Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj mo¿esz podzieliæ siê swoimi problemami, poradami i do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-10-26, 15:05   #31
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Nie chcia³abym zebyscie po tym co napisalam pomy¶la³y ze jerestem naiwna laska która mysli ze on sie zmnieni ja chce zrobiæ wszystko co mogê zebym pózniej nie za³owa³a ze za szybko odpu¶cilam czy nie rozwazy³am iinnych rozwi±zan.
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:08   #32
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez anka766 Poka¿ wiadomo¶æ
dornika moze masz racje. kilka miesiecy temu z³apa³am go na spotykaniu sie z laska . Wywali³am go z domu a lasce tak zatru³am zycie ze sama zadzwoni³a do mnie by wszystko wyjasniæ. tydzieñ do mnie wydzwanial opowiada³ jak estesmy dla niego wazni przekonywa³ ze mamy dziecko itp itd wybaczy³am ale nie zapomnia³am. trzymam reke na pulsie nie zauwazy³am niczego niepokojacego inaczej nie mia³abym zadnych dylematów ani nie potrzebowa³abym dzielic sie z wami nie do konca mi³ymi wydarezeniami z mojego zycia. to by³ by koniec
O Rany Anka, obawiam siê czy on z ni± naprawdê skoñczy³? Albo czy nie ma nastêpnej?
A jak Ci siê t³umaczy³ z tej kobiety?, Co siê sta³o ? Zauroczy³ siê?
Piszesz, ¿e nie zauwa¿y³a¶ niczego niepokoj±cego- a dla mnie wszystko co on robi takie w³a¶nie jest! Raz go z³apa³a¶, to teraz jest cwany i skrzêtnie wszystko ukrywa..... W koñcu dwa razy nie pope³nia siê tego samego b³êdu...
Nie chcê nic przes±dzaæ, ale rozwa¿ wszystko. Przejrzyj mu komórkê (niestety), bo sytuacja tego wymaga, zobacz sms-y.
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:08   #33
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa Poka¿ wiadomo¶æ
Przeczekaæ - tylko który ju¿ raz z kolei?
Z ca³ym szacunkiem, nie ma na co czekaæ, trzeba dzia³aæ - czy to w celu ratowania zwiazku, czy te¿ budowania ¿ycia od nowa. Moim zdaniem, po takich s³owach nie mo¿na liczyæ na to, ¿e "czas" lub "kto¶" co¶ zmieni. Aniu, teraz Twój ruch, od Ciebie du¿o zale¿y, nie oddawaj inicjatywy w jego rêce.
Co by¶ zrobi³a?
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:09   #34
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Poka¿ wiadomo¶æ
O Rany Anka, obawiam siê czy on z ni± naprawdê skoñczy³? Albo czy nie ma nastêpnej?
A jak Ci siê t³umaczy³ z tej kobiety?, Co siê sta³o ? Zauroczy³ siê?
Piszesz, ¿e nie zauwa¿y³a¶ niczego niepokoj±cego- a dla mnie wszystko co on robi takie w³a¶nie jest! Raz go z³apa³a¶, to teraz jest cwany i skrzêtnie wszystko ukrywa..... W koñcu dwa razy nie pope³nia siê tego samego b³êdu...
Nie chcê nic przes±dzaæ, ale rozwa¿ wszystko. Przejrzyj mu komórkê (niestety), bo sytuacja tego wymaga, zobacz sms-y.
To w³asnie robi³am. Wstyd ale...
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:14   #35
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

