Wszystko o szkołach, edukacji, egzaminach - zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 13:23   #811
milabeata86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 162
technik badż kurs masażu Toruń Bydg!! pilne

Witam, chciałabym iść do szkoły w trybie zaocznym gdzie najwięcej będzie praktyki i naprawdę się nauczę : Toruń , Bydgoszcz.

Czy ktoś może mi coś polecić? doradzić co wybrać, na co patrzeć. A może sam ktoś się uczy i umie wypowiedzieć się coś na temat szkół w Toruniu lub w Bydgoszczy.
milabeata86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 12:15   #812
konwalijka02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Witam,
chciałam rozpocząć od września naukę w dwuletnim liceum uzupełniającym Żaka i zastanawiam się, czy to dobry pomysł. Nie mogę nigdzie znaleźć opinii na temat sosnowieckiego oddziału. Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji..?
Pozdrawiam
konwalijka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:22   #813
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

Wie ktoś może jak wygląda sprawa ze studiami zaocznymi II stopnia na AWF w Krakowie? chodzi mi o zajęcia- jak są prowadzone, jak ze zajęciami ze sportu, rekrutacją (z tego co mi się obiło o uszy to chyba test jakiś jest), czy są jakieś obozy do zaliczenia?
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 15:45   #814
doris111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Ja tez ukończylam Żaka (fizjoterapię- miała być fizykoterapia ktora jest czescią fizjo ale oni wogole tego nie rozrozniają)... za dużo mnie nie nauczyli... jedynie praktyki w mazowii były fajne i dalo sie z nich cos wyniesc...
Masaż tam odradzam- moim zdaniem wykladowca jest malo kompetentny...
Rok wczesniej ukończyłam masaz (roczny) w Progresie i naprawde baaaardzo polecam, zajęcia byly bardzo ciekawe i sporo potrafili nauczyc jesli chodzi o techniki... Jedynie anatomiia byla kiepska- trzeba bylo samemu sie podszkolic bo pani "płoza" nic nie nauczyla...
Ale wierzcie mi, bez problemu przyjeli mnie na staz po tej szkole do przychodni rehabilitacyjnej... Teraz robię licencjata z fizjo i mogę swobodnie stwierdzic ze na takim studium lepiej się nauczycie niz na studiach... Jedynie podstawy teoretyczne na studiach są na wyzszym poziomie...
doris111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 19:17   #815
Mineralna
Przyczajenie
 
Avatar Mineralna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13
Kurs masażu klasycznego w Warszawie- opinie

Witam, poszukuję sprawdzonej szkoły gdzie warto zapisać się na kurs masażu w Warszawie- czekam na Wasze opinie
Mineralna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:29   #816
bernadien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

Dobrzy ludzie, słuchajcie, czytajcie, jest problem.
Czy, jeśli chcę zdawać na śum na fizjo (w przyszłym roku) to mogę zdać tylko biol rozszerzoną? W rekrutacji tak pisze, że tylko biol rozsz. będzie brana pod uwage i przeliczana wg. tamtych punktów w tabeli..
bernadien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 22:27   #817
kasiek1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 34
Masaż - Szkoła Policealna TEB

aaa

Edytowane przez kasiek1990
Czas edycji: 2009-12-03 o 21:58 Powód: przepraszam musiałam
kasiek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 17:29   #818
kliklak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Question certyfikat ukończenia kursu masażu

Witam,
Chciałem poruszyć wątek dokumentów, które otrzymuje się po ukończeniu kursu masażu. Mianowicie chciałbym uczęszczać na kurs masażu i otrzymać po skończeniu odpowiednie ceryfikaty uznawane w Polsce, całej Unii Europejskiej. Być może jest też rejestr szkół których "dyplomy" uznawane są w Polsce i Europie. Będę wdzięczny za rozjaśnienie tematu. Jeśli ktoś zna również dobrą szkołę na śląsku bądź opolszczyźnie bardzo proszę podzielić się ze mną doświadczeniami
pozdrawiam
kliklak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 11:46   #819
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: certyfikat ukończenia kursu masażu

