Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj mo¿esz podzieliæ siê swoimi problemami, poradami i do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-10-27, 11:35   #61
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piêkne okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ
To nie kwestia talentu krasomówcy. Czasem wystarczy przepa¶æ, która siê tworzy pomiêdzy bliskimi chocia¿by ze wzglêdu na wykszta³cenie. W mojej rodzinie tylko ja i mój ojciec mamy wy¿sze. Nawet nie przypuszcza³am, ¿e w moich braciach i matce mo¿e siê zrodziæ taka zawi¶æ z tego powodu, która popchnie ich do poparcia obcego w sumie cz³owieka, tylko po to by pokazaæ mi, ¿e lepiej byæ g³upim wie¶niakiem. Wcale siê on specjalnie o to starac nie musia³
Ja to napisa³am z w³asnego doswiadczenia, mój m±¿ mnie oczarowa³ s³owami, a teraz mam, jak mam. A u ciebie, to po prostu nó¿ w plecy, Bo¿e nie wiem, czy mo¿e byæ co¶ gorszego, bo ch³op to tylko ch³op, jak mawia³a moja ¶p.babcia "tego kwiatu, pó³ ¶wiatu", ale ¿e matka, brrrr, szok normalnie
__________________
"wiêcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 11:38   #62
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez Fafix Poka¿ wiadomo¶æ
Ja to napisa³am z w³asnego doswiadczenia, mój m±¿ mnie oczarowa³ s³owami, a teraz mam, jak mam. A u ciebie, to po prostu nó¿ w plecy, Bo¿e nie wiem, czy mo¿e byæ co¶ gorszego, bo ch³op to tylko ch³op, jak mawia³a moja ¶p.babcia "tego kwiatu, pó³ ¶wiatu", ale ¿e matka, brrrr, szok normalnie
Poniek±d znam ten ból, mój by³y równie¿ bardzo "sprytnie" i usilnie próbowa³ zrobiæ ze mnie najgorsz± i wariatkê, a sposobem by³o przymilanie siê do mojej rodziny, mamy, babci, kuzynów. Szczególnie w³a¶nie wtedy, gdy zwi±zek chyli³ siê ku koñcowi, a rodzina nie by³a jeszcze zaznajomiona przeze mnie z sytuacj±. Natomiast Ania na szczê¶cie nie pisze o takim problemie.
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:00   #63
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez elisek Poka¿ wiadomo¶æ
Bycie ¶wiadom± powodów czyjego¶ zachowania , poznanie tej "prawdy" nie jest najwa¿niejsze, bo najwa¿niejsza jest godno¶æ, osobiste okre¶lenie granic i bycie w zgodzie ze sob±. Ale jest bardzo wa¿na i pomocna dla wielu kobiet, niestety nie da siê odkre¶liæ od razu grub± krech± od tego co by³o i my¶leæ tylko o przysz³o¶ci. By³oby super gdyby da³o siê tak zrobiæ. My¶li zawsze pozostaj±, natomiast poznanie rzeczywitych motywów potrafi diametralnie zmieniæ podej¶cie nawet kochaj±cej kobiety do takiego typa. Trzeba najpierw okre¶liæ ¼ród³o, ¿eby móc skutecznie uwolniæ siê czy odci±æ od jakich¶ my¶li.
Elisek, ¶wietnie to wyrazi³a¶. Zgadzam siê w 100%.
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:01   #64
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piêkne okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez elisek Poka¿ wiadomo¶æ
Poniek±d znam ten ból, mój by³y równie¿ bardzo "sprytnie" i usilnie próbowa³ zrobiæ ze mnie najgorsz± i wariatkê, a sposobem by³o przymilanie siê do mojej rodziny, mamy, babci, kuzynów. Szczególnie w³a¶nie wtedy, gdy zwi±zek chyli³ siê ku koñcowi, a rodzina nie by³a jeszcze zaznajomiona przeze mnie z sytuacj±. Natomiast Ania na szczê¶cie nie pisze o takim problemie.
No w³a¶nie anka766 , ciesz sie kobieto, ¿e masz poparcie, masz z kim o tym porozmawiaæ i ¿e jest komu ciê przytuliæ. Z tego co piszesz, to on ju¿ dawno ciê opu¶ci³, moim zdaniem czeka³ na pretekst. Sam nie mia³ na tyle cywilnej odwagi, ¿eby ci powiedzieæ, ¿e odchodzi z w³asnego wyboru.
__________________
"wiêcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:04   #65
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 53
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Aniu Twoja historia jest identyczna do mojej sprzed dwóch lat, z t± ró¿nic±, ¿e ja by³am wówczas w ci±¿y z drugim dzieckiem. Sielanka trwa³a nieca³e 2 lata a potem wyszed³ z niego najokropniejszy egoista i neandertalczyk. Kiedy podniós³ na mnie rêkê w pi±tym miesi±cu ci±zy przy m³odszej córeczce by³ to dla mnie koniec. Upad³am wtedy, martwi³am siê, ¿e stracê dziecko. Od tamtego dnia zacz±³ siê jeszcze gorszy koszmar. Wyprowadzi³ siê ale nadal kontrolowa³ ka¿dy mój krok. Traktowa³ mnie jak w³asno¶æ, znêca³ siê psychicznie. Nastawi³ ca³± moj± rodzinê, nie mówi±c o jego rodzinie, przeciwko mnie. Wmówi³ wszystkim znajomym, mojej matce, braciom, ¿e ja najprawdopodobniej zwariowa³am, bo on nie wie dlaczego tak sie zachowujê tzn. p³aczê, nie kocham go, nie odzywam sie itp. Wszyscy uwierzyli, ¿e mam jak±¶ powa¿n± depresjê, chcieli mnie ubezw³asnowolniæ , najlepiej zamkn±æ w zak³adzie odebraæ dzieci. To by³ koszmar, ale nie da³am siê. Zg³osi³am siê na policjê, potem by³a prokuratura, ¶ledztwo. Wszystko bêd±c w ci±¿y. Przez wiele miêsiêcy musia³am non stop zarzywaæ leki uspokajaj±ce, ¿eby siê nie baæ, ¿eby to jako¶ przetrwaæ. By³am niemal pewna, ¿e moje dziecko, je¶li wogóle urodzi siê ¿ywe, to bêdzie mieæ powa¿ne wady. Kilka dni spêdzi³am w szpitalu, otumaniona zastrzykami. Moja dwuletnia córeczka pociesza³a mnie.
Proces odby³ siê, a nawet kilka. W sumie w s±dzie "spêdzi³am" ponad rok. Nic nie wygra³am na moj± korzy¶æ bo za nim stanê³a ca³a moja rodzina. Wszyscy zeznali jaki on jest wspania³y, dobry. Jaka ja jestem niedobra, bo skoñczy³am studia i mam swoje zdanie. Ciê¿ko by³o to wszystko przetrwaæ. Zosta³am zupe³nie sama. Sama rodzi³am nasze drugie dziecko. Nawet sie nie pojawi³ w szpitalu.
Dzi¶ minê³y ponad dwa lata i niczego nie ¿a³ujê. Mam dwie córki, skoñczy³am drugi fakultet. W tym roku zaczê³am nastêpny. Nie mam mê¿a, nie mam matki, nie mam braci, straci³am wielu "przyjació³". Zyska³am tzw. m±dro¶æ ¿yciow±, pozby³am siê z³udzeñ, ¿e cz³owieka mo¿na zmieniæ. Mój ex T¯ mieszka za granic±, wybaczy³am mu to wszystko, dzi¶ nawet potrafiê z nim rozmawiaæ o duperelach. Ale nigdy nie wpuszczê go do mojego ¿ycia. Jego rodzice przede mn± na ulicy uciekaj±, nie widuj± wnuczek.