I bardzo dobrze! Anka, muszê koñczyæ . Jutro rano wrócê do w±tku, a jeszcze dzisiaj o Tobie pomy¶lê...... a mo¿e dzisiaj bêdzie jaki¶ prze³om w waszych kontaktach?
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:15   #36
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Poka¿ wiadomo¶æ
O Rany Anka, obawiam siê czy on z ni± naprawdê skoñczy³? Albo czy nie ma nastêpnej?
A jak Ci siê t³umaczy³ z tej kobiety?, Co siê sta³o ? Zauroczy³ siê?
Piszesz, ¿e nie zauwa¿y³a¶ niczego niepokoj±cego- a dla mnie wszystko co on robi takie w³a¶nie jest! Raz go z³apa³a¶, to teraz jest cwany i skrzêtnie wszystko ukrywa..... W koñcu dwa razy nie pope³nia siê tego samego b³êdu...
Nie chcê nic przes±dzaæ, ale rozwa¿ wszystko. Przejrzyj mu komórkê (niestety), bo sytuacja tego wymaga, zobacz sms-y.
Po do³o¿eniu przez Ciebie tematu o innej pani, my¶lê ¿e to bardzo prawdopodobne co pisze Dorinka. Niestety. Rzeczywi¶cie to nie jest rzadko spotykana przyczyna TAKIEGO zachowania u facetów.
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 15:47   #37
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomo¶ci: 1 733
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez anka766 Poka¿ wiadomo¶æ
Co by¶ zrobi³a?
Tak jak napisa³am, zaczê³abym od bardzo dok³adnego spakowania mê¿a i doprowadzenia do tego, by wyprowadzi³ siê natychmiast, jeszcze dzi¶. Wtedy bêdzie czas na och³oniêcie i przemy¶lenie dalszych ruchów. Jego s³owa, które zacytowa³am w poprzednim po¶cie, wyra¿aj± kompletny brak szacunku; co to znaczy "wyprowadzam siê po ¶wiêtach"? Przez ten czas wyszuka sobie nowe lokum? A je¶li Tobie ten czas nie odpowiada, czy pomy¶la³ o tym?

Po przeczytaniu Twoich kolejnych postów i informacji o jego wcze¶niejszej zdradzie odnoszê wra¿enie, ¿e jednak pozostawisz inicjatywê w jego rêkach. Uwa¿am to za ogromny b³±d, nie tylko z perspektywy "mê¿atki i rozs±dnej kobiety", ale tak¿e z perspektywy do¶wiadczenia zawodowego.

(Nie jestem i nigdy nie by³am zwolenniczk± przeczekiwania spraw, cichych dni, udawania, ¿e nic siê nie sta³o, itp. Lubiê braæ ster we w³asne rêce i mieæ poczucie, ¿e sama kierujê w³asnym losem - taka jest moja recepta na szczê¶liwe ¿ycie. To tyle tytu³em wyja¶nienia).
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-10-26, 15:56   #38
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 3 827
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak napisa³am, zaczê³abym od bardzo dok³adnego spakowania mê¿a i doprowadzenia do tego, by wyprowadzi³ siê natychmiast, jeszcze dzi¶. Wtedy bêdzie czas na och³oniêcie i przemy¶lenie dalszych ruchów. Jego s³owa, które zacytowa³am w poprzednim po¶cie, wyra¿aj± kompletny brak szacunku; co to znaczy "wyprowadzam siê po ¶wiêtach"? Przez ten czas wyszuka sobie nowe lokum? A je¶li Tobie ten czas nie odpowiada, czy pomy¶la³ o tym?

Po przeczytaniu Twoich kolejnych postów i informacji o jego wcze¶niejszej zdradzie odnoszê wra¿enie, ¿e jednak pozostawisz inicjatywê w jego rêkach. Uwa¿am to za ogromny b³±d, nie tylko z perspektywy "mê¿atki i rozs±dnej kobiety", ale tak¿e z perspektywy do¶wiadczenia zawodowego.

