimg1.pl/p-d4-a4-d4a4f8a...d-nr-l-7-1.jpg

2. http://republika.pl/blog_jl_5011911/7769658/tr/wbis.jpg

3.http://republika.pl/blog_jl_5011911/.../tr/viking.jpg

4.http://sklep-kosmetyczny.com/image/c...10-500x500.jpg

Jak mniemam ta 2 farba jest najlepsza, bo wydaje siê zimniejsza..jednak czy mo¿e mi przyciemniæ w³osy? czy raczej po prostu je zbr±zowi i zniweluje trochê rudo¶ci ale nie przyciemni?

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-30 o 04:40
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 10:13   #842
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie podaje przyk³adów sklepowych, bo nimi bardzo trudno jest och³odziæ kolor. mozesz spróbowaæ palette C6 ale nie obiecuje ¿e och³odzi i ca³kowicie wybije czerwieñ
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 10:25   #843
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wiekszosc drogeryjnych farb ma cieple tony,a nawet jak kupisz ash to wyplukujuje sie na cieply odcien. Ty masz duzo czerwieni wiec za jednym farbowaniem nie przykryjesz tego i raczej szybko bedzie Ci sie splukiwal. Wszyscy doradzaja Ci fryzjerskie farby bo mozesz wybrac kolor bez obaw,ze bedzie zawieral cieple barwniki. Ciezko Ci bedzie uzyskac chlodny braz tym bardziej,ze nie chcesz ich przyciemniac.
Wiesz..kiedys chcialam sciagnac kolor i kupilam sobie w boots COLOURB4-hair colour remover.on sciaga kolor,ale nie rozjasnia Twoich wlosow. Moim zupelnie nic sie nie stalo tylko aplikacja jest meczaca i ten specyfik nie pachnie za ladnie...jak zgnile jajko.
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 11:47   #844
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wczoraj farbowa³am w³oski Artego 5.15A.
Zdjêcia przed i po ogólnie jestem zadowolona, tylko ciut na wierzchu nierówno z³apa³o. Jak my¶licie mogê zrobiæ poprawkê samego wierzchu tak za tydzieñ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg P1010005.jpg (242,7 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010006.jpg (115,3 KB, 21 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010008.jpg (129,5 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010011.jpg (196,1 KB, 15 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010012.jpg (26,6 KB, 30 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010013.jpg (52,1 KB, 53 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010014.jpg (57,1 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010016.jpg (54,0 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg P1010019.jpg (61,1 KB, 50 za³adowañ)
4asik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 12:52   #845
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez shandi Poka¿ wiadomo¶æ
wiekszosc drogeryjnych farb ma cieple tony,a nawet jak kupisz ash to wyplukujuje sie na cieply odcien. Ty masz duzo czerwieni wiec za jednym farbowaniem nie przykryjesz tego i raczej szybko bedzie Ci sie splukiwal. Wszyscy doradzaja Ci fryzjerskie farby bo mozesz wybrac kolor bez obaw,ze bedzie zawieral cieple barwniki. Ciezko Ci bedzie uzyskac chlodny braz tym bardziej,ze nie chcesz ich przyciemniac.
Wiesz..kiedys chcialam sciagnac kolor i kupilam sobie w boots COLOURB4-hair colour remover.on sciaga kolor,ale nie rozjasnia Twoich wlosow. Moim zupelnie nic sie nie stalo tylko aplikacja jest meczaca i ten specyfik nie pachnie za ladnie...jak zgnile jajko.
Ten hair color remover to na jakiej zasadzie dzia³a? ¿e co ¿e ogólnie bêdzie mi jakby wymywaæ ca³± farbê z w³osów i bêd± ja¶niejsze czy jak? i jak potem mogê farbowaæ w³osy? niszczy tak jak zwyk³e rozja¶nianie czy nie?
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 14:30   #846
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 4asik Poka¿ wiadomo¶æ
Wczoraj farbowa³am w³oski Artego 5.15A.
Zdjêcia przed i po ogólnie jestem zadowolona, tylko ciut na wierzchu nierówno z³apa³o. Jak my¶licie mogê zrobiæ poprawkê samego wierzchu tak za tydzieñ?
A jak k³ad³a¶ farbê? pewnie na odrost a pó¼ñiej od razu na d³ugo¶æ? Pewnie koñcówki by³y suche i wch³onê³y szybko farbê i dlatego s± ciemniejsze. Mo¿esz po³o¿yæ teraz na "odrost" tzn. tam gdzie masz te ja¶niejsze, potrzymaæ z 25 min , pó¼niej zemulgowaæ (spieniæ) z ciep³± wod±, potrzymaæ jeszcze z 5 min i sp³ukaæ. Fryzjerk± nie jestem ale ja tak farbujê odrosty i w³osy babci i kolor wychodzi bardzo jednolity. Zreszt± wziê³am to z pdf-ów i instrukcji fryzjerskich z netu.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro masz wiêksze do¶wiadczenie w farbach sklepowych (?) to dlaczego nie podasz ich przyk³adu?
Mnie by to pomog³o..
No ale dobrze..mniejsza o to ju¿ z tymi farbami.
Chodzi o takie kolory? wybra³am parê..mnie osobi¶cie wydaje siê, ¿e ta 2 by³aby najlepsza..ale pozostawiam to wam
1. http://nokautimg1.pl/p-d4-a4-d4a4f8a...d-nr-l-7-1.jpg