Ka¿dej kobiecie w podobnej sytuacji powiem, ¿e warto o siebie walczyæ bez wzglêdu na to co powiedz± inni, co bêdzie z dzieæmi, jak sobie dam radê. Dla dzieci, najwazniejsze jest by mama by³a u¶miechniêta, je¶li przy tacie to niemo¿liwe to do diab³a z takim tat±! Najwa¿niejsze jest na co TY siê godzisz, ile jeste¶ w stanie zaakceptowaæ, gdzie jest Twoja granica wytrzyma³o¶ci. To TY jeste¶ w swoim ¿yciu najwazniejsza! Walcz o swoj± godno¶æ.
Trzymam za Ciebie kciuki i ¶ciskam mocno
Jako matka wychowuj±ca samotnie troje dzieci stwierdzam, ¿e Twoja doba musi miec chyba 48 godzin.
Dwoje malutkich dzieci, podejrzewam, ze jako samotna matka chyba pracujesz, zaczê³as trzeci fakultet, robisz bi¿uteriê. I nikt z rodziny Ci nie pomaga. No nie wiem. Ja sobie ledwo daje radê z praca i z dzieæmi. Studia skoñczy³am dawno i nie mam czasu na ¿adne fakultety ani studia podyplomowe. Ledwo wi±¿ê koniec z koncem. Nie chcê nikogo oskar¿aæ, ale czy Ty nie przesadzi³a¶ z tym opisem siebie?
eli za jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:06   #66
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 53
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Aniu, lepiej samemu ni¿ z kims takim jak Twoj m±¿. Zostaw go, moze nie od razu, ale od¿yjesz. Jeszcze zycie przed Toba, po co je marnowaæ?
eli za jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:16   #67
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: têczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomo¶ci: 7 927
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez elisek Poka¿ wiadomo¶æ
Po do³o¿eniu przez Ciebie tematu o innej pani, my¶lê ¿e to bardzo prawdopodobne co pisze Dorinka. Niestety. Rzeczywi¶cie to nie jest rzadko spotykana przyczyna TAKIEGO zachowania u facetów.
Tylko czekal na pretekst zeby oficjalnie sie wyprowadzic. I ty-uderzajac go-sprawilas, ze sobie pomyslal-no teraz to bedzie jej wina. Nie ma sensu marnowac zycia dla takiego kogos. To typ, ktory bedzie szukal rozrywek poza domem
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 12:23   #68
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez eli za Poka¿ wiadomo¶æ
Jako matka wychowuj±ca samotnie troje dzieci stwierdzam, ¿e Twoja doba musi miec chyba 48 godzin.
Dwoje malutkich dzieci, podejrzewam, ze jako samotna matka chyba pracujesz, zaczê³as trzeci fakultet, robisz bi¿uteriê. I nikt z rodziny Ci nie pomaga. No nie wiem. Ja sobie ledwo daje radê z praca i z dzieæmi. Studia skoñczy³am dawno i nie mam czasu na ¿adne fakultety ani studia podyplomowe. Ledwo wi±¿ê koniec z koncem. Nie chcê nikogo oskar¿aæ, ale czy Ty nie przesadzi³a¶ z tym opisem siebie?
Przepraszam. Nie wiedzia³am, ¿e powinnam sobie nie radziæ. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, zamierzam do pracy wrócic za rok. ¯yjê dziêki zasi³kom i alimentom co daje miesiêcznie 900 z³. Dorabiam robi±c bi¿uteriê. Kiedy jadê na zjazd dzieci zostawiam pod opiek± mojemu emerytowanemu ojcu. Moja doba ma 24h ale ma³o sypiam. Nie chcia³am nikogo oburzyæ moim postêpowaniem
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:32   #69
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ
Przepraszam. Nie wiedzia³am, ¿e powinnam sobie nie radziæ. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, zamierzam do pracy wrócic za rok. ¯yjê dziêki zasi³kom i alimentom co daje miesiêcznie 900 z³. Dorabiam robi±c bi¿uteriê. Kiedy jadê na zjazd dzieci zostawiam pod opiek± mojemu emerytowanemu ojcu. Moja doba ma 24h ale ma³o sypiam. Nie chcia³am nikogo oburzyæ moim postêpowaniem
La-ra nie masz siê co irytowaæ.... Jak dla mnie to jeste¶ SUPERWOMAN, ale nie dziw siê, ¿e Twój opis sytuacji mo¿e budziaæ zdziwienie. Nie tyle sytuacji, co wyj¶cia z niej, ¿e sobie tak super radzisz. Podziwiam, ja z dwójk± dzieci na karku i 900 z³. miesiêcznie, nie da³abym sobie tak ¶wietnie rady, a gdzie mowa o kolejnym fakultecie????
Tylko GRATULOWAÆ
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:32   #70
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: têczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomo¶ci: 7 927
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

