Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-09, 13:45   #1861
zygcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dzięki za poradę rozcieńcze poł na poł i naloże zobaczymy co będzie ...hehe ..moze najpierw na plecach siostry wypróbuje zanim naloże na swoją twarz

pozdrawiam
zygcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 13:59   #1862
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zygcia Pokaż wiadomość
dzięki za poradę rozcieńcze poł na poł i naloże zobaczymy co będzie ...hehe ..moze najpierw na plecach siostry wypróbuje zanim naloże na swoją twarz

pozdrawiam
Ja właśnie na plecy nakładam 25% i czasami mam wrażenie, że to za dużo. Nie nakładaj od razu na twarz dużego stężenia- zacznij od 5% i stopniowo zwiększaj Unikniesz poparzenia buzi.
I rozcieńczaj z wodą destylowaną
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 14:30   #1863
zygcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nati a jak po tym peelingu wyglądasz? da się wyjść do ludzi? bo wolałabym nie być wyjęta z życia na pare dni
zygcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 14:37   #1864
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja nie robię na twarz, a plecy nie łuszczą mi się bardzo, wręcz jest to delikatne.
Myślę, że jak zrobisz na początek 10% to bez problemu powinnaś wyjść do ludzi
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 15:57   #1865
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
uff jestem w połowie i mam dośc, może mnie ktoś poratuje
na mazidłach jest przepis na tonik z kwasem hialuronowym lub hydromanilom, a można tonik zrobic z samej wody i kwasu? czy przyniesie jakis efekt?
Zamiast kwasu hialuronowego można dodać chyba zwykłą glicerynę (2 zł w aptece) - tak robię i żyję
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 11:14   #1866
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny drogie, uspokójcie mnie proszę, że nic się złego nie dzieje, właśnie zrobilam piling migdałowy (4 ml wody, 1,25 kwasu migdałowego), już robiłam go kiedyś 2 razy (ok. 2 miesiące temu), trzymałam go 10-15 minut, i zaraz po zmyciu zostały mi białe plamy, jak poparzenia (oprócz zaczerwień), skóra bardzo piecze, te plamy zostały mi w tym miejscu, w którym zawsze mi skóra najbardziej sie łuszczyła, tzn. koło nosa i na brodzie, boję sie, że zrobiłam krzywdę swojej skórze, co powinnam teraz zrobic? czy wam też sie tak zdarzyło?
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 11:46   #1867
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sabbra Pokaż wiadomość
dziewczyny drogie, uspokójcie mnie proszę, że nic się złego nie dzieje, właśnie zrobilam piling migdałowy (4 ml wody, 1,25 kwasu migdałowego), już robiłam go kiedyś 2 razy (ok. 2 miesiące temu), trzymałam go 10-15 minut, i zaraz po zmyciu zostały mi białe plamy, jak poparzenia (oprócz zaczerwień), skóra bardzo piecze, te plamy zostały mi w tym miejscu, w którym zawsze mi skóra najbardziej sie łuszczyła, tzn. koło nosa i na brodzie, boję sie, że zrobiłam krzywdę swojej skórze, co powinnam teraz zrobic? czy wam też sie tak zdarzyło?
To tzw. "frosting" czyli zbielenie skóry spowodowane koagulacją białka (typowe dla peelingów kwasem trójchlorooctowym) - kwas dotarł głębiej i te miejsca będą Ci się mocno łuszczyły. Zrobi się brązowy strupek, który odejdzie, albo powstanie napięta błonka, która szybko się pomarszczy i będzie odłaziła mniejszymi lub większymi kawałkami. Nie skub tego, nie zdrapuj. Jeśli Cię piecze - wentylator i kostki lodu w czystym płótnie. Delikatne sprawdzone kremy natłuszczające kilka razy dziennie (polecam avenowy Cicalfate, nie powinien piec, ma antybakteryny cynk i dobrze natłuszcza). Mimo że migdał nie jest fotouczulający to obowiązkowo mocne filtry - na tłusty krem, bo może piec. I dużo cierpliwości
Jeśli nie zrobią się brązowe strupki, to możesz rozpulchniać skórę ciepłą kąpielą, mocnym nawilżaniem i delikatnym masowaniem nawet z dodatkiem peelingu enzymatycznego, jeśli dobrze na niego reagujesz.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 12:27   #1868
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Adora Belle - dzięki za szybką odpowiedź na mój atak paniki uff, uspokoiłam się trochę, że to typowe, i dzięki za rady co do postępowania po pilingu, pozdrawiam
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 13:08   #1869
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sabbra Pokaż wiadomość
Adora Belle - dzięki za szybką odpowiedź na mój atak paniki uff, uspokoiłam się trochę, że to typowe, i dzięki za rady co do postępowania po pilingu, pozdrawiam
Nie jest to sytuacja komfortowa, zwłaszcza w takie upały, ale i nie tragedia - jeśli Twoja skóra nie ma dużych skłonności do przebarwień (zasłonięte okna i reaplikowane filtry), to ucierpieć mogą co najwyżej naczynka.

