-geologia- - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-14, 10:14   #1
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Arrow

-geologia-


Pytanie do osób orientujących się w temacie:
studentki, jak się studiuje ten kierunek? Czy fizyka jest bardzo trudna do przebrnięcia, dla osoby... Która teraz ma z nią ogrooomny problem? Ponadto - jest dużo zajęć z rysunku czyt. kartografia, topografia i te sprawy?
Patrzyłam już stronę internetową UJ, ale jeszcze spojrzę UW. Wolę jednak informacje z pierwszej ręki.


Czy opłaca się kobiecie studiować taki kierunek? Bo chyba pracodawcy patrzą przychylniej na mężczyzn w tej branży?

Pozdrawiam i czekam na odezw!


[Z tego, co tu zobaczyłam, to matematyka, chemia i fizyka [święta trójca ] jest tylko w I roku! Taak, tylko po tym chyba najwięcej odpada?]
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.


Edytowane przez Bloou
Czas edycji: 2011-05-14 o 10:17
Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:08   #2
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: -geologia-

skoro taki kierunek to może jedak uczelnia przystosowana do kształcenia na takich kierunkach i uczenia z odpowiednim zapleczem?

AGH?


edit. kartografia ma się do rysunku jak .... mysz do jajecznicy
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:36   #3
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
skoro taki kierunek to może jedak uczelnia przystosowana do kształcenia na takich kierunkach i uczenia z odpowiednim zapleczem?

AGH?


edit. kartografia ma się do rysunku jak .... mysz do jajecznicy

AGH mogłoby być dobre, ale musiałabym jeszcze zerknąć na program. Poza tym interesuje mnie dużo wyjazdów terenowych, a nie tylko teoria i teoria. Poza tym, czy przypadkiem AGH nie jest bardziej nastawione na późniejszą pracę po geologii w górnictwie? Pytam tylko tak

Aha, gafa

Ale chodzi mi generalnie o rysunki, no i tą trójcę.

A Ty studiujesz na AGH?
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:39   #4
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość

AGH mogłoby być dobre, ale musiałabym jeszcze zerknąć na program. Poza tym interesuje mnie dużo wyjazdów terenowych, a nie tylko teoria i teoria. Poza tym, czy przypadkiem AGH nie jest bardziej nastawione na późniejszą pracę po geologii w górnictwie? Pytam tylko tak

Aha, gafa

Ale chodzi mi generalnie o rysunki, no i tą trójcę.

A Ty studiujesz na AGH?
no to skoro interesuje Cię praktyka to gdzie Cię tego lepiej naucza niż na uczelni technicznej?



tak studiuje na AGH, geodezję i kartografię (więc wiem co się robi na kartografii )
geologia z tego co wiem jest na 3 wydziałach więc są rózne profile kształcenia

Edytowane przez HulaGirl
Czas edycji: 2011-05-14 o 11:40
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:01   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: -geologia-

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 13:20   #6
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
no to skoro interesuje Cię praktyka to gdzie Cię tego lepiej naucza niż na uczelni technicznej?



tak studiuje na AGH, geodezję i kartografię (więc wiem co się robi na kartografii )
geologia z tego co wiem jest na 3 wydziałach więc są rózne profile kształcenia
Ale o praktyczne, zwłaszcza wyjazdy, a podobno UJ dużo tego oferuje Oj to znasz się, znasz - zwracam honor

A może orientujesz, czy to są studia typowo dla ścisłowców? Czy może jest dużo do nauki na pamięć, różne skałki itd.?

Aż na 3?! To dużo jest chodzenia pomiędzy zajęciami. Ale rzeczywiście, na AGH jest dużo tych ścieżek, np. geologia naftowa, ochrona środowiska, zarządzanie środowiskiem, prospekcja złóż.. Hm.. Muszę sobie przejrzeć konkretne programy nauczania.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Haha, to możliwe, bo przecież diamenty takie, to jednak skały
Hmmm... Mogłabym zajmować się taką organizacją różnych prac i oczywiście NA POWIERZCHNI, żeby nie było Sama jeszcze nie wiem, jaki bym kierunek obrała.

Ach, to bym musiała ciężko pracowac przez ten pierwszy rok, bo to na szczęście tylko na pierwszym roku są te przedmioty! Uff!
A reszta tylko kierunkowe
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:28   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
edit. kartografia ma się do rysunku jak .... mysz do jajecznicy
potwierdzam
Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
no to skoro interesuje Cię praktyka to gdzie Cię tego lepiej naucza niż na uczelni technicznej?
i również się zgadzam

co do UJ - to że oferują częste wyjazdy tylko "słyszałaś" czy masz pewne info od studentów na ten temat? bo mnie "doszły słuchy" że jest inaczej, no ale - nie wiemy co jest tylko plotką a co nie
Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Aż na 3?! To dużo jest chodzenia pomiędzy zajęciami.
niekoniecznie, wszystkie właściwe pracownie moga być zlokalizowane na wydziale który ty wybierzesz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 14:32   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: -geologia-

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:44   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
też racja

ale tym faktycznie nie ma się co kierować, no chyba że konieczne by było przemieszczanie się na drugi koniec miasta i brak linii tramwajowej
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:52   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: -geologia-