nie rozumiem opisu eli-zy???? La-ra trzymaj sie. Siostra mojej mamy katowana, jej dzieici tez, ukrywala to przed rodzina. Wszysc mowili-nie wychodz za niego. Babcia plakala w czasie slubu. Nie ze szczescia. Wstydzila sie. Moja mama ja "rozwiodla'. Moja kuzynka, rok temu , majac 18 lat, poznala tatusia. Ale jest szczesliwa, ze wychowywala sie bez przemocy. Sistra mamy w trakcie rozwodu, ajac 2 malutkich dzieci, pracowala, studiowala zaocznie w miescie oddalonym o 300 km, dawala korepetycje zeby dorobic. Pomagala cala rodzina. Ale i tak bylo jej niewyobrazalnie ciezko. Nadal jest, bo w ciagu kolejnych lat pojawily sie kolejne problemy. Finansowo ciezko. Ale sie nie poddaje. Wie, ze zrobila dobrze wyrzucajac drania z domu. Mozna zniesc bardzo wiele. Noie rozumiem eli-zy, trzeba siasc i zaczac plakac? Tak trzymac la-ra. Zycie jest zmienne, moze sie w koncu do Ciebie usmiechnie. Wiary Ci przeciez nie brakuje, chociiaz czasem pewnie nie chce sie dalej zyc..
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:32   #71
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 53
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Nie jestem oburzona. Raczej mnie to zastanowi³o. Swietnie, ze sobie radzisz, tak¿e finansowo. Bo ja wiem ile kosztuje zycie, wszystkie op³aty itd. Jesli doliczyæ do tego koszty szko³y i dojazdy, to naprawde Ciê podziwiam, ze te pieni±dze Ci wystarczaja.