2. http://republika.pl/blog_jl_5011911/7769658/tr/wbis.jpg

3.http://republika.pl/blog_jl_5011911/.../tr/viking.jpg

4.http://sklep-kosmetyczny.com/image/c...10-500x500.jpg

Jak mniemam ta 2 farba jest najlepsza, bo wydaje siê zimniejsza..jednak czy mo¿e mi przyciemniæ w³osy? czy raczej po prostu je zbr±zowi i zniweluje trochê rudo¶ci ale nie przyciemni?
Farba farby nie rozja¶ni!!! wiêc nie wiem jaki by³by sens k³adzenia poziomu 8 czy 9 na twój bajmy 7 czy nawet 6. to tylko strata kasy, je¶li ju¿ by¶ siê upar³a to szukaj po przecinku 1 i 7, najlepiej .71 gdzie 7 jest metalicznym/zieleni± a 1 popielem/niebieskim. Wy¶lij mi na priv maila to wy¶lê Ci pdf-a, tam mam opisane refleksy....niestety jest za du¿y, ¿eby tutaj wkleiæ. A Je¶li po³o¿ysz sam± .1 to..... czerwony+ niebieski=fioletowy.....p otem ¿ó³ty by siê zda³...albo mo¿e be¿ by sobie poradzi³...nie wiem.
Blond bunny jest fryzjerk±, mo¿e do niej napisz??? tylko Ona w blondach "siedzi"
A sprawdza³a¶ ile sobie ¿ycz± z polski za wysy³kê do UK?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 15:03   #847
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ale je¶li po³ozy kolor z poziomu 7 to jej nie przyciemni, a nada odcieñ. z wd± 3 lub 6%.
shandi u¿ywa³a zapewne dekoloryzatora, skoro ¶mierdzi jajkiem to jest taki jak elgon/renee blanche i chantal, czyli nie niszczy wcale w³osów, usuwa farbowany sztuczny pigment jedynie, nie rozja¶nia naturalnego koloru.

reddishh mozeszu¿yæ demodyfikatora koloru z loreala albo matrixa i potem na to k³a¶æ farbê 7 popielat± fryzjersk±, ja bym tak radzi³. najlepiej farbê +mixton niebieski
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 15:19   #848
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Ten hair color remover to na jakiej zasadzie dzia³a? ¿e co ¿e ogólnie bêdzie mi jakby wymywaæ ca³± farbê z w³osów i bêd± ja¶niejsze czy jak? i jak potem mogê farbowaæ w³osy? niszczy tak jak zwyk³e rozja¶nianie czy nie?
B4 nie dziala jak rozjasniacz, nie rusza naturalnego pigmentu wlosow czyli jesli zadna farba nie rozjasnil wczesniej Twoich wlosow powinno zwjsc do Twojego naturalnego,jesli mialas rozjasnione,zejdzie do tego rozjasnionego. Z tym,ze musisz bardzo dokladnie zapoznac sie z instrukcja..sama tego nie zrobisz bo trzeba dzialac szybko, bardzo dokladnie splukac, jesli nie bedziesz sie stosowac do instrukji po calym zabiegu wlosy moga Ci spowrotem sciemniec dlatego lepiej farbe polozyc dopiero na 2 dzien zeby nie bylo niespodzianek. Mi na drugi dzien troszke sciemnialy, umylam je jeszcze raz,wysuszylam i dopiero polozylam farbe.
Wpisz sobie w google i poczytaj,hest duzo receznji na ten temat, dziewczyny opisuja jak stosowaly i jakie mialy wlosy po tym.
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 15:23   #849
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
ale je¶li po³ozy kolor z poziomu 7 to jej nie przyciemni, a nada odcieñ. z wd± 3 lub 6%.
shandi u¿ywa³a zapewne dekoloryzatora, skoro ¶mierdzi jajkiem to jest taki jak elgon/renee blanche i chantal, czyli nie niszczy wcale w³osów, usuwa farbowany sztuczny pigment jedynie, nie rozja¶nia naturalnego koloru.