(Nie jestem i nigdy nie by³am zwolenniczk± przeczekiwania spraw, cichych dni, udawania, ¿e nic siê nie sta³o, itp. Lubiê braæ ster we w³asne rêce i mieæ poczucie, ¿e sama kierujê w³asnym losem - taka jest moja recepta na szczê¶liwe ¿ycie. To tyle tytu³em wyja¶nienia).
Zgadzam siê z Mona Lis±
amistad.k.m.s jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 16:09   #39
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Dok³adnie tak jak pisze Mona Lisa zrobi³ mój m±¿. Musia³am "zje¶æ" du¿o nerwów, ¿eby wreszcie dosz³o do jego wyprowadzenia siê, zrobi³am to prawie "na si³ê". Nie chcia³ siê wyprowadziæ nie dlatego, ¿e zale¿a³o mu na nas, ¿e potrzebowa³ czasu na przemy¶lenie sprawy, pogodzenie siê. Potrzebowa³ czasu, ale w³a¶nie na znalezienie nowego miejsca zamieszkania (ale to ju¿ wtedy gdy postawi³am sprawê na ostrzu no¿a i zobaczy³ ¿e nie ¿artujê i nie ma co liczyæ na moje pogodzenie siê z sytuacj±) oraz dlatego, ¿e w domu by³o mu zwyczajnie wygodnie. Przestrzegam Ciê przed przed³u¿aniem tego typu sprawy, dla mnie by³ to jeden z najbardziej wyczerpuj±cych okresów z ¿yciu, bo w tym czasie zachowywa³ siê okropnie. Je¶li ma siê wyprowadziæ to natychmiast.Je¶li czujesz, ¿e zwleka, bo ¿a³uje i czai sie z przeproszeniem (chocia¿ z tego co mówi to nie wynika, ale ró¿nie mo¿e byæ) to mo¿e daj mu te 2 dni na och³oniêcie z emocji i doprowad¼ do rozmowy wyja¶niaj±cej.
Nawi±zujê ci±gle przyk³adami do swojej sytuacji, bo jest bardzo podobna, chcê co¶ pomóc
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-26, 16:49   #40
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomo¶ci: 4 194
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Poka¿ wiadomo¶æ
A moim zdaniem to by³by b³±d. Bez ¿adnych nerwowych ruchów, tym bardziej, ¿e w domu jest ma³y cz³owiek!
W koñcu je¶li siê jest ze sob± ile¶ lat, to nie wyobra¿am sobie spakowania i wyj¶cia z dnia na dzieñ.
Facet tak powiedzia³, bo mo¿e jest porywczy? A zreszt± czy my kobiety, nie mówimy w z³o¶ci czego¶ czego pó¼niej ¿a³ujemy.
Z tego co pisze Ania wynika, ¿e sprzeczka z rêkoczynami by³a wcze¶niej ni¿ podjêta przez Ni± próba rozmowy, a to, ¿e powiedzia³, ¿e siê wyprowadzi mia³o J± przestraszyæ i sprawiæ, ¿eby znów by³a potulna i grzeczna. Dlatego te¿ napisa³am, ¿e ja bym go spakowa³a (skoro chce siê wyprowadziæ to niech zrobi to ju¿). Mo¿e to by go otrze¼wi³o bo mam wra¿enie, ¿e on zwyczajnie chcia³ j± emocjonalnie zaszanta¿owaæ. A co do nerwowo¶ci i spokoju w domu synka to podejrzewam, ¿e atmosfera teraz jest bardziej nerwowa ni¿ gdyby tatu¶ by³ gdzie indziej.

No tak wszyscy mówimy czasem w z³o¶ci rzeczy, których potem ¿a³ujemy, ale doro¶li ludzie ponosz± konsekwencje swojego postêpowania a on wydaje siê czuæ bezkarnie i do¶æ pewnie. Ma³o tego. Ten facet jest najwyra¼niej ¶wiêcie przekonany, ¿e jest niemal idealny skoro stwierdzi³, ¿e Ania doceni dopiero jak to jest bez niego (chyba, ¿e chodzi o zale¿no¶æ finansow±).
agajot jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 07:25   #41
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Dziewczyny podje³am ostatnia próbê. Napisa³am czy jego decyzja jest ostateczna i czy nie chcia³by jeszcze porozmawiaæ. Opisa³ ze ze nie widzi dla nas szans i nie ma o czym juz rozmawiaæ. Odpisa³am ze w takim razie zeby wzio³ najpotrzebniejsze rzeczy i odszel wczesniej bo nie moge juz zniês atmosfery w domu, ze nie sprzyja ona nikomu z naszej trójki. Jutro siê wyprowadzi.

jezeli tak sie stanie to dzisiaj jest mój pozegnalny dzieñ na wiza¿u bo zabierze ze soba komputer. szkoda bezdzie mi brakowaæ rozmów na forum. Tak wiêæ jezeli nie bedê sie jutro wieczorem lub w niedzielê odzywaæ bedziecie mia³y odpowied¿ jak skoñczy³a sie moja historia.
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 07:42   #42
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomo¶ci: 4 194
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez anka766 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny podje³am ostatnia próbê. Napisa³am czy jego decyzja jest ostateczna i czy nie chcia³by jeszcze porozmawiaæ. Opisa³ ze ze nie widzi dla nas szans i nie ma o czym juz rozmawiaæ. Odpisa³am ze w takim razie zeby wzio³ najpotrzebniejsze rzeczy i odszel wczesniej bo nie moge juz zniês atmosfery w domu, ze nie sprzyja ona nikomu z naszej trójki. Jutro siê wyprowadzi.