A teraz wybacz, ale nie mam juz wiecej czasu.
eli za jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 12:33   #72
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: têczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomo¶ci: 7 927
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

a jak sie ma malo naprawde czasem tak sie kombinuje, ze nikt nie uwierzy, ze mozna sobie poradzic. Ale jak nie ma innego wyjscia?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 12:52   #73
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez eli za Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jestem oburzona. Raczej mnie to zastanowi³o. Swietnie, ze sobie radzisz, tak¿e finansowo. Bo ja wiem ile kosztuje zycie, wszystkie op³aty itd. Jesli doliczyæ do tego koszty szko³y i dojazdy, to naprawde Ciê podziwiam, ze te pieni±dze Ci wystarczaja.

A teraz wybacz, ale nie mam juz wiecej czasu.
Pewnie, ¿e jest ciê¿ko, ja wcale nie ukrywam, ¿e aby jako¶ prze¿yæ to muszê siê czasem nie¼le nagimnastykowaæ. Ale my¶lê sobie, ¿e i tak najgorsze za mn±. Teraz byæ mo¿e robiê nadludzki wysi³ek z tymi studiami, ale tylko dlatego, ¿e chcê maxymalnie wykorzystac ten czas na urlopie. W koñcu wszystko w moich rêkach. Od przysz³ego wrze¶nia chcê wróciæ do pracy w szkole. Dlatego teraz robiê licencjata z angielskiego, ¿eby mieæ kwalifikacje. Razem z francuskim powinnam mieæ spokojnie etat a mo¿e wiêcej. By³ taki okres, ¿e nie mia³am wcale pieniêdzy, bo luby przez pó³ roku nie p³aci³ nic, a zasi³ek te¿ mi siê nie nale¿a³ bez wyroku alimentacyjnego. Spêdzi³am wtedy kilka tygodni u kole¿anki i ona mnie utrzymywa³a razem ze swoim mê¿em.
Opis mojej sytuacji mia³ dodaæ przede wszystkim si³ Ani. Nigdy nie jest na tyle ¼le ¿eby cz³owiek nie móg³ sobie poradziæ, a "co nas nie zabije to nas wzmocni"

Za¶ je¶li nie masz czasu to nie wypowiadaj siê w cudzych sprawach, bo mam wra¿enie, ¿e to lekcewa¿±ce stwierdzenie.
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 14:38   #74
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 1 065
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Wiem,¿e to w±tek Ani,ale mam nadziejê,¿e wybaczyto,¿e chcê zwróciæ siê do La-ry.
Jestem pod wra¿eniem Twojego postêpowania i to tym bardziej,¿e wiem jak bardzo ciêzko mo¿e byæ w takich sytuacjach. Ja rozwiod³am siê kilka lat temu,nie mam jeszcze trzydziestu lat,wiêc w w oczach spo³eczeñstwa by³am (jestem) bardzo m³od± rozwódk±. Moja sytuacja nawet w po³owie nie by³a tak trudna jak Twoja (nie mieli¶my dzieci). Ludzie oczekiwali ode mnie,¿e bêde rozpaczaæ,wpadnê w depresjê lub ¿e schowam siê pod ziemiê ze wstydu "w takim wieku i rozwódka". To,¿e sobie radzi³am i radzê, to,¿e sobie u³o¿y³am swoje ¿ycie na nowo, to ,¿e ³adnie wygl±dam i jestem szczêsliwa dla wielu ludzi jest dowodem na to, ¿e jetsem kim¶ niemoralnym, bez uczuæ (jak mo¿na porzuciæ takiego "wspania³ego mê¿a"), bez poczucia obowi±zku itp. Wypadam "z roli kobiety".
Ogromny szacunek i podziw dla Ciebie La-ra!

Aniu ---> moim zdaniem Twój m±¿ szuka³ tylko pretekstu,¿eby odej¶æ.To bardzo smutne.Przyk³ad La-ry, mój i pewnie wielu innych kobiet pokazuj±,¿e lepiej ¿yæ w pojedynkê lub daæ sobie szanse w przysz³o¶ci na nowy zwi±zke z kim¶ kto zas³uguje na miano mê¿a ni¿ byæ z kim¶ kot nie okazuje mi³o¶ci, szacunku,zainteresowania, niczego nie chce zmieniaæ ani naprawiaæ.Sama nie dasz rady uleczyæ swojego ma³¿eñstwa-tego musz± chcieæ obie strony.Trzymaj siê ciep³o.
karolinkamalinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 14:51   #75
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Tak, ja te¿ podziwiam La-rê za odwagê i wiele z Was te¿, ¿e odwa¿y³y¶cie siê rozwie¶æ i u³o¿yæ sobie ¿ycie na nowo.