edit: zapomniałam dodać, że najlepiej na podrażnienia popeelingowe spisuje się, mało komfortowa niestety, mieszanka oleju lanolinowego z kwasem hialuronowym. Dobry jest również pantenol.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 16:15   #1870
sabbra
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 506
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dokupiłam sobie alantan plus to będę go łączyć z HA, skóra już jest tylko nie zbyt mocno zaczerwieniona, mam nadzieję, że skończy sie tylko na mocnym łuszczeniu, a kwasu migdałowego bedę już chyba tylko używać do toniku 5%...

wspominałaś wcześniej o ciepłych kąpielach, czy mogę zamiast tego (te upały...) stosować "parówki" (ciepłe, nie gorące)?

aha, czy skóra wróci do normy w czasie jak po pilingu czy ze względu na ten "frosting" potrwa to dłużej?
sabbra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 17:51   #1871
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sabbra Pokaż wiadomość
dokupiłam sobie alantan plus to będę go łączyć z HA, skóra już jest tylko nie zbyt mocno zaczerwieniona, mam nadzieję, że skończy sie tylko na mocnym łuszczeniu, a kwasu migdałowego bedę już chyba tylko używać do toniku 5%...

wspominałaś wcześniej o ciepłych kąpielach, czy mogę zamiast tego (te upały...) stosować "parówki" (ciepłe, nie gorące)?

aha, czy skóra wróci do normy w czasie jak po pilingu czy ze względu na ten "frosting" potrwa to dłużej?
Jeśli skóra nie będzie piekła i jeśli nie masz skłonności do pękających naczynek to pewnie niezbyt gorąca parówka za 2-3 dni nie zaszkodzi, ale ja bym nie ryzykowała - bardziej chodzi o wilgoć niż o temperaturę, czyli może raczej kompres niż parówka. (Z zapuszczonych stóp skóra zejdzie potarta dłonią nawet po wymoczeniu ich w dość chłodnej wodzie.) Inni wolą poczekać, aż uformuje się porządna skorupa chroniąca świeżą skórę i praktycznie sama odpadnie - sama zobaczysz, co lepsze.
Możesz też wmasowywać oleje. Albo pantenol, choćby i taki w sprayu czy glicerynę. Najlepiej jednak nie eksperymentować z nowościami, zwłaszcza przy skłonnościach do wyprysków czy podrażnień. Ważne żeby nakładany specyfik nie rozsmarowywał się "tępo" i nie piekł.

Trudno stwierdzić jaka jest norma, ja już zarzuciłam peelingi domowe, a żadnej kosmetyczce ani dermatologowi do twarzy nie dam się dotknąć, bo nie mieszczę się w absolutnie żadnych normach. Sądzę jednak, że potrwa to trochę dłużej skoro kwas zadziałał mocniej. Jeśli stosujesz go do zlikwidowania przebarwień, to jutro mogą być ciemniejsze, ale za jakieś kilka dni (kwestia indywidualna) powinna pojawić się gładka różowawa nowa skóra.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 18:22   #1872
ogor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Question Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