To jest tak: uznawane są nasze dyplomy techników masażu (jeśli chodzi o masaż leczniczy). Natomiast wbrew temu, co większość szkół masażu twierdzi, nasze kursy masażu są za krótkie - na Zachodzie standardem dla podstawowego kursu masażu (dla celów zawodowych) jest bodajże 500 godzin, samego masażu klasycznego co najmniej200. Ale wszystkie te kursy nie uprawniają do masażu w szpitalach czy przychodniach, a głównie dla odnowy biologicznej, relaksacyjne itp. A najlepiej niech się na ten temat wypowie Piotr - Bodyworkers, który te akurat problemy zna najlepiej )

Edytowane przez stary.smok
Czas edycji: 2009-09-15 o 11:47
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:03   #820
kliklak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: certyfikat ukończenia kursu masażu

Hej, dziękuję bardzo za odpowiedź. No właśnie też podzwoniłem popytałem. Co szkoła to inne zaświadczenie ukończenia. W MENie dowiedziałem się o placówkach akredytowanych, kilka znalazłem. Jeśli Piotr - Bodyworkers zechce podjąć temat który już pewnie wałkował to zapraszam Chciałbym tutaj kontynuując temat
zwrócić się z zapytaniem, czy wśród forumowiczów znajdują się osoby chcące odbyć kurs masażu i być może są z okolic Lublińca, choć oczywiście niekoniecznie. Jest wiele szkół prowadzących takie szkolenia. Zależało mi na znalezieniu czegoś najbliżej miejsca zamieszkania. Pierwotnie była to Częstochowa. Następnie poszukując na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl jednostek akredytowanych znalazłem Zakład Doskonalenia Zawodowego z siedzibą w Katowicach, który ma swoją placówkę także w Lublińcu Aby taki kurs mógł zostać przeprowadzony potrzebnych jest ok 10 os. Jeśli jest ktoś zainteresowany moglibyśmy spróbować. Nie twierdzę, że właśnie w tym zakładzie, po prostu konsultując temat najczęściej w innych miastach kursy zaczynają się ok 16, po kilka godzin. W moim przypadku ciężko zdążyć na taka godzinę po pracy.Myślę, że na miejscu byłoby najwygodniej. Jednak gdyby ktoś znał wartościową szkołę poza Lublińcem również chętnie rozważę temat. Orientacyjne koszty średnio w różnych placówkach wahały się w granicach 800-1000zł, były też przeróżne ilości godzin zajęć. Są kursy skumulowane zawierające masaż klasyczny, leczniczy... a są także rozdzielające każdy z osobna. To chyba tyle, jeśli jest ktoś zainteresowany zapraszam do dyskusji i kontaktu. pozdrawiam
kliklak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:30   #821
dorrro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: scyzory
Wiadomości: 26
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

Cytat:
Napisane przez kasiaaa3 Pokaż wiadomość
mam pytanie.. mianowicie chodzi mi o to czy jeśli pójdę do prywatnej szkoły i zrobię tam licencjat to czy mogę się później przenieść na magisterkę do szkoły państwowej?
I jesli tak to na jakich zasadach?
Pozdrawiam.
W trakcie robienia licencjatu możesz sie przenieść na państwową. Znam parę osób, które po pierwszym roku prywatnej doszły na moją uczelnie
dorrro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 11:29   #822
abradab75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

ti mozna popytac ludzi , ktorzy ukonczyli fizjo:

http://fizjonews.forumowisko.net/
abradab75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 12:32   #823
Jasminne
Raczkowanie
 
Avatar Jasminne
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ZdWola
Wiadomości: 130
GG do Jasminne
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

No to teraz mam problem - chciałam zapisać się na kierunek technik BHP w Zduńskiej Woli, ale po waszych komentarzach sama już nie wiem. Jest to kierunek zaoczny, zajęcia co 2 tydzień w sob i nd i podobno ma to być "nauka za darmo" Czy to w ogóle jest możliwe?
__________________
Jasminne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 10:05   #824
TheAgii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Hej
Ja się zapisałam do Żaka w Katowicach, na roczny biomasaż i powiem szczerze że już na samym początku mam problemy;/
A mianowicie babka w Katowicach powiedziała mi że przenoszą mi grupę do Chorzowa tłumacząc się tym że oni maja lepsza pracownie..i że moja grupa licząca ok 12 osób się zgodziła (a inna babka powiedziała mi ze jest 3/4 już osób na ten kierunek w Katach i ze ten kierunek tam będzie, i najdziwniejsze jest to ze do otwarcia kierunku potrzebne jest ok 25 osób jak mi powiedziała w czerwcu jak sie zapisywałam..to nie wiem od kiedy 12 osób jest to 3/4 grupy i liczącej 25 osób..)