jezeli tak sie stanie to dzisiaj jest mój pozegnalny dzieñ na wiza¿u bo zabierze ze soba komputer. szkoda bezdzie mi brakowaæ rozmów na forum. Tak wiêæ jezeli nie bedê sie jutro wieczorem lub w niedzielê odzywaæ bedziecie mia³y odpowied¿ jak skoñczy³a sie moja historia.
Trzymam kciuki za Ciebie. A je¶li on my¶li rzeczywi¶cie tak jak napisa³, to nie by³ wart Twojego czasu, mi³o¶ci i szansy, któr± mu chcia³a¶ daæ. Powodzenia i trzymaj siê.
agajot jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 07:47   #43
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cze¶æ Aniu, czy Wy nawet nie rozmawiali¶cie? Jak to napisa³a¶ mu a on odpisa³ (co to by³o li¶cik- email?)
Po tylu latach nie staæ go na rozmowê z Tob±? Z tego co piszesz, napisa³, ¿e nie widzi szans na uratowanie zwi±zku?! Ciekawe czy poda³ argumenty, rozumiem, ¿e przesta³ Ciê kochaæ, Czy napisa³, ¿e kogo¶ ma?, Jak to t³umaczy³- nie odpowiada mu taka ¿ona?, Czy taki model rodziny?
Aniu czy Ty pracujesz?, Czy jeste¶ niezale¿na od niego finansowo?, Poradzisz sobie z tym wszystkim?
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:05   #44
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Nie wiem czy dobrze zrobi³am ale napisa³am smsa( w kryzysowych sytuacjach jako¶ lepiej by³o zainicjowaæ rozmowê w ten sposób). Nie powiedzia³ co mu nieodpowiada. Odpowied¿ by³a krótka nie ma o czym rozmawiaæ(prosi³am o rozmowê) pyta³am czy ma kogo¶ - nie
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:06   #45
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