hej!w środe zrobiłam peeling migdałowy na twarz 20%.dziś skóra łuszczy mi sie,nawilżam no i filtry oczywiście.mam pytanie-kiedy po takim zabiegu moge zacząć znowu chodzić na solarium?
ogor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 18:35   #1873
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ogor Pokaż wiadomość
hej!w środe zrobiłam peeling migdałowy na twarz 20%.dziś skóra łuszczy mi sie,nawilżam no i filtry oczywiście.mam pytanie-kiedy po takim zabiegu moge zacząć znowu chodzić na solarium?
Najlepiej w ogóle bo to błędne koło- filtry, peelingi a potem solar.
A skoro musisz to po całkowitym zakończeniu łuszczenia się plus kilka dni.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 18:07   #1874
ogor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dzięki za odpowiedz.wiem że nie powinnam chodzić na solarium bo to szkodzi i wogóle ale niestety mieszkam za granicą,w kraju gdzie słonko bardzo żadko sie pokazuje więc nie mam innego wyjścia chąc się troche opalić.a samoopalacze nie dla mnie
A tak z innej beczki to jestem mile zaskoczona,to był mój pierwszy raz kiedy użyłam migdałka a już widze efekty!Skóra jest gładsza,rozjaśniona no i te okrótne suche miejsca,które mnie męczyły zniknęły!Musze przyznać warto było.Napewno nie zaprzestanę na tym jednym razie
ogor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 01:10   #1875
DAREKLDZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cześć
Zastanawiam się nad użyciem kwasu migdałowego na moją twarz. Wprawdzie miałem już raz kiedyś robiony ale chciałem wrócić do niego. Jak mógłbym go samemu stworzyć? Nie chciałbym spaprać czegoś podczas przygotowywania niego. Lepiej było by pójść do kosmetyczki? Cena trochę wygórowana za kwas ale niby pewniak, że wykona go prawidłowo. Generalnie skórę mam tłustą no świeci się strasznie no i reaguję na zmianę temperatur zaczerwienieniem i szybkim "zagrzaniem" się na twarzy(szybciej sie błyszczy i muszę ochłodzić sie zimną wodą) , tak wiec może skóry nie mam tłustej tylko suchą ale przetłuszczajaca sie baaardzo szybko? Ile serii powinieniem zrobic ów peelingiem aby podleczyć skórę? Jakie kremy stosować do mojej skóry nawet przed zastosowaniem tego peelingu? Mam troche przebarwień może też by pomógł na nie . Obecnie stosuje krem nawilżający Nivea for Men no ładnie się wchłania ale po jakimś czasie skóra tak jakby odrzucała to...staje sie znów tłusta caly sie świece. Meczy to niemiłosiernie tymbardziej że nie mogę zastosować pudru czy fluidu no bo jak? Chociaż chciałbym bardzo nieraz, ale warto sie skupić na kremie. O! jeszcze używam żelu tez nivea for men do twarzy całkiem niezły. Jakis czas temu zastosowałem sobie peeling z soli kuchennej a teraz patrzę chyba za bardzo wysuszyłem skórę bo stałą sie taka w jednym miejscu hmmm gdy sie uśmiecham nad policzkiem przy początku oka pod ciemiem widać takie kreski ale jak nie smieję sie to jest wszystko wporządku chyba zakręciłem sie w opisywaniu ale tak to wygląda Dziewczyny pomóżcie jaki krem mam zastosować aby nawilżyc jape, też może z filtrem jakiś krem może bambino z cynkiem (chyba go kupię), może zeby odbudował mi skóre i żeby nie zapychał i żebym nie "płoną" czerwonością a raczej kropelkami wody gdy robi mi sie gorąco czy też zmieniam temperaturę otoczenia, może tutaj potrzeba filtry ochronne? Pozdrawiam serdeczenie
Darek z Lodzi
DAREKLDZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 11:00   #1876
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie jest stężenie tego "peelingu". Jeśli cyfra 40, która jest przy opisie odpowiada stężeniu to jest zbyt mocne na twarz, zwłaszcza na pierwszy raz.
Należałoby zmniejszyć stężenie do 15-20%.
Nakładać na skórę po wcześniejszym zmyciu makijażu, potrzymać kilka minut, zmyć a później już nawilżać i czekać na złuszczanie naskórka.
Ja na migdałek chodze do kosmetyczki. I tam wykonuje się ten peeling kwasem 40%. To naprawdę nie jest dużo, i żadnego łuszczenia po tym w zasadzie nie ma. Skóra może się tylko zaczerwienieć - chociaż u mnie i tego nie ma.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 13:08   #1877
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kirki Pokaż wiadomość
Ja na migdałek chodze do kosmetyczki. I tam wykonuje się ten peeling kwasem 40%. To naprawdę nie jest dużo, i żadnego łuszczenia po tym w zasadzie nie ma. Skóra może się tylko zaczerwienieć - chociaż u mnie i tego nie ma.
Jesli wczesniej nie mialo sie stycznosci z kwasami to stezenie 40% na kilka minut moze poparzyc twarz. Co innego jesli skoro jest zahartowana.
Generalnie mozna peeluingowac sie migdalem do 70%, ale trzeba doskonale znac swoja skora a nie porywac sie z motyka na slonce.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 19:59   #1878
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja tego nie kwestionuję, że trzeba uważać. Ale ja przed migdałem, też nie miałam znowu tak zahartowanej skóry, bo jedyne co używałam, i to rok przed pierwszym migdałem, to był effaclar
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 20:23   #1879
Pokahontas22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 16
KWASY w domu, proszę o rady jakie zastosować