Teraz jaj tak czytałam wasze wypowiedzi o tej szkole to stwierdziłam ze w fajne bagno weszłam
Zaczynam teraz w niedziele i mam ok 10 h zajęć z 2 facetami i będę masować łydki


aaa zapomniała bym jeszcze dodać ze jak rozmawiałam z ta babka z Katowic to ona mi powiedziała ze będę tyle płacić ile w Katowicach bym płaciła (czyli ok 80 zł) a tu się okazuje ze w Chorzowie płacić będę 104.30 zł za miesiąc bo u nich ten kierunek jest troszeczkę droższy..to po co ta mówi tak a ta tak;/

Edytowane przez TheAgii
Czas edycji: 2009-10-01 o 10:12
TheAgii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 09:48   #825
jagoda8800
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Ja w czerwcu skończyłam masaż leczniczy w Chorzowie i wszystko było ok. Nie dostałam żadnych odsetek za spóźnienia w płaceniu rat, choć nie raz zdarzało mi sie płacić trochę poźniej. Zajęcia prowadziło 3 facetów po akadami medycznej, atmosfera na zajęciach była bardzo fajna. Na początku trochę sie krępowałam przed facetami wykonywać te masaże, ale potem jako grupa się zgraliśmy i było super. Pracownia profesjonalna co mnie zaskoczyło bardzo, bo czytałam róźne opinie o tej szkole. Jeśli ktoś szuka dziury w całym to napewno znajdzie jakis problem nawet w pozytywie. Pozdrowienia dla wszystkich Żaczków!
jagoda8800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 09:05   #826
klaudyna_555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

Ja uczę się w Katowicach na kosmetyce. Jestem zadowolona. Zjazdy odbywają się terminowo. Nauczyciele są do naszej dyspozycji. Dużo się nauczę. Polecam. W sekretariacie zawsze szybko załatwiam sprawy. Dziewczyny są bardzo miłe. Fajne - dostaję wejścówki na imprezy i mam zniżki na przejazdy i u ich partnerów. W Sosnowcu pewnie jest podobnie
klaudyna_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 12:49   #827
obusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj.Śląskie
Wiadomości: 10
GG do obusia
Talking Dot.: Centrum Nauki i Biznesu "Żak"

hej. zaczynam nauke w "Żak" w Jastrzębiu. jeszcze nie wiem jaka jest ta szkoła, ale znajoma mówiła, ze całkiem nie źle uczą. Tak przy okazji mam prośbę- jeżeli ktoś ma notatki z rachunkowości z 1 sem. z dni 3-4.10.2009 to bardzo prosze o przeslanie mi ich na maila karola2120@o2.pl bede bardzo wdzieczna pozdrawiam
obusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 21:51   #828
aniko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 17
2 listopada, 19:00, pokaz Lomi-Lomi w Powiększeniu

W poniedziałek, 2 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz masażu Lomi Lomi w Powiększeniu (Nowy Świat 27 - w podwórku). Wstęp dla wszystkich bezpłatny, będzie miło i przyjemnie, a z ulotką zdobytą na pokazie później zniżki w salonie
Studio Masażu Inside
www.in-side.org
kontakt@in-side.org
aniko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 20:12   #829
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: nauka masażu łódź