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 18:18   #11
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: -geologia-

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Aż na 3?! To dużo jest chodzenia pomiędzy zajęciami. Ale rzeczywiście, na AGH jest dużo tych ścieżek, np. geologia naftowa, ochrona środowiska, zarządzanie środowiskiem, prospekcja złóż.. Hm.. Muszę sobie przejrzeć konkretne programy nauczania.
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

niekoniecznie, wszystkie właściwe pracownie moga być zlokalizowane na wydziale który ty wybierzesz
Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

nie nachodzisz się bo przecież studiujesz na jednym wydziale a nie na 3 naraz:P

na AGH jest tak że jak masz wydzial to wszystkie zajęcia masz w swoim budynku:P z małymi wyjatkami oczywiście ale to max 15min spaceru na jakieś jedne zajęcia w tygodniu :P

na szczęście AGH nie jest porozwalane po całym mieście jak niektóre uczelnie
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 09:45   #12
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: -geologia-

Viva,
to tylko plotki, nie mam nikogo na tym kierunku


Aha, rozumiem Dobrze, że AGH jest chociaż w jednym miejscu, zwłaszcza, że Kraków jest olbrzymi Dobra, to tylko zobaczymy, czy się dostanę, hahah. Nie ma co planować
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:03   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: -geologia-

wypowiem się jako studentka AGH - wydział GGIOŚ co prawda nie studiuję geologii, ale inżynierię środowiska. Na 1 roku będziesz mieć praktyki - w maju podkarpackie i krakowskie; w wakacje - sudeckie i nadmorskie (świetna sprawa, jedzie cały rok, każdy miło wspomina % % ); po 2 roku praktyki wakacyjne z kartografii - już nie jedzie cały rok, bo wszystko zależy od tego, na jaki wyjazd się dostaniesz a można jechać gdzieś w Polskę, ale również za granicę - na przykład Chorwacja, Niemcy, Rumunia, Wietnam (to w tamtym roku). Dzielą was na 3/4 osobowe grupki, dostajecie kompas, gps, młoteczek i w teren Miejsca wybierane drogą losowania
wszystkie zajęcia masz w jednym budynku, no może pomijając angielski i fizykę wykłady oraz wf . Ale i tak wszystko w obrębie AGH.
Specjalizację wybierasz dopiero na 4 roku, czyli po inżynierce. Możesz brać wszystkie w obrębie wydziału, czyli wcale nie znaczy, że będąc na geologii nie możesz sobie wziąć specjalizacji z innego kierunku
co do kartografii - jest to kartografia geologiczna, więc tworzy się mapki geologiczne głównie, strukturalne, przekroje i inne takie pierdoły.

a tak poza tym to AGH jest najlepszą uczelnią w Krakowie (pod względem klimatu i ludzi!)
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2011-05-15 o 15:09
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:10   #14
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: -geologia-

Studiuję geologię ale widzę że większość info. już dostałaś Może jednak jeszcze coś przybliżę.
Jeśli chodzi o fizykę- wykładowca mówił że to "podstawy" ale koleżanka zdawała podstawe na maturze i mówi że na podstawie niektórych tematów się nie przerabiało.
Matematyka to już typowe rozszerzenie , możesz zobaczyć w planie studiów- czyli całki, pochodne itd.
Chemia tak samo, zakres materiału obejmuje więcej niż podstawę tym bardziej że chemia będzie potrzebna przez prawie całe studia.
Te przedmioty są na pierwszym roku, i fakt że najwięcej ludzi właśnie na 1-wszym odpada, ale nie tylko przed te ścisłe.
Jeśli chodzi o praktyki to tak jak dziewczyny już wyżej pisały (u mnie są po każdym semestrze, tygodniowe w czerwcu, i miesięczne w lipcu) nie wiem jeszcze jak wyglądają bo jestem na 1-wszym roku
Trochę może nastraszyłam, ale fakt jest taki że nie są to studia łatwe, ale moim zdaniem bardzo ciekawe i warto się postarać Jak masz jakieś pytania to odpowiem.
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 16:48   #15
Alejka
Rozeznanie
 
Avatar Alejka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 827
Dot.: -geologia-

dziewczyny już się wypowiedziały , a od siebie dodam , że jest duża dyskryminacja płciowa na rynku pracy (wykształcenie geologiczne) , więc przemyśl sprawę , bo to naprawdę trudne , lecz ciekawe studia. bardzo dużo osób wyjechało za granicę i znalazło pracę w zawodzie. Czy uda Ci się w Polsce - nie wiem , ale jeśli masz dużo samozaparcia i naprawdę Cię to kręci , to śmiało. realizuj się w tym , co kochasz.

Edytowane przez Alejka
Czas edycji: 2011-05-18 o 17:29
Alejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 16:29   #16
monika13
Raczkowanie
 
Avatar monika13
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 355
Dot.: -geologia-

cześć dziewczyny !
a może któraś z was wybiera się na geologię na UW ;> albo studiuje i mogłaby coś opowiedzieć?
monika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 17:24   #17
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: -geologia-

Dziękuję wszystkim dziewczynom za odpowiedzi
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.