reddishh mozeszu¿yæ demodyfikatora koloru z loreala albo matrixa i potem na to k³a¶æ farbê 7 popielat± fryzjersk±, ja bym tak radzi³. najlepiej farbê +mixton niebieski
A jaki kolor po zastosowaniu tego specyfiku bêdzie? rudy
Bo w³a¶nie niebieski to dopiero jak bêdzie mia³a rude w³osy, bo jak po³o¿y niebieski na czerwone to bêdzie fiolet.

reddishh - widzisz nie masz wyj¶cia, i tak Ciê taniej wyjdzie ni¿ u Angielskiego fryzjera...a próbowa³a¶ reklamowaæ, bo widzê, ¿e ¶wie¿o zrobione? a u nich siê wszystko reklamuje
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 15:32   #850
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

no to mixton niebieski i zielony, po ¶ci±gniêciu koloru
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 16:23   #851
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Najpierw k³ad³am na odrost i czeka³am 35min, potem reszta i 15 min. wg. instrukcji. Jak po³o¿ê teraz na sam wierzch to trzymaæ 25min? tak d³ugo?
Farbowa³am wczoraj kiedy mogê poprawiæ?
4asik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 17:56   #852
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A jaki kolor po zastosowaniu tego specyfiku bêdzie? rudy
Bo w³a¶nie niebieski to dopiero jak bêdzie mia³a rude w³osy, bo jak po³o¿y niebieski na czerwone to bêdzie fiolet.

reddishh - widzisz nie masz wyj¶cia, i tak Ciê taniej wyjdzie ni¿ u Angielskiego fryzjera...a próbowa³a¶ reklamowaæ, bo widzê, ¿e ¶wie¿o zrobione? a u nich siê wszystko reklamuje
Wybacz ale..nie rozumiem co reklamuje?

Kupi³am ¶redni±, bardzo popielat± farbê, bo chce aby lekko to wyrównaæ kolor i lekko go zneutralizowaæ, nie mam pieniêdzy na kupowanie mixtonów + farby + dekoloryzatyry i inne..mam nadziejê, ¿e bêdzie dobrze, trzymajcie kciuki.
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 18:20   #853
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

jaka to farba dok³adnie??

Zycie chodzi³o o sk³adanie reklamacji u fryzjera je¶li masz nie taki kolor jak chcia³a¶.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 18:58   #854
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 4asik Poka¿ wiadomo¶æ
Najpierw k³ad³am na odrost i czeka³am 35min, potem reszta i 15 min. wg. instrukcji. Jak po³o¿ê teraz na sam wierzch to trzymaæ 25min? tak d³ugo?
Farbowa³am wczoraj kiedy mogê poprawiæ?
Nie potrzebowa³am nigdy robiæ farby, po farbie, ale to na pewno zale¿y od kondycji Twoich w³osów. Proces farbowania odbywa siê poprzez otwarcie ³uski, utlenieniu "chyba melanin", dzia³aniu farby i zamkniêciu ³uski przez konieczne umycie w³osów szamponem do w³osów farbowanych (ja zakwaszam wodê ³y¿k± octu moczê po sp³ukaniu od¿ywki) Je¶li masz szorstkie w³osy tzn ¿e nie zamknê³y siê ³uski i w³osy s± bardziej podatne na zniszczenie. Jak nie s± "sianowate" to chyba mo¿na?
A zanim zafarbowa³a¶ mia³a¶ ró¿ne odcienie na ¶rodku i koñcówkach, bo mi to wygl±da na to jakby¶ mia³a od góry do ¶rodka refleks z³oty, a ni¿ej ciemniejsze?
No chyba, ¿e k³ad³a¶ na odrost i d³ugo¶æ ok 10cm, a potem dopiero na resztê?