Mam strasznie dużo wstrętnych zaskórników, chciałabym wypróbować kwasy,
znalazłam parę które można zakupić na początek w małych ilościach (do wypróbowania).
- kwasy migdałowe, http://www.allegro.pl/item397436227_..._caly_rok.html
- kwasy owocowe AHA, http://www.allegro.pl/item396338942_...promocja_.html
- kwas pirogronowy http://www.allegro.pl/item394274043_...arena_3ml.html

nie wiem czy można wstawiać linki, najwyżej usunę

czy ktoś z Was używał kiedyś tego? czy może mi to ktoś polecić i ew. opisać co to jest neutralizator?

Zażywałam jeszcze miesiąc temu Tetralysal, po kuracji (4miesięcznej) trądzik wrócił...
Duac nie pomaga,
od 2 dni używam Differinu - zobaczymy

proszę o rady
Pokahontas22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 08:24   #1880
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Pokahontas, polecam CI lekturę tego wątku (dołączyłam do niego Twój0. Dowiesz się stąd bardzo dużo o domowych kuracjach kwasowych.

jeżeli planujesz silneijszy peeling i nie masz doświadczemnia z takimi peelingami w domu, radziłabym poczekac z tym do września, az nasłonecznienie będzie nieco mniejsze.

W razie pytań, chętnie pomożemy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 08:48   #1881
Pokahontas22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 16
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

może rzeczywiście poczekam i na "mój pierwszy raz" udam się do kosmetyczki
Pokahontas22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 19:38   #1882
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Pokahontas22 Pokaż wiadomość
może rzeczywiście poczekam i na "mój pierwszy raz" udam się do kosmetyczki
I myślę, że to dobry wybór. Kosmetyczka będzie kontrolowała Twoją skórę w czasie zabiegu. W razie potrzeby go skróci, a na koniec nałoży odpowiednią maseczkę kojącą, czy nawilżającą.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 22:05   #1883
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Uff... Dobrnęłam do końca - trochę czasu zajęło mi przeczytanie tych 63 stron, ale jestem pewna, że warto było...

Mam pytanie do dziewczyn, które po kosmetyczce - i zabiegu u niej z kwasem migdałowym 40% stosowały taki ukręcony przez siebie.

A oto treść mojego pytania: Skoro ja po kwasie gabinetowym miałam dość porządną wylinkę (prawdę mówiąc to przez kilka dni wyglądlam jak rozkładające się zwłoki ), to jakie stężenie poleciłybyście na początek? 15% będzie za dużo?

I jeszcze pytanie do dziewczyn, które same kręcą sobie sera nawilżające: możecie podać mi nazwy kilku takich godnych polecenia? Same nazwy wystarczą - w końcu jest wyszukiwarka (ew. jakieś linki do mazideł ).

Z góry dziękuję.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:13   #1884
remus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam sposób na to żeby po peelingu dało się wyjść do ludzi.
Trzy dni temu robiłam piling i dzisiaj rano jak się zobaczyłam w lustrze to zaczęłam się z siebie śmiać, a gdy się uśmiechnęłam skóra sie naciągnęła i popękała, wylinka na maksa. Peeling ładnie wysuszył mi pryszcze po których zostały tylko czerwone plamki, a miałam niezłe wulkany.
Dzięki mojej maści mogłam normalnie przyjść do pracy
Zmieszałam: maść ichtiolową, tormentiol, maść propolisową, tran, olej z wiesiołka. Maść bardzo ładnie łagodzi to co się dzieje po peelingu nadaje ładny kolor, (mam cerę ciemną więc u mnie dobrze to wygląda, nie wiem jak na jasnej karnacji). No i przede wszystkim silnie nawilża i nie widać odchodzących skórek Na początku po nałożeniu maści skóra błyszczy się ale za chwilę maść zostaję wchłonięta i połysku nie ma. Zresztą wolę lekkie błyszczenie niż widok odchodzących skórek.
Ważne jest również żeby zaraz po peelingu zrobić nawilżającą maseczkę, ja zrobiłam taką z miodem, żółtkiem, tranem i olejkiem pichtowym, po zmyciu maseczki nałożyłam kwas hialuronowy a po tym grubą warstwę mojej maści na noc.
remus1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 09:22   #1885
remus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