Ja jestem tchórzem. Jestem 10 lat po ¶lubie i bardzo nieszczê¶liwa. Mój m±¿ mówi, ¿e mnie kocha, ale nie ma tego 'czego¶' co by³o na pocz±tku.
Wielokrotnie podejmowa³am decyzjê o odej¶ciu, ale zawsze wraca³am dla 'dobra sprawy'.
Teraz siê dogadujemy i jako¶ leci. Jednak wiele brakuje do szczê¶cia. ¯yjemy w jednym mieszkaniu, mamy wspólne dzieci i oddzielne ¿ycie. Jednak czytaj±c Wasze opowie¶ci widzê, ¿e nie jest jeszcze tak ¼le jak u Was, wiêc pocieszam siê, ¿e mamy jeszcze szansê ¿yæ szczê¶liwie...
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 14:51   #76
201608040942
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomo¶ci: 9 977
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Masz super kolezanke, ze cie przygarnela wiedzac ze sie do wydatkow domowych nie dorzucisz,a do tego jeszcze dzieci, wszystkich trzeba wykarmic. Podziwiam i chyle czola przed kolezanka i toba. Fajnie by bylo, zeby i inni mieli takich znajomych, jakie zycie bylo by latwiejsze
201608040942 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 15:20   #77
i n k a
Raczkowanie
 
Avatar i n k a
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Jestem mê¿atk± od 10 lat i sama dobrze pomiêtam jakie by³y trudne dla mnie i chyba dla mê¿a te pierwsze lata. Piszê "chyba", bo mój m±¿ nie cierpi powa¿nych rozmów. Mo¿liwie, ¿e i twój m±¿ takich rozmów nie lubi. Ja po jakim¶ czasie zorientowa³am siê jak mam postêpowaæ z takim "charakterkiem". Zastanawia³am siê, czemu mój ukochany mê¿czyzna nie spieszy siê po pracy do domu, czemu coraz czê¶ciej wybiera towarzystwo kolegów i czemu pod byle pretekstem wychodzi z domu. Spojrza³am na siebie... zawsze zmêczona, . nie umalowana, w ubraniach domowych. Dwoje ma³ych dzieci i ca³y dom na mojej g³owie - to by³o moje wyt³umaczenie. Zaczê³am pracowaæ nad sob±. Wita³am go z u¶miechem na twarzy, razem z córkami robi³y¶my mu ma³e niespodzianki. Nie by³o pretensji, ¿alu. Zaczê³am siê czê¶ciej do niego przytulaæ, siadaæ na kolanach...Kiedy siedzia³ przy komputerze (moim zdanie za dlugo) siada³am mu na kolanach, zagadywa³am, pie¶ci³am. I o dziwo nigdy nie mia³ do mnie pretensji, ¿e mu przeszkadzam. WYGRA³AM!! Teraz jeste¶my bardzo udan± par±.
Spróbuj i Ty, bo o mi³o¶æ trzeba walczyæ. Trzymam kciuki!!
i n k a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-27, 20:59   #78
Rusa³ka
Raczkowanie
 