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz ale..nie rozumiem co reklamuje?

Kupi³am ¶redni±, bardzo popielat± farbê, bo chce aby lekko to wyrównaæ kolor i lekko go zneutralizowaæ, nie mam pieniêdzy na kupowanie mixtonów + farby + dekoloryzatyry i inne..mam nadziejê, ¿e bêdzie dobrze, trzymajcie kciuki.
Tak chodzi³o mi o z³o¿enie reklamacji lub "refund" - dziêki fryz5
Zrób sobie k±piel rozja¶niaj±c± z oxy, szamponu (najlepiej przeciw³upie¿owy) i sody oczyszczonej, umyj tym w³osy jak szamponem, potrzymaj z 10 minut, sp³ucz (bêd± b. szorstkie), zakwa¶ wodê w misce ³y¿k± octu i zamocz w³osy, ¿eby zamkn±æ ³uski, mo¿e Ci trochê rozja¶ni. I zafarbuj t± swoj± farb±....ju¿ Ci mówiê, ¿e bêdziesz mieæ fioletowy reflex
Uwa¿aj na naturalne, bo jak bêdziesz za d³ugo nak³ada³a na w³osy ¿eby Ci odrostu nie rozja¶ni³o do rudego... na odrost po³ó¿ pó¿niej!!! powodzenia i daj znaæ jak Ci to wyjdzie z fotkami oczywi¶cie..no i jakiej firmy ta farba???

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-07-30 o 18:59
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:08   #855
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

W³osy mam w dobrej kondycji, koñcówki siê nie rozdwajaj±, odrost mia³am i spod spodu ciemniejszy kolor, w³osy s± do¶æ du¿o pocieniowane, s³oñce wierzch mi tak strasznie rozja¶ni³o - jestem w szoku nigdy tak nie mia³am. Nie wiem co robiæ chce jako¶ ten kolorek wyrównaæ. A sianka nie mam s± miêkkie i delikatne nawet bez od¿ywki

Edytowane przez 4asik
Czas edycji: 2011-07-30 o 19:10
4asik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:19   #856
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ


Tak chodzi³o mi o z³o¿enie reklamacji lub "refund" - dziêki fryz5
Zrób sobie k±piel rozja¶niaj±c± z oxy, szamponu (najlepiej przeciw³upie¿owy) i sody oczyszczonej, umyj tym w³osy jak szamponem, potrzymaj z 10 minut, sp³ucz (bêd± b. szorstkie), zakwa¶ wodê w misce ³y¿k± octu i zamocz w³osy, ¿eby zamkn±æ ³uski, mo¿e Ci trochê rozja¶ni. I zafarbuj t± swoj± farb±....ju¿ Ci mówiê, ¿e bêdziesz mieæ fioletowy reflex
Uwa¿aj na naturalne, bo jak bêdziesz za d³ugo nak³ada³a na w³osy ¿eby Ci odrostu nie rozja¶ni³o do rudego... na odrost po³ó¿ pó¿niej!!! powodzenia i daj znaæ jak Ci to wyjdzie z fotkami oczywi¶cie..no i jakiej firmy ta farba???
masz na my¶li normaln± k±piel rozja¶niaj±c±? bo z tego co napisa³a¶ odnios³em wra¿enie ze masz na my¶li z samym oxy a to jej nic nie zmieni.
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:26   #857
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 4asik Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy mam w dobrej kondycji, koñcówki siê nie rozdwajaj±, odrost mia³am i spod spodu ciemniejszy kolor, w³osy s± do¶æ du¿o pocieniowane, s³oñce wierzch mi tak strasznie rozja¶ni³o - jestem w szoku nigdy tak nie mia³am. Nie wiem co robiæ chce jako¶ ten kolorek wyrównaæ. A sianka nie mam s± miêkkie i delikatne nawet bez od¿ywki
Patrzy³am jeszcze raz na Twoje fotki i ewidentnie góra jest rudawa, a dó³ nie wiem? bordowo - popielaty? Na tym ciemnym zdjêciu to na czarne wygl±daj±, ale to poziom 5 to siê nie dziwiê.
One maj± ró¿ny refleks, czy taki sam tylko góra ja¶niejsza? Jak ja¶niejsza to zafarbuj jeszcze raz...a jak inny odcieñ to trzeba zobaczyæ na ko³o kolorów, a mi gdzie¶ wsi±k³y
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:32   #858
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