Podbijam wątek!
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o kursie masażu na kraszewskiego..
Czy nadal papiery na jakich wydają certyfikat są uznawane przez PTF, czy Wy - osoby które macie ukończony ten kurs, jesteście z niego zadowoleni i czy ułatwił Wam w jakiś sposób znalezienie pracy?
Jestem obecnie na 3 roku fizjoterapii i zastanawiam się nad pójściem na taki kurs.. myślę, że byłoby to dodatkowe doświadczenie, bo na zajęciach z masażu to chyba raczej za dużo się nie przyswoi..
pozdrawiam
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 22:06   #830
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: nauka masażu łódź

Jeśli chcesz szczerej odpowiedzi, to po pierwsze wątpię, żeby świadectwo ukończenia Intermedicusa było uznawane przez PTF - byłoby to po prostu niezgodne z obowiazującymi przepisami, w myśl których do wykonywania masażu leczniczego (a o taki przecież chyba Ci chodzi) uprawniony jest jedynie technik masażysta. Ale i fizjoterapeuta, więc potrzebujesz po prostu solidnego, odpowiednio długiego kursu. Ale najbardziej bym Cię zachęcał do zaciśnięcia zębów,i podjęcia trudu zrobienia 2-letniego programu i, jak wielu Twoich kolegów po fachu z wielu miast, uzyskania dyplomu technika masażysty w jednej ze szkół przygotowujacych do takiego egzaminu (państwowego). To są PRAWDZIWE kwalifikacje !
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 22:29   #831
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: nauka masażu łódź

Cytat:
Napisane przez stary.smok Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz szczerej odpowiedzi, to po pierwsze wątpię, żeby świadectwo ukończenia Intermedicusa było uznawane przez PTF - byłoby to po prostu niezgodne z obowiazującymi przepisami, w myśl których do wykonywania masażu leczniczego (a o taki przecież chyba Ci chodzi) uprawniony jest jedynie technik masażysta. Ale i fizjoterapeuta, więc potrzebujesz po prostu solidnego, odpowiednio długiego kursu. Ale najbardziej bym Cię zachęcał do zaciśnięcia zębów,i podjęcia trudu zrobienia 2-letniego programu i, jak wielu Twoich kolegów po fachu z wielu miast, uzyskania dyplomu technika masażysty w jednej ze szkół przygotowujacych do takiego egzaminu (państwowego). To są PRAWDZIWE kwalifikacje !
Dzięki za odpowiedź i podpowiedzi zastanawiałam się nad studium, ale nie wiem czy znajdę na to czas... się okaże..
A tymczasem czekam na jakieś opinie forumowiczów na temat Intermedicus'a
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 11:47   #832
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
V Kongres Podologiczny, bardzo medyczny

Informacja nie tylko dla profesjonalistów, ale dla każdego zainteresowanego tematem problematyki stóp, łydek a także problemów dotyczących obrzęków i zmian naczyniowych w okolicy kończyn dolnych.

W tym roku bardzo medycznie, spotkajmy się więc i porozmawiajmy. Nie tylko wśród profesjonalistów. Zapraszam do rozmowy użytkowników wizażu.

V. KONGRES PODOLOGICZNY - ESTETYKA MANUS 2009,
Warszawa Hotel Gromada Centrum. Data - 29 listopada.
Pl. Powstańców Warszawy 2.

W dniach 28-29 listopada dodatkowe szkolenie kongresowe
Manualny Drenaż limfatyczny kończyn dolnych.

10 00 –10 30 Podologia w Polsce – standardy a rzeczywistość – najczęściej popełniane błędy – Elżbieta Szczepańska
Polskie Stowarzyszenie Podologiczne.

10 30 – 10 55 Najważniejsze problemy podologii w aspekcie medycznym – dr n. med. Mirosława Gałęcka.

11 10 – 11 40 SPA manicure i SPA pedicure – najnowsze zabiegi
firmy Peggy Sage - Magdalena Jasińska – Korzeń.

11 55 –12 15 Innowacyjna ZŁOTA KLAMRA w korekcie wrastających paznokci -Bernadetta Chudzikowska- Łaś -główny specjalista ds. podologii Clarena -Rück, oraz Anna Czaplińska -Marcjasz produkt manager firmy Rück.

12 15 – 12 45 Thermasoft – światowa nowość - samonagrzewające się skarpety pielęgnacyjne + innowacyjna parafina SPA – Beata Skalska – Alessandro.