Avatar Rusa³ka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 116
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Wiesz co Aniu- na pocz±tku gdy czyta³am twój post, a¿ zerknê³am na twojego nicka, bo przez chwilê my¶la³am, ¿e sama mo¿e go napisa³am tylko zapomnia³am. Bo twoja historia bez rêkoczynów na koñcu jest identyczna jak moja.Ja nigdy nie odwa¿y³am siê uderzyc chociarz r±czka ¶wierzbi³a, ale wiem, ¿e by mi odda³. Ja mam dwoje dzieci, ale mój m±¿ zachowywa³ siê identycznie jak mój pierwszy syn by³ ma³y. Potem wszystko trochê przycich³o.Urodzi³ siê drugi. Spokój by³ krótko. I znowu to samo, ja w domu z dziecmi, on w pracy, na rolkach lub na imprezie czy piwku.A w weekend komputer. Zaczê³y siê problemy z alkoholem, spotkania na boku. Przeprasza³, obiecywa³, pojechali¶my na zagraniczn± wycieczkê, która mia³a wszystko naprawic. Wrócili¶my znowu siê zaczê³o, bo on uwa¿a³, ¿e ju¿ odpokutowa³ nie imprezuj±c i nie pij±c przez jaki¶ czas. Rozstali¶my siê.Mój m±¿ wyprowadzi³ siê, po kolejnej imprezie z której wróci³ pijany. Powiedzia³, ¿e nie wie co siê z nim dzieje, ja powiedzia³am, ¿e nie pozwolê, ¿eby moje dzieci patrzy³y na tatê le¿±cego w ³u¿ku po pijañstwie, jakby to by³a normalna sytuacja. Nie chcia³am wychowywac dzieci w przekonaniu, ¿e tak wygl±da zwi±zek dwojga ludzi. Jestem sama z dziecmi od dwóch miesiêcy. Na pocz±tku by³a euforia.Potem jak do mnie dotar³o, dowiedzia³a siê rodzina i trzeba by³o wyt³umaczyc dzieciom, mia³am straszny dól. P³aka³am wieczorami, ba³am siê, ¿e sobie nie poradzê. Tak naprawdê oprócz przyjació³ki nikt nie rozumia³ naszej decyzji. Nawet moja mama powiedzia³a, ¿e zg³upieli¶my. Teraz w domu jest spokój, nie ma nerwowej atmosfery. Nikt siê nie czepia mnie i co najwa¿niejsze dzieci. Zaczê³am liczyc na siebie. Mimo, ¿e nie chcê i nie wrócê do niego, uwa¿am, ¿e zachowa³ siê jak tchórz. Przez ca³y nasz zwi±zek czu³am, ¿e ja i dzieci to tylko dodatek do jego ¿ycia. Przez 3 lata ani razu nie wyszed³ z naszym synkiem sam na spacer. Gdy sugerowa³am, ¿eby pojechali razem na zakupy, patrzy³ na mnie i kiwa³ znacz±co g³ow± ( bo przecierz to tylko k³opot). Mam ¿al do niego, jeszcze choc staram siê nie ogl±dac, ¿e nie walczy³ o nas, ¿e znowu poszed³ na ³atwiznê i zamiast starac siê pokonac swoje s³abo¶ci, poprostu odszed³. Ale mimo wszystko tak jest lepiej. I nie ¿a³ujê tej decyzji. Izo, musicie siê zastanowic czy w ogóle oprócz dziecka co¶ was ³±czy. Bo je¶li nie szkoda czasu. Ca³uski
Rusa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 09:25   #79
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

W moim zwi±zku co¶ drgne³o. Skoro wczorajszy wieczór mia³ byæ moim ostatnim posz³am zabalowaæ sama. Moze to g³upie ale musia³am sie zdytansowaæ i chyba powiedzmy to sobie jasno zapiæ problem- nie mam k³opotów z alkoholem! - chociaz zabrzmia³ to dziwnie. Wróci³am i mój m±¿ poprosi³ o rozmowe - mamy napisac na kartkach co nam nieodpowiada w zwi±zku i co by¶my mogli zmieniæ. zawsze to jaki¶ krok na przód.

La-ro jeste¶ wspania³± kobiet± i nasze problemy przy twoich to nic. szczerze Ciebie podziwiam. mam nadziejê ze los sie do Ciebie usmiechnie bo na to zas³ugujesz.

Dziewczyny bardzo Wam dziekuje za kazd± wypowiedz. Napisze co dalej. Moze nie wszystko stracone. Wiem ze nie mogê jednak daæ siê zamamiæ i muszê podej¶æ do tej rozmowy trzezwo, na chwile zapominaj±c co do niego czuje.
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 09:59   #80
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Mimo, ¿e jeszcze rozmowa siê nie odby³a to wczorajsza propozycja twojego mê¿a jest bardzo du¿ym krokiem naprzód Jest ¶wiate³ko w tunelu, cieszê siê i ¶ciskam mocno, trzymaj siê dzielnie, mów m±drze i zdecydowanie tonem nie znosz±cym sprzeciwu
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 10:20   #81
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 628
Wy¶lij wiadomo¶æ przez MSN do La-ra
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez elisek Poka¿ wiadomo¶æ
trzymaj siê dzielnie, mów m±drze i zdecydowanie tonem nie znosz±cym sprzeciwu

Wygl±da na to, ¿e Twój m±¿ dosta³ obuchem w g³owê. By³a¶ stanowcza i zdecydowana, aby wyprowadzi³ siê wcze¶niej ni¿ sam chcia³, poczu³ wiêc, ¿e bez niego te¿ bêdziesz potrafi³a ¿yæ, ¿e nie bêdziesz b³aga³a by zosta³. Mam nadzieje, ¿e to dla niego wystarczaj±cy kube³ zimnej wody. Mo¿e ta sytuacja spowoduje, ¿e nauczycie siê ¿yæ razem i odnajdziecie na nowo, czego Wam ¿yczê

Poniewa¿ kto¶ tu ju¿ wspomnia³, ¿e ja robiê bi¿u, chcia³am tylko szepn±æ, ¿e kilka moich rzeczy bêdzie mo¿na ju¿ wkrótce kupiæ na aukcjach charytatywnych Martyny , link w podpisie
La-ra jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 11:18   #82
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez La-ra Poka¿ wiadomo¶æ