taki sam, tylko w³a¶nie góra- wierzch jest ja¶niejszy, odrost, dó³ i pod spodem jest jednolity kolorek - fakt ciemne wysz³y ale taki mi odpowiada
4asik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 19:43   #859
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 4asik Poka¿ wiadomo¶æ
taki sam, tylko w³a¶nie góra- wierzch jest ja¶niejszy, odrost, dó³ i pod spodem jest jednolity kolorek - fakt ciemne wysz³y ale taki mi odpowiada
No to chyba mo¿na ten sam odcieñ, ale spróbuj farbowaæ tylko te asne w miarê mo¿liwo¶ci. A czas ciê¿ko okre¶liæ??? przemywaj mokrym wacikiem i sprawdzaj nasycenie, bo innego pomys³u nie mam

reddishh - zobacz na to ko³o....skoro masz w³osy koloru rudo - czerwony, a naprzeciwleg³y kolor to zielony .11 i .7 to taka farba Ci potrzebna, ne pamiêtam jakiej to by³o firmy, ale chyba goldwell

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:28
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 19:48   #860
4asik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 62
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziêki bardzo , podzielê siê efektem
4asik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-30, 20:03   #861
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 4asik Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki bardzo , podzielê siê efektem
trzymam kciuki
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 04:36   #862
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie potrzebowa³am nigdy robiæ farby, po farbie, ale to na pewno zale¿y od kondycji Twoich w³osów. Proces farbowania odbywa siê poprzez otwarcie ³uski, utlenieniu "chyba melanin", dzia³aniu farby i zamkniêciu ³uski przez konieczne umycie w³osów szamponem do w³osów farbowanych (ja zakwaszam wodê ³y¿k± octu moczê po sp³ukaniu od¿ywki) Je¶li masz szorstkie w³osy tzn ¿e nie zamknê³y siê ³uski i w³osy s± bardziej podatne na zniszczenie. Jak nie s± "sianowate" to chyba mo¿na?
A zanim zafarbowa³a¶ mia³a¶ ró¿ne odcienie na ¶rodku i koñcówkach, bo mi to wygl±da na to jakby¶ mia³a od góry do ¶rodka refleks z³oty, a ni¿ej ciemniejsze?
No chyba, ¿e k³ad³a¶ na odrost i d³ugo¶æ ok 10cm, a potem dopiero na resztê?