jestem pielegniark± pracuje jako¶ musze sobie poradziæ
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:18   #46
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 2 983
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Bardzo przykra sprawa.
Trudno tak wyrokowaæ w tej konkretnej sprawie. Przecie¿ wszystkiego nie wiemy.
My¶lê, ¿e ka¿dy zwi±zek warto ratowaæ. Je¶li jest mi³o¶æ. I je¶li jest dziecko. Je¶li jest co ratowaæ. Ale do tego trzeba dwojga. Jak rozumiem Twój m±¿ nie ma ju¿ na to ochoty. Ale mo¿e przemy¶li sprawê. Dajcie sobie trochê czasu - nawet osobno. ¯adne decyzje nie s± ostateczne.
A je¿eli nic nie da siê uratowaæ - rozstañcie siê na dobre. Bêdzie ciê¿ko, ale prze¿yjesz. B±d¼ silna, nie obwiniaj siê. Walcz o siebie, o swoje szczê¶cie.
Najwa¿niejsze, aby - w przypadku rozstania - zrobiæ wszystko, by dziecko nadal mia³o mamê i tatê.
Co na to rodzina. Jego, Twoja? Czy jest kto¶, na kogo mo¿esz liczyæ, kto¶, kto jest blisko z mê¿em? Mo¿e kto¶ z rodziny albo przyjació³? Mo¿e zadzia³a³by jako mediator a przynajmniej próbowa³ wyja¶niæ sytuacjê.
Moja kuzynka mia³ bardzo podobn± sytuacjê - pomaga³am jej - wiem, co prze¿ywasz. Dzi¶ jest ju¿ po rozwodzie i uk³ada sobie ¿ycie na nowo.
marcelina73 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:24   #47
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Jego mama rzadko u nas bywa a moja mama zaakceptuje ka¿d± decyzjê. Nie chcê prosiæ mediatora wiele razy juz to robi³am i by³ to nowy powód do pretensji ze kogo¶ angazuje w nasze sprawy. Nie moge zabroniæ mu kontaktów z dzieckiem. Wiem na pewno ze go kocha.
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:53   #48
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Przepraszam Aniu, ¿e tak piszê ale Twój m±¿ to kompletne zero!
To jak siê zachowa³, jak zamierza zakoñczyæ Wasze ma³¿eñstwo jest ¿a³osne. Przecie¿ do cholery nale¿± Ci siê jakie¶ wyja¶nienia? Co to za tchórz???
Ja wszystko rozumiem, sama przesz³am przez rozstanie i rozwód, ale my wyja¶nili¶my sobie wszystko do koñca. I w sytuacji totalnego kryzysu, rozpadu zwi±zku rozmawiali¶my ze sob±, wiele razy, czasami z emocjami , czasem spokojnie. Do koñca i teraz równie¿ mieli¶my do siebie wzajemny szacunek. My siê nawet lubimy, ale nie kochamy i nie chcemy ze sob± byæ.
On jest wspania³ym ojcem- ta rola w ¿yciu wysz³a mu naprawdê dobrze! Nasz synek pogodzi³ siê, ¿e nie mieszkamy razem, On widzi ¿e oboje go strasznie kochamy i akceptuje to. Tym bardziej, ¿e oboje jeste¶my ju¿ w nowych zwi±zkach.
Nam siê uda³o rozstaæ po ludzku, i to mo¿na przeprowadziæ, ale ludzie musz± siê szanowaæ i byæ wobec siebie szczerzy. A rozstanie to sytuacja bardzo ciê¿ka dla wszysystkich, ale wymaga odwagi i szczero¶ci.
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 08:57   #49
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piêkne okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Trzymam za ciebie mocno kciuki, skoro od dawna nie mia³a¶ w domu mê¿a, to po co ci taki. Poradzisz sobie, a bycie go¶ciem w domu to nie ma³¿eñstwo. I jeszcze bardzo wa¿na sprawa, on nie ma prawa nic ze sob± zabraæ, bez podzia³u maj±tku.