[QU
Cytat:
I jeszcze pytanie do dziewczyn, które same kręcą sobie sera nawilżające: możecie podać mi nazwy kilku takich godnych polecenia? Same nazwy wystarczą - w końcu jest wyszukiwarka (ew. jakieś linki do mazideł ).
Tu masz recepty na różne nawilżające sera do twarzy http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=16&Itemid=2

Ja w tej chwili nie wyobrażam sobie powrotu do kremów, używam tylko olejów.
Bardzo dobra jest mieszanka olejów: jojoba, z orzecha laskowego, maceratu marchewkowego + kwas hialuronowy. Żaden krem nie daje takiego nawilżenia.
remus1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 00:10   #1886
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ślicznie dziękuję za odpowiedzi

Po powrocie z urlopu robię małe no wcale nie małe, bo z tego co wyczytuję na biochemii to mi się niezłe laboratorium zbiera - za czasów licealnych to laboratorium chemiczne by przy tym wymiękło - zamówienie na mazidłach i zaczynam kręcić...

Mam nadzeieję, że krzywdy sobie nie zrobię.

Zależy mi bardzo na określeniu odpowiedniego stężenia migdałka - bo szczerze powiem, że w pracy mam stały kontakt z klientem. Dziwnie ludzie na mnie patrzyli, jak mi twarz złaziła . Nie przejmuję sie tym jednak - tylko następnym razem wylinkę zaplanuję w weekend, żeby za bardzo nie straszyć.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 18:08   #1887
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Chciałaby się upewnić co do kwestii tzw. wylinki po peelingu migdałowym. Byłam na trzech zabiegach u kosmetyczki (5, 7 i 9 minut) zauważyłam dużą poprawę mojej cery (lepsze napięcie, koloryt, chłonność na kosmetyki) ale nie miałam łuszczenia się skóry. Czy to jest ok, czy może powinnam zmienić kosmetyczkę? Właściwie jestem zadowolona, ale może powinnam oczekiwać czegoś więcej?
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 07:05   #1888
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nie jestem specjalistką, ale może Ci odpowiem, bo ja sama zaczęłam od zabiegu gabinetowego.

Otóż jest to normalne, że nie widzisz wylinki, bo mnie samą moja (bardzo dobra) kosmetyczka ostrzegała, że mogę się tylko leciutko i niezauważalnie łuszczyć. To co Ci z twarzy odchodzi zapewne delikatnie ścierasz ręcznikiem.

Moja pozabiegowa wylinka była reakcja na pierwszy w życiu kontakt z kwasami - jeśli zaś używałaś wcześniej kosmetyków z kwasami, to migdałek u kosmetyczki Cię nie ruszy.
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 19:50   #1889
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistką, ale może Ci odpowiem, bo ja sama zaczęłam od zabiegu gabinetowego.

Otóż jest to normalne, że nie widzisz wylinki, bo mnie samą moja (bardzo dobra) kosmetyczka ostrzegała, że mogę się tylko leciutko i niezauważalnie łuszczyć. To co Ci z twarzy odchodzi zapewne delikatnie ścierasz ręcznikiem.

Moja pozabiegowa wylinka była reakcja na pierwszy w życiu kontakt z kwasami - jeśli zaś używałaś wcześniej kosmetyków z kwasami, to migdałek u kosmetyczki Cię nie ruszy.
Dziękuje Ci, masz pewnie rację, bo już od roku (a właściwie półtora roku, jak ten czas leci) stosuję różne kwasy i kwasiki. Umówiłam się jeszcze na jeden i pewnie potem poczekam do jesieni na retin-A
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 09:54   #1890
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Nie jestem specjalistką, ale może Ci odpowiem, bo ja sama zaczęłam od zabiegu gabinetowego.

Otóż jest to normalne, że nie widzisz wylinki, bo mnie samą moja (bardzo dobra) kosmetyczka ostrzegała, że mogę się tylko leciutko i niezauważalnie łuszczyć. To co Ci z twarzy odchodzi zapewne delikatnie ścierasz ręcznikiem.

Moja pozabiegowa wylinka była reakcja na pierwszy w życiu kontakt z kwasami - jeśli zaś używałaś wcześniej kosmetyków z kwasami, to migdałek u kosmetyczki Cię nie ruszy.
Zgadzam się Ja jeszcze w ogóle nie miałam wylinki, ale efekty są. Nie ma co na to narzekać tylko się cieszyć bo nie musimy tego ukrywać.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.