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------


Tak chodzi³o mi o z³o¿enie reklamacji lub "refund" - dziêki fryz5
Zrób sobie k±piel rozja¶niaj±c± z oxy, szamponu (najlepiej przeciw³upie¿owy) i sody oczyszczonej, umyj tym w³osy jak szamponem, potrzymaj z 10 minut, sp³ucz (bêd± b. szorstkie), zakwa¶ wodê w misce ³y¿k± octu i zamocz w³osy, ¿eby zamkn±æ ³uski, mo¿e Ci trochê rozja¶ni. I zafarbuj t± swoj± farb±....ju¿ Ci mówiê, ¿e bêdziesz mieæ fioletowy reflex
Uwa¿aj na naturalne, bo jak bêdziesz za d³ugo nak³ada³a na w³osy ¿eby Ci odrostu nie rozja¶ni³o do rudego... na odrost po³ó¿ pó¿niej!!! powodzenia i daj znaæ jak Ci to wyjdzie z fotkami oczywi¶cie..no i jakiej firmy ta farba???
No niestety..za pózno mi to napisa³a¶. W³osy zafarbowa³am farb± z bootsa, 4.3 bodaj¿e. Farba jest bardzo popielata, nie wiem dok³adnie jaki teraz mam kolor na w³osach bo jest noc, nie widzia³am w ¶wietle dziennym, ale trochê je przyciemni³a i mocno zgasi³a, czerwony barwnik jest nadal ale mniej i mniej rudego. Jest to farba do 24 zmyæ, wybra³am tak±, bo mniej niszczy w³osy a permamentna farba i tak by mi siê wyp³ukiwa³a, by³a nawet taka sama permamentna, ale w kolorze by³a jakby ciutkê cieplejsza, wiêc wybra³am pó³-permamentn± w³a¶nie. Niestety kolor mi wyszed³ trochê nie równomiernie, i bêdê musia³a dokupiæ jeszcze jedn±, aby te miejsca pokryæ farb±, odrostu mi raczej nawet nie z³apa³a, tylko te farbowane.
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 08:31   #863
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety..za pózno mi to napisa³a¶. W³osy zafarbowa³am farb± z bootsa, 4.3 bodaj¿e. Farba jest bardzo popielata, nie wiem dok³adnie jaki teraz mam kolor na w³osach bo jest noc, nie widzia³am w ¶wietle dziennym, ale trochê je przyciemni³a i mocno zgasi³a, czerwony barwnik jest nadal ale mniej i mniej rudego. Jest to farba do 24 zmyæ, wybra³am tak±, bo mniej niszczy w³osy a permamentna farba i tak by mi siê wyp³ukiwa³a, by³a nawet taka sama permamentna, ale w kolorze by³a jakby ciutkê cieplejsza, wiêc wybra³am pó³-permamentn± w³a¶nie. Niestety kolor mi wyszed³ trochê nie równomiernie, i bêdê musia³a dokupiæ jeszcze jedn±, aby te miejsca pokryæ farb±, odrostu mi raczej nawet nie z³apa³a, tylko te farbowane.
Przykro mi, ¿e nie zd±¿y³am....ale ci±gle pisa³y¶my, ¿e masz mieæ po przecinku 7 i 1......prosi³am o maila na priv wcze¶niej...... .podaj mi, to Ci wy¶lê fajnego pdf-a, bêdziesz wiedzia³± na przysz³o¶æ.
A co do Twojej farby, to co to za firma??? No. 7?? czy co? Jak siê nazywa³ kolor? Bo mo¿e inne oznaczenia maj±, ale normalnie poziom 4 to ju¿ bardzo, bardzo ciemny..a .3 to wszêdzie z³oto, wiêc je¶li takie oznaczenia by by³y to by¶ sobie zafundow±³a bardziej rudy refleks.
wklej jak bêdziesz mia³a czas fotki, ¿eby kto¶ kto czyta widzia³ efekty i by³o na przysz³o¶æ. Acha....semi-permanentne to s± takie "szamponetki" i siê sp³ukuj± migusiem, ale jak Ci siê spodoba, to zawsze mo¿esz zrobiæ permanentn±
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 09:57   #864
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 490
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ja wiem co to s± semi-permament, wyp³ukuj± siê do 24 myæ, ale czasem lubi± zostawiaæ jakie¶ po¶wity.

Firma farby to Boots, dosyæ popularna sieæ w UK. Jej kolor to warm medium brown 4.3.
Co do .71 po przecinku to tak, stara³am siê tak± znale¶æ, ale nigdzie nie by³o nawet zbli¿onej, wiêc postanowi³am poszukaæ maxymalnie zimnej, popielatej farby, i znalaz³am. Bardzo dobrze och³odzi³a mi w³osy i nie widaæ tak czerwonego, jest lekka ruda po¶wiata i miejscami mam plamki, ale jest dobrze

Dobrze, zaraz po¶lê Ci maila na priv

Kochane..s± srebrne tonery do w³osów http://haircrazy.com/product/silver-look/
i co by siê sta³o, gdybym taki toner po³o¿y³a na popielato-br±zowe w³osy z rudaw± po¶wiat±? mo¿ecie mi powiedzieæ mniej wiêcej?

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-31 o 10:06
Reddishh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 10:26   #865
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Reddishh Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wiem co to s± semi-permament, wyp³ukuj± siê do 24 myæ, ale czasem lubi± zostawiaæ jakie¶ po¶wity.