__________________
"wiêcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 09:34   #50
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Trzymaj siê dzielnie i b±d¼ silna, bo dasz radê , jeste¶ niezale¿na finansowo, masz akceptacjê odn. podjêtych kroków ze strony mamy - to bardzo wa¿ne i buduj±ce, bo odchodzi ci ca³a masa niepotrzebnych dodatkowych problemów. Naprawdê s± to sprawy "do prze¿ycia" choæ w takich trudnych chwilach wydaje siê, ¿e niebo spada na g³owê. Ale ¿eby by³o lepiej najpierw musi byæ tak, ¿eby zmieniæ pewne z³e rzeczy w ¿yciu musi mieæ najpierw miejsce bolesna rewolucja, taka kolej rzeczy.
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 10:09   #51
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Witam Aniu Twoja historia jest identyczna do mojej sprzed dwóch lat, z t± ró¿nic±, ¿e ja by³am wówczas w ci±¿y z drugim dzieckiem. Sielanka trwa³a nieca³e 2 lata a potem wyszed³ z niego najokropniejszy egoista i neandertalczyk. Kiedy podniós³ na mnie rêkê w pi±tym miesi±cu ci±zy przy m³odszej córeczce by³ to dla mnie koniec. Upad³am wtedy, martwi³am siê, ¿e stracê dziecko. Od tamtego dnia zacz±³ siê jeszcze gorszy koszmar. Wyprowadzi³ siê ale nadal kontrolowa³ ka¿dy mój krok. Traktowa³ mnie jak w³asno¶æ, znêca³ siê psychicznie. Nastawi³ ca³± moj± rodzinê, nie mówi±c o jego rodzinie, przeciwko mnie. Wmówi³ wszystkim znajomym, mojej matce, braciom, ¿e ja najprawdopodobniej zwariowa³am, bo on nie wie dlaczego tak sie zachowujê tzn. p³aczê, nie kocham go, nie odzywam sie itp. Wszyscy uwierzyli, ¿e mam jak±¶ powa¿n± depresjê, chcieli mnie ubezw³asnowolniæ , najlepiej zamkn±æ w zak³adzie odebraæ dzieci. To by³ koszmar, ale nie da³am siê. Zg³osi³am siê na policjê, potem by³a prokuratura, ¶ledztwo. Wszystko bêd±c w ci±¿y. Przez wiele miêsiêcy musia³am non stop zarzywaæ leki uspokajaj±ce, ¿eby siê nie baæ, ¿eby to jako¶ przetrwaæ. By³am niemal pewna, ¿e moje dziecko, je¶li wogóle urodzi siê ¿ywe, to bêdzie mieæ powa¿ne wady. Kilka dni spêdzi³am w szpitalu, otumaniona zastrzykami. Moja dwuletnia córeczka pociesza³a mnie.
Proces odby³ siê, a nawet kilka. W sumie w s±dzie "spêdzi³am" ponad rok. Nic nie wygra³am na moj± korzy¶æ bo za nim stanê³a ca³a moja rodzina. Wszyscy zeznali jaki on jest wspania³y, dobry. Jaka ja jestem niedobra, bo skoñczy³am studia i mam swoje zdanie. Ciê¿ko by³o to wszystko przetrwaæ. Zosta³am zupe³nie sama. Sama rodzi³am nasze drugie dziecko. Nawet sie nie pojawi³ w szpitalu.
Dzi¶ minê³y ponad dwa lata i niczego nie ¿a³ujê. Mam dwie córki, skoñczy³am drugi fakultet. W tym roku zaczê³am nastêpny. Nie mam mê¿a, nie mam matki, nie mam braci, straci³am wielu "przyjació³". Zyska³am tzw. m±dro¶æ ¿yciow±, pozby³am siê z³udzeñ, ¿e cz³owieka mo¿na zmieniæ. Mój ex T¯ mieszka za granic±, wybaczy³am mu to wszystko, dzi¶ nawet potrafiê z nim rozmawiaæ o duperelach. Ale nigdy nie wpuszczê go do mojego ¿ycia. Jego rodzice przede mn± na ulicy uciekaj±, nie widuj± wnuczek.