Wygl±da na to, ¿e Twój m±¿ dosta³ obuchem w g³owê. By³a¶ stanowcza i zdecydowana, aby wyprowadzi³ siê wcze¶niej ni¿ sam chcia³, poczu³ wiêc, ¿e bez niego te¿ bêdziesz potrafi³a ¿yæ, ¿e nie bêdziesz b³aga³a by zosta³. Mam nadzieje, ¿e to dla niego wystarczaj±cy kube³ zimnej wody. Mo¿e ta sytuacja spowoduje, ¿e nauczycie siê ¿yæ razem i odnajdziecie na nowo, czego Wam ¿yczê

Poniewa¿ kto¶ tu ju¿ wspomnia³, ¿e ja robiê bi¿u, chcia³am tylko szepn±æ, ¿e kilka moich rzeczy bêdzie mo¿na ju¿ wkrótce kupiæ na aukcjach charytatywnych Martyny , link w podpisie
Powiedzia³abym, ¿e to raczej ja dosta³am obuchem w g³owê po ¶lubie. Wiesz, nie wszyscy ludzie s± uczciwi, nawet w takich sprawach jak mi³o¶æ, ma³¿eñstwo. Niektórym po prostu o co¶ chodzi, np. o dobra materialne, o wygodnictwo. I potrafi± zaskakuj±co skutecznie udawaæ ¿eby osi±gn±æ swój cel. Jest mnóstwo takich przyk³adów. Tak jak pisa³am wcze¶niej, mój m±¿ my¶la³, ¿e jak bêdziemy mieæ ¶lub i dziecko to ja bêdê "uziemniona", a on bêdzie móg³ robiæ to na co tylko przyjdzie mu ochota. A na co mu przychodzi³a nie bêdê teraz pisaæ, bo to temat na oddzielny w±tek. To prawda dosta³ obuchem w g³owê i nawet bardzo siê zdenerwowa³, ¿e wszystko nie dzieje siê po jego my¶li. Nie bra³ takiego scenariusza pod uwagê. Natomiast nie jeste¶my ze sob± prawie 1,5 roku, wiêc sprawa jest jasna.
Aniu z tym tonem nie znosz±cym sprzeciwu to oczywi¶cie ¿art - nie chcê zostaæ ¼le zrozumiana, nie jestem esesmanem, natomiast pewno¶æ siebie w rozmowie co do twoich potrzeb jest mile widziana
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 11:25   #83
Fafix
Rozeznanie
 
Avatar Fafix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: piêkne okolice Wroc³awia
Wiadomo¶ci: 630
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

anka766, jak g³owa po libacji , hihi . I pamiêtaj, nie daj siê odci±æ od netu ,trzymaj siê i walcz o godne ¿ycie, w koñcu jest twoje.
__________________
"wiêcej rób, albo mniej chciej"
Fafix jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 11:49   #84
Rusa³ka
Raczkowanie
 
Avatar Rusa³ka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 116
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Staraj siê my¶lec o sobie. Je¶li on zacznie mówic rzeczy, które bêd± wzbudza³y w tobie poczucie winy my¶l - jestem egoistk±, teraz czas ¿ebym pomy¶la³a o sobie. Nie daj siê podej¶c, bo faceci typu ma³y ch³opczyk lubi± odwracac kota ogonem i udawac pokrzywdzonych. Aniu, mo¿e to zabrzmi dziwnie, ale mi bardzo takie my¶li pomog³y w powa¿nych rozmowach. ¯yczê szczê¶cia z ca³ego serca.
Rusa³ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-28, 11:52   #85
elisek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 1 202
GG do elisek
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez Rusa³ka Poka¿ wiadomo¶æ
Staraj siê my¶lec o sobie. Je¶li on zacznie mówic rzeczy, które bêd± wzbudza³y w tobie poczucie winy my¶l - jestem egoistk±, teraz czas ¿ebym pomy¶la³a o sobie. Nie daj siê podej¶c, bo faceci typu ma³y ch³opczyk lubi± odwracac kota ogonem i udawac pokrzywdzonych.
¦wiête s³owa
elisek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-30, 08:42   #86
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 12 459
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

No i jak ANIU ? nie by³am tu ca³y weekend i czyta³am, ¿e ...czy¿by nast±pi³ jaki¶ prze³om?
Czyta³am, ¿e wysz³a¶ te¿ z domu odreagowaæ, bardzo s³usznie.
Napisz czy co¶ siê zmieni³o?
dorinka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-30, 09:13   #87
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Rozmawiali¶my bardzo powa¿nie i on ma sie zastanowiæ czy jest w domu dlatego ze mnie kocha czy dlayego ze mamy dziecko. powiedzia³am zeby siê nad tym powaznie zastanowi³ bo ja nie bêê znosi³a lito¶ci z jego strony a dziecku bêdzie lepiej w prawdziwej rodzinie gdzie ludzie sie kochaj± a nie bior±æ udzia³ w przedstawieniu aktorskim. Je¿eli ma zostaæ to dla mnie a nie dla dziecka . ja dam sobie radê sama.