Firma farby to Boots, dosyæ popularna sieæ w UK. Jej kolor to warm medium brown 4.3.
Co do .71 po przecinku to tak, stara³am siê tak± znale¶æ, ale nigdzie nie by³o nawet zbli¿onej, wiêc postanowi³am poszukaæ maxymalnie zimnej, popielatej farby, i znalaz³am. Bardzo dobrze och³odzi³a mi w³osy i nie widaæ tak czerwonego, jest lekka ruda po¶wiata i miejscami mam plamki, ale jest dobrze

Dobrze, zaraz po¶lê Ci maila na priv

Kochane..s± srebrne tonery do w³osów http://haircrazy.com/product/silver-look/
i co by siê sta³o, gdybym taki toner po³o¿y³a na popielato-br±zowe w³osy z rudaw± po¶wiat±? mo¿ecie mi powiedzieæ mniej wiêcej?
By³am w Uk i wiem co to jest boots Warm medium brown=CIEP£Y ¶redni br±z, wiêc dalej ciep³e tony!!! Szukaj co¶ z cool nastêpnym razem!!!
a co do Twojego tonera to on siê nadaje tylko do bardzo jasnego blondu!!! i jak blond jest ¿ó³ty
"This Stargazer dye is intended for very pale blonde hair only."
Foteczki wklej proszê
Ju¿ wys³a³am...mi³ej lektury...jak przeczytasz to wszystko bêdzie dla Ciebie jasne

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-07-31 o 10:41
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 18:12   #866
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

heeej,

ok, nie dalam rady wstawic wczesniej zdjec, bo nie wyrobilam sie przed wyjazdem.
mixy chantal jakie zmieszalam to na 3/4 byl fiolet z przewaga niebieskiego, a na koncowki nalozylam seledyn. gore trzymalam 25min, dol 20min na oxy 6%.
ogolnie mi sie podoba, ale nigdy wiecej tych mixow, wlosy po nich sa tragiczne

zdjecia bez lampy.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12236.jpg (76,5 KB, 113 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12238.jpg (142,6 KB, 94 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 240SSCAM32.jpg (82,3 KB, 117 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg SDC12239.jpg (79,5 KB, 118 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-07-31 o 18:28
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 18:41   #867
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
heeej,

ok, nie dalam rady wstawic wczesniej zdjec, bo nie wyrobilam sie przed wyjazdem.
mixy chantal jakie zmieszalam to na 3/4 byl fiolet z przewaga niebieskiego, a na koncowki nalozylam seledyn. gore trzymalam 25min, dol 20min na oxy 6%.
ogolnie mi sie podoba, ale nigdy wiecej tych mixow, wlosy po nich sa tragiczne

zdjecia bez lampy.
Ale na³o¿y³a¶ i od razu malaksowa³±¶ z wod±, czy pozwoli³a¶, ¿eby 6% otworzy³a ³uski i siê w¿ar³a we w³os, bo mo¿e one szorstkie , bo nie zamknê³a¶ ³usek ale Ty na pewno pamiêta³a¶ o zakwaszeniu. No a jakiej firmy masz ten oxy? bo na 3%nie mia³±¶ tego problemu, nie? Ja nak³adam i odrazu malaksujê i nawet s± zdrowsze i bardziej l¶ni±ce.
Pomimo Twoich z³ych odczuæ widzê, ¿e jednolicie i popielato wygl±daj± , bardzo ³adnie
A my¶lisz, ¿e to wina mixów z tej firmy , czy ogólnie rezygnujesz z mixów?
No i w jakich proporcjach miesza³a¶ mixy z oxy? Same mixy, czy farbê te¿?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 19:23   #868
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale na³o¿y³a¶ i od razu malaksowa³±¶ z wod±, czy pozwoli³a¶, ¿eby 6% otworzy³a ³uski i siê w¿ar³a we w³os, bo mo¿e one szorstkie , bo nie zamknê³a¶ ³usek ale Ty na pewno pamiêta³a¶ o zakwaszeniu. No a jakiej firmy masz ten oxy? bo na 3%nie mia³±¶ tego problemu, nie? Ja nak³adam i odrazu malaksujê i nawet s± zdrowsze i bardziej l¶ni±ce.
Pomimo Twoich z³ych odczuæ widzê, ¿e jednolicie i popielato wygl±daj± , bardzo ³adnie
A my¶lisz, ¿e to wina mixów z tej firmy , czy ogólnie rezygnujesz z mixów?
No i w jakich proporcjach miesza³a¶ mixy z oxy? Same mixy, czy farbê te¿?
zmalaksowalam od razu jak nalozylam na wszystko odrost, bo balam sie, ze to za dlugo trwalo i mi zlapie na fioletowo czubek
zakwasilam, pamietalam o tym
oxy mam firmy mila, mialam z matrixa i po prostu nigdy nie pisalam chyba tutaj, ale zawsze po tych mixach mam dziwne wlosy, maja polysk, ale dla mnie one mocno wysuszaja, jak daje na gore jest okej, ale konce mam w gorszym stanie i wiem, ze szybko ich nie bede meczyc, szkoda mi ich