Ka¿dej kobiecie w podobnej sytuacji powiem, ¿e warto o siebie walczyæ bez wzglêdu na to co powiedz± inni, co bêdzie z dzieæmi, jak sobie dam radê. Dla dzieci, najwazniejsze jest by mama by³a u¶miechniêta, je¶li przy tacie to niemo¿liwe to do diab³a z takim tat±! Najwa¿niejsze jest na co TY siê godzisz, ile jeste¶ w stanie zaakceptowaæ, gdzie jest Twoja granica wytrzyma³o¶ci. To TY jeste¶ w swoim ¿yciu najwazniejsza! Walcz o swoj± godno¶æ.
Trzymam za Ciebie kciuki i ¶ciskam mocno
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 10:28   #52
izanna
Raczkowanie
 
Avatar izanna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ
Najwa¿niejsze jest na co TY siê godzisz, ile jeste¶ w stanie zaakceptowaæ, gdzie jest Twoja granica wytrzyma³o¶ci. To TY jeste¶ w swoim ¿yciu najwazniejsza! Walcz o swoj± godno¶æ.
Bardzo s³usznie!
izanna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 10:35   #53
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków ¶piew
Wiadomo¶ci: 1 090
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

La-ra dla mnie jeste¶ wielka !!!
anytsuj jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 10:35   #54
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 3 827
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Mi³o¶æ – tak, ale nie kosztem w³asnej godno¶ci.
La-ra cieszê siê, ¿e przetrwa³a¶ i jeste¶ szczê¶liwa. Przykro mi, ¿e twoja rodzina nie wziê³a twojej strony
amistad.k.m.s jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 10:37   #55
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Zgadzam siê z Waszymi opiniami, trzeba walczyæ o swoj± godno¶æ! A dla mnie wa¿na jest równie¿ PRAWDA, chcia³abym j± znaæ na miejscu Ani.....
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:03   #56
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Poka¿ wiadomo¶æ
Zgadzam siê z Waszymi opiniami, trzeba walczyæ o swoj± godno¶æ! A dla mnie wa¿na jest równie¿ PRAWDA, chcia³abym j± znaæ na miejscu Ani.....
Tak, ¶wiadomo¶æ, poznanie prawdy i prawdziwych przyczyn takiego zachowania mê¿czyzny (?) jest dla kobiety doskona³ym motorem do dalszych dzia³añ.Tym bardziej, ¿e czêsto ta przyczyna okazuje siê byæ taka sama w wielu zwi±zkach. Po co za jaki¶ czas gdy emocje opadn± zastanawiaæ siê czy to nie twoja wina itp.A niestety czêsto kobiety tak maj±, rozpatruj± wszystko wielowymiarowo. Tak mo¿e byæ je¶li nie bêdziesz wiedzieæ. Tutaj takie zatrucie my¶li nie jest ci do niczego potrzebne, bo masz do czynienia z nieodpowiedzialnym dzieciakiem, na dok³adkê z aspiracjami do bycia "prawdziwym mê¿czyzn±", a go¶æ jest przesi±kniêty egoizmem do szpiku ko¶ci. Warto wiedzieæ, to inaczej ustawia sposób my¶lenia, przynajmniej u mnie powoduje wzrost pewno¶ci siebie i s³uszno¶ci podejmowanych decyzji.
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:18   #57
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piêkne okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Rany, La-ra , a¿ mi siê "gêsia" skórka zrobi³a, ¿e nie znalaz³ siê ¿aden sprawiedliwy nawet w twojej rodzinie, to straszne. Ale to s± w³a¶nie te ¶liczne ch³opaki z talentem krasomówcy, wrrrr, jak ja zaczynam mieæ dosyæ ch³opów.
__________________
"wiêcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:20   #58
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Prawda to s³owo, które dumnie brzmi. Te¿ mi siê zdawa³o, ¿e prawda jest najwa¿niejsza. Ale przekona³am siê, ¿e Prawda jest jak dziura w d**** - ka¿dy ma swoj±. Czasem lepiej zostawic takie "kobiece" refleksje nad prawd±, moralno¶ci± i nad tym co by³o, a zaj±æ siê przysz³o¶ci± bez ogl±dania siê za siebie. Jest to tylko kwestia podjêcia decyzji: tak wiem, ¿e nie chcê ¿yæ w ten sposób, wiem czego pragnê i bêdê do tego d±¿yæ, najlepiej jak potrafiê.
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:25   #59
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez Fafix Poka¿ wiadomo¶æ
Rany, La-ra , a¿ mi siê "gêsia" skórka zrobi³a, ¿e nie znalaz³ siê ¿aden sprawiedliwy nawet w twojej rodzinie, to straszne. Ale to s± w³a¶nie te ¶liczne ch³opaki z talentem krasomówcy, wrrrr, jak ja zaczynam mieæ dosyæ ch³opów.
To nie kwestia talentu krasomówcy. Czasem wystarczy przepa¶æ, która siê tworzy pomiêdzy bliskimi chocia¿by ze wzglêdu na wykszta³cenie. W mojej rodzinie tylko ja i mój ojciec mamy wy¿sze. Nawet nie przypuszcza³am, ¿e w moich braciach i matce mo¿e siê zrodziæ taka zawi¶æ z tego powodu, która popchnie ich do poparcia obcego w sumie cz³owieka, tylko po to by pokazaæ mi, ¿e lepiej byæ g³upim wie¶niakiem. Wcale siê on specjalnie o to starac nie musia³
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:34   #60
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ
Prawda to s³owo, które dumnie brzmi. Te¿ mi siê zdawa³o, ¿e prawda jest najwa¿niejsza. Ale przekona³am siê, ¿e Prawda jest jak dziura w d**** - ka¿dy ma swoj±. Czasem lepiej zostawic takie "kobiece" refleksje nad prawd±, moralno¶ci± i nad tym co by³o, a zaj±æ siê przysz³o¶ci± bez ogl±dania siê za siebie. Jest to tylko kwestia podjêcia decyzji: tak wiem, ¿e nie chcê ¿yæ w ten sposób, wiem czego pragnê i bêdê do tego d±¿yæ, najlepiej jak potrafiê.
Bycie ¶wiadom± powodów czyjego¶ zachowania , poznanie tej "prawdy" nie jest najwa¿niejsze, bo najwa¿niejsza jest godno¶æ, osobiste okre¶lenie granic i bycie w zgodzie ze sob±. Ale jest bardzo wa¿na i pomocna dla wielu kobiet, niestety nie da siê odkre¶liæ od razu grub± krech± od tego co by³o i my¶leæ tylko o przysz³o¶ci. By³oby super gdyby da³o siê tak zrobiæ. My¶li zawsze pozostaj±, natomiast poznanie rzeczywitych motywów potrafi diametralnie zmieniæ podej¶cie nawet kochaj±cej kobiety do takiego typa. Trzeba najpierw okre¶liæ ¼ród³o, ¿eby móc skutecznie uwolniæ siê czy odci±æ od jakich¶ my¶li.
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kobieta 30+


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.