Cierpliwie czekam my¶le ze muszê daæ mu szansê... zobaczymy co bêdzie dalej.....

jednak nie zachowuje siê ju¿ jak obra¿ony dzieciak zaczyna ze mna rozmawiaæ
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-30, 09:34   #88
szpila10001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: zabrze
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Cytat:
Napisane przez anka766 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam ma³¿eñski problem. Znam mê¿a od 9 lat od 3 jestem mê¿atk±. OD 2 lat by³ miedzy nami ró¿nie, raczej wiêcej konfliktów niz szczê¶liwych dni. Teraz dochodzê do wniosku ze mielismy iine wyobra¿enie o naszym zwi±zku. Ja chcia³am mieæ mê¿a - przyjaciela i kochanka a on ¶wiety spokój tzn. wolne ¿ycie - piwka z kolegami, wyjazdy zwi±zane z jego pasj± i komputer przez ca³y czas. Nasze ma³¿eñstwo wyglada³o tak ze mój m±¿ przychodzi³ do domu i siada³ przed komputrem a ja siê go czepia³am. Ja tez nie by³am idealna czêsto ponosi³y mnie nerwy. Nie mog³am znie¶æ jego nie chce mi sie gdy go o co¶ poprosi³am, jego powrotów nad ranem z dyskoteki. Gdy siê pok³ócilismy potrafi³ robiæ wszystko nawet rzeczy o które go nie prosi³am a potem sobie odpuszcza³. ¿aznaczam ze nie ka¿e mu czysciæ pod³iug tylko proste rzeczy domowe ob±zwi±zki. Strasznie siê pok³ócilismy. Poprosi³am go zeby sie zj±³ dzieckiem bo chcai³am przygotowaæ kolacje (ma³y ma 2 lata i gdy sie nudzi jest marudny nic nie daje zrobic) powiedzia³ ze nie chce mu sie bo siedzi przy komputerze. Ponois³o mnie i chcia³am mu ten komputer wy³±czyæ nie chcia³ mnie do niego dopusciæ... uderzy³am go w twarz...on mi odda³.....
Wsta³am i wysz³am. Nie odzywamy siê do siebie .W niedziele postanowi³am z nim porozmawiaæ. Powiedzia³am o swoich uczuciach jakie mam do niego pretensje. Chcia³am zeby siê zastanowi³ jak uratowaæ nasz zwi±zek i wypracowac kompromis tak zeby odpowiada³a to nam obojgu. Powiedzia³am ze wymaga to pracy obojga z nas. Powiedzia³ ze nie bêdzie siê zmienia³ i sie wyprowadza.

To chyba wszystko. Chce byc obiektywa i potrzebuje oceny sytuacji kogo¶ zupe³nie niazanga¿owanego. czy dobrze zrobi³am i co dalej...
to naprawde nie wró¿y dobrze na przysz³o¶æ...a jestem trzy lata po rozwodzie,bo mia³am podobny problem do Twojego i nie wytrzyma³am.By³o mi ciê¿ko ale teraz nie ¿a³uje,mam córke w wieku 7 lat i nie chcia³am,¿eby ¿y³a w rodzinie w której mama i tata ci±gle siê k³óc±.Przykro mi ale z mojego do¶wiadczenia wiem,¿e je¿eli uderzy³ Ciê raz to na tym siê nie skoñczy...trzymaj siê ciep³o
szpila10001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-30, 10:30   #89
i n k a
Raczkowanie
 
Avatar i n k a
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Aniu, widzê, ¿e czekasz na decyzjê mê¿a. A TY? CZEGO TY CHCESZ?? Kochasz go jeszcze??
Ja przetrwa³am te nasze zawirowania (a te¿ nie by³o ³atwo) i nie ¿a³ujê.
i n k a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-10-30, 10:38   #90
anka766
Raczkowanie
 
Avatar anka766
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 128
GG do anka766
Dot.: Potzrebuje porady - do m꿱tek i rozsadnych kobiet

Ja jestem na granicy miedzy mi³osci± a obojetno¶ci± i nie moge zdecydowæ sama . Je¿eli powie ze jednak MNIE kocha to zwrócê sie ku mi³osci je¿eli powie ze nie to siê z tym pogodze i ³atwiej mi bedzie ¿yæ. Nie wiem czy mnie rozumiecie o co mi chodzi,,, czasem sama nie wiem
anka766 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kobieta 30+


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.