robilam samymi mixami, mam tylko 7.0 polowe, ale jej juz nie zuzyje bo sie boje, ze znowu mi rozjasni
szczerze to przedobrzylam z mixami teraz, bo tak jak pisze, robilam na oko, ale wiem ze dalam o 2cm wiecej niebieskiego niz ostatnio, a ta sama proporcja oxy.

mozliwe, ze tutaj jest moja wina, ale mam juz koncowke niebieskiego i ja od linijki odmierzam cm i juz powoli krew mnie zalewala, bo akurat ta tubke mam jakas felerna i wyjaaatkowo ciezko sie z niej wyciska, po prostu dramat.


z mixow nie rezygnuje, za dobre sa, wlosy wygladaja mega naturalnie, zbieram za nie pochwaly, ze super ze wrocilam do naturalnego koloru i przestalam farbowac efekt wart zachodu

bede szukac innych firm, wazne zeby byly mniej szkodliwe dla wlosow
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2011-07-31 o 19:24
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 19:36   #869
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
.....z mixow nie rezygnuje, za dobre sa, wlosy wygladaja mega naturalnie, zbieram za nie pochwaly, ze super ze wrocilam do naturalnego koloru i przestalam farbowac efekt wart zachodu....
Kochana...mi to w zupe³no¶ci wystarczy i pokazujê jak mixy neutralizuj± kolory
Qrcze, szkoda tylko, ¿e wysusza..ale maski w ruch pójd± to siê poprawi...ale mam nadziejê, ¿e siê zd±¿± zregenerowaæ zanim nastêpny raz po³o¿ysz..i mog³o by siê teraz trochê d³u¿ej trzymaæ na w³osach...skoro masz proporcje dobrze dobrane to mo¿e na 6% nastêpnym razem zrobisz i bêdzie na d³u¿ej??? zobaczy siê pewnie
Dziêki za sprawozdanie
A na blogu masz bie¿±ce fotki w³osy po tym tonowaniu czy wcze¶niejszym ?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-07-31, 19:52   #870
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Kochana...mi to w zupe³no¶ci wystarczy i pokazujê jak mixy neutralizuj± kolory
Qrcze, szkoda tylko, ¿e wysusza..ale maski w ruch pójd± to siê poprawi...ale mam nadziejê, ¿e siê zd±¿± zregenerowaæ zanim nastêpny raz po³o¿ysz..i mog³o by siê teraz trochê d³u¿ej trzymaæ na w³osach...skoro masz proporcje dobrze dobrane to mo¿e na 6% nastêpnym razem zrobisz i bêdzie na d³u¿ej??? zobaczy siê pewnie
Dziêki za sprawozdanie
A na blogu masz bie¿±ce fotki w³osy po tym tonowaniu czy wcze¶niejszym ?
jeszcze z tego koloru nie mam fotek na blogu, wszystkie wczesniejsze sa

te w zielonej bluzce na temat brwi, to sa te sprzed miesiaca, tak samo morska bryza, to ten kolor co mialam przed tym tonowaniem

no jasne, rewelacyjne sa. oleje od razu na noc zostawilam na glowie, maski obowiazkowo. dopiero jedno mycie mialam i juz bylo lepiej, one tak po 2-3 dochdoza do siebie, jednak to taki dyskomfort psychiczny dla mnie jest, skoro dbam o wlosy, a tutaj trach, taki wior czuje na koncowkach, to smutno mi sie robi..

teraz robilam na 6%, moze do nastepnego mniej sie wypluka niz na tej 3% lub jakos inaczej zachowa, ze wystarczy tylko troche mixow, ale raczej bede tylko gore tonowac, bo to ona zawsze szalenie ruda jest
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.