12 45 - 13 15 Obrzęki kończyn dolnych – profilaktyka, postępowanie -dr n. med. Maciej Koselak.

13 15 – 14 00 – Manualny drenaż limfatyczny kończyn dolnych –
Piotr Szczotka.

14 00 – 14 30 - Żylaki kończyn dolnych - defekt kosmetyczny czy choroba? - dr n. med. Piotr Słowiński.

14 30 -15 15 Odciski i modzele – zapobieganie i terapie –
mgr Jolanta Duda – podolog, Niemcy.

15 15 – 16 00 Haluksy bez operacji – lek. med Paweł Błaszczyszyn.

16 00 Przeciążenia kończyn dolnych – profilaktyka i terapie wspomagające – Zbyszko Patyk.

16 30 Losowanie nagród wśród uczestników imprezy.

Organizator kongresu i kursu:
Manualny drenaż limfatyczny kończyn dolnych jest
Estetyka Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia estetyka.org
__________________
Bodyworker Piotr Szczotka www.imbw.pl

Edytowane przez Bodyworkers
Czas edycji: 2009-11-02 o 11:56
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 07:38   #833
SaaShaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: NibyhoLandia
Wiadomości: 46
wszystko o kursie masażu BIORELAX - co o nim myślicie ?

Witam, skończyłam 1 stopień masażu BIORELAX i właśnie zastanawiam się nad zrobieniem 2 stopnia, jednam jego cena jest niamała bo 500 - 600 złotych (a stopni jest 5) wiec rozkminam czy warto, dlatego mam kilka pytań do osób które już go robiły....

1. Jak pracodawcy patrzą na kurs BIORELAX, czy ma on jakiś "prestiż"?

2. Jak ten kurs wypada przy innych kursach z innych szkół ?

3. Czy opłaca mi się go robić jeśli chce iść na fizjoterapie ?...wiem, że teoretycznie tak, ale wydatek na ten kurs to niemałe pieniądze i nie chcę ich wydać na byle jaki kurs

4. Czy po skończeniu tych 5 stopnii można dostać prace w ośrodkach leczących ludzi chorych , szpitale, sanatoria i tym podobne(nie chodzi mi o salony odnowy biologicznej), .....czuje, że do tego trzeba mieć już wykształcenie


Najważniejsza dla mnie jest rzecz jasna odpowiedź 1 i 2 więc jeśli ktoś jest rozeznany w temacie proszę o rzeczową odpowiedź (najlepiej jak najszybszą bo nieststy czas na deklarację mnie nagli) za którą z góry dziękuję
SaaShaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 09:10   #834
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: wszystko o kursie masażu BIORELAX - co o nim myślicie ?

ad 1. i 2. Biorelax jest firmą na pewno znaną, ale te wszystkie stopnie powyżej pierwszego to "naddatek" który nijak się ma do uprawnień. Przykładowo masaż segmentarny to nie zabieg dla masażysty "po kursie". I stopień - na pewno dobry kurs i tyle
ad 3. pomijając, że są kursy droższe, a wcale nie lepsze - odradzam. A odradzam dlatego, że lepiej rozpocząć studia i dopiero np. na III roku wybrać sobie kurs w zależności od prawdziwej potrzeby i zainteresowań. A może to będzie np. nie kurs masażu a, powiedzmy, terapii manualnej albo PNF? Dodam, że wielu studentów podejmuje wysiłek robienia równolegle publicznego (bezpłatnego) studium medycznego i egzaminu na technika masażystę i dla osoby, która chce masować zawodowo jest to na pewno rozwiązanie najlepsze .
ad 4. No i własnie, nawet 10 stopni kursu nie daje uprawnień w zakresie masażu LECZNICZEGO, aby pracowac w przychodniach, szpitalach itd. zgodnie z przepisami trzeba być technikiem masażystą albo fizjoterapeutą
A przykładowo zabiegów mobilizacyjnych na kręgosłupie, czy też leczenia skolioz masażystom po nawet najlepszym kursie, a nawet technikom wykonywać po prostu NIE WOLNO! Mocno się dziwię Biorelaxowi, chyba że kursanci są akurat technikami (zdarza się) czy też nawet fizjoterapeutami (j.w.)
Jeśli będziesz mieć jakieś dalsze pytania - zapraszam na PW, siedzę w tej tematyce dość głęboko
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:00   #835
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: nauka masażu łódź

up up
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 09:25   #836
mimi_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Cool Certyfikaty/ masaże polinezyjskie ect.

Witam. Mam pytanie dotyczące uznawalności w Polsce certyfikatów po ukończeniu kursów masażu: polinezyjskiego (ma-uri; lomi-lomi); masaży ajurwedyjskich; stemplami ziołowymi itp. Czy jest jakieś rozporządzenie które mówi o tym jakie certyfikaty należy posiadać aby móc wykonywać tego rodzaju masaże?A jeśli nie ma rozporządzenia, to czym się kierować? Bo przy masażach bardziej uczęszczanych (np. kamieniami)można otrzymać certyfikat MEN który uprawnia do wykonywania zawodu. A jak jest z innymi formami masaży? Jeśli ktoś zna odp na moje pytanie, bardzo proszę o odp. Pozdrawiam serdecznie. Masażystka
mimi_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 16:24   #837
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Certyfikaty/ masaże polinezyjskie ect.

Rozporządzenia nie ma, a kierować się można jedynie popinia o szkole, nauczycielu, no i ilością godzin (która powinna być napisana na świadectwie, jest to wymóg MEN) Generalnie im kurs dłuższy tym lepszy. A masaż kamieniami nie jest techniką "uznawaną", a zatem gdyby nawet istniało coś takiego jak certyfikaty MEN, to by w tym przypadku nie było to możliwe. Po kilku/kilkunastu godzinach??
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 20:36   #838
mimi_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Certyfikaty/ masaże polinezyjskie ect.

Ale tak jest po 40 h nauki(w tym: masaż kamieniami, relaksacyjny+ energetyczny i coś tam jeszcze... wydawany jest certyfikat MEN w placówce oświatowej). Dodam do tego, że normalnie przeprowadzany jest egzamin/ zaliczenie wewnętrzne- czyli certyfikat ten jest uznawany, co do tego nie mam wątpliwości. Kwestia teraz tylko dyplomów masaży innego pochodzenia (czyt. lomi-lomi, ma-uri itd)w których zaświadczenia MEN nie są wydawane, a same certyfikaty ukończenia. Oczywiście przy wyborze kursu będę kierować się ilością godzin (są takie co uczą w 190h i np. wydają certyfikaty związku masażystów ma-uri, i takie co uczą w 8 godzin też są ). Do tematu podchodze ostrożnie bo swego czasu robiłam kurs na akademii medycznej, który okazał się lipny, więc sam rozumiesz, fajnie by było się upewnić. Dzięki za zainteresowanie tematem, jak będziesz miał jakieś nowe wieści to chętnie "posłucham". Pozdrawiam serdecznie
__________________
masażystka/
mimi_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:36   #839
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

A ja mam pytanie: czy ktoś orientuje się jak wygląda poziom w WSIiZ Copernicus we Wrocławiu? Zastanawiam się nad tą szkołą, a wiadomo, że ze strony internetowej nie można się dowiedzieć wszystkiego
Jeśli ktoś coś wie na ten temat, będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje i porady
Pozdrawiam!
__________________
"For me music and my life are all about style"
Miles Davis
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 18:36   #840
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: studiowanie fizjoterapii - inf. i rady!

Zastanawiam się nad pójściem za rok do szkoły policealnej rocznej, kierunek masażu jako uzupełnienie wykształcenia. Będe wtedy na III roku fizjoterapii. Myślicie że to jest dobry pomysł? Czy lepszy byłby kurs? Wolałabym szkołe, zajęcia w kazdy weekend, i wydaje mi się ze lepiej się naucze niż na kursie gdzie jest parenascie(dziesiąt?) godzin.
Czy po takiej szkółce mogłabym sobie np. dorabiać jako masażysta, będzie ona normalnie uznawana..?
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 15